34 OUDEJAARSBULAGE DINSDAG 30 DECEMBER 1997 der gelukkig is de kerk in Oosterland, waar niemand zijn gezicht laat zien. „Met servicepunten willen we een bruggetje slaan om de afstand tussen het ge meentebestuur en de bevol king te verkleinen." Dat zegt burgemeester J. Assel- bergs bij de officiële opening van de gemeentelijke servi cepunten in de Rabobank- kantoren in Burgh-Haamste- de en Bruinisse. Theater Mondragon in Zie- rikzee restaureren in plaats van een nieuw theater bou wen aan het nieuwe gemeen tehuis. Dat adviseert de Rijksschouwburgcommissie de gemeente Schouwen-Dui- veland. Een eerste onder zoek naar de geschiktheid van Mondragon is gegund aan het bureau Twijnstra Gudde. Woonzorgcentrum Poorters hof in Brouwershaven en verzorgingscentrum De Wie ken in Zierikzee fuseren per 1 januari 1998. De instellin gen, die voortaan onder één directie functioneren, blij ven ook samenwerking met andere instellingen nastre ven. De provincie onderzoekt of het mogelijk is op de De- lingsdijk bij Brouwershaven een grootschalig windmolen park op te zetten. In een Mi lieu Effect Rapportage (MER) worden de effecten op natuur, landschap en bebou wing op een rij gezet. Eind dit jaar wordt de MER afge rond. Aquadelta Beheer BV kan voorlopig niet begyinen met de bouw van een dertig me ter hoog appartementencom plex aan de Grevelingendijk in Bruinisse. Dit is bekend geworden bij de Raad van State in Den Haag. Als alles meezit en het weer niet te slecht wordt, zal er nog voor het einde van dit jaar een rotonde op de Heu- velsweg bij Kerkwerve gere aliseerd zijn en ligt er een fietspad langs de Langen- dijk bij Scharendijke. Van de tien Elektra's, de jaarlijkse onderscheidingen -binnen het Zeeuwse ama teurtheater, zijn er vier op Schouwen-Duiveland te recht gekomen. De winnaars zijn Lies Hanse (vrouwelijke hoofdrol), Dien Ravia (vrou welijke bijrol), Nicole Me- ijsen (choreografie) en Ali Pankow (decor). De prijs winnaars worden bekend ge maakt tijdens het Elektra- festival in de Stadsschouwburg in Middel burg. Van Godshuis tot concert- en expositieruimte en van ex positieruimte tot theater. Wat het plaatselijk comité van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken betreft, mag de Nieuwe Kerk in Zie rikzee - in plaats van renova tie van Mondragon of nieuw bouw/van een theater - omgebouwd worden tot theater. Bij de gemeente Schouwen-Duiveland is een plan ingediend over hoe dat doel verwezenlijkt zou kun nen worden. Het is lang wachten op de lift voor de bewoners van de bovenste aanleunwoningen bij zorgcentrum Borrendam- me in Zierikzee. „Het geld lag er voor klaar, maar de gemeente Zierikzee Heeft die kans gewoon voorbij laten gaan," aldus J. van Wezel en D. Goudzwaard van de Ad- li De toeristen klagen over het betaald parkeren langs de duinen bij Nieuw-Haamstede. Dat signaleren de uitbaters van snackbar De Vuurtoren en van cam ping Groenewoud. Om aan de wensen van hun gas ten tegemoet te komen biedt Groenewoud gratis vervoer met het boemeltreintje de Strandexpress aan. Met 37 van de in totaal 46 uitgebrachte stemmen heeft Leonie van Nieuwenhuyze uit Noordvvelle de titel Ron demiss 1997 van de Wieler ronde Zierikzee in de wacht gesleept. Haar overwinning op rivale Stella Stok is ruim, maar de Schouwse is daar nuchter onder. „Stella's vrienden wonen in Dor drecht. Had ze hier gewoond, dan had zij misschien gewon nen." Bij de afdeling Sociale Za ken van de gemeente Schou wen-Duiveland is een grote achterstand ontstaan in de inning van gelden en boe king van ontvangsten. Oor zaak is een maandenlang aanhoudende computersto ring. Twee jonge meiden in bikini fietsen voorbij het podium waar de dames in kleder- dacht een presentatie geven. Twee bewoners van het Asielzoekerscentrum fiefsen per abuis over het parcours voor het ringrijden met sjeesjes. De Burghse Dag: een smeltkroes van cultu ren. Ruim twintigduizend mensen bezoeken Burgh. Het kantoor van de belas tingdienst in Zierikzee sluit per 1 september