Puntendeling tegen Nieuwdorp ervaart DFS als een nederlaag Duiveland toont weer mentaliteit Ondubbelzinnige revanche SKNWK ZSC terug op derde notering ranglijst 2e klasse zaterdag 4e klasse zaterdag 2e klasse zaterdag 4e klasse zaterdag 4e klasse zaterdag Zonnemaire 2 sleept met tien man punt weg MAANDAG 8 DECEMBER 1997 NR 26296 7 BRUINISSE - De magie van Bruse Boys zat hem za terdagmiddag in het getal zes. Want, op de zesde de cember zegevierde de thuisploeg met 6-0 over Mid delburg, wat de zesde opeenvolgende overwinning betekende. Het getal zes kwam bij de trainer van Bruse Boys, Alexander van Keulen, niet eens op. ,,We moeten over de tweede periode heenkijken en misschien zit er dan nog wel meer in." Vanuit de kleedkamer van Bruse Boys ontsteeg een luid gejuich toen de uitslagen van de andere wedstrijden in de tweede klasse E publiekelijk werden gemaakt. De concur rentie in de strijd om de tweede periodetitel, 's-Heer Arendskerke en VVC'68, had lelijke uitglijders gemaakt tegen respectievelijk Yerse- ke (3-3) en Kapelle (1-0). Door deze resultaten loopt Bruse Boys flink uit en staat het vijf punten los van 's- Heer Arendskerke en SKNWK, dat AZW met 1-5 in de luren legde. Maar ook in het algemeen klassement komt Bruse Boys eraan. Dat gezeur en gezanik over de tweede periodetitel doet Van Keulen eigenlijk niet zoveel. Hij wil naar boven en de tweede klasse ontstijgen. De eerste klasse, dat is nog steeds zijn droom. Versperren Op de stand staat de ploeg van de tegenwoordig in Kwadendamme wonende Van Keulen derde met 24 punten. Slechts Dauwendae- le (25) en het al vaker ge noemde 's-Heer Arendsker ke (28) versperren na de dertiende speeldag de weg voor Bruse Boys. De veer tiende competitieronde gaat tegen Kruiningen, een ploeg die de laatste drie weken steeds verloor maar slechts drie punten minder heeft dan Bruse Boys. In deze vorm kan Bruse Boys van iedereen winnen en dus de tweede periodetitel in de wacht slepen. Jacob van den Berge had er na de spetteren de zege op Middelburg alle vertrouwen in. „Nog drie punten," rekende hij voor. ,,Dat moet lukken." Links achter Merien Benard be treurde het dat de winter stop zo snel in zicht is. ,,Nu is er zelfvertrouwen. Hopelijk kunnen we het na de winter stop weer oppakken." Bruse Boys had in Middel burg een makkelijke tegen stander om eens lekker vrijuit te voetballen en het doelsaldo goed op te voeren. Dat laatste lukte zeker want na afgelopen weekeinde heeft Bruse Boys de meeste doelpunten gemaakt van alle poulegenoten: 36 om precies te zijn. Het mag overigens een won der heten dat Middelburg dit seizoen zestien punten wist te vergaren. Het elftal van oefenmeester Henk Willem- se kêht alleen maar tegensla gen. Door deze omstandighe den speelden liefst zes voetballers (inclusief wissel spelers) mee die normaal niet thuishoren in het eerste van Middelburg. Ruben Nijboer en Sebastiaan Bom behoren tot Middelburg 2, Rob Jeras en Daan Eikenhout zelfs tot het derde. Omdat Marco Meur uitviel liet Willemse een A2-speler, Andreas Ver- straten, invallen. Dissonant De zesde dissonant was re servekeeper Swart. Hij ver- Anco van der Linde schiet DFS naar 1-0. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de wedstrijd dacht DFS-coach Andre Wurth dat het als derde geplaatste Nieuwdorp voor zijn ploeg nog wat te vroeg kwam. De Vlissingse tussenpaus tnoest na het aantrekkelij ke duel echter zijn manschappen troosten. Een doel punt van Nieuwdorp in blessuretijd voorkwam dat DFS loon naar werken kreeg, 1-1. „Wil je nog even wachten, ik moet eerst even na de spelers toe. Geef me een minuut." Wurth doet de deur van kleedkamer drie op sport park Van Zuijen open. De spelers met de mondhoeken op half zeven zijn hem even daarvoor voorgegaan. Vijf minuten later