Sluis ALS MODE OOK FEESTELIJK MAG ZIJN. Ai aktie van de zoc Kei'stl i e op internet KEUV1LAAR ftierfa.ee, winkelhart van MODE Kwaliteit in stijl Groot assortiment voor de Kerst ELEKTRO 5TR00SNIJDER 'fS ZIERIKZEE vof s KERSTAKTI ERRANT 11 Eigenlijk hield Thijs niet zo van feestda gen. Dit jaar was hij alleen met z'n ou ders tijdens de Kerst. Een beetje saai dus. Maar al zijn studievrienden gingen naar hun ouders dus hij ook. Boven dien trok de kookkunst van zijn moeder hem ook naar huis. Hij was benieuwd of zij ook dit jaar weer zijn favoriete kal koenrecept zou maken. Zijn vader had hem gevraagd of hij het computerschaakspel wilde meene men. Dat wilde hij installeren op zijn nieuwe computer. Wat moest zijn vader met een nieuwe pc? Het maakte Thijs nieuwsgierig. De trein van Groningen naar Nieuwe- gein zat bomvol met studenten. In het gangpad en op het balkon lagen grote weekendtassen waarop de studenten, bij gebrek aan zitplaatsen, waren neer- Zijn moeder stond al op het perron te wachten. 'Hallo Thijs', zei ze en gaf hem een dikke knuffel. 'Papa staat met de auto te wachten aan de voorkant van het station.' 'Heb je nog aan het co.mputerschaak- spel gedacht?', vroeg zijn vader nadat ze de koffie hadden gedronken. 'Ik wil het installeren. Thijs pakte de diskette uit zijn tas en liep mee naar de com puterkamer, die boven was. 'Wat een prachtig ding, pa', merkte Thijs op. 'Jazeker, deze pc heeft een snellere processoren heeft veel meer geheugen. Ik heb zelfs al een aansluiting op internet.' Thijs was verrast door het enthou siasme van zijn vader. Na het eten op die kerstavond ging hij met zijn vader wat surven op internet. Eerst hadden ze een tijdje samen achter het beeldscherm gezeten èn van alles uitgeprobeerd maar na een uur had zijn vader er genoeg van gekregen en had hem alleen gelaten. Dat was voor Thijs de gelegenheid om eens een digitale babbelbox in te dui ken. Op de universiteit kon dat niet, maar hier op kosten van zijn vader kon hij dat eens lekker uitproberen. Nadat hij was toegelaten in de babbel box, typte Thijs de volgende oproep in: 'Gezocht, een meisje dat me inspi reert.' Return. Al snel kwamen er reacties op het scherm, waarondereen aantal wanho pige als: 'Ik ben de blonde vrouw van jóuw dromen' en 'Zuid-europees type zal jouw hart sneller doen slaan'. Eén van de reacties viel hem het meest op; 'Studente zoekt vriend die goed kan koken'. 'Beetje vreemd,' dacht Thijs. Toch werd zijn nieuwsgierigheid geprikkeld. Hij was erg benieuwd naar de persoon achter de reactie. Hij dubbelklikte op de reactie en nam deze apart. In de babbelbox was er de mogelijkheid om met iemand alleen te communiceren in een apart computerscherm. Op het beeldscherm verscheen weer:'Stu- dente zoekt vriend die kan koken'. Thijs stelde de volgende vraag op:'Waarom vindt jij het zo belangrijk dat je vriend goed kan koken?' Hij wachtte een tijdje, maar er kwam geen respons. Zijn moeder stond on deraan detrap en riepThijsvoordekof- fiemetdetraditio nele kerststol. Hij besloot het internet maar af te sluiten voor die avond en zijn ouders gezelschap te houden in de woonkamer. Zij z&ten voor de buis. Tij dens het kijken naar 'kerstspecial' dwaalden zijn gedachten steeds weer af naar die vreemde oproep. Op Eerste Kerstdag bezochten ze oma in het bejaardentehuis. Bij zijn vertrek had oma hem vijfentwintig gulden in de hand gedrukt. Dat deed ze altijd, maar zijn ouders mochten het niet zien. De Eerste Kerstdag sleepte zich voort. Ze hadden een uitgebreid kerstmaal en hoewel de kalkoen overheerlijk was, bleef er toch veel van over. Zijn moeder had zoals altijd veel te veel klaarge maakt. koken. Elk jaar doet ze weer haar best, maar het lukt nooit. En