'Zijn voeten zijn plat en zijn benen doen zeer' Afslanken in Zeeuwse Stromen "Haamstede bv Trinity Werk Berkulin in galerie 'Galerij' Kerstmeubelshow deurloo intermeubel 'Ondek of 't klikt weken' FREE TRINITY TAPE HET OM NIEUWSBLAD Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel. 0111-456161 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Leger des Hei Is brengt kinder-kerstmusical Vredevrede' ZIERIKZEE - „Zijn voeten zijn plat en zijn benen doen zeer. Zijn maag en zijn ezel gaan tekeer. Toch moeten ze verder van stad naar stad. Want keizer Augustus stuurt ze op pad." Dat zingen de kinderen, die vandaag in zorgcentrum In 't Opper in Bruinis- se, voor de eerste keer de kerstmusical 'Vrede vrede' op de planken brengen. Het stuk, dat werd ingestu deerd onder leiding van Leger des Heils kapitein G. Bot, wordt op Eerste Kerstdag voor iedere belang stellende uitgevoerd in het gebouw van het Leger des Heils in de Poststraat in Zierikzee. Een dag daarvoor zijn de zes tien kinderen, die de kerst musical vorm geven, te horen tijdens de Volkskerst- zangdienst in de Grote Kerk, waar zij liedjes uit 'Vrede, vrede' zingen. Het instude ren en uitvoeren van een kerstmusical met kinderen is bij het Leger des Heils Zie rikzee een lange traditie. „Het is indertijd ontstaan omdat bejaardenhuizen het Leger des Heils vroegen een kerstviering te verzorgen. Een musical, die wordt ge speeld door kinderen, is een goede manier om zo'n bijeen komst iets sprankelends en fris te geven. Het is een goe de afwisseling met het geza menlijk zingen van kerstlie deren." Het was dit jaar voor de vier de, achtereenvolgende keer dat kapitein Bot de leiding had bij het instuderen van de kerstmusical. Zij beleefde daar zelf net zoveel plezier aan als de kinderen zelf. 'Mijn hart' „Werken met kinderen heeft mijn hart." De zestien jeug dige musicalsterren komen allemaal uit Zierikzee en va riëren in leeftijd van vier tot twaalf jaar. „Een klein deel van hen doet regelmatig mee aan de activiteiten van het Leger des Heils. Maar de meeste kinderen meldden zich voor deelname aan de musical via mond-tot-mond reclame van vriendjes en vriendinnetjes, Het leuke is dat daardoor ook veel bui tenkerkelijke en kinderen van andere kerken aan het evenement meedoen." De repetities voor 'Vrede, vrede' begonnen reeds begin september. Iedere vrijdag middag kwamen de zestien spelers in de grote zaal van het Leger des Heils gebouw bijeen om zich voor te berei den op de reeks voorstellin gen. Behalve van kapitein Bot kregen zij daarbij aan wijzingen van Leger des Heilsoldate Corrie Clerx, die de liedjes van de musical met hen instudeerde en Jeanet Braat, die de teksten met hen doornam. Graziëlla Wobben ontwierp een aantal dansen en studeerde die in met de kinderen. En Nel Mays ver zorgde de kleding en andere 'bijkomende zaken'. Klassieke kerstverhaal De musical, die bij dit alles centraal stond, werd geschre ven door Ellie Zuiderveld; de tekstschrijfster en zangeres van het duo Ellie en Rikkert. Zij schreef 'Vrede, vrede' speciaal om te worden uitge voerd door kinderen. „Het klassieke kerstverhaal, de geboorte van Jesus staat cen traal in de musical. Maar het wordt gebracht in een mo dern jasje, met vlotte liedjes die de kinderen heel leuk vinden om te zingen. Bij elk liedje hoort een dans." De be geleidende muziek bij de liedjes wordt ten gehore ge bracht via een CD. Een van de jeugdige spelers, Angela Mays, treedt in de musical op als 'verteller'. De cast omvat onder anderen een bode, die (met platte voe ten en zware benen) het land doortrekt om de boodschap van keizer Augustus te ver kondigen. Josef en Maria, die bij veel herbergen aan kloppen, die vanwege de volksverhuizing naar Beth lehem steeds groter werden, maar die toch geen plaats hebben. ,,In de musical speelt een groot aantal her bergiers mee, die allemaal hun eigen smoes hebben om Maria en Josef af te wijzen." Sterrenhemel De musical wordt gespeeld tegen de achtergrond van drie decors, die werden ge schilderd op opgespannen la