Nieuwe stek voor VW Onenigheid over locatie van het nieuwe zorgloket Palen strandpaviljoen Zomerzon verwij derd Gregoriaanse zang en orgelwerken van Bach Bureaus ingeschakeld onderwij shuis vesting Commissie gaat akkoord met krediet schoolplein Overleg over schoolartsen Leger des Heils verzorgt diverse kerstvieringen AGENDA .3 De Meerpaal in Bruinisse BROUWERSHAVEN - ,,Een vreemde zaak, ik weet niet wat ik ervan moet denken," verklaarde me vrouw J. Bos (VVD) gisterenavond in de commissie vergadering maatschappelijke aangelegenheden. Daarmee doelde ze op de herinrichting van het schoolplein van openbare basisschool de Meerpaal in Bruinisse. De plannen het schoolplein onder handen te nemen, wer den doorkruist door de uit breidingsplannen van de er naast gelegen Albert Heijn. Een nabij gelegen padTnoest worden verwijderd en een nieuwe riolering aangelegd. Door de werkzaamheden moest de materiaal- en fiet senberging worden wegge haald en er bleek een nieuw plan voor het schoolplein no dig. De aanpassingen gaan - zo meldden de commissie stukken - met 44.000 gulden extra gepaard. ,,Dat is een fiks bedrag en daar heb ik moeite mee," aldus Bos. Bepaalde ingrepen - zoals de verplaatsing van de berging - zijn noodzakelijk, zo gaf wet houder D. van der Wekken aan. De aanschaf van speel toestellen en verlichting zijn extra's waaraan duidelijk behoefte bestaat. Mevrouw R. Geluk (D66) vroeg zich af of Albert Heijn wel bij draagt in de kosten, iets dat commissievoorzitter A. van de Berge (PVDA) bevesti gend kon beantwoorden. ,,De riolering en de verplaat sing van de fietsenberging, met uitzondering van de uit breiding, zijn kosten voor de ondernemer," zo gaf hij aan. ,,Ik heb geen moeite met het voorstel, want er moet daar wat gebeuren," reageerde J. van de Berge (RPF) op deze gegevens. „Wel heb ik moei te met het antwoord met be trekking tot Albert Heijn. De ondernemer heeft alleen de eigen veroorzaakte kosten betaald, niet de consequen ties ervan voor de school. Ik denk dat we zoiets in het ver volg dus moeten vastleg gen." Wethouder D. van der Wek ken zegde dit onmiddellijk toe. ,,Ik ben het ermee eens. We moeten dat in het vervolg nauwlettend in de gaten hou den." Met uitzondering van Bos kon de commissie met het voorstel akkoord gaan. Kristelijn voldoet aan eisen RENESSE - Het Strandpaviljoen Zomerzon van J. Kristelijn bij overgang Kijkduin in Renesse is volledig afgebroken. De betonnen palen zijn za terdag en maandag door de eigenaar van de strandtent verwijderd. De exploitant heeft daar mee tenslotte voldaan aan de aanzegging van de gemeente. De gemeente werd door de arrondissementsrechter in Middelburg in het gelijk ge steld inzake de vergun ningsprocedure. Kristelijn heeft de exploitatie van Zo merzon op vrijdag 17 okto ber op last van de gemeente beëindigd, maar een deel van de fundering en de pa len waren toen nog niet weg.De gemeente heeft al diverse malen bij Kriste lijn aangedrongen op het verwijderen van de palen. Stagnatie was, volgens hem, onder meer ontstaan bij het verwijderen van koelvloeistof uit de leidin gen. Van zelf ingrijpen bij het afbreken heeft de ge meente afgezien. Een ge specialiseerd bedrijf moest worden ingeschakeld voor het verwijderen van de pa len. Tijdens de vergadering van de commissie Ruimte lijke Ordening en Economi sche Zaken op 11 november liet wethouder C. Veerhoek weten, dat de datum van 29 november als ultimatum gold voor het verwijderen van fundering en palen. Met Sint Willibrorduskoor ZIERIKZEE- Gregoriaanse zang en de orgelwerken van J. S. Bach staan centraal tijden het vespercon cert dat zaterdag 13 december wordt gehouden in de Rooms-Katholieke kerk in Middelharnis. Het be treft het eerste Triplum-concert in een nieuwe op zet. Er wordt aan meegewerkt door het Sint Willi brorduskoor uit