elk jaar met kerst groeit mijn verlangen om een vriend te hebben die goed kan koken. Thijs raakte geboeid door haar directe taal. De originaliteit van haar oproep prikkelde hem om door te vragen, al hoewel hij niet aan haar eisen voldeed. Hij kon helemaal niet koken. Hij reageerde met: 'Dan ben je bij mij aan het juiste adres. Ik kan goed koken en mijn specialiteit is wild en gevogelte. Trouwens, hoe heet jij eigenlijk? De studente antwoordde: 'Ik heet Ma rieke en ik studeer pedagogiek in Gro ningen. En jij? Thijs raakte opgewonden; 'Wat een toeval, ik studeer ook in Groningen. Ik ben nu op bezoek bij mijn ouders in Nieuwegein.' Haar reactie: 'Tjee, te gek, misschien kunnen we eens afspreken dat ik bij je kometen.' Thijs vond haar wel wat opdringerig: 'Je loopt wel erg hard van stapel. Ik wil eerst weten hoe je eruit ziet?' 'Ik ben één meter tachtig lang en heb lang donkerbruin krullend haar. De rest zie je wel als ik bij je kom eten'. Thijs kreeg er kriebels in zijn maag. Het klonk erg Nadat ze op de bank hadden uitgebuikt, 'besloot Thijs nog even na&rde compu ter te gaan. De babbelbox had hem de hele dag bezig gehouden. Hij startte de internetrbabbelbox weer op en dub belklikte waardoor het scherm met op roepen verscheen. Tussen de standaardoproepen stond weer een opmerkelijke:'Studente zoekt vriend die een kalkoen kan bra den'. Thijs moest er om lachen. Dat moet wel dezelfde studente zijn als gisteren, dacht hij, en ze is wel erg geobsedeerd door eten. Hij nam haar apart op een eigen scherm en tikte in:Ben jij dezelf de die gisteren nog een vriend zocht die kan koken?' Een reactie volgde snel:1 Ja, dat klopt. Jij bent wel erg oplettend.' Thijs vroeg daarna: 'Maar waarom be perk je je vandaag tot het alleen kunnen braden van een kalkoen?' Haar antwoord:'Omdat ik er ontzet tend van baal dat mijn moeder de kal koen in de oven heeft laten verbran den. Mijn moeder kan absoluut niet Marieke ging ak koord: 'Goed. Tot morgenavond bij jou aan de Herengracht.' Toen brak het zweet hem aan alle kanten uit. Hij had in z'n opwinding wel erg makkelijk iets afge sproken. En waar haalde hij zo snel een kerstmaaltijd vandaan! En zijn ouders rekenden ook nog op hem met Tweede Kerstdag! Hij ging naar de woonkamer en vertel de zijn vader en moeder dat hij morgen tweede kerstdag, al vroeg in de mid dag naar Groningen terug zou gaan. Hij moest zich voorbereiden op een be langrijk tentamen na de vakantie. Zijn moeder reageerdeteleurgesteld. Maar ze vond het ook verstandig dat hij zijn studie voor liet gaan. Heb je wel wat te eten in huis voor mor gen', vroeg ze bezorgd. 'Nee, dat niet', antwoordde Thijs. Zijn moeder stelde hem gerust: 'Neem maar wat overgebleven kalkoen mee en pak maar wat groenten uit de koel kast'. De volgende dag zat Thijs al bijtijds in detreinnaarGroningen.Hijvoeldezich nerveus, maar toch opgelucht. Einde lijk wat spanning met de Kerst! En dan die heerlijke kalkoen van zijn moe der DAM f 15 FORTUINSTRAAT HSIH T~YÏ AA/UlNJDF Samen met Diamonde k p£.VW':'- u bescheiden beginnen. Dankzij de inruilformule kunt u uw briljant vervolgens in waarde laten 'groeien'. De 14-karaats gouden groeibriljantsieraden zijn er in vele stijlen. Met een unieke inruilformule waarmee u na verloop van tijd een sieraad met een grotere briljant kunt dragen. Zo groeit een dierbaar sieraad uit tot een nog waardevoller bezit. iiA Juwelier /~7 Havenpark 10, Zierikzee, 0111-415257 Exclüsieve chocolade bonbons Thee vele smaken Theecadeaus Kerstpakketten Kerstcadeau '5 DAM 14 - ZIERIKZEE - TELEFOON 0111 - 41 47 11 Ook r 12-. doet mee met de Boerenweg 4a - 4301 SG Zierikzee Telefoon 0111- 413588

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 25