'Stukje reclame voor korfbal' IHP1 VOETBAL per In de schijnwer Dubbele zeges Van Oosten en De Jong Volleyballers Kwiek stunten tegen topper Jordan best betaalde sporter 1997 HSD-teams gaan met verlies winterstop in Tweede zege Smit in strijd Zeeuwse titels Spanning in damstrijd 1 Geen zorgen voor Cornelia om koppositie Nieuw onderzoek Tobiasen U T L G N t Grote score A-junioren DINSDAG 2 DECEMBER 1997 NR 26293 9 Zierikzeese korfbalploeg wint na doelpuntrijk duel van ODI, 25-22 Gelijkspel damesploeg tegen koploper BRUINISSE/DORDRECHT - De volleybalheren van Kwiek hebben zich afgelopen zaterdag in Brui- nisse geplaatst voor de kwartfinale van de districts beker. Ze k walificeerden zich na een sensationele en afgetekende 3-0 zege op Ekspalvo 3, dat een klasse hoger speelt. Trainer Peter Groenewoud waardeerde de vreugdetafe relen van de geblesseerde v korfballer wel, als moest ook v de coach zijn stembanden NEW YORK (SID) - Basket baller Michael Jordan is dit jaar de best betaalde sport man. Naam: Gerard Olijhoek. Geboren: 18 oktober 1940 in Den Haag. Woonplaats: Zierikzee (al 20 jaar). Sport: Voetbal. Partner; Ria van Kempen. Club(s): Wemeldinge, Colijnsplaatse Boys, Zierikzee (tweemaal), Kapelle, Zeeland Sport, Middelburg (tweede trainer), Arnemuiden, Patrijzen (tweemaal), MEVO, SKNWK. Beroep: Verkoper van camping- en cara v a naccesoires Hobby's: Voetbal, voetbal, voetbal en mijn kleinkinderen. Laatste boek: Elk mens heeft een naam (mgr. Muskens) TV-programma's: Goede westerns, maar die zijn er veel te weinig. een 4-1 voorsprong. De mar ge van drie doelpunten was er bij 8-5 nog. Daarna was ODI een zeer lastig te bespe len ploeg die als een luis in de pels van All Ready zat. Met een 'van-ons-kom-je-niet-af- instelling zette ODI zich vast in de thuisploeg. Ter illustra tie: van 8-5 werd het zo 8-8. Na ruim een kwartier spelen stonden All Ready en ODI op negentien doelpunten, 10-9. Zoveel goals fabriceerden .DES en de Zierikzeese ploeg vorige week in een hele wed strijd. De tussenstand van afgelopen zaterdag gaf al aan hoe gemakkelijk de forma ties de korf vonden en in welk tempo, hoog dus, er werd gepeeld. ODI ontpopte zich inderdaad als een luis. Steeds als All Ready na weer een vlotlo- pende combinatie scoorde, deed de tegenstander dat meestal binnen een minuut ook. All Ready kreeg dus nooit en te nimmer van ODI de mogelijkheid eens lekker honderd miljoen aan recla me-inkomsten. Dat blijkt uit het jaarlijkse lijstje van het Amerikaanse tijdschrift For bes. Op de tweede en derde plaats staan boksers. Evander Ho- lyfield is goed voor bijna 110 miljoen gulden, Oscar de la Kranten/tijdschriften Zierikzeesche Nieuwsbode, PZC. Muziek: Bryce Springsteen. Eten: Alles, vooral echte Holland se prak (en dan drie keer op scheppen). Drinken: Heel matig, af en toe een wijntje. Alleen met carnaval een stevige pot bier en als we kampioen worden. Uitgaan: Weinig. