Haast met Zierikzee-Noord pi \>VW Voetbalvereniging haalt Sint naar Kerkwerve toe Snelheidscontroles STREEKNIEUWS Als ontsluiting Poortambacht te lang op zich laat wachten Kerstmarkt in Drie Schorren Kerstmarkt OUD PAPIER Vijfentwintig piek voor fitness Bonus Rijkswaterstaat voor fitte medewerkers ZMF wil andere methode van kunstmestpróductie MUZIEKAGENDA X) Pakjes voor achtenveertig kinderen DONDERDAG 4 DECEMBER 1997 NR 26294 S' ZIERIKZEE - Als de ontsluiting van Poortambacht te lang op zich laat wachten, moet er meer haast ge maakt worden met de ontwikkeling van Zierikzee- Noord, zodat de woningbouw in elk geval niet stag neert. Dat advies kreeg wethouder C. Veerhoek dinsdagavond van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Economische Zaken. Veerhoek knoopt het advies in zijn oren, omdat de extra ontsluiting van Poortam bacht mede gelet op de nood zakelijke grondaankoop in derdaad wel enige vertra ging kan oplopen. Onderzoek van het bureau Goudappel Coffeng geeft aan dat de huidige ontsluiting van de wijk al niet meer toe reikend zal zijn als dertig procent van de uitbreiding van Poortambacht is gereali seerd. Bijna onverant woord om dan verder te bou wen," vindt H. Coomans (VVD) en hij stelt voor het uitbreidingsplan Zierikzee- Noord eerder in beeld te brengen. Zijn voorstel werd gesteund door de overige commissieleden. Onjuist Goudappel Coffeng doet vier voorstellen voör de ontslui ting van Poortambacht. B&W geven de voorkeur aan een extra aansluiting op de Laan van Saint Hilaire ter hoogte van het Eerste Weeg- je. Hoewel dat niet exact in het voorstel staat aangege ven, is het volgens Veerhoek wel de bedoeling de bestaan de aansluiting van het Eerste Weeg je dan wel te laten ver vallen. De bewoners van de panden Eerste Weeg je 1 en 3, de ge broeders J. en M. Kloet ma ken bezwaar tegen het plan. Volgens J. Kloet worden met DREISCHOR - Stichting Peuterspeelzaal De Drie Schorren houdt ook dit jaar weer een kerst markt in Dreischor en wel op zaterdag 6 decem ber. Tijdens de kerstmarkt in de peuterspeelzaal wor den verschillende zelfge maakte kerstartikelen verkocht. Voor de kinde ren is er een grabbelton en wordt een kerstvideo vertoond. De kerstmarkt begint om 13.30 en duurt tot 16.00 uur. DREISCHOR - Ondernemers en hobbyisten presenteren zich zaterdag 13 december op de Kerstmarkt in het dorps huis van Dreischor. Er zijn verschillende artike len verkrijgbaar zoals, kerst stukjes, zelfgemaakte kaar ten, kerststaven en versie ring. In het in kerstsfeer ver sierde dorpshuis geven ook Amnesty International en de Welfare van het Rode Kruis acte de presence. Bezoekers kunnen zich tegoed doen aan glühwein, koffie, soep en broodjes. De Kerstmarkt is van 10.00 tot 17.00 uur. De kinderen kunnen zich van 18.30 tot 20.00 uur uitleven tijdens de disco. Om 20.30 uur staat de verloting van de prijzen van de decemberactie gepland. Sound Wave ver zorgt vanaf 21.00 uur dans muziek voor de volwasse nen. DREISCHOR - Leden van muziekvereniging Crescendo halen zaterdag 6 december oud papier op in het dorp en de polder van Dreischor. De inwoners wordt verzocht het papier en karton goed ver pakt en tijdig langs de kant van de weg gereed te zetten. De ophalers gaan om 9.00 uur van start. BINDINGSAVOND BURG-HAAMSTEDE - De brandweerpost Haamstede en Renesse houdt op vrij dag^ december een bin dingsavond. De bijeenkomst wordt gehouden in Sport- en Recreactiecentrum Wester- schouwen. Het officiële ge deelte begint om 19.00 uur. Op deze avond zal een aantal korpsleden in het zonnetje worden gezet wegens het be halen van een diploma of een certificaat. Daarnaast wordt er afscheid genomen van vier korpsleden die de branweer verlaten of wegens verhui zing een onderkomen hebben gevonden bij een andere brandweerpost in de ge meente. een ontsluitingsweg tussen beide panden de geluidscrite ria voor woonhuizen over schreden. M. Kloet verklaar de tijdens de commissievergadering dat Goudappel Coffeng zich in haar onderzoek baseert op de oude Structuurschets van 1990 en uitgaat van onjuiste verkeerscijfers. Volgens de wethouder echter zijn er ten behoeve van het onderzoek verkeerstellingen verricht en zijn de gevolgen van