'Aan elkaar denken' thema decemberzegel Pompoenen in keramiek KTIJK ix d Gregoriaans en orgelwerken Bach EXTRA Oudste vorm van jazz in Het Swarte Schaep Kerstmarkt d'n Tuun HET NIEUWSBLAD Voor Kerst- en Nieuwjaarspost WQMSDAG 10 DECEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot n andag 15 december Brtinsse Fotnxpositie Langs de deur.Bibliotheek De Zaete. Zahrlag 13 december t/mcderdag 20 december en vai maandag 12 t/mirrjdag 23 januari Micu'lharnis Terfconstelling werk cursis- tenkblier Galathea. Diek- huis.Tijdens openingstijden Dieduus. T\nvoensdag 31 december Hekingen Exp>itie over Engeland. Theluin De Bongerd. In no- venber op vrijdag zaterdg en z>ndag, in december dage lijks behalve donderdags en eerte kerstdags Van 10.30 totlLOO uui. Stal tan 't Haringvliet Plait sche beeldspraak uit Gofrte-Overflakkee. Ach teraf 29. Woensdag, don- dertag en vrijdag van 13.00 tot ,700 uur. Zaterdag van 11.01 ot 17.00 uur. TXnvoensdag 31 december Zieikzee Foti's leden Fotogroep Schjuven-Duiveland. Cor- nelns.ichting. Dagelijks 08.Q-:0.00 uur. TXmzéterdag 3 januari Bur^b-Haamstede Fotj'sMarijn van de Ven. Bevfetrschole. Dinsdag tot en met zaterdag. 13.30 tot 16.30 uur. Sommelsdijk Kunst Kado. Galerie Parter re. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tolt 17.00 uur. T\m dinsdag 6 januari Zierikzee Potloodtekeningen Leendert van der Pool. 't Lange Uus, Havenpark. Expositie geopend tijdens winkeltij den. Re nesse Papieren uitklapbare kerst stallen, glazenierskaarten, kerstversiering en sprookje. Blikmuseum De Blikvanger. Dinsdag en vrijdag 10.00- 12.00 uur en zondag 21 de cember van 12.00-16.00 uur. T\m vrijdag 9 januari Burgh-Haamstede Beelden Herman Piet en ke ramiek Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister. Ga lerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrij dag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot 11 januari Zierikzee Werken van Joke Blom, Rob Jansen, Rijnhard Schre- gardus en Samia. Stubs Art Gallery. Donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.30 uur. T\m zondag 18 januari Zierikzee Schilderijen Ytsen Engels- ma. Atelier 4b, Verrenieuw- straat 32. Vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot. 17.00 uur of na telefonische af spraak via 0111-414912. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 10 december Middelharnis Vergadering adviescommis sie onderwijs/welzijn/socia le zaken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Lezing over Echt Kerstfeest vieren door R. Pieper uit Dinteloord. Diekhuus. 20.00 uur. Informatiebijeenkomst. Frans Halslaan 47. 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 11 december Dirksland Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis La Cérémonie. Filmhuis Middelharnis. 20.00 uur. Ooltgensplaat Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 12 december Dirksland Oliebollenactie Amicitia. Huis-aan-huis. Vanaf 15.00 uur. Concert Tracer. De Schakel. Oude-Tonge Kerstmarkt. Bij RK kerk. Van 16.00 tot 22.00 uur. Ooltgensplaat Duivèntentoonstelling pv De Zwaluw, 't Centrum. Vanaf 19.00 uur. Zaterdag 13 december Sommelsdijk Kerstconcert dameskoor Toonkunst en gospelkoor In Touch. Exoduskerk. 20.00 uur. Middelharnis Kerstmarkt en veiling. Diekhuus. Vanaf 12.00 uur. Volkskerstzangavond. Ne derlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Hardrocknight. Jailhouse. 22.00 uur. Zondag 14 december Oude-Tonge Kerstvolkszang. Rooms Ka tholieke kerk. 15.00 uur. Maandag 15 december Middelharnis Vergadering adviescommis sie ruimtelijke ontwikke ling. Gemeentehuis. 