kens. „Het eerste decor is een sterrenhemel. Op het tweede doek staat een aantal herber gen met bordjes waarop staat dat ze vol zijn. Het der de decor vormt de achter grond van de stal waarin het kind werd geboren. Twee achtergronddoeken hadden- we nog van vorige kerstmu sicals. Het decor waarop de herbergen staan werd ge Generale repetitie van de kerstmusical 'Vrede, vrede', die vandaag voor het eerst wordt opgevoerd in zorgcentrum In 't Op per. (Foto: Marieke Mandemaker) schilderd door Harry Vierge ver." Kapitein Bot vond het heel prettig om tijdens de repeti ties te ervaren dat het moge lijk is bezig te zijn met een 2000 jaar oud verhaal, op een manier die kinderen uit deze tijd aanspreekt. „Het is elk jaar weer een uitdaging om de boodschap van Kerstmis te brengen op een manier die mensen begrijpen en die de jeugdige spelers aanspreekt. Het gaat er toch om de bood schap dat Jesus op aarde is gekomen en daardoor de weg tot God heeft geopend voor iedereen." Speels In de musical wordt die boodschap op een speelse manier door middel van taal, dans en muziek uitgedragen. „Vrede, vrede, echte vrede. Vrede op aarde en overal", zingen de kinderen vanmid dag in In 't Opper. De kerstmusical wordt zon dag 21 december uitgevoerd in het Zierikzeese zorgcen trum Borrendamme en woensdag 24 december in het dagverblijf voor verstande lijk gehandicapten Brug- zicht. Dit zijn besloten voor stellingen, die alleen kunnen worden bijgewoond door de mensen van die instellingen. Maar woensdagavond, tij dens de Volkskerstzang- dienst in de Grote kerk in Zierikzee en donderdag 25 december in het Leger des Heils gebouw aan de Post straat (vanaf 16.00 uur) kan iedereen genieten van de mu sical of liedjes daaruit. 'Vre de, vrede' is ook opgenomen op een CD, die te koop wordt aangeboden tijdens de ver schillende voorstellingen. KERSTZANGUUR BROUWERSHAVEN - In de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven wordt woensdag 24 december een Kerstzanguur gehou den. De kerk is dan sfeer vol verlicht met bran dende kaarsen. Het Smalstads Gemengd Koor onder leiding van B. Gebben, Jan en Abram de Pagter op cor net en organist P. Seve- stre verlenen muzikale medewerking aan de bij eenkomst. Ds. H. Buijs houdt een korte overden king. Bezoekers wordt aangeraden zich warm te kleden. De dienst, die om 19.00 uur begint, is een initiatief van de werk groep Samen op Weg. INRUILFORMULE ZIERIKZEE - Een sieraad dragen met een steeds grote re briljant. Dat is mogelijk via de inruilformule van het sieradenmerk Diamonde. Mensen kunnen beginnen met de aanschaf van een sie raad met een kleine briljant. Na verloop van tijd kan de briljant worden vervangen door een groter exemplaar of kan het hele sieraad worden ingeruild voor een sieraad waarin een grotere briljant zit. Het is vooral de zeld zaamheid die diamant zo kostbaar maakt. Edelsteen ontstond uit gekristalliseerd koolstof, die miljoenen jaren geleden ontstond onder im mense druk en hitte. Het schitterende schijnsel ont staat door de breking van het licht in de briljant geslepen vorm met 57 vlakken of facetten. Groeibriljanten zijn onder meer verkrijgbaar bij juwelier Keuvelaar aan het Zierikzeese Havenpark. LEVENDE KERSTSTAL ZIERIKZEE - In de gymzaal van Brugzicht wordt maan dag 22 en dinsdag 23 decem ber een kerstmarkt gehou den. De deelnemers van dit dag verblijf verkopen hier eigen gemaakte spullen. De gym zaal is te bereiken via de ingang van de kinderboerde rij. De stal op het terrein van de kinderboerderij is inge richt als levende kerststal. Er zijn herders in traditione le kleding aanwezig. Ook wordt warme chocomelk en glühwein verkocht. De ope ningstijden zijn beide dagen van 10.00 tot 15.00 uur. Arrangement als start voor een meer gezonde leefwijze RENESSE - Aangepast, maar wel lekker eten. Iede re dag- fitness en aquajoggipg doen eri verwend wor den met massage, sauna en zonnebank. Vanaf janu ari is het mogelijk in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse via een afslank- of anti-stress