definitief zijn deuren. Particuliere be lastingplichtigen kunnen vanaf die datum één ochtend in de week met hun vragen over belastingkwesties te recht op het Zierikzeese postkantoor. Bij Albert Heyn in Zierikzee is geen enkele fles bronwa ter met koolzuur meer ver krijgbaar. Met kraanwater is nog geen enkel probleem, laten Delta Nutsbedrijven weten. Er wordt wat gepuft eri gezucht, maar over het al gemeen lijkt de regio wel raad te weten met de hitte. De gemeente Schouwen-Dui veland hoeft voorlopig niet te rekenen op toestemming voor extra woningbouw in Bruinisse. Dat blijkt uit een brief van de provincie aan de gemeente. „Slechts wanneer uit een gemeentelijke visie blijkt dat aan de kern Brui nisse een extra accent wordt gegeven kan te zijner tijd met een hogere uitbreidings behoefte worden inge stemd." De werkgroep Internationa le Uitwisselingen van de ge meente Schouwen-Duive land wil actief de boer op om jongeren te stimuleren deel te nemen aan de uitwisseling met Frankrijk en Engeland. De gemeente ontvangt tien jongeren uit de Engelse ju- melageplaats Hatfield in het stadhuis van Zierikzee. Onder de bloedhete zon spant Herber de Keizer het vlas op een traditioneel touwslagersapparaat. Van het garen maakt hij strengen en door de strengen ineen te slaan, ontstaat het touw. De Keizer, rasechte nakomeling van een eeuwenoud touwsla gersgeslacht,is één van de at tracties op de dertiende Vlasdag in Dreischor. De Ark, de voormalige Rooms-Katholieke toeris tenkerk aan de Hoogen- boomlaan in Renesse wordt een wooncomplex met ap partementen voor perma nente bewoning. De project- ont wikkelaar, die daar het plan voor bij de gemeente heeft ingediend, hoopt de vergunningen binnen afzien bare tijd in bezit te hebben. Een felle uitslaande brand heeft twee loodsen aan de Nieuwöwegbij Dreischor volledig in de as gelegd. Een derde loods loopt zware Franse formatie The Happy Seals vervalt. Het aantal van 450 bezoekers valt wat tegen. Entreegeld, consump ties en giften van bedrijven en particulieren brengen on geveer twaalfduizend gul den op. Wie precies binnen het gezin de gelukkige is, is niet be kend. Maar in ieder geval is iemand binnen het gezin Ca- eters uit Weert de 250.000ste gebruiker van het transferi um in Renesse. Ze worden in de bloemetjes gezet namens de gemeente VW Schouwse Kust en de vervoersmaat schappij Carlier die het na transport verzorgt. De gemeente Schouwen-Dui veland gaat op korte ter mijn, hoe snel precies is niet duidelijk, op een rijtje zetten welke bedrijven op Schou wen-Duiveland verplaatst moeten worden. Een speciale projectgroep gaat het werk coördineren. Verplaatsing van bedrijven is niet alleen nodig maar kan ook, zo schrijft het college in het Projectvoorstel Bedrijfsver- plaatsingen, een gouden kans voor woningbouw bie den. Ongeveer negenduizend be langstellenden, een tempera tuur die tot in de kleine uur tjes boven de 25 graden Celsius blijft en een bijzon dere sfeer kenmerken de tiende Havendag in Zierik zee. Die sfeer is vooral voel baar als de schepen, gevels en bomen, versierd met hon derden lampjes, in het don ker de Nieuwe Haven een bijzondere uitstraling geven. Praxis in Zierikzee verzet zich tegen de bouw van Fixet aan de Boerenweg, de nieu we vestiging van doe-het- zelfzaak Houtland van C. Walhout. In een kort geding, dat voor de arrondisse mentsrechtbank in Middel burg dient verzoekt Praxis om schorsing van de bouw vergunning. Presidente mr. R. Reinarz heeft dit verzoek afgewezen. M. Kloet mag aan het Eerste Weegje in Zierikzee toch een camping gaan exploiteren. Dat blijkt uit de voorkeur die burgemeester en wethou- ten en baten van de horeca in Mondragon. In Dreischor en Oosterland is begonnen met de sanering van stukken vervuilde grond. Met name de reini ging van het-Dreister grond water gaat veel tijd in beslag nemen. Ondanks de klei-ach- tige bodem blijkt de vervui ling diep in de grohd te zijn gezakt. „Dat is opmerkelijk, maar ik heb daarvoor eigen lijk geen verklaring," zegt