Liev rd KWEKERIJ KERKWERVE 10% KORTING 4: VOORVERKOOP NA JAARS/WINTER COLLECTIE 20% KORTING DilSSCav Gemeente Schouwen-Duiveland VERKOOP VRIJDAG EN ZATERDAG mm op bijna de gehele collectie I WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Hatfieldpark 3, Zierikzee Postbus 5555 4300 JA Zierikzee telefoon: 0111-452000 fax: 0111-452452 SLUITING GEMEENTEHUIS De komende weken wijken de openingstijden van het gemeentehuis op een aantal dagen af van de gebruikelijke openstelling. De balies Bouw en Milieuzaken en Burgerzaken zijn woensdag 24 december vanaf 14.00 uur gesloten In verband met verplichte ADV-dagen is het gemeentehuis van maandag 29 tot en met woens dag 31 december gesloten. Alleen voor aangifte van geboorte of overlijden kunt u op deze dagen tussen 9.00 en 10.00 uur terecht bij de balie Burgerzaken. Donderdag 1 en vrijdag 2 januari is het gemeente huis inclusief Burgerzaken eveneens voor het publiek gesloten. Ook de servicepunten van de gemeente in de Rabobank in Burgh-Haamstede en de Rabobank in Bruinisse die maandag- en woensdagochtend tussen 9.00 en 11.00 uur geopend zijn, zijn maan dag 29 en woensdag 31 december gesloten. SPREEKUUR De wethouders P.W. Berrevoets-Ringelberg en ir C.W. Veerhoek houden maandag 22 december geen spreekuur. Het spreekuur van de andere leden van het college (met uitzondering van wet houder G.J.W. van der Salm) gaat deze maandag ochtend wel door. Dit spreekuur is van 10.00 tot 11.00 uur en is zonder afspraak te bezoeken. Voor een onderhoud met wethouder Van der Salm of voor een onderhoud met het college buiten dit spreekuur kunt u via het bestuurssecretariaat, tele foon 0111 - 452376, een afspraak maken. In verband met de sluiting van het gemeentehuis vervalt het spreekuur van het college op maandag 29 december. WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL In verband met de kerstdagen is het schema voor het inzamelen van huisvuil gewijzigd. In plaats van donderdag 25 en vrijdag 26 december wordt inge zameld op: Woensdag 24 december: 'wijk 41Bruinisse (inclusief buitengebied): groene roiemmers wijk 43: buitengebied Oosterland, Sirjansland (inclusief buitengebied),Grevelingenhout en park Hogerwert groene roiemmers wijk 56: zakkenwijk binnenstad Zierikzee. Zaterdag 27 december. wijk 42: Poortambacht (Zierikzee): groene roiem mers wijk 51Oosterland, Nieuwerkerk (inclusief buiten gebied): grijze roiemmers wijk 52: Dreischor (inclusief buitengebied): grijze roiemmers wijk 53: Ouwerkerk (inclusief buitengebied): grijze roiemmers In verband met deze afwijkende inzameltijden wordt u verzocht de rolemmer tijdig aan de weg/straat te plaatsen. Dit geldt in het bijzonder voor zaterdag. De milieustraat en het overslagstation zijn eerste en tweede kerstdag gesloten GEMEENTELIJKE KREDIETBANK SCHOUWEN-DUIVELAND Inwoners van Schouwen-Duiveland kunnen bij de Gemeentelijke Kredietbank een aanvraag voor een krediet doen. De bank heeft tot taak: vanuit sociaal en zakelijk oogpunt op een verant woorde wijze kredieten te verlenen, die voorzien in de behoeften van de inwoners; voorlichtende, sanerende en schuldbemiddelende werkzaamheden te verrichten voor de inwoners, die in geldproblemen verkeren of gevaar lopen daarmee te maken te krijgen. De bank brengt de volgende kosten in rekening: administratiekosten: deze bedragen 3% van de nominale leensom; rentevergoeding: de hoogte hiervan is gelijk aan het percentage waarvoor de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten rekeningcourant kre diet aan de gemeente aanbiedt. De leningsvoorwaarden zijn: uitbetaling van het krediet gebeurt nadat een