komt de Vliss- inger terug. .Sorry dat het zolang duurde, maar ik had wat meer tijd nodig. De jon gens zitten helemaal stuk. Voor de wedstrijd teken je voor een gelijkspel tegen een ploeg als Nieuwdorp. Nu werkt DFS de hele wedstrijd hard, geeft bijna geen kans weg en dan krijg je net voor het eind een doelpunt tegen. We hadden deze overwinning voor het zelfvertrouwen net zo goed kunnen gebruiken. Nu kan ik weer opnieuw be ginnen." De komst van trainer Andre Wurth naar DFS lijkt niette min net zo verfrissend te werken zoals Leo Beenhak ker dat bij Feyenoord lukt, afgezien van de nederlaag gisteren tegen NEC dan. Ge lijk aan Don Leo praat de er varen Vlissinger de spelers vertrouwen in en overtuigt ze van eigen kunnen. Spelers fleuren weer op. Een speler als de negentienjarige nieuwkomer Mariko Rouw speelde als rechtermidden velder frank en vrij nadat hij aan het begin van de compe titie net als een paar colle ga's veel te krampachtig speelde. Zonder overtuiging. (Foto: Marijke Folkertsma) Mede door het vele blessure leed had DFS geen eigen ge zicht en de chemie tussen Kees Joosse en de spelers groep was inmiddels uitge werkt. De ambitie om 'om de prijzen te gaan spelen' ging door de slechte seizoensstart de koelkast in. Nieuwdorp bijvoorbeeld gaf DFS thuis destijds met een 5-1 neder laag nog een lesje. Onrust stak de kop op en het einde van de samenwerking tussen de Middelburgse oefenmees ter en de gedegradeerde der deklasser was onvermijd baar. Met de 57-jarige Wurth als vervanger, die tot eind van het seizoen tekende, haalde DFS een zwaarge wicht in huis. Een coach met een schat aan ervaring tot op het hoogste niveau. Bij zijn entree constateerde de ex-oefenmeester van on der andere Kloetinge en RBC een nijpend tekort aan duur zaam vermogen. Hij zette een paar intensieve trainin gen op het programma waar door sommige DFS-spelers even niet wisten hoe ze het hadden, zo zwaar. Maar het was nodig, zo zei de trainer zaterdag, omdat wanneer je Axel met 1-5 de boot in AXEL - SKNWK leert snel in de tweede klasse E. Na de 1-5 verloren thuiswedstrijd tegen AZW nam de Nieuwerkerkse ploeg afgelopen zaterdag met de zelfde cijfers in Axel revanche. ,,We hebben de stijgende lijn te pakken," concludeerde SKNWK-coach Cees Willem- se. ,,De mensen die het moe ten doen, doen het ook. Dat is goed voor de ploeg." Van een juichstemming is volgens Willemse niet meteen spra ke. Hij wil eerst dat het gat naar onderen onoverbrug baar wordt. Rood SKNWK werd in Axel wel een handje geholpen door de sluitpost van de thuisploeg. Deze beroerde met zijn hand buiten het strafschopgebied de bal en kon met rood ver trekken. Dit kwam het spel van Theo Hanni, de AZVV- spil, niet ten goede. Pas na rust profiteerde SKNWK van de overtal-situatie. Al had het team daar wel wis selspeler Peter van der Cin- gel (voor Jan-Jaap Padmos) voor nodig. Hij brak koud in het veld de score open. Met een erna gaf hij de assist voor 0-2. Na de tweede treffer bood AZW geen weerwerk meer. Willemse betreurde slechts de tegengoal. Het is SKNWK in dertien wedstrijden niet gelukt de nul te houden. AZW - SKNWK 1-5 (0-0) - 60. Van der Cingel 0-1, 61. De Valk 0-2, 66. Theunisse 0-3, 70. De Bruine 0-4, 80. Hanni 1-4, 85. M. Flikweert 1-5, gele kaart: Den Haan (SKNWK), scheidsrechter: W. Roegiest. Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, R. de Bruine, S. Flikweert (30. Neele), Den Haan, VanNieuwenhuijze, J. de Bruine, Theunisse (70. Van Marle), Padmos (59. Van der Cingel), De Valk, M. Flikweert. Gelijkspel tegen Smerdiek SINT-MAARTENSDIJK - De laatste drie duels te gen Smerdiek werden door Duiveland alle drie ver loren. Zaterdag vonden de mannen van trainer Ri- nie Verwest het welletjes. In het hol van de leeuw behaalde Duiveland een 1-1 gelijkspel. „Over de he le wedstrijd gezien verdiend," aldus de trainer uit Zierikzee. Met wedstrijdgerichte trai ningen had Verwest zijn ploeg voorbereid op het tref fen met Smerdiek. „Bij hun is alles afgestemd op Niels Hage, hun spits die ongeveer vier meter dertig lang is," dolde Verwest. De boomlange aanvaller werd bijna negentig minuten lang uit de wedstrijd gehou den door bewaker Jaco Boogert. Slechts twee keer ontsnapte hijDe eerste keer trof zijn kopbal geen doel, de tweede keer dat hij, een half metertje ruimte kreeg scoor de hij 1-1. Daarvoor had Duiveland al na twee minuten via André van de Berge een dot van een kans gehad en had diezelfde speler in de negende minuut Duiveland op 0-1 gezet. Vlak voor rust miste Daan Dooge een unieke kans op 0- .2. Na de gelijkmaker in de tweede helft bleef het lang rustig voor de goals. Twee minuten voor tijd zette John Dorst voor en liet Joop Wes- dorp bij de tweede paal de kans om drie punten voor Duiveland te bezorgen lig gen. „We hebben in ieder geval weer wedstrijdmentaliteit getoond. Het was niet zo slap als vorige week. Er was bele ving vandaag. Volgende week hebben we DFS. Dan gaat het ook weer spette ren," beloofde Verwest. Smerdiek - Duiveland 1-1 (0-1) - 9. Van de Berge 0-1, 57. Hage 1-1, gele kaarten: Boogert, De Bruine (Duive land), scheidsrechter: A. van Kan (Kerkwerve). Opstelling Duiveland: Zwart, Boogert, De Jonge, H. Verhoek (50. IJzelenberg), Van de Boogaart, Wesdorp, Brekelmans (70. Capelle), Van de Berge, Dorst, J. de Bruine, Dooge. Na zege op Stavenisse SCHARENDIJKE - ZSC staat na een korte tussen poos terug op de derde plaats van de ranglijst. Dit resultaat dankt de Scharendijkse formatie aan de 2- 1 winst van afgelopen zaterdag op Stavenisse, waar tegen het uit 1-6 werd. De ploeg van de Zierikzeese leidsman Kees Kommer heeft na dit weekeinde zelfs uitzicht op meer want ko mende zaterdag is Krabben- dijke de te bespelen oppo nent. Een overwinning van ZSC betekent de tweede plaats. Al die noteringen doen Kom mer niet zo verschrikkelijk veel. Hij zou het leuk vinden als ZSC tweede of derde kan worden en als gevolg hiervan kan deelnemen aan de na- competitie en dan drie leuke wedstrijden te hebben. Pro motie heeft geen zin. Kom mer duidelijk: „Zeker voor de vereniging ZSC niet." Niet alleen een hoge positie op de stand geeft recht op na- competitie, in de tweede pe riode doet ZSC volop mee met negen punten. Alleen DFS. Zaamslag en Borssele hebben een punt meer. De wedstrijd tegen Stavenis se was voor de thuisploeg slechts in de eerste helft een lastige klus. Snel na het eni ge doelpunt van de Tholense ploeg maakte Niels van de Moezel gelijk. Na de pauze viel Stavenisse conditioneel ver terug en profiteerde ZSC eenmaal door een goal van Jacco Heij- hoer. Vlak voor tijd kwam ZSC goed weg toen een speler van Stavenisse de lal raakte. Kommer: „Dan mag je blij zijn dat het 2-1 blijft." ZSC - Stavenisse 2-1 (1-1) - 20. 0-1, 32. Van de Moezel 1-1, 70. J. Heijboer 2-1, gele kaart: Van de Moezel, scheidsrech ter: J. Koole. Opstelling ZSC: Smits, B. Dorreman, Klaassen, Van der Have, J. Heijboer Me- ganck (70. De Voogd), J. Dor reman, L. Heijboer, J. W. Dorreman (83. Van Oeveren), Van de Moezel, Kiesenberg (75. Messemaker). Ploeg staat na 6-0 zege op Middelburg stevig aan leiding tweede periode Bruse Boys onstuitbaar VOGELWAARDE - Zonne maire 2 behaalde gistermid dag op Vogelwaarde 4 een wonderbaarlijk en doelpunt rijk gelijkspel, 5-5. Binnen zestig seconden keek de ploeg van trainer Wim Kommer tegen een 1-0 ach terstand aan. Daarna was het open huis in de verdedi ging van Zonnemaire want na een half uur stond het 4-0. Zelf verprutste de Schouwse ploeg de ene na de andere kans. Niet alleen de grote achter stand was een probleem voor Kommer, ook het gezeur van speler Jimmy Vokri op zijn medespelers was hij meer dan zat. De coach, die geen wissels had, besloot Vokri eruit te zetten en met tien personen door te gaan. Doelpunten van Marnix Eijs- koot en Marcel de Vlieger brachten de spanning terug en Kommer geloofde er weer een beetje in. Die hoop was na 5-2 weg. Toch presteerde Zonnemaire het ongelooflij ke door drie keer te scoren. In de laatste tien minuten keurde de scheidsrechter een volgens Kommer glaszuivere treffer van Marcel de Vlieger af. Vogelwaarde 4 - Zonnemaire 2 5-5- 1. 