Met veel wind door de polders mSCQRERS PROGRAMMA Benauwde winst voor Egelantier Oosterburcht damkampioen scholen Schouwen-Duiveland I Uittrekken van shirt voetballer noodlottig Winnaars van galvatorhoeve Ajax even te nonchalant' Willemse schaart zich naast MEVO'er Van Gent Vierde plaats Remmelink Biljarter RoosJheeft beste gemiddelde VRIJDAG 12 DECEMBER 1997 NR 26299 Delta Sport sliiit jaaf-^lffjljilea afmet vijftiende Salvatorhoeveloop ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport geeft graag hoog op van haar ongeschreven wetten. Als de club een wedstrijd organiseert, is liet heel vaak goed weer, is er één van. De bij cjfi.e Salvatorhoeve loop is een andere. Zaterdag geelt het KNMI wind kracht vier uit het noordwesten op. ,,Het is altijd winderig," weet wedstrijdleider Wim Schot. ,,Daar kun je de klojc op gelijk zetten." Weer of geen weer, wind of was in 1983 een initiatief van geen wind, het is morgén ge- Ad Bouwens. woon de vijftiende Salvator- Vanwege zijn werk vertoef- hoeveloop. Een wegwed- de hij in Maassluis. Om aan strijd over twintig kilometer door de polders en over. de wegen tussen en bij Ouwer- kerk en Duiveland. Met deze race sluit Delta Sport een jaar vol feestnummers af, want het was de dertigste IVjfosseliotQp, de 25e Del- tijcross, c|e 25e Pannekoek- iQQ^SW^ is de vijftiende SalvatCTho^'eloop De jongste vsto. ^de doof de Zierikzeese club •-ge.otfgani- seerde atletiekwedstrijden de drukte van het dagelijks leven te ontsnappen, kocht hij een tweede woning op de Salvatorhoeve in Ouwer- kerk. Daar broeide Bouwens op plannen voor een atletiek wedstrijd. De Salvatorhoe veloop - het waarom van de naam mag nu duidelijk zijn - begon als de clubkampioen schappen op de weg voor Del ta Sport. De finish was op het bungalowpark. Later is de start naar de weg verlegd, weer verder zijn start en fi nish naar de Ring in Ouwer- kerk verschoven. Dat is anno 1997 nog steeds. „Bouwens ziet de Salvatorhoeveloop als 'zijn' loop. Het was ook zijn trainingsrondje," zegt Schot. Tegenwoordig be moeit de grondlegger van de Westland-marathon - Bou wens' tweede huis heeft hij van de hand gedaan, maar hij woont wel elders voorgoed in Zeeland - zich nog steeds met het 'Ouwerkerkse' eve nement. Abonnement Kim Reynierse mocht zich in 1983 laten kronen tot de eer ste winnaar van de Salvator hoeveloop. De vier jaren er na, 1984 tot en met 1987, had Simon Blom van Delta Sport een abonnement op de hoofd prijs. Schot herinnert zich de alleenheerschappij van Blom al te goed. „Blom be hoorde tot de Zeeuwse top pers. Als hij aan de start stond, moest je rekening met hem houden. Hij kon zich ge weldig opladen, naar een evenement toeleven en pie ken. Soms kwam hij meer dood dan levend over de fi nish." Blom loopt niet meer. Hij werkt nu op golfcentrum Molenberg in Burgh-Haam- stede. Reyni^rSe 05 usraoT 19* prhon Blom (Delta Sport) pimon Blom imonBlom 1987: Simon Blom 1988: Jan de Wilde (AV'56) 1989: John Vermeule (Dynamo) 19Q0: René Evers (Achilles) Jan Hoek (Delta Sport) Rachid Ben Mezia- ne 'Delta Sport) 1993: Rachid Ben Mezia ne'' 1994:Wilko de Vos (AV'56) 1995: Miquel van Tonge ren (Dynamica) 1996: Niels Koole (Dynamica) 1997: LJ John