WPSmRERS PROGRAMMA Moeizame zege De Gouwe Geit Schouwse schutters draaien warm in de winterwedstrijd Van der Velde en Rombouts beste vissers HSV Dreischor Spitsen Bruse Boys sluipen naar boven i Internationals willen praten over de 35 procent-regeling VRIJDAG 5 DECEMBER 1997 NR 26295 9 Volleybalheren MEVO vanaf morgen verder zonder gebroeders Bal 'Met pijn in mijn hart' APELDOORN - De volleybalheren van WEA/ME- VO'80 kampen al enige tijd met ernstige personele problemen. Nu de gebroeders Marcel en Onno Bal de club vaarwel hebben moeten zeggen vanwege werk zaamheden, staat de klok voor het Zierikzeese vol leybal stil op vijf voor twaalf. Hoe die doortikt, blijkt morgen in de uitwedstrijd tegen Intèr/Rijs- wijk. Aan Onno Bal de vraag even terug in de tijd te gaan. Onno Bal begon zijn volley balcarrière op zevenjarige leeftijd bij Intermezzo in Middelharnis. Dat hij niet als vele leeftijdgenoten ging volleyballen en niet voetbal len, heeft alles met zijn ach tergrond te maken. ,,Ik kom kom uit een echte volleybal familie. Mijn vader, mijn moeder, mijn oudste broer (Marcel, red.) speelden vol leybal. Ik heb nog wel even gevoetbald, maar volleybal vond ik toch leuker. En zo is het gekomen." Dat Onno Bal talent had, bleek wel toen hij op zijn zes tiende door trainer Arie de Krey werd gevraagd voor het eerste van Intermezzo. Een club die zin vader nog had helpen oprichten. De volleybalkwaliteiten van de zowel oudere broer Marcel als Onno bleven in de regio niet onopgemerkt. Nadat broer Marcel op verzoek van de naar MEVO overgestapte trainer De Krey, al was over gegaan naar Zierikzee, kreeg zo'n vier jaar geleden Onno hetzelfde verzoek. Kan va der Bal niet echt leuk hebben gevonden. Eerst zijn oudste zoon weg bij de club die hij had helpen oprichten en dan zoonlief Onno ook weg. ,,Daar is natuurlijk over ge sproken met pa. Zijn stelling was 'als je hoger kunt ^pelen, moet je dat doen'. Zo ben ik dus een jaar na mijn broer bij MEVO gekomen." Dat was precies in de periode dat Onno in Rotterdam aan de HTS studeerde en nog thuis bij pa en ma in Middel harnis woonde. Dus best wel een gemotiveerde sportman die het er voor over heeft om tweemaal per week retour tjes Zierikzee te maken. ,,Heb ik nooit als een pro bleem ervaren. Ik was toen 22 en had eigen vervoer. Die reistijd had ik er best voor over. MEVO was de club die regionaal het hoogste volley bal speelde. Later ben ik met m'n broer verhuisd naar Ca- pelle aan den IJssel. We kon den toen samen met Ton Baas (trainer die De Kley bij MEVO opvolgde, red.), die daar in de buurt woonde, meerijden naar Zierikzee om op dinsdag en donderdag te trainen. Dat is altijd prima gegaan. We zijn met Baars toentertijd kampioen gewor den en gepromoveerd naar de derde divisie. Als nieuw komer hebben we toen een seizoen lang buiten verwach ting' gepresteerd. Aan. het eind stonden we vierde van boven. Maar het laatste jaar van Ton ging het allemaal wat minder. We zijn toen ne gende of tiende geworden." Toen kwam Clemens van den Berg. Een nieuwe trainer en een nieuwe aanpak. „Jaze ker," bevestigt Bal, „Cle mens staat veel meer tussen de spelers. In een training en ook in een wedstrijd kan hij meespelen." Ondanks een trainer/speler zit MEVO met een gigantisch probleem: structureel personeelste kort. „Dat klopt helemaal. Vorig jaar is Reginald Weeber ge stopt vanwege werk en ge zin. Dan zijn er nog twee ge stopt. Waarom weet ik niet. En ik ben vorig jaar eenmaal per week gaan