Tk heb alles in eigen hand' Rijnberg pas na boeiend slot zeker van de winst Romijn heeft beste duiven ZSB-kersttoernooi op zeilschip in Zierikzee Vanity/Banjaard loopt tegen een miskleun aan Grote strijd bedrijvencompetitie Romme niet op tien kilometer i MAANDAG 1 DECEMBER 1997 NR 26292 9 De districtskampioen tweede klasse libre, Toon Rijnberg, liet in de slotfase van het toernooi de winst bijna glippen. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Toon Rijnberg, lid van de biljartver eniging Onder Vrienden, werd in biljartcentum Zie- rikzee de nieuwe districtskampioen tweede klas li bre. Rijnberg maakte het gehele toernooi een superieure indruk, maar kwam in de voorlaatste ronde door een verliespartij bijna nog in moeilijkhe den. In een uiterst boeiende slotpartij hield hij op het nippertje Jaap Verboom nog van zich af waar- •door hij terecht eindwinnaar werd. Zoals gezegd toonde Rijn- met twee matchpunten ach- berg zich afgelopen weekein- terstand, de superieur aan de rest van het deelnemersveld gezien zijn straatlengte voorsprong Onverwacht op moyenne. Zelfs promotie kansen zaten er gedurende De spanning kwam echter het hele toernooi volop in. geheel onverwacht terug in Na vier speelronden was hij de voorlaatste ronde. Rijn- niet alleen als enige nog on- berg had het enorm moeilijk geslagen. Hij lag ook meer tegen Gordeau en wist ter als een punt in algemeen ge- nauwernood een puntende- middelde voor op zijn naaste ling in de wacht te slepen, belagers met als belangrijk- Jaap Verboom klopte Martin ste tegenstrevers op dat mo- Roos waardoor hij op een ment Jaap Verboom, Ron punt van de koploper nader- Gordeau en Wim Bonte. Ook de. Het gemiddelde van een ronde later behield Rijn- Toon Rijnberg was inmid- berg met gemak zijn voor- dels van 4.34 teruggebracht sprong. Van zijn rivalen kon naar 4.19 zodat zijn promotie alleen Verboom nog volgen op de tocht kwam te staan. Eindstand (achtereenvolgens matchpunten, alg. moyenne, partijmoyenne, serie) A. Rijnberg Onder Vrienden 13 3.86 6.25 35 J. Verboom de Wig 10 3.04 4.54 28 C. Bonte Witte van Haemstede 8 2.59 3.33 18 E. Fluitd'Eule 8 2.59 3.33 18 R. Gordeau Windenburg 7 2.97 3.57 17 M. Roos't Klusje 5 3.20 4.34 30 R. BoermaRenesse 3 2.81 4.16 23 C. de VoogdRenesse 2 2.71 5.26 18 De finalepartij tussen beide kemphanen werd geen ge weldige partij maar wel een spannende. Moeizaam sprok kelden beide spelers de car amboles bijeen. Toch leek Rijnberg de overhand te hou den. Verboom keek voortdu rend tegen een achterstand van vijftien tot twintig car amboles aan. Verboom kwam echter goed terug en nam rond de tachtig caram boles de leiding over. Rijn berg leek rijp voor de slacht bank, maar vocht zich knap terug en besliste de partij met honderd tegen 97 in zijn voordeel. De 38 benodigde beurten wa ren echter teveel om een pro motiegemiddelde van 4.00 te bewerkstelligen. Niettemin werd Rijnberg zeer terecht eindwinnaar van het door de biljartvereniging Zierikzee georganiserde kampioen schap. Schaken Zierikzee Zierikzee 3-Goes 4 2,5- 5.5 - J. Pannekoek-B. de Jongh 0-1, P. de Vrieze-G. Milios 0-1, C. Polderman-E. Verschuren 0- 1, N. Kordes-V. Ramin0-1, H. Bremer-J. Stevense rem., D. Baars-M. Kamink 1-0, T. Brouwer-L. Hillebrand 0-1, Plaats voor vijftig schakers ZIERIKZEE - Het zeilschip 'Bracksand', gelegen aan t Luitje in Zierikzee, is morgen het decor van het 28e kersttoernooi van de Zeeuwse schaakbond (ZSB). Er is plaats voor maximaal vijftiger schakers. De volgorde van binnen komst telt. Omdat schaakvereniging Zierikzee in 1997 85* jaar be staat, heeft de ZSB aange boden het kersttoernooi te organiseren. De schaakclub doet het samen met Zeil- vloot De Zeeuwse Stromen, de