DINSDAG 30 DECEMBER 1997 OUDEJAARSBIJLAGE 33 In het derde jaar blijkt de formule nog steeds ijzer- sterk. De Boerenlanddag in Noordgouwe trekt - naar schatting - opnieuw zo'n achtduizend bezoekers naar het karakteristieke ringdorp toe. Het boerenproduct blijft in trek. daar binnen zijn fractie in middels een fifty-fifty ver deeldheid over bestaat. De meerderheid van de ge meenteraad kant zich tegen een gedoogbeleid voor soft drugs. Alleen D66 en Groen- Links pleiten voor de komst van een coffeeshop. PvdA- woordvoerder A. van den Berge wijst een gedoogbe leid ook af, maar erkent dat 1. Avondvierdaagse Zierikzee 2. Dreischor Bloemendorp. 3. Glastuinbouw Sirjansland. 4. Rob Oudkerk in Zierikzee. 5. Boerenlanddag Noordgouwe. 6. Anywavefestiva! proef van twee jaar met een ambulance-helikopter van de ANWB. Nog voor het toeristisch hoogseizoen begint, wil de gemeente snelheidsremmers aanbrengen op de Lageweg in Sirjansland. Dat wordt toegezegd door wethouder C. Veerhoek tijdens het bezoek van het college aan Sirjans land. Het gaat in eerste in stantie om tijdelijke maatre gelen. De zeventiende editie van Any wave gaat de boeken in als een zeer druk bezocht fes- Gehandicapte inwoners van de gemeente Schouwen-Dui- veland die tussen april 1994 en december 1996 een eigen bijdrage hebben betaald krijgen hun geld terug. Zo heeft de gemeenteraad beslo ten. Onduidelijk is nog waarmee de twee ton restitu tie wordt gefinancierd. tival. Veel drukker dan vo rig jaar en weer bij uitstek het festival van de ontmoe ting. Any wave is elkaar zien. Een festival ook van brede schakeringen en toler antie. Dat blijkt uit het eerste con cept voorontwerpplan Schouwen-Oost. De gemeente Schouwen-Dui- veland wil dat de Landin richtingscommissie Schou wen-Oost haar voortvarendheid tempert bij het nemen van verkeersbe- sluiten in het gebied. De ge meente vreest dat er straks voor veel geld maatregelen worden genomen, die over een paar jaar weer ongedaan moeten worden gemaakt. Verschil van inzicht heeft er toe geleid, dat Rothuizen Van Doorn 't Hooft zich als architect heeft teruggetrok ken voor de bouw van het nieuwe politiebureau in Zie rikzee. Inmiddels is er door een andere architect een schetsontwerp voor de nieuwbouw ingediend. De Zierikzeese VW ver koopt haar pand aan het Ha venpark en gaat ruimte hu ren in het voormalige gemeentehuis aan de Meel- straat. Burgemeester en wet houders staan positief tegen over de min of meer gedwongen verhuizing. Na acht maanden van voor bereiding is het zover: de Delta Racing indoor-kart- baan aan de Deltastraat in Zierikzee opent haar deuren en de eerste liefhebbers die nen zich aan voor een snelle rit op de baan of in de For mule 1-simulator. Voor di recteur H. van Stipriaan be tekent het een terugkeer in de autosport. Dansschool Janvier in Zie rikzee houdt binnenkort op te bestaan. De dansschool aan de Korte Nobelstraat staat te koop. Door de toene mende concurrentie van de afgelopen jaren is de Zierik zeese vestiging moeilijk ren dabel te exploiteren. Boven dien wil eigenaar R. Janvier uit Goes een stapje terug doen. 1. Opening transferium. 2. Sanering Van der Wekkenterrein. 3. Megamossel Bruinisse. 4. Beachpop. 5. Zonnemaire Buitengewoon. 