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Weinig of niet. Geloof: RK van huis uit. Heeft hekel aan: Oneerlijke mensen. Slechtste eigenschap: Ik praat een beetje teveel. Beste eigenschap: Eerlijk en recht voor zijn raap. Mooiste sportmoment: Mijn eerste kampioenschap bij Wemeldinge, toen was ik 24 jaar. van de voorsprong te genie ten of rust in de ploeg te krij gen. Dat laatste was het eni ge waar het aan ontbrak, vond coach Groenewoud. ,,We hadden meer rust moet bewaren. Iedereen was en thousiast en opgefokt." ODI verraste Groenewoud even eens. ,,Ik heb ODI nooit zo goed zien spelen." Voortdenderen Onderwijl bleef de doelpun- tenmachine maar voortden deren. All Ready en ODI rustten met 12-10 en waren Höya incasseerde bijna 70 miljoen. Autocoureur Micha el Schumacher staat vierde op de lijst, gevolgd door bok ser Mike Tyson en golfer Ti ger Woods. Pete Sampras is de best betaalde tennisser. Hij staat op de vijftiende plaats. Vervelendste sportmoment: Arnemuiden was een slechte tijd. Sportief doel: Voetbal beter maken met zijn allen. Sporter van Zeeland: Iedereen die met sport bezig, iedereen heeft bepaald talent en niveau. Beste speler: Iemand die altijd voluit gaat en naar zijn vermogen de sport bedrijft. Slechtste speler: Iemand die alleen maar loopt te schoppen. Feyenoord: Ik ben gewoon voor voetbal. Politiek: Kan ik me alleen maar boos om maken omdat de poltiek niet altijd eerlijk is. Schouws elftal: Ik hoop dat het positieve uit straling heeft op het voetbal- gebeuren op het eiland. Versmalling Zeelandbrug: Te zot voor woorden. Mensen die dat uitvinden hebben nooit van hun leven op een fiets gezeten. Herfst in Zeeland: Schitterend. Waar blijf je voor thuis; Als het uitkomt, blijf ik thuis. Grootste angst: Ik wil het niet meemaken dat één van mijn kinderen iets overkomt. Voetbal op Schouwen-Duive- land: Iedereen is goed bezig. We proberen allemaal het produkt voetbal te pro moten. We doen gewoon ons best. na de reglementaire pauze nog schotvaardiger. All Rea dy juichte dertien keer, ODI twaalf. Naast de goals bleef het spannend. Van 14-14 ging het naar 20-20. Op deze gelij ke stand kwam ODI voor het eerst sinds de 0-1 uit de be ginfase op voorsprong. De eerste treffer van Saar To- rensma - iedere All Ready- speler was eergisteren suc cesvol - betekende 21-21. Na 22-22 nam All Ready de finitief afstand met vier mi nuten op de klok. Het tweede doelpunt van Torensma en twee fantastische afstands schoten van Jan-Willem van BURGH-HAAMSTEDE Koploper Cornelia heeft zich in de zaalvoetbalcompetitie tijdens de negende speelron de geen zorgen hoeven te ma ken. De damesploeg won afgelo pen vrijdag in Sport- en Re creatiecentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede met 6-0 van 't Opper met 6-1. De voorsprong op Sonne- mans, dat Banjaard mer 5-2 versloeg, bedraagt zeven punten. Uitslagen Sonnemans - Banjaard 5-2 Airpack - Egelantier II 0-1 Fire Control - Egelantier I 2-1 't Opper I - Cornelia 0-6 Cornelia 9 8 0 1 24 37- 10 Sonnemans 9 5 2 2 17 28- 13 Airpack 9 5 2 2 17 25- 14 Egelantier 11 9 4 2 3 14 17- 17 Fire Control 9 3 1 5 10 13- 21 Egelantier I 9 3 0 6 9 16- 27 't Opper I 9 3 0 6 9 12- 29 Banjaard 9 1 1 7 4 11-28 AMSTERDAM (ANP) - Ole Tobiasen