Hoogtepunten uit 1997 in woord en beeld SllÉËli DINSDAG 30 DECEMBER 1997 OUDEJAARSBIJLAGE 23 Januari 4. Zestien schaatsers van Schouwen-Duiveland rijden de vijftiende Elfstedentocht uit, vier stappen voortijdig af. 11. Rachid Ben Meziane wint voor tweede achtereenvolgende jaar de Deltacross. 24. Een blessure noopt Marco van Oeveren te stoppen met amateurvoetbal bij Zierikzee. 27. Zierikzee ontslaat trainer Jan Engelbert. Verschillende oorzaken liggen ten grondslag aan het vertrek. Februari 12. Zaalvoetbalteam Sportsurf Jonker wint bekerfinale van To ren Boys na strafschoppen. 15. Schaatser Leon van der Wie len wordt op de laatste Zierik- zeese sportverkiezing tot sport man van het jaar 1996 gekroond. 15. Het eerste team van badmin tonclub Zierikzee promoveert naar de landelijke klasse. 20. Drie weken na het ontslag van Englebert, trekt Zierikzee Bert Pentury als nieuwe trainer aan. Maart 14. Wim Schot treedt na vijftien jaar af als voorzitter van atletiekvereniging Delta Sport. 16. Bowlsclub Schouwen organi seert in Burgh-Haamstede de Nederlandse kampioenschap pen. Viereilandelijke deelne mers figureren slechts. 23. De handballers van Delta Sport grijpen naast kampioen schap omdat aartsrivaal EMM in een rechtstreeks duel veel sterker is. 27. ZV Haamstede viert vierde titel op rij in zaalcompetitie Burgh-Haamstede. April 13. Voetbalvereniging Zierikzee degradeert na een rampzalig sei zoen uit de derde klasse. 17. Dolf Roks uit Dreischor krijgt de tijdelijke leiding over eredivisionst Sparta. 18. Het eerste herenteam van tafeltennisclub Scaldina promo veert naar de eerste klasse Zee land. 26. SKNWK en Brouwershaven worden kampioen in respectie velijk de derde en vierde klasse. Mei 1. Keepersdag bij MEVO met Stanley Menzo en Wilco Doele- man een daverend succes. 3. MEVO degradeert naar vijfde klasse na verloren beslissings duel tegen Duiveland. 19. Audrey Atoon wordt Zeeuws tenniskampioen bij de meisjes tot en met tien jaar. 26. De internationale Ronde van Midden-Zeeland wordt uitge steld na vele problemen. Juni 1Jeugd- en herenteam tennis club LTC Zierikzee promoveren op slotdag competitie naar hoge re afdeling. 3. Volleybalvereniging ME- VO'80 besluit damesteam van wege tekort aan speelsters terug te trekken voor nieuw seizoen. 7. SKNWK verovert na kam pioenschap Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee ten koste van organisator WIK. 18. Ton Kienhuis, directeur Zeeuwse Sportraad, laat zich somber uit over toekomst spcrrt in Zeeland. Juli 6. Jeugdtennisser Johnny Quaak wint op Mosseltoernooi in Bruinisse twee enkelspelen. De speler uit Burgh-Haamstede zou met zeven toernooizeges een mooie tenniszomer beleven. 9. Brouwershaven verliest met 0-8 van Lokeren, een week later wordt het 0-6 tegen AA Gent. 12. Dennis Voshart verliest met Deetos Nederlandse beachkorf- balf inale van het Middelburgse Swift. 27. Voetballer Wilco de Valk mag met Nederlands studenten elftal naar Universiade en wordt daar zevende. Augustus 3. Oud-Zierikzee-tennisser Hans Minnaar verslaat Jan-Willem de Coninck in B-finale Grutteprik- kers Il-toernooi. 15. Martin van der Steen wint met grote overmacht de vijftien de wielerronde van Zierikzee. 22. Arjan Beije wint voor de vierde keer de langste trimloop in Burgh-Haamstede. 