Grootste verlies Brouwershaven: 'We komen gewoon klasse tekort' 1 Bruse Boys is los in tweede periode Eerste halve uur wordt WIK fataal Zierikzee verliest eerste wedstrijd 4 2e klasse zaterdag Tekadiamona en Berrevoets göed op schot 6e klasse zondag 3e klasse zaterdag 2e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag 4e klasse zondag MAANDAG 1 DECEMBER 1997 NR 26292 Doordeweekse praatsessie helpt Nieuiverkerkse ploeg aan zelfvertrouwen SKNWK breekt de ban NIEUWERKERK - Als een wesp zijn angel verliest, is hij machteloos. Doelloos en stervend doolt hij dan rond, op zoek naar iets wat hij niet meer kan vin den. De wesp, Dauwendaele, verloor in het eerste uur zijn angel. Marcel Astroh werd door een uitblin kende Sam Flikweert volledig uit de wedstrijd ge speeld. SKNWK rekende af met het seizoensverle den, het won met 6-4. Sportpark Het Springer kon eindelijk juichen. Een korfbaluitslag met een slordig laatste kwartier van de Nieuwerkerkers. Maar het kan dus toch! SKNWK wint thuis. Dauwendaele bleek het recept voor het Nieuwerkerkse thuissyn- droom. Met in het hoofd nog de uitslag van de eerste wed strijd (0-4 voor SKNWK) van het seizoen waren de Middel burgers in het achterhoofd en in het veld danig onder de indruk. SKNWK draaide de rollen om. Het speelde van meet af aan met groot ver trouwen en een ijzeren disci pline binnen de lijnen. Dau wendaele zwalkte, rijp voor de slacht. SKNWK-Dauwendaele 6-4. „Een uitslag met gemengde gevoelens," reageerde Sam Flikweert bij het verlaten van het speelveld. Hij doelde op de drie tegentreffers in het laatste kwartier van de wedstrijd. „Een kwestie van concentratie." Zelf was de nummer acht negentig minu ten lang een boegbeeld van onverzettelijkheid. Vol gas, voorop in de strijd. „Het gaat eigenlijk al een paar we ken lekker. Maar het is in ie der geval prettig dat wan neer de grotere goden, om ze maar eens zo te noemen, het laten afweten je er zelf staat." Flikweert werd door trainer Willemse op de nummer tien van Dauwendaele gezet en hield hem ver van de goal vandaan. „Voor mij is dat een ideale tegenstander," sprak de man van de wed strijd over Marcel Astroh die hij ook al in Middelburg de baas was. Willemse had lang gedubd wie hij op de plek van de zie ke Martijn Neele zou neerzet ten. Neele was geveld door een bacteriële infectie. Ook Peter van der Cingel, nor maal linkshalf, ontbrak. Cees Willemse: „Ik had vijf of zes opties maar ik wilde iedereen toch zoveel moge lijk op zijn eigen positie la ten spelen." Jan-Jaap Pad mos speelde op Van der Cingels plek. Het pakte alle maal goed uit voor SKNWK. Goed, maar het kon zeker be ter. „Als onze counters blij ven lopen, schiet je er echt tien in," sprak Sam Flik weert terecht. Zo kwam Wil- co de Valk drie keer oog in oog met Dauwendaele-doel- man Ramon Telussa, Michel Flikweert éénmaal en bleef ook Padmos tot twee keer toe niet rustig genoeg. De dubbele cijfers zaten er in. Dat bleef Dauwendaele be spaard. Astroh kon niets anders dan zijn meerdere er kennen. „Het was drama tisch van onze kant." Vanaf het begin van de wed strijd had SKNWK inder daad het initiatief. In het eer ste kwartier raakte De Valk al de lat en schoot Michel Flikweert rakelings naast. Het overwicht resulteerde in een viertal corners. De laat ste leek te worden afgesla gen. Via de rechterflank zet te De Valk toch weer voor. Michel Flikweert scoorde koppend zijn eerste doelpunt van het seizoen. Een bevrij ding. Uit één van de spaarza me Dauwendaele-aanvallen waren de bezoekers dichtbij een treffer. Leon Quik haal de de kopbal van Stefan van Dongen uit de hoek. Quik speelde de gehele wedstrijd ook al overtuigender dan de laatste weken. Francis Langemaire (links) deinst terug voor de 'liggende' trap van Erwin Theunisse. Scheidsrechter