Bouw nieuw politiebureau begint driekwart jaar later Ondernemersvereniging Bru geen spijt van actie mm, Snoeien met hoogwerker TIXh'T Patiënten ziekenhuis naar noodhospitaal Nieuw jongerencentrum Panik in Scharendijke Voor duur van ruim een jaar Met kans op congestie Pleidooi 30 km-zone voor gehele wijk Poortambacht ZRN-grond verontreinigd Gemeente mag stortplaats niet afdekken met afvalstof Door wisseling van architecten forse vertraging in plannen Wel brief naar opgestapt bestuurslid Man verliest vingertopje DONDERDAG 4 DECEMBER 1997 NR 26294 3 ZIERIKZEE - De ongeveer dertig patiënten van de verpleegafdeling van het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee verhuizen maandag 8 decem ber naar het noodhospitaal. Zij blijven daar tot de renovatie/nieuwbouw gereed is. Het noodziekenhuis biedt plaats aan zestig bedden en zal ruim een jaar als zodanig dienst doen. Eind 1998, begin 1999 moet de (nieuw)bouw zijn afgerond. Iedere patiënt zal op bed worden verhuisd. De patiënten worden met tussenpozen van drie mini- nuten vervoerd naar het noodziekenhuis. De eerste om 9.30 uur. Gestart wordt •met de afdeling chirurgie/kraam. Door de verhuizing worden maandag in Zierikzee geen operaties verricht. De poliklinische ac tiviteiten gaan wel gewoon door. De verbouwing kost al les bij elkaar 11,2 miljoen gulden. Dat bedrag komt voor rekening van de Stich ting Oosterscheldezieken- huizen die daarvoor een le ning af moest sluiten. De laatste fase van de verbou wing had eigenlijk begin dit jaar moeten beginnen, maar dit werd vanwege admini stratieve problemen verlaat. SCHARENDIJKE - Scharendijke heeft een nieuw jongerencentrum. Onder de naam Panik is een stich ting opgericht die activiteiten als film- en disco avonden organiseert. Volgens J. Elenbaas van de Stichting Jeugd had de jeugd in Scharendijke behoefte aan een eigen plek, waar ze dage lijks terecht kan. Het gaat dan vooral om jongeren in de leeftijd van twaalf tot en met vijftien jaar, die nog niet naar de discotheken in bij voorbeeld Renesse gaan. Het initiatief voor de oprich ting is van mevrouw K. Tou- ak. Zij nam contact op met Elenbaas of hij de jongeren zou willen steunen met de op richting van een eigen jeugd honk. Ongeveer twee a drie maanden geleden werd een bijeenkomst belegd in een zaaltje bij de kerk. ,,Ik werd met luid gejuich ontvangen door veertig a vijfenveertig jongeren," vertelt Elenbaas. Hij nam tijdens die bijeen komst contact op met Nelle- ke Romijn van de dorpsraad Scharendijke, die een brief naar het gemeentebestuur stuurde met het verzoek of een eigen onderkomen in Scharendijke te realiseren is. „Probleem is dat er geen ruimte voorhanden is," stelt de jongerenwerker. Een sub sidieverzoek werd bij de ge meente ingediend. Het nieu we jongerencentrum is de opvolger van Trace, dat in 1989 werd opgeheven. „De jeugd had geen interesse meer. Ze ging vaker naar Re- nesse toe," aldus Elenbaas. De jongeren van Panik ko men voorlopig maandelijks bijeen in dorpshuis De Put- meet. ZIERIKZEE - De verkeersdeskundigen ver wachten congestie, maar de bewoners zelf willen toch graag dat de gehele wijk Poortambacht tot 30 km-zone wordt verklaard. De gemeente gaat die wens nader bekijken alsvorens met een de finitief voorstel te komen. Dat was het resultaat van een discussie dinsdagavond in de commissie Ruimtelij ke Ordening en Economi sche Zaken in Theater Mon- dragon in Zierikzee. De commissie werd ge vraagd advies uit te bren gen over het voorstel enke le maatregelen te nemen in Malta en Poortambacht als aanzet tot het realiseren van 30 km zonegebieden. Met de plannen voor Malta hadden de commissieleden geen enkele moeite. Ten aanzien van Poortambacht groeiden er twijfels naar aanleiding van een pleidooi van inspreker R. Hazen. Eerder al, tijdens de in spraakavond enkele weken geleden, benadrukte hij en diverse andere wijkbewo ners het belang van een gro ter 30 km-gebied. „Stel het ook ten oosten van de Gre- velingenstraat in. Daar vind je door de vesti ging van scholen en biblio theek juist de grootste con centraties van