19.30 uur. Achthuizen Kaartdag voor ouderen, 't Zaaltje. Vanaf 09.15 uur. Ooltgensplaat Kerstzangavond 50-plussers. 't Centrum. 19.30 uur. Woensdag 17 december Ouddorp Kerstviering kerngroep Van Vrouw tot vrouw. Dorp stienden. 9.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 10 december Zierikzee 'Glück, wieso Glück?', to neelsolo door Sylvia de Leur; Theater Mondragon; 20.00 uur. Informatieavond over borst voeding. Mastgatstraat 90. 20.00 uur. Westerschouwen Kerstbomenverkoop Bos- wachterij aan de Kraaijen- steinweg 140. 9.30 tot 16.00 uur. Zonnemaire Vergadering Dorpsraad; Dorpshuis; 20.00 uur. Donderdag 11 december Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA. Theater Mondragon. 16.00-18.00 en vanaf 19.30 uur. Start kerstwensenactie Am nesty Intèrnational. Her vormd Kerkcentrum, 19.30 uur. Fakkeloptocht, 19.00 uur. Burgh-Haamstede Lezing beroepsfotograaf Frank Husslage over reizen Oost-Afrika. Dorpshuis De Schutse. 13.30-15.30 uur. Brouwershaven Presentatie en toelichting voorontwerpplan Schou- wen-Oost; Tonnenmagazijn; 19.30 uur. Sirjansland Vergadering Reformatorisch Kontactorgaan Schouwen- Duiveland in de grote zaal van de kerk. 19.45 uur. Bruinisse Vergadering Bewonersraad Christelijke Woningbouw vereniging Schouwen-Dui- veland in het dorpshuis. 20.15 uur. Vrijdag 12 december Zierikzee Decembérmarkt in gebouw De Driehoek. Van 19.00 tot 21.00 uur. The Glory of Gospel. Theater Mondragon. 20.00 uur. Noordwelle Winter Fair op Lockershof in Noordwelle. 11.00-21.00 uur. Oösterland Gymnastiekuitvoering SV Duiveland in het sportge bouw Oösterland. 19.30 uur. Bijeenkomst SGP-Studie- vereniging; Consistorie Ge reformeerde Gemeente, Joostdijk 11; 19.45 uur. Zaterdag 13 december Zierikzee Kerststukjes maken bij De Lichtboei in het MFC, 9.30 tot 11.30 uur. Fietsenkijkdag. Politiebu reau. 10.00-12.00 uur. Verkoping tweedehands feestkleding; korpsgebouw Leger des Heils Poststraat 37. 10.00-13.00 uur. Decembermarkt in gebouw De Driehoek. Van 10.00 tot 17.00 uur. PJZ Schouwen-Duiveland verzamelt op Weg naar de Val in Zierikzee voor ski-fes tijn. 13.15 uur. Kerstzangavond regionale koren (Woord Daad). Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Punkrock night met De Hei deroosjes. Brogum. Vanaf 22.00 uur. Renesse Bijeenkomst voor donateurs van de Stichting Vakantie huis Thuredriht in het CJV-jongerenkamp. 11.30 uur. Kinderdisco. Discotheek Pinky's. 14.00 tot 17.00 uur. Zonnemaire Kerstmarkt. Dorpshuis. 13.00-17.00 uur. Dreischor Kerstmarkt (10.00-17.00), kinderdisco (18.30-20.00 uur) en dansavond (21.00). Dorpshuis. Nieuwerkerk Adventsconcert vocaal en semble Cantiona Musicum in de Nederlandse Hervormde Kerk. 20.00 uur. Bruinisse Hobbybeurs/kerstmarkt. Dorpshuis en sporthal De Vanger. 10.00 tot 17.00 uur. KEtSTBRUNCH MIEpËLHARNIS - Op ini- tiatèi van de werkgroep FlaHee van SOS-Kinder- dorfei wordt zondag 21 de- cemler een kerstbrunch ge- houcèi in restaurant Chajsau aan het Zandpad in Midcdharnis. De ghele opbrengst gaat naar <e kinderdorpen Dren en Tjavna in Bulgarije. Voor rserveringen: telefoon 0187-62094. De brunch be gint oi 11.00 uur. GRCEI BLOEI MIDD'.LHARNIS - De afde- ling Goeree-Overflakkee van Güei Bloei houdt don derdag 18 december een Kerst-nn in het Diekhuus in Middeharnis. Op let programma staat bloenschikken, onder meer met kransen, slingers, kerst- boom/ersierselen, kaarsen en dri fschalen. Daarbij wor den materialen als hulst, bessen, blad, takken, sterap pels, kastanjes en mispels gebruikt. De bijeenkomst bè- gini om 20.00 uur. Voor ande re iilichtingen: 487642. KERSTBAL