Van der Veer blij verrast Irritatie over handelwijze Bruse gemeentebestuur Geen subsidie provincie voor bedrijfsnatuurplan Poortvlietse (38) komt om bij verkeersongeval Provinciale subsidie regionale zorg ROZ's Van akkerbouwbedrijf Axel Chr. Woningbouwvereniging bekijkt Kwaaitaal-vloeren Oprichting van ZLTO Dorpskerstfeest AGENE Optreden Joop Visser bij afscheid van Oosterschelde Thuiszorg Chr. Woningbouwvereniging genegeerd Voor verstandelijk gehandicapten gevenen om te krijgen! en feest om te KOSTA BODA VRIJDAG 12 DECEMBER 1997 NR 26299 AXEL - De provincie verleent geen subsidie van 2937,50 gulden voor het opstellen van het bedrijfsna tuurplan Dries Arendskreek voor het akkerbouw bedrijf van mevrouw E. van der Maas bij Axel. Ook een verzoek om een bijdrage van 1175 gulden voor begeleiding door de Stichting Behoud Natuur en Leefmilieu wijst de provincie af. Agrariërs die er voor kiezen zelf een bedrijfsnatuurplan op te (laten) stellen kunnen wel vergoedingen ontvangen voor de beheersmaatregelen, maar niet voor het opstellen van het plan en voor externe begeleiding bij de uitvoe ring. Om het natuurbeheer door agrariërs té bevorderen heeft de provincie met ingang van 1997 jaarlijks 100.000 gulden beschikbaar gesteld voor het opstellen en uitvoeren van dergelijke bedrijfsnatuur- plannen. De coördinatie is in handen van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Landbouwers kunnen op ei gen initiatief bij Land schapsbeheer aankloppen en kosteloos een bedrijfsna tuurplan laten opstellen dat aansluit bij hun wensen en tevens duidelijk maakt wel ke subsidies er mogelijk zijn op het gebied van natuur- en landschapsbeheer. Voor deze aanpak is gekozen vanwege: een lage drempel, er is slechts één loket nodig, een deskundige begeleiding, een efficiënte aanwending van middelen, en zekerheid om trent de inhoud en de kwali teit van de bedrijfsnatuur- plannen, aldus de provincie. Hierbij is gehoor gegeven aan de wens vanuit de agrari sche sector om het aantal lo ketten voor advies en subsi die zoveel mogelijk te beperken. Werkwijze De werkwijze is vastgelegd in de provinciale nota Agra risch Natuurbeheer, die op 8 november 1996 door Provin ciale Staten zijn goedge keurd. De provincie ziet nu geen aanleiding om deze werkwijze te herzien. In Bruinisse, Nieuwerkerk en Ouwerkerk BRUINISSE - De Christelijke Woningbouwver eniging Schouwen-Duiveland laat begin volgend jaar een onderzoek uitvoeren naar de situatie van de zogenaamde Kwaaitaal-vloeren in haar woningbestand. Bij deze vloeren is op veel plaat seri elders betonrot geconstateerd. Het bedrijf Kwaaitaal, ge bruikte ruim twintig jaar geleden bij aanleg van de vloeren een grote hoeveel heid chloride in het beton met als doel de vloeren sneller te laten drogen. Op veel plaatsen in den lande is gebleken, dat het gebruik van te veel chloride beton rot tot gevolg heeft. De schade, die dit oplevert, kan niet verhaald worden op producent Kwaaitaal, die inmiddels failliet is. Architectenbureau Vroe- gindeweij neemt het onder zoek naar de vloeren gelijk mee met het onderzoek dat toch moet worden uitge voerd in verband met reno vatiewerk aan woningen in diverse straten in Bruinis se. In het woningbestand van de Christelijke Wo ningbouwvereniging in Nieuwerkerk en Ouwer kerk zal specifiek naar de vloeren worden gekeken. Voorzitter L. Ottens deed donderdagavond tijdens de vergadering van de Bewo nersraad geen toezegging of de woningbouwvereniging de kosten voor eventueel noodzakelijk herstel voor haar rekening zal nemen. „Misschien valt het alle