DINSDAG 30 DECEMBER 1997 OUDEJAARSBIJLAGE 31 zorgingshuis In 't Opper in Bruinisse worden in de toe komst. Een ambitieus plan dat zonder de steun van part ners niet uitgevoerd kan worden. De eerste partner is er. In het Bruse verzorgings huis wordt een samenwer kingsovereenkomst gete kend met Woonzorg Nederland. Goeree-Overflakkee komt op 1 januari 2000 bij Zeeland. Daar heeft het kabinet toe besloten. De indeling van Goeree bij Zeeland heeft te maken met de stadsprovin cie Rotterdam, die er van het kabinet nu echt moet komen. wethouder C. Veerhoek des gevraagd bekend. Het college van B&W van Schouwen-Duiveland gaat de verkeersstructuur in Oos- terland onder de loep nemen. De in 1992 in gebruik geno men hoofdontsluitingsroute door het dorp wordt door de Oosterlanders als onlogisch ervaren en ook op het gebied van de verkeersveiligheid valt er nogal wat te verbete ren. Wethouder C. Veerhoek heeft een nieuw voorstel voorgelegd aan directeur A. Verharen van Aquadelta Be heer inzake de nieuwbouw van het omstreden apparte mentencomplex in Bruinis se. De gemeenteraad gaat akkoord met het instellen van een pro formaberoep te gen het besluit van Gedepu teerde Staten de hoogbouw op Aquadelta af te keuren. Een groot woonzorgcom plex. Een 'dienstverlenende industrie' met zorgcontrac- ten op maat. Dat moet ver- Er kunpen op Schouwen- Duiveland geen grote var kenshouderijen komen. De gemeenteraad neemt una niem een voorberei dings be sluit ter herziening van het bestemmingsplan voor het (agrarisch) buitengebied van Schouwen-Duiveland. Het voorbereidingsbesluit is al ingegaan. 7. W. van den Brink in Bruinisse. 2. Gemeente weert varkensbedrijven. 3. SuperZierikzee. 4. Transportbedrijf Hendrikse. 5. Boomplantdag. 6. Brand Scharendijke. mers in muziek- en theater podium Brogum te klein zijn. Door D66 wordt in de persoon van R. Geluk aan dacht gevraagd voor het pro bleem. Waarschijnlijk ge woon verkeerd besteld," reageert wethouder P. Ber- revoets. De raadsfracties van VVD, CDA, D66 en SGP, sa men een ruime meerderheid in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland, zijn voor de komst van een Recreatief Milieu Centrum (RMC) in Renesse. De fracties van RPF en GroenLinks zijn tegen een dergelijke grootschalige voorziening en de PvdA heeft nog even bedenktijd nodig voor een definitief besluit. veland handhaaft voorlopig de nuloptie in het coffees- hopbeleid. Tijdens een tref fen van de portefeuillehou ders volksgezondheid en de burgemeesters in de Ooster- schelderegio heeft burge meester J. Asselbergs duide lijkheid geëist over het. politietoezicht bij een ged oogbeleid. Bewoners van de Nieuwe Haven in Zierikzee vrezen een aantasting van het aan gezicht vanaf de haven door de nieuwbouwplannen van bakkerijgrondstoffenfa- briekZeelandia. Dit bedrijf wil de voormalige aardap- pelloods van de CTV slopen en op dezelfde plaats een nieuwe, hogere, bedrijfs- loods bouwen. nieuwbouw gepleegd kun nen worden. Dat zijn de twee belangrijkste aspecten uit de concept-reactie van het dage lijks bestuur van de gemeen te op het Woningbouwpro gramma van de provincie. Zeeland krijgt van minister H. Dijkstal (binnenlandse zaken) 7,2 ton voor politie bijstand in het zomersei zoen. Een nadere uitwer king, met daarin ondermeer de voorwaarden, moet vol gens burgemeester J. Assel bergs van Schouwen-Duive land nog worden gemaakt. Het ziet er naar uit dat de ge meenteraad van Schouwen- Duiveland een streep haalt door de