Nieuwe wijk in '98 opgestart ZOEKPLAATJE Mosselaanvoer drastisch omlaag OXBOW 20% ROC krijgt 7,5 ton van ministerie onderwijs now STREEKNIEUWS Eerste fase Zierikzee-Noord omvat 50 tot 60 woningen Programma's van tevoren klaar Nieuw initiatief van de stichting Recreatiewerk Doel Innovatie Coöperatie i.o. Duurzame ontwikkeling toeristisch Walcheren Voor projectplannen Delta Mossel hoogste bieder VRIJDAG 19 DECEMBER 1997 NR 26303 5 20 DEC. Schuithaven 10 Zierikzee 0111-420080 OPEN TOT 21.00 0 ZIERIKZEE Drugs In het Multi Functioneel Centrum in Zierikzee vindt dinsdag 6 januari een ge spreksgroep Ouders Van Druggebruikers (OVD) plaats. Ouders met kinderen die drugs gebruiken en daar met niemand over kunnen praten, vinden hier wel een aanknopingspunt. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Meer informatie is verkrijg baar via: 412075. BURGH-HAAMSTEDE Kerstnachtdienst De kerstnachtdienst op woensdag 24 december zal niet zoals eerder gemeld in de Gereformeerde kerk plaats vinden, maar in de Ne derlandse Hervormde kerk in Haamstede. De reden is dat de geplande restauratie van het monumentale Her vormde kerkgebouw pas in januari 1998 begint en niet zoals eerder werd vermoed in december dit jaar. Het In terkerkelijk Kerkkoor Haamstede en Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede werken aan de dienst mee. De aanvang is om 22.00 uur. OOSTERLAND Kerstboomverbranding Op initiatief van de Oranje vereniging wordt dinsdag 6 januari de jaarlijkse kerst boomverbranding gehouden. Belangstellenden kunnen kerstbomen inleveren aan het eind van de Wilgenstraat, waar de verbranding plaats vindt. Zij krijgen voor elke ingeleverde boom een kwart je en een lot met kans op een slagroomtaart. Vanaf 18.30 uur kunnen de bomen ingele verd worden. De brandweer houdt toezicht. BRUINISSE Kerstfeest De Bruse bejaardensoos on der leiding van mevrouw IJ- zelenberg-Olree vierde on langs het kerstfeest. De ouderen zongen kerstliede ren en werkten eeji kerstli turgie af. Na de pauze werd gedecla meerd door de dames De Jon ge en De Looze. Mevrouw IJ- zelenberg sprak na de lunch een dankwoord. LAlUOI I ICO Tot en met woensdag 31 december Zierikzee Foto's leden Fotogroep Schouwen-Duive- land. Corneliastichting. Dagelijks 08.00- 20.00 uur. Tot en met zaterdag 3 januari Burgh-Haamstede Foto's Marijn van de Ven. Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag. 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met dinsdag 6 januari Zierikzee Potloodtekeningen Leendert van der Pool. 't Lange Uus, Havenpark. Expositie geopend tijdens winkeltijden. Renesse Papieren uitklapbare kerststallen, glaze- nierskaarten, kerstversiering en sprook je. Blikmuseum De Blikvanger. Dinsdag en vrijdag 10.00-12.00 uur en zondag 21 de cember van 12.00-16.00 uur. Tot en met vrijdag 9 januari Burgh-Haamstede Beelden Herman Piet en keramiek Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister. Ga lerie 't Zuuddck. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot 11 januari Zierikzee Werken van Joke Blom, Rob Jansen, Rijn- hard Schregardus en Samia. Stubs Art Gallery. Donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.30 uur. Tot en met zondag 18 januari Zierikzee Schilderijen Ytsen Engelsma. Atelier 4b. Verrenieuwstraat 32. Vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur of na tele fonische afspraak via 0111-414912. MIDDELBURG - De stichting Recreatiewerk Zuid Nederland uit Middelburg biedt de komen de zomer voor het eerst complete recreatiepro gramma's aan aan bedrijven. De programma's worden uitgevoerd door recreatieteams. Het concept is het afgelo pen jaar getest op twee campings op Schouwen- Duiveland, te weten De Duinhoeve in Haamstede en De Wijde Bliek in Renes se. Tot voorheen huurde een campingbedrijf of bunga lowpark een recreatieteam in dat ter plekke een pro gramma voor de gasten be dacht. Dit konden sport- en spelactiviteiten zijn maar ook