rlXIfT flet koude spa^etje vc^Kwist 2, -Kt &LVO& AAM (jahe/fe ,v 3 95 LEUKEEN mmcHE KERSTEADEAU'S DIEOOKNin VOOR DE POES ZUN! \<>(e/hs/ofi 6/1 oi'o/(tfe/u'c CASHEWNOTEN CHOCO-ROZIJNEN 95 KERSTAKTI ERRANT 15 In een land hier ver vandaan, woonde koning Winter. Het land van koning Winter was een vreselijk koud land. Als het er niet sneeuwde, dan vroor het en als het niet vroor, dan waaide er een ijzige koude wind. Daar om was koning Winter in dat land ko ning en daarom ook heette z'n land Winterland. Alle mensen, dieren en bomen van Winterland vonden het er heerlijk Ze hielden van de kou en ze vonden het prachtig om in een dik pak sneeuw te staan. En vooral nu het tegen Kerst liep zag alles er ontzettend gezellig uit De mensen brandden lich- jes achter hun beijzelde ramen. De dieren zochten afgevallen bladeren, om daar hun holletjes en nestjes mee te versieren en de bloemen en bomen deden erg hun best, om zoveel moge lijk sneeuw op hun blaadjes en takken te verzamelen. Ja, wat vonden ze het allemaal toch een heerlijk land.... Allemaal? Was echt iedereen tevreden met de kou en de sneeuw? Nee, ergens, aan de rand van het bos, stond een sparreboompje. Het was nog maar een klein boompje en het stond er hele maal alleen. Het had geen vriendjes en het wilde ook geen vriendjes hebben, want die zwiepten takken vol sneeuw naar je toe. Het sparretje hield niet van sneeuw. Hethad een hekel aan kou en nog veel meer aan de ijzige noorden wind. En nu, in de dagen voor Kerst, had hij helemaal een hekel aan de noor denwind, die erg z'n best deed om zo veel mogelijk kou en sneeuw naar de sparreboompjes toe te blazen. Het sparreboompje boog iedere keer z'n takken, als er weer een nieuwe wind vlaag aankwam. Soms waaide de wind langs hem heen en soms lukte het hem om een beetje sneeuw van z'n takken af te schudden. Het sparreboompje zuchtte diep. Moest dat nou altijd zo doorgaan? Moest hij zijn levenlang vechten tegen sneeuw en kou? Het sparretje liet z'n takken hangen. Wat een vreselijk vooruitzicht! "Hé", hoorde het sparretje plotseling naast zich. Wat sta jij er zielig bij. Ben je niet blij, dat het gauw Kerstmis wordt? Wat is er met jou aan de hand? Het sparretje wilde eerst niet kijken, omdat hij dacht dat het een ander boompje was. Andere boompjes lach ten hem toch altijd uit. Maar toen hij heel eventjes zijn bovenste takken op tilde, schrok hij. Oei, daar stond geen ander boompje. Nee, daar stond ko ning Winter! Het sparretje boog voorde koning en durfde niets te zeggen. Nou, vooruit, zeg eens wat, sprak de koning ongeduldig. Waarom ligt er maarzo weinig sneeuw op je takken? Moet ik soms aan de noordenwind vragen, of hij jou iets ex tra's wil sturen? Oh., nee., k.koning stotterde het sparretje verlegen. "Ik h.. hou., he., helemaal niet van de noor denwind en nog minder van de sneeuw, ik vind de kou akelig! Zo, dat was eruit Als de koning nu maar niet boos werd. Nee, gelukkig, zijn gezicht stond heel vriendelijken wat zei hij daar nou? Zeg, sparretje, als jij het zo vreselijk naar vindt in ons Winterland, moet je maar ergens anders gaan wonen. Nee, haal nu niet je takken op, want daar kan ik best voor zorgen. Het komt goed uit, dat het bijna Kerstmis is, want dan heb ben de mensen veel sparre- en denne- bomen nodig. Die gaan ze dan versie ren met lichtjes en gekteurde ballen en samen metzo'n boompje vieren ze dan Kerst. En als Kerstmis dan voorbij is, zetten ze de boompjes in de tuin en verzorgen ze goed, omdat ze ze vol gende jaar weer in huis willen nemen. Wach maaraf, sparretje, ikzeg jealvast gedag. Tot ziens, als ik weer eens langs kom waaien op een grote sneeuw t/volk." Het spanretje wist niet wat hijj er van denken moest. Maar voordat hij veel kon denken, voelde hij, dat hij aan z'n wortels uit de grond werd getrok ken. De noordenwind trok uit alle macht. Na een paar minuten dreef het sparretje op de noordenwind ver weg. Onder zich verdwenen langzaam de bevroren plassen en de sneeuwheu- vels en na een paar uur voelde het spar retje, dat de noordenwind hem losliet "Boem" hij lag op de grond. "Oh", hoorde hij achter zich. Jongens een kerstboom. Die nemen we mee, wij hebben er nog niet een.Drie kinde ren tilden het sparretje voorzichtig op en droegen het naar hun huis. Daar werd hij in een grote emmer met aarde gezet en 's avonds hingen de kinderen met hun vader de mooiste ballen aan het sparretje z'n takken. Echte kaars jes brandden even later tussen zijn groen. Wat voelde het sparretje zich gelukkig. Hij straalde aan alle kanten, waardoor de kerstballen nog veel mooier leken. De drie kinderen ver zorgden hem heel goedZe gaven hem steeds water en toen hij na Kerstmis in de tuin werd geplant, was hij al een heel klein beetje gegroeid. Ach, zo af en toe was het wel eens koud of sneeuwde het, maar wat was dat vergeleken bij Winterland? Nee, het sparretje voelde zich uitstekend in de tuin van de drie kinderen. En als koning Winter een en kele keer kwam kijken, vond hij een heel tevreden sparreboompje, dat heerlijke Kerstdagen had gehad en zich verheugde op het volgende jaar! 5 250 gram van 4,50 voor APPELMARKT 5 - ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412679 r UW SERVICE BOUWMARKT L UW SERVICE BOUWMARKT GREVELINGENSTRAAT13 ZIERIKZEE 0111 454000

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 29