Succes voor Schouws kartteam Winstpunten dressuur voor Honig en Langel PROGRAMMA In de schijnwerper Volleybalmannen Kwiek blij met punt U T L G N Schakers op koers voortitel Remise voor Walraven Neffen d'Eule blijft winnen Nutsspaarbank verlengt contract met Delta Sport Clubkampioenschappen cross bij Delta Sport 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het eerste schaakteam van Zierikzee ligt nog steeds op koers voor promotie. In de laatste com petitiewedstrijd werd Oost- kapelle met maar liefst 7,5- 0,5 verslagen. Het halve puntje moest door de Roemeen R. Lunacescu worden afgestaan aan W. Du- vekot, die daarmee de eer voor de thuisclub nog redde. Alle overige Zierikzee-spe- lers kwamen tot winst. Zie rikzee heeft nu acht punten uit vier wedstrijden en moet de koppositie delen met het derde team van Schaak Klub Souburg (SKS) dat vrijdag ook eenvoudig won van het tot dan toe ongeslagen Denk en Zet, 7-1. Zierikzee 2, dat in dezelfde klasse uitkomt als het eerste, speelde donderdag in Sou burg gelijk tegen het vierde van SKS, 4-4. Oostkapelle - Zierikzee 0,5- 7,5. Gedetailleerd: Geertse - Aangeenbrug 0-1, Duvekot - Lunacescu remise, V/d He ijden - V/d Veken 0-1, Geert se - Jukkenekke 0-1, IJssel- steyn - Brakel 0-1, De Hullu - Bandsma 0-1, Lous - V/d Berg 0-1. 'S-GRAVENPOLDER - Aart Walraven heeft in de strijd om de Zeeuwse damtitel een remise behaald tegen Daaf Kasse. Hoewel de opening via theo retische banen verliep; ver loor Walraven een schijf in het middenspel. Op het eind van de partij kwam hij zelfs drie schijven achter, maar de stand op het bord was deson danks potremise. Met zes punten bezet Walraven de achtste plaats. Johnny de Leeuw staat eerste met 11 punten. BURGH-HAAMSTEDE - Het zaalvoetbalteam van Neffen d'Eule gaat 1998 in met lou ter winstpartijen op zak. Afgelopen week werd de laatste partij voor de winter stop met 5-0 gewonnen. Te genstander in het Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen was het team van het AZC in Burgh-Haamste- de. Neffen d'Eule speelde acht partijen en behaalde daarin 24 punten. Het doel saldo mag er ook zijn: zestig doelpunten voor, 11 tegen. Fennet Boys, dat De Stulp Schovers met 4-0 versloeg blijft met 22 punten in het spoor van de koploper. Aan de staart van de rang lijst deed Eetcafé Scharen- dijke goede zaken. Directe concurrent Sukkelaars werd met 5-0 verslagen. Opvallende prestatie van Josie Kneepkens ZIERIKZEE - De komst van een kartbaan in Zierik zee heeft bij mannen en vrouwen op Schouwen-Dui- veland ongekende talenten aangeboord. Zondag won een vrijwel geheel uit Schouwse coureurs be staand team een race over 500 ronden. Rogier van Ouwerkerk leid de het Extran-team naar de winst. De 21-jarige Nieuwer- kerker verbeterde gisteren enkele malen zijn eigen baanrecord op de indoor- kartbaan in Zierikzee en zet te het uiteindelijk op 25 se conden en 57 honderdsten. Van Ouwerkerk kart pas sinds vier maanden, maar is wekelijks op de baan te vin den. ,,Je moet de banden niet laten slippen en proberen mooie lijnen te maken. Als je een bocht neemt, moet je niet twee meter vooruit kijken, maar de hele bocht proberen te overzien. Want wat je in de ene bocht doet, heeft weer ge volgen voor de volgende," licht Van Ouwerkerk zijn tacktiek toe. Het team Duiven ging op de indoorkartbaan als favoriet van start. Maar de afmelding van enkele sterke coureurs en een verplichte bandenwis sel in het eerste half uur, wierp het team van Vincent Gerritzen terug naar een elf de en laatste