de toekomstige uitbrei ding van het bedrijventer rein en van Poortambacht 10 en 11 in het onderzoek mee genomen. Ook met de ver keersdruk door de vestiging van het gemeentehuis is-re kening gehouden, maar nog niet met de ontsluiting naar de exacte locatie van het nieuw te bouwen gemeente huis. J. Roukema (RPF) ziet meer in ontsluiting via de zuidkant van Poortambacht met een aansluiting op de Nieuwe Kooiweg. Doortrek ken van de Grevelingen- straat komt daar volgens Veerhoek niet voor in aan merking. Rijkswaterstaat gaat niet akkoord met twee kruisingen zo dicht op el kaar. Een ontsluiting via de Klerksweg zou dan wellicht meer kans van slagen heb ben. Een mogelijkheid, waar vooral R. van der Wekken (CDA) zich in kan vinden. Roukema en J. van der Veer (D66) verschillen van mening over het gebruik van de Boe- Vorig jaar maakte Sint voor het eerst zijn entree in Kerk- werve. „Dat was vroeger al tijd mijn kinderwens, want Sinterklaas kwam wel altijd op andere dorpen aan en nooit hier. Maar we hebben nu een leuke groep bij elkaar en toen zijn we dit gaan orga niseren," vertelt evenemen- tencommisielid Diana de Bil. Koos Sint vorige jaar nog voor een wat traditionele in tocht met paard en oude wa gen, dit jaar besloot de kin dervriend per helikopter het dorp aan te doen. „M'n paard heeft zijn voet verstuikt. Ge lukkig kwam ik die helikop terman tegen," legde Sinter klaas aan de kinderen uit. Of Sint daadwerkelijk aan zou komen, bleef tot het laat ste moment spannend. Twee Pieten arriveerden precies op tijd per jeep op de Ring. Tot grote schrik van de ver zamelde kinderen, bleek de Sint echter kwijt te zijn. Prince Helikopters bracht uitkomst. Op een drassig renweg als ontsluitingsroute en ook wethouder Veerhoek zei het zonde te vinden die mooie Boerenweg op te offe ren. P. van der Meide (SGP) vindt de aanleg van een nieu we ontsluitingsweg haaks staan op het collegeprogram ma dat geen aantasting van de open ruimten voorstaat. Hij pleit vooral voor het ver beteren van de huidige kruis ingen en voor de aanleg van weitje werd geland, waarna Sint met nog een derde Piet met de jeep door het dorp werd gereden. De tocht ein digde in de kantine van de voetbalvereniging en daar begon voor de meesten het leukste gedeelte van het feest. Voor alle achtenveertig kin deren hadden Sint en zijn Pieten namelijk een cadeau tje meegebracht. Niet zo maar een standaardcadeau tje, maar voor elk kind een pakje dat ook echt op het ver langlijstje stond. Aan Dennis de Boer de eer het eerste pak je in ontvangst te nemen en dat liet hij zich geen twee keer zeggen. Nog voor Sin terklaas hem een hand kon geven,,gritste hij zijn cadeau weg. Sharona Wittenberg, de vijfjarige dochter van Diana, kreeg een video van de Snor kels cadeau. In ruil daarvoor gaf ze hem een tekening, waarop ze een Zwarte Piet in elkaar had geplakt. En dat was niet de enige tekening die het Spaanse stel kreeg. kleine rotondes. Er bleven ondanks twee discussieron den nogal wat vragen open over de ontsluiting van Poortambacht en wethouder Veerhoek besloot dan ook het voorstel mee terug te ne men naar het college van B&W en met een nader uitge werkt plan weer naar de commissie te komen. De leden adviseerden posi- Tekeningen van stoomboten, Sinterklaas en zijn Pieten werden door Sint zorgvuldig bestudeerd. In tegenstelling tot andere kernen op SchouwemDuive- land kiest de evenementen commissie voor een pakjes festijn, in plaats van poppenkast of clownsoptre dens. „Dat is ook de reden dat wij de intocht zo laat plannen. Want hij brengt echt cadeautjes mee. Op za terdagen is de kantine daar naast bezet, dus houden wij het altijd woensdagmid dag," vertelt De Bil. De posi tieve reacties van vorig jaar nodigden uit de Sinterklaas intocht tot traditie te gaan maken. „Het ging toen al heel lang van tevoren door het dorp en ook na afloop kregen we veel compliment jes. Nu is het natuurlijk al weer wat gewoner, maar we doen het denk ik niet voor niets." De Sinterklaasintocht is niet de enige activiteit waar de evenementencommissie zich sterk voor maakt. Ook met Pasen staat voor de jongsten in het dorp een speciaal feest op het programma. Daar naast zijn er natuurlijk acti