ondergaat vandaag in het VU-ziekenhuis een tweede onderzoek om vast te stellen hoe ernstig zijn knie blessure is. Zondag gleed de 22-jarige Deen in het thuisduel met Fortuna Sittard ongelukkig uit, waarbij hij de linkerknie verdraaide. Een eerste onderzoek in het VU-ziekenhuis kon maandag nog geen duidelijkheid ge ven over de omvang van de kwetsuur. Dinsdag moet met behulp Van een MRI-scan duidelijk worden wat Tobia sen, na vorig seizoen overge komen van Heerenveen, pre cies mankeert. De rechts achter, die onder trainer Ol- sen een basisplaats had vero verd, komt voorlopig in ie der geval niet in actie. Hockey Jongens A: Goes-HSD 1-1, jongens C: HSD-Oudenbosch 4-3, jongens 6E: Breda-HSD 4-4, meisjes A: Push-Tempo 8-0, meisjes B: Push-HSD 2-1, meisjes 8D: HSD-Gilze Rijen 1-2, heren II: HSD-Liberty 2- 6, veteranen A: Pelikaan- HSD4-2. Nieuwenhuijze en Maurice Brul waren de slotakkoor den van een geweldige korf balwedstrijd waarin alle ingrediënten vertegenwoor digd waren. Brul kon het ei genlijk amper geloven. .Al les ging er in, bij de tegenstander ook. Het was echt niet normaal." Groenewoud glimlachte van oor tot oor. Terecht, want zo veel hoogtepunten heeft de trainer uit De Heen bij All Ready tot nu toe niet gehad. ,,Het was een stukje reclame voor het korfbal. Zo wil ik el ke wedstrijd wel spelen. En winnen." Van Oosten zegevierde met Transparente tweemaal in de L-klasse voor paarden, De Jong volgde haar voorbeeld bij de pony's op de in een goe de staat verkerende binnen- bak van manege Lisiduna. Amazone Hanneke Vijfvin- kel moest zich in de M-cate- gorie voor paarden tevreden stellen met twee tweede plaatsen. Op manege Aqua Delta in Bruinisse, waar LR en PC Flakkee zaterdag een dres- suurwedstrijd hield, speel den twee leden van Schouw- se Ruiters een rol van betekenis. Lpes van der Sluis reed met Kennedy naar winstpunten in de B-klasse voor paarden. Jolanda Beve lander deed dat met haar po ny Power Shadow in" de Z- klasse. Uitslagen Burgh-Haamstede Paarden M23: M. Weijers met Phant om (Zilveren Trens) 157. M24: M. Weijers 158. M29: 2. H. Vijfvinkel met II- camar (ZilverenTrens) 155, 4. K. Hogenstein met Beauxart (Zilveren Trens) 143. M30: 2. H. Vijfvinkel 155, 4. K. Hogenstein 143. L17: 1. L. van Oosten met Transparente (RV Renesse) 173, 3. J. Munter met Jewel (Zilveren Trens) 152. Verenigingsvoorzitter John Honig is momenteel wel kop loper, maar hij speelde twee partijen meer. Rinus van der Wielen haalde nog een rémi se uit het vuur tegen routi nier Adri Flik weert. In het middenspel nam Flikweert een goede combinatie naar dam, maar in het eindspel raakte hij die kwijt zodat het nog op remise uitdraaide. In een enerverend duel ver sloeg Chris van der Wielen de wat uit vorm zijnde Cor Doelpuntenmakers: Van Nieuwenhuijze 6, Snoek, Voshart, Brul 4, Van Tiggel- hoven 3, Torensma 2, Jonge- jan, Van Marie 1. Overige uitslagen: All Ready 2-TOP 3 4-18, Swift CM-A11 Ready CM 1-6, Volharding E-All Ready E 0-0. Uitslagen standaardklasse IA: Ninkantes Fluks 18-17, Oranje Zwart-DES 14-13, Thor-Spirit 10-16, All Ready- ODI 