6. Jojo nieuwe rage. De Zeeland Natuurmaand is op Schouwen-Duive- land niet overal een succes geworden. „Van de 27 excursies, die wij op het programma hadden, zijn er slechts vier doorgegaan. De rest is wegens gebrek aan belangstelling afgelast," aldus Jan Midavaine, gids van de IVN, de vereniging voor natuur- en mi lieu-educatie. Voor de leefbaarheid van Sirjansland is het van be lang dat de glastuinbouw in de polder wordt uitgebreid naar veertig hectaren. De werkgelegenheid neemt toe. Problemen met landschap, milieu en infrastructuur kunnen worden opgelost. Tot die conclusie komt het gemeentebestuur van Schou- wen-Duiveland in de nota 'Scenario kassenlokatie Sir jansland'. Voorlichting van de gemeen te, bekabeling en aanslui ting op de riolering vormen de belangrijkste voorzienin gen, die de bewoners van het buitengebied Kerkwerve graag gerealiseerd zien. Zij brengen dit naar voren tij dens het kennismakingsbe zoek van het college van B&W aan de kern Kerkwer- De Kop van Schouwen krijgt een elkweerpark met buiten activiteiten en een multi functioneel gebouw. Het park wordt zes tot zeven hec tare groot en gaat naar schat ting tien miljoen gulden kos ten. Recreatie-ondernemers kunnen aandeelhouder wor den. Als alles meezit, gaat het park over twee jaar open. Minder wedstrijden en min der deelnemers aan de Delta- week zorgen ervoor dat de grote drukte van voorgaan de jaren op 't Luitje in Zie rikzee uitblijft. De samen werkende horeca aan de Nieuwe Haven zorgt er voor, dat daar iedere avond een band optreedt in een speci aal voor deze gelegenheid opgezette tent. Juf Heieen van der Mark - de Bruijn neemt na twaalf jaar officieel afscheid van de school met de Bijbel De Schouw in Brouwershaven. Dertig jaar is zij actief ge weest in het onderwijs. Wethouder C. Veerhoek wil een inhaalsprint trekken ten behoeve van de woningbouw op Schouwen-Duiveland. Nog voor het zomerreces wik hij gedeputeerde J. van Zwieten overtuigen van de noodzaak toestemming te verlenen voor alle vastge stelde woningbouwplannen op Schouwen-Duiveland. Een nieuwe rage neemt bezit van Schouwen-Duiveland. De jojo, een inmiddels jaren oud speeltje, is razend popu lair onder de jeugd. Simpel op-en-neer vieren is er echter niet meer bij. De vrijloop- techniek inspireert jojo-ers tot trucs als ultimate drags ter en de wereldworp. Voor J. van der Wekken ziet het ernaar uit, dat de sane ring van het terrein van zijn voormalige garage aan het Jannewekken in Zierikzee uitloopt op een financieel drama. In de grond is ook pe troleum aangetroffen. De kans bestaat dat Van der Wekken het opruimen hier van zelf moet betalen. Zorgcentrum De Wieken in Zierikzee en woonzorgcom plex Poortershof in Brou wershaven gaan fuseren per 1 januari 1998. De fusie is Na vele jaren lobbyen en na een enorme investering van de betrokkenen zelf is de ei gen ruimte voor de Ooster- landse peuters van 't Kraai ennest nu eindelijk een feit. Het gebouwtje wordt offi cieel geopend door wethou der P. Berrevoets-Ringel- berg. Met een poppenkastvoorstelling en roze gebakjes worden de peuters in de watten gelegd. Millimeterwerk met een enorme kraan. Burgemees ter J. Asselbergs draait daar in Bruinisse zijn hand niet voor om. Anderhalf uur na de - regenachtige - opening van de Bruse Visserijdagen plaatste de burgemeester een 800 kilo wegende mega mossel op de dijk bij de Ha venkade. Het vissersdorp is daarmee een monument rij ker. Doffe dreunen uit immense luidsprekers, enthousiaste housers. Zon, een ontspan nen sfeer en vooral veel 'hakkuh'. Die omschrijvirig past bij de editie 1997 van het Beachpop Midzomer Dance Festival. Het festival trekt 8500 bezoekers en ver loopt zonder noemenswaar dige incidenten. Alleen de verkeersdrukte bezorgt de organisatie