DINSDAG 30 DECEMBER 1997 OUDEJAARSBIJLAGE 35 viesgroep Woonbelangen Se nioren (AWS). Hij arriveert een paar uur la ter dan gepland, maar uit eindelijk kunnen de opna men toch beginnen. Op de hoogaars Arnemuiden 17, die aangemeerd ligt aan de steigers van de Museumha ven in Zierikzee, kookt Joop Braakhekke mosselen voor zijn televisieprogramma Dagboek van een Kookgek. De gemeente Schouwen-Dui- veland voert een goed soci aal beleid, maar dat beleid is op een aantal punten wel voor verbetering vatbaar. Het inspraakbeleid, zo oor deelt vakvereniging CNV na onderzoek, is onvoldoende en ook de voorlichting rich ting burger over de moge lijkheden van gemeentelijke voorzieningen kan beter. De onderzoeksresultaten wor den overhandigd aan verte genwoordigers van de ge meente. De provincie is enthousiast over het voornemen van Po dium Brogrum in Zierikzee om de programmering te verbreden naar onder meer jazz, theater, dans en wereld muziek. Die ontwikkeling wil de provincie ondersteu nen met een jaarlijkse subsi die van 20.000 gulden voor de komende drie jaren. In Brouwershaven is begon nen met de herinrichting van de Markt. Eind januari 1998 moeten de werkzaamheden, die 7,5 ton gaan kosten, zijn afgerond. De voetganger krijgt binnen de nieuwe op zet ruimbaan. Er heerst onrust binnen het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. De kraam- afdeling gaat woensdag 1 ok tober dicht. Klinisch bevallen in Zierikzee is niet meer mogelijk. Gemiddeld tweehonderd vrouwen per jaar zullen daarvoor naar Goes moeten. In Poortambacht in Zierik zee zijn de vloeren van 44 premie-A en B-woningen aangetast door betonrot. Ook elders op Schouwen- Duiveland doet dit probleen zich voor. De eigenaren van de woningen lopen de kans voor duizenden guldens aai- herstel kwijt te zijn. Het gaat om woningen met een zogenaamde Kwaaitaal- systeemvloer. 1. Joop Braakhekke in Museumhaven. 2. Vervuilde grond Dreischor. 3. Van der Wekken onder vuur. 4. Camping Prinsenhoeve. 5. Herinrichting Markt Brouw 6. Hasjvangst. Als de algemene vergadering op 31 januari 1998 akkoord gaat met de ontwerp-kandi- datenlijst van de VVD zal in genieur J. Geluk (47) uit Schuddebeurs zitting krij gen in de Tweede Kamer. Geen slechte zaak voor Schouwen-Duiveland, aldus Geluk die als 29ste is ge plaatst. „Als een volksverte genwoordiger zijn werk goed doet - en dat zal ik ze ker proberen - worden de lij nen met Den Haag korter." De Vereniging Stad en Lan de van Schouwen-Duiveland vindt dat de gemeente Schouwen-Duiveland nog maar eens heel kritisch moet kijken naar de locatie voor het nieuwe gemeentehuis. Als het gebouwd wordt op de voorgenomen locatie in de driehoek Nieuwe Kooiweg, Laan van Saint Hilaire en Houwersweg wordt - zo schrijft Stad en Lande aan de leden van de gemeente raad - het silhouet van Zie rikzee aangetast. Ouders kunnen hun kinde ren met een gerust hart naar de regionale scholengemeen schap Professor Zeeman in Zierikzee sturen. In een lan delijk onderzoek, verricht door het dagblad Trouw en de socioloog J. Dronkers, krijgen de havo- en vwo-af- deling een mooie zeven als rapportcijfer. Dat is ruim boven het landelijk gemid delde (6). Alle 700 middelba re scholen in Nederland zijn onderzocht. Het aantal senioren op Schouwen-Duiveland wordt steeds talrijker. De senioren dag wordt mede daardoor steeds beter bezocht. Dat blijkt bij de zestiende editie die gehouden wordt in het Dorpshuis in Zonnemaire. Bijna 200 ouderen waren ge tuige van het middagpro gramma. Zwaar verkeer hoort niet thuis op de Calandweg in de Zierikzeese wijk Malta. Bij de hoorzitting over verkeers- remmende maatregelen in Theater Mondragon wordt deze stelling door iedereen onderschreven. Voorlopig