trainen. Dan worden de prestaties min- Onno Bal (links) bekijkt de verrichtingen van Reginald Weeber. Bal stopt definitief bij MEVO cieel gestopt, treedt slechts sporadisch op als de nood aan de man is. 80, Weeber, vorig seizoen offi- (Foto: Joop van Houdt) der. Er komt een moment dat je moet kiezen voor werk en gezin. Ik was afgestudeerd en kreeg een baan aangebo den in Apeldoorn. Ik ben pas verhuisd en mijn vriendin heeft hier ook werk gevon den. En mijn broer zit voor PTT Telecom nu in Praag. Het is puur toeval dat we bei den tegelijk zijn weggeval len. Eigenlijk zou het dan zo moeten -zijn dat de jeugd de opengevallen plaatsen in neemt. Daar ontbreekt het op dit moment aan. Talent volle jeugd. Plus dat het gat tussen het eerste en tweede team veel te groot is. Het tweede speelt in de vierde klasse en is dus per definitie niet geschikt om te dienen als springplank voor de jeugd." Hangen en wurgen Dan blijven er met hangen en wurgen van de acht selectie spelers er zes over. Hoe voelt dat als op en tóp volleybal ler? „Ik voel het met spijt in mijn hart. Ik vind het heel vervelend. Ik weet dat het bestuur al langere tijd bezig is om de problemen op te los sen. Het zijn soms vervelen de keuzes die je moet maken in het leven. Werk gaat nu eenmaal voor de sport." Maar de volleybalsport gaat niet verloren voor Bal. „Nee, volleybal zit in m'n bloed. Ik zoek hier in Apeldoorn een club op. Eentje waar ik op de fiets met sporttas achterop naar toe kan rijden. En mag ik nog wat zeggen? Het is echt met verdriet in m'n hart dat ik bij MEVO vertrek. Ik wil alle mensen bedanken die het volleyballen voor het eerste team altijd hebben mogelijk gemaakt. De lijn rechters, de tellers en al die andere mensen die zich ach ter de schermen hebben inge zet voor het eerste." Voorrondes voor Zeeuws kampioenschap NIEUWERKERK - In de maanden december, janu ari en februari organiseert de Zeeuwse Schietbond een drieluik dat luistert naar de toepasselijke naam 'Winterwedstrijd'. Een traditionele pistool-, kara bijn- en geweercompetitie waaraan in drie delen door alle bij de Zeeuwse Schietbond aangesloten Zeeuwse schietsportverenigingen, waaronder die van Schouwen-Duiveland, wordt deelgenomen. Eigenlijk zijn dit de voorron des oftewel de kwalificatie wedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap. Alleen de schutters die zich na drie ron den in de bovenste helft van hun klassement hebben ge schoten, mogen deelnemen aan de finales van de Zeeuws kampioenschappen voor pis tool, karabijn en geweer. Daarmee dient zich meteen voor schietsportvereniging Schouwen- Duiveland een le vensgroot probleem aan. In de hoofdklasse geweer 'per soneel' (de Zeeuwse Schiet bond variant van de 'mees- terkaart' bij de Koninklijke Nederlandse Schietsport As sociatie, red.) zijn van de der tien schutters er maar liefst zeven lid van SV Schouwen- Duiveland. Gezien de stand op de ranglijst na de eerste ronde, staan bijvoorbeeld azen als Willy Goetheer (met 195 punten van de 200) en Piet Goetheer (194) tegen alle verwachtingen in niet bij de eerste acht. Frans Evers (199), Hans de Bruijn (199), Jarno Goetheer (198) en Cor van Ast (195) bevinden zich vooralsnog niet in de geva renzone. Gert-Jan de Ruiter doet het met een voorlopige vierde plaats met 190 punten in de 25 schutters tellende A- klasse boven verwachting goed. Uitstekend zelfs scoren Cor Fase (195), Werner Grofics (195) en Andrea Grofics (191) in de B-klasse. Van de 37 deelnemers