eigenaar van 'Brack- sand'. Het evenement duurt van tien uur tot kwart voor vijf. Omdat er veel snelschaak- toernooien zijn, is er beslo ten om weer terug te keren tot de oorspronkelijke op zet van dit toernooi. Het spelen gebeurt met viertal len en een speeltijd van on geveer drie kwartier per persoon per partij. Dit is gedaan om de niet-snel- schakers een gezellig toer nooi te bieden. Sterkste groepen De winnaars van de sterk ste groepen zullen om de prijzen spelen. De lagere groepen komen voor hun genoegen spelen. Alle deel nemers ontvangen een aar dige surprise. Omdat dit toernooi opgezet is door de Zeeuwse schaakbond, is de toernooileiding in handen zijn van Paul van Rooijen van de Zeeuwse schaak bond. Vrijdag 19 december Basketbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 19.00 uur: ME- VO'80-Scheldesport (cadet ten), 20.30 uur: MEVO'80- Marathon (heren). Biljarten Zonnemaire, café Bommene- de, gewestelijke finale, 18.45 uur: libre derde klasse. Volleybal Uitwedstrijd: Sliedrecht Sport-Kwiek (meisjes A- top). Zaterdag 20 december Biljarten Zonnemaire, café Bommene- de, gewestelijke finale, 15.00 uur: libre derde klasse. Handbal Uitwedstrijd, 14.15 uur: Ato- mium-Delta Sport (JC). Korfbal Uitwedstrijden: Oranje Zwart-All Ready, Tjoba 6- All Ready 2, Luctor B-All Ready B. Mountainbiken Burgh-Haamstede, Bos- wachterij Westerschouwen, 13.30 uur: ATB-wedstrijd. Paardensport Bruinisse, manege Aqua Del ta, LR PC De Schouwse Ruiters, 9.00 uur: dressuur- wedstrijd. Renesse, manege Grol, 9.00 uur: NBVR-dressuurwed- strijd. Voetbal Bruinisse, bekerwedstrijd. 14.30 uur: Bruse Boys-Veere. Tholen, bekerwedstrijd, 14.30 uur: Tholense Boys- SKNWK. Schaken Zierikzee, 't Luitje, 10.30 uur: 28e ZSB-kersttoernooi. Volleybal Uitwedstrijden: Rowido- Kwiek (meisjes A2), Spirit- Kwiek (jongens C), Vovero- Kwiek (jongens D), Vove ro-Kwiek (meisjes B), Volley Quick-Kwiek (meisjes C), Vovero-Kwiek (heren I), Vo- vero II-Kwiek (dames III), Vovero-Kwiek (dames I), Volley Quick-Kwiek (heren II), Vollido-WEA/MEVO'80 (heren). Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 17.00 uur: kerst- zaalvoetbaltoernooi. Zondag 21 december Badminton Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen, 10.00-18.00 uur: 2e Grand Prix-jeugdtoernooi. Biljarten Zonnemaire, café Bommene- de, gewestelijke finale, 12.00 uur: libre derde klasse. Handbal Zierikzee, sporthal Onder dak, 12.00 uur: Delta Sport- EMM (HAJ1B), 14.00 uur: Delta Sport-Wings (HS). Maandag 22 december Tafeltennis Zierikzee, sportzaal Raam straat, 10.00 uur: Taptoe-ta- f eltennisevenement Dinsdag 23 december Tafeltennis Zierikzee, sportzaal Raam straat, 10.00 uur: Taptoe-ta- f eltennisevenement Kooman organiseert twee^zaalvoetbaltoernooien in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen Zaalvoetbal in Onderdak ZIERIKZEE - Pinky's Baartkléding leidt na twee races in de bedrijvencompetitie van Delta Racing, de kartbaan in Zierikzee. Afgelopen maandag won het de tweede racé na een spectaculaire avond waar in het ene na het andere baanrecord sneuvelde. De start verliep ordelijk en spoedig werd duidelijk dat de winnaar van de eerste race, Zeedijk, het niet mak kelijk zou krijgen. Pinky's nam de leiding voor Zeedijk, De Vlinder, Van Gilst en Le Bateau. Pas echt leuk werd het toen Camiel Folmer na mens Pinky's het baanrecord van Rogier van Ouwekerk pakte. Later deed een rijder van Van Gilst het dunnetjes over en zette het op 25.66 se conden. Van Ouwekerk zag met af-grijzen dat zijn record eraan ging en wilde ten koste van alles 'zijn' record terug hebben. Beladen begon hij aan een onmogelijke klus en werd in zijn pogingen niet alle ruimte gegeven. Met overtredingen