OUDE-TONGE - Dansver- enig.ng Dance Fever '85 houct zaterdag 20 december haarkerstbal in de Grutters- wei ii Oude-Tonge. Dansorkest Blue Boys ver zorgt de muziek. In de pauze worden twee ronden bingo gespeeld. De zaal is voor deze gelegenheid in kerstsfeer versierd. Aanvang 20.30 uur. KERSTBINGO OUDE-TONGE - In parochie- huis Bolbaeken in Oude-Ton ge wordt zaterdag 20 decem ber een kerstbingo-avond gehouden. Er worden vijf verschillende rondes en een superronde ge- speelda. De opbrengst is be stemd voor de restauratie werkzaamheden aan het dak van de Rooms-Katholieke kerk. De bingo begint om 20.00 uur. GEVONDEN MIDDELHARNIS - Bij het politiebureau in Middelhar nis zijn de volgende voorwer pen binnengebracht. In Sommelsdijk werden ge vonden: een armband, een linnen tas met kleding en een bril in doos. In Middelharnis werden een spelcomputer en een portemonnee Jurassic aangetroffen, in Ooltgens plaat een broche, in Ouddorp en Dirksland een horloge en in Goedereede een armband. Eigenaren kunnen hun ver miste goederen ophalen. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - 'Aan elkaar den ken' is het uitgangspunt van waaruit de 27-jarige studente Julia Kaiser de decemberpostzegels van dit jaar ontwierp. Zij gaf deze 'kersttelepatie' vorm in een eenvoudige lijntekening van twee hoofden die elkaar overlappen. Veel Nederlanders sturen elk jaar hun familie, vrienden en kennissen een kerst- en/of nieuwjaarskaart. PTT Post ontwikkelt hiervoor tradi tiegetrouw een feestelijke ze gel.' Het ontwerp voor de de cemberzegel 1997 werd geko zen uit meer dan twintig voorstellen. Deze werden ontwikkeld door studenten van het Sandberg Instituut. Kersttelepathie is het thema van de decemberpostzegel, die dit jaar werd ontworpen door Julia Kaiser. V Dit Instituut, verbonden aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam, verzorgt on der meer de tweede fase op leiding Voor Grafisch Ont werpen. PTT Post drukt de postzegel in een oplage van 200 miljoen stuks. Het velle tje met twintig zelfklevende decemberzegels is te koop op alle postkantoren, posta gentschappen en de meeste verkooppunten van wens kaarten. Een decemberzegel kost 55 cent in plaats van 80 cent. De decemberzegel is voor het eerst geldig tot en met 6 janu ari. Nieuwjaarskaarten kun nen op die manier ook met korting worden verstuurd. Bij aankoop van drie velle tjes decemberzegels ont vangt de klant een gratis CD met zeven liedjes, waaronder een nummer van de nieuwe CD van André Rieu. Post die verstuurd wordt met een decemberzegel van 55 cent moet rechthoekig (maar niet vierkant) van vorm zijn. Daarnaast mag de kaart niet zwaarder zijn dan 50 gram. In alle andere geval len moet worden gefran keerd volgens het normale tarief. Na 6 januari 1998 geldt de de cemberzegel als een gewone postzegel van 55 cent en moet voor het verzenden van een brief een extra postzegel van 25 cent worden bijgeplakt. BURGH-HAAMSTEDE 'Pompoenen in keramiek' is het thema van een tentoon stelling, die tot en met vrij dag 9 januari is te zien in ga lerie 't Zuuddek in Haamstede. De pompoenen werden ge maakt door de kunstenares Ida Wendrich. De expositie omvat verder bloemen- en schelpenkransen, die werden vervaardigd door Trudy Kornaat, beeldhouwwerk van Herman Put en kera miek gemaakt door Liesbeth Muilemeister. De expositie is wekelijks geopend op don derdag van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Ook op Tweede kerstdag kunnen belangstel lenden terecht in de galerie, die is gevestigd aan de Wil lem Alex-anderstraat 14 in Haamstede. Pompoenen in keramiek zijn