Zierikzee. De nieuwe opzet houdt in dat het concert wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 .uur, zon der pauze Na afloop is het mogelijk om met elkaar te praten over muziek, met daarbij een drankje. Tijdens 'het Triplum concert wordt een begin gemaakt met de uitvoering van alle orgelwer ken van J.S. Bach. Een ambi tieus project van Sietse van Wijgerden. Na de uitvoering van alle orgelwerken van C.Franck wil de dirigent en musicus nu dit project uit voeren. De Bach-cyclus kreeg de titel 'Bach en anti- Bach'. Het Sint Willibrorduskoor uit Zierikzee staat onder lei ding van Theo Faber. Het koor brengt de spirituele Gregoriaanse zang uit de Middeleeuwen tot leven. Fa ber groeide op in een omge ving waar dagelijks het Gre goriaans was te horen. Behalve dirigent is hij orga nist van de Katholieke kerk in Zierikzee. Gregoriaanse zang werd de afgelopen jaren weer zeer populair bij het pu bliek. Het Sint Willibrordus koor vertolkt de beroemde stukken 'Te Deum' en 'Mag nificat' en orgelbewerkingen van Bach waarvan de melo die afstamt van het Gregori aans. Het nieuwe koor 'A Prima Vista' onder leiding van Siet se van Wijgerden treedt tij dens het Triplum-concert voor het eerst op. Het voert het motet 'Jesu, meine Freu- de' van Bach uit, een werk dat volgens de dirigent rijk en intensief is. In het kader van de Bach-cyclus 'Bach en anti-Bach' wordt tijdens het concert de beroemde Toccata en Fuga in D kleine terts uit gevoerd. Elk volgend concert in de Bach-reeks wordt be gonnen met een komische, korte variatie op de ope ningsmaten van dit beruchte stuk. BROUWERSHAVEN - Wet houder P. Berrevoets-Rin- gelberg gaat op zeer korte termijn een gesprek aan met de GGD over de schoolart senkwestie. •Ze wil zich* laten informeren over de achtergronden van de beslissing van de GGD de schoolarts niet meer langs scholen te laten gaan. Ouders uit Bruinisse, Brouwersha ven en Oosterland hebben zich beklaagd over deze be zuinigingsmaatregel. Scho len klagen over lesuitval en ouders met meerdere kinde ren moeten allerlei maatre gelen treffen om met hun kind langs de schoolarts te kunnen gaan. Als er bezui nigd wordt is het logisch dat de service terugloopt, erken de Berrevoets het probleem van de GGD. „Maar ik wil wel eens met de GGD praten hoe het dan pre cies met die kosten zit." Grootste verschil is dat we hier veel meer ruimte hebben' Het nieuwe onderkomen van de VVV Schouwse Kust in Renesse is licht en ruim. RENESSE - Ruim, open en licht. Die omschrijving past op het nieuwe kantoor van de VVV Schouwse Kust in Renesse. Na achttien jaar aan de Zoom is de VVV verhuisd naar de overkant aan de Zeenane- moonweg. Net als Burgh-Haamstede heeft nu ook Renesse een Uitwinkel. Het grootste verschil tussen het oude en het nieuwe on derkomen is volgens VW-in- formatrice Karin Boot de ruimte. ,,In het oude gebouw hadden we 96 vierkante me ter en in het nieuwe 150 vier kante meter." De extra ruim te is vooral gebruikt voor het op aantrekkelijke wijze eta leren van de VVV-spullen. In ruime en overzichtelijke wandrekken zijn alle kaar ten, plattegronden en boek jes met fiets- en wandelrou tes uitgestald. ,,Die spullen hadden we vroeger ook wel, maar dan allemaal achter de balie. Nu kan het publiek zelf rond neuzen." In de wandrekken is ook plaats ingeruimd van anders dan Nederlandstalig informatiemateriaal en wor den ook stedengidsen en boekjes met vrije tijds-tips gepresenteerd. Uitwinkel Helemaal nieuw in het VVV- kantoor is d^ Uitwinkel. An sichtkaarten werden ook in het oude kantoor al ver kocht, maar dat geldt niet voor de souvenirs die nu ter verkoop aangeboden wor den. In het assortiment on der meer puur Hollandse hebbedingetjes als klompen, miniatuur-molentjes en wandbordjes van Delfts Blauw, met oud-Hollandse (Foto: Marijke Folkertsma) taferelen