maal wel mee. We willen in elk geval weten hoe het ge steld is met die vloeren en daarna' zien we wel ver der." De betrokken bewoners krijgen vooraf een brief, waarin wordt meegedeeld wanneer het onderzoek gaat plaatsvinden. Renovatie De renovatie van de wonin gen in de Mosselstraat, Oes terstraat, Weststraat en Van Hertsbekestraat be treft een opknapbeurt van toiletten, douches en goten en groot schilderwerk. Het is de bedoeling, dat dit kar wei voor de bouwvakva kantie geklaard is. GOES - Per 1 januari 1999 moeten Zeeland en Noord- Brabant een eigen land- en tuinbouw organisatie heb ben. Binnen een week beslissen de leden van de NCB en de GLTO over het voorstel tot oprichting van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organis- tie (ZLTO). Dit wordt een af splitsing van de GLTO, waarin de gewesten Utrecht, Gelderland en Overijssel verder gaan. 1998 moet voor de WLTO, GLTO en NCB een overgangsjaar worden. Tot het fusieplan is besloten om te trachten alle belangen van de land- en tuinbouwers beter te kunnen behartigen. De nieuwe organisatie ZLTO zal zo'n 22.000 leden gaan tel len. De provinciale besturen worden een belangrijk in strument binnen de nieuwe vereniging. RENESSE - In de in kerst sfeer versierde Jacobuskerk in Renesse wordt vrijdag 19 december het dorpskerst feest gevierd. De organisatie is in handen van zondags school Mirjam. Het thema is: 'Op zoek naar het kind'. De kinderen van bassischool 't Staepel'of voe ren een minikerstmusical uit. Het in september opge richte kinderkoor en combo Renesse maakt tijdens deze kerstviering zijn debuut. Zij zingen een gedeelte uit het kerstevangelie. Het blok fluitgroepje verzorgt in de pauze een optreden. Verder werken de kinderen van zon dagsschool Mirjam en koor Together uit Nieuwerkerk aan deze viering mee:. D. Brouwer begeleidt de samen zang. Voor de allerkleinsten is er een crèche in het koor van de kerk. Het dorpskerstfeest begint om 18.50 uur. POORTVLIET - Bij een verkeersongeval op de Poortvlietsedijk tussen Scherpenisse en Poortvliet is gisteren een dertigjarige inwoonster van Sint Maartensdijk om het leven gekomen. Hef ongeluk gebeurde nadat een 38-jarige inwoner van Tholen met zijn autospiegel de auto van een tegenligger raakte. Deze raakte op de andere weghelft en botste frontaal tegen de auto van de vrouw uit Sint Maartensdijk. De Tholenaar reed na het onge val door en veroorzaakte even later nog een aanrij ding. Uit het door de politie inge stelde onderzoek bleek de Tholenaar ongeveer 2.5 pro mille alcohol in zijn bloed te hebben. Hem wordt doorrij den na aanrijding, rijden on der invloed en dood door schuld ten laste gelegd. De Poortvlietsedijk is tussen 18.40 en 21.30 uur gestremd geweest vanwege technisch onderzoek door de politie. Vrijdag 12 december Zierikzee Decembermarkt in gebouw De Driehoek. Van 19.00 tot 21.00 uur. The Glory of Gospel. Theater Mondragon. 20.00 uur. Noordwelle Winter Fair op Lockershof in Noordwelle. 11.00 tot 21.00 uur. Oosterland Gymnastiekuitvoering SV Duiveland in het sportge bouw. 19.30 uur. Bijeenkomst SGP-Studie- vereniging. Consistorie Ge reformeerde Gemeente, Joostdijk 11.19.45 uur. Zaterdag 13 december Zierikzee Kerststukjes maken bij De Lichtboei in het MFC. 9.30 tot 11.30 uur. Fietsenkijkdag. Politiebu reau. 10.00-12.00 uur. Verkoping tweedehands feestkleding. Korpsgebouw Leger des Heils Poststraat 37.10.00-13.00 uur. Decembermarkt in gebouw De Driehoek. Van 10.00 tot 17.00 uur. PJZ Schouwen-Duiveland verzamelt op Weg naar de Val in Zierikzee voor ski-fes tijn. 13.15 uur. Kerstzangavond regionale koren (Woord Daad). Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Punkrock night met De Hei deroosjes. Brogum. Vanaf 22.00 uur. Renesse Bijeenkomst voor donateurs, van de Stichting Vakantie huis Thuredriht in het CJV- jongerenkamp. 11.30 uur. Kinderdisco. Discotheek Pinky's. 14.00 tot 17.00 uur. Zonnemaire Kerstmarkt. Dorpshuis. 13.00-17.00 uur. Dreischor Kerstmarkt (10.00-17.00), kinderdisco (18.30-20.00 uur) en dansavond (21.00). Dorpshuis. Nieuwerkerk Duivententoonstelling PV Duiveland. Ons Dorpshuis. 14.00-22.00 uur. Adventsconcert vocaal en semble Cantiona Musicum in de Nederlandse Hervormde Kerk. 20.00 uur. Bruinisse Hobbybeurs/kerstmarkt Dorpshuis en sporthal De Vanger. 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 14 december Zierikzee Kerstklaverjastoernooi. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur Y ogalezing/dans MFC. 14.00 tot 16.00 uur. Haamstede El Capsonez in muziekcafé Brandenburgh. 15.00 uur. Renesse Adventsconcert met de West hoekzangers en kopergroep Luctor et Emergo. Dorpshuis. 14.00 uur. Dreischor Kerstconcert Vocaal Ensem ble St. Laurens en Ooster- lands Fanfare. Hervormde kerk. 20.00 uur. Maandag 15 december Zierikzee Workshop stempelen. Ca deauwinkel Goudswaard, Poststraat. 19.00-22.00 uur. Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 19.30 uur. Vergadering postzegelver eniging Schouwen-Duive land in scoutinggebouw aan de Van Veenlaan 1. 20.00 uur. Kerkwcrve Inloopdag voorontwerpplan Schouwen-Oost. Dorpshuis Zuudende. 13.00-21.00 uur. Dinsdag 16 december Zierikzee Adventsmiddag Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB). De Veste. 14.15 uur. Workshop stempelen. Ca deauwinkel Goudswaard, Poststraat. 19.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Kerstviering Ned. Ver. van Huisvrouwen. Zaal Gerefor meerde kerk. 16.00 uur. Scharendijke Vergadering Dorpsraad. Ge bouw De Putmeet. 19.30 uur. BRUINISSE - De Christelijke Woning-bouwvereni ging Schouwen-Duiveland zou graag 20 a 25 wonin gen bouwen op de plaats van het voormalige ge meentehuis in Bruinisse. Het bestuur van de woningbouwvereniging is geïrriteerd over het feit, dat het oude gemeentebestuur dat niet heeft doorge speeld aan het huidige college van B&W, hoewel dat wel was toegezegd. Wethouder C. Veerhoek bleek echter van niks te we ten toen hij onlangs voor een gesprek langs kwam bij het bestuur van de Chr. Woning bouwvereniging. Dat deelde voorzitter L. Ottens donder dagavond mee tijdens een vergadering van de bewo nersraad van de vereniging. Volgens Ottens is het niet de eerste keer dat de vereniging door het voormalige Bruse gemeentebestuur werd ge dwarsboomd. De aankoop van het oude postkantoor ging, volgens Ottens, door toedoen van het gemeentebe stuur ook de mist in. Verder werd de bestemming van het latere postkantoor in de Mo lenstraat plots veranderd van 'kantoor' in 'detailhan del' zodra bleek dat de wo ningbouwvereniging hier haar nieuwe kantoor wilde vestigen. Het pand werd des tijds toch aangekocht maar, door de bestemmingswijzi ging, tegen een aanzienlijk hogere prijs dan aanvanke lijk de bedoeling was. Dit kantoor zou geïntegreerd kunnen worden in het wo ningbouwcomplex dat de vereniging op de plaats van het voormalige gemeente huis wil doen verrijzen. Zo ver is het echter nog niet. De gemeente Bruinisse vroeg er destijds 1,5 miljoen gulden voor. „Dat was teveel," zegt Ottens: „die investering zou te hoog zijn voor de bouw. van 20 a 25 woningen." De onderhandelingen met het Bruse gemeentebestuur bra ken dan