en onheuse ge baren werd hij gediskwalifi ceerd. Uitslag: 1. Pinky's 10 pun ten, 2. De Vlinder 6, 3. Van Gilst Kevers 4, 4. Leko Car 3, 5. Brass. Le Bateau 2,6. Staal Bankiers 1. Stand na twee races: 1. Pin ky's 16, 2. Zeedijk 10, 3. De Vlinder 9, 4. Van Gilst Ke vers 6, 5. Indoor Kart Rotter dam 4, 6. Leko Car 3, 7. Staal Bankiers 2. Niels Gebraad Biljarter districtskampioen tweede klasse libre ZIERIKZEE - Vanity/Banjaard is woensdagavond tegen de tweede nederlaag van het zaalvoetbalsei zoen in sporthal Onderdak aan gelopen. De nummer twee van de tweede klasse verloor met 2-3 van Gara ge Slager. Van het opmerkelijke verlies tegen middenmoter Garage Slager profiteerde Wearhou- se. Deze ploeg versloeg Stel la Boys eenvoudig met 7-1 en staat nu tweede achter kop loper Egelantier, dat eergis teren niet in actie kwam. De Keien maakte na de 8-1 zege op Studio 't Marktje een sprongetjeün de eerste klasse van plaats vier naar twee. WIK moest deze notering af staan na de puntendeling te gen PTT. le Klasse Vanity/Banjaard - Garage Slager 2-3 Egelantier Wearhouse Vanity/Banjaard FC Kerkwerve Garage Slager Zeeland! a 1 Braber Groenv. Profile Tyrec RR SV Dreischor Stella Boys 0 1 21 49- 18 0 1 18 29- 17 0 2 18 35- 25 0 3 12 34- 23 2 2 11 23- 22 J 3 10 30- 25 0 3 6 18- 21 0 4 6 21-44 0 6 3 18- 31 Het kerstzaalvoetbaltoer- nooi is in 1993 begonnen met acht teams. De eerste hoofd prijs eiste Kooman bv voor zich op. De drie jaren erna, waarin Trinity steeds de bes te was, groeide het evene ment zeer fors van acht naar twaalf, van twaalf naar 24, van 24 naar 32, en nu, het eer ste lustrum, vond Kooman veertig inschrijvingen op zijn bureau in de sporthal van Burgh-Haamstede. Aanklampen Als de Oosterlandse vereni ging zich de moeite had geno men naar de formule van de tweede uitvoering te kijken, had het zich zonder twijfel ingschreven. Omdat de sche ma's al klaar waren, wilde Kooman het wedstrijdpro gramma niet omgooien. Voor 30 december komt hij met een team als vervanging voor Duiveland. „Dat regel ik zelf wel," zegt Kooman. Kritiek De sportleider heeft zich de kritiek van Duiveland aan getrokken want in de nieuwe opzet is er geen sprake van lange wachttijden. Er wordt gespeeld in vier poules (A: Zierikzee, MEVO, Renesse, Zonnémaire; B: DFS, Ouwer- kerk, ZSC; C: Brouwersha ven, Dreischor, Bruse Boys; D: SKNWK, WIK, vervanger Duiveland). De winnaars van de groepen kwalificeren zich voor de fi nalepoule op 3 januari. Eer der op de dag spelen de num mers twee in een poule voor de plaatsen vijf tot en met acht, en de nummers drie en vier voor de stekken negen tot en met dertien. Zierikzee won het toernooi in 1996. In de finale versloeg het team DFS. De finale van het kerstzaal- voetbaltoernooi en het gehe le indoor-soccertoernooi Schouwen-Duiveland wor den gespeeld met een plastic boarding en goals. Zover Kooman weet is hier derland niet mee De boarding is op maakt voor de sporthal in Burgh-Haamstede, is op blaasbaar en aangeschaft door de Stichting Renesse. De boarding kan naast het zaalvoetbal voor meerdere doeleinden gebruikt worden. Met acht behaalde prijzen bleek duivenhou- der Adrie Romijn uit Dreischor de beste van het afgelopen seizoen van PV Gevleugelde Vrienden te zijn. Hij behaalde het kampioen schap in de categorieën midfond, dagfond, natouf en algemeen én had de beste duiven in dezelfde vier klassen. De andere seizoenwin naars waren A. Bouterse (kampioenschap en duifkampioen vitesse), C. Filius (kampioen schap en duifkampioen jonge duiven) en A. Schults en zoon (kampioenschap en duifkam pioen overnachtfond). De laatste combinatie sleepte op de pas gehouden tentoonstelling drie prijzen (mooiste duif totaal, mooiste