plaats. De ban denwissel kostte zoveel tijd dat de concurrentie in de tus sentijd twaalf ronden voor sprong kon nemen. De op mars van Duiven strandde uiteindelijk op plaats num mer acht. Ieder team was verplicht om na een half uur van rijder te wisselen. Ging een team te lang met dezelfde coureur door, dan werd een straf uit gedeeld, die zeker tien secon den kostte. Het Extran-team werd hier één keer voor be boet, maar dat ging niet ten koste van de leiderspositie. Toch stond de zege tot op het eind allerminst vast. Het team van de kartbaan in Schiedam reed op slechts twee ronden achterstand. Door het goede rijden van Jan Willem de Coninck werd de voorsprong tussen de 400 en 450 ronden uitgebouwd tot drie omlopen. Van Ou werkerk maakte er als laat ste rijder nog vier ronden van. Jan Willem de Coninck van het winnende Extran-team op de indoorkartbaan in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma) „We hebben gewonnen om dat we gemiddeld net een stuk sneller reden dan de an dere teams", vond Camiel Folmer. Vrouwen Bijzonder spannend was de strijd om de derde plaats. Het team van de Vlinder reed lange tijd op die positie, maar moest in de slotfase nog één keer van rijder wis selen. Het team Rinus Roon Vrouwen reed toen al in de zelfde ronde en nam risico door niet te tanken. Dat pak te goed uit, de kart haalde het net tot het einde van de race. Tijdens de rijderswissel bij de Vlinder, reed de snelle Josie Kneepkens naar de der de plaats. Die behield ze tot aan de finish. De 24-jarige Zierikzeese mocht zich de snelste vrouw van de dag noemen. Ook zij reed onder de 26 seconden, 25,93. „De derde plaats is ge weldig. We hebben eigenlijk een team dat nog weinig er varing heeft. Tot anderhalve maand geleden durfde ik nog niet eens in een kart te rij den. Ik had toen ook maar net mijn rijbewijs." Het team van Rinus Roon be stond geheel uit vrouwen en dat vond Kneepkens bijzon der. „Het is eigenlijk toch een mannensport. Dames missen toch wel wat kracht en vrouwen hebben wat bre dere heupen dan mannen en dat ga je in een kart ook voe len." Uitslag Nutricia 500-race: 1. Extran-team (De Coninck, Folmer, Van Ouwerkerk, Brands en Van de Graaff) 501 ronden, 2. Kartbaan Schie dam 497, 3. Rinus Roon Vrou wen (Kneepkens, Hanse, Brandt en Kroon) 489,4. Café de Vlinder (Van Eenige, Vo gelzang, Mol en Vis) 488. 5. Brasserie Le Bateau 485. ZIERIKZEE - De Nutsspaarbank Zierikzee heeft het sponsorcontract met handbalvereniging Delta Sport uit Zierikzee met een jaar verlengd. Boven dien heeft ze een optie voor het seizoen 1999-2000. Ook de afgelopen drie jaar was de Zierikzeese bank al hoofdsponsor van het eerste team van de handbalvereni ging- Om welk bedrag het gaat, wilden beide partijen niet kwijt. „Maar we zijn hier hartstikke content mee," stelt Delta Sport-voorzitter Aart Walraven in een eerste reactie „Dit betekent dat we de beleidslijnen die we voor de langere termijn hebben uitgezet, waarschijnlijk kun nen gaan uitvoeren." Onder leiding van de Belgische coach Alex de Brauwer pro beert Delta Sport de jeugd te integreren in de eerste selec tie. Dit proces is nog volop aan de gang. Het contract van de Belgische trainer loopt overigens aan het eind van dit seizoen af. Volgens Walraven hebben beide partijen echter de in tentie uitgesproken met el kaar verder te willen gaan. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Vicky Honig 'In de schijnwerper'. De 14-jarige amazone behaal de zaterdag met haar paard Chianty haar negende winst punt in de Z1 en zal in deze klasse ook deelnemen aan Indoor Zeeland. Het grote in ternationale paardensporte venement dat vanaf volgen de week in Goes wordt gehouden. Naam: Vicky Honig. Geboren: Op 17 februari 1983. Woonplaats: Burgh-Haamstede. Sport: Paardensport. Paard: Chianty Cqrtier, een 13-jari- ge ruin. Partner: Nee. Club(s): Westelijk Schouwen. School: Scholengemeenschap Schou- wen-Duivéland. Hobby's: Paardrijden en dansen. Laatste boek: De Paardenfluisteraar. TV-programma's: Goede Tijden, Slechte Tijden en het paardrijden op Euro sport. Kranten/tijdschriften: Tina, Break Out, Yes en Pen ny- Muziek: Spice Girls en verder van al les, maar geen house. Eten: Spercieboontjes. Drinken: Cola. Uitgaan: Nog niet. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De duinen. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: We gaan binnenkort op win tersport naar Italië Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Ruzie Slechtste eigenschap: Ik ruim mijn kamer nooit op. Beste eigenschap: Ik ben altijd vrolijk. Mooiste sportmoment: Een eerste plaats in de M2 tijdens Indoor Zeeland. Vervelendste sportmoment: Ik ben een keer gevallen op een ponykamp. Blessures: Een keer een gekeneusde en kel en een schouderoperatie. Sportief doel voor 1998: Buitenlandse wedstrijden rijden Favoriete sporter: Anky van Grunsven. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn paard. Grootste angst: Een flinke val van mijn paard Paardensport op Schouwen- Duiveland: Niveau is wel goed, alleen weinig deelnemers bij wed strijden in de Z-klasse. Juryleden: Over het algemeen wel eer lijk. Indoor Zeeland: Zo goed mogelijk rijden. Manegehoudster twijfelt over deelname Indoor Zeeland BRUINISSE - Weinig hoge waarderingen maar toch voldoende winstpunten. Dat was de oogst in Brui- nisse waar zaterdag LR PC de Schouwse ruiters een indoor dressuurwedstrijd hield. De 14-jarige Vicky Honig uit Burgh-Haamstede ontsteeg de middelmaat door een goe de proef te rijden met Cian- tyZe kreeg in de Z1 een jury waardering van 188 punten. Even hoog, maar dan in de Z2, scoorde Ingrid Langel, En daarmee is de opvallend ste deelneemster aan de wed strijden in Bruinisse ge noemd. De 24-jarige Langel woont sinds dit jaar in Bru en is niet alleen manege houdster bij A.quadelta, maar 'ook internationaal dressuur-amazone. „Door mijn werk bij de manege heb ik in principe weinig tijd om weg te gaan. Dan kun je be ter hier meedoen." Met de 7-jarige ruin Ishmir kwam Langel uit in de Z2 klasse en vergaarde daar in de ogen van de jury 188 pun ten. Naast Ishmir rijdt de amazo ne op nog twee paarden. Een in de M-klasse en twee in de internationale Prix Sint Ge orge. Die kwamen in Brui nisse zaterdag overigens niet in actie. In 1998 probeert Langel zich opnieuw te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap, waar ze dit jaar redelijk presteerde. Het is echter nog maar de vraag of ze binnen kort ook op Indoor Zeeland mee zal doen. „Ik heb me nog niet ingeschreven, maar wil dat nog wel proberen." Van het dressuurniveau op Schouwen-Duiveland is de in Vlaardingen opgegroeide langel nog niet onder de in druk. „Het niveau is in ver gelijking met bijvoorbeeld Zuid-Holland laag. Daar gaat het veel meer óm presti ge en aanzien, maar dat leidt wel tot betere prestaties. In Zuid-Holland wordt het dressuurrijden meer als een sport gezien. Het aantal deel nemers aan wedstrijden is ook hoger." Renesse In Renesse hield Ruiterver- eniging Renesse eveneens in- doorwedstrijden. Hier reed iedere