versierde kaarsen, lepeltjes en sleutelhangers. Ook aan de inwendige mens is gedacht. Het publiek kan voortaan ook in het WV- kantoor terecht voor oud- Hollands snoepgoed, ge mengde drop en hoestballetjes. Ook produc ten uit de eigen streek wor den ter verkoop aangeboden. In de schappen van de Uit-' winkel onder meer Schouw se Kust-wijn en jam van fruitboerderij De Stelle. Ook in het assortiment opge nomen is - zij het zeer be"- scheiden - kleding. Er zijn T- shirts te koop met het opschrift 'Ikke in Holland' en binnenkort komen daar speciale Schouwen-Duive- land T-shirts bij. Voor de liefhebbers zijn er verder forse stickers waarop Renes se aangeprezen wordt als ,'fun-city'. Bespreken Net als in het oude kantoor kan het publiek ook in het nieuwe onderkomen van de WV Schouwse Kust in Re nesse terecht voor het reser veren van vakantieaccom modatie en het bespreken van een plaatsje bij een theatervoorstelling in de re gio. Het logiesinformatiesys- teem is meeverhuisd van De Zoom naar de Zeeanemoon- weg. Na sluitingstijd wordt dit verlichte paneel, aange sloten op een computersys teem, voor het raam gezet en kan de bezoeker van Renesse kijken of en waar nog een plaatsje vrij is op camping of bungalowpark. Het personeel van de VW Schouwse Kust is enthou siast over de nieuwe werk plek. „In de zomer was het in het oude kantoor heel gauw druk, vol en warm. Hier is het allemaal veel ruimer en lichter," aldus Karin Boot. ,,Of het hier beter werken is? Zeker weten. En we krijgen ook heel enthousiaste reac ties van bezoekers van het nieuwe kantoor." In april 1997 werd met de verbouwing van een deel van het Rabo-bankgebouw be gonnen. Begin november was de klus geklaard. De verhuizing heeft alles bij elr kaar ruim een week in beslag genomen. Gedurende die ver huizing is het kantoor wel steeds open gebleven. Afge lopen zaterdag werd door voormalig VW-Renesse voorzitter J. Janse de deur yan het oude kantoor voor het laatst gesloten. Gisteren ging het nieuwe gebouw voor het eerst open. In het voor malige WV-kantoor komt een kledingwinkel: Party Tex uit Noordwelle. Gemeentehuis of Oosterschelde Thuiszorg BROUWERSHAVEN - Hoort het zorgloket in het ge meentehuis of bij Oosterschelde Thuiszorg thuis? De meningen onder de leden van de commissie maatschappelijke aangelegenheden bleken giste renavond verdeeld. D66, VVD en RPF zijn tegen het voorstel van het college van B&W het zorgloket bij de gemeente onder te brengen. Daarmee vormen ze een meerderheid. Mevrouw R. Geluk (D66) ver klaarde het principieel niet eens te zijn met de uitgangs punten van de gemeente in deze kwestie. „De gemeente claimt verantwoordelijk te zijn. Ik zou het gezonder vin den als ze niet zou claimen. Ze is maar één van de vijf partijen van een onafhanke lijk indicatieorgaan." Wet houder P.Berrevoets-Rin- gelberg stelde daar tegenover dat de gemeente wel als verantwoordelijke geldt in de zorgverstrekking en sprak in dit verband van een 'poortwachtersfunctie'. Geluk liet zich hierdoor niet afschepen, want volgens haar is het onderbrengen van het zorgloket bij de gemeen te ook in praktisch opzicht geen verstandige zet. De Thuiszorg is zeven dagen in de week vierentwintig uur bereikbaar en kan direct hulp verstrekken. Boven dien is er bij de Thuiszorg wat ruimte betreft ook plaats. Het via het gemeente- R. Geluk: Oosterschelde Thuiszorg heeft deze voorzie ning al. Waarom veranderen wat werkt?" huis weer moeten aanklop pen bij de Thuiszorg kost tijd en geld. „En waarom iets veranderen wat yrerkt?," al dus Geluk. Loket 2000 Berrevoets plaatste het zorg loket binnen de - door het ge meentebestuur nagestreefde - toekomstvisie Loket 2000. „Een soort warenhuis, waar door de klant niet meer hoeft te shoppen voor zorg. We wil len de burger zo goed moge lijk van dienst zijn en het is niet