Badmintonners kunnen druk niet aan, de tegenstander wel Delta Sport komt goed Met Renesse gaat het weer eens mis Eerste selectie Schouws elftal Doe eens een Kado-Bon kadol Ouwerkerk weent om verlies in Lepelstraat MEVO geeft niet thuis in wedstrijd waarheid Louis van Gaal boos op bestuur FC Barcelona Twee rode kaarten tegen Graauw 5e klasse zondag Koploper in slotfase gelukkigste 6e klasse zondag Voor wedstrijd tegen Flakkees team Na verlies tegen Hoedekenskerke 5e klasse zaterdag HOLTY Zierikzeese handbalploeg redt in laatste minuten het vege lijf Zierikzeese ploeg verliest van rode lantaarndrager MAANDAG 1 DECEMBER 1997 NR 26292 GRAAUW - Renesse heeft zich zondagmiddag van zijn slechte kant laten zien. De ploeg verloor niet al leen met 2-1 van Graauw, maar raakte Robert Tak en Wilco Hoogerhuis vanwege een rode kaart kwijt. „De tweede helft is een desillusie geworden," zei trainer Nico Kind. De oefenmeester houdt er zo langzamerhand rekening mee dat het elk seizoen een keer misgaat. Gisteren escal eerde het weer eens omdat zijn ploeg in oude fouten ver viel. Praten tegen de scheids rechter en zich laten opjutten door het boerenkoolvoetbal, zo noemt Kind het, van Graauw. Tak kreeg rood na zijn twee de gele kaart. Alleen de tweede vond Kind terecht. In •deze categorie viel ook de prent van Hoogerhuis. Uit voorzorg haalde de coach uit Burgh-Haamstede Leon Bakker naar dena zijn eerste gele kaart. Ook de grensrech ter van Graauw deelde met rood ook mee in het kaarten- festival. Kind wil wel even kwijt dat Renesse-spelers als Bakker en Peter Moerland constant van achter worden getrapt en vastgepakt. Moerland maakte overigens de enige goal voor Renesse. Verdere mogelijkheden dede zich niet voor. Na dit verlies is Renesse niet meer dan een doodnormale middenmoter. Graauw - Renesse 2-1 (1-0) - 10.1-0, 63. 2-0, 75. Moerland 2- 1, scheidsrechter: J. Bolier. Opstelling Renesse: Ver boom, Hoogerhuis, Kooman, Van de Stolpe, Canters, Wil- lemse, Tak, Rijnberg, Bak ker (70. Van Bragt), Fennet, Moerland. LEPELSTRAAT - Tranen van verdriet weende Ou werkerk gisteren na het 2-1 verlies tegen koploper Lepelstraatse Boys. De hele week stond in het teken van de wedstrijd, waarin Ouwerkerk pas in de slot fase voor de toekomstig kampioen boog. ,,Ik heb het nog nooit meege maakt dat mensen zitten te huilen in de kleedkamer,"* sprak een eveneens bewogen trainer/speler Jakkoo Brou wer. „Als je zo dicht bij de winst bent, doet het echt pijn," jammerde hij voort. „Het was een dubbeltje op zijn kant." Brouwer had nog realiteits zin genoeg om te erkennen dat Lepelstraatse Boys de eerste helft de beste was. Op een cruciaal moment tekende de thuisploeg voor de eerste treffer, een minuut voor rust. De man in vorm, John Hage, maakte na de pauze ge lijk. Vijf minuten voot tijd had de lijstaanvoerder van de zesde klasse alle fortuin van de wereld. Brouwer: „Een klustbal die tergend langzaam over de doellijn rolde." Lepelstraatse Boys - Ouwer kerk 2-1 (1-0) - 44. Van Sab- ben 1-0, 75. Hage 1-1, 85. Van Housselt 2-1, gele kaart: Kenters (Ouwerkerk), scheidsrechter: J. Marijnis- sen. Opstelling Ouwerkerk: Oostdijk. Remeeus, Van Marle(20. B. Brouwer), Bege- mann, Van