deelnemer twee proe ven. Liesbeth van Oosten was succesvol. Ze behaalde in de Z-klasse met Voac's Jes- per 191 punten in proef 46 en 189 in proef 41. Marjolein de Bruin greep met twee maal 172 punten naast en winst punt. Petra Bode behaalde in de klasse M, proef 19 een eer ste plaats. Met Vaska reed de amazone van Ruitervereni- ging Renesse naar 161 pun ten. Bruinisse, belangrijkste uit slagen indoor dressuurwed strijd LR PC Schouwse Ruiters. Paarden, Z2: Ingrid Langel, Ishmir 188, Zl: Vicky Honig, Chianty 188. M2: Ma ry Korsman, Gitan 161, Rudy Jongman, Kairos 157. Ml: Gerard de Ruiter, Lorenzo 153. L: Esher Bogerman, Je wel Jordy, 162, Lucienne de beer, Ixvanck 157, Dandra v/d Bijl, Wilco 156, Rozema- rije Overhand, Katinka 152. Pony's, Zl: Jolanda Bevelan der, Power Shadow 167. M: Sandra v/d Bijl, kadance 145.L: Jolanda Bevelander, Candy Boy 160, Marloes Slo ven, Carolien 158. B: Ilse v/d Slikke, Gracia 157, Arlette v/d Schoor, oscar 155. Manon Huizinga, Renzo 147. Renesse, belangrijkste uit slagen Ruitervereniging Re nesse: Paarden, Z: Liesbeth van Oosten, Voac's Jesper 191 en 189, Liesbeth van Oos ten, Voac's Kerel 180 en 184, Marjolein de Bruin, Denise 172 en 172. M: Annemarie de Vrieze, Bonnot 157 en 162, Hannekë Keuning, Goldwin 154 en 141. Petra Bode, Vas ka 156 en 161. Liesbeth van Oosten, Transparant Accu 156 en 152, Monique Weijers, Phantom 148 en 150, L: Lies beth van Oosten, Transpa rant Lunita 160 en 156, Am ber Muehlhaus, Ludy Fleur 158 en 158. Michel Priemus, Montana 154 en 158.Pony's, Z: Francis Kloet, Ikaros 188 en 184. L: Anneke de ruiter, Milton 154 en 154. Petra Bode behaalde in Renesse met Vaska 161 en 156 punten. (Foto: Marieke Mandemaker) Remise na een 2-0 achterstand ROZENBURG - Eersteklasser Kwiek heeft Vovero zaterdag een punt kunnen afsnoepen. In tegenstel ling tot de vrouwen die tegen dezelfde tegenstander een punt lieten liggen, waren de mannen blij met 2-2. Kwiek begon namelijk zon der coach aan de wedstrijd en moest bovendien de gebles seerde Michel van Duiven- dijk en de vakantiehoudende René Giljam missen. Leen de Jonge, speler van het tweede team, fungeerde als invaller. Hoewel Kwiek de tegenstan der in de eerste set kon bijbe nen, werd toch met 15-13 ver loren. Ook in het tweede bedrijf greep Kwiek net mis en moest de tegenstander een 15-12 winst worden toege staan. „Het ging puur om de eigen fouten. We trokken steeds aan het kortste eind," aldus speler Erik van Breda. Wat in de eerste twee sets bij Kwiek misging, mislukte in de resterende sets bij Vo vero. Het leek erop of de thuisclub dacht dat de over winning al binnen was. Ze hadden echter buiten de veerkracht van de Bruse ploeg gerekend. Met 15-9 en 15-13 verzekerde Kwiek zich van twee punten. Van Bre da: „Dus hadden we uitein delijk niets te klagen." Uitslagen le klasse B: Vo vero - Kwiek 2-2, IBIS - Rijn mond 5 0-3, Iterm. - Ekspalvo 5 0-3, OND/KRI 2 - FIK/LEK 2 3-1, Schovoc. 2 - Flits 3-0 en DVO - Voorne 3-0. QUAAK TWEEDE MIDDELHARNIS - Johnny Quaack van Delta Sport is zondag als tweede geëindigd in de Pallandtloop: een wed: strijd over tien Engelse Mij len in Middelharnis. Hij leg de de afstand af in 54 minuten en 54 seconden. J. Padmos van Voorne Atletiek won de wedstrijd in 52.43. Han Achterberg eindigde als tiende. Rachid Ben Meziane uit Zierikzee eindigde als vierde in een wedstrijd over 15 kilometer in het Belgische Deerlijk. Hier won de Belg Chris Verbeek. SCHUDDEBEURS - Atletiekvereniging Delta Sport houdt zaterdag de clubkampioenschappen cross. Plaats van handeling is het bos van Schud- debeurs. De mannen gaan om 14.20 uur van start voor een wed strijd over zeven ronden. De vrouwen worden om 14.00 uur weggeschoten. Zij lopen net als de jongens C en de Meisjes A drie ron den. Om 13.40 uur beginnen de meisjes D aan een loop over twee ronden. Om 13.45 uur valt het startsein voor de jongens D en de meisjes C. De pupillen beginnen om 13.30 uur aan een wedstrijd over één ronde van 850 me ter. De prijsuitreiking wordt vanaf 15.15 uur gehouden in de kantine van de vereni ging in Zierikzee. Dinsdag 30 december houdt Delta Sport een oliebollen- training. Van 13.30 tot 15.30 uur kunnen leden en niet le den terecht voor een gezelli ge middag. Met name kin deren die kennis willen maken met atletiek worden uitgenodigd te komen. Op 10 januari wordt de 26e Delta Cross gehouden in de Boswachterij Westenschou- wen. Deze wedstrijd telt mee voor het Zeeuws crosskampioenschap. Er is dan ook een trimloop die voor iedereen toegankelijk Dinsdag 23 december Tafeltennis Zierikzee, sportzaal Raam straat, 10.00 uur: Taptoe-ta- feltennisevenement. Zaterdag 27 december Atletiek Schuddebeurs, Delta Sport: clubkampioenschappen Korfbal Middelburg, 16.20 uur: Swift A3-A11 Ready A. Mountainbike Burgh-Haamstede, RTC Schouwen-Duiveland. Res taurant Molenberg Hogeweg 53,14.00 uur Oliebollentocht. Paardensport Burgh-Haamstede, RV Zilve ren Trens, 9.00 uur: NBVR- dressuurwedstrijd. Maandag 29 december Schaken Zierikzee, UW-gebouw, Huishoudelijke competitie, 19.30 uur: 14e ronde. Dinsdag 30 december Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, 10.00 uur: finale dag kersttoernooi, 18.00 uur: Start indoorsoccertoernooi Schouwen-Duiveland. Woensdag 31 januari Volleybal Zierikzee, sporthal Onder dak, 10.00 uur: toernooi. Bowling Renesse Woensdagleague: OnE 4 ALL - Philippo's Hotel en Grill- Bar 0-4, Pizzeria Schovers - Eetcafé Marktzicht 3-1, Res taurant De Wig - Koffie IJs salon de Babbel 1-3, Drogis terij Belladonna - Bom Bouw 3-1. Stand: Belladonna 32 punten, Marktzicht 28. Phi lippo's 27, de Babbel 22, de Wig 21. Bom 16. ONE 4 ALL 12, de Kam 12, Schovers 6. Hoogst gemiddelde dames: Nell Oostdam 183, heren: Joost v. d. Zande 200. Dondcrdagleague: Schilders bedrijf Plandsoen - Vakan tiepark Schouwen 1-3, Alpro- kon 2 - Alprokon 1 1-3, Brood- en Banket De Jonge - Taxibedrijf De Keijzer 3-1, Café-Rest,. Golfcentrum Mo lenberg - ING Bank Renesse 3-1.. Stand: Jaap Plandsoen 28 punten, De Jonge 27, Alpro kon I 26.5. ING-Bank 20, Schouwen 17,5, Molenberg 17, Alprokon 2 13, De Keijzer 11. Hoogst gemiddelde da mes: Wendy v. d. Klooster 183, heren: Riny Hendrikse 186. Bekercompetitie junioren SKNWK Al - Zierikzee Al uitgesteld, Renesse BI - Zie rikzee BI 1-3, WIK '57 Cl - Bruse boys Cl 1-5, Veere Cl - Zierikzee Cl 1-6. G-voetbal Schouwen-Duiveland G2 - Walcheren G1 11-5. Volleybal Bouwman Sleepdienst - Zee- landia 3 3-0, Buijs/Kwiek 4 - Volleybal Nieuwdorp 2-1, ZWN*- WOZ 3-0, Schouten LMB - Stadscafé de Banjaard 3-0, Vish. van Beveren/ASV - Boekhandel de Vries 1-2, WEA/MEVO '80 2 - Timer man Natuursteen 3-0, Verf- bron Goes - De Vanger/ Kwiek 5 3-0, Smashers - Zee- landia 1 1-2, Sueflnn/De Put ters - ATLAS/Korstanje 1-2. Volleybal: Uitwedstrijden: Sliedrecht Sport Al - Kwiek Al 3-1, Rowido-Kwiek (meis jes A2), Spirit-Kwiek (jon gens C) 2-2, Vovero-Kwiek (jongens D) 3-0, Vovero II- Kwiek (dames III) 3-0, Volley Quick-Kwiek (heren II) 1-3 IBIS 4-WEA/MEVO 2 0-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 8