de bedoeling dat mensen elke keer weer opnieuw hun verhaal moeten doen," licht te Berrevoets de mening van B&W toe. Het plan is niet al leen zorgfacetten - zoals Wvg en Tafeltje Dekje - op het gemeentehuis onder te brengen, maar ook installa tie van een loket werk en in komen. Mevrouw J. Bos (VVD) liet zich door dit toekomstbeeld niet charmeren. „We gaan niet dichter naar de burger toe, maar juist verder weg." Zij vreest bovendien dat het onderbrengen van het perso neel bij de gemeente een flin ke duit gaat kosten. J. van de Berge (RPF) volgde de ge- dachtengang van Geluk en Bos. „Laat datgene daar, waar ze er het meeste ver stand van hebben en dat is dus Oosterschelde Thuis zorg," sloot hij zich bij hen aan. Volgens Berrevoets is het standpunt van de tegen standers niet terecht. „Als het grootste gedeelte bij de Thuiszorg terecht kwam wel, maar het gaat om een breed spectrum." Volgens een aan wezig beleidsmedewerker is de verdeling Thuiszorg- en overige kwesties half-om- half. M. Hack-Engel (CDA) en E. Overbosch-de Reijger (PV DA) volgden het collegevoor stel. „Wij stemmen in met het voorstel." stelde Over- Wethouder P. Berrevoets- Ringelberg: „Het past bin nen de toekomstvisie Loket 2000. bosch. „De meest logische plaats is het gemeentehuis, dan heb je daar alles bij el kaar." Hack was wat voor zichtiger. „Ik heb gemengde gevoelens. Het loket hoort ergens wel thuis bij de Thuis zorg, maar er komen steeds meer taken bij. Ik zie het ge meentehuis ook wel als laag drempelig." 'Twee kanten' C. Flikweert (SGP) onthield zich vooralsnog van een standpunt. „Ik heb nu twee kanten gehoord, die staan ra dicaal tegenover elkaar. Ik wil er eerst mee terug naar mijn fractie," besloot hij. H. de Vries (GroenLinks) was met kennisgeving afwezig. FIETSSTER GEWOND SINT MAARTENSDIJK - Een 17-jarige fietsster uit Sint- Maartensdijk is gister morgen gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. De fietsster verleende op de kruising van de Hoge Weg en de Churchillaan geen voor rang aan de van rechts ko mende auto, bestuurd door een 27-jarige dorpsgenoot. De fietsster is voor onder zoek naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. ZIERIKZEE - Het Leger des Heils in Zierikzee staat aan de vooravond van diverse kerstvieringen, die zowel in het eigen huis in het pand aan de Poststraat en op verschillende locaties worden verzorgd. De eerste kerstviering wordt op woensdag 17 december ge houden in verzorgingscen trum 'In 't Opper' in Bruinis se, vanaf 14.30 uur. Op donderdag 18 december viert de Vrouwenbond van het Leger des Heils in de zaal aan de Poststraat het kerst feest. Op zondagmiddag 21 december wordt er met de be woners van zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee kerstfeest gevierd en op maandagmiddag 22 decem ber wordt vanaf 14.00 uur wederom in het eigen ge bouw het Kinderkerstfeest gehouden. De bewoners van 'Brugzicht' krijgen op woensdagochtend 24 december om 10.00 uur de première van de kerstmusi cal 'Vrede', over vuur en vuurkinderen. Tijdens de kerstnachtdienst wordt een collecte gehouden voor een zendingsproject in Bolivia. Het Leger des Heils staat in contact met het Harry Wil liams Ziekenhuis in Cocha- bama in Bolivia. Het zieken huis probeert aan de armsten onder bevolking hulp te bie den, omdat de andere centra voor gezondheidszorg veel te duur zijn. Tijdens de kerstnacht krij gen de nachtwerkers weer een attentie aangeboden tij dens een bezoekje van de heilsoldaten. Op eerste kerstdag wordt om 10.00 uur een kerstdient in het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis gehouden en om 16.00 uur wordt in het eigen gebouw het familiekerst feest gevierd. Commissie akkoord ZIERIKZEE - Om de onderwijshuisvesting op poten te krijgen, maakt de gemeente gebruik van twee ad viesbureaus. De