te zien bij galerie 't Zuuddek. Het Willibrorduskoor uit Zierikzee Met Sint Willibrorduskoor uitZierikzee MIDDELHARNIS - Gregoriaanse zang en de orgel werken van J. S. Bach staan centraal tijden het ves perconcert dat zaterdag 13 december wordt gehou den in de Rooms-Katholieke kerk in Middelharnis. Het betreft het eerste Triplum-concert in een nieu we opzet. Er wordt aan meegewerkt door het Sint Willibrorduskoor uit Zierikzee. De nieuwe opzet houdt in dat het concert wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 uur, zon der pauze Na afloop is het mogelijk om met elkaar te praten over muziek, met daarbij een drankje. Tijdens dit Triplum-cóncert wordt een begin gemaakt met de uitvoering van alle orgelwer ken van J.S. Bach; een ambi tieus project van Sietse van Wijgerden. Na de uitvoering van alle orgelwerken van C.Franck wil de dirigent en musicus nu dit project uit voeren. De Bach-cyclus kreeg de titel 'Bach en anti- Bach'. Het Sint Willibrorduskoor uit Zierikzee staat onder lei ding van Theo Faber. Het koor brengt de spirituele Gregoriaanse zang uit de Middeleeuwen tot leven. Fa ber groeide op in een omge ving waar dagelijks het Gre goriaans was te horen. Behalve dirigent is hij orga nist van de Katholieke kerk in Zierikzee. Gregoriaanse zang werd de afgelopen jaren weer zeer populair bij het pu bliek. Het Sint Willibrordus koor vertolkt de beroemde stukken 'Te Deum' en 'Mag nificat' en orgelbewerkingen van Bach waarvan de melo die afstamt van het Gregori aans. Het nieuwe koor 'A Prima Vista' onder leiding van Siet se van Wijgerden treedt tij dens het Triplum-concert voor het eerst op. Het voert het motet 'Jesu, meine Freu- de' van Bach uit, een werk dat volgens de dirigent rijk en intensief is. In het kader van de Bach-cyclus 'Bach en anti-Bach' wordt tijdens het concert de beroemde 'Tocca ta' en 'Fuga' in D kleine terts uitgevoerd. Elk volgend con cert in de Bach-reeks wordt begonnen met een komische, korte variatie op de ope ningsmaten van dit beruchte stuk. Het Bach-project wordt vol gens van Wijgerden geken merkt door afwisseling en contrasten. Over enige tijd wordt in het kader van de Triplum-concerten een 'Bach-dag' gehouden waar bij niet alleen werken van Bach op orgel worden uitge voerd, maar ook op andere instrumenten en door middel van zang. In de Jacobuskerk in Renesse, waar van Wijger den organist is, speelt hij vanaf februari 1998 iedere eerste zondag van de maand Bach na afloop van de kerk dienst tijdens zogenaamde 'inloopconcerten. BEDREIGING OUDE-TONGE - Een der- tienjarige inwoner van Ou de-Tonge werd in de ZWN- bus, die vanuit Middelharnis op weg was naar Oude-Ton ge, bedreigd met een vlinder- mes. Óok werden vernielin gen aangebracht aan het interieur van de bus. De da der is bekend en zal gehoord worden op het politiebureau. Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Dagreisje met kater Er wordt aangebeld. Voor de deur staat vriendin Annet, met een folder in haar hand. Opgewonden wijst ze op een aanbie ding voor een heel goedkope busreis even over de grens. Je krijgt er zelfs een gratis lunch bij. De twee vriendinnen be sluiten mee te gaan. Ze zijn niet de enigen; de hele bus zit vol. De tocht verloopt prima en ze gaan hongerig naar het zaaltje waar een uitgebreide koffiemaaltijd op ze wacht. Maar eerst krijgen ze een verrassing: een mevrouw neemt het woord en vertelt over een speciaal soort deken. Ideaal voor je nach trust, helpt tegen spierpijn en ook reumapijnen verdwijnen als sneeuw voor de zon. Ze laat een filmpje zien met enthou siaste gebruikers, die