Krankzinnig kaartenfestival Vermeule regeert op de dijk en wacht opvolgers die niet komen Delta Sport verliest van scheidsrechters Zierikzee onttroond als winterkampioen Spits Pankow vindt langzaam vorm terug Renesse geeft winst in zeer korte periode tegen koploper Domburg uit handen 5e klasse zondag Dreischor houdt verlies beperkt 6e klasse zondag Ben Meziane tweede in Salvatorhoeveloop en clubkampioen Delta Sport Van der Have van het veld gestuurd 4e klasse zondag Handballers onderuit in Rijswijk Ouwerkerk verslaat Val Aan 6e klasse zondag -MAANDAG 15 DECEMBER 1997 NR 26300 9 'Overleg tussen de trainers van Domburg en Renesse, Geert Bouwman (links) en Nico Kind, toen de wedstrijd op losse schróe- ven stond. (Foto: Marieke Mandemaker) RENESSE - Stel je eens voor. Als scheidsrechter word je op je vrije zondag gebeld met de vraag of je in Renesse wil komen fluiten want de aangewezen leidsman is er niet. Je wordt ingehaald als de redder Van de middag, fluit het duel Renesse-Domburg (3- 4), trekt negen kaarten en vertrekt als de gebeten hond. Het overkwam Ron van Kan, scheidsrechter uit Kerkwerve. De gemoederen waren giste ren weer eens hoog opgelo- r-pén op sportpark Laóne tij dens en na de wedstrijd tussen Renesse en Domburg. In zo'n hoge mate dat Van Kan het ene na het andere scheldwoord na zijn hoofd gesmeten kregen, overigens .zonder dat het al te bedrei gend werd. Maar waren de mensen dan vergeten dat Van Kan zijn vrije zondag middag opofferde om de sup porters van Renesse hun ploeg te kunnen aanmoedi gen? En het begon allemaal zo rus tig. Wat heet, iedereen had zich er al bij neergelegd dat er niet gevoetbald zou wor den. De aangewezen fluitist had zich zes weken geleden bij de KNVB afgemeld van wege een spierscheuring. Op het voetbalveld van Renesse werd het zondag pas bekend. Stad en land werd afgebeld om een man in het zwart zo gek te krijgen. Geen Rien Paardekoper, geen Cees Da lebout en geen Maarten Bruynes, maar wel Ron van Kan. Balen Net toen besloten was de wedstrijd - officieel is de wachttijd een half uur na de aanvangstijd - uit te stellen, kwam het bericht dat Van Kan naar Renesse zou afrei zen. Enkele minuten geleden had Renesse-trainer Nico Kind gezegd van de situatie te balen. „De hele week ben je met zo'n wedstrijd bezig." Ook speler/trainer van Dom burg Geert Bouwman wilde maar al te graag voetballen. „Jammer, het is een kwalij ke zaak dat we het nu pas te weten komen. De communi catie met de KNVB laat te wensen over. Ik heb einde lijk weer een fitte selectie. We zijn gebrand op een goed resultaat." Die voor Dom burg gunstige uitslag zou na afloop toch op het scorebord komen. Niet voordat er in de wedstrijd veel, heel veel, zou gebeuren. Door al verwikke lingen startte het duel ruim drie kwartier later. De opening was even sensa tioneel als slordig. Sensatio neel omdat Peter Moerland namens Renesse de mede koploper uit de vijfde klasse op achterstand zette. Slordig omdat de laatste man van Domburg de bal knullig aan dezelfde Moerland verspeel de waardoor het 1-0 werd. Twee minuten later temper de Domburg met een prachti ge vrije trap van Bouwman, die na vijf wedstrijden afwe zigheid zijn rentree maakte, de euforie bij de thuisploeg, 1-1. Na de gelijkmaker had Dom burg het beste van het spel, zette Renesse onder druk, maar vergat de kansen te verzilveren. Zoals dat ge bruikelijk is in de voetballe rij scoort dan wel de tegen partij. In dit geval Renesse dus in de persoon van Robert Tak. Met een niet al te hard schot hij Domburg-doelman Rutger Wondergem voor de tweede keer het nakijken. Jacht In de wetenschap dat Vogel waarde gewonnen had, moest Domburg in de tweede helft jacht gaan maken op de gelijkmaker om het gat met de andere