Spek uit Ze venbergen speelde een hoofdrol bij de 2-0. Uit een corner kopte Michel Flik weert de bal door tot bij Er win Theunisse die niet twij felde maar vol uithaalde. Tussen de palen keerde de net ingevallen Benja Ririhe- na de bal. Tevergeefs. Vol gens het oordeel van de scheidsrechter, die zich op de achterlijn had opgesteld, was de bal de doellijn gepas seerd. Matheid Vier minuten na rust kwam de 3-0 op het scorebord. Al weer een prima aanval over rechts. Steekpass Kees-Jan van Nieuwenhuijze, voorzet Jacky de -Bruine, doelpunt De Valk. Lucas Fransse bracht de bezoekers terug tot 3-1 en even leek er zich een vorm van matheid over de Nieuwerkerkse uit te sprei den. Het was een periode waarin de ploeg zich teveel terug liet vallen op de eigen helft. De keerzijde daarvan was dat er meer ruimte lag achter de verdedigers van Dauwenda ele. SKNWK schakelde op tijd om. Michel Flikweert stuurde De Valk weg die ge leerd had van een situatie daarvoor. Vier minuten eerder plukte Telussa de bal van zijn schoen, nu omzeilde De Valk de keeper en scoorde 4-1. Tien minuten later stond het 6-1. Eerst zorgde Theunisse voor 5-1, daarna trapte Van Nieuwenhuijze in eerste in stantie mis, kreeg in tweede instantie de bal toch nog voor en De Valk scoorde zijn derde van de middag. Daar na bezondigde SKNWK zich aan laksheid, ongewenste aanvalsdrang van de ver keerde personen en concen tratieverlies. Mark den Haan haalde nog een bal van de doellijn, maar op de kopbal van Van Dongen had geen en kele SKNWK'er verweer. Fransse zorgde daarna voor 6-3. „Waarom moeten we nu toch weer zulke cadeautjes weg geven," riepen de SKNWK- verdedigers vertwijfeld om zich heen. Vijf minuten in blessuretijd scoorde Edwin Leonhard zelfs nog 6-4. Wil lemse: „Die drie doelpunten wil ik eigenlijk maar snel vergeten. Gezien onze eerde re thuiswedstrijden is dit een positieve uitslag. Vandaag sjJéeldëh wé érg gediscipli neerd. Iedereén was zich be wust van zijn taak. Ja, het laatste kwartier. Ach, veel (Foto: Marieke Mandemaker) tegengoals is toch Nieuwer- kerks eigen. Zolang wij er zelf voorin maar meer ma ken ben ik tevreden." Een waarheid als een koe. SKNWK heeft weer lucht. En zelfvertrouwen op eigen bo dem. SKNWK - Dauwendaele 6-4 (2-0)- 21. M. Flikweert 1-0, 35. Theunisse 2-0, 49. De Valk 3- 0, 57. Fransse 3-1, 63. De Valk 4-1, 71. Theunisse 5-1, 73. De Valk 6-1, 79. Van Dongen 6-2, 85. Fransse 6-3, 95. Leonhard 6-4, gele kaart: Ririhena (Dauwendaele), scheidsrech ter: C. Spek (Zevenbergen). Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, R. de Bruine, S. Flikweert, Den Haan, Van Nieuwenhuijze (77. Van Dij- ke), J. de Bruine, Theunisse, Padmos, De Valk, M. Flik weert (63. Van Marle). WELBERG - Bayunga Teka diamona en Patrick Berre voets verzorgden zondag middag de produktie voor Dreischor. Het werd een 3-7 overwinning op SC Welberg. Tekadiamona stak Berre voets naar de kroon door vier goals te maken, Berrevoets bleef op vier steken. De tweede van Tekadiamona was een bijzonderheid omdat hij met zijn hoofd scoorde en dat bijna nooit doet. Door de schotvaardigheid van de spitsen kwam de zege van de ploeg van trainer Toi- ne Tiggelman nauwelijks in gevaar. Even leek Dreischor weg te zakken toen SC Wel berg op 2-3 kwam. Vijf minu ten later vergrootte Tekadia mona de marge weer en was het duel gelopen. SC Welberg - Dreischor 3-7 (1-3)- 4. 1-0» 10. Tekadiamona 1-1, 28. Tekadiamona 1-2, 43. Berrevoets 1-3, 60. 2-3 (straf schop), 65. Tekadiamona 2-4, 70. Berrevoets 2-5, 75. Teka diamona 2-6, 85. Berrevoets 2-7, 88. 