#V\ D 36 OUDEJAARSBIJLAGE DINSDAG 30 DECEMBER 1997' De gedachten gaan uit naar een wildwaterkanobaan en mogelijk een skihelling. Om het voortbestaan van het ziekenhuis in Zierikzee ze ker te stellen, moeten meer activiteiten worden opgezet. Een toekomstscenario is in de maak. C. Breederveld, in terimmanager van de raad van bestuur van Stichting Oosterscheldeziekenhuizen, zegt dit in reactie op de door wethouder P. Berrevoets- Ringelberg aangeboden mo tie. De Zeelandkaart nadert zijn einde. Bovendien blijkt die weg naar het einde moei zaam te verlopen. Aanvra gen voor nieuwe Zeeland kaarten wachten al drie maanden op afhandeling en het opladen van de kaart blijkt in sommige gevallen niet mogelijk. De opvolger heet 'Smart-koopkaart.' De man raadt het woordje 'pech' en wint een verblijf van onbepaalde duur in de Corneliastichting. Presenta tor Henk Windbuil is opgeto gen. Morgen komt hij weer terug, want....'Of u wilt of niet, u speelt allemaal mee in het grote rad van fortuin.' Dat is een korte scène uit het theaterspektakel 'Circus Cornelia', dat in Theater Mondragon wordt opge voerd. Het wordt dringen voor de Schouwse kandidaten voor het waterschapsbestuur. Op 4 maart 1998 worden de eer ste directe verkiezingen ge houden voor het Waterschap Zeeuwse eilanden. Het dis trict Schouwen-Duiveland krijgt echter maar vier van de 35 afgevaardigden in het nieuwe bestuur. Mevrouw I. Dekker, direc teur van Oosterschelde Thuiszorg, verricht de offi ciële opening van het servi- cewoningencomplex de Saele in Oosterland. Beter Wonen-voorzitter F.K. Vos houdt het op 'stront- hoop' als oorspronkelijke betekenis van Saele. Wet houder P. Berrevoets-Rin- gelberg heeft in de boeken 'burcht' gevonden. Hij mag dan behoorlijk op leeftijd zijn, Sinterklaas weet zich anno 1997 nog al tijd goed te redden. In ander halve dag tijd brengt hij een bezoek aan zeven plaatsen op Schouwen-Duiveland. Woningbouwvereniging Be ter Wonen gaat het voormali ge belastingkantoor aan het Kerkhof Zuidzijde kopen. Het gebouw wordt het nieu we kantoor van de woning bouwvereniging. De verhui zing van de huidige twee kantoorpanden aan de Ca- landweg naar het Kerkhof staat gepland voor het vier de kwartaal van 1998. Ver der laat Beter Wonen weten dat ze de gebouwen van ver- zorgingshuis Duinoord in Haamstede over wil nemen. i De bouw van een theater aan het nieuwe gemeentehuis kost tien miljoen gulden. Het bestaande Theater Mon dragon in de binnenstad ren overen vergt 7,5 miljoen en een beperkte opknapbeurt wordt op 2,5 miljoen ge schat. Volgens onderzoeks bureau Twijnstra Gudde verdient het aanbeveling het bestaande theater te handha ven. Wat de raad betreft, kan Van der Bijl eindelijk aan de slag met zijn landschapscamping aan de Rietdijk 10 in Zonne- maire. In de raadsvergade ring stemden alleen Groen- Links, PVDA en J. Roukema (RPF) tegen. De gemeenteraad van Schou wen-Duiveland vindt het on aanvaardbaar dat de rij baanbreedte van de Zeelandbrug na renovatie van de brug 40 centimeter smaller wordt. Een motie van PvdA en WD waarin de plannen van de provincie worden afgekeurd krijgt unanieme steun. 1. De Hoop Schetter op werkbezoek. 2. Schiphol-directeur H. Smits. 3. Frikadelleneter. 4. Intocht Sinterklaas. 5. Jongeren The Trump. 6. Opening Schoolgebouw Jannewekken. veland erkent dat de omgang van de gemeente met dorps raden te wensen overlaat.,,Het is een spel dat wij als gemeente nog moeten leren spelen," omschrijft wethouder D. van der Wek ken het gemeentelijk gevoe len tijdens de oprichtings vergadering van de dorpsraad Burgh-Haamste- de. De Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) verandert haar naam in Zierikzee On dernemers Collectief. Bedoe ling is de aangesloten winke liers meer bij het beleid en de uitvoering daarvan te be trekken. Het ZOC krijgt ook een afdeling horeca. CDA-lijsttrekker J. de Hoop Scheffer vindt dat de over heid iets moet doen aan wat hij omschrijft als een oer woud van regels waar som mige mensen zich doorheen moeten worstelen om be paalde plannen te kunn(en re aliseren. ,,Wat dit betreft zou de overheid de helpende hand moeten bieden," aldus De Hoop Scheffer tijdens diens werkbezoek aan Schouwen-Duiveland. Van de vijf afvalwaterzuive ringsinstallaties (AWZI's) op Schouwen-Duiveland staan er twee op de nominatie voor sloop. Het dagelijks bestuur van Waterschap Zeeuwse Ei landen wil de AWZI's bij Den Osse en bij Dreischor slopen. De bewoners van de Burgh- seweg in Burgh-Haamstede zijn absoluut niet tevreden met de maatregelen die de gemeente heeft getroffen om verkeersoverlast door zwaar