arrangement. Afgelopen zaterdag werd in het nieuw gebouwde hotel het 'kuurgedeelte' geopend, dat een centrale rol speelt in deze arrangementen. Het gaat om het binnenzwem bad, de sauna, de massage ruimte en de fitnessruimte. Voorzieningen, waaraan tij dens de opening van het ho tel, afgelopen zomer, nog druk werd gebouwd, maar die nu helemaal gereed zijn. Gesprek Deze voorzieningen inspi reerden Mara Groenenboom uit Serooskerke tot het op zetten van de afslank- en an ti-stress arrangementen. „Toen de plannen voor de bouw van een nieuw hotel De Zeeuwse Stromen ter inzage lagen ontdekte ik dat deze voorzieningen zouden wor den gerealiseerd. Ik ben daarom gaan praten met de directeuren C. Dogger en L. van Vliet, om na te gaan of zij wat voelden voor dergelijke arrangementen. Volgens Mara Groenenboom was een dergelijk aanbod in Nederland nog niet aanwe zig. „Het gaat namelijk niet om arrangementen met een medische achtergrond of ge baseerd op schoonheidsbe handelingen. De arrange menten in De Zeeuwse Stromen vormen de aanzet tot een andere, meer gezonde manier van leven. Via het af slank of anti-stress arrange ment worden mensen gesti muleerd om blijvend gezonder te eten en meer te bewegen." Groenenboom maakte tij dens vakanties in Turkije en Spanje kennis met dergelij ke arrangementen in kuur- hotels. „Het was een hele prettige ervaring. Meestal eet je tijdens een vakantie meer en ga je later naar bed. Wanneer je tijdens je vakan tie een afslankarrangement doet, val je juist af en ver dwijnt alle stress." Toen bleek dat de directeuren van de Zeeuwse Stromen positief stonden tegenover haar idee om dergelijke arrangemen ten in hun bedrijf op te ne men, richtte Groenenboom een eigen bedrijfje op om de arrangementen te organise- Van januari tot en met april kan iedere belangstellende in de Zeeuwse Stromen te recht voor een weekje afslan ken of tot rust komen. Dat houdt in dat men, met een groep van maximaal tien mensen, van zondagavond tot vrijdagmiddag volpen- sion in het hotel verblijft. Het dagprogramma begint om 8.00 uur met een wande ling. Na het ontbijt wordt een BBB-fitnessprogramma afgewerkt, waarna de deel nemers worden gemasseerd door een fysiotherapeut en onder de zonnebank gaan. Aquajoggen Na de lunch en een rustperio de staan zwemmen, een sauna of een Turks stoombad op het programma. Daarna wordt een wandeling of fiets tocht gemaakt in de prachti ge omgeving van de Zeeuwse Stromen. Het dagprogram ma wordt besloten met een aangepaste, maar wel heer lijke maaltijd en een uur in tensief aquajoggen. Gedu rende de kuurweek worden de deelnemers een keer be handeld door de kapper, op gemaakt en krijgen zij een pedicure- of voetreflexmas- Wanneer de deelnemers aan de kuurweek dat willen kan ook theaterbezoek of een ex cursie in het programma worden opgenomen. Waar schijnlijk zal daaraan weinig behoefte zijn, want het af slankarrangement is een heel intensief programma." Het anti-stress arrangement is in grote lijnen hetzelfde, met dien verstande dat de deelnemers geen aangepaste voeding krijgen en zelf kun nen kiezen aan welke bewe gingsvormen zij deelnemen. Voorlopig worden de af slank- en anti-stress arrange menten alleen in de winter maanden aangeboden. Wanneer de belangstelling groot is, verwaeht Mara Groenenboom dat die perio de in de toekomst wordt uit gebreid. De nieuwe moge lijkheden van De Zeeuwse Stromen worden bekend ge maakt in heel Nederland en de landen daaromheen, zoals België en Duitsland. Tentoonstelling over reizen ZIERIKZEE - Galerie 'Galerij' in de Regionale Scholengemeenschap Professor Zeeman in Zierik zee toont in de maanden december en januari werk van beeldend kunstenaar Ar ie Berkulin. Berkulin, geboren in Gemert in 1939, woont en werkt sinds 1985 in Dreischor. In de gale rie is een tentoonstelling in gericht met tekeningen en aquarellen, die betrekking hebben op reizen. Berkulin is een groot liefhebber van rei zen en de landen, die hij be zoekt, verkent hij het liefst te voet. De tentoonstelling van schet sen die hij maakte