3-7, scheidsrechter: C. Koen. Opstelling Dreischor: Van de Sande, Verwest, Van den Bos, L. van der Helm (80. Vroegh), F. van der Helm, Uyl, Tekadiamona, Pankow, De Jonge, Van der Linde (50. Blakenburg), Berrevoets. HENGELSPORT ZIERIKZEE - De voorlaatste competitiewedstrijd van HSV Oosterschelde is ge wonnen door Jos Reyniers. Met drie bovenmaatse vissen eindigde hij voor Van de Hoek en Bruggeman. De zwaarste vis van deze wed strijd en van de competitie werd door Bruggeman ge vangen, een bot van 1095 gram zwaar en 41 cm lang. Uitslag: 1. J. Reyniers 1640 punten, 2. R. van de Hoek 1130, J. Bruggeman 1095, 4. J. Berrevoets 1040, 5. W. Meerd- ink 930, 6. J. Geelhoed 925, 7. M. IJzenbrandt 830,8. P. Wol- ters 820, 9. A. de Vlieger 796, 10. L. Stoutjesdijk 791, eerste junior: W. Timmerman 620. Ploeg Potappel gaat op eigen veld met liefst 1-8 ten onder tegen Tholense Boys Een speler van Tholense Boys is Dick van Splunder (liggend) en Cees Kraaijenbrink te slim af. (Foto: Marieke Mandemaker) BROUWERSHAVEN - Het zijn zware tijden voor voetbalminnend Brouwershaven. Waar vorig jaar de plaatselijke voetbaltrots in een roes naar promo tie gleed, daar dreigt nu het vroegtijdig werpen van de handdoek. Tholense Boys wees de hekkensluiter van trainer Pim Potappel middels een 1-8 nederlaag nog eens haarfijn op de feiten. „We komen gewoon klasse te kort," stelde Potappel na zijn grootste nederlaag als oefenmeester van Brouwers haven. „De selectie is te smal om blessures op te vangen, we missen het vertrouwen in eigen kunnen en tactisch weet ik ook het niet meer. Ik zie geen oplossingen om het op dit moment beter te laten worden. Misschien schiet ik zelf wel tekort?" De oefenmeester uit Stave- nisse klonk in zijn sombere analyse een beetje als Ron Spelbos kort voor zijn recen te vertrek bij FC Utrecht. Hij vond ook geen oplossin gen meer om zijn manschap pen naar goede wedstrijden te stuwen en nam zelf de be slissing om op te stappen, tot groot verdriet van spelers en supporters. Stuurt Potappel aan op een vroegtijdig ver trek uit het dorp aan het Grc- velingenmeer? Potappel: „Ik maak het seizoen sowieso af, wat ik daarna doe weet ik nog niet. Misschien stop ik wel even helemaal met trai nen. Ik merk hoezeer het me bezighoudt. Als ik 's nachts wakker wordt, is voetbal het eerste waaraan ik denk. Het laat me bijna niet meer los. Vooral zoals het nu gaat." Het .verschil met vorig jaar is tekenend. Brouwershaven had een selectie van veertien man die nagenoeg de hele competitie intact bleef. Met uitgekiend countervoetbal reikte de ploeg tot het kam pioenschap. De ploeg werd ingedeeld in de 'Brabantse' derde klasse, samen met ei- landgenoot WIK. Een stapje hogerop dus. Met de smalle selectie werd er maar het beste van gehoopt. Maar nu blijkt dat Brou wershaven tot nog toe geen enkele rol van betekenis heeft kunnen spelen. Het be haalde een schamele aantal van drie punten, het won nog niet een keer. De cruciale verliespartij van vorige week tegen BVC'54 deed het gat met die ploeg tot vijf punten oplopen. Brouwers haven bungelt hangt sinds dien aan een elastiek. Tho lense Boys strooide enkel nog wat extra zout in de wond. Een kijkje in de huidige lap penmand van de promoven dus schept bovendien weinig hoop. Na het vertrek van spits Peter de Haan naar Zie- rikzee boette de aanval reeds aan kracht in. Zaterdag ston den er in het laatste uur - bij absentie van Clement van Splunder (kniebanden) en Andre Goudzwaard (werk) - een aanval met nieuwkomer William Smits op rechts, de vorig jaar gestopte Arjan Visser in de punt en reserve doelman Edwin Hof op links, die Leen Lemson - hij trainde pas drie keer - kwam aflossen. De geblesseerden Kees Kraaijenbrink, Martin Kristelijn, Sietse van der Wekken en Marcel Duinhou wer completeerden het per sonele leed. Een coach met zo weinig mogelijkheden valt onmogelijk te benijden. Hoe anders was het bij de be zoekers uit Tholen. Trainer Paul van Buren kon het zich zelf zelfs permitteren om met Piet de