commissie maatschappelijke aan gelegenheden ging gisterenavond akkoord met de hiervoor benodigde 215.000 gulden. Alleen C. Flik weert (SGP) onthield zich van advies. De bureaus, IME en ICS, zet ten zich tijdelijk in om de huisvestingsvoorzieningen rond te krijgen. ICS heeft on der meer als taakstelling het integraal huisvestingsplan en leerlingenprognoses op te stellen. Volgens wethouder D. van der Wekken gaat het om specialistische taken, die - wanneer eenmaal vormge geven - qua onderhoud en bij stelling door de eigen be leidsmedewerker kan worden overgenomen. Wat het bureau IME betreft is er nog een andere offerte opgevraagd. „Wat nu als de ze offerte lager uitvalt en wij zijn met dit voorstel akkoord gegaan?," vroeg mevrouw J. Bos (WD) zich af. „Dan is er gewoon een overschot op het krediet," haalde Van der Wekken de twijfel weg. Voor het benodigde geld wordt ge put uit de reserve 'overige gebouwafhankelijke mate riële instandhouding' van dë voormalige gemeente Wes- terschouwen. REDDINGSACTIE DEN OSSE - De bemanning van reddingboot Griend is zondagmiddag door de kust wacht post Ouddorp opge trommeld om een catamaran in nood op het Grevelingen- meer bijstand te verlenen. De bemanning van de cata maran kreeg het niet voor el kaar tegen de wind in de ha ven van Den Osse binnen te varen. De Griend sleepte de catamaran naar de wal. Dinsdag 2 december Zierikzee Commissie Grondgebiedza ken/Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken; Theater Mondragon; 19.30 Woensdag 3 december Zierikzee Gratis spreekuur van de FNV in het MFC. Van 10.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcen trum. 14.30 uur. Kerkwerve Sinterklaasintocht. Ring. 14.00 uur Donderdag 4 december Zierikzee Spreekuur GroenLinks in kamer 74 van het gemeente huis. 17.30 tot 19.00 uur. Zaterdag 6 december Zierikzee Advents zang- en orgelavond m.m.v. mannenkoor Elim. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Zondag 7 december Zierikzee De Keizer van slag. MFC. 15.00 uur. Maandag 8 december Serooskerke ZVU-cursus Een kijkje in de keuken van restaurant De Schelphoek. 18.30 uur. Ellemeet Uitreiking prijs tekenwed strijd ROVZ. 't. Mêêtje. 9.00 Brouwershaven Vergadering adviescommis sie nieuwbouw gemeente huis. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 9 december Zierikzee Openbare steunfractieverga- dering GroenLinks. Gemeentehuis, kamer 74 (achteringang). 19.30 uur. Brouwershaven Huiskameravond In Perspectief. De Lelie 20. 19.45 uur. Noordgouwe NBvP maakt kerststukjes in het Verenigingsgebouw van af 13.00 en 15.00 uur. Woensdag 10 december Zierikzee 'Glück, wieso Glück?', to neelsolo door Sylvia de Leur; Theater Mondragon; 20.00 uur. Donderdag 11 december Burgh-Haamstede Lezing beroepsfotograaf Frank Husslage over reizen Oost-Afrika. Dorpshuis De Schutse. 13.30-15.30 uur. Brouwershaven Presentatie en toelichting voorontwerpplan Schou- wen-Oost; Tonnenmagazijn; 19.30 uur. Vrijdag 12 december Zierikzee The Glory of Gospel. Theater Mondragon. 20.00 uur. Zaterdag 13 december Zierikzee Fietsenkijkdag. Politiebu reau. 10.00-12.00 uur. Verkoping tweedehands feestkleding; korpsgebouw Leger des Heils Poststraat 37.10.00-13.00 uur. PJZ Schouwen-Duiveland verzamelt op Weg naar de Val in Zierikzee voor ski-fes tijn. 13.15 uur. Kerstzangavond Woord Daad; Nieuwe Kerk Zierik zee; 19.30 uur. Renesse Bijeenkomst voor donateurs van de Stichting Vakantie huis Thuredriht in het CJV- jongerenkamp. 11.30 uur. Kinderdisco. Discotheek Pinky's. 14.00 tot 17.00 uur. Zonnemaire Kerstmarkt. Dorpshuis. 13.00-17.00 uur. Zondag 14 december Zierikzee Yogalezing/dans. MFC. 14.00 tot 16.00 uur. Renesse Adventsconcert met de West hoekzangers en kopergroep Luctor et Emergo. Dorpshuis. 14.00 uur. Maandag 15 december Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3