ook af met de bedoe ling ze met het nieuwe ge meentebestuur voort te zetten. Daar is echter niks van geko men. Ottens deed tussentijds wel navraag, maar de corre spondentie, die erover was gevoerd, bleek nooit doorge speeld naar de gemeente Schouwen-Duiveland. De Chr. Woningbouwvereniging heeft echter nog steeds be langstelling voor deze locatie en heeft dat wethouder Veer hoek onlangs met nadruk la ten weten. Ottens weet dat er meer gegadigden zijn: zorg centrum In 't Opper bijvoor beeld. Hij hoopt in elk geval, dat het huidige gemeentebe stuur de belangstelling van de Chr. Woningbouwvereni ging wel serieus zal nemen. Andere zaak, die in'het ge sprek met de wethouder aan de orde kwam was: het be schikbaar stellen van een woning voor asielzoekers. „Dat is de tweede in totaal, daar kun je als woningbouw vereniging weinig bezwaar tegen hebben," aldus Ottens. Hij was verheugd, dat er de komende jaren weer wat ge bouwd mag worden in Brui nisse. De Chr. Woningbouw vereniging zal verder graag meewerken aan het woning marktonderzoek, dat de ge meente Schouwen-Duive land volgend jaar laat uitvoeren. omdat de organisatie zo groot is geworden. Er wer ken nu zo'n 1200 mensen." En zo drong de vraag zich ook op of hij nog wel de juis te man was voor de functie van directeur in de steeds za kelijker wordende organisa tie. „Ik ben een goede direc teur voor een organisatie van pakweg 400 mensen. Dat is goed te overzien. Dan kan ik met iedereen persoonlijk contact houden. Als dat niét lükt, vallen mijn sterke kan ten ook weg." En daarom besloot hij zijn toespraak ook geheel in stijl. „Als ik terugkijk op mijn carrière in de thuiszorg, alle plussen en minnen op een rij tje zet, de balans opmaak, moet ik constateren dat ik te vreden ben. En die constate ring brengt mij op mijn slot conclusie. Dat ik afscheid neem is alleen maar verstan dig. Je moet geen man aan de leiding hebben die tevreden is." De afscheidnemende regio-directeur Jos van der Veer van Oosterschelde Thuiszorg schudt de hand van Joop Visser. Het op treden van de kleinkunstenaar ivas dé verrassing op zijn receptie in Mondragon. (Foto Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Jos van der Veer sloeg- zijn handen van ongeloof voor zijn gezicht. Was het echt waar dat speciaal voor hem kleinkunstenaar Joop Visser naar Zierikzee was gekomen voor een optreden? Ja, het bleek dé grote verrassing op zijn afscheidsrecep tie in het Zierikzeese Mondragon. Want de 55-jarige Van der Veer houdt het na 23 jaar werken in de thuiszorg voor gezien. Vóór het met veel humor doorspekte optreden, vJ-aren er enkele sprekers. Die bena drukten allen de goede con tactuele eigenschappen van Van der Veer. „We waren sprakeloos", verwoordde B. Gaakeer van de onderne mingsraad van Oosterschel de Thuiszorg, de gevoelens bij het personeel. „Hij was de man die altijd een ont spannen sfeer wist te creë ren, die een persoonlijke be langstelling toonde en altijd midden in de groep stond en nooit er boven." In zijn afscheidsspeech („Ja een lange, want dit is de laat ste kans om wat te zeggen), overzag Van der Veer 23 jaar van zijn leven. „Onder het motto 'onkruid vergaat niet' heb ik vele fusies en samen werkingsverbanden over leefd. Vele veranderingen zien gebeuren." De organisatie van de thuis zorg gaat veranderen en Van der Veer vond het tijd, mede gezien zijn leeftijd pas op de plaats te maken. Van een aanbodgerichte organisatie heeft Oosterschelde thuis zorg zich ontwikkeld tot een instelling die vraaggericht werkt. Van der Veer keek gistermiddag echter een mo