mensen," aldus de inspreker.Voor veel geld een drempel aan leggen in de Levensstrijd- straat leek hem overbodig. Wethouder C. Veerhoek voerde echter aan dat het wettelijke verplicht is het begin van een 30 km-gebied duidelijk herkenbaar aan te geven. Als dat gebied al aan het begin van Haring- vlietstraat en Schelde- straat wordt ingesteld, kunnen enkele drempels elders achterwege blijven. Zowel Veerhoek als ver- keersbeleidsmedewerker P. de Winter hebben beden kingen tegen dit voorstel omdat beide straten als toe voerwegen gelden voor de wijk. Geen specifieke stra ten om er een 30 km-zone in te yoeren. De commissieleden wilden die mogelijkheid toch graag nader bekeken zien en de wethouder besloot met een aangepast voorstel ten aanzien van Poortam bacht in de commissie terug te komen. De maatregelen voor de wijk Malta worden donderdag 18 december al aan de raad voorgelegd. MIDDELBURG - De gemeente Schouwen-Duive- land krijgt van de provincie geen toestemming om de stortplaats Schelphoek aan de Hoosjesweg in Se- rooskerke af te dekken met Zand Recycling Neder land (ZRN) grond, omdat deze afvalstof verontrei nigd is. „Er is voldoende ander mate riaal voor te vinden," aldus een woordvoerder van de provincie. In februari volgt overleg tuseen gemeente en provincie over welk materi- aaal het beste gebruikt kan worden. Op de stortplaats is een laag slakken aange bracht. Dit is een preventieve maat regel die ervoor moet zorgen dat de stortplaats niet van vorm verandert als straks de definitieve laag wordt aan gebracht. De stortplaats kwam augustus dit jaar in het nieuws omdat de eerste laag die was aangebracht, bedoeld om de onderliggende grond te laten inklinken, so da lekte. Dit leidde tot wit schuim op de grond en ook de naastgele gen sloot kwam er smerig uit te zien. Bovendien zorgde de soda er voor dat een strook bomen werd aangetast. Deze moesten gekapt worden. De politie zal het in Zierikzee nog tot minstens het derde kwartaal van 1999 moeten uitzingen in het te kleine politiebureau aan het Kerkhof in Zierikzee. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Eigenlijk was het de bedoeling dat eind dit jaar begonnen zou worden maar het duurt zeker nog tot augustus 1998 voor de eerste spade de grond in gaat op de plaats waar in Zierikzee het nieuwe politiebureau gebouwd gaat worden. C. Priem van de politie zegt wel op de hoogte te zijn van uitstel, maar niet van de exacte omvang daarvan. Hij weigert verder inhoudelijk commentaar op de kwestie. Burgemeester J, Asselbergs, hoofd openbare veiligheid en daardoor hoofd van politie, was vanmorgen niet bereik baar voor commentaar op de kwestie. De vertraging in de uitvoe ring van de plannen wordt veroorzaakt door een wisse ling van architect. In mei dit jaar trok Rothuizen Van Doorn en 't Hooft zich terug als architect. De stuurgroep Huisvesting Politie noch de architect zelf was tevreden over het op dat moment be reikte resultaat: een ontwerp dat toen nog in een zeer pril stadium verkeerde. Als re den voor het uit elkaar gaan van beide partijen werd des tijds 'een verschil in inzicht' opgegeven. Verder weiger den zowel de politie als de ar chitect inhoudelijk op de breuk in te gaan. Kort daarna werd een andere architect ingeschakeld: Ma- gis en Van den Berg architec ten uit Helmond. Dit archi tectenbureau kreeg ook op dracht om het nieuwe politie-districtskantoor in Terneuzen te ontwerp. Archi tect A. Hulshoff van het Hel- mondse architectenbureau wilde zich bij zijn ontwerp baseren op de reeds door Rot huizen Van Doorn en 't Hooft gemaakte eerste tekeningen, maar dat bleek niet toege staan. „De architect moest terug naar af. Compleet opnieuw beginnen," aldus politie- voorlichter Judith Verstrae- ten. „En dat betekent* ook dat alle procedures opnieuw moeten worden doorlopen. Er ligt inmiddels een voorlo pig ontwerp maar dat moet eerst nog financieel getoetst worden. Eerder werd uitge gaan van een investering in het nieuwe politiebureau aan de Julianastraat van 2,6 miljoen gulden. Of dat be drag nog steeds overeind staat of dat het duurder uit