Probleemloze Kwiek met winst in vijf sets 'beloond' Vierde nederlaag komt keihard aan DFS met Wurth naar nederlaag Voor de vierde keer driemaal rode kaart Pentury ziet beste eerste helft seizoen Goede middag voor hockeyploegen HSD Bruse heren- en damesploeg verslaan tegenstanders in drie sets Dubbele winst op Teteringen U T L G N Broers Marcel en Onno Bal keren ploeg definitief rug toe Don Leo wil Van Vossen ZSC onderuit in Waarde 4e klasse zaterdag Zaamslag wint met 2-0 4e klasse zaterdag Twee treffers Van der Have 4e klasse zondag MAANDAG 24 NOVEMBER 1997 NR 26288 9 BRUINISSE - Voor het verslaan van lager geklas seerde teams hoefden de Bruse volleybalteams af gelopen zaterdag: niet het onderste uit de kan te ha len. Tegen dokwaliteit van de thuisformaties waren de heren van Ond/Krimpen 2 en de dames van Inter mezzo in sportzaal de Vanger niet opgewassen. In beide wedstrijden was het slechts een set éven span nend. De overwinning van de Kwiek-heren viel in de cate gorie 'erg noodzakelijk' om dat de positie op de ranglijst allesbehalve florissant te noemen was, ondanks dat de negende stek nog altijd een veilige stek is. Echter met de opponent van zaterdag avond, Ond/Krimpen 2, op slechts een punt achterstand is een misstap gauw ge maakt. Daarom moest Kwiek winnen om richting middenmoot, daar hoort de ploeg ook thuis, te kunnen kijken. In de eerste set leek het er he lemaal niet op dat Kwiek (Eelco van Lenten, Erik van Breda, Michel Versaevel, Mi chel Duivendijk, René Gil- jam, Raymond van Boven) zich uit de degradatiezone zou spelen. Met Cees Arens- man als coach en Tonie van Breda alsreservespeler kwam Kwiek in verdedigend opzicht behoorlijk uit de verf. Aanvallend gezien leek het nergens naar. De thuis ploeg liet Krimpen eenvou dig uitlopen naar 6-13. De setzege was een kwestie van tijd. Injectie Enkele punten later, Kwiek krabbelde wat terug, werd Michel Versaevel. gewisseld voor Van Breda. Zijn aanwe zigheid werkte als een posi tieve injectie op het team. Toch haalde Arensman Van Breda uit het veld nadat Kwiek het eerste setpunt liet De pass van Eelco van Lenten heeft vei en Erik van Breda toe. I belangstelling. Van links naar rechts kijken Raymond van Boven, Michel Duivendijk (Foto: Marijke Folkertsma) schieten. De Rotterdammer nam hoofdschuddend plaats op de bank. Het tweede set- punt benutte Kwiek wel dankzij een foute pass aan de andere kant van het net. Na het verlies van het eerste bedrijf zakte Krimpen als een plumpudding in elkaar. Kwiek was na de geweldige inhaalrace aan zijn stand verplicht een goed vervolg aan de wedstrijd te geven. En deed dat ook. Alles klopte bij de Bruse heren in een duel met bij tijd en wijle aantrek kelijk volleybal. De service- druk was voldoende, de aan val kreeg een plus en de verdediging voldeed in rui me mate. Tweemaal 15-5 was het gevolg. Voor de Wedstrijd, op de trai ning van donderdagavond, had Kwiek uitgebreid ge sproken over de ontmoeting tegen Krimpen. Kern van de praatsessie: Kwiek heeft geen leiders als Arensman en Tonie van Breda om wat voor redenen niet aanwezig kunnen zijn. Met één van de twee of allebei er wel bij scheelt het een jas voor Kwiek. De opdrachten in het veld worden beter uitge voerd en aan de kant kan'met een coach de ploeg beter ge stuurd worden. ,,Als je zo speelt, sta je probleemloos in de middenmoot," aldus Arensman. Toch vindt hij dat andere Kwiek-heren op langere termijn leiderscapa citeiten moeten krijgen. ,,We