1-0,20.2-0,21.3-0,30. 4-0, 47. Eijskoot 4-1, 55. M. de Vlieger 4-2, 60. 5-2, 62. M. de Vlieger 5-3 (strafschop), 75. M. de Vlieger 5-4, 80. Van Vulpen 5-5. Opstelling Zonnemaire: Goe- mans. Schenk, E. de Vlieger, Van Houdt, 't Hart, Stoel, Huysmans, M. de Vlieger, Vokri, Eijskoot, Van Vulpen. TENNIS MONTE CARLO (ANP) - Pe- te Sampras heeft zijn totale verdiensten aan prijzengeld opgevoerd tot ongeveer 64 miljoen gulden (32 miljoen dollar). De nummer een van de wereld verdiende in het afgelopen tennisjaar 6.498.311 dollar. Dat was ruim twee keer zo veel als de nummer twee op de lijst van best verdienende spelers, Kafelnikov, die 3.207.757 dollar opstreek. Van de Nederlanders ver diende Krajicek het meest met 1.434.564 dollar. Daar mee neemt hij de elfde plaats in. Hij voerde daarmee zijn totaal op tot 6,8 miljoen dol lar. Trainer Wurth: 'Nu kan ik weer opnieuw beginnen' dedigde het Middelburgse doel omdat eerste goalie Ri chard Lagarde al in het begin van de eerste helft door zijn enkel heenging. Uitgerekend Swart leidde de ondergang van zijn team in. Een uiter mate zwakke pass, door het midden, naar een ploegge noot werd onderschept door Peter Willemse. Zulke bui tenkansen moet je een man in vorm - dat onderstreept de spits wekelijks - niet geven. Zijn schot in een leeg goal be tekende 3-0 en zijn dertiende van het seizoen. De tweede helft was net aangevangen, Het werken aan een monster score kon beginnen. Dezelfde Willemse en Jacob van den Berge hadden in de eerste periode tegen Middel- burg, waarvan in de uitwed strijd met 1-3 werd gewon nen, voor de treffers gezorgd. Willemse na een sublieme Bruse aanval over vele schij ven. Van den Berge na aange ven van dezelfde Willemse. Had Middelburg dan hele maal niets te zeggen? Jawel, het kreeg voor de tegengoals uitgelezen mogelijkheden al le blessurezorgen te verge ten, maar vergat te scoren. Een Middelburgse treffer was heel reëel geweest, vond coach Willemse. Van de ande re kant toonde hij ook realti- teitszin. „Die 3-0, daar kom je niet meer over heen." Dat was waar. Bruse Boys kon doen en laten wat het wilde. Met een straffe wind in de rug produceerde de thuis ploeg het ene na het andere hoogstandje. Hakjes, mooie goals, prachtige rushes en splijtende passes, het was za terdagmiddag allemaal te zien op het voetbalveld in Bruinisse. Na de 3-0 opende Ralph van den Ouden de Bruse spekta kelshow met een zoefend schot in de rechterboven hoek. De vijfde kwam van verdediger John van Dijke die in een kluts iedereen de baas bleef. De zesde goal was een fraaie van Jacob van den Berge die de bal koppend in dook uit een voorzet van de goed ingevallen Leo Burgers. De laatste doelpuntenma ker, op zijn Bru's: „Makkie hè." Bruse Boys - Middelburg 6-0 (2-0) - 21. Willemse 1-0, 35. J. van den Berge 2-0, 51. Wil lemse 3-0, 63. R. van den Ou den 4-0, 67. Van Dijke 5-0, 80. J. van den Berge 6-0, gele kaart: Hanzen (Bruse Boys), scheidsrechter: C. Spek (Ze venbergen). Opstelling Bruse Boys: Mul ler, T. van den Berge, W. van den Ouden, Van Dijke, Be nard, Th. van den Berge (74. De Keijzer), Hanzen (70. Bur gers), R. van den Ouden, Wil lemse, J. van den Berge, Ble- iji (61. Avdic). Bij Bruse Boys-Middelburg ligt de