KBB haalt bezem door Hema-directie I ALDI informeert ALDI informeert ALDI informeert ALDI 1.59 Aantal faillissementen is dit jaar licht gedaald Volgens onderzoek Gray don PraxisdirecteurLagerweij nieuwe topman van warenhuisketen Chateau Neut du Pape - Bourgogne Charoonnay 0.75 itr. Chocolade kerstboom- Weihnachtsstol Bavarois Electrischefceukenmachine Glazensets 6-delig Kleuren TV 37 cm. met iJiini-j.1 beeldbuis Montaane St. Emilion MDC1996 een krachtige A AO Kalfsragout Scholrolletjes gevuld met zalm A Al 1 Chocolade hulstblaadjes <|Q Californische walnoten 4oo gr. Cocktailnoten 4 soorten in een presenteerdoos, 300 gr. Party-snacks Hele kabeljauwfilets Malse kalkoendijen Konijndelen [slakken 1 r DINSDAG 16 DECEMBER 1997 NR 26301 AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissemen ten in Nederland is dit jaar licht gedaald tot 5639, vergeleken met 5723 vorig jaar. Dat blijkf uit een studie van Graydon, een onderzoeksbu reau in Amsterdam. De hoge economische groei leidt volgens Graydon nau welijks tot minder faillis sementen, doordat steeds meer beginnende onderne mers steeds slechter voor bereid aan een eigen zaak beginnen. Met de snelle publicatie van de statistieken is Gray don de concurrentie in de vorm van het CBS en het bureau Dun Bradstreet te snel af. Onderzoeker J. Blom heeft cijfers tot 15 de cember gebruikt en een schatting gemaakt over de bedrijven die de komende twee weken nog onderuit gaan. „Misschien zit ik er één of twee naast, maar meestal klopt het vrij pre cies." De economische groei weer spiegelt zich volgens Blom niet in minder faillissemen ten. Oorzaak is het stijgen de aantal beginnende on dernemers dat zijn eigen zaak ziet mislukken. Het aantal starters is dit jaar spectaculair gestegen tot 43.000, vergeleken met cir ca 35.000 in de afgelopen ja ren. De toename is voor een belangrijke deel toe te schrijven aan de versoepe ling vafi de vestigingswet. ,,Het heeft natuurlijk te maken met het feit dat de vestigingswet eigenlijk niet meer bestaat", aldus Blom. Volgens hem worden veel startei's ook geprik keld door krantenberichten vol glamour over de grote inkomsten van Nederland se ondernemers. ,,Het idee onstaat dat het allemaal vanzelf gaat." Eerste jaar Twintig procent van de startende ondernemers overleeft volgens Graydon het eerste jaar niet. In de eerste vijf jaar geeft zelfs 56 tot 57 procent van'de star ters er de brui aan. Dat per centage zal de komende ja ren waarschijnlijk nog stijgen. ,,Uit vraaggesprek ken met eigenaren van ge failleerde bedrijven blijkt dat startende ondernemers steeds vaker buitengewoon slecht voorbereid met een eigen zaak beginnen", al dus Blom. AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen Hema krijgt per 1 januari een bijna geheel vernieuwde, vierkoppige directie. De raad van bestuur van moe derbedrijf KBB (Bijenkorf) zegt dateen krachtiger impuls" nodig is om de reorganisatie van de keten op tempo te houden en met succes af te ronden. Hema-directeuren J. Kessels en drs. L. Beyer moeten na de jaarwisseling het veld rui men. Zij zijn het niet eens met de reorganisatieplan nen. Drs. J. Lagerweij wordt de nieuwe topman bij Hema. Hij geeft nu leiding aan de doe-het-zelf-keten Praxis, eveneens onderdeel van KBB. B. Spoorenberg, nu nog directeur formuleont wikkeling bij KBB treedt eveneens toe tot de Hema-di- rectie. Betere tijden Beide nieuwe bestuurders waren eerder, in betere tij den, al eens directeur bij de Hema. Zij worden op grond van hun ervaring geacht bin nen het bedrijf het noodzake lijke vertrouwen te winnen voor de reorganisatie. Drs. B. Koops wordt de fi nanciële man in de nieuwe Hema-directie. Hij heeft op dit moment een financiële functie bij de magazijnen van de Bijenkorf. De vierde man in de Hema- top, D. Goeminne, werkt al enkele maanden bij de wa renhuisketen. Uitbreiding van de directie van drie naar vier is volgens KBB nodig voor een evenwichtiger taak verdeling en het verbeteren van de bedrijfsprocessen. Praxis krijgt door de over stap van Lagerweij ook per 1 januari een nieuwe topman, drs. A. Walter. Hij werkt al bij dit KBB-onderdeel. KBB kondigde in augustus een grootscheepse reorgani satie van het concern af waardoor ongeveer 3000 van de 24.000 banen verdwijnen. Het bedrijf zag zich gecon fronteerd met een verlies van 22,5 miljoen. Voor de re organisaties trok KBB 200 miljoen uit. Banen Voor de Hema betekent de sanering een verlies van 750 banen dat zo veel mogelijk via natuurlijk verloop wordt opgevangen. KBB-topman C. Maas zei in augustus dat de slechte prestatie van dochter Hema was te \yijten aan „minder agressieve ver koopbevordering". Maar hij voegde er aan toe dat bij He- De warenhuisketen Hema, met op de foto de franchisevestiging in Zierikzee, krijgt een vierkoppige directie. (Foto: Marijke Folkertsma) ma inmiddels een „succes- De reorganisatie bij KBB steeds „conform de doelstel- tal bedrijfsonderdelen af te volle bijsturing" was inge- verloopt volgens de Raad ling". stoten of heeft dit inmiddels zet.van Bestuur tot op heden nog Het concern is bezig een aan- al gedaan. appellationcontroiée 13.5%aic. 44 aq Gevulde musketkransen 1 IQ 11,70 met kerstlint, 7 st. 200 gr. kil? 'Prestige du Pape', 0.75 Itr. kerstbrood rriet amandelspijsvulling en rijkelijk voorzien van vruchten, 1000 gr. aardbeien/cappuccino, 475 ml. - mitt,kneedt hakt snijdt, raspt en perst -irid. patatsnijder, saptenrtfuge «idiv.toebetoren-400 Watt vermogen-1 jaar garantie 'i/T keuze: sherryglazen, rode wijnglazen, witte wijnglazen of champagneglazen per set in luxe geschenkdoos - On screen display - scartaansluiting AAA - automatisch zenderzoeksysteem - -1 jaar garantie mww I t volle rode droge wijn, 0.75 Itr. JiJO io si. zuu gr. 425 gr. 4 st., 240 gr. tiJI 9 mini frikadellen, 9 bitterballen, 9 kiphapjes, 9 gehaktballetjes, 648 gr. naturel, graatvrij, per stuk ingevroren, ca. 5 stuks, 750 gr. kilo schaal, 1000 gr. bereid in Frankrijk, 12 st. in kruidenboter, 115 gr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7