verkeer terug te brengen. „Vroeger schudden de kas ten, trilde het servies en ont stonden slechts bij enkele huizen scheuren. Nu dreunt, trilt en schudt ieder huis en krijgen meer huizen scheu ren." Het tijdelijk gemeentehuis begint te klein te worden. B&W geven aan dat het nog een open vraag is of er ge zocht moet worden naar een dependances elders of dat een oplossing ter plekke moet worden gevonden op het perceel Hatfieldpark 3. Op korte termijn zal hier voor een nader onderzoek worden ingesteld. Dit wordt vermeld in de toelichtings nota bij de begroting voor 1998. De Stichting Renesse heeft plannen voor een outdoor- centrum in Haamstede. Be doeling ervan is het verho gen van de omzet van het sport- en recreatiecentrum Westerschouwen, ook wel bekend als Kraaijenstein. Zeventig procent van de geënquêteerde bedrijven wordt op het gemeentehuis nog van het kastje naar de muur gestuurd. ,,Daar is nog wel wat werk te verrichten," houdt voorzitter P. Schotte de leden van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland voor. Schiphol-directeur H. Smits licht in Mondra gon een tipje van de sluier rond de toekomstplan nen van de nationale luchthaven op. „Al was de weg lang en moeilijk, uiteindelijk telt het resultaat. Ik heb het er graag voor over gehadMet die uitspraak besluit wet houder D.. van der Wekken zijn speech ter gelegenheid van de officiële opening van het geheel gerenoveerde schoolgebouw aan het Jan newekken 19 in Zierikzee. Voor het tweede achtereen volgende jaar mag Niek van Damme zich frikadelleneter van het jaar noemen. In een uur tijd werkt hij in Snack bar Octopussy te Scharendij- ke bijna veertien frikadellen naar binnen en laat daarmee de concurrentie wederom achter zich. Hoewel de reconstructie er van nog maar een paar maanden oud is gaat de ge meente de Hogeweg bij Burgh-Haamstede opnieuw onder de loep nemen. Dit naar aanleiding van aanhou dende klachten van aanwo- nenden over hardrijders, ge luidsoverlast, trillingen en slecht onderhoud van het groen langs de weg. Begin volgend jaar komt het colle ge met voorstellen. „Als de gemeente nu niets doet, dan doen wij zelf wel iets. Maar dan komt er ook geen auto meer in." Krachti ge taal van Fred van Doorn uit de Ravestraat in Zierik zee. Hij is een handtekenin genactie begonnen om de ge meente te dwingen een einde te maken aan verkeersover last in de Ravestraat en om liggende straten. Chinees Indisch Kantonnees restaurant Kanton aan de Balie in Zierikzee is door een uitslaande brand geheel verwoest. Bij de brand raak te niemand gewond. De scha de wordt door de politie ge schat op enkele tonnen. Minister J. van Aartsen van natuurbeheer vindt dat ge meenten zelf moeten op draaien voor de kosten van te rooien iepen. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft circa 20.000 iepen in beheer. Verschillende organisaties pleiten voor een hoogwaar dige bestemming van het gerooide hout. Volgens wa terschap en gemeente ligt dat niet zo eenvoudig. Aantrekkelijk, welgevormd en kerngezond. Het zijn deze drie woorden, waaraan het gemeentebestuur al zijn be leidsterreinen en een imago campagne wil ophangen. Het zijn tevens de namen van de drie nog te vormen eiland teams: de onafhankelijke ad viesorganen van B&W. De dorpsraad van Noordgou- we heeft een werkgroep in gesteld die de herbouw van de muziektent in de dorp moet bespoedigen. De bedoe ling is de houten tent weer in oorspronkelijke staat op te bouwen. Momenteel wordt er voor muziekconcerten ge bruik gemaakt van een mo biele muziektent. De jongeren van jeugdsoos The Trump dreigen hun ruimte in het gebouw van de scouting Brouwershaven kwijt te raken. Het bestuur van de scouting is de reeks vernielingen in het gebouw meer dan zat. De sanerihg van de Prinsen hoeve in Renesse wordt nog dit jaar contractueel gere geld, maar de onderhande lingen met andere te saneren bedrijven zijn inmiddels stopgezet. Dat staat in de tweede voortgangsrapporta ge Schouwen-West. De gemeente Schouwen-Dui- aan de bel te trekken," zegt burgemeester J. Asselbergs. „Was er iets gebeurd, dan had het goed fout kunnen gaan. Zo waren de brandgan gen bijvoorbeeld versperd met geluidsapparatuur." De Beheersstichting Mon dragon heeft het bijltje er de finitief bij neergegooid. „Wij willen geen aansprakelijk heid voor zaken, waar wij geen enkele invloed op kun nen uitoefenen," laat G. Wil- lemse desgevraagd weten. Het college van B&W kiest voor een theater in de bin nenstad van Zierikzee. Daar mee is de optie het theater te combineren met het nieuw te bouwen gemeentehuis wat hen betreft van de baan. Over de mate waarin Theater Mondragon moet worden verbouwd, heeft het gemeentebestuur nog geen standpunt ingenomen. In ie- der geval zijn Arbo-aanpas- singen en een verbetering van de transportmogelijkhe- 1 den noodzakelijk. De provincie heeft plannen om tussen Burgh-Haamstede en Renesse een groot zoetwa terbekken aan te leggen. De plas moet de landbouw van water gaan voorzien en krijgt tevens een recreatieve funtie. Als alles volgens plan verloopt kan er op zijn vroegst in 2001 met de graaf werkzaamheden worden be gonnen. 