de Vlies, Van Dongen (50. Dalebout), J. Brouwer, Kenters, Hille- brand (76. Manni), Pankow, Hage. ZIERIKZEE - De Regio Kommissie Schouwen- Duiveland maakte afgelopen weekend middels een schrijven aan alle betrokken verenigingen de selectie voor de wedstrijd van het Schouwen- Duivelands elftal bekend. Clement Rijnberg van Renesse is de meest opvallendste naam van de geselecteerden. ling, geen pers (De Haan en Verspoor) en geen nog spe lende personen (Van den Berge) in de commissie op te nemen. Vanuit de Regio Kommissie worden nieuwe personen benaderd. Op 17 december, speelt de selectie van trainer Gerard Olijhoek om 19.45 uur op het veld van de ASV Brou wershaven tegen het verte genwoordigende elftal van Goeree-Overflakkee. Een week eerder, op woensdag 10 december, wordt er om 19.00 uur op hetzelfde ter rein al een voorbereidende trainingsbijeenkomst ge houden. Op 21 november jongstle den vergaderde de 'oprich tingsgroep Schouws elftal'. Gerard Olijhoek, Dig Vleu gel, Joop de Wit, Jacob van den Berge, Hans de Haan en Klaas Verspoor kwamen voor de tweede en laatste maal in deze samenstelling als selectiecommissie bij een. Vanuit de KNVB en Regio Kommissie Schou- wen-Duiveland kwam het verzoek om, vanwege even tuele belangenverstrenge- Binnen de selectie zijn Bru- se Boys en Zierikzee hofle veranciers. Zij leveren vijf spelers, SKNWK levert er vier. De complete selectie: Jacob Muller, Jacob van den Berge, Tonnie van den Berge, John van Dijke en Peter Willemse (Bruse Boys), Martijn Neele, Wilco de Valk, Mark den Haan, Peter van der Cingel (SKNWK), Jaco van der Schee, Barry Hage, Marco Jonker, John van der Have en Jarno Vermeulen (Zie rikzee), Patrick de Broe- kert (WIK), Remy Lievense (Brouwershaven) en Cle ment Rijnberg (Renesse). ZIERIKZEE - In de wedstrijd van de waarheid, thuis tegen Hoedekenskerke, ging MEVO onderuit. Twaalf minuten lang had het elftal van trainer Ed van Lent zicht op een overwinning. Daarna stelde de koploper orde op zaken. MEVO-Hoedekenskerke eindigde in 2-5. „Een geflatteerde uitslag," aldus Van Lent. „Maar," ging hij verder. „Over twee wedstrijden gezien is Hoede kenskerke verder dan wij. Ik denk dat zij kampioen wor den. Ik zou niet weten wie nog punten van die ploeg kan afsnoepen. Wij komen er in ieder geval niet meer aan." Hoedekenskerke scoorde voor rust 0-1. Zeker de eerste helft speelde MEVO volgens Van Lent zelf te afwachtend. In de rust wisselde Van Lent Remco van der Wekken, Cees de Ruiter kwam in het veld. Van Lent: „Remco was ziek geweest." Met De Ruiter voorin kwam er meer druk op de verdediging van Hoe dekenskerke. Eric Wijsmann kopte MEVO naar 1-1. Jan- Willem van Gent bracht ME VO, mede dankzij een foutje van de doelman aan de lei ding. Kansen op 3-1, middels Leon Groenleer en Van Gent, ble^eh'^daa^nd ohbënüt.In het laatste kwartier scoorde Hoedekenskerke vier keer. Zeker na de 2-2, een foutje van doelman Van der Wek ken, knakte er iets bij ME VO. Van Lent: „De positieve gedachte stortte in." Bij 2-4 kreeg MEVO nog een straf schop. Van Gent eiste de bal op maar schoot hoog over. MEVO - Hoedekenskerke 2-5 (0-1) - 26. De Munck 0-1, 48. Wijsman 1-1, 63. Van Gent 2- 1, 75. Wijnhard 2-2, 