schriftelijke overeenkomst is opgemaakt. Hierbij verplicht de kredietnemer zich de af te lossen bedragen regelmatig aan de bank te zullen vol doen; de rente en vergoeding van administratiekosten worden in Hindering gebracht op het aan krediet te verlenen bedrag de kredietnemer kan te allen tijde tot versnelde of algehele aflossing overgaan, waardoor restitutie van rente over de vervroegde aflossingstermijnen plaatsvindt. Informatie: U vindt de Gemeentelijke Kredietbank in het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland, Hatfieldpark 3 in Zierikzee. Correspondentie-adres: Postbus 5555, 4300 JA ZIERIKZEE, tel. 452291. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 -12.00 uur en na (telefonische) afspraak. VERSPREIDING GEMEENTENIEUWS De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van don derdag 30 oktober besloten om het gemeentenieuws' vanaf 1 januari 1998 te publiceren in Ons Eiland. Dit geldt vooralsnog voor één jaar. Reden voor deze omschakeling zijn klachten van burgers over de ver spreiding van het gemeentenieuws buiten de kernen. Voor een zo maximaal mogelijke dekking heeft de raad besloten in te gaan op het aanbod van Ons Eiland. Dit houdt in dat vanaf 1 januari ook meer bur gers, dus ook zij in het buitengebied Ons Eiland in de bus krijgen. Uiteraard voor zover zij geen nee/nee sticker op hun brievenbus hebben. OPHOKKEN POSTDUIVEN Burgemeester en Wethouders maken ingevolge arti kel 2.4.23 van de Algemene Plaatselijke Verordening bekend dat op advies van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, de Nederlandse Organisaties voor Jacht- en Grondbeheer, de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond voor Zaterdagvliegers, de afde ling Zeeland van de Zuidnederlandse Bond van Postduivenhouders, de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de provin cie Zeeland en de LTO-raad Zeeland is besloten een ophokverbod voor postduiven vast te stellen voor de periode van zaterdag 3 januari tot en met zaterdag 17 januari 1998. Het ophokverbod geldt niet voor zondag 4 en 11 januari. Evenmin geldt het verbod voor het trainen van jonge duiven die uitvliegen bin nen een straal van maximaal 200 meter. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER De stukken bij onderstaand geluidsvoorschrift liggen vanaf donderdag 18 december ter inzage op werk dagen tijdens werkuren en donderdagavond na tele fonische afspraak (tel. 0111 - 452 244). Geluidsvoorschrift Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij op last van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een geluidsvoorschrift hebben vast gesteld bij de milieuvergunning, verleend aan de heer M. Schepers in Nuenen voor een varkenshou derij aan Gaanderse weg (ongenummerd) in Dreischor. Het geluidsvoorschrift ligt tot en met 28 januari 1998 ter inzage. Tot en met 29 januari 1998 kan beroep ingesteld worden bij de afdeling Bestuursrechtspraak door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp- vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbênden aan. wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. Tegelijk met het indienen van een beroepsschrift kan een verzoek om voorlopige voorziening, waaronder schorsing van de verleende vergunning, worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak Het beroepsschrift kunt u rich ten aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening'kunt u richten aan de voorzit ter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019,*2500 EA 's-Gravenhage). Het geluidsvoorschrift wordt pas na afloop van de beroepstermijn van kraqht, dus op 30 januari 