27. Zonnemaire krijgt in het eer ste bekerduel met 0-12 op de broek van ZSC. Een paar weken later wordt de club na lang en vaak aandringen in een reserve klasse gestopt. September 1Mark Passchier verovert club- titel van tennisvereniging WIK en houdt Alex de Klerk van een zevende zege op rij af. 6. Bridgekring'68 uit Burgh- Haamstede verovert de Zeeuw se titel voor de derde keer. 18. Patrick Feeleus laat badmin- tonners.Zierikzee paar dagen voor de competitie in de steek. 27. Sport gehandicapten Schou wen-Duiveland d'Antilopen viert tienjarig bestaan. Oktober 18. Zierikzeesche kegelclub Sans Souci viert honderdjarig bestaan. 19. Handballers Delta Sport starten competitie met overwin ning zonder vertrokken Ron Flipse en Danny Wassink. 29. Werkgroep blaast Schouws voetbalelftal sinds begin jaren tachtig nieuw leven. November 1. Eric Bleiji scoort drie doel punten voor Bruse Boys tegen AZVV. Een maand geleden dacht de Ouwerkerker nog aan een overgang naar de club in zijn woonplaats. 6. DFS en trainer Kees Joosse gaan na ruim twee jaar in goed overleg uit elkaar. Slechte re sultaten en gebrek aan vertrou wen zijn de oorzaken. 15. DFS trekt André Wurth aan als nieuwe oefenmeester. De eerste wedstrijd onder zijn leiding gaat overigens verloren. 22. Hans Böhm staat vijf remi ses toe bij het simultaantoer- nooi ter gelegenheid van het 85- jarige bestaan van schaakvereniging Zierikzee. 29. SKNWK komt pas in de twaalfde competitieronde tot zijn eerste zege op eigen veld. Het is meteen een doelpunten- festijn, 6-4 tegen Dauwendaele. December 6. WIK-damescoach Peter Tierie vertrekt na tien wedstrijden. Problemen in de relationele sfeer zouden ten grondslag lig gen aan zijn gedwongen af scheid. 13. Bruse Boys verovert de tweede periodetitel in de twee de klasse E en doet dat met een 0-2 overwinning op Kruiningen. Ook voor het kampioenschap is de Bruse ploeg nog kansrijk. 17. De eerste wedstrijd van het Schouwse elftal tegen dat van Goeree-Overflakke gaat niet door. Na drie seizoenen nacompetitie te hebben misgetast, deed SKNWK eindelijk een geslaagde gre*ep naar de hoofdprijs. Met dé titel van de derde klasse op zak doet de Nieuwerkerk.se ploeg het redelijk in de tweede klasse. SKNWK won dit seizoen ook de finale van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Met Patrick Feleeus werd het eerste gemengde team van badmintonclub Zierikzee districtskampioen en promoveerde de ploeg naar de landelijke divisie. Feleeus stapte een paar dagen voor de competitie onverwacht op. Audrey Atoon uit Brouwershaven veroverde op Schouwen-Duivelandse bodem de Zeeuwse tennistitel bij de meisjes tot en met twaalf jaar. Het lijkt al weer eeuwen geleden, maar Brouwershaven werd net als SKNWK kampioen. De nasmaak van de promotie is bitter. Brouwershaven staat al weken laatste in de derde klasse. Na veertien wedstrijden geeft de ploeg van Pim Potappel al te kennen dat degradatie onafwendbaar is. Astrid Koole gaat uit haar dak tijdens de Nederlandse korfbalfinale in het Rotterdamse Ahoy'. De speelster uit Zierikzee versloeg met haar ploeg PKC het Deetos van Scharendijkenaar Dennis Voshart. Geen eerste plaats in nationale korf bal finale, wel sporter van Zeeland: Dennis Voshart. Fop Fonteijne (links) is bezig aan zijn laatste meters Friese Elfstedentocht. Als wedstrijdrijder kwam hij kruisje in ontvangst te kunnen nemen. op de Bonkevaart van de elfde te laat binnen om het felbegeerde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 23