VUURWERK Financiering gaat lukken Kerstsfeer in de regio FJ Inbreker ontsnapt op fiets aan politie Echtpaar Groenleer veertien uur vast na brutale overval r 3 «■F Sky-line kollektie v u Teraardebestelling in Zierikzee zonder graf Nieuwe trainer voor voetballers van MEVO ZIERIKZÉESCHÊ NIEUWSBODE F' «£*:-• 8 Kerststal aanwandel Inbraak vakantiehuis Boom op weg gewaaid Gewond bij aanrijding KAN DE HELE WESTHOEK NIET GEWOON OVERDEKT WORDEN? dé krant van schouwen - duiveland! I^>4 - '3>7.1Q ZIERIKZEESCHE fOJIEUWSBODE Professioneel vuurwerk voor particulier gebruik. Verkoop vanaf maandag 29 december MAANDAG 29 DECEMBER 1 997 1 53e JAARGANG NR 2630< WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Renesse, Hogezoom 194-200,0111-461343 Eén miljoen gulden voor elkweervoorziening in de Westhoek RENESSE - Het ziet er naar uit dat de financiering van de elkweervoorziening in de Westhoek gaat luk ken. Er is één miljoen gulden nodig. Dat bedrag moet nog dit jaar bij elkaar gesprokkeld zijn. ,,En het gaat aardig die kant op want we zitten nu bijna op negen ton," aldus H. van Oost eind vorige week. Zon, zee en strand zijn dé trekpleisters van Schouwen- Duiveland in het algemeen en de Kop van Schouwen in het bijzonder. Helaas voor de toerist en de recreatieonder nemer is er wat dat betreft één onzekere factor: het weer. Als het regent, is het strand op slag onaantrekke lijk en wordt alleen bezocht door wandelaars die niet ma len om een beetje regen, kou of wind. „Bij slecht weer is er voor de toerist in Schouwen-West niet zoveel te doen," geeft re creatie-ondernemer en werk groeplid Van Oost in de de- cembereditie van de Nieuwsbrief Schouwen-West toe. De oplossing is in theorie simpel: zorg dat er een goed alternatief is, iets waar men sen zich kunnen vermaken als het weer tegenzit: Een elkweervoorziening. En dan als het kan eentje met een la ge drempel. Geen zwemparadijs De werkgroep waarin Van Oost zitting heeft zoekt het niet in grootschalige zaken als een subtropisch zwempa radijs. „We hebben inmid dels geleerd dat iets niet alle machtig groot hoeft te zijn om leuk te zijn. En voor een subtropische zwemparadijs heb je een achterland van 200.000 mensen nodig om het rendabel te kunnen maken," aldus Van Oost. Bovendien mikt de werkgroep zoals al aangestipt op een lage drem pel. „Een gezin van drie per sonen moet voor vijftien gul den naar binnen kunnen," aldus Van Oost. Hoe de elkweervoorziening er precies uit moet gaan zien is nog niet bekend. Voorals nog gaan de gedachten uit naar één grote hal en twee kleinere 'dependances'. In zo'n recreatiehal moet van alles te doen zijn. Niet alleen kinderen moeten zich er kun nen vermaken, maar ook voor volwassenen moet het aantrekkelijk zijn. „Je kunt aan allerlei dingen denken," stelt Van Oost. „Het kunnen spelletjes zijn in combinatie met cursussen. Een combina tie van recreatie en educa tie." Vrijwilligers Van Oost stelt zich zo voor dat vrijwilligersorganisaties als Stad en Lande en de Na tuur- en Vogelwacht ook een rol zouden spelen bij de exac te invulling van de plannen, maar of en in welke vorm dat gaat gebeuren is nu nog niet bekend. Er wordt momenteel hard gewerkt aan een rap port waarin precies komt te staan wélke mogelijkheden er zijn. j 1 V4 'r c x lh XA k ^«5» jf.. Vfc-rV j r"\/ - ...1'. Aft c. -. /fcV Sfi COfNC AVA* - y v Het centrumgebouw van de elkweervoorziening in de Westhoek. Om het voor de toerist alle maal nog aantrekkelijker te gaan maken wil de werk groep een speciale pas uit brengen waarmee de recre ant allerlei recreatieve voorzieningen op heel Schou wen-Duiveland kan bezoe ken. Van Oost is optimistisch over de kqns dat er voldoen de geld op tafel komt om de plannen te kunnen verwe zenlijken. „Tuurlijk is het een hoop geld, maar het is mogelijk. We hebben nu al leen nog maar met de bij dra-: gen van recreatieonderne mers gerekend en ik maak me sterk dat de horeca-on- dernemers ook wel hun steentje bij willen dragen aan de plannen. Dat neemt niet weg dat er meer nodig is dan de miljoen die de ondernemers geza-^ menlijk op moeten brengen. Daarom is ook subsidie aan gevraagd uit de pot voor plattelandsontwikkeling Dat de ondernemers in de Schouwse Westhoek steeds meer geneigd zijn om samen met elkaar zaken op poten te zetten ziet Van Oost als de .sleutel tot succes. „Dat is hét grote winstpunt van Schou wen-West," aldus de recre atieondernemer. Burgemeester: 'Verschrikkelijk