ment bezorgd naar de toe komst, naar het plan om de urgentiebepaling voor thuis zorg onder te brengen bij de gemeente bijvoorbeeld. „Een heilloos plan. Ik voor zie een toenemende bureau cratisering en een systeem dat door capaciteitsproble men niet geëffectueerd kan worden.' Op tijd Misschien komt het afscheid voor Jos van der Veer wel precies op tijd. Want voor de dingen die hij in zijn functie zo waardeerde, had hij steeds minder mogelijkhe den en tijd. Zoals voor het contact met de mensen op de werkvloer. „Een van de leukste dingen in mijn func tie, maar dat- verminderde Meer tijd Zijn afscheid van de thuis zorg leidt voor Van der Veer allerminst een stille periode in. Hij wil meer tijd besteden aan zijn werk als gemeente raadslid van D66, heeft een bestuursfunctie bij de lokale afdeling van Amnesty Inter national aanvaard, wil meer gaan schrijven voor een aan tal vakbladen en blijft lesge ven in sociale vaardigheden op de Hogeschool Rotter dam. „Ik moet oppassen dat ik nog wat vrije tijd over houd." Want dat was toch een van de redenen van zijn afscheid. 'Leuke dingen doen.' Niet voor niets heeft hij een piano gekocht. „Dat wil ik weer oppakken en ik wil meer gaan sporten, voor al tenissen.' De bij zijn af scheid gevraagde en gekre gen verrekijker is bedoeld om vogels te gaan spotten. Nog een liefhebberij die om tijd zal vragen. Een ander ge waardeerd cadeau was de te goedbon voor een werk van kunstenares Hedi Bogaers, om iets naar eigen smaak uit te kiezen. De Christelijke Woningbouwvereniging zou nog steeds graag 20 a 25 woningen bouwen op de plaats van het het voormalige Bruse gemeentehuis. (Archieffoto) MIDDELBURG - De provincie is bereid 121.400 gul den subsidie te verlenen ten behoeve van het uitwer kingsplan regionale samenwerking in de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap. Zij zal echter niet meer subsidiëren dan het werkelijke te kort. De fusie van het ROZ Wal cheren en het ROZ Ooster schelde heeft geleid tot een efficiëntere werkwijze. Me de hierdoor is het, volgens de provincie, mogelijk om de middelen die door het rijk beschikbaar zijn gesteld ten behoeve van het zorgregis- tratiesysteem daadwerke lijk voor deze taak in te zet ten. Gezien het belang van zowel de registratie als van de on afhankelijke indicatiestel ling stemt de provincie in met het- verzoek om een be drag van 42.460 gulden in te zetten ten behoeve van de in dicatiestelling. Dit laatste mede in het licht van de over gang van de indicatiestelling naar de gemeenten, hetgeen extra werkzaamheden met zich meebrengt. ke handicap. De situatie in deze sector is echter op een aantal punten gewijzigd. Het uitwerkingsplan regio nale samenwerking zal der halve geactualiseerd moeten worden. Bij het nieuwe uit werkingsplan zal rekening moeten worden gehouden met het feit, dat er verschil len zijn ontstaan tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- en Midden Zee land. De provincie verzoekt de ROZ's dan ook op korte ter mijn een geactualiseerd uit werkingsplan op te stellen. Advertentie In Paawvès cadeau-shop vindt u de meest uiteenlopende ideeën om het interieur te verlevendigen! Kosta Boda, design glaswerk bijvoorbeeld. Zuidu-eg 20a, Zonnemaire. TeL 0111-401318 Volop parkeergelegenheid en goed bereikbaar per openbaar vewoer. Actualiseren Ook voor 1998 heeft de pro vincie in principe besloten middelen beschikbaar te stellen voor regionale sa menwerking in de zorg voor mensen met een verstandelij- INSTALLATIEBEDRIJF Advertentie e

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3