Drukwerk? De Heideroosjes; ofwel de kunst van het stagediven LnO Bruse Boys verovert tweede periodetitel ZIERIKZEESCHE K~| NIEUWSBODE M i Man (77) uit Ritthem gewond bij overval Gemeentelijk onderhoud van ijsbanen laat nog op zich wachten Gekneveld in woning gevonden Veel hardrijders op de bon Vernieling Automobilist schiet op radarkasten Diefstal kerstboom Zierikzeeënaar in de cel LATEN IJSBANEN DE GEMEENTE TE KOUD? dé krant van schouwen - duiveland! L J f ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0)1) -453535 MAANDAG 15 DECEMBER 1 997 1 53e JAARGANG NR 26300 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Veel wensen bij ijsclubs SCHARENDIJKE - Met de winter in aantocht heb ben vooral de ijsverenigingen in de kleinere kernen nog heel wat te wensen. Dreischor heeft.een verzoek om een asfaltlaag bij de gemeente gedeponeerd. Zonnemaire wacht op een gemeentelijke schoon maakactie en in Kerkwerve willen ze een nieuwe ijsbaan. IJsvereniging Scharendijke kon niet wachten en heeft, in afwachting van gemeentelij ke subsidie, de ijsbaan vast afgegraven om een egale vloer te krijgen. „De bodem was scheef, dus hebben we die afgegraven", aldus voorzitter Peter Jan Weeda van IJsvereniging Scharendijke. Met een onge lijke ondergrond is de kans dat het ijs scheuren gaat ver tonen erg groot. De kosten van de afgraving heeft de ijs- vereniging met het oog op het naderende winterweer maar vast zelf voorgescho ten. Dit in afwachting van een subsidie van de gemeen te. Met het uitgraven van de ijs baan zijn de problemen voor Scharendijke nog lang niet opgelost. De electriciteit is aan vernieuwing toe en grote zorgen baart de waterkwali teit. De ijsbaan wordt name lijk gevoed door water uit 't Wild je en dat is brak. De ver eniging zou het liefst naast de ijsbaan een reservoir aan leggen. Hierin zou in de herfst zo'n vijftig kubieke meter regenwater kunnen worden opgevangen. Door deze voorraad te mengen met het brakke water zou de ijs kwaliteit lichtelijk verbe terd kunnen worden. Weeda: „De electriciteit is ook gebrekkig, maar deze winter kunnen we er nog wel mee toe. En of het inkuilen van water doorgaat is de vraag. Geen subsidie, geen water." Volgens Weeda heeft de gemeenteraad van Mid- denschouwen de vernieu wing van de electriciteit des tijds al toegezegd. „Die wilde wel medewerking ver lenen, maar door de fusie van de gemeenten is het achters tallig onderhoud blijven lig gen." Nieuwe ijsbaan Het meest nijpend zijn de problemen in Kerkwerve. Daar wenst de ijsvereniging een nieuwe ijsbaan. Een ver zoek dat ook bij de gemeente is ingediend. „De huidige ijs baan is te klein en het water loopt weg, waardoor er lucht onder het ijs komt. Kinderen kunnen hierop nog wel leren schaatsen, maar voor vol wassenen is het niks," aldus Nelly Kesteloo van de ijsver eniging aldaar. Ook Piet Stouten, bestuurs lid van IJsvereniging Zonne maire, heeft zijn hoop geves tigd op de gemeente. „Er zit riet in de ijsbaan. Dat moet weggehaald worden. D"-- ge meente heeft toegezegd dat ze het opruimen, maar het is nog steeds niet gebeurd." Jan Weeda van IJsvereniging Scharendijke: ,,Geen subsidie, geen water. En de winter dient zich on dertussen al aan,, want van daag en morgen wordt in het binnenland al gesproken van matige vorst. Stouten: „Onze bodem is ook niet vlak. Soms dertig centimeter diep, maar op andere plekken weer tieii centimeter. Om een goede ijsvloer te krijgen moet er overal voldoende water on der het ijs zitten, anders breekt het." In Dreischor zouden ze de ijs baan