25-22. Stand: Oranje Zwart 2-4, Spi rit 2-4, DES 2-2, All Ready 2- 2, Ninkantes 2-2, Thor 2-2, Odi 2-0, Fluks 2-0. L18: 1. L. van Oosten 163, 4. J. Munter 151. Pony's L17: 1. K. de Jong met Gra niet (Westelijk Schouwen) 156, 2. A. Schutte met Daisy (Zilveren Trens), F. Schutte met Daisy (Zilveren Trens) 148. L18: 1. K. de Jong 158, 2. A. Schutte 150, 3. F. Schutte 148. Bruinisse Paarden Z2: A. Reehorst met Mr. El- capone (Zilveren Trens) 183 punten. M2: R. Jongman met Kairos (Westelijk Schouwen) 159, M. Korsman met Gitman (Wes telijk Schouwen) 153. L: 1. E. Bogerman met Jewel Jordy (Sasruiters) 175, 2. S. de Feiter met Leon (Schouw- se Ruiters) 170, R. Overhand met Katinka (Sasruiters) 161. B: 1. L. van de Sluijs met Kennedy (Schouwse Ruiters) 166. Pony's Zl, cat. D/E: 1. J. Bevelander met Power Shadow (Schouw se Ruiters) 187. L, cat D/E: 1. M. Sloven met Carolien (PPCSD) 157, J. Be velander met Candy Boy (Schouwse Ruiters) 152. B, cat. D/E: A. van der Schoor met Oscar (Schouwse Ruiters) 157. Boot. Met een schijf achter verzuimde Boot in het eind spel de remise te pakken die er wel inzat. Kees Bakker won van Abraham Flikweert die in het middenspel een an dere zet moest doen dan hij van plan was. Uitslagen: A. Flikwcert-M. van der Wielen 1-1, J. de Wild-J. Honig 1-1, C. van der Wielcn-C. Boot 2-0, K. Bak- ker-Abr. Flikweert 2-0, G. Flikweert-P. Kramer 1-1. ,,We waren gewoon compleet en goed," stelde coach Tonie van Breda onomwonden vast. ,,We hebben ze afgebro ken." Daar zag het bij het in spelen niet naar uit. ,,Drie kwartier," dacht Van Breda, ,,en dan kunnen we weer naar huis. Het was anders." De overwinning (15-8 15-13 15-6) van eersteklasser Kwiek (basis: Michel Versae- vel, Dirk-Michiel Roest, Erik van Breda, René Giljam, Raymond van Boven, Eelco van Lenten) op Ekspalvo, dat tweede staat in de pro motieklasse, kwam nauwe lijks een moment in gevaar. Enkele tactische aanpassin gen binnen de Bruse ploeg deden Ekspalvo drie sets lang duizelen. Vooral de in breng van Giljam was vol gens Van Breda 'heel goed'. De coach van Ekspalvo gaf later toe dat het Kwiek had onderschat en niet begreep waarom de ploeg zo laag in de eerste klasse vertoeft. De HSD-dames verloren zon dagmiddag op eigen veld van Pelikaan omdat de Roosen- daalse tegenstander volgens speelster Martine Ver- schoore een beter conditie en techniek had. De eerste drie goals van Pelikaan vielen in het laatste kwartier van de eerste helft toen chaos troef was in de HSD-verdediging. Na wat tactische aanwijzin gen van jongens A-trainer Mat van Krimpen kwam HSD in de tweede helft beter uit de startblokken. Femke Clercx scoorde vallend een fraai doelpunt. Van de eufo- Zierikzee Al - Internos Al 1- 3, SKNWK Al - Serooskerke Al afg., Rillandia Al - DFS Al 7-2, Bruse Boys Al - ME VO Al 2-6, Duiveland Al - Wissenkerke Al 5-0. Roosendaal BI - Zierikzee BI 1-0. Breskens BI - SKNWK BI 1-3, 's-Heer Arendskerke BI - DFS BI 7-0, Renesse BI - Colpl. Boys BI 1-1, Noorman nen BI - Brouwershaven BI 13-2, Kloetinge B2 - Duive land BI 3-5, RCS B3 - Renesse B2 