bingo's. In drukke tij den zorgde het ter plekke verzinnen voor een grote werkdruk bij de leden van de recreatieteams. Vanuit de bedrijven kwam daarom de vraag naar meer kwaliteit. De RZN speelde hierop in door, als proef, voor twee bedrijven de pro gramma's van tevoren te ontwikkelen. Volgens P. van Oost van camping De Wijde Bliek met een goed resultaat. ,,De program ma's zaten beter is elkaar. De druk op de mensen die het programma moesten uitvoeren was minder én de beschrijving van de ver schillende onderdelen was beter. Voor ons was dat po sitief." Volgens directeur Minnes van RZN is er al redelijke belangstelling voor de re creatieprogramma's. De mensen in de recreatie teams bestaan uit vrijwilli gers van verschillende op leidingen (CIOS en recreatieopleidingen) die op basis van onkostenver goeding werken. Deze wordt het komende jaar overigens verhoogd. „Want ze moesten er bijna op toe leggen," aldus Minnes. MIDDELBURG - Een vitale en duurzame ontwikke ling van toeristisch-recreatief Walcheren. Dat is het doel waarnaar de Innovatie Coöperatie Walcheren in oprichting streeft. Het ministerie van Economi sche Zaken, provincie en betrokken gemeenten stel len drie miljoen beschikbaar voor de jaren 1998, 1999 en 2000. Het toerisme in Walcheren staat onder druk en dus is het volgens de coöperatie i. o. van groot belang dat pro ductvernieuwingen op gang komen die de sociaal-econo mische betekenis en de werk gelegenheidsgroei op Wal cheren stimuleren. De provincie heeft Walche ren aangewezen als herstruc tureringsgebied, waarin in novatieve ontwikkelingen óp gang moeten worden ge bracht om verouderingssitu- aties aan te pakken, in har monie met de omgeving. Samenwerkingsverband In het actieplan Zee van Cul tuur wordt een oproep ge daan aan alle betrokkenen om gezamenlijk te werken aan vernieuwing en kwali teitsverbetering. De coöpe ratie i. o. moet een samen werkingsverband worden van ondernemers, bestuur ders en professionals. Het ac cent ligt daarbij op de toeris- tisch-recreatieve sector, maar de verwevenheid met andere economische gebie den als landbouw, dienstver lening, industrie en logistiek vergt een integrale aanpak. De coöperatie i. o. wil ideeën en kennis vergaren en de daaruit voortvloeiende plan nen tot ontwikkeling bren gen. Zij wil concreet het the ma kust-cultuur/steden en de relatie kust-achterland uitwerken. De samenhang in plannen, ontwikkeling en besluitvor ming is hierbij het kernmot to. ZIERIKZEE - Als alles naar wens verloopt, kan in de tweede helft van volgend jaar begonnen worden met het bouwrijp maken van de grond voor de nieu we woonwijk Zierikzee-Noord. De eerste fase van deze wijk zal plaats bieden aan zo'n vijftig tot zestig woningen. BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de periode van 8 tot en met 13 december werden 38 ladingen mosselen op de veiling aangeland met een totaalgewicht van 16.472 ton netto. Dat is bijna 8.000 ton minder dan de week er voor. Alle ladingen werden verkocht voor een gemiddelde prijs van 98,42 gulden per ton, onge veer twee gulden per ton minder dan in de vorige week. Delta Mossel kwam als roy aalste koopman uit de bus met 157,59 gulden, voor een interessante partij met een stukstal van 146 bij een vleesgewicht van 28,7 kilo. De verzending was volgens opgave: België 4.717 ton, Frankrijk 4.607 ton, binnen land 2.381 ton en diverse lan den 1.335 ton. De handel kwam dinsdag 9 december op gang met de komst van de BRU 14 (Otte) en de YE 24 en een consigna tie van de YE 39. Gezamen lijk bleek het trio goed voor ongeveer 800 nettoton, met een gemiddeld stukstal van ongeveer 170. De vleesge wichten liepen uiteen van 21,6 kilo tot 26,2 kilo. Op woensdag passeerden 21 verschillende ladingen over de veilklok. De YE 73 liet over de weg 572 nettoton naar Yerseke transporteren met stukstallen van 155 en 172. Hollestelle betaalde 130,12 gulden voor mossels met een stukstal van 172 bij een