gaat vallen wil Verstraeten niet kwijt. Tijdrovend Zij .verwacht niet dat zich verder nog problemen aan zullen dienen. Aan de ge meente Schouwen-Duive- land zal het in ieder geval niet liggen. Planologisch ge zien is de weg al geëffend voor de bouw. En tot dusver re zijn er in de projectgroep die de nieuwbouw in Zierik zee begeleidt geen struikel blokken naar boven geko men. Wel moet er nog een voorlopig budget vastge steld worden. Daarna kan offerte gevraagd worden aan aannemersbedrijven. „De voorbereidingen van zo'n bouwproject kosten nu eenmaal erg veel tijd," aldus Verstraeten. Zij verwacht dat de nieuwbouw van het politiebureau in het derde kwartaal van 1999 afgerond kan worden zodat de politie in ieder geval nog voor de eeuwwisseling kan verhui zen. Begin 1995 maakte de regio politie Zeeland de nieuw- bouwplannen bekend. Deze voorzien - naast de plannen voor Zierikzee - in verbou wing en uitbreiding van het districtsbureau in Goes, een nieuw regiobureau en een districtsbureau in Middel burg, een nieuw districtsbu reau in Terneuzen en nieuwe politiebureaus in Hulst en Oostburg. BRUINISSE - Het bestuur van de ondernemersver eniging Bruinisse heeft in het conflict met de inmid dels uit de vereniging gestapte J. Braber de juiste' beslissing genomen. Zo oordeelden althans de leden van de vereniging tijdens een vergadering gisteren. Tussen Braber en de onder nemersvereniging liep het mis bij de start van de de- cemberactie van de Bruse on dernemers. Braber, hoewel penningmeester van de on dernemersvereniging, dis tantieerde zich van de in zijn ogen veel te risicovolle actie en startte zijn eigen actie. Toen hij vervolgens daarop aangesproken werd door de andere bestuursleden escal eerde de zaak. Braber gaf zijn bestuurslidmaatschap op en bedankte meteen ook als lid van de ondernemers vereniging. Tijdens de verga dering van de Bruse onderne mers - waarin J. van der Lin de tot opvolger van Braber in het bestuur werd benoemd - werd besloten te proberen om Braber weer terug in de gelederen van de onderne mersvereniging te krijgen. „We gaan proberen de con tacten weer te herstellen," aldus J. van Veldhuizen die gisteren de scheidende J. Huizer opvolgde als voorzit ter van de ondernemersver eniging. „Ik hoop niet dat dit incident tot een blijvende Voor het snoeien van de boomkronen heeft de gemeente Schouwen-Duiveland voor zes we ken een hoogwerker ingehuurd. Deze week kwamen de medewerkers van de Plantsoe nendienst onder meer in actie in de Haring- vlietstraat in Zierikzee. Met gebruikmaking van de hoogwerker zijn de boomkronen ge makkelijk bereikbaar voor de vormings- snoei en het zogenaamde opkronen. Zo wor den bijvoorbeeld dubbele toppen gesnoeid en worden laaghangende takken, waar het vrachtverkeer hinder van ondervindt, ver- wijderd. De hoogwerker wordt de komende weken ook gebruikt op andere plaatsen in de gemeente. (Foto: Marijke Folkertsma) kloof tussen de vereniging en Braber leidt." Binnenkort, zo meldt Van Veldhuizen, gaat er een brief naar Braber waarin deze dank gezegd wordt voor alles wat hij in al die jaren dat hij actief was binnen de vereniging voor die vereniging heeft gedaan én een oproep om zijn beslis sing uit de vereniging te stappen te herzien. Mogelijkheden Van Veldhuizen is vastbeslo ten zijn schouders onder de ondernemersvereniging te zetten want, zo stelt hij, er staat nog heel wat op het ver langlijstje van de onderne mers. „Er zijn mogelijkhe den genoeg, maar die moeten wel opgepakt kunnen wor den. Bovenaan het lijstje van Van Veldhuizen staat de ontwikkeling van de havens en het industrieterrein. „Want de bedrijven in Bru kunnen op dit moment geen kant meer op." Verder is er, zo geeft Van Veldhuizen aan, 'het pro bleem brug' dat dringend aangepakt moet worden. Hij doelt daarmee op één van de bottlenecks van de N59: de brug bij Bruinisse die in de zomermaanden zowel ter land als ter zee heel w;at files veroorzaakt. Een ander pro bleem is dat sommige onder nemers volgens Van Veldhui zen onvoldoende ruimte en mogelijkheden krijgen voor hun plannen. „En dat is bui