grijze haren. Te veel bezoekers die geen campingplaats gereserveerd krijgen. Dat is reden voor de stichting Beachpop om op- niéuw te gaan praten met ge meente en WV. Ook over een verschuiving van het fes tival naar juni wordt ge dacht. „Vóór het hoogsei zoen? Dat heeft de absolute voorkeur van het college," aldus een beleidsmedewerk ster van de gemeente. Eigenaar R. Berrevoets van restaurant 'Eet'uus Kiek in de Pot' in Zierikzee krijgt geen vergunning voor het ex ploiteren van een terras aan het Kraanplein. Dat is al thans de vaste overtuiging van burgemeester J. Assel bergs. Berrevoets gaat in be roep tegen de afwijzing van zijn terras op het Kraan plein. De ondernemer gaat nu zelf een onderzoek doen naar de verkeersveiligheid op het Kraanplein. Ria Geluk ontvangt in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee de eerste Pro- motieprijs Zierikzee Aktief uit handen van burgemees ter J. Asselbergs. Geluk wordt door het bestuur van Zierikzee Aktief uitverko ren voor het „vele werk dat zij verzet en de ideeën waar mee ze altijd komt," aldus voorzitter A. Deurloo. De start van de zomerevene- menten van Zierikzee Aktief mag zich verheugen in prach tig zomerweer. „Ik heb van ondernemers begrepen, dat het gezellig druk is. maar het is wel eens drukker ge weest," aldus John Pante- koek, coördinator van Zie rikzee Aktief. Desondanks is hij zeer tevreden over het verloop van de dag. En de zelfde geluiden zijn er ook te horen bij de ondernemers. Het eerste recreatie-transfe rium in Nederland is een feit. Donderdag 17 juli 1997 kan voor wat betreft wet houder C. Veerhoek - de geestelijk vader van het pro ject - in de annalen van Schouwen-Duiveland wor den bijgeschreven als een historische dag. P. Nouwen, hoofddirecteur ANWB, geeft samen met P. Boot, directeur Mobiliteitsmarkt van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat geven het start sein. Dat gebeurt met het op laten van een, de 'bevrijde' automobilist symboliseren de, witte kunststof vogel. De herinrichtingscommissie Schouwen-Oost geeft fiet sers alle ruimte. Er komen nieuwe fietspaden parallel aan de Delingsdijk, drukke re polderwegen krijgen een vrijliggend fietspad, kruis ingen in de polder worden veiliger gemaakt en langs de N59 komen parallelwegen. volgens de besturen van de - nu nog - twee stichtingen achter De Wieken en Poor tershof nodig om adequaat in te kunnen spelen op de ontwikkelingen in de zorg sector. De fusie heeft geen gevolgen voor het personeel en de bewoners. De mosselsector experimen teert met een nieuwe visme- thode. Met behulp van een pijp worden de korren leeg gezogen, terwijl ze nog over de bodem slepen. „Ik weet dat 't toekomst heeft," re ageert W. van den Berg, voorzitter van Algemeen Vissersbelang in Bruinisse. Het begon drie jaar geleden heel bescheiden. Een paar honderd kunstliefhebbers kwamen er op af. De tweede editie was uitgebreider en lokte 1400 mensen. De editie 1997 van Boerderijfestival Zonnemaire Buitengewoon brengt 1700 mensen naar de boerderij van Jaap en Karen Verseput aan de Schapen- weg. Zonnemaire Buitenge woon groeit. „Ik hoop dat we ooit nog eens boven de driehonderd deelnemers komen," zegt L. Obbink, voorzitter van de Stichting Brouwse Dag op de ochtend voor het evenement. Zijn wens wordt nog dezelf de dag vervuld. Driehonder dentien muzikanten doen mee aan het meest bijzonde re onderdeel van de Brouwse Dag, de Muziek play-in. Een record.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 33