2-1. Walcheren Cl - Zierikzee Cl 1-4, Oostburg Cl - Bruse Boys I Cl 1-4. DFS Cl -GPCC1 1-5, Waar de heren wel in slaag den, lukten de Bruse volley baldames niet. Tegen Eks palvo 3 kwam de ploeg van trainer Ad Hagesteijn niet verder dan een 2-2 puntende- ling, terwijl er tegen de kop loper uit Dordrecht, de het achtste competitieduel in de eerste klasse B, meer in had gezeten (7-15 15-5 8-15 15-5). Op zich was de Zierikzeese coach wel tevreden met het resultaat. Afgaande op het spel van Ekspalvo oordeelde Hagesteijn dat Kwiek een punt had laten liggen, vooral in de tweede en de vierde pe riode. ,,Ik vind Ekspalvo geen kampioensploeg. Ik snap niet dat dat zij op de eerste plaats staan," aldus de trainer. Overige uitslagen Meisjes B poule C: Kwiek-In- termezzo 3-0, districtsbeker meisjes: Kwiek-Rijnmond 3-0. rie over de tegentreffer maakte Pelikaan een minuut later gebruik. Karin Drenth viel in deze wedstrijd uit met een scheurtje in haar hand. Het mannenteam van HSD had in de laatste wedstrijd voor de winterstop niets in te brengen tegen de nummer één van de vierde klasse D. Met 5-0 had Prinsenbeek een simpele middag. In de twee de helft had HSD verdedi gend de zaken redelijk op orde, kansen werden er vol gens keeper Kenneth van Geer amper gecreëerd. Bruse Boys C2 - Colpl. Boys Cl 3-5, WIK Cl -0 Zierikzee C2 1-3, Dreischor Cl - Zonne- maire Cl uitg., Zierikzee C3 M - Renesse Cl 1-10, MEVO Cl-SKNWK Cl 4-2. Zierikzee Dl - Oostburg Dl 1- 10, Bevelanders Dl - DFS Dl 7-0, Goes Dl - Bruse Boys Dl 4-6, Zierikzee D2 - Duiveland Dl 1-11, Renesse Dl - Dom burg Dl 5-15, Brouwersha ven Dl - ZSC Dl 4-4, DFS D2 - Zierikzee D3 12-0, SKNWK Dl - Kapelle D3 17-0, WIK Dl -Hoedekenskerke Dl 2-1. SKNWK El-ZSC El 1-5. ZIERIKZEE - De ongelukkige Ronald Snoek toonde zich tijdens het tweede competitieduel van All Rea dy de meest gelukkige man. Ongelukkig omdat het zaalseizoen voor de korfballer voorbij is vanwege een gebroken pols, gelukkig omdat de Zierikzeese formatie afgelopen zaterdag in sporthal Onderdak na een ongelooflijke doelpuntenregen met 25-22 van ODI won. Het enthousiasme van Snoek was voor het publiek meede- re malen aanleiding hem toe te lachen. Bij vele doelpun ten sprong hij, met zijn pols in .het gips, van de bank af om een gat in de lucht te - springen. Voor Snoek was het in ieder geval de manier om zijn ploeg aan te sporen tot een goed resultaat, dat All Ready na alle tegensla- gen goed kon gebruiken. ,;Ik heb er pijn in mijn keel van," liet Snoek in de rust weten. aanspreken. ,,Ik moest soms boven hem uit schreeuwen. Bloedstollend Zowel Snoek als Groene woud hadden alle reden hun mondje te roeren. De wed strijd tegen ODI in de stan daardklasse was bloedstol lend en spannend. Heel even dacht All Ready een makke lijke avond tegemoet te gaan. Een 0-1 achterstand zette het team heel snel om in Dehhy Voshart weet niet dat de hal boven haar hoofd zweeft. (Foto: Marieke Mandemaker) Dressuurzvedstrijd in Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE/BRUINISSE - Liesbeth van Oosten (RV Renesse) en Kim de Jong (Westelijk