graag multifunctioneel maken. „In tijden dat er geen ijs ligt, willen we de baan graag gebruiken als bastket- BalVeld, speelplaats en pai- keerplaats", aldus J. van Gastel van de dorpsraad in Dreischor. „Qua financiën zegt de gemeente dat dat on haalbaar is, maar we zullen de gemeente er toch een paar keer aan herinneren, voor als er weigeld is." In behandeling- Wethouder P. Berrevoets- Ringelbèrg zegt dat de reste- FotoMarieke Mandemaker) rende wensen nog in behan deling zijn bij de ambtena ren. „Maar ik weet dat het speelt." Het belang van goede ijsba nen op Schouwen-Duiveland is haar duidelijk „Zo'n voor ziening is voor jong en oud. Die past binnen iedere kern, mits de kosten maar binnen de perken blijven. RITTHEM - Een 77-jarige man Uit Ritthem is za terdagavond dusdanig mishandeld door twee overvallers dat hij in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. De man werd zaterdag avond in zijn woning aan de Frisoweg in Ritthem overvallen door twee man nen. Toen de alleenwonen de man omstreeks 21.00 uur de gang van zijn woning be trad trof hij daar twee man nen aan. Door hen werd hij mishandeld en vervolgens gekneveld. De mannen gaven aan op zoek te zijn naar geld. Na dat de bejaarde bewoner gekneveld in de woonka mer werd achtergelaten werd door de overvallers het hele huis doorzocht waarbij de complete inboe del overhoop werd gehaald. Of er geld en goederen zijn gestolen is nog niet bekend en ook ontbreekt het de po litie aan een signalement van de daders. De man werd zondagmid dag gevonden nadat een bekende hulpgeroep had gehoord. De bezoeker waarschuwde de politie. De man werd met verwondin gen aan hoofd en lichaam ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. Over de exacte aard van zijn ver wondingen is nog niets be kend. De recherche Walche ren en het Bureau Technische Ondersteuning stellen een onderzoek in. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te ne men met de recherche in Vlissingen. (0118-424400) ZIERIKZEE - Tijdens drie snelheidscontroles op Schou wen-Duiveland zijn zaterdag 148 overtreders op de bon ge gaan. Op de rijksweg N59 voor Bruinisse werd van 9.30 tot 11.00 gecontroleerd. 955 voer tuigen reden langs de meet apparatuur, twintig bestuur ders reden te hard. De hoogst gemeten snelheid wasl33 ki lometer per uur, waar hon derd is toegestaan. Ter hoogte van Kerkwerve is de maximumsnelheid tach tig kilometer per uur. Toch reden daar tussen 12.45 en 14.00 uur 27 van de 605 auto mobilisten harder. Een van hen reed zelfs 113 kilometer. Op de Weg naar de Val reden tussen 14.15 en 16.00 uur maar liefst 101 bestuurders te hard. Hier passeerden 813 voertuigen de meetappara tuur. ZIERIKZEE - Vandalen be schadigden met behulp van vuurwerk een postbus aan de Haringvlietstraat in Zierik- De bus werd zodanig bescha digd dat de post op straat te recht kwam. Een deel van de brieven en kaarten, dat in middels nat en vuil was, werd overhandigd aan de PTT. Die zal proberen de af zenders te achterhalen. Vol gens de politie is het moge lijk dat niet alle post is terug gevonden. TE VEEL ALCOHOL ZIERIKZEE - Tijdens een al coholcontrole in de nacht van zaterdag op zondag hield de politie twee automobilisten aan die hun voertuig be stuurden terwijl ze te diep in het glaasje hadden gekeken. Het betrof een 44-jarige man uit Zierikzee en een 22-jarige man uit Rotterdam. Zij kre gen beiden een boete opge legd van 350 gulden. ZIEKIKZEE- „Tof publiek wel hier," zegf Fred Houben van de Limburgse punkrockgroep De Hei deroosjes. Met twee handdoeken