Graaffeen talentvol le 19-jarige spits, een soort van spelletje te spelen. De Graaff speelde tot drie' wed strijden voor Brouwersha ven goed, maakte elf treffers, heeft ambitie om hogerop te komen maar toen kwam de klad er een beetje in. Van Buren dreigde hem daarom voor het duel met Brouwershaven te passeren, maar gaf een minuut voor het eerste fluitsignaal De Graaff te kennen dat hij toch startte. Hij bedankte zijn coach met vier treffers. De eerste viel al na drie mi nuten. Brouwershaven lijkt er de laatste tijd een gewoon te van te maken om slecht uit de kleedkamer te komen. Ook tegen Tholense Boys was een vroege fout fataal. Eric Hartog verdedigde niet goed uit, waarna de bal via de borst van Ruud Dekker voor de voeten van De Graaff belandde, 0-1. Brouwershaven stelde daar weinig tegenover. De bezoe kers controleerden de wed strijd eenvoudig en gaven geen enkele kans weg. Of be ter, het had weinig te schaf ten met de aanvalsdrang van de thuisclub. Acht minuten voor rust verdubbelde Tho lense Boys de score. Rene van, de Berge, de andere spits, kopte de bal sluw over de te vroeg uit zijn goal ko mende John van Mourik. De tweede helft was nog geen twee minuten oud toen Tho lense Boys een nieuwe klap uitdeelde. De Graaff benutte een strafschop nadat hij werd gevloerd door René Da lebout. Een minuut daarna verklein de William Smits op aange ven van Ruud Dekker de marge, maar na de treffer van De Graaff (1-4) na een uur speeltijd was het verzet definitief gebroken. De aan vallen van de bezoekers sne den door de Brouwse defen sie als een vlijmscherp mes door warme boter. Via Johan Schot, De Graaff en twee treffers van Piet de Boef behaalde Tholense Boys de op een na hoogste ze ge in deze competitie. 1-8. Al leen Klundert haalde harder uit, 8-0 tegen WIK. Potappel: „Brouwershaven is denk ik een te kleine club voor een structureel verblijf in deze klasse. Wanneer het even tegenzit zitten we direct in de problemen. Het is zaak om dit seizoen nog zo goed mogelijk af te sluiten. Een nederlaag als deze doet pijn. Veel pijn." Brouwershaven-Tholense Boys 1-8 (0-2) - 3. De Graaff 0- 1, 37. Van de Berge 0-2, 46. De Graaff 0-3, 47. Smits 1-3, 72. De Graaff 1-4, 73. De Graaff 1-5 76. Schot 1-6, 80. De Boef 1-7, 84. De Boef 1-8, scheids rechter: Osmanouska (Bres- kens). Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, P. Kristalijn (54. Pankow), Dekker, Har tog, Quist, Dalebout, D. van Spunder, Lievense, Smits (61. Hof), Lemson, Visser. Eenvoudige zege op WHS SINT-ANNALAND - „We moeten reëel zijn. We had den negen uit drie, nu twaalf uit vier. We staan drie punten los, we gaan voor de periode," waren de overtuigend klinkende woorden van Bruse Boys trainer Alexander van Keulen. Zijn Bruse Boys ver sloeg in Sint-Annaland het WHS van Theo Moerland met 1-4. Bruse Boys is aan een zeer sterke reeks bezig. Inmid dels zijn vijf competitiewed strijden achter elkaar in winst omgezet. Van Keulen: „Het zelfvertrouwen is opge krikt. Wij willen naar boven toe. Als je ziet met welk ge mak we gewonnen hebben." Met de overwinning revan cheerde Bruse Boys zich voor de zeperd die het in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen thuis opliep. Jagen Jagen op de bal van Eric Bleiji en Jacob van den Ber ge was de aanleiding voor de 0-1 door Peter Willemse. Wil lemse bediende daarna Bleiji, 2-0. Een scherpe Wil lemse zorgde daarna voor 0- 3. Leon van den Ouden deed nog voor rust wat terug. Vier minuten in de tweede helft scoorde Bleiji uit een aanval over een aantal schijven zijn tiende seizoenstreffer. De Ouwerkerker blijft, evenals Willemse met elf goals, stij gen op de eilandelijke top scorerslij st. Het enige smetje op de wed strijd van het uitvallen van linkshalf Chris Stouten. Stouten stond voor het eerst sinds lange tijd weer in de basis en verdraaide na twin tig minuten spel zijn knie. Mujo Advic verving hem. WHS - Bruse Boys 1-4 (1-3) - 15. Willemse 0-1, 22. Bleiji 0- 2, 30. Willemse 0-3, 40. Van den Ouden 1-3, 49. Bleiji 1-4, scheidsrechter: A. van de Ketterij. Opstelling Bruse Boys: Mul ler, R. van den Ouden, T. van den Berge, J. van Dijke, Be nard, Th-H. van den Berge, Hanzen, Willemse, Stouten (20. Avdic), Bleiji (75. Ruiten beek), J. van den Berge. 