koploper niet te groot te worden. De ploeg zette goed aan, creërde weer veel kansen en dito corners. Maar dat doelpunt wilde - maar niet komen. Gele kaar ten vielen er inmiddels wel om diverse redenen. Vanaf de 69e tot en met de 80e minuut ging het er heet aan toe. De gebeurtenissen op een rijtje. Bouwman haal de Richard Fennet net buiten het strafschopgebied in een kansrijke positie onderuit. Fennet reageerde zich af door te slaan - hij beaamde dat ook - naar de overtreder en kreeg rood. De aan Renes se toegekende vrije trap werd loepzuiver door Moer land in het linkerkruis van het Domburg-doel gejaagd, 3-1 met tien man. Een minuut later scoorde Ko Brand met een kopbal 3-2. Weer een minuut later vuur de Brand af op het doel van Verboom. Guido Willemse wilde verdedigen. Hij kreeg de bal ongelukkig op zijn kont, de bal veranderde van richting en Verboom was kansloos, 3-3. Acht minuten na de gelijk maker moest Domburg met tien personen verder omdat Raymond Vader zijn tweede gele prent incasseerde. Zijn tweede geel, scheids! Dat is toch rood! Heel Renesse schreeuwde moord en brand om de Van Kan aan zijn ver stand te brengen dat Vader er toch echt af moest. Hij keek in zijn boekje en, ja hoor, daar ging een rode kaart de lucht in. Vader zag de bui al lang hangen, hoopte dat Van Kan zich zou vergis sen, maar vertrok met de stille trom. Vlam Nauwelijks zestig seconden later sloeg de vlam weer in de pan toen Willemse Brand in het penaltygebied vloer de. Van Kan wees naar de stip. Vergat hij niets? Kind: „Willemse mag blij zijn dat hij geen rood krijgt." Bouw man wist wel raad met het dode spelmoment. Via de binnenkant van de paal be paalde hij de eindstand op 3-4. „Zo heb je drie punten en zo heb je niets," uitte Kind zijn teleurstelling. Een blik naar de ranglijst leert dat Renesse wel op zijn hoede moet zijn als het om de derde degrada tieplaats gaat en er komt weer een stapel schorsingen bij. „Ik zit al krap in mijn se lectie. het wordt alleen maar moeilijker." Tot zover het verhaal van een krankzinnig kaartenfestival. Renesse - Domburg 3-4 (2-1) - 7. Moerland 1-0, 9. Bouwman 1-1, 33. Tak 2-1, 69. Moerland 3-1, 70. Brand 3-2,71. Willem se 3-3 (eigen doel), 80. Bouw man 3-4 (strafschop), rode kaarten: Fennet (Renesse), R. Vader (Domburg, twee maal geel), gele kaarten: Moerland, Kooman, Tak, Van der Stolpe, Canters (Re nesse), scheidsrechter: R. van Kan (Kerkwerve). Opstelling Renesse: Ver boom, Canters, Willemse, Van der Stolpe, Kooman, Fennet, Rijnberg, Tak, De Jongg, (75, BiOerm#), Moer land', Bakker. :*r> t NISPEN - Dreischor hield gisteren het verlies tegen de nummer drie van de rang lijst, NVS, beperkt. Het ver loor 'slechts' met 4-1. j,Een verlies waar ik mee kan leven gezien de blessure- golf en het feit dat we de eer ste wedstrijd met 13-1 verlo ren," gaf trainer Toine -Tiggelman als commentaar. Blessuregolf is het juiste woord, want Dreischor miste vier van zijn basisspelers. Het was niet verwonderlijk dat de Nispense thuisploeg na zes minuten spelen door een organisatiefout de score opende. Wel verwonderlijk was hoe snel Dreischor zich herpakte. Nog in dezelfde minuut zorgde Jan Pankow voor 1-1. Dreischor hield bo ven verwachting goed stand, ïn de 35e minuut ging het mis toen Patrick Berrevoets geel kreeg wegens duwen van een tegenstander. Geel werd rood toen Berrevoets zijn duwwerk meende te moeten continueren tegen de scheids rechter. „Verschrikkelijk stom natuurlijk als je weet hoe gehandicapt we al aan de wedstrijd begonnen," re ageerde Tiggelman boos. Met tien man moest Dreischor toekijken dat een schot van 25 meter NVS vlak voor rust op voorsprong brengt: 2-1. „Ik moet de ploeg een com pliment maken dat zij toch bleven voetballen. Ook toen NVS met een lullige goal op 3-1 kwam." NVS - Dreischor 4-1 (2-1) - 6. 