viteiten voor de clubleden zelf. De Bil: „We proberen de kinderen daarmee natuur lijk ook naar de club toe te trekken, zodat ze hier be kend zijn." tief over het ontwerp-be- stemmingsplan Diensten- en bedrijventerrein Boeren weg. Fase één daarvan is ge realiseerd, fase twee voor ziet in de realisering van een facilitair bedrijvencentrum en fase drie in de verdere ves tiging van kantoren en de tailhandelsbedrijven, die qua aard, schaal of volume niet in de binnenstad passen. Als voorwaarde daarvoor Op die manier de uitstoot van het verzurende ureum met driekwart en die van ammoniak met de helft ver minderen. De provincie Zee land wil de vergunning van de ureumafdeling van de kunstmestfabrikant yerlen- gen. De provincie stelt als voorwaarde dat het bedrijf mogelijkheden onderzoekt om de emissies in het verou derde productieproces te ver minderen. De Federatie vindt dat de provincie moet eisen dat HAS binnen twee jaar geheel overschakelt op het milieuvriendelijker gra nulatieproces. HAS werkt al geldt dat de detailhandels- structuur van de binnenstad niet in ernstige mate ge schaad mag worden door het wegtrekken van deze bedrij ven. Met de goedkeuring van het ontwerp-bestemmings- plan en het nemen van een voorbereidingsbesluit wordt de weg gebaand voor verdere uitbreiding van het bedrij venterrein aan de Boeren weg. op die manier maar houdt voor een deel van de produc tie vast aan de verouderde werkwijze. De reden is dat die werkwijze een product oplevert met een fijnere kor rel dat bepaalde afnemers wensen. Volgens de ZMF lukt dat ook met een extra bewerking na de granulatie productie. Daarmee zou de belangrijkste bron van am moniak- en ureumuitstoot in Zeeland worden aangepakt. Bij de verouderde productie methode die HAS gebruikt komt jaarlijks circa 464 ton ammoniak en 569 ton ureum- stof vrij. ZIERIKZEE Kerstpot c De kerstpot van het Leger des Heils staat dit jaar op 6, 11 en 13 december op de Ap pelmarkt in Zierikzee. Bij dragen aan de kerstpot wor den gebruikt voor voed selpakketten, presentjes voor verschillende doelgroe pen en kerstvieringen. Klaverjassen Belangstellenden kunnen zondag 7 december klaver jassen in café 't Slop aan de Visstraat. De aanvang is om 13.00 uur. Kreaclub Woensdag 10 december van 13.30 tot 15.30 uur houdt SKW De Lichtboei weer een Kreaclub. Tijdens de bijeen-konist voor kinderen van zes tot twaalf jaar worden dit keer clown tjes en engeltjes gemaakt. Kosten: 1,50 gulden en infor matie op telefoonnummer: 412075. Kerststukjes Kerststukjes maken, dat kan 13 en 20 december van 9.30 tot 11.30 uur bij SKW De Lichtboei in het Multifunc tioneel Centrum. Ook op 18 december, maar dan van 14.00 tot 16.00 uur wordt de cursus door mevrouw Dien Hansen gegeven. Kosten van de cursus bedragen tien gul den, het materiaal moet wor den meegebracht. Voor infor matie: 412075. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zaterdag 6 december oud pa pier op in de kern Brouwers haven. De papierophalers gaan om 9.00 uur van start. Verzocht wordt het papier gebundeld en tijdig gereed te zetten. NIEUWERKERK Kerstviering ouderen De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en de Sa men op Weg-gemeente Dui- veland verzorgen dinsdag 16 december gezamenlijk een kerstviering voor ouderen. Deze wordt gehouden in Ons Dorpshuis in Nieuwerkerk en begint om 14.00 uur. OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeen ten wordt zaterdag 6 decem ber oud papier opgehaald. De ophalers starten om 8.30 uur. Verzocht wordt het pa pier gebundeld gereed te zet ten. Door uitbreiding van het bedrijventerrein aan de Boerenweg en de bouw van zeshonderd woningen in Poortambacht 10 en 11 wordt een extra ontsluiting van de wijk dringend noodzakelijk. (Foto: Joop van Houdt) MIDDELBURG (ANP) - Medewerkers van de di rectie Zeeland van Rijkswaterstaat krijgen voor elke maand dat ze aan fitness doen 25 gulden van hun baas. Die wil met dit extraatje zijn personeel stimuleren fit te blijven. Het geld is een bijdrage aan de kosten die de werknemers kwijt zijn bij een fitnesscentrum. Volgens een woordvoerder wil de directie Zeeland van Rijkswaterstaat met de re geling het gemis aan een ei gen bedrijfsfitnessruimte