plannen voor ver zelfstandiging van de Stich ting Renesse. De raadsfrac ties, zo blijkt tijdens de vergadering van de commis- sie Algemeen Interne Zaken (AIZ), willen een stevige greep houden op het doen en laten van de stichting en vooralsnog wat dat betreft geen bevoegdheden delege ren aan B&W. Na veertig jaar in de gezond heidszorg vindt mevrouw H. den Haan het genoeg. Zij neemt afscheid van collega's, bewoners en be stuur van Zorgcentrum Bor- rendamme in Zierikzee. En niemand laat verstek gaan, om Zuster den Haan', zoals zij door iedereen wordt ge noemd, de hand te drukken. De bewoners van de Kerk straat en het Duinwegje in Burgh voelen zich in de steek gelaten door de gemeente. Volgens hen wordt door zwaar bouwverkeer schade aan hun huizen toegebracht en doet de gemeente daar niets aan. Uit woede over de gang van zaken blokkeren bewoners enige tijd de in gang van het Duinwegje in de hoop dat de gemeente nu wel zal luisteren. Wat Lodewijk de Waal, op volger van Johan Stekelen- bui-g als voorzitter van de FNV, betreft kan de samen werking tussen de verschil lende vakbonden nog verder geïntensiveerd worden. ,,Ik hoop dat we een oud ideaal kunnen verwezenlijken: één grote vakcentrale en sterke bedrijfsgroepen." De Waal is te gast bij de afdeling Schouwen-Duiveland van de FNV tijdens de jaarvergade ring van de afdeling. Wethouder D. van der Wek ken (PvdA) krijgt door de ge meenteraad een gele kaart uitgereikt in de vorm van een motie, waarin verzocht wordt om een diepgaand on derzoek naar de oorzaken van de overschrijding van het krediet voor de verbouw van het schoolgebouw aan het Jannewekken in Ziei'ik- zee. Het college is bereid dat onderzoek te laten uitvoe ren. Drie inwoners van Schou wen-Duiveland worden tij dens de jaarlijkse lintjesre gen benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau, té weten: P. IJzelenberg-Olree, L. S. Abrahamse, beiden uit Bruinisse en K. Mandema- ker uit Zonnemaire. Verder krijgt R. Groot veld de on derscheiding Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Echt verbaal vuurwerk blijft uit bij de behandeling van de eerste begroting van de nieuwe gemeente Schou wen-Duiveland. De meeste kritiek komt van de zijde van D66 en GroenLinks die eendrachtig vaststellen dat het college de financiële situ atie van de gemeente te roos kleurig voorspiegelt. De gemeenteraad van Schou wen-Duiveland gaat, met de stemmen van RPF en Groen Links tegen, akkoord met een eenmalige bijdrage van 461 duizend gulden en een structurele bijdrage van twee gulden per inwoner voor de realisering van het Recreatief Milieu Centrum in Renesse. Op Schouwen-Duiveland wordt weer als vanouds Ko ninginnedag gevierd. Mu ziek, vlaghijsen, kinderspe len, optochten vormen enkele ingrediënten van de ze feestelijke dag. 7. Afscheid visser B. Schot. 2. Oosterschelde. 3. Koninginnedag. 4. Opening Hokkenbrug. 5. Vervoersverbod varkens. 6. Brand Marco Holm Coiffures. Een storing in de telefoonin stallatie van de alarmcentra le zorgt er voor dat het brandweerkorps van Zierik zee pas na ruim een kwartier aanwezig is bij een uitslaan de brand bij kapsalon Marco Holm Coiffures in de Lange Nobelstraat. Het brandweer korps zelf treft geen blaam. Het eerste blusvoertuig was vijf minuten na het piepera larm op de onheilsplek aan wezig. De Adviesgroep Woonbelan- gen Senioren (AWS) heeft ernstige kritiek op het be leid van de voormalige ge meente Zierikzee. Onder meer de streep door het plan voor