ou de doffer en mooiste jonge doffer) in de wacht. M. Mathijsse had de mooiste oude dui- vin en J. van der Linde de mooiste jonge dui- vin. Van links naar rechts pronken Tonie Schults, Adrie Bakker, Arno Schults, Rinus Kleppe, Kees Filius, Tinus Gieskes en Faas de Bruijn met hun behaalde prijzen. (Foto: Marieke Mandemaker HEERENVEEN (ANP) - Gianni Romme komt tijdens de Nederlandse afstands kampioenschappen in Heer enveen niet meer in actie. De Brabantse schaatser, die zich wegens ziekte al afmeld de voor de 5000 meter, start zondag evenmin op de 10.000 meter. Romme is op de tien kilometer wereldkampioen, hij behaalde die titel in maart in Warschau. Dit sei zoen werd nog niet op de langste afstand van het lan- gebaan-programma gereden. BURGH-HAAMSTEDE - Eén van de drukste dagen van 1997 voor Rinus Kooman, sportleider in Sport en Recreatiecentrum Westerschouwen, is ongetwij feld dinsdag 30 december. Op het voorlaatste etmaal van het jaar eindigt én begint er een zaalvoetbal toernooi. Kooman is er van overtuigd beide varken tjes te zullen wassen. ,,Ik heb alles in eigen hand. Ik regel alles zelf." Zaalvoetballen in Burgh- der jaar meer teams zich aan- Haamstede is de laatste ja- melden, ren een ware publiekstrek ker geworden. Zowel het kerstzaalvoetbaltoernooi (20, 24, 27, 28, 29 en 30 decem- ber) als het indoor-soccer toernooi Schouwen-Duive land (30 december, 2 en 3 januari) zijn regelrechte suc cessen als de reacties van de deelnemers een graadmeter vormen. Van de veertig ploegen komt er iets minder dan de helft van buiten Schouwen-Duive land. Met name mensen uit Zuid-Holland weten de weg naar de Westhoek maar al te goed te vinden. Met een over- nachtinkje en een etentje is het er inderdaad goed toe ven. Kooman zegt best nog meer ploegen kwijt te kunnen, als hij maar genoeg dagen heeft rond Kerstmis en Oud en Nieuw. Het toernooi moet natuurlijk niet met Sinter klaas beginnen en met Pasen eindigen, chargeert hij wat. Maar dat het kerstzaalvoet baltoernooi een succes is, is duidelijk. „Omdat het hart stikke leuk en gezellig is," verduidelijkt Kooman bijna ten overvloede. De uiteinde lijke winnaar komt uit de fi nalepoule waarvoor de num mers één uit de vijf groepen zich plaatsen en de drie beste nummers twee. Het einde van het kerstzaal voetbaltoernooi sluit naad loos aan bij het begin vqn het indoor-soccertoernooi Schouwen-Duiveland. Net als bij de eerste editie doen er dertien ploegen aan mee. Meest opvallende afwezige is Duiveland, dat vorig seizoen de organisatie hekelde van wege de te lange wachttijden tussen de wedstrijden. .Het is Kooman in hoogst ei gen, persoon die de ploegen bijeen sprokkelt. „Er flink achteraan zitten en iedereen aanklampen," geeft hij zijn tactiek prijs. Dit doet de oud-voetballer van Brou wershaven vooral bij grote evenementen in Sport- en Re creatiecentrum Westerschou wen. Kennelijk mist de 'overrompelingstactiek' van Kooman zijn uitwerking niet, anders zouden niet ie- Zowel de finale van het kerstzaalvoetbaltoernooi als het indoor-soccertoernooi Schouwen-Duiveland wordt gespeeld met een plastic boarding, een unieke manier van zaalvoetbal. De Kqien - Studio 't Marktje 8-1 WIK-PTT 3-3 De Gouwe Geit - De Pupekop 1 -1 Sportsurf Jonker - Café 't Oekje 4-2 Trinity 7 7 0 0 21 68- 19 De Keien 6 5 0 1 15 36- 24 WIK 8 4 3 1 15 49 - 25 Sportsurf Jonker 8 4 2 2 14 34- 33 Toren Boys 7 4 1 2 13 37- 37 De Gouwe Geil 7 3 1 3 10 23- 24 De Pupekop 7 2 2 3 8 23- 30 Café 't Oekje 7 2 1 4 7 30- 44 PTT 7 1 2 4 5 23- 25 Autobedr. v/d Have 8 1 1 6 4 26- 47 Studio't Marktje 8 0 17 1 16-57 2e Klasse StellaBoys 7-1 Profile Tyrec RR - FC Kerkwerve 3-9

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 14