1997. Tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek is gedaan voor schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. BOUWVERGUNNINGEN A. Aangevraagde bouwvergunningen, sloopver gunningen en meldingen bouwvoornemen (artikel 41 Woningwet): R.J. Pothaar, verbouwen woning Meelstraat 25 te Zierikzee; A.W. Noordijke, wijzigen bouwvergunning d.d. 29- 7-97 Oudeweg 5 te Zierikzee; M. Plein, bouw tuinhuisje Fazantendreef 44 te Bruinisse; /KA. Langstraat, vergroten woning Hogezoom 24 te Burgh-Haamstede; Binnenhuisadvies M. Berrevoets, plaatsen raam Burg. V. Eetenstraat 8 te Nieuwerkerk; Bouwbedrijf v.d. Schelde, vergroten woning Oudeweg 2 te Kerkwerve; N. Tanis, bouw kap garage Klaverstraat 66 te Scharendijke; Straijer aann. verbouwen recreatiewoning Hoge Hilleweg 59, Paardenbos 2 te Burgh-Haamstede; W.J. de Vlieger, bouw woning met garage Toren weg 2a te Burgh-Haamstede; J.P. Priemis, bouwen sanitaire units Hogezoom 97 te Renesse; W. Okkerse, bouw tuinhuisje Deltastraat 21 te Bruinisse; Paauwe interieur, slopen erfafscheiding Zuidweg 22 te Zonnemaire; Inogem BV, bouwen 28 woningen plan Riekusweel III te Bruinisse; C. van Dijk, bouwen garage Hogezoom 14 te Burgh-Haamstede; M. Leijdens, verbouwen woning Stoofhof 3 te Noordgouwe; Kort Verton Architecten BNA BV, verbouwen voorportaal pui Ring 17 te Nieuwerkerk; De heer Droppers, verbouwen gevel winkel Appelmarkt 8 te Zierikzee; C. Roukema, bouwen berging/betimmering goten+overstekken Vluchthavenweg 2 te Bruinisse. Tegen deze aanvragen kunnen nog geen bezwaren worden ingediend. B. Voorgenomen verleningen van bouwvergun ningen en meldingen: Burgemeester en Wethouders van deze gemeente zijn voornemens om met toepassing van: artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (tij delijke vrijstelling geldend bestemmingsplan) tijdelijk vergunning te verlenen aan: Ambulancedienst Bevelanden voor het tijdelijk plaatsen van 2 portocabins en nissenhut op het perceel kadastraal bekend Zierikzee, sectie H nr. 721Zandweg/Nieuwe Kooiweg 6 te Zierikzee; artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: W. Meerdink voor het bouwen van een serre en een luifel op het perceel kadastraal bekend Zierikzee, sectie M nr. 67'5, Mantelmeeuwstraat 1 te Zierikzee; Bouwbedrijf Quant voor het bouwen van een vuur werkberging op het perceel kadastraal bekend Zierikzee, sectie M nr. 13, Weststraat 5 te Zierik zee; artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 50 lid 5 van de Woningwet (vrijstelling geldend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: Stichting Arduin voor het verbouwen van het woon-/kantoorgebouw op het perceel kadastraal bekend Zierikzee sectie L nr. 1234, Jannewekken 10 te Zierikzee; De plannen onder B liggen vanaf donderdag 18 december voor een periode van 14 dagen ter inzage in kamer 43 in het gemeentehuis. Tijdens deze ter- mijn kan iedereen schriftelijk zijn bedenkingen indie- Openingstijden: dagelijks van 9.00-16.00 uur en donderdag aansluitend tot 19.30 uur. Afdeling Sociale Zaken: alleen 's ochtends en voor WVG-zaken en de gemeentelijke Kredietbank uitsluitend op afspraak ook 's middags. nen bij Burgemeester en Wethouders tegen dit ver meld voornemen. C. Verleende bouwvergunningen Camping Den Osse, bouwen opslagruimte Blankersweg 4 te Brouwershaven (verz. 11/12/97); Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman BV, verbou wen magazijn Straalweg 4 te Zierikzee (verz. 11/12/97); Verleende vergunning met toepassing van art. 