bezetten zij de eerste drie plaatsen. In de ge varenzone in de C-klasse be vindt zich Piet Koppenaal op de 25e en voorlopig voorlaat ste plaats met 164 punten. Tegelijk met de 'personele' wedstrijd, draaien de zoge naamde 'vastebaan'-wed- strijden. Dat zijn wedstrij den waar de schutters een deel van hun inschrijfgeld schietend terug kunnen ver dienen. Opmerkelijk is dat Willy Goetheer in dit klasse ment leidt met 199 punten, gevolgd op de tweede plaats door Piet Goetheer met 198, derde plaats Evers met 197 en op een zesde plaats Cor van Ast met 195. In de B- klasse staan hier Werner Grofics en Andrea Grofics met respectievelijk 195 en 191 punten op de eerste en tweede setk. Gebeiteld Bij de karabijnschutters, zit Hans van de Werf in de B- klasse vooralsnog gebeiteld bij de disciplines staand (vierde van de elf carabine- ros met 185 van de 200 pun ten) en drie houdingen (eer ste van de vier deelnemers met 286 van de 300 punten). Een stuk moeilijker zit An neke de Groot bij de drie houdingen op de 7e en laatste plaats met 260 punten in de C-klasse. Bij de kleinkali- berpistoolschutters 10 me ter, doet Han van de Ouden het in de C-klasse uitste kend. Hij staat van de zes deelnemende pistoolschut- ters op de eerste plaats met 168 punten. Ook op 25 meter scoort Van den Ouden op de eerste plaats uitstekend met 184 punten. René de Groot zit van de twintig deelnemers er nog net in met zijn negende plaats met 121 punten op 10 meter. Maar op de 25 meter bevindt hij met een tiende plaats van de veertien pisto- leros vooralsnog aan de ver keerde kant van de streep met 149 punten. Wanneer echter de zogenaamde W's (schutters afwezig door werkzaamheden in het bui tenland), de Z's (schutters af wezig door ziekte) en de G's (schutters die geblesseerd zijn) hun inhaalwedstrijden hebben geschoten, zal aan het klassement in alle disci plines stevig geschud gaan worden. BONUS MIAMI (EFE) - De honkbal lers van Florida Marlins krijgen een bonus van omge rekend 400.000 gulden voor het winnen van de World Se ries. Officials van de club hebben dit bekendgemaakt. De spelers van de Marlins de len mee in de winst die is be haald bij de kaartverkoop voor de wedstrijden van de National League en de World Series. De ploeg uit Miami versloeg in de finale Cleve land Indians. Niels Gebraad X>TiCUS<JÉ,(ptn 6;mp«A-.-jV7 Kleine ledenaanwas sinds aantal jaren Johan van der Velde (links) en Johan Rombouts pronken met hun beker omdat ze het afgelo pen seizoen de beste vissers waren van hengelsportvereniging Dreischor. (Foto: Marijke Folkertsma DREISCHOR - Johan van der Velde (junioren) en Johan Rombouts (senioren) zijn afgelopen weekein de gekroond tot de winnaars van de clubcompetitie 1997 van hengelsportvereniging Dreischor. Dit ge beurde op de jaarlijkse ledenvergadering in Drei schor. De bijeenkomst begon met de reguliere agendapunten, zoals het verslag van de se cretaris en de penningmees ter. Het ledental van de ver eniging liet voor het eerst in een aantal jaren weer een stijgende lijn zien. Er waren vier leden meer dan in het voorgaande jaar. Er waren in dit seizoen acht wedstrijden voor de competi tie. Van deze acht wedstrij den telden de beste zes mee om met behulp van een klas sementspuntensysteem de uiteindelijke winnaar te be palen. Er werd in deze wed strijden ruim 48 meter vis gevangen, een ruime verdub beling ten opzichte van het seizoen 1996. Ook de afme tingen èn het aantal gevan gen vissen waren groter dan voorheen. Het