vleesgewicht van 28,4 ki lo. Triton voteerde drie gul den meer voor een partij met een stukstal van 155 bij een vleesgewicht van 27,9 kilo. De volgende vaartuigen ver schenen onder meer aan de veiling, met tussen haakjes de tonnages: YE 182 (Leu- schel, 772 nettoton), YE 161 (755 ton), ZZ 5 (Fa. Praet, 367 ton), WR 41 (539 ton), YE 18 (Verschuure, 956 ton), BRU 39 (H. en S. Jumelet, 433 ton), YE 20 (Verschuure, 1.226 ton) en YE 56 (Hollestelle, 1.548 ton). De prijzen schommel den tussen 60 gulden en 153 gulden per ton. De YE 88 liet vanuit het Oosterom 381 net toton voor rekening van de BRU 2 (Fa. De Koning) per as naar Yerseke vervoeren. Donderdag 11 december maakte de handel keuze uit dertien ladingen, waaronder de BRU 14 als enige van een Zeeuws lapje arriveerde. Uit het noorden werd acte de pré- sence gegeven door de vaar tuigen: YE 69 (867 nettoton), YE 58 (911 ton), BRU 12 (Otte Jumelet, 557 ton). BRU 68 (W. Okkerse, 1.109 ton), YE 116 (574 ton) en YE 87 (1.130 ton). Alle aangeboden partij en gingen van de hand voor prijzen tussen 61 gulden en 158 gulden per ton. De YE 87 verkocht twee partijen zwar te schelpdieren met een ge middeld stukstal van ruim 210. Het vleesgewicht be droeg ruim 29 kilo. De ko pers hiervan waren Mieras en Aquamossel. Op vrijdag loste de YE 161 in totaal 904 nettoton uit de- Meep. Bij een stukstal van ongeveer 200 kookten deze schelpdieren een vleesge wicht van rond de 28 kilo. Barbé en Goudschelp namen elk een lading over. VLISSINGEN - Het Regionaal Opleidingen Cen trum Zeeland (ROC) krijgt 7,5 ton van het ministe rie van onderwijs en wetenschappen. Met dit geld kan het ROC twee projectplannen voor toepassing van Informatie en Communicatie Technologie beko stigen. Binnen de sector techniek neemt de afdeling Techni sche Informatie het voor- Die eerste fase omvat alleen het terrein tussen de Nas- saulaan, Schouwsedijk, Hoe- veweg en Kadeweg. De wo ningbouw binnen dit gebied wordt gefaseerd gereali seerd. Per jaar zullen zo'n vijfentwintig woningen ten noorden van Zierikzee ver rijzen. „Dan ben je dus al gauw twee tot tweeëneen half jaar verder," licht een gemeentelijk medewerker toe. Deze stapsgewijze aan pak heeft alles te maken met het contingent waaraan Zie rikzee gebonden is. Ook in Poortambacht staat een ge deelte woninguitbreiding ge pland. Op de hoorzitting woensdag riep dit bij insprekers de vraag op of het bouwrijp ma ken van dit gebied eveneens in fasen zal worden aange pakt. Hieronder vallen we genaanleg, riolering en de waterpartijen. „Zoals ik het nu zie, gebeurt dat in één keer," reageert projectont wikkelaar J. Bij de Vaate desgevraagd. Wat de afgifte van kavels betreft is even min bekend welke kant het eerste in aanmerking gaat komen. „Ik heb de gang van zaken binnen de gemeente ook eerst even afgewacht," aldus Bij de Vaate. Op langere termijn staat Zie rikzee aan noordelijke kant nog een veel grotere groei te wachten. De contouren van deze toekomstige wijk wor den aangegeven door de Lan ge en Korte Blokweg, de Schouwsedijk en de Emil FOTO JOOP VAN HOUDT Een unicum in de geschiedenis van het Zoekplaatje: slechts één inzender nam de moeite om een kaartje in te sturen: J. A. Holleman. Dr. de Kockstraat 74, 4311 EN Bruinisse. Hij/zij wordt daarvoor beloond met de gebruikelijke cadeaubon van vijfentwintig gulden. Op de foto van Joop van Houdt was de sportweg bij Sirjansland te zien met op de voorgrond het be drijf van J. Neele. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt boven staand Zoekplaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplos sing per brief op briefkaart sturen naar: redactie Zierikzee- sche Nieuwsbode, Postbus 1. 