Schouwen) hebben zondag tijdens een dressuurwed- strijd In Burgh-Haamstede een dubbele overwin ning geboekt. ZIERIKZEE/PRINSENBEEK - De heren- en dames ploeg van Hockeyclub Schouwen-Duiveland (HSD) hebben de eerste competitiehelft met verlies afge sloten. Winst tijdens SintNicolaascross DOMBURG - Greetje Smit, de atlete uit Kerk- werve, heeft afgelopen zaterdag tijdens de Sint Nicolaascross in Domburg de korte cross voor vrouwen gewonnen. Het was haar tweede zege in de strijd om de Zeeuwse crosstitel. Smit, enkele weken terug winnaar op de Moerschans- cross in Hulst, legde de 2200 .meter af in 11.06 minuten en bleef hiermee Delta Sport-clubgenote Hermien Roggeband uit Dreischor zestien seconden voor. De Brouwse Wilma van Donk maakte het succes voor de Zierikzeese atletiekclub compleet door als vierde te eindigen. De junioren van Delta Sport konden eveneens te rugkijken op een geslaagde Sint Nicolaascross, de der de wedstrijd in CZ-cross- competitie. Coen de Dan- schutter was met een twee de plaats het dichtst bij een overwinning. Hij liep bij de jongens C-pupillen. Uitslagen Heren Senioren (10.500 meter): 9. J. Quaak 35.53 minuten. Veteranen 40+ (10.500 me ter): 9. R. van Dijke 39.43. Jongens A-junioren (6000 meter): 2. P. Fioole 27.50, 3. J. van Dongen 28.41. C-junioren (2700 meter): 5. H. Heijboer 12.04, 8. M. Heeres 12.44. D-junioren (2200 meter): 3. T. Landegent 10.21, 8. R. Werry 11.12. A-pupillen eerstejaars (1100 meter): 10. P. van Nieuwenhuize 6.15, tweede jaars (1100 meter): 9. J. Wubbels 5.55. C-pupillen (1100 meter): 2. C. de Danschutter 5.37. Dames Korte cross (2200 meter): 1. G. Smit 11.06, 2. H. Rogge band 11.22, 4. W. van Donk 12.02. Meisjes A-pupillen eerstejaars (1100 meter): 6. D. Fluijt 5.45, 7. H. de Danschutter 5.47, tweedejaars (1100 meter): 3. G. Letterie 5.19, 5. P. Ver meulen 5.49. C-pupillen (1100 meter): 4. M. Vermeulen 6.42. B-pupillen (1100 meter): 4. E. Roggeband 6.29. ZAAMSLAG - De A-juni oren van All Ready heb ben in Zaamslag flink uitgehaald. Tegen de gelijknamige v. ploeg werd het afgelopen X zaterdag maar liefst 2-20. De thuisploeg gedroeg •VY zich na een 1-11 ruststand onsportief en irritant. Aan de simpele overwin- v ning deed dat niets af. Doelpuntenmakers: Van Tiggelhoven 5, Torens ma, Van Nieuwenhuijze, Voshart 3, Van Eyken, Vermeer 2, Hakbijl, Jon ge jan 1. De speler van de Chicago Bulls verdiende bijna 160 miljoen gulden: ruim zestig miljoen aan salaris en bijna In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Gerard Olijhoek 'In de schijnwer per'. De oefenmeester leidt op 17 december de eerste wedstrijd van het Schouwen- Duivelandse elftal, waarvan de selectie afgelopen week einde bekend werd gemaakt. Olijhoek, ook trainer van SKNWK, ontmoet de uitver koren voetballers voor het eerst op een centrale training in Brouwershaven op 10 de cember. Voorzitter Honig koploper ZIERIKZEE - In de onderlinge competitie van dam club Zierikzee hebben de neven Rinus en Chris van der Wielen momenteel de minste verliespunten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9