Vermeule en Rachid Ben Meziane (rechts) betwisten elkaar zaterdag tijdens de Salvatorhoeveloop. (Foto: Joop van Houdt) Twee jaar na de vierde zege van Blom vestigde Middel burger John Vermeule, des tijds lid van Dynamo, nu van het Etten-Leurse Achilles, het parcoursrecord waar tot op de dag van vandaag geen enkele loper aan heeft kun nen tippen. Vermeule deed over de twintig kilometer 1.03.52 uur. Jan Hoek was de tweede Del ta Sporter die in 1991 de Sal vatorhoeveloop op zijn naam bracht en dus meteen club kampioen op de weg was. Een jaar later nam Rachid Ben Meziane de twee titels over. In 1993 prolongeerde de Marokkaanse atleet het suc ces. Liesbeth van Ast (Delta Sport) zorgde in de elfde uit voering voor een knappe prestatie. Met een tijd van 1.13.39 uur, de beste vrouwe lijke tijd in de Salvatorhoe veloop, kwalificeerde ze zich als negende in het mannen- klassement. Favorieten Wilko de Vos greep naar de winst in 1994 toen er geen uit gesproken favorieten aan de start verschenen. Miquel van Tongeren (1995) en Niels Koole (1996), beiden van Dy namica, waren de laatste twee winnaars. Delta Spor ter John Quaak was de laat ste twee seizoenen goed op dreef in Ouwerkerk met een tweede en derde plaats. De atleet uit Burgh-Haamstede is ook nu in goede doen, ge tuige zijn zesde plaats in de Elderschanscross in Hulst van vorig weekeinde. Voor een podiumplaats moet Quaak zaterdag zijn uiterste best doen. Het wedstrijdse cretariaat ontving de in schrijvingen van onder ande ren Jan de Wilde en Alwin Vermeulen van AV'56, Ben Meziane en John Vermeule.' De twee vroegere winnaars van de Salvatorhoeveloop hebben in het verleden vaak boeiende races tegen elkaar gelopen. Dus, adel verplicht. BOCHüM (ANP) - Ajax speelde donderdag- "tegen Bochum tien minuten te nonchalant, vond Morten Olsen. Als trainer word je dan gek op de bank. Gelukkig stond Dani op het juiste moment op de juiste plaats."Tot'de slor dige fase na bijna een uur zat Olsen relatief rustig op de bank. ,,We speelden goed, maar hadden in de eerste twintig minuten natuurlijk gewoon drie keer moeten scoren. In de rust hadden we besloten te blijven controle ren." Arveladze maakte 0-1. „Toen werden we te noncha lant. Het veld werd lastiger te bespelen, maar wij bleven te veel voetballend uitverde digen. Toen werd het hier toch nog een hel, hetgeen we juist niet wilden." ZIERIKZEE - Wat al weken dreigde, werd afgelo pen weekeinde waarheid. Bruse Boys-spits Peter Willemse is op gelijke hoogte gekomen met zijn col lega van MEVO, Jan-Willem van Gent. Willemse voegde in de wed strijd tegen Middelburg twee doelpunten aan zijn totaal toe en heeft er nu dertien. Ge zien de huidige vorm van de voetballer zal hij zich in de wedstrijd van morgen tegen Kruiningen zeker niet onbe tuigd laten. Dat Van Gent niet tot scoren komt, heeft veel te maken met zijn ploeg. MEVO is de laatste weken behoorlijk van slag. Het lei dende duo wordt gevolgd door Niels van de Moezel (ZSC) en John van der Have (Zierikzee). Beide pikten hun gebruikelijke goal mee. Stand: Jan-Willem van Gent (MEVO), Peter Willemse (Bruse Boys) 13, Niels van de Moezel (ZSC), John van der Have (Zierikzee) 12, Eric Ble- iji, Jacob van