hebben een jong team zonder dominante mensen." Arens man en Van Breda hebben ook niet het eeuwige (volley- bal)leven. Arensman: „Ze moeten zelf leren denken." Hoofdbrekens Het damesteam van Kwiek bezorgde de coach van vorig seizoen, Peter Daver, veel hoofdbrekens. De huidige man aan het roer, Ad Hage- steijn, breekt er zijn nek niet over. Alles gaat crescendo met vijf gewonnen duels uit zeven competitiewedstrij den. De vijfde zege boekte Kwiek in drie sets op Inter mezzo, onder toeziend oog van Daver die besloten had er een avondje Kwiek van te maken. Gezien de reacties van sommigen had Daver dat best wat ingetogener mogen doen. Luidruchtigheid is niet altijd prettig. Dat er met Daver in de zaal gewonnen en goed gespeeld werd, deed de speelsters van Kwiek ontegenzeggelijk een groot genoegen. Dat was na derhand op te maken uit op merkingen van enkele speel sters. Tevreden was ook Hagesteijn over het optreden van Kwiek (basis: Henny van Liere, Lidewij Vleugel, Louise Vleugel, Addy van der Zande, Marjo Arensman, Marjan Polfliet) tegen de ploeg uit Middelharnis, 3-0 (15-6 16-14 15-7). „Behalve het tweede deel van de tweede set was het een gemakkelijke wedsti'ijd. Ze speelden ook goed. Er zit nog vooruitgang in." Marije Munter kreeg weer haar ge bruikelijke invalbeurten. Op links, haar eigen positie, beviel ze Hagesteijn beter dan op de libero-plaats. De andere twee jeugdspeelsters Crista van Kooten en Marije van der Zande, die normaal eveneens reserve staan, ont braken tegen Intermezzo. Uitslagen: Heren tweede klasse D: Kwiek-VCO/Ervea 4 2-2, he ren vierde klasse F: WEA/MEVO'80-DDL 3 3-0, dames tweede klasse D: Kwiek-Intermezzo 2 2-2, da mes derde klasse H: Kwiek- Intermezzo 3 0-3, jongens C poule C: Kwiek-Intermezoo 3-0, jongens D poule F: Kwiek-Spirit 2 0-3, meisjes A poule B: Kwiek-Intermezzo 0-3, meisjes C poule D: Kwiek-Intermezzo 1-3. ZIERIKZEE - De zondagmiddag kon niet stuk voor hockeyend Schouwen-Duiveland. Zowel het dames als het herenteam speelden tegen Teteringen. Beide wonnen. De Zierikzeese dames moes ten het hardst voor de over winning knokken. Na een ge lijke ruststand kreeg HSD op eigen veld de beste kan sen. De thuisploeg kreeg hal verwege de tweede periode een strafbal omdat een speel ster van Teteringen de bal met haar voet in de cirkel be roerde. Er was toen al ge scoord. Femke Clerx bleef koel eri schoof de winnende bal in de linkerhoek. Voor HSD was het de tweede zege op rij in een seizoen waarin al veel verloren werd. De mannenformatie van HSD had minder moeite de Brabantse opponent, die laatste in de vierde klasse D staat, onder de duim te hou den. Alex Onderstal, die na een paar seizoenen afwezig heid is teruggekeerd, maakte het derde do.elpunt. HSD - Teteringen 2-1 (1-1) - 20. Van Velthoven 1-0, 32.1-1, 55. Clerx 2-1 (strafbal). Opstelling HSD-dames: Koo- man, Blom, Koeman, Drenth, Bij de Vaate, Dee ring, Roda, Van Velthoven, Limburg, Clercx, Ver- schöore, Timmermans. HSD - Teteringen 3-0 - 25. B. van Geer 1-0, 55. Castelijns 2- 0, 65. Onderstal 3-0. Opstelling HSD-heren: K. van Geer, Limburg, B. Bou- wens, P. Bouwens, B. van Geer, Bij de Vaate, Zondag, Castelijns, Kroezeman, Teu- lings, Limburg, Nieuwen- dijk, Onderstal, Jobse. Overige uitslagen Jongens A: HSD-Vlissingen 3-2, jongens C: Warande-HSD 3-7, jongens 6E: Prinsenbeek- HSD 0-2, meisjes B: HSD- Goes 1-1, meisjes 8D: HSD- Warande 1-0, heren II: HSD-Zevenbergen 0-5, vete ranen A: Goes-HSD 1-2. RIJSWIJK (ANP) - FC Groningen werd zaterdag avond de vierde club in de historie van het betaalde voetbal die na drie rode kaarten met acht spelers eindigde. Scheidsrechter Herman van Dijk stuurde in de tweede helft binnen vijf minuten Le onardo, Magno en Atteveld- uit het veld. De eerste kreeg rechtstreeks rood, de ande ren konden inrukken na een tweede gele prent. Eerder overkwam Wageningen, Sparta en Go Ahead Eagles hetzelfde. rood voor aan de bezoekers Pothoven, Wolbers en Schen- ning. Op 25 augustus 1990 kregen de Wageningers Oosterhuis, Van der Laan en Snel rood van arbiter Van Swieten. Op 26 september 1993 overkwam het de Spartanen Bogarde, Dennis de Nooijer en Van Eek bij scheidsrechter Uilen berg in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Ook de toenmalige Sparta- trainer Han Berger moest in de rust de tribunes opzoeken. Arbiter Reygwart hield 27 april 1994 in het treffen FC Groningen-Go Ahead Eagles Schaken Colijnsplaat Colijnsplaat-Zierikzce 3 4.5- 3.5 - R. Vermeulen-A. van de Westen 1-0, M. Fenning-H. Baris 0-1, A. Geelhoed-P. de Vrieze 1-0, A. de Jonge-N. Kordes 1-0, A. Monté-H. Bre mer rem., J. de Krijger-D. Baars 0-1, H. van de Maas-H. Nelisse 1-0, Meiresonne-A. Kouters 0-1. Badminton Uitwedstrijden: Stenge-BC Zierikzee 2 6-2. Stenge 3-BC Zierikzee 4 4-4. Reginald Weeber (rechts) toonde clubliefde en deed voor MEVO mee als reservespeler. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De volleybalheren van WEA/ME- VO'80 hebben i-n hun thuiswedstrijd tegen De Schal- mers 2 een moeizame overwinning behaald. Door de afwezigheid van enkele spelers en het ontbreken van de vorm bij enkele spelers werd afgelopen za terdag het normale niveau niet gehaald. De setstan den (12-15 15-11 9-15 15-9 15-4) gaven aan hoe moei zaam het ging. Vooraf had coach Clemens van den Berg te kampen met nogal wat personele proble men. Het meespelen van On no en Marcel Bal en Ralph Koper was onduidelijk. Te vens miste de Zierikzeese ploeg Peter Langerak. Uit voorzorg had Van den Berg twee oud-gedienden toege voegd aan de selectie: Regi nald Weber en Jacob Korsui- ze. Net voor de wedstrijd bleek dat de coach kon reke nen op twee meevallers. Im mers, Marcel Bal en Ralph Koper waren toch aanwezig. De tegenstander van MEVO was een jong en enthousiast team. MEVO (basis: Joost Timmermans. Marcel Bal. Hans van Êijck, Gerrit van Splunder. Arnaud de Graaff en Ralph Koper) begon de wedstrijd moeizaam. De Schalmers blonk niet uit vanwege het hoge spelniveau maar het spel was effectief en MEVO had hier geen pas send antwoord op. MEVO on derschatte de jonge tegen stander te veel en bleef dui delijk onder zijn niveau spe len. De Schalmers bleef ver rassend zijn eigen spel en gaf de overwinning van de eerste set niet meer uit handen. Betere ploeg In de tweede set moest ME VO laten zien dat het de bete re ploeg. Vooral aanvallend kon Schalmers niet onder druk worden gezet. Van den Berg bracht in het begin van die tweede set dan ook meer lengte aan het net in de per soon van Weeber. Het sppl van MEVO bleef echter heel moeizaam en niet gericht op het onder druk zetten van de tegenstander. Halverwege de set werd Korsuize in ploeg gebracht voor een minder spelende Van Eijck. Deze wisselde sorteerde effect en het spel van MEVO verbeter de enigszins. Na vele foute services en persoonlijke fou ten aan beiden zijden trok MEVO in deze set aan het langste eind. In het derde bedrijf was ME VO niet in staat de