staan alleen minder drasti sche aanpassingen gepland. Waarschijnlijk in het voor jaar 1998 zal hiermee een be gin worden gemaakt. De ruimte voor het autover keer op de Zeelandbrug wordt per rijbaan veertig centimeter smaller na de grootscheepse renovatie. Vanwege de verkeersveilig heid krijgt de brug betonnen vangrails en die nemen meer ruimte in beslag dan de hui dige metalen leuningen. Ver der willen Gedeputeerde Staten het fietspad handha ven. De gemeente Schouwen-Dui veland mag de komende drï - jaar meer huizen bouwen, dan aanvankelijk aangege ven in het woningbouwpro- grarama van de provincie. Globaal gaat het om 71 wo ningen per jaar verspreid over de kernen en om 12 i huizen in Zierikzee. De in- haalsprint woningbouw, die wethouder C. Veerlioek bij gedeputeerde J. van Zwieten bepleit, maakt goede kans van slagen. Er is nogal wat mis bi j zwembad Dol-Fijn in Nieu- werkerk. De klachten van de gebruikers stapelen zich hoog op: De douches en de toiletten zijn vies, de bege leiding ontbreekt vaak en met de zwemlessen gaat het ook niet goed. Dat blijkt tij dens de vergadering van de Dorpsraad Nieuwerkerk. Ruim een half miljoen subsi die voor de nieuwe WV Schouwen-Duiveland hangt aan een zijden draadje. De fusie van de huidige vi i f VW's moet op 1 januari rond zijn, anders weigert de - gemeenteraad het geld te verstrekken. Het is onwaar schijnlijk dat de fusie op de gestelde datum beklonken is. Meerdere keren stelde hij de beslissing uit, maar nu komt het er dan toch echt van. Ing. J. Verheij neemt vandaag na veertig jaar afscheid van Rijkswaterstaat. „Wat ik nog het meest zal missen is de spanning van het werk," aldus het 63-jarige Hoofd Dienstkring Deltakust. 1. Sluiting strandpaviljoen Zomerzon. 2. Bruinvissen uit elkaar. 3. Steakhouse Sphinx Renesse. 4. Afscheid J. Verheij. 5. Klachten zwembad Dol-Fijn. 6. 'Groentetuin' L. van de Panne. dering van de Landinrich tingscommissie Schouwen- Oost. Als het aan de gemeente Schouwen-Duiveland ligt, krijgt het theaterstuk 'Op roer van Zierikzee, 1472' een vervolg als openluchtspekta kel. In de maand juni van het volgend jaar zou het stuk vier keer opgevoerd moeten worden. Zierikzee viert dan het bezit van 750 jaar stads rechten. De bruinvissen Marco en Roy zijn uit elkaar. Nadat ze het drijvende bassin van Neeltje Jans verruilden voor hun vrijheid, zijn de twee dolfijnen na een halve dag uit elkaar gegaan. Zenders geven op de honderdvijftig meter nauwkeurig aan hoe het met het tweetal gaat. Ze bevinden zich op ongeveer vijftien kilometer van de plek waar zij werden losge laten. op thuiszorg," aldus Van der Veer in zijn speech ter gele genheid van de opening van het nieuwe kantoor aan de Grevelingenstraat in Zierik zee. De woningbouwcorporaties van Walcheren en de Ooster- schelderegio onderhandelen met het woonwagenschap over mogelijke overname van de woonwagenstand plaatsen. „Bodemverontrei niging en exploitatiebereke ning zijn de grootste obstakels in het overleg," al dus Beter Wonen- directeur Ph. van Daorne. De voortgang van het land inrichtingsplan Schouwen- "Öost gaat de provincie iets te hard. Hoewel het project in opdracht van de provincie zelf is opgestart zijn er nu signalen dat de provincie het beschikbare geld eerst in an dere projecten wil steken. Dat blijkt tijdens de verga Stichting Renesse heeft Ho- Ze hebben er schoon genoeg Automobilisten op de N59 tussen de Grevelingen- dam en de Schelphoek worden weer scherp in de ga ten gehouden of ze zich wel aan de maximumsnel heid houden. Zes camerakasten staan er langs het traject. Ze vervangen de kasten die begin vorig jaar werden geplaatst, maar al snel door vernielingen in onbruik raakten. Hoewel