den Berge (Bruse Boys) 10, André van de Berge (Duiveland), Erwin Theunisse (SKNWK) 9, Mar tin Kiesenberg (ZSC), Peter Moerland (Renesse) 8, Anco van der Linde (DFS), Wilco de Valk (SKNWK), Matthijs van Vulpen, Marcel de Vlie ger (Zonnemaire) 7, Robert Tak (Renesse), Peter van der Cingel (SKNWK) 6, Jaco de Bruine (Duiveland), Serge van den Bos, Lucien Vroegh, Patrick Berrevoets, Bayun- ga Tekadiamona (Dreischor), William Smits (Brouwersha ven), Peter Hillebrand (Ou werkerk), Wilfred Nelissen, Richard Stouten (WIK), Leon Bakker (Renesse) 5, 11 spe lers met 4 goals, 11 spelers met 3 goals, 18 spelers met 2 goals, 47 spelers met 1 goal, eigen doel tegenstander 5. Weekscore: 32, totaalscore: 361. WHISTLER (RTR) - Theo Remmelink is donderdag in de Canadese plaats Whistier vierde geworden in een Su per G, tellend vor de wereld beker snowboarden. Remmelink, die al zeker is van een plaats in de Neder landse ploeg voor de Olympi sche Winterspelen van febru ari in Nagano, had een achterstand van 0,73 seconde op de Canadese winnaar Mark Fawcett. Op de tweede plaats eindigde de Fransman Nicolas Conté, op de derde de Canadees Jasey-Jay Anders on. Bij de vrouwen zegevier de de Amerikaanse Sondra van Ert. VOETBAL ZEIST (ANP) - Helmond Sport en ADO Den Haag gaan op woensdag 17 decem ber verder met hun op 13 sep tember gestaakte wedstrijd. Het duel wordt hervat in de 49e minuut bij de stand 1-0 voor de Brabanders. Het aanvangstijdstip is 19.30 uur. ADO Den Haag begint de 'inhaalrace' met negen man. Scheidsrechter Luijten had namelijk in het eerste deel Heesen en Van der Roer van het veld gestuurd. Hij staakte het duel wegens grie vende spreekkoren van de ADO-supporters. BASKETBAL BURGH-HAAMSTEDE - De basketbaldames van Coltof MEVO'80 hebben dinsdag avond met 12-62 verloren. In een inhaalwedstrijd was Smokkelhoek uit Kapelle in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen te sterk. Annemarie de Jonge en Irene van der Schaaf maakten vier doelpunten, Kim Philippo en Lisette van de Velde schre ven twee treffers bij. Niels Gebraad Vragende blikken over en weer tijdens de damkampioenschappen voor de basisscholen van Schouwen-Duiveland. (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUWERKERK - In het dorpshuis van Nieuwer- kerk is woensdag" een viertal van de Oosterburcht uit Oosterland kampioen van de basisscholen van Schouwen-Duiveland geworden. Ze mogen daarom op 4 maart 1998 deelnemen aan het Zeeuws kam pioenschap. Het toernooi, dat jaarlijks door damclub Zierikzee geor ganiseerd wordt, kende deze keer een recorddeelname van achttien viertallen. Uit de voorronden werden drie fi- nalegroepen van elk zes teams gevormd en in totaal werden er tien ronden ge speeld. In de achtste ronde versloeg Oosterburcht de naaste con current, De Meerpaal uit Bruinisse, en mede daardoor werd de school uit Ooster land onbedreigd winnaar van de beker. Het team be staande uit Dingeman Voor- beijtel, Stephanie van de Lubbe, Marcel Zwager en Ta mara Weeda, bleef de hele middag ongeslagen. Overi gens werd er door iedereen fanatiek maar sportief om de punten gestreden en werd het een geslaagde dammid- dag. Uitslagen finales Groep I: 1. Oosterburcht I (Oosterland) 10 punten, 2. De Meerpaal (Bruinisse) 6, 3. Oosterburcht II 5, 4. De Schoener I (Brouwershaven) 4, 5. De Schoener II 3, 6. De Meerpaal II2. Groep II: 1. J. W. van den Doelschool (Zierikzee) 10, 2. Zonnewijzer (Zonnemaire) 7, 3. 