triest' ZIERIKZEE - Door een fout bij de gemeente moesten de nabestaanden van een overledene on- verrichterzake de algemene begraafplaats in Zierikzee verlaten. Toen de stoet arriveerde op het kerkhof bleek er namelijk geen graf te zijn gedolven. Volgens burgemeester J. Asselbergs, die zich per soonlijk met de zaak heeft bemoeid, gaat het om een communicatiefout tussen de uitvoerende dienst en de burgerlijke stand. Daarbij is kennelijk vergeten op dracht te geven tot het gra ven van een graf. De begrafenis van een in Goes overleden 81-jarige in woner van Zierikzee vond op maandagmiddag 15 de cember plaats. Na afloop van de rouwdienst kwamen de nabestaanden op de alge mene begraafplaats tot de ontdekking dat er geen graf was. Overleg tussen begra fenisondernemer en ge meente leverde op dat de familie werd teruggestuurd naar de Christelijke Gere formeerde kerk, alwaar zij een kop koffie kregen aan geboden. In tussentijd werd op de begraafplaats een graf gedolven. De teraarde bestelling kon toen alsnog plaats vinden. Uitzondering Volgens Asselbergs gaat het om een hoge uitzonde ring. „Dat kan helaas wel eens gebeuren. Maar het is natuurlijk verschrikkelijk triest. Je zult er maar staan." Het college van B&W heeft de familie een excuusbrief gestuurd. Na bestaanden en begrafenis ondernemer wilden tegen over de redactie van deze krant niet reageren. BRUINISSE - In Bruinisse werd door het dievengil de een flinke slag geslagen bij het openbreken van in totaal vijf auto's. Een autokraker die werd be trapt, wist per fiets te ontkomen. De man werd betrapt in de nacht van vrijdag op zater dag terwijl hij net bezig was met het openbreken van een auto op de parkeerplaats bij Aqua Delta. Bij het zien van de politie sprong hij op z'n fiets en ging er vandoor. Tij dens de achtervolging wist hij. echter te ontkomen. Na derhand bleek dat hij al twee auto's te pakken had gehad. De dader is een donkerharige man tussen de 20 en 30 jaar oud. Hij droeg een zwart jack, zwarte broek en had vermoedelijk een pet op. Ook zijn fiets - herenmodel - was donkerkleurig. Een nacht eerder was het raak op het parkeerterrein aan de Hageweg in Bru. Daar werden in totaal drie auto's opengebroken. Daarbij werd voor enkele duizenden gul dens schade aan de voertui gen aangebracht. Uit de auto van een 30-jarige inwoner van Pijnacker wer den een cd-wisselaar en cd's gestolen. Uit de wagen van een 23-jarige man uit Edam werd de hoedenplank met boxen ontvreemd. Een 28-ja- rige autobezitter uit Heerhu- gowaard miste onder meer zijn zonnebril. iGemaskerde mannen nemen 'enkele duizenden' mee ZIERIKZEE - Het ondernemersechtpaar Groenleer heeft dit weekeinde na een gewapende overval veer tien uur opgesloten gezeten in een afgesloten ruimte in hun woning aan de Industrieweg in Zierikzee. Bij de overval werd volgens de politie 'enkele duizen den guldens' buitgemaakt. Zaterdagavond rond midder nacht sloot de 58-jarige Groenleer het terrein rond zijn metaalhandel aan de In dustrieweg af. Bij de deur van zijn eveneens aan de In dustrieweg gevestigde wo ning werd hij opgewacht door twee met pistolen gewa pende en gemaskerde man nen. Onder bedreiging eisten zij geld. Vervolgens werden Groenleer en zijn 56-jarige echtgenote opgesloten in een ruimte waarin geen contact met de buitenwereld moge lijk was. Politiewoordvoer der J. van Mourick weigert in het belang van het onder zoek te zeggen of die ruimte een garage of een kelder be treft. Zondagmiddag kwam de 22- jarige zoon L. Groenleer thuis en bevrijdde zijn ou ders uit de afgesloten ruim te. Vervolg op pagina 2. Dit jaar geen dwarrelende sneeuwvlokken of dichtgevroren sloten. Integendeel. Het was regenachtig, grauw en vooral ook winderig tijdens de kerstdagen in Nederland. Dat de kerstsfeer daar echter niet onder hoeft te lij den, bleek onder andere op Eerste Kerstdag aan het Havenplein in Zierikzee. Onder de Beuze verzamelden leden van de Hervormde gemeente zich in alle vroegte om gezamenlijk kerstliederen te zingen. Een gelegenheidsfor matie - bestaande uit elf blazers - verzorgde, onder leiding van Dick Vos, het instrumenta le gedeelte. De Sing-In sloeg aan. Het grote - spontaan groter groeiende koor - verwelkom de de kerkbezoekers en terloopse wandelaars met sfeervol gezang. „Het is leuk voor de mensen die naar de kerk komen, maar het is ook leuk voor de stad zelf. Voor herhaling vatbaar? Ja, zeker wel," aldus de reactie