1. Verhuizing ziekenhuis. 2. Afscheid J. van der Veer. Samenstelling: Martin Glerum. Foto's: Marijke Folkertsma. Marieke Mandemaker. „Het hele dorp skate en daarom willen we een half- pipe op Dreischor," zegt Jas per Voorzaat (16) vol overtui ging voorafgaand aan de vergadering van de dorps raad in het plaatselijke dorpshuis. Jos van der Veer slaat zijn handen van ongeloof voor zijn gezicht. Is het echt waar dat speciaal voor hem klein kunstenaar Joop Visser naar Zierikzee is gekomen voor een optreden? Ja, het blijkt dé grote verrassing op zijn afscheidsreceptie in het Zie rikzeese Mondragon. Want de 55-jarige Van der Veer houdt het na 23 jaar werken in de thuiszorg voor gezien. „Ik heb wel eens het idee dat Twintig patiënten zijn over gebracht van de verpleegaf- delingen van het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee naar de aangrenzende noodgebou wen. Daarmee is de laatste reno vatiefase van het ziekenhuis van start gegaan. In een jaar tijd moet het uit drie lagen bestaande ziekenhuis volle dig worden opgeknapt. Het besluit om de schoolarts op een centraal servicepunt te vestigen en niet meer naar elke school afzonderlijk te laten gaan, is aan het wanke len. Klachten van ouders en scho len zijn aanleiding voor wet houder P. Berrevoets-Rin- gelberg de situatie eens kritisch te bekijken. Waterstaat denkt dat ze On ze Lieve Heer zelf is en denkt van 'laat die lompe boer daar maar zitten'. Er valt gewoon niet met die mensen te onderhandelen." Boer L. Hanse uit Zierikzee windt er geen doekjes om. Hij verliest een ruim zes jaar durend gevecht voor behoud van de aansluiting van de Platteweg op de Weg naar de Val en dat zit hem bepaald niet lekker. Mogen in dorpshuizen nu wel of niet popconcerten worden gegeven? Bij het op treden van Anouk in het Brouwse Tonnenmagazijn het laatste weekend van no vember ontbrak het in ieder geval aan een vergunning. „Dat was reden om intern De gemeente Schouwen-Dui veland hoopt volgend jaar zo'n vijftien mensen door middel van een zogenaamde Melkertbaah aan werk te helpen. Na een gerichte opleidjng zouden deze mensen als breed inzetbare kracht aan de slag moeten in de recre atiesector. De regiopolitie Zeeland krijgt van het ministerie van Binnenlandse Zaken een be drag van bijna tien miljoen gulden. Dat maakt korps chef A. Smeels bekend tij dens de oudejaarsbijeen- komst van de Zeeuwse politie. Ruim, open en licht. Die om schrijving past op het nieu we kantoor van de VW Schouwse Kust in Renesse. Na achttien jaar aan de Zoom is de VVV verhuisd naar de overkant aan de Zee- nanemoonweg. Net als Burgh-Haamstede heeft nu ook Renesse een Uitwinkel. Het verzet tegen de komst van een verstheater en een Etos-drogisterij in Burgh wordt scherper. In veelal ruimtelijke ordening en eco nomische zaken. Eigenlijk was het de bedoe ling dat eind dit jaar begon nen zou worden maar het duurt zeker nog tot augustus 1998 voor de eerste spade de grond in gaat op de plaats waar in Zierikzee het nieuwe politiebureau gebouwd gaat worden. De gemeente Schouwen-Dui veland is bezig met het ont wikkelen van een strandbe- leid voor de komende jaren, maar dat beleid zal niet voor het zomerseizoen van 1998 gereed zijn. B&W handhaven daarom vooralsnog het standpunt dat er geen permanente pa viljoens op het strand mogen worden toegelaten. De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland spant zich met groot enthousiasme in om de herindeling tot een sucöes te maken. Dat constateert staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken mevrouw T. van de Vondervoort tijdens een bliksembezoek aan de nieuwe gemeente. In januari komt ze terug. De regiopolitie Zeeland mag ook in 1998 versterking voor het zomerseizoen aantrek ken uit andere politieregio's. Minister Dijkstal van Bin nenlandse Zaken zegt dat bij zijn bezoek aan de provincie. Ook dit jaar trok de provin cie tijdens de zomer al tijde lijk personeel. emotionele bewoordingen uiten de tegenstanders hun bezwaren in de commissie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 36