't Stoofje I (Ouwerkerk) 5, 4. De Meerpaal III 4, 5. Klim op III (Dreischor), De Kirre- weie II (Burgh-Haamstede) 2. Groep III: 1. De Meerpaal IV 8, 2. 't Stoofje III 6, 3. De Kir- reweie I 5, 4. 't Stoofje II 5, 5. De Klimop II 4, 6. De Klimop 12. Districtsfinale tweede klasse lïbre ZIERIKZEE - Biljarter M. Roos van 't Klusje start met het beste moyenne op de districtsfinale tweede klasse libre, die vrijdagavond in biljartcentrum Zie rikzee begint. Roos (gemiddelde 3.52) zal in theorie de meeste weerstand krijgen van R. Boerma (Re nesse) en J. Verboom (de Wig) met respectievelijk een moy enne van 3.50 en 3.48. De vijf andere deelnemers zijn A. Rijnberg (Onder Vrienden), C. de Voogd en C. Bonte (Wit te van Haemstede), E. Fluit (d'Eule) en R. Gordeau (Bom- menede). De finale is zondag 14 december. John Hatzmann doet van 12 tot en met 14 december mee aan de nationale eindstrijd van het driebanden-klein tweede klasse. De*Zierikzee se biljarter is één van de acht deelnemers in Vlaardingen. de plaats van handeling. Zaalvoetbalcompetitie Zierikzee ZIERIKZEE - De koploper uit de tweede klasse van de zaalvoetbalcompetitie, Egelantier, kwam woens dagavond goed weg. Het werd slechts 5-4 tegen SV Vanity/Banjaard, net als Egelantier nog maar één keer verloren, holde in de slotfase voorbij Stella Boys, ook een team dat in de onder ste regionen van de tweede klasse vertoeft. Het werd 5- 2. In de eerste klasse viel in sporthal Onderdak weinig spectaculairs te melden. Slechts het gelijkspel van PTT tegen Sportsurf Jonker sprak enigszins tot de ver beelding omdat de nummer tien (PTT) en punt afsnoepte van de nummer vier. Ie Klasse Studio 't Marktje - De Gouwe Geit 1 -3 De Pupekop - WIK 1-4 PTT - Sportsurf Jonker 2-2 Autobedr. v/d Have - Toren Boys 3-7 Triniiy 7 7 0 021 68- 19 WIK 7 4 2 1 14 46- 22 Toren Boys 7 4 1 2 13 37- 37 De Keien 5 4 0 1 12 28- 23 Sportsurf Jonker 7 3 2 2 11 30- 3J De Gouwe Geil 6 3 0 3 9 22- 23 De Pupekop 6 2 1 3 7 22- 29 Café 'l Oekje 6 2 1 3 7 28- 40 PTT 6 1 1 4 4 20- 22 Aulobedr. v/d Have 8 1 J 6 4 26- 47 Studio 't Marktje 7 0 1 6 1 15- 49 FC Kerkwerve - Wearhouse 5-8 Stella Boys - Vanity/Banjaard 2-5 Egelantier - SV Dreischor 5-4 Egelantier Vanity/Banjaard Wearhouse Zeelandia 1 FC Kerkwerve Garage Slager Braber Groenv. Profile Tyrec RR Stella Boys SV Dreischor 0 1 21 49- 18 0 1 18 33- 22 0 1 15 22- 16 1 3 10 30- 25 0 3 9 25- 20 2 2 8 20- 20 0 3 6 18- 21 0 3 6 18- 35 0 5 3 10- 21 0 6 3 18- 31 MONTEVIDEO (AFP) - De rage het shirt over de kop of helemaal uit te trekken na het maken van een doelpunt is een Uruguyaanse speler uit de zesde divisie noodlottig geworden. Niet dat de overgelukkige ongelukkig gestikt is of een longontsteking heeft opge lopen, maar hij werd wel uit het veld gestuurd we gens die 'provocerende ac tie'. En dat had verstrek kende gevolgen. In de tweede promotiewed strijd tussen National en Défensor Sporting, op zijn zachtst gezegd nogal heet gebakerd, waren al acht