van dirigent Vos na afloop van de Sing-In. Op ve le plaatsen op Schouwen-Duiveland kon tij dens de kerstdagen genoten worden van het sfeervol samenzijn. Meer over kerstactiviteiten op pagina 7 (Foto: Marieke Mandemaker) NIEUWERKERK - Een bewoner van een woning aan de Oude Nieuwland- seweg in Nieuwerkerk kéék zondagmorgen ver rast op toen hij naar bui ten keek. In zijn tuin graasden een geit, een zwijn en een schaap gebroederlijk sa men. Omdat de kerst voorbij was, hadden de dieren waarschijnlijk be sloten weer eens verder te trekken. De ontdekker van deze wandelende kerststal plaatste het ge varieerde gezelschap - in afwachting van de eige naar - maar even in een weitje. De eigenaar meldde zich in de loop van de middag. SCHARENDIJKE - Uit een recreatiewoning in Scharen- dijke zijn twee kleurentele visies, een stereoset en kle ding gestolen. Tot deze ontdekking kwam de 55-jarige eigenaar uit het Duitse Düsseldorf zondag bij aankomst in het huisje. In brekers waren de woning binnengekomen door een raampje te forceren, waarna zij de hele woning hebben doorzocht. HAAMSTEDE - Op de Kloos- terweg in Haamstede is op Eerste Kerstdag een boom omgewaaid en op de rijbaan beland. Door de storm waaide de boom in de avonduren om en belandde gedeeltelijk op het wegdek. Dit veroorzaakte geen schade. De brandweer zaagde de boom in stukken en voerde deze af. Bij de politie kwa men geen andere meldingen van stormschade binnen. Al schijnt de zon ook nog zo mooi, ten laatste zal hij toch ondergaan! Bewolkt en regen HET WEER Overwegend vee! bewolking. Vannacht droog en minimum temperatuur omstreeks 3 graden. Overdag af en toe wat regen. Middagtemperatuur ongeveer 7 graden. Wind uit zuidelijke richtingen, toenemend tot matig, kracht 4, aan de kust tot krachtig, 6. 3 PARKEREN Parkeerdruk in kern Renesse minder maar langs de kust groter. 4 WARMTE Boutté Friends stralen warmte uit in koud kerkgebouw. 5 KASSEN Extern bureau buigt zich over kassengebied bij Sirjansland. 9 ATLETIEK John Quaak is de nieuwe clubkampioen cross van Delta Sport. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's John Quaak clubkampioen cross ZIERIKZEE - Het eerste voetbalteam van MEVO heeft met ingang- van het nieuwe voetbalseizoen een andere trainer. Het is de in Zierikzee woonachtige Nico Schoute. Schoute (47) is geboren in Rotterdam en voetbalde zelf voor RWOB, Xerxes, Drei- schor en Zierikzee. Als trai ner was hij verbonden aan de jeugd van Zierikzee en Flak- kee en het tweede elftal van Zierikzee. Schoute volgt bij MEVO Ed van Lent op die en kele weken terug al te ken nen gaf aan het eind van het seizoen te stoppen bij de za terdag vijfdeklasser. John Quaak heeft in het bos van Schuddebeurs het club kampioenschap cross van at letiekvereniging Delta Sport op zijn naam geschreven. Hij bleef Han van Achterberg voor in een loop over zes ki lometer. Bij de vrouwen bleek Hermien Roggeband de snelste. In Nieuwvliet probeerde Vic ky Honig haar goede presta tie in de eerste wedstrijd in de Top-dressuurcompetitie te herhalen. Ze had echter weinig succes en eindigde in de middenmoot. De finale van het tennistoer nooi in Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen werd een overwinning voor Matthijs Murre en Marjo van Sparretak uit Vrouwenpol der. Zij versloegen in de fina le hun clubgenoten Jaco Meerman en Jolanda Sinke. Sport op pagina 9 NIEUWERKERK - Op de N59 bij de verkeerslichten van Nieuwerkerk vond zon dagmorgen een aanrijding plaats. Een 20-jarige vrouw uit Nieuwegein raakte ge wond aan haar nek. Het ongeluk ontstond door dat een 30-jarige automobi list uit Ameide te laat zag dat er auto's stilstonden voor het verkeerslicht. Hij remde, gleed vervolgens door waar bij hij tegen de achterzijde van de laatste auto reed. De ze schoof vervolgens weer te gen de daarvoor staande au to aan. Door de klap raakte de vrouw, die als inzittende in de voorste auto zat, ge wond. Zij werd naar het zie kenhuis in Zierikzee overge bracht. Twee auto's raakten zodanig beschadigd dat ze moesten worden weggeta- keld. ~i Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51.00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisll Naam DhrVmevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I I I I I I bank-/gironummer vermelden: II II II II II II II II II SE Zend dé bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. -1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1