4301 AA Zierikzee. Inzendingen kunnen ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee worden gedeponeerd. Inzendin gen moeten voor woensdag 24 december binnen zijn. Het gaat daarbij om projec tenbij het vak Nederlands en vreemde talen. Bij het ene project ligt de nadruk op dé inhoud van het taalonder wijs, bij het andere op vorm ervan. Het geld is bestemd voor computers, computer programma's, nascholing van docenten en aansluiting op een landelijk netwerk. Voor de sector economie is een plan opgesteld waarbij de computer in de lessen be drijf scorrespondentie een centrale rol speelt. Zo kun nen studenten hun .brieven samenstellen met een tekst verwerkingsprogramma waarbij zij de beschikking hebben over elektronische vertaalwoordenboeken en schrijfhulpen met veel voor komende economische ter men en zinsconstructies. Voor het aanleren van taal vaardigheden maken zijn ge bruik van multi-mediale pro grammatuur. De docent treedt hierbij op als begelei der. Verder neemt de sector eco nomie deel aan een aantal aansprekende, landelijke projecten op het gebied van Nederlands en de moderne vreemde talen in het be roepsonderwijs. Hierbij on derhóuden docenten en stu denten van ROC Zeeland via Internet contact met collega docenten en -studenten in binnen- en buitenland. touw. Zij zal zich richten op het moderniseren van het taalonderwijs voor de sector Techniek. Het is de bedoe ling een toepassing te ont wikkelen waarmee een stu dent studie-opdrachten ontvangt zonder dat de do cent lijfelijk aanwezig is. Hierbij wordt gebruik ge maakt van internet-techno- logie en multimedia. Advertentie Sandströmweg. „Op den duur zou het kunnen uit groeien tot een wijk met 750 tot 1100 woningen. Maar dan ben je jaren verder," aldus de gemeentelijk woordvoer der. Wanneer het eenmaal zo ver is, zal ook gekeken moe ten worden naar het voorzieningenaanbod in de wijk. Een eigen supermarkt of andere winkelmogelijkhe den en een eigen school voor de jongste omwonenden be horen dan tot de afwegingen. Daarvan is voorlopig echter nog lang geen sprake. „Eerst moet de wijk groeien." De eerste fase van Zierikzee- Noord heeft betrekking op een gebied van circa zevenen- eenhalve hectare. In dit ge bied moeten vrijstaande wo ningen worden neergezet, aan weerszijden van een vijf tal panden. De bedoeling is dat het autoverkeer naar en van de nieuwe wijk via de Nassaulaan en de Emil Sandströmweg naar de Lan ge Blokweg wordt geleid. „Op den duur zal het verkeer daar wel toenemen en zal dus ook de aansluiting op de Lan ge Blokweg moeten worden aangepast. Daar zijn nog geen concrete plannen over. De stedenbouwkundige is daar nu nog mee bezig," al dus de gemeentelijk mede werker. Laankarakter Bovendien zal op den duur het profiel van de Hoeveweg waarschijnlijk moeten wor- Nu nog een kale en veelal uitgestorven vlakte, maar daar komt vanaf eind volgend jaar een einde aan. (Foto: Marijke Folkertsma) den aangepast. Deze maatre gel is echter ook gekoppeld aan de verdere uitbreiding in de toekomst. De Nassaulaan zelf zal al wel in een vroeg stadium onder handen wor den genomen, zodat deze weg een typisch laankarakter krijgt. Gedacht wordt aan de aanleg van een voetpad en het inpassen van groenstro ken. Haaks op de Nas saulaan worden de vijf lanen aangelegd. Zij zullen ge paard gaan met brede groen stroken en bomen. De Koning Gustaafweg blijft hetzelfde karakter houden. Deze weg is bedoeld voor langzaam verkeer, zoals fiet sers en voetgangers. Het voetgangers- en fietstunnel- tje dat als verbinding geldt met de Schuurbeque. Boeye- straat voorkomt een snelle doorsteek van automobilis ten. In het noorden van de eerste fase van de wijk Zierikzee- Noord staat een waterpartij ingepland. Met bruggetjes zal een verbinding worden gecreëerd tussen de wijk en de aangrenzende Hoeveweg. Volgens de gemeentelijk me dewerker is sprake van veel groen in dit gebied. In de toe komst - wanneer de wijk haar volle grootte bereikt - zal volgens de plannen spra ke zijn van een mixage van verschillende woningen. Naast landschappelijk wo nen verschijnen huizen die onder de noemers stedelijk en laagstedelijk geschaard kunnen worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5