was een spannend einde van de competitie. In de laat ste drie wedstrijden hadden de eerdere koplopers weinig of niets kunnen vangen, zo dat een aantal achtervolgers ook kans had op de kopposi tie. Rombouts won de laatste wedstrijd en samen met nog twee eerdere overwinningen eindigde hij met achttien klassementspunten op de eerste plaats. Wessel de Wilde begon goed in het begin van het jaar met zeven punten en een over winning uit de eerste drie wedstrijden maar door zijn drie visloze laatste wedstrij den eindigde hij met negen tien punten op de tweede plaats. Van der Velde won ook een wedstrijd en was goed voor een derde plaats met 21 punten. Eindstand: 1. J. Rombouts 18 punten, 2. De Wilde 19, 3. Van der Velde 21, 4. K. Romijn 22, 5. A. van der Welle 23, 6. L. den Engelsman 29, 7. W. Ver west 30, 8. N. Romijn 31, 9. K. Kloet 31 punten, 10. R. den Engelsman 35, 11. K. Ver maas 46, 12. R. de Jonge 46, 13. F. Beekman 52, 14. S. Re geer 58, 15. A. van der Welle 61. 16. M. Kleemans 71, 17. A. van der Werf 73, 18. H. Quist 74. MARSEILLE (ANP) - Topspelers in Nederland, voor een groot deel verenigd in Oranje's commerciële poot Team Holland, willen minder inkomstenbelas ting betalen. Ze gaan staatssecretaris Ver meend van Financiën vragen of zij in aanmerking kunnen komen voor de regeling voor mensen met bijzondere capa citeiten die geen 60 maar 35 procent belasting hoeven te betalen. In Nederland spe lende topvoetbaliers uit het buitenland komen nu al voor deze regeling in aanmerking. Topspelers uit Nederland zit ten nu in het CFK-fonds, een bij de vakbond VVCS onder gebrachte pensioenregeling. Die vinden ze niet lucratief genoeg. Vandaar het alterna tief. Tweede ronde beker competitie ZIERIKZEE - De Gouwe Geit had in de tweede ronde van de bekercompetitie in sporthal Onder dak afgelopen woensdag de meeste moeite de kwartfinale te bereiken. De 4-3 overwinning van De Gouwe Geit op De Keien was overigens wel verras send te noemen. De verlie zer staat een flink stuk ho ger op de ranglijst van de eerste klasse. Andere, op merkelijke uitslagen deden zich in de tweede bekerron de niet voor. Alle hoger ge klasseerde teams wonnen van de lager geplaatste ploegen. De kwartfinales (loting: WIK-Pupekop, Au tobedrijf Van der Have-Va- nity/Banjaard, Toren Boys- De Gouwe Geit, Trinity- Braber Groenv.) worden waarschijnlijk in februari 1998 afgewerkt. De halve eindstrijd wordt op dezelf de avond gespeeld. De winnaar- van de beker competitie en de kampioen van de eerste klasse wor den volgend voorjaar naar de Zeeuwse kampioen schappen afgevaardigd. Aan deze titelstrijd nemen ploegen deel uit de recre atieve competities van Zeeuws-Vlaanderen, Wal cheren en de Bevelanden. Uitslagen tweede beker ronde: Autobedrijf Van der Have-Zeelandial 8-3, Stella Boys-Toren Boys 0-13, De Gouwe Geit-De Keien 4-3, FC Kerkwerve-De Pupe- kop 4-6, SV Dreischor-Bra- ber Groenv. 3-11, Vanity/ Banjaard-Profile Tyrec RR 5-2, WIK-Egelantier 8-3. ZIERIKZEE - Als echte sluipschutters nemen de spitsen van Bruse Boys hun stellingen in op de top- scorerslijst van Schouwen-Duiveland, die wordt aangevoerd door Jan-Willem van Gent van MEVO met dertien goals. Na de twaalfde speelronde staan Peter Willemse, Eric Bleiji en Jacob van den Ber ge op respectievelijk elf, tien en acht treffers. Slechts een doelpunt van de Bruenaren is niet gemaakt door één van de makkelijk scorende voor hoede-voetballers. Stand: Jan-Willem van Gent (MEVO) 13, Niels van de