pass bij de spelverdeler te brengen. Hierdoor stokte de aanval en kon De Schalmers hier van profiteren. De setwinst voor de ploeg kwam geen moment in gevaar. Voor MEVO was het alles of niets om deze wedstrijd nog tot een goed einde te brengen. Van den Berg greep terug op zijn 'ver trouwde' beginopstelling en MEVO kreeg meer grip om de wedstrijd. Ondanks dat het moeizaam volleybal bleef, werd. de set door ME VO gewonnen. Het jonge De Schalmers kreeg door dit setverlies een mentale klap en kwam er in de laatste set niet meer aan te pas. Van den Berg had een moeizame wedstrijd gezien waarin de arbitrage in zijn ogen faalde. ,,De eerste scheidsrechter werd beoor deeld door iemand van de volleybalbond en meestal fluiten ze dan anders dan normaal. Dit is nu al de vier de keer dat we zo iets mee maken en in alle wedstrijden werd het spel nadelig beïn vloed door deze andere ma nier van fluiten," Over de wedstrijd had de coach een heldere analyse. ..Een slech te wedstrijd waarin we niet onszelf waren. Zeker in de eerste set hebben we De Schalmers teveel kansen ge geven. Als zo'n jong team dan ook nog een set wint dan groeit het zelfvertrouwen bij hun. Tot in de vierde set heb ben we het daar moeilijk mee gehad." Van den Berg voeg de er wel aan toe dat MEVO verdiende gewonnen had ze ker niet ontevreden was met de behaalde twee punten. Afscheid Het zevende competitieduel in de derde divisie E was te vens het afscheid van de ge broeders Bal. Beide spelers zijn door hun wei'kzaamhe- den elders niet meer in staat voor MEVO uit te komen. In de komende wedstrijden zal Van den Berg daarom zeker een beroep gaan doen op een aantal spelers die op 'papier' bij het team staan ingeschre ven. „Achtei'af gezien had den Weeber en Korsuize niet mee hoeven doen, maar het grote voordeel in deze wed strijd was dat ik toch over mogelijkheden beschikte om te wisselen. Tevens is het voor beide spelers goed ge weest om mee te spelen, om dat het niveau in de derde di visie toch een ander niveau is dan het recreatievolleybal op de vrijdagavond." ROTTERDAM (ANP) - Leo Beenhakker wil Peter van Vossen naar Feyenoord ha len. De Rotterdamse coach beves tigde zondag in de Kuip dat hij de vaste reserve van Glas gow Rangers 'heel graag' aan zijn selectie zou toevoegen. De opvolger van Arie Haan weet echter dat de financiële mogelijkheden bij zijn nieu we club klein zijn. „In mijn eerste gesprek met voorzitter Jorien van den Herik kreeg ik meteen te ho ren dat er geen ruimte was voor versterkingen," legde Beenhakker uit. ..Alleen bij verkoop van een speler kan er een nieuwe man bij ko men. In die wetenschap ben ik bij Feyenoord aan het werk gegaan. Daar doe ik dus niet moeilijk over. Met Van Vossen moet ik dus ge duld hebben." WAARDE - ,,We hebben een lelijke steek laten val len. De stemming na afloop was dan ook niet al te denderend," sprak ZSC-trainer Kees Kommer. ZSC stond zaterdagmiddag voor Zeperd Scharendijkse Club. Waarde had één counter en scoorde, ZSC had vele kansen, een overwicht maar scoorde niet. Waarde-ZSC derhalve, 1-0. De teleurstelling was groot bij Kommer. „Waarde stelde twee keer niets voor. Deze nederlaag ligt gewoon aan onszelf. We hebben de kan sen wel gekregen maar niet benut en we zijn bijna twee keer drie kwartier in balbe zit geweest." Waarde leunde heerlijk ach terover op de eigen verdedi ging en steunde op de snelle voorwaartsen. In de eerste helft kreeg de thuisploeg geen enkele kans, ZSC daar entegