Sirjansland wordt mega-kassenland "Nu hebben mijn kleinkinderen tenminste later ook werk!" WIJ HOUDEN U VOORTAAN OP DE HOOGTE! 20 december 1997 KERSTKRANT SCHOUWEN-DUIVELAND 7 bouw en de werkgelegenheid op het oog: "Onze kinderen verlaten nu na de middelbare school de provincie om elders een hogere opleiding te gaan volgen, een opleiding die hier immers niet voorhanden is. Laat die opleidingen toch: ze kunnen hier werken, bij ons in de kassen. Zo blijven ook de kinderen gewoon bij moeders thuis. En ze vinden hier hooggekwalificeerd werk." Geen protest gehoord Drs. Leerbroek zei te verwachten dat alle vereiste procedures binnen de kortste tijd zullen zijn afgerond. Tot op heden was hem niets van protesten vanuit de omgeving bekend. De meeste bewoners van het nieuwe Mega Kassen Gebied hebben immers zelf al een kasje, en weten dus waar het om gaat: een milieuvriendelijke investering in de toekomst, aldus de GVD -wet houder. Een artist's impression van Oost-Duiveland als mega-kassenland. De pijl duidt Sirjansland aan, het eerste dorp ter wereld dat geheel overdekt zal zijn. Bekendmaking van Leerboek's plannen veroorzaakte een hausse in de huizenprijzen aldaar. De gemiddelde jaartemperatuur zal naar verwach ting boven de 27 "C komen te liggen. Van alle kanten stromen renteniers toe. (Foto: ABN Amro) Drs. W.C. Leerbroek onthulde in de laatste commissievergadering van maandag 18 december j.l. zijn plannen om - met volledige instemming van Gedeputeerde De Zweter - in Sirjansland niet slechts een luttele 20 ha land voor tuinbouwkassen te bestemmen, maar dit gehele areaal te vertwintigvoudigen. Tijdens de daaropvolgende vergadering barstte de voltallige gemeenteraad in spontaan applaus uit. Alleen de bekende dwarsligger P. Hannes van de Zwarten meende door luid gejoel, gesis en kwetsende spreekkoren zijn afkeuring te moeten demonstreren. Omdat het hier 400 ha met high tech hoogbouwkassen betreft, zal het hele gebied natuurlijk voorzien worden van de allermodernste ver lichting. Men verwacht dat zelfs de astronauten in hun spaceshuttle zich 's nachts kunnen koesteren in het floodlight van Sirjansland, kas- senland. De kerncentrale zal einde lijk eens op volle kracht kunnen werken, zo constateerde men in Borssele verheugd. Kwaliteitsproduct De door Duitsers zo begeerde Hollandse tomaten - door hen lief kozend Wasserbombe genoemd - komen vanaf 2000 niet meer uit het Westland, maar uit Sirjansland, kassenland. Groentedetaillist en CDA-raadslid Legemaage kon zich onmiddellijk vinden in de grootse plannen van wethouder Leerbroek: "Zo hebben we tenminste directe controle op de kwaliteit van onze producten en hoeven we niet meer helemaal naar de Barendrechtse veiling te rijden. Daarmee is het fileprobleem ook opgelost." Kinderen Wethouder Leerbroek had echter vooral de belangen van de land- Weldoenerij Bouw en beheer van de kassen zal uitbesteed worden aan een gelegenheidscombinatie van De Bank, Shell, Akzo en Microsoft. Volgens gedeputeerde De Zweter is het geen enkel risico om met zulke multinationals in zee te gaan. "Die hebben het roer helemaal omge gooid. Dit gaat ons als overheid dus helemaal niets kosten. Integendeel, ze willen ons zelfs uit dankbaarheid een geheel nieuw provinciehuis schenken, met schouwburg en museum en al. Dat is toch je reinste weldoenerij!" Huis aan huis actie De Vereniging van Alzheimer- patiënten komt zaterdag 27 decem ber weer langs de deur met de ver koop van zelfgemaakte kerstcakes. Zij rekenen als gebruikelijk op uw vrijgevigheid advertentie Brilmontuur Zierikzee - Bij Hans Konig Optiek is op klaarlichte dag een bijzonder brilmontuur uit een vitrine gesto len. De waarde ervan bedroeg 19.750 gulden. Het speciale designer montuur was uitgevoerd in Donald Duckium, een legering die de eigenschap heeft onver woestbaar te zijn. Zelfs na een ongeluk met een stoomwals springt het montuur vanzelf terug in de juiste pasvorm. Een gauwdief met een buitenlands uiterlijk maakte in de vroege namiddag van een onop lettend ogenblik van het winkelper soneel gebruik, griste het montuur uit de luxe vitrine, rende ermee naarbuiten, sprong erop en fietste hard weg, waarna hij in de koop- drukte verdween. Hans Konig was ontroostbaar. "Nee, niet om het geld, dat wordt door de verzekering gedekt. Nee, ik ben verdrietig omdat die perfec te bril nu op de neus van zo'n klootzak zit. Ik hoop maar dat hij gauw onder een stoomwals komt." Duitser met zonnesteek van strand gehaald Beambten van de gemeentereini ging hebben vorige week een een zame Duitse zonnebader van het strand van Ellemect verwijderd. De man was afgelopen zomer na een zware zonnesteek kennelijk ver lamd geraakt, in zijn ligkuil onder- gestoven en spoorloos verdwenen. De stevige winden van de laatste tijd hadden hem echter weer bloot gelegd. De gemeente besloot tot verwijdering van de zomergast als mede zijn ligkuil na aanhoudende klachten van zich gekwetst voelen de strandwandelaars. Binnenkort zult U zich nooit meer hoeven afvragen wat het Laatste Nieuws op ons eiland is. Wanneer u binnen een straal van 10 kilometer van Zierikzee woont zult U het allemaal kunnen lezen op de Dikke Toren Lichtkrant. Vanaf 1 maart aanstaande verzorgt de LKS (Liga van Kleinhandelaren op Schouwen-Duiveland) in samenwerking met de Zierikzeesche Nieuwsbode, Omroep Schouwen-Duiveland en de WV een 24-uurs lichtkrant met het Laatste eilandelijke Nieuws, het weerbericht en toeristische tips en voordelige aanbiedingen van de plaatselijke middenstanders. Doordat de letters op de bovenste trans van de Sint Lievens of Monstertoren 18 meter hoog worden zult U het Laatste Nieuws met het ongewapende oog kunnen lezen van Bruinisse. Brouwershaven tot aan Serooskerke toe! Om tegemoet te komen aan diverse milieuvoorschriften zal de lichtkrant 's nachts in rustgeven de blauwe letters verschijnen. Overdags zal de zichtbaarheid verhoogd worden door teksten en illustraties in felrood uit te stralen. Met deze lichtkrant hoopt de LKS de allerlaatste Laatste Nieuws leemte in te vullen. Immers, de plaatselijke kranten verschijnen hoogstens éen keer per dag. als U doof bent hebt U niets aan een radio en voor de Zierikzeesche Nieuwsbode Kabelkrant heeft U een televisie nodig. Dankzij de Dikke Toren Lichtkrant zult U geen moment meer verstoken hoeven zijn van het Laatste Nieuws, sterker nog: wanneer U zich haast kunt U het Laatste Nieuws zelfs inhalen! Vanaf 1 maart straalt onze lichtkrant. Wij kunnen amper wachten! En U?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7