ro de kaarten uitgedeeld, eer lijk verdeeld over beide teams. Een minuut voor tijd maakte National, dat het eerste duel met 1-0 had gewonnen, gelijk: 1-1. Dat doelpunt betekende in principe de promotie. De maker promoveerde in triomf zijn shirt tot vlag en kreeg daarvoor een gele kaart, zijn tweede. Ook eruit dus. National hield daardoor nog maar zes spe lers over, te weinig volgens de regels om te mogen door gaan. Défensor speelt vol gend seizoen een klasse ho ger. Vrijdag 12 december Basketbal Uitwedstrijden: Oostburg- MEVO'80 (heren), Marathon- MEVO'80 (dames). Biljarten Zierikzee, bv Zierikzee, dis trictsfinale, 19.00 uur: libre tweede klasse. Duivensport Zierikzee, PV Gevleugelde Vrienden, 20.00 uur: prijsuit reiking. Turnen Oosterland, SV Duiveland, gemeentelijk sportgebouw Oosterland, 19.30: gymuit- voering. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 19.30 uur: Sonne- mans-Egelantier II, 20.10 uur: Airpack-Banjaard, 20.50 uur: Egelantier I-Opper, 21.30 uur: Cornelia-Fire con trol. Zaterdag 13 december Atletiek Ouwerkerk, Ring, 14.30 uur: 15e Salvatorhoeveloop. Badminton Zierikzee, sporthal Onder dak, 10.00 uur: BC Zierikzee- BCR 7. Basketbal Uitwedstrijd: Scheldesport- MEVO'80 (cadetten). Biljarten Zierikzee, bv Zierikzee, dis trictsfinale, 15.00 uur: libre tweede klasse. Duivensport Nieuwerkerk, dorpshuis, PV Duiveland, 14.00: tentoon stelling en prijsuitreiking. Handbal Uitwedstrijden, 13.40 uur: Oliveo-Delta Sport (DJ), 14.25: Oliveo-Delta Sport (JC). Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, 12.30 uur: dijkwedstrijd. Korfbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 14.00 uur: All Ready CM-TOP CM. 15.00 uur: All Ready B-TOGO B, 16.05 uur: All Ready-Fluks. uitwed strijd: TOP E2-AI1 Ready E. Tennis Zierikzee, sporthal Onder dak, LTC Zierikzee, 19.00 uur: Sint-/kersttoernooi. Volleybal Zierikzee, sporthal Onder dak, 18.00 uur: WEA/ME- V O '80-Bou wmarkt/DOS, uitwedstrijd: Rowido- Kwiek (jongens C). Zondag 14 december Biljarten Zierikzee, bv Zierikzee, dis trictsfinale, 15.00 uur: libre tweede klasse. Handbal Rijswijk, Marimbahal, 14.20 uur: Animo-Delta Sport (HS). Rotterdam, 12.10 uur: Roda- Delta Sport (HAJ1B). Maandag 15 december Schaken Zierikzee, UW-gebouw, huishoudelijke competitie, 19.30 uur: 13e ronde, compe titie: Zierikzee 3-Goes 4. Woensdag 17 december Voetbal Brouwershaven, sportpark Onder de Molen, 19.30 uur: Schouwse elftal-Flakkees elftal. Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 20.10 uur: De Keien-Stu dio 't Marktje, 20.50 uur: WIK-PTT, Wearhouse-Stella Boys, 21.30 uur: De Gouwe Geit-De Pupekop, Profile Tyrec RR-FC Kerkwerve, 22.10 uur: Sportsurf Jonker- Café 't Oekje, Vanity/Ban- jaard-Garage Slager. Donderdag 18 december Schaken Uitwedstrijden competitie: Oostkapelle-Zierikzee 1, Souburg 4-Zierikzee 2. Volleybal Uitwedstrijd: Volley Voorne 3-Kwiek (dames II). Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 19.40 uur: Eetcafé Scharendijk^-Sukkelaar, 20.20 uur: Soccer X-Haamste- de, 21.00 uur: Ankies Kados- hop-Delta Warenhuis, 21.40 uur: Fennet Boys-De Stulp/Schovers. 22.20 uur: AZC-Neffen d'Eule.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9