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: W.A, van der Waal, bouwen woning met garage en berging Boomgaard .5 te Oosterland (verz. 11/12/97); D. Positieve reacties op melding bouwvoornemen C. de Wit, bouwen schuurtje Middelplaatstraat 7 te Scharendijke (verz. 4/12/97); H. Stouten, plaatsen blokhut De Saele 48 te Oosterland (verz. 11/12/97); H. Kirrinnus, bouwen tuinhuisje Hoogerwerfseweg 171/De Tong 26 te Bruinisse (verz. 11/12/97); Positieve reactie met toepassing van art. 18a Wet op de Ruimtelijke Ordening: W.M. Briggeman, bouwen hobbykasje Loensweg 12 te Nieuwerkerk (verz. 11/12/97); E. Verleende sloopvergunningen F.G.P. v.d. Sande, slopen schuur Zwanenburgseweg 2 te Nieuwerkerk (verz. 4/12/97); A. Knoot, slopen woning Middenweg. 9 te Nieuwerkerk (verz. 4/12/97). Belanghebbenden kunnen tegen de vergunningen, positieve reacties en het vrijstellingsbesluit genoemd onder C, D en E bezwaar indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending van de vergun ning/positieve reaktie schriftelijk zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet tenminste bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is inge diend en de motivering van het bezwaar. Ook kan de president van de Arrondissements rechtbank, sector Bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA in Middelburg verzocht worden een voorlo pige voorziening te treffen. OVERIGE VERGUNNINGEN A. Verleende vergunningen door Burgemeester en Wethouders J.Th.B. Eggink te Nieuwer kerk, kapvergunning Hoge Kerkstraat 13 te Nieuwerkerk (verz. 11/12/97); H.F. Hordijk te Bruinisse, kapvergunning Grevelingenhout 50 te Bruinisse (verz. 11/12/97). Belanghebbenden kunnen tegen de verleende ver gunningen genoemd onder A bezwaar indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzending van de ver gunning schriftelijk zijn ingediend. Het bezwaar schrift dient tenminste te bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. UWi BOOMKWEKERIJ HOVENIERSBEDRIJF JA Kwekerij: Heuvelsweg 8 - Vloedstraat 38 m Tel. 0111-415628 b.g.g. 412356 jy2^ jy ,4 '7tfuMvZ*. ywrv. U tlbijcLunU:nmiA fe dom*» Abies concolor (Colorado zilverspar) is een goed groeiende conifeer met grijs groene naalden van 4-7 cm. lang. (Deze zilverspar is een mooi alternatief voor de gezaaide blauwspar). met kluit 80-100 cm 27,50 Pinus nigra nigra (Oostenrijkse den) is een forse opgaande conifeer met 'don kergroene naalden, en groeit prima aan de kust. met kluit, 50-60 cm 17,50 60-80 cm 25,00 mooie, volle planten 80-100 cm 32,50 deze dennen en sparren zijn op kleigrond gekweekt Picea omorika (Servische spar) groeit slank opgaand met op latere leeftijd sier lijk afhangende takken. De naalden zijn groen met 2 blauwe strepen aan de onderkant. met kluit 50-60 cm 10,00 80-100 cm 18,00 met kluit 60-80 cm 15,00 100-125 cm 22,50 AFGEHAALD EN CONTANT <5 x&o Met epilepsie vallen er gaten in ie leven. Bel 06 - 821 24 11. (3ct/min). Opruimi Schoenmode van de Reepe - Papegaaistraat 8 - Goes Apen horen niet thuis in Nederland. Zelfs niet in het opvangcentrum van Stichting AAP in Almere. Daarom brengen we zoveel mogelijk opge vangen dieren terug naar hun land van herkomst. 01 sturen we deskundi gen naar landen waar apen in proble men zijn. Maar omdat vliegreizen duur zijn. hebben we veel Air Miles nodig voor onze dieren. Spaar voor taan Air Miles voor Stichting AAP Dat geeft elke dag dat u aan de kassa staat opnieuw 'n prettig gevoel! Wilt u meer weten over Air Miles sparen voor Stichting AAP, schrijf dan naar Stidhting AAP. ant woordnummer 1441 1300 VE Almere Een postzegel mag wel maar hoeft niet Zandpad 24 - Middelharnis - 0187-482052 Maandag gesloten Vrijdag koopavond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 22