provinciaal projectbegelei der bodemsanering J. Hat- tink. De plannen van de gemeente om de kassen bij Sirjansland met veertig hectare netto glas uit te breiden zijn opge nomen in het Streekplan. De PvdA-statenfractie diende een amendement in om het plan een zetje te geven. De WD voer de tegenoverge stelde koers. De gemeente Schouwen-Duiveland gaat vaart maken met de bestem mingsplanwijziging. Het nieuwe bestuur van ver zorgingscentrum Borren- damme mag de arbeidsover eenkomst met directeur H. Zeegers per 15 oktober ont binden. Zeegers ontvangt daarbij een bedrag ineens van 50.000 gulden en tot zijn 60-jarige leeftijd een aanvul ling op de WW-uitkering tot tachtig procent van zijn laatstgenoten bruto salaris. „Een duidelijke toename in het aantal bezoekers, met name in Zierikzee," consta teert T. Rigter die namens de gemeente betrokken is in de organisatie van de Open Mo numentendag. Topper blijkt het Maritiem Museum waar door 1177 mensen een be zoekje wordt gebracht. Min dit na afloop van een werk bezoek aan de groep Rei- merswaal van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD). Van Gelder verge zelt de politiemensen tijdens een inspectietocht over de Grevelingen. Het college van Burgemees ter en Wethouders blijft bij zijn standpunt de openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee uit te breiden met vier semi-permanente lokalen. Volgens wethouder D. van der Wekken kleven er aan een permanente uitbrei ding te veel nadelen en onze kerheden. Zo zijn de kosten en structurele kapitaallas- ten een stuk hoger dan die van een uitbreiding met noodlokalen. In Verpleeghuis Cornelia- stichting in Zierikzee wordt op de afdeling De Schelp- hoek een hydrosound/snoe- zelbad officieel in gebruik genomen. Het snoezelbad is een voorziening voor zowel de persoonlijke hygiëne als voor ontspanning. Met de aanschaf van het bad is 30.000 gulden gemoeid en de ingrijpende aanpassing van de reeds bestaande badka mer vergt nog eens 20.000 gulden extra. Met ingang van het school jaar 1997-1998 kunnen ou ders met hun vijfjarige kin deren voor het preventieve gezondheidsonderzoek niet meer terecht op de scholen, maar worden zij op één van de elf servicepunten van de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst (GGD) Zee land uitgenodigd. Het programma van het be nefiet-concert van de Stich ting Actie Wroclaw in Ou- werkerk blijkt te vol. De veelbelovende slotact van de ders dinsdag tonen voor de inrichting van het gebied. De camping wordt landschappe lijk ingepast met behulp van populieren. Wethouder D. van der Wekken is tegen het plan. Het experiment met de inzet van zomeragenten en Tik op stuk-beleid' in Renesse is ge slaagd. Dat zeggen zowel de politiemensen zelf als burge meester J. Asselbergs en Commissaris van de Konin gin in Zeeland W. van Gel der, die een werkbezoek brengen aan de zomeragen ten. Een aantal inwoners van Kerkwerve is een handteke ningenactie begonnen tegen de boerenboscamping die H. van Langeraad wil realise ren in zijn nieuw aangeplan te bos aan de rand van het dorp. In een brief roepen zij in niet mis te verstane be woordingen op hun actie te steunen. Van Langeraad zegt een dergelijke actie ver wacht te hebben. Molen De Graanhalm aan de Burghseweg in Burgh- Haamstede bestaat honderd- vijftig jaar. Reden voor eige naar P. J. Landegent om de 'Pannekoekenmolen' extra op te tuigen met vlaggen. Tussen augustus en decem ber 1847 werd de molen ge bouwd. Naar schatting zijn er toen een half miljoen ste nen in vermetseld. Dreischor Bloemendorp, het fleurige initiatief van de af deling Schouwen-Duiveland van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde - beter bekend als Groei en Bloei - krijgt volgend jaar vervolg. Dat blijkt tijdens een korte bij eenkomst aan de ingang van het dorp, waar de vlaggen van het Bloemendorp na drie maanden definitief worden gestreken. tes. Dat concludeert de afde ling economie van de provin cie Zeeland in de notitie over de ontwikkeling