om staat de klets natte bassist bij te komen achter het podium van Brogum. Zaterdagavond speelden de Roosjes voor een uitverkocht Podium voor Muziek en Theater in Zierikzee. kerke loopt een duik ver keerd af. Ze valt en moet bij een Zierikzeese arts een flin ke jaap boven haar wenk brauw laten hechten. Aan Fred Houben is dit incident voorbij gegaan: „Ik heb het 'niet. gezien. Maar het valt mee vandaag. Vorige week in Tivoli in Utrecht zijn twaalf gewonden gevallen." De band heeft zich erbij neer gelegd dat het podium tij dens optredens voortdurend wordt beklommen. „Zolang ze maar niet blijven staan. En dat deden ze in Zierikzee gelukkig niet. Want we moe ten natuurlijk wel een beetje kunnen spelen." Als de vloer nat is van bier en condens, dan gaat het goed met Brogum. Zaterdag nacht was dat weer eens het geval. Met 260 betalende be zoekers en een tiental vrij willigers was de zaal zo goed als vol. „Er hadden nog nog Kenmerkehd voor een optre den van De Heideroosjes zijn fans die op het podium klim men en zich vervolgens met een snoekduik terug in het publiek storten. 'Stagedi ven' heet zoiets en de Zeeuw se jeugd in Brogum kon er niet genoeg van krijgen. De kunst hierbij is kennelijk om je door gewillige handen zo ver mogelijk de rijen publiek in te laten dragen. De meeste 'divers' maken kort voor de sprong een uitnodigend handgebaar om zich te verze keren van voldoende op vang. Ruggelings, met een zweefduik of als een 'bom metje' storten de fans zich zelf in de massa. Van enige terughoudendheid van de meisjes - gezien eventuele on gewenste intimiteiten - is geen sprake. Ook zij dujken onbekommerd in de voorste rijen. Voor een meisje uit tien, misschien vijftien men sen bij gekund. Maar het is wel goed zo," zegt poppro grammeur Johan Keijzer van Brogum. „Werelds," roept een oudere jongere die de tro pische hitte even ontvlucht voor een hap frisse nacht lucht. In rap tempo gieten De Hei deroosjes hun repertoire over het door de bank geno men zeer jonge publiek, dat voor een flink deel uit ska ters bestaat. Maatschappij kritiek wordt daarbij niet geschuwd. In het nummer 'Western civilisation' geeft zanger Marco Roelofs onge zouten blijk van zijn af schuw van onze troonpreten- dend die zijn tijd doodt met het neerknallen van wilde zwijnen. De grote doorbraak voor de Limburgse punkers kwam met het optreden in 1995 op het Pinkpopfestival. Hoewel ze ook grotere zalen en festi vals bespelen, wil de band het kleine zalencircuit niet verlaten. Houben: „Pinkpop is natuurlijk geweldig. Maar je staat een meter of vijf bo ven het publiek. In een zaal als Brogum heb je tenminste contact met de mensen en dat is wel zo leuk." Met een zweefduik van het podium: De Heideroosjes zijn er weer. Op de achtergrond zanger Marco Roelofs. (Foto: Marieke Mandemaker) OUDE TONGE (ANP) - Een nog onbekende auto mobilist heeft vrijdag nacht met schoten uit een vuurwapen twee kasten voor snelheidscontroles langs de N215 bij Oude Tonge uitgeschakeld. De politie constateerde na een melding van een getuige bij één radarkast vier kogelinslagen. De kast aan de andere kant van de provinciale weg bleek te zijn geraakt door drie kogels. De ge tuige zag dat de schutter wegreed in aan auto. Hoewel de radarkasten door de kogels niet meer werkten, hoopt de politie de dader van de vernie lingen toch te kunnen achterhalen. Het laatste beeldje van de films in de camera's zou wel eens uitsluitsel over de schut ter kunnen geven, ver wacht de politie. ZIERIKZEE - Een houten kerstboom van ongeveer an