ter plekke in landen als Italië, IJsland en Nepal, gaf hij daarom dan ook de titel 'Op Pad.' Behalve tekeningen en aqua rellen worden in enkele vi trines ook kleine plastieken getoond. Berkulin is voor al les beeldhouwer en als zoda nig geniet hij binnen en bui ten Nederland bekendheid. In een centrale plaats als Eindhoven staat aan de Ka- rel de Grotelaan tussen twee rijbanen een meer dan tien meter hoog beeld in corten- staal. Een kleinere uitvoe ring van dit beeld staat in de Belgische plaats Deinze. Ook in de uiterste noordoosthoek van Groningen staat een op- Advertentie Kerstkoopavonden oud en nieuwjaar Maandag 22 dec. Dinsdag 23 dec. Woensdag 24 dec. Woensdag 31 dec. koopavond 13.00-16.00 uur koopavond tot 21.00 uur geopend tot 17.00 uur geopend tot 16.00 uur Advertentie KEUKENSTUDIO GOEDKOPER iN BETER KAN NUT! H Het kuurgedeelte van hotel De Zeeuwse Stromen werd afgelopen zaterdag informeel geo pend. C. Dogger (links) en Mara Groenenboom. (Foto: Marieke Mandemaker) KEUKENS TEGELS BADMEUBELEN SCHOONMAAKMIDDELEN WITGOED SAUNA'S LOSSE INBOUWAPPARATUUR FINANCIERING Opwningtfjfdfi: mo. t/m vr. van 09.00-I7JO uur. la. van 09.00-17.00 wr. Koterij 15 Burgh-Hoomstede Tel. 0111-655455 Fax 0111-655456 vallend beeld van Berkulin. Titel van dit beeld is 'Honge rige Wolf.' Het is gemaakt van tien ijzeren buizen (maximumhoogte twaalf me ter) die aldaar gebruikt wer den bij de werkzaamheden in het kader van de dijkverho ging langs de Dollard. Dichterbij, in Goes, staat een beeld van roestvrij staal voor het Oosterscheldezie- kenhuis en een ander beeld van brons in het parkje 'Het Zoute Vestje.' Op een promi nente plaats in de school prijkt een model van het beeld bij Eindhoven. 'Swing' is de titel van dat beeld, dat werd gerealiseerd in 1969. Werk van Berkulin bevindt zich in de collecties van veel musea in Nederland. De tentoonstelling in galerie 'Galerij' in de gangen van de RSG in Zierikzee duurt tot en met 30 januari en is toe gankelijk voor het publiek tijdens schooluren en op af spraak, telefoon: 402017. Bij autobedrijf Braai ZIERIKZEE - Autobedrijf Braai luidt het jaar uit met de 'Ontdek of 't Klikt Weken' en tal van aanbie dingen. „Voor ons is het jaar fiog lang niet afgelo pen. Om dat te onderstrepen hebben we nu een groot aantal acties en aanbiedingen waarbij iedereen kans maakt op een gratis Renault", aldus L. Braai. Tijdens de actieperiode wor den huis-aan-huis autosleu tels verspreid. Deze sleutel kan bij de Zierikzeese Re- naultdealer worden gepro beerd. Wanneer de sleutel past mag de gelukkige de Re nault van zijn of haar dro men uitzoeken. De nieuwe Renault Kangoo beleeft in de actieweken zijn debuut bij autobedrijf Braai. De Kan goo houdt het midden tussen de Mégane Scénic en de Twingo. In plaats van twee achterportieren heeft de auto een handige schuifdeur aan de rechterzijde. Naast vijf volwaardige zitplaatsen biedt de Kangoo onder de hoedenplank 600 liter baga geruimte. De Renault is le verbaar met een benzinemo tor of een dieselmotor Braai BV heeft ook aanbiedingen op bestaande modellen. De Twingo Air is er in beperkte oplage en heeft een gekleurd vouwdak, hoofdsteunen ach ter en in hoogte verstelbare rolgordels voor tegen meer- prijs.Verder is de Renault Clio er nu als aantrekkelijke Palette. De vijfdeurs Re nault Mégane RN met sport- pakket is tijdelijk leverbaar. De auto heeft onder meer 14 inch lichtmetalen velgen en brede banden, een leren stuur, een achterspoiler, bumpers in carrosseriekleur en mistlampen voor. DeLag- una RN is nu verkrijgbaar met een Chicane-pakket. Dit bestaat uit een bestuurder sairbag, bumpers en spiegels in de carrosseriekleur. De Break krijgt een apart te openen achterruit. De Re nault Laguna RT is lever baar met Look-pakket. Dit omvat onder meer lichtmeta len velgen, buitenspiegels, verwarmbare voorruit, mist lampen voor en achterspoi ler. Advertentie s Café Renesse Zaterdag 20 december „The best of 1997" bij besteding van 10,- of 1 longdrink

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1