uitleggen hoeveel plezier ze van de de ken hebben. Ook in de zaal zitten nogal wat mensen die de deken al ken nen en er heel enthousiast over zijn. Goed, de prijs is aan de hoge kant, maar het gaat dan ook om een kwaliteitsproduct. En speciaal voor de mensen uit de bus gaat er 50 van af. Maar dan moeten ze wel snel beslissen. De aanbieding geldt alleen vandaag. De twee vriendinnen aarzelen even. Ze hebben eigenlijk geen deken nodig. Maar het kan natuurlijk nooit kwaad om wat meer aan je gezondheid te denken. De twee mensen met wie ze in de bus gezellig hebben zitten praten, kopen maar liefst drie exemplaren. En voordat ze het weten, hebben zijzelf ook ieder voor 350 een deken gekocht. Thuis komt de kater. Hoe hebben ze zo dom kunnen zijn? Nu is dat voordelige busreisje wel erg duur uitgepakt... Gelukkig is er een uitweg. Zo'n busreis met verkoopdemon stratie is een vorm van 'colportage'. Net als verkoop aan de deur en verkoopparty's bij iemand thuis. Allemaal situaties waarin je wordt overrompeld en ook onder druk wordt gezet om te kopen. Om de consument daartegen te beschermen, gelden voor col portage speciale regels. Koop je iets voor 75 of meer, dan heb je acht dagen de tijd om tot bezinning te komen. In die pe riode kun je van de koop af zonder dat het je iets kost. Door de verkoper of zijn bedrijf een aangetekende brief te sturen waarin je meldt dat je van de koop af wilt. Als de twee dames snel reageren, kunnen ze dus nog onder hun dure dekens uit. Een extra tip: de bedenkperiode eindigt acht dagen nadat de verkoper het koopcontract heeft ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Denk niet te snel dat je te laat bent. Mis schien heeft de verkoper het contract niet meteen - of hele maal nog niet - ingeschreven. Je kunt dat navragen bij de Ka mer van Koophandel. Met Old jazz maniacs New Orleans band BROUWERSHAVEN - Eetcafé t Swarte Schaep in Brouwershaven biedt zondagmiddag 14 december weer een jazzoptreden. Dit keer wordt het concert verzorgd door The old jazz maniacs New Orleans Band. Deze formatie werd opge richt in 1978. Sinds dat op richtingsjaar legt de band zich toe op de oudste vorm van jazz, namelijk de 'zwar te' New Orleans Jazz. Van deze muziekvorm zijn de ka rakteristieken in Nederland slechts weinig bekend. Daar om telt ons land ook maar weinig orkesten, die zich de ze muziekstijl eigen hebben gemaakt. Van de zes leden van de band, spelen er vijf sinds de oprichting mee. De zesde is 'nog maar' tien jaar bij de groep betrokken. The old jazz maniacs hebben in talloze jazzclubs en overige gelegenheden in binnen- en buitenland gespeeld. De band bestaat uit: Guus van Oirschot (trompet), Vincent van Elf eren (trombone), Fons Knegtel (klarinet), Toon Keijzer (banjo), Otto Droge (contrabas) en Max de Jong (drums). Het concert in Brouwershaven begint om 15.00 uur. MIDDELHARNIS - Openbare basisschool d'n Tuun houdt donderdag 18 december een kerstmarkt in het gebouw aan de Marijkestraat 1 in Middelharnis. De kinderen hebben weken geknutseld om hun (kerst)werkstukjes op de markt te kunnen verkopen. Dè jaarlijkse feestweek van de school is dit jaar rond de kerst. Tijdens die week wor den onder meer de volgende activiteiten gehouden: kerst boom versieren, kerststuk jes maken, een kerstviering en kerstmanden maken en bezorgen. De markt is van 16.00 tot 20.00 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland F rits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IMAfP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. x

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 15