uitbreiding van het Zie- rikzeese verzorgingshuis De Wieken kan, in het licht van de woningnood voor senio ren, weinig goedkeuring krijgen. De hoop van de AWS is op de nieuwe ge meente gericht, zo blijkt uit een kort evaluatierapport ter ere van haar vijfjarig be staan. „Ik hoop dat elke vandaal schrikt van de naam van Bertus Hokken op de brug." Dat zegt burgemeester J. As selbergs bij de opening van de nieuwe brug over de Oost kreek in Ouwerkerk. De nieuwe brug heeft ongeveer 80.000 gulden gekost eri is ge noemd naar ex-waarnemend burgemeester G. Hokken van de voormalige gemeente Duiveland. De eerste slag in de strijd om de Unigro-supermarkt Su per in Zierikzee is gewonnen door de gemeente Schouwen- Duiveland. Rechtbankpresi dent mr. T. Damsteegt wijst het verzoek van Chassey BV, de verhuurder van het be drijfspand, om schorsing van de aan Chassey BV opge legde dwangsom voor elke dag dat de Super open is af. Schelpdiervissers, sportdui- kers en watersportvereni gingen reageren sceptisch op het plan de Oosterschelde uit te roepen tot Nationaal Park. Zij vrezen dat zij op termijn geen invloed meer hebben op wat er met de zee arm gebeurt. Dat wordt dui delijk op de informatie avond van de voorlopige commissie nationale parken in het Zierikzeese Theater Mondragon. Het zwembad in Recreatie park Port Greve ligt er nog steeds stil en vervuild bij. De verenigingen van huisei genaren willen het zwembad aankopen. Directeur J. Kok hoopt dat het zwembad tus sen Hemelvaartsdag en Pinksteren kan worden geo pend. De Federatie van Onderne mersverenigingen Schou wen-Duiveland (FOS) eist een evenwichtige verdeling van bouwlocaties op ons ei land. Beperking van de bouwmogelijkheden in klei ne kernen tot de eigen aan was, werkt verarming in de hand. De FOS gaat hiertegen actie ondernemen. De gemeente Schouwen-Dui- Wat er precies mis is gegaan is niet bekend, maar wel staat als een paal boven wa ter dat de - in januari ge plaatste - nieuwe kleedka Het rijk betaalt 537.660 gul den mee aan de verplaatsing van het busstation aan 't Sas in Zierikzee. Dat is negentig procent van de totale kosten die met dat karwei gemoeid zijn. Het is de bedoeling dat begin volgend jaar met het werk begonnen wordt. Het gecombineerde akker bouwbedrijf/varkensfokke rij C. D. Stoutjesdijk aan de Paardeweg 2 in Nieuwer- kerk heeft als enige op Schouwen-Duiveland een aan- en afvoerverbod van varkens opgelegd gekregen in het kader van de strenge preventiemaatregelen tegen de varkenspest. De Lawn Tennisclub Zierik zee mag de schijnwerpers op het tenniscomplex gebrui ken. De Raad van State wees een schorsingsverzoek van de bewoners, tegen het afge ven van de milieuvergun ning af. Het Oliegeultje blijft taboe voor de waterrecreant, maar de hoge schelpenrug aan de oostzijde van de Roggen- plaat mag wat het dagelijks bestuur van de Stuurgroep Oosterschelde betreft drie maanden in het jaar betre den worden. Dat blijkt uit een voorstel van het dage lijks bestuur van de stuur groep aan het algemeen be stuur. Voorzitter B. W. Schot (ZZ 10) neemt officieel afscheid van vissersvereniging Helpt Elkander in Zierikzee. Schot (60) vervulde 32 jaar een be- stuursrol, waarvan 31 jaar als voorzitter, W. K. Schot (ZZ 9) heeft de fakkel overge nomen. In de gemeente Schouwen- Duiveland moeten tot het jaar 2000 in ieder geval jaar lijks 193 woningen gebouwd kunnen worden. Bovendien moet er in alle kernen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 31