tengewoon schadelijk voor de Bruse gemeenschap." Als voorbeeld noemt hij Aqua- delta dat al geruime tijd - tot nu toe tevergeefs - toestem ming probeert te krijgen voor de bouw van een appar tementencomplex Van Veldhuizen zal in zijn hoedanigheid als voorzitter van de ondernemersvereni ging zeker niet schromen om de gemeente Schouwen-Dui veland aan te spreken op haar verantwoordelijkheden tegenover de Bruse onderne mers. „Wij zullen zeker pro beren wat dat betreft een ste vige vinger in de pap te krijgen." BURGHSLUIS - De beman ning van de reddingboot Su zanne van het station Burgh- sluis van de redding maatschappij verleende eer ste hulp aan een visser van de visboot Z28. De man verloor een vinger topje toen hij met zijn hand bekneld raakte tussen de boot en een visboord. De hulpverleners spoedden zich met het vingertopje naar de ziekenwagen, die reeds ge reed stond en de visser naar het ziekenhuis vervoerde. Advertentie Op vrijdag 5 december v bezoekt Sint met zijn Pieten het Grevelingenplein in Zierikzee. Wanneer u ze daar tegen het lijf loopt hun signalement is u wellicht bekend) wordt u getrakeerd op lekkers en... voordeelbonnen. Als u braaf bent natuurlijk, op vrijdag 5 december tussen 13.00 en 15.30 uur. Op het Grevelingenplein kunt u vrij parkeren.. JE MAAKT HET MET FIXET L_ MEENEEMMEUBELEN Donderdag 4 december Zierikzee Spreekuur GroenLinks in' kamer 74 van het gemeente huis. 17.30 tot 19.00 uur. Zaterdag 6 december Zierikzee Advents zang- en orgelavond m.m.v. mannenkoor Elim:. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Ophalen oud papier in de kern door ASV Brouwersha ven. Vanaf 9.00 uur. Zondag 7 december Zierikzee Klaverjassen. Café 't Slop, Visstraat. 13.00 uur. Voorstelling De Keizer van slag in het MFC. Aanvang 15.00 uur. Maandag 8 december Serooskerke ZVU-cursus Een kijkje in de keuken van restaurant De Schelphoek. 18.30 uur. Ellemeet Uitreiking prijs tekenwed strijd ROVZ. 't. Mêêtje. 9.00 uur. Brouwershaven Vergadering adviescommis sie nieuwbouw gemeente huis. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 9 december Zierikzee Openbare steunfraetieverga- dering GroenLinks. Gemeentehuis, kamer 74 (achteringang). 19.30 uur. Brouwershaven Huiskameravond In Perspectief. De Lelie 20. 19.45 uur. Noordgouwe NBvP maakt kerststukjes in het Verenigingsgebouw van af 13.00 en 15.00 uur. Woensdag 10 december Zierikzee Kreaclub voor kinderen van 6 tot 12 jaar, MFC van 13.30 tot 15.30 uur. 'Glück, wieso Glück?', to neelsolo door Sylvia de Leur; Theater Mondragon; 20.00 uur. Informatieavond over borst voeding. Mastgatstraat 90.. 20.00 uur. Westerschouwen Kerstbomenverkoop Bos- wachterij aan de Kraaijem' steinweg 140. 9.30 tot 16.00 uur. Donderdag 11 december Zierikzee Fakkeloptocht Amnesty In ternational vanaf de Beuzè in Zierikzee. 19.00 uur. Burgh-Haamstede Lezing beroepsfotograaf Frank Husslage over reizen Oost-Afrika. Dorpshuis De Schutse. 13.30-15.30 uur. Brouwershaven Presentatie en toelichting voorontwerpplan Schou- wen-Oost; Tonnenmagazijn; 19.30 uur. Sirjansland Vergadering Reformatorisch Kontactorgaan Schouwen- Duiveland in de grote zaal van de kerk. 19.45 uur. Vrijdag 12 december Zierikzee Decembermarkt in gebouw De Driehoek. Van 19.00 tot 21.00 uur. The Glory of Gospel. Theater Mondragon. 20.00 uur. Zaterdag 13 december Zierikzee Kerststukjes maken bij De Lichtboei in het MFC, 9.30 tot 11.30 uur. Fietsenkijkdag. Politiebu reau. 10.00-12.00 uur. Verkoping tweedehands feestkleding; korpsgebouw Leger des Heils Poststraat 37. 10.00-13.00 uur. Decembermarkt in gebouw De Driehoek. Van 10.00 tot 17.00 uur. PJZ Schouwen-Duiveland verzamelt op Weg naar de Val in Zierikzee voor ski-fes tijn. 13.15 uur. Kerstzangavond regionale koren (Woord Daad). Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Punkrock night met De Hei deroosjes. Brogum. Vanaf 22.00 uur. Renesse Bijeenkomst voor donateurs van de Stichting Vakantie huis Thuredriht in het CJV- jongerenkamp. 11.30 uur. Kinderdisco. Discotheek Pinky's. 14.00 tot 17.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3