'Niet de ploeg van vorige week' 'S-GRAVENDEEL - 's-Gravendeel, bepaald geen hoogvlieger in de derde klasse B, heeft afgelopen za terdag een einde gemaakt aan de vier wedstrijden durende ongeslagen reeks van WIK. Het eerste half uur lette de ploeg uit Kerkwerve niet goed op. Dat was fataal, 2-1. „Het is niet de ploeg van vo rige week," moest WIK-trai- ner Peter van Poortvliet er kennen. „Ik weet niet wat het is," antwoordde hij op de vraag waar de oorzaken van het verlies lagen. „Ik denk dat het een stukje beleving is." Van dat gebrek bij WIK profiteerde 's-Gravendeel met twee doelpunten. De wedstrijd begon twintig minuten te laat omdat de aangewezen scheidsrechter een blessure kreeg. In over leg met WIK werd er iemand van de thuisclub opgeroepen. Van Poortvliet: „Hij nam be hoorlijke rare beslissingen en is niet of nauwelijks in de buurt van de zestienmeterge- bieden geweest." WIK had kunnen besluiten, dat gaf Van Poortvliet ook aan, rechtsomkeer naar Kerkwer ve te maken. Dat deed de ploeg niet en dus werd het 2-0 voordat Patrick de Broekert voor rust iets te rug deed. Erik-Jan Kort mis te voor de pauze een ideale mogelijkheid op 2-2. Naast kansen voor 's-Gravendeel kreeg WIK die in dq personen van Richard Stouten en El- mar Verhage. Wil WIK in deze afdeling nog ademen, moet het volgende week van Brouwershaven winnen. Van Poortvliet: „Het is niet anders." 's-Gravendeel - WIK 2-1 (2-1) - 14. Van de Stel 1-0, 28. Ver baas 2-0, 37. De Broekert 2-1, gele kaarten: Van den Hoek (WIK). Opstelling WIK: Hendrikse, De Broekert, Van den Hoek, Verwest, Wittenberg, M. Ganzeman, Verhage, Kort, Stouten, E. De Vlieger (15. Van den Hoek), E. Ganze man, M. de Vlieger. Winst counterploeg IJzendijke IJZENDIJKE - „Ik verlies liever nu dan drie of vier weken voor het einde van de competitie," reageerde Zierikzee-trainer Bert Pentury op het eerste verlies in de competitie, wetende dat 22 wedstrijden win nen onmogelijk is. IJzendijke was de ploeg die Zierikzee zondagmiddag dit seizoen de eerste drie punten afpakte. „Het was niet nodig geweest," vond Pentury. Het verlies bracht de concurren tie dichterbij. Breskens en Grenswachters naderen op respectievelijk één en drie punten. Huiswerk De oefenmeester uit Vlissin- gen had zijn huiswerk voor het duel tegen IJzendijke goed gedaan en wist dat de thuisploeg op eigen bodem het net goed weet te vinden. Dat deed IJzendijke ook te gen Zierikzee in de eerste 25 minuten waarin het twee maal scoorde. Pentury weet de tegengoals aan gebrek van scherpte en concentratie bij zijn ploeg. Pas een kwartier na rust deed Zierikzee iets terug. Marco Jonker verzilverde een combinatie met John van der Have. De spits moest vlak na het doelpunt met een blessure het veld verlaten. Jarno Vermeulen volgde zijn 'voorbeeld'. Over de ernst van de kwets uren kon Pentury zich niet uitlaten. Wel over de eerst volgende partijen tegen Steen en Grenswachters. „We moeten goed aan de bak." IJzendijke - Zierikzee 2-1 (0-1) - 14. De Ruijsser 1-0, 24. Neve 2-0, 60. Jonker 2-1, scheidsrechter: D. van Bel- zen. Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Van Oeveren. De Jonge, R. Roggeband, Hage, M. van der Schee, Vermeulen (61. Heikamp), Jonker, Lafe- ber. Van der Have (75. Goe- degebure), P. Roggeband.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7