van de wa tersport in Zeeland. schade op. De schade wordt geschat op een bedrag tussen vijf ton en een miljoen gul den. De brand is volgens de technische recherche waar schijnlijk ontstaan doordat bij het opladen van de acccu van een motorfiets kortslui ting is opgetreden of de accu is ontploft. De Reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland is opgelucht: er is een nieuw werkpaard in de vorm van een vierwiel- aangedreven 250 cc Suzuki quad. Het nieuwe motor voertuig wordt in gebruik genomen en uitgetest. Bijna een maand moest de red dingsbrigade het zonder stel len nadat de vorige quad werd gestolen. Puur en alleen „omdat er nog zo verschrikkelijk veel te doen is" mag wethouder D. van der Wekken aanblijven. De wethouder isUekort geschoten in zijn taak en als enige verantwoordelijk voor de budgetoverschrijding van 420.000 gulden bij het project Jannewekken. Dat is de VVD een crisis waard, ware het niet dat Schouwen-Duiveland niet gediend is met een gemeentebestuur dat er al na ne gen maanden de brui aan geeft. De politie heeft in een loods aan het Sas in Zierikzee twee duizend kilo hasj aangetrof fen en in beslag genomen. Viermannen - onder wie de 54-jarige eigenaar van de loods uit Zierikzee - worden aangehouden op verdenking van handel in verdovende middelen. De loswal bij Brouwersha ven is wegens zware schade aan de damwand afgesloten voor zowel schepen als zwaar verkeer. Dat heeft het college van B&W van Schou wen-Duiveland besloten. Hoe groot de schade exact is en wat herstel gaat kosten wordt onderzocht. Burgemeester J. Asselbergs Iaat er geen twijfel over be staan: „Wie denkt dat Schou wen-Duiveland een vrijstaat is om coffeeshops te vestigen zal een fors bolwerk tegen zich vinden. Hij of z.ij is ge waarschuwd: laten ze een goede rechtsbijstandsverze- kering afsluiten." „Het zit bij veel mensen heel hoog. Voor ons is het verblijf op de camping een tweede le ven," aldus een van de cam- pinggasten van De Prinsen hoeve in Renesse. De gasten zijn bang voor de toekomst. Al jaren wordt gesproken over een mogelijke verplaat sing van de camping. Tegen de zin van de campinggas- ten, want zij voelen zich bij zonder thuis op de Renesser camping. Er gloort een meerderheid in de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad voor uitbrei ding van camping Kloet aan het Eerste Weegje. Een stads weide krijgt de voorkeur bo ven een omzoming van popu lieren en doortrekking van de stadsgracht aan het einde van de Hoofdpoortstraat richting Bolwerk is enthou siast ontvangen door de ver tegenwoordigers van de raadsfracties. De renovatie van het Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis in Volgens Commissaris van de Koningin in Zeeland W. van Gelder wordt de milieutaak van de politie te water steeds belangrijker. Hij zegt 7. Snoezelbad Corneliastichting. 2. Burghse Dag. 3. Toeristen klagen over parkeerbeleid. 4. Havendag Zierikzee. 5. Hitte. •6. Vlasdag Dreischor. Zierikzee gaat in december dit jaar de laatste fase in. Er komt een nieuwe afdeling dagbehandeling en de ver- pleegafdeling wordt uitge breid. Het karwei kost 11,2 miljoen gulden en neemt veertien maanden in beslag. De jachthavens in Zeeland zijn te klein, de meeste cam pings hebben te veel vaste standplaatsen en te weinig toeristische plaatsen en het ontbreekt aan een netwerk van binnendijkse kanorou Wethouder C. Veerhoek gaat te snel met het scheppen van mogelijkheden voor een boe renboscamping van H. van Langeraad in Kerkwerve. Dat vinden de leden van de commissie Grondgebiedza ken/Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken. De beheerstichting Mondra gon staat op het punt het bijltje er bij neer te gooien. De stichting is in conflict met wethouder P. Berre- voets en is verder onderling verdeeld. De beheerstichting wil van de gemeente geld voor aanpassingen van het theater. Van de Zeeuwse Theater Stichting wil de be heerstichting inzicht in kos

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 34