bal in een niemandsland. (Foto: Marijke Folkertsma) conditioneel sterk bent al die andere dingen in het voetbal ook zoveel makkelijker gaan. Bovendien laat Wurth de spelers 'meedenken' in plaats van het klakkeloos opvolgen van aanwijzingen van hogerhand. „Je merkt aan alles dat het een goede trainer is," zegt verdedigen de middenvelder Pieter Han- se. „Hij houdt ons constant de spiegel voor, haalt spelsi tuaties terug en zegt hoe het beter kan. De trainingen zijn een genot als je iedere keer wat bijleert. We zijn bezig uit het dal te kruipen. Daarom is het jammer dat we vandaag niet gewonnen hebben. Het kotnt aan als een nederlaag." Het was inderdaad wrang, dat moment kort voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Cobussen uit Scharendijke. Het zestienja rige Marokkaanse talent Mi- loud Akhygad, die halverwe ge de tweede helft van zijn werk aan kwam snellen, wist zich te ontdoen van zijn mandekker Leon Verhage, zette vanaf links voor waar na het leer de kruin schamp te van twee DFS'ers. Nieuw- dorp-spits Ronald de Jonge raakte het leer wel vol, 1-1. Het kwam als bedorven mos terd na de maaltijd, die later treffer. Want tot dat moment had DFS in het duel, geken merkt door een aantrekke lijk hoog tempo, zijn oppo nent goed onder controle. De rentree van de langdurige ge blesseerde Clement Rijnberg heeft DFS-defensie de brood nodige rust teruggegeven. Net als in het duel met SVD werd nagenoeg geen kans weggeven. In de eerste helft werd doel man Peter Brusse alleen tweemaal door De Jonge op de proef gesteld. In beide ge vallen toonde de goalie zich op de afstandschoten be kwaam zoals de goalie zich wel vaker onderscheidt door goede reflexen en uitsteken de meevoetballende kwali teiten. Hij dreigt met zijn spel het vierdeklasse niveau te ontstijgen. „Hij moet nog veel leren maar hij heeft veel in zijn mars," zei Wurth. Nieuwdorp wist geen raad met het hardwerkende DFS. dat gezonde agressie toonde in de duels. De ploeg van trainer Bart Dirk reageerde daarentegen overspannen op de dadendrang van de thuis ploeg en hanteerde een paar maal de botte bijl. Twee gele kaarten waren het logische gevolg, maar een aanslag op de kuit rechterspits Bas Ho- genstein kort voor rust waar door hij het strijdperk moest verlaten, werd gek genoeg niet bestraft. Nadat de eerste tien minuten van de tweede helft Nieuw dorp nog de overhand had, kwam DFS in hét vervolg steeds meer op. Toen ook bleek waar het aan nog aan schort bij de formatie uit Burgh-Haamstede. Het mist nog de gave om de tegenstan der de wil op te leggen. Wurth maande de achterhoe de om op te schuiven om zo doende de Walcherse ploeg op te sluiten. Prompt kwa men kansen op de openings treffer. Een inzet van Marco van de Zande na een corner strandde nog in een wirwar van spelers. In de 78e minuut was het wel raak. Leon Ver hage zette voor, de bal plofte neer bij de tweede paal waar Anco van der Linde klaar stond om in te tikken, 1-0. Even later kon DFS zelfs de wedstrijd definitief te beslis sen, maar de strakke corner van René Brussé ging aan al les en iedereen voorbij. Een voetje tegen de bal was ge noeg geweest; in blessuretijd bleek het een dure misser. Nieuwdorp-coach Dirk was na afloop duidelijk. „We ko men hier heel goed weg. Het lijkt op een heel ander DFS dan we aan het begin van de competitie troffen. Toen was het een kwetsbare ploeg. Nu lijkt het weer ergens in te ge loven." DFS - Nieuwdorp 1-1 (0-0) - 78. Van der Linde 1-0, 90. De Jonge 1-1, De Hamer, Selin (Nieuwdorp), scheidsrechter: G. Cobussen (Scharendijke). Opstelling DFS: P. Brusse, Van der Zande, Van der Salm, Verhage (88. De Meij), Rijnberg, Hanse, R. Brusse, Rouw, Van der Linde, Ho- genstein (43. Rotte), Eerdf mans.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7