compenseren. Collega's van het ministerie van Verkeer en Waterstaat beschikken overigens wel over zo'n sporthonk. Uit praktisch oogpunt is zo'n accomoda- tie in Zeeland moeilijk te realiseren. Een fit lichaam kan het per soneel van Rijkswaterstaat overigens nog meer geld op leveren. Degenen die mini maal tien kilometer per dag van en naar hun werk fiet sen krijgen daarvoor maxi maal honderd gulden per maand. Volgens de woordvoerder van directie Zeeland be treft het hier een actie in het kader van hef antifile- beleid van Verkeer en Wa terstaat GOES (ANP) - De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) wil dat de provincie Zeeland van kunstmestfabri kant Hydro Agri (HAS) in Sluiskil eist dat liet be drijf afstapt van een verouderde productiemethode. ZIERIKZEE - Bij verschillende snelheidscontroles op Schouwen-Duiveland werden gisteren 59 over tredingen geconstateerd. Op de Serooskerkseweg bij Serooskerke reden 376 auto's langs de meetapparatuur. Van hen reden er 25 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 107 kilometer per uur, waar tachtig kilometer als maximum geldt. Op de Rijksweg N59 bij Ouwer- kerk werd bij een automobi list een snelheid van 108 kilo meter geregistreerd. Tien anderen reden hier ook te hard. Aan de Grachtweg in Zierikzee gingen tussen 13.00 en 14.00 uur zeventien be stuurders op de bon. Vijftig is hier het maximum, terwijl de hoogst gemeten snelheid 66 kilometer bedroeg. Aan de Nieuwe Kooiweg werden 353 voertuigen ge controleerd. Slechts zes re den er te hard. De hoogste snelheid was hier 97 kilome ter gemiddeld. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. Ned. Herv. kerk, Nieuwerkerk. Vocaal Ensemble Cantiona Musicum, m.m.v. Harrie van de Velde, orgel. Nieuwe Kerk, Zierikzee. Kerstzangavond Woord en Daad, rrfm.v. de ko ren VZOS, Oosterland; Sursus Corda, Scharen- dijke; De Lofstem en De Sjofar, Zierikzee. (19.30). Ned. Herv. kerk, Dreischor. r Kerstconcert Stichting Musi Voca; Vocaal En semble Sint Laurens en Oosterlands Fanfare. Dorpshuis, Renesse. Adventconcert, De Westhoekzangers m.m.v. Kopergroep Luctor et Emergo. (14.00). Nieuwe Kerk, Zierikzee. A Ceremony of Christmas Carols m.m.v. Ge- ref. Kerkkoor, Cantare, vocaal ensemble, Prins Mauritskoor, Prosper Sevestre, orgel. Lutherse kerk, Zierikzee. Kerstconcert bij kaarslicht, door de Ars Musi- ca bestuursleden. Ars Musica 2. Ned. Herv. kerk, Sirjansland. Kerstzangavond m.m.v. Duivelands Mannen koor. (19.30). Nieuwe Kerk, Zierikzee. Massale kinderkerstzangavond, m.m.v, Bid en Zing (Nieuwe-Tonge) en Jedaja (Nieuwerkerk), Erica van de Kolk. dwarsfluit. (19.30). Volkskerstzangdiénst m.m.v. Koninklijke Harmonie Kunst en Eep. Grote Kerk. 19.30 uur. Jacobuskerk, Renesse. Triplum-concert St. Willibrorduskoor (Grego riaans), Sietse van Wijgerden, orgel. (20.15). Tonnenmagazijn, Brouwershaven. Uitvoering Muziekvereniging Apollo. (19.30). Zeeuwse Muziekschool, Zierikzee. Karin Dolman en Ceacile Boschman (altviool en piano). Ars Musica 3. Sint Willibrorduskerk, Zierikzee. Madrigaalkoor en Strijkersensemble Zeeuwse Muziekschool. (20.30). Ars Musica 4. Theater Mondi-agon. Jaaruitvoering Kunst en Eer. Bethlehenlkerk, Scharendijke. Koor- en samenzangavond, m.m.v. de koren Sursum Corda, VZOS (St. Annaland), instru mentalisten van de Zeeuwse Muziekschool en Kees Groenleer, orgel en piano. Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee. 13 december: 13 december: 14 december: 14 december: 19 december: 20 december: 20 december: 20 december: 24 december: 10 januari: 24 januari: 31 januari: 7 maart: 21 maart: 24 april: Advertentie De Goedheiligman gebruikt soms wonderlijke vervoermiddelen. In Kerkwerve landde hij in een helikopter, waarna hij zijn intocht voortzette in een militaire jeep. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft de evenementencommissie van voetbal vereniging WIK uit Kerkwerve zich hard gemaakt voor een bezoekje van Sinterklaas aan eigen dorp. Op het laatste moment dreigde het nog even mis te gaan, maar gelukkig arriveerde Sint gisteren toch. En omdat het bijna 5 december is, had hij zelfs al ca deautjes meegenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5