1- 0.7. Pankow 1-1,44.2-1,76.3- 1, 82. 4-1, rode kaart: Berre voets (Dreischor). Opstelling Dreischor: Van de Sande, J. Verwest, Van den Bos. F. van der Helm, L. van der Helm, Uyl, Pankow, Blankenburg, Tekadiamona, Vroeg, Berrevoets. SCHAATSEN DEN HAAG - Leon van der Wielen heeft zondagavond in Den Haag een nieuw per soonlijk record op de vijf ki lometer gereden. De Zierik- zeese schaatser zette een tijd neer van 7.27.04 minuten. Zijn vorige beste prestatie op de vijfduizend meter da teerde van 2 november en was 7.30.01. OUWERKERK - Als de Middelburgse atleet John Vermeule zich ergens in zijn eigen provincie voor een wedstrijd inschrijft weet hij zich haast bij voor baat zeker van de winst. Tijdens de vijftiende Salva torhoeveloop in Ouwerkerk bracht afgelopen zater dag een fris tegenwindje op de Zuiddijk daar ook geen verandering in. John Vermeule (36) regeerde. De Middelburgse routinier kent op vertrouwde Zeeuwse bodem al tijden zijn gelijke niet. Hij viert over twee jaar zijn vijfentwintigste ver jaardag als wedstrijdloper. Alleen met clubgenoot Kim Reynierse had de 36-jarige stayer indertijd een geduchte provinciale concurrent. Rey nierse, winnaar van de eerste Salvatorhoeveloop in 1983, is echter gestopt en Vermeule wacht al jaren op opvolgers die niet komen. Daarom zoekt de atleet die zaterdag geheel afgetraind aan de start verscheen nog altijd' zijn ambities op nationaal ni veau. „Voorlopig kan ik nog mee met de Nederlandse top. Ik draai nog steeds trainings- weken rond de 150 kilome ter. Train voluit. Zolang ik dat red, blijf ik lekker door gaan. Nee, helemaal voorin eindig tegenwoordig niet meer in nationale wedstrij den. Maar dat komt door on ze Ethiopische en Keniaanse vrienden," glimlachte Ver meule. Tijdens- de Salvatorhoeve loop waren de door Neder landse managers binnenge haalde Afrikaanse gouddelvers echter nergens te bekennen. Vermeule wel, na een afwezigheid van acht jaar. Hij regeerde de jubi leumuitvoering in Ouwer- kerk, maar zag zijn eigen parcoursrecord van 1.03.52 uur aan zich voorbijgaan. „Dat vieze windje op de dijk heeft me de das omgedaan," stelde Vermeule. die finishte in 1.06.02 uur. „Ik had het re cord wel in mijn achter hoofd. Maar toen ik langs de Oosterschelde de wind tegen kreeg liep het schema wat te rug. Daarna heb ik wat gas teruggenomeft. Dan kan je wel 'doorstiefelen', mis schien in de buurt komen van een verbetering maar daar schiet je"niets mee op. Het was in principe ook meer een trainingsloop voor mij. Vol gende week loop ik de halve marathon in Dronten. Daar wil ik vlammen." In het eerste deel van de race hield Vermeule nog even zijn voet lichtjes op de rem. Eens kijken wat zijn eventuele op ponenten voor hem in petto hadden. De oud-titelhouders Miquel van Tongeren (1995) en Delta Sporter Rachid Ben Meziane (1992 en 1993) waren hem met de wind in de rug richting Oosterland vooruit gesneld. Vanuit een zetel liet favoriet Vermeule zijn bela gers spartelen om na de eer ste verzorgingspost - even voorbij vijf kilometer - een dodelijke tempoversnelling te plaatsen. Dit even voordat het parcours via de Hoge Zandweg slagzeil maakte waarna het frisse noodwes- tertje vrij spel kreeg. Eerst werd de 24-jarige Van Tongeren van Dynamica ge slachtofferd, vervolgens wist Rachid Ben Meziane uit Zierikzee even niet hoe hij het had. „Ongelooflijk wat voor tempo Vermeule er op na hield. Hij pakte in die ver snelling in twee kilometer een minuut tijdswinst. Nee, daar kon ik niet,tegen op. Hij was te sterk voor alles en ie dereen." Onaantastbaar Het paradepaardje van Del- tasport zag Vermeule na de tussensprint steeds iets ver der weglopen maar consoli