de kraamafdeling is gesloten, blijft klinisch be vallen in Zierikzee voorlo pig mogelijk. Dat verklaart C. Breederveld van de Raad van bestuur van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen. J. Kristelijn moet zijn strandpaviljoen Zomerzon van het strand van Kijkduin in Renesse halen. Doet hij dat niet dan laat de gemeen te Schouwen-Duiveland het paviljoen weghalen op kos ten van Kristelijn. Dat meldt wethouder C. Veer- hoek desgevraagd. Met de gemeente valt niet te spotten. Enkele uren nadat de arrondissementsrechter in Middelburg de gemeente in het gelijk heeft gesteld in zake de vergunningsproce dure, wordt strandpaviljoen Zomerzon bij Renesse al ge sloten. Betonafval, asfalt, lood, straatklinkers en zelfs scherfjes asbest. Doorgaans komen er in een groentetuin andere 'gewassen' naar bo ven. Niet bij Leen van de Panne uit Scharendijke. Van de Panne, die de grond in erfpacht heeft van de ge meente, heeft al verschillen de keren om een oplossing verzocht. Tot nog toe zonder resultaat. J. Postma, juwelier in Zie rikzee, is boos op het college van B&W van de gemeente Schouwen-Duiveland. De nieuwe ambtsketen voor de burgemeester zou naar zijn mening door een juwelier uit de eigen regio moeten wor den gemaakt. tel de Zeeuwse Stromen voor de rechter gedaagd. Het ho tel heeft zonder toestem ming van de stichting zich twee stroken grond toegeëi gend, het groen weggehaald en in gebruik genomen. Dat meldt C. Veerhoek, voorzitter van het stichtings bestuur, tijdens een vergade ring van het algemeen be stuur. De Ondernemersvereniging Renesse wil dat de gemeente Schouwen-Duiveland een einde maakt aan het in haar visie onrechtmatige bestaan van steakhouse Sphinx aan de Lange Reke 4 in Renesse. Op het pand berust de her stemming detailhandel. De voormalige gemeente heeft zich in haar besluit geba seerd op het oude bestem mingsplan. Op de begroting voor 1998 van de gemeente Schouwen- Duiveland prijkt een tekort van tussen de twee en drie miljoen gulden. Volgens wethouder van financiën G. J. van der Salm staat nog niets vast. „Het zegt me nu nog niets. Vorig jaar zaten we in de voorfase van de be groting met een tekort van vier miljoen. Bij de uiteinde lijke begroting kwamen we rond nul uit." Er is op Schouwen-Duive land een benzineoorlog ont brand met als inzet de klan dizie van de ambtenaren in dienst van de gemeente Schouwen-Duiveland. Zij kunnen kiezen uit drie aan biedingen, variërend van een korting per liter van tien tot twaalf cent. Binnen verpleeghuis Corne- liastichting in Zierikzee vindt een grootscheepse per- soneelsreorganisatie plaats. Doel van de ingrijpende maatregelen is het verbete ren van de zorg en het bren gen van arbeidsrust binnen de Vliedberg, de afdeling voor psycho-geriatrisc.he en dementerende bewoners. Wantoestanden zijn er niet, zegt directeur A. Schouw. In cidenten zijn wel geweest. Het nieuwe kantoor van Oosterschelde Thuiszorg is geen doel maar middel. Een middel volgens directeur J. van der Veer om de samen hang in de (thuis)zorg weer te herstellen. „Eensamen- hang die noodzakelijk is. Mensen doen nu eenmaal in toenemende mate een beroep van, de zes boeren uit de pol der Schouwen. Al vier jaar bakkeleien zij, via hun advo caat, met Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het wa terschap is nu door de boze boeren voor het gerecht ge sleept. Inzet van de ruzie is de weigering van het water schap om aan de böeren scha devergoeding te bétalen we gens wateroverlast. Na tien jaar touwtrekken be gint Rijkswaterstaat deze maand met de aanleg van snelheidsbeperkende maat regelen op de parallelwegen langs de N59. Deze worden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 35