81: Wijn- hard 2-3, 85. Driedijk 2-4, 90. Driedijk 2-5, scheidsrechter: H. Zuidweg. Opstelling MEVO: E. van der Wekken, A. Van Zwol, Van Zoest, Van der Linde, R. van der Wekken (45. De Ruiter), M. Van Zwol, Hoexum, Groenleer, Verwijs, Wijs man, Van Gent. BARCELONA (RTR) - Louis vab Gaal heeft zondag zijn ongenoegen laten blijken over de handelwijze van het bestuur van FC Barcelona. Hij was boos over het uitlekken van het nieuws over het aantrek ken van Winston Bogarde. Afgelopen week kwam de overkomst van Bogarde van AC Milan breeduit ter spra ke in de Spaanse kranten. „Winston en ik hebben de af gelopen maand enkele keren met elkaar gesproken. Nie-' mand anders wist daarvan buiten de club," aldus Van Gaal. „Nu komt het toch te vroeg in de kranten. Ik neem dat de pers niet kwalijk, maar wel de leiding van de club." Van Gaal beklemtoonde dat de uitgebreide berichtgeving in de Spaanse media nog wel eens de transfer zou kunnen verhinderen. Bogarde ver klaarde vrijdag nadat hij fit was verklaard dat de onder tekening van het contract na het weekeinde zou plaats vinden. Hij voegde eraan toe dat er nog over details onder handeld werd. Advertentie MELKMARKT 1ZIERIKZEE weg tweede divisie C slechter voor dan Delta Sport: nul te genover twee punten. De ze ge geeft Delta Sport weer wat lucht. Lange tijd snakte de thuis ploeg naar adem. Want zon der de geblesseerde Nuyens, de wegens pidvé-omstandig- heden afwezige Peter Lefè- vre en met de slecht spelende Schaalje boette Delta Sport veel aan kwaliteit in tegen Mountain Stars, dat dank baar van de zwakke Zierik zeese plekken gebruik maak te. Schaalje had geen moeite het boetekleed aan te trek ken. „Als ik het wist waar om ik slecht speelde, zou ik het in de wedstrijd verande ren." Zo zit sport in elkaar. Het is er wel of niet, net als de laatste vijf minuten waar in het heilige vuur plotseling brandde. Vanaf het begin van de vijfde competitiewedstrijd keek Delta Sport tegen een achter stand aan. Na een 10-12 rust stand bouwde Mountain Stars de marge iets verder uit. Het werd zelfs 19-23. Toen brak er iets bij de leeg- gespeelde tegenstander en had Delta Sport het vertrou wen en de vechtlust om een blamage af te wenden. Doelpuntenmakers: Schaal je, Toubiana 5, Bos 4, Evert- se, Verwest, L. van Zwieten 3, Groenendijk 2, H. van Zwieten 1. Uitslagen tweede divisie C: DWS-HEC 27-28, Roda/71- EMM 25-23, Wings-Hellas 2 28-28, Animo-Westlandia 24- 25, Delta Sport-Mountain Stars 26-24. Stand: 1. EMM 5-8, 2. West- landia 5-8, 3. Hellas 2 5-7, 4. Wings 5-7, 5 Animo 5-6, 6. Ro- da'71 5-6, 7. HEC 5-4, 8. Delta Sport 5-4, 9. Mountain Stars 5-0,10. DWS 5-0. Te klein Sporthal Onderdak was te klein voor zoveel enthousias me en fanatisme dat van de tribunes op het veld gleed, waar de Zierikzeese hand ballers het dankbaar aan vaardden en de aanhang met doelpunten van Tommy Ver west (24-23) en Erwin Schaal- Jean-Marie Toubiana (2) is door de defensie van Mountain Stars geglipt en kan vrijuit schieten. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - ,,Het is een kwestie van ervaring. Blijf je er dit jaar in, dan kun je volgend jaar goed in de middenmoot meedraaien." Woorden van trainer William van der Maas, die klonken als een waarheid als een koe, maar die voorlopig als toekomstmuziek in de oren klinken. Zeker na de 3-5 nederlaag tegen BCO/Inproba 5, die BC Zierikzee afgelopen zater dag in sporthal Onderdak leed. Het duel tegen de Ooster- houtse opponent mocht wor den ingedeeld in de categorie 'must win', Amerikaans voor een wedstrijd die ge wonnen moet worden. De heenwedstrijd in het Bra bantse land liep net als afge lopen weekeinde eveneens rampzalig af (6-2 voor BCO). Van der Maas: „Toen hebben we bar slecht gespeeld en hadden we minimaal een punt moeten pakken. Nu (de tussenstand is 1-4 in het voor deel van BCO, red.) laten we weer een punt liggen." Dat werden er dus twee. En dat mocht nou net niet ge beuren. BCO stond namelijk onderaan in de vijfde divisie van de landelijke badmin- toncompetitie met twee pun ten, BC Zierikzee had er al vier. Door de overwinning van de Oosterhouters komen ze gelijk met de ploeg van Van der Maas. Hetzelfde aan tal punten heeft Delft. Num mer laatst na de negende speelronde is Spijkenisse met drie punten. Aangezien er twee ploegen degraderen, moet niet alleen BC Zierik zee zich schrap zétten, ook de andere drie genoemde forma ties. Het team van Rogier Crusio, André. Verloo, Frans Koopman, -Mirelle van der Have en Jolanda van Gronin gen had zichzelf eergisteren veel problemen kunnen be sparen door een punt te pak ken ten koste van BCO. Sim pel gesteld kwam het erop neer dat enkele personen pas gingen badmintonnen bij een achterstand en zoiets hadden van: 'wat heb ik nu nog te verliezen'. Gevolg: de inhaalrace is steeds net te lang waardoor de tegenstander genoeg over heeft om de partij te beslis sen. „Ze kunnen de tegen stander wel aan, maar de druk niet," concludeerde Van der Maas. Met name over de damesenkelpartijen was de Ouwerkerkse coach niet content. „Dat had niets met badminton te maken. Als de tegenstander het af dwingt, is het een ander ver haal,' wil Van der Maas dui delijk maken dat de nederlagen aan 'zijn' dames lagen. Vooral Van Groningen liet in een spannende strijd over drie games de winst lig gen. Van der Have sprokkel de slechts vijf puntjes in twee sets bij elkaar. In het damesdubbel wiste het Zie rikzeese duo de schade van de singles enigszins uit, door deze wel te winnen. De andere twee punten tegen BCO kwamen op naam van de herenenkel van Rogier Crusio en het gemengd dub bel van Verloo/Van Gronin gen.1 Verloo kreeg hiermee zijn revanche voor het gele den verlies in zijn single. Conditiegebrek - hij is on langs anderhalve week ziek geweest - en gemis aan scherpte deed hem in drie sets de das om. Van de druk had hij weinig last, in zijn single noch de mix. Het ge mengd dubbel vond Verloo zelfs één van zijn betere par tijen dit seizoen. Toch had den de spelers van BC Zierik zee er na afloop duidelijk de pee in. Ze beseften heel goed dat er meer mogelijk was ge weest tegen BCO. Met beteu terde blikken ruimden ze de zaal op. Een fatale neder laag? „Dat vind ik wel," be sluit Van der Maas. Karakteristieken BC Zierikzee - BCO/Inproba 5 3-5 - R. Crusio-K Kerkhof 17-16 15-9, A. Verloo-R. van Campenhout 15-11 6-15 6-15, M. van der Have-A. Popken 5-11 0-11, J. van Groningen- M. Leijten 9-12 2-10 9-11, Koopman/Crusio-Van Cam- penhout/Leijten 12-15 8-15, Van der Have/Van Gronin- gen-Popken/Tokaya 15-5 15- 8, Verloo/Van Groningen-Le- ijten/Leijten 15-12 15-12, Koopman/Van der Have-To- kaya/Kerkhof 12-15 9-15. Overige uitslagen: BC Zie- rikzee-Astroïden 2 5-3, BC Zierikzee 3-Terneuzen 5 6-2, BC Zierikzee 4-Terneuzen 6 5-3, BC Zierikzee 5-Rillandia 3 2-6. Frans Koopman in opperste concentratie. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Vertrouwen, vechtlust, verlies. De handballers van Nutsspaarbank/Delta Sport had- den de eerste twee dingen zondagmiddag in sporthal Onderdak hard nodig om het derde te voorkomen. Lang loerde tegenstander Mountain Stars op een overwinning, in zeer kort tijdsbestek voorkwam Delta Sport echter de vierde nederlaag op rij, 26-24. Tot diep in de tweede helft hadden de toeschouwers zich neergelegd bij het verlies vqn de thuisploeg. Niemand zag een oplossing. Waar was de «magie van het vorig sei zoen? In hun hoofden zagen ze de goede, oude tijden voor bij flitsen. Delta Sport speel- de onherkenbaar slecht. Nie mand zag een uitweg. Trainer Alex de Brauwer liet 'good old' Bert de Vos langs de zijlijn een warming-up doen. Moest hij zijn team dan -uit het moeras trekken? Nee 'tQch. Maar opeens was het er weer. Mountain Stars beleef- v.'de net als in de eerste helft een slecht laatste deel en Del ta 'Sport profiteerde. Pas vier minuten voor het einde zette de thuisploeg zich naast -de opponent uit het Brabant- se Raamsdonksveer. Erwin Bos tekende voor 23-23, de -gelijkmaker waarop het pu bliek stiekem toch hoopte. De ban was meteen gebro ken. Als achtste man gingen ,de mensen achter Delta _*-§port staan, klapten in de .handen, stampten met de •voeten en schreeuwden het uit de kelen. je (25-23) beloonden. De wed strijd was gespeeld. Dat bei de teams nog een keer scoor den, gold slechts voor de statistieken. De scheidsrech ters floten af en de opluch ting was voelbaar. „Tsjonge jonge," blies de geblesseerde Bert Nuyens van zich af, „voor hetzelfde geld ga je de teil in." Waar De Vos en publiek zich al bij een nederlaag hadden neergelegd, waren de spelers zelf overtuigd dat ze het zou den redden. Zeiden ze - en dat is altijd gemakkelijk praten als je gewonnen hebt - achter af. Schaalje: „Ik had toch wel hoop op de zege." Ricky Evertse: „We zijn altijd blij ven vechten. Het is niet ge speeld voordat, het is afgelo pen. Op het einde maakte Mountain Stars fouten en hadden we de scheidsrech ters een beetje mee." Coach De Brauwer vond zijn forma tie 'qua mentaliteit heel sterk'. Deze constatering zal iedereen beamen, ook al was het vertoonde handbal (van beide kaften) soms niet om aan te zien. Evertse had op zijn beurt wel gelijk dat de fluitisten wat al te hoog van de toren bliezen. Dat was ploeggenoot Schaal je eveneens opgevallen. Vol gens hem waren de leidsman nen 'een beetje pietluttig'. Maar ja, om zich na een ge wonnen wedstrijd druk gaan maken om de twee mensen die eigenlijk niet kunnen fluiten, heeft geen zin meer. De overwinning op Moun tain Stars was erg hard no dig. De Brabanders stonden er na vier wedstrijden in de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9