derhalve meter lang bleek een aantrekkelijk object voor dieven. De boom werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ont vreemd van het Havenplein in Zierikzee. De kerstboom stond verankerd in de straat en was opgetuigd met mos en kerstversieringen. ZIERIKZEE - In Zierikzee trof de politie zaterdagmor gen een man aan, die zij al ge ruime tijd zocht. Het betrof een 26-jarige oud- Zierikzeeënaar die nog zestig dagen celstraf moest uitzit ten en 2500 gulden boete be talen. De man werd opge pakt en ingesloten om de straffen ten uitvoer te bren gen. A t Alleen die zaak is verloren, die men opgeeft. Lessing Snijdend koud HET WEER Droog. Vannacht opklaringen en minimumtemperatuur omstreeks min 5 graden. Overdag af en toe zon. Middagtemperatuur ongeveer min 3. Wind uit oostelijke richtingen, matig tot vrij krachtig, 4 tot 5, aan zee en op het IJsselmeer, krachtig tot hard, 6 tot 7. 3 AFSCHEID Brandweerman Joop van de Zande neemt na 27 jaar afscheid van brandweer. 4 CAROLS Voor de negende keer Christmas Carols in Nieuwe Kerk. 5 PLUIM Groene pluim voor pioniers van biologische kwekerij Zuidbos Noordgouwe. 9 ATLETIEK John Vermeule oppermachtig tijdens vijftiende Salvatorhoeveloop. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Van Lent en Van Poortvliet vertrekken ZIERIKZEE - Bruse Boys heeft zich afgelopen weekeinde geplaatst voor de nacompetitie voor een plek in de eerste klasse. Dit is een 'rechtstreeks ge volg van de 0-2 winst in Kruiningen waarmee de tweede periodetitel een feit werd. De voetbalformatie uit Brui- i.±sue heeft na zaterdag zelfs uitzicht op meer omdat kop loper 's-Heer Arendskerke met 3-1 van WC'68 verloor. Door dit resultaat staat Bru se Boys op een van de koplo per Dauwendaele en 's-Heer Arendskerke. SKNWK speelde in dezelfde poule gelijk tegen Kapelle. Net als in de heenwedstrijd kwam het elftal van oud- Nieuwerkerker Joost Fol- mer op voorsprong en maak te het team van Cees Willemse na rust gelijk. Toen was Erwin Theunisse verant woordelijk voor de gelijkma ker, deze keer was dat Wilco de Valk. Acht basisspelers WIK en Brouwershaven brouwden er in de derde klasse voor zoveelste keer niets van. De samenstelling uit Kerkwerve ging tegen Baronie met 6-2 kopje onder. Brouwershaven, dat acht ba sisspelers aan de kant had staan, verloor met 4-0 van 's- Gravendeel. De trainer van WIK, Peter van Poortvliet, heeft zater dag laten weten dat bij nr drie seizoenen de club vaar wel zegt. Hij ziet geen groei mogelijkheden. Ed van Lent, coach van MEVO, ziet geen heil in een langer verblijf bij de Zierikzeese vijfdeklasser, die dit weekeinde in een uit wedstrijd VOV met 3-0 ver sloeg. Waar mensen gaan, ko men er ook mensen. ZSC kwam nu al met de opvolger van Kees Kommer. Het is Edwin Kriens, oud-speler van Renesse. Met Renesse liep het zondag slecht af. Het team van trai ner Nico Kind incasseerde te gen koploper Domburg een waslijst aan kaarten, waar onder een rode prent voor Ri chard Fennet, een een 3-4 ne derlaag. Ook een voetballer van Domburg moest er met rood af. Hetzelfde lot onderging John van der Have van Zierikzee in de belangrijke wedstrijd tegen Grenswachters. Zijn ploeg verloor met 1-0 en is de koppositie kwijtgeraakt aan Breskens. Sport op pagina 7, 8 en 9. ~~l Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KW ARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving 102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw j bank-/gironummer vermelden. Plaats Geb.datum:.. SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1