deerde wel zijn tweede plaats. Hij gaf uiteindelijk 1 minuut en vijfendertig se conden prijs op de onaantast bare Vermeule en behaalde daarmee zijn vierde clubtitel De nummer twee van de Salvatorhoeveloop, Rachid Ben Meziane, kijkt vermoeid terug op zijn race. (Foto: Marieke Mandemaker) van Delta Sport op de weg. „Het blijft een apart gevoel, clubkampioen worden," zei de 29-jarige Marokkaan die aangaf niet alles te hebben gegeven. „Je moet op dit parcours ze ker niet op tijd lopen. Eerst de wind een stukje mee, dan tegen. Dan hebben strakke schema's geen zin. Je gaat kapot. Bovendien wil ik nu niet pieken. Dat doe ik liever volgend jaar op de mara thons." In april zal Ben Me ziane zeker starten in de ma rathon van Rotterdam, waar hij zijn tijd vorig jaar behaal de tijd van 2.26 uur wil aan scherpen. „Daar zet ik vanaf februari alles voor aan de kant, maar aan de Deltacross zal ik zeker meedoen. Terwijl Vermeule al richting de kleedkamers van voetbal vereniging Ouwerkerk wan delde om zich wat warmer in te pakken, vocht de rest van het uiteen geslagen deelne mersveld zijn eigen race uit. Alwin Vermeulen van AV'56 kon door zijn goed opge bouwde race Van Tongeren nog achterhalen en werd der de. John Quaak uit Burgh- Haamstedè finishte als vijf de (in 1.11.15 uur) en als tweede Delta Sporter. Uitslagen Senioren Mannen: 1. J. Vermeule (Achilles) 1.06.02 uur, 2. R. Ben Meziane (Delta Sport) 1.07.37, 3. A. Vermeulen (AV'56) 1.08.53, 4. M. van Tongeren (Dynamica) 1.09.32, 5. J. Quaak (Delta Sport) 1.11.15, Delta Spor ters: 17. A. Beije 1.15.39, 19. H. van Achterberg 1.18.44, 20. P. Vader 1.19.51, 26. R. Kraaijenbrink 1.23.24, 29. G. J. de Glopper 1.28.18, 32. H. Kortlever 2.07.56. Veteranen 40 1. J. de Wilde (AV'56) 1.09.51, 2. J. Zuide- weg (AV Flakkee) 1.11.59, 3. R. Evers (Achilles) 1.12.07, Delta Sporters: 10. J. Brands 1.21.26, 13. A. Gerards 1.27.41, 22. A. de Hamer 1.36.49, 23. P. J Landegent 1.37.04. Veteranen 50 1. R. Swint (Vet. Ned) 1.23.26, 2. K. van de Gruijter (Dynamica) 1.27.13, 3. A. Schoenmakers (Dynamica) 1.27.44, Delta Sporters: 4. A. Noorddijke 1.28.57, 16. K. Resoort 1.55.24. Veteranen 60 1. R. Prins (ARSV) 1.24.22, 2. R. Wij- nings (LPK) 1.32.58, 3. J. Kloet (Delta Sport) 1.35.06, Delta Sporter: 5. G. Koorn- neef 1.44.13. Vrouwen: 1. B. Lems (Delta Sport) 1.42.37. Veteranen 35 1. L. Specht (Vet. Ned.) 1.29.03. PUTTE - Zierikzee zal zich toch een ander slot •van 1997 als voetbaljaar toebedacht hebben. Waar de ploeg wekenlang regelrecht op de titel van winterkampioen leek af te stevenen ging het toch nog mis. In de topper tegen de nummer drie van de ranglijst, Grenswachters uit Putte, ver loor Zierikzee voor de tweede keer van het sei zoen, 1-0. En dat was onnodig, vond trainer Bert Pentury. „Dat we hier verloren ligt puur aan onszelf. Met de rust hadden we door kansen van Martin de Jonge en John van der Have al met 3-0 voor moeten staan. Het is een cliché maar het gaat om de goals. Ach, we staan nu tweede. Als je op 7 septem ber voor de competitie be gon gezegd had dat je 14 de cember tweede stond, dan was ik tevreden geweest." Breskens profiteerde vanr de Zierikzeese misstap middels een 3-0 zege op Koewacht en gaat als leider van de vierde klasse 1998 in. Zierikzee was tegen Grenswachters bijna de ge hele wedstrijd de betere ploeg maar liep toch tegen een treffer van de thuis ploeg op. Pentury: „Hun enige redelijke kans." Wim van Laarhoven scoorde met een solo vanaf links en een schot vanaf de rand van de zestienmeter 1-0. Zelfs na de tegengoal bleef Zierikzee in de eigen kan sen geloven. Marco Jonker leek de gelijkmaker te sco ren maar werd teruggeflo ten wegens buitenspel. Aanvoerder Van der Have hield zijn teamgenoten weg bij de