Moe zel (ZSC), John van der Have (Zierikzee), Peter Willemse (Bruse Boys) 11, Eric Bleiji (Bruse Boys) 10, Martin Kie- senberg (ZSC), Jacob van den Berge (Bruse Boys), André van de Berge (Duiveland), Erwin Theunisse (SKNWK) 8, Peter Moerland (Renesse) 7, Anco van der Linde (DFS), Robert Tak (Renesse), Wilco de Valk (SKNWK), Matthijs van Vulpen (Zonnemaire) 6, Jaco de Bruine (Duiveland), Serge van den Bos, Lucien Vroegh, Patrick Berrevoets, Bayunga Tekadiamona (Dreischor), William Smits (Brouwershaven), Peter Hil- lebrand (Ouwerkerk), Wilf red Nelissen (WIK), Leon Bakker (Renesse), Peter van der Cingel (SKNWK) 5, 11 spelers met 4 goals, 11 spe lers met 3 goals, 21 speler met 2 goals, 45 spelers met 1 goal, eigen doel tegenstander 4, weekscore: 34, totaalscore: 239. WK-KAARTEN ZEIST (ANP) - De KNVB hoopt in maart de kaarten voor het WK in Frankrijk te kunnen toewijzen aan de houders van de Supporters Club Card Oranje. De bond schakelt bij de ver deling een notaris in als het aanbod groter is dan het be schikbare aantal kaarten. Alleen leden van de Suppor tersclub Oranje die zich voor 15 november hebben aange meld, kunnen aanspraak ma ken op de toegangsbewijzen. In maart verwacht de KNVB inzicht te hebben in het aan tal beschikbare kaarten. De prijzen van de tickets voor de groepswedstrijden lopen uit een van 66 tot 135 gulden en worden duurder per ronde. Het tarief voor een kaart voor de finale varieert van 140 tot 1040 gulden. Vrijdag 5 december Basketbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, 19.00 uur: ME- V0'80-Dynamo'70 (cadet ten), 20.30 uur: MEVO'80- Scheldesport (heren), ME- VO'80-Voorwaarts (dames). Dammen Zierikzee, UW-gebouw, huishoudelijke competitie, 19.30 uur: elfde ronde. Zaterdag 6 december Handbal' Zierikzee, sporthal Onder dak, 11.00 uur: Delta Sport- Orion (DJ), 12.00 uur: Delta Sport-V entura JC). Korfbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 14.00 uur: All Ready E- TOGO E. 14.50 uur: All Rea dy CM-Zaamslag CM, 15.50 uur: All Ready A-Stormvo- gels Al, uitwedstrijden: Thor-All Ready, Tjoba B-All Ready B. Schaken Zierikzee, MFC-gebouw. per soonlijk kampioenschap Zeeland, 10.15 uur: derde en vierde ronde. Voetbal Zierikzee, sportpark Den Hogen Blok, 10.00 uur: Schouwen-Duiveland G2 - Walcheren G2. Volleybal Uitwedstrijden: Spirit 2- Kwiek (jongens D), Vollido- Kwiek (meisjes A2). Bernis- se-Kwiek (heren II). Ber- nisse-Kwiek (dames II), In termezzo-Kwiek (heren I), Bernisse 2-Kwiek (dames III), Inter/Rijswijk-WEA/ MEVO'80. Zondag 7 december Badminton Uitwedstrijden: Drunen-BC Zierikzee, Marathon 6-BC Zierkzee 3, Astroïden-BC Zierikzee 5. Handbal Den Haag, 13.40 uur: HEC- Delta Sport. Maandag 8 december Dammen Goes, vierde ronde hoofd klasse, 19.30 uur: GZC-Tho- len. Schaken Zierikzee. UW-gebouw, huishoudelijke competitie, 19.30 uur: twaalfde ronde. Woensdag 10 december Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak. 20.10 uur: Studio 't Marktje-De Gouwe Geit, Zeelandia Il-Profile Tyrec RR, 20.50 uur: De Pupekop- WIK, FC Kerkwerve-Wear- house, 21.30 uur: PTT-Sport- surf Jonker, Stella Boys- Vanity/Banjaard, 22.10 uur: Autobedrijf Van der Have- Toren Boys, Egelantier-SV Dreischor. Donderdag 11 december Badminton Burgh-Haamstede. Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, 19.30 uur: BC Zierkikzee 2-Avanti 2. BC Zierikzee 3-Avanti 4. BC Zie rikzee 4-Rillandia 2, BC Zie rikzee 5-Wissenkerke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7