scheidsrechter en kreeg geel. Drie minuten la ter kon de geïrriteerde spe ler, na een spelsituatie waarbij hij zelf verhaal haalde over een beslissing, inrukken. Grenswachters - Zierikzee 1-0 (0-0) - 59. Van Laarhoven 1-0, rode kaart: Van der Ha ve (Zierikzee, tweemaal geel), gele kaarten: Van Oe- veren (Zierikzee), Razen- berg, Breijsink, Verkuijl (Grenswachters), scheids rechter: P. Quinten (Co- lijnsplaat). Opstelling Zierikzee: Van der Schee, Van Oeveren (68. Vermeulen), Hage, Van der Linde, M. van der Schee, Jonker, De Jonge, R. Rog geband, Van der Have, P. Roggeband, Lafeber (60. VanBeveren). RIJSWIJK - Een volgens trainer Alex de Brauwer discutabele arbitrage heeft Nutsspaarbank/Delta Sport gistermiddag in Rijswijk de winst gekost- De thuisploeg Aiiiino zegevierde iriet 26-19 over het Zie rikzeese team. De zevende wedstrijd in de tweede divisie C was Delta Sport niet gunstig gestemd, terwijl het zevental Animo in de eerste helft in de tang had. Omdat de Animo-doelman goed keepte en Delta Sport een reeks kansen miste, bleef het bij rust slechts bij 10-10. Na de pauze mocht en kon Delta Sport niets meer doen om het Animo lastig te ma ken vanwege de genoemde leidsmannen die spelbrekers meenden te moeten zijn. Het verlies was een behoorlijke tegenvaller voor de Belgi sche coach. „Ik had verwacht deze wedstrijd te winnen." De Brauwer moest het tegen Animo zonder Jaco Vlees houwer, Peter Lefèvre en Tommy Verwest stellen. Daarom moest de trainer een beroep doen op Bert de Vos, die alleen in noodgevallen optreedt. Doelpuntenmakers Delta Sport: Schaalje, Evertse 5, Toubiana 4, Bos, L. van Zwietep, Nuyens 2. Uitslagen tweede divisie C: EMM-HEC 26-17, DWS-Hel- las 2 23-31, Roda'71-Westlan- dia 24-17, Wings-Mountain Stars 31-39, Animo-Delta Sport 26-19. Stand: 1. EMM 7-12, 2. Hellas 2 7-11, 3. Westlandia 7-10, 4. Animo 7-10, 5. Roda'71 7-8, 6. Wings 7-7, 7. Delta Sport 7-6, 8. HEC 7-4, 9. Mountain Stars 7-2, 10. DWS 7-0. DE HEEN - Dankzij twee doelpunten van Jouri Pan kow behaalde Ouwerkerk afgelopen zondag een toch wel verrassende overwinning op Val Aan. Het werd in De Heen 1-2. Niet alleen de winst deed trainer/speler Jakkoo Brou wer, die met hamstringbles sure een aantal weken is uit geschakeld, opfleuren. Door de drie behaalde punten pas seerde Ouwerkerk Val Aan op de ranglijst en behoort nu weer tot de top vier van de zesde klasse B. „We hebben een goede ploeg nodig om een goede wed strijd te spelen," zei Brou wer die hiermee refereerde aan de wedstrijd van vorige week tegen SC Welberg waarin Ouwerkerk met het slechte niveau van de oppo nent meehobbelde. Voor het duel met Val Aan had Brou wers enkele omzettingen toe gepast om meer loopvermo gen op het middenveld te krijgen. Deze tactiek pakte goed uit. Op een gunstig moment, een paar minuten voor rust, scoorde Pankow zijn eerste treffer. De tweede kwam halverwege de tweede helft van de spits die langzamer hand zijn vorm van het vori ge seizoen hervindt. Het te gendoelpunt werd gescoord door de levensgevaarlijk He- ijnen, die vorige week tegen Dreischor drie keer doel trof. Buiten de treffer had He- ijnen weinig in te brengen te gen de directe bewaking van Erik Begemann. In de allerlaatste minuut ontsnapte Heijnen aan Bege mann en Ouwerkerk aan puntverlies. Een ziedend schot van de spits ging via lat en de rug van keeper Marcel Oostdijk achter. Val Aan - Ouwerkerk 1-2 (0-1) - 43. Pankow 0-1, 65. Pankow 0-2, 85. Heijnen 1-2, gele kaart: Hillebrand (Ouwer kerk), scheidsrechter: C. Koen. Opstelling Ouwerkerk: Oostdijk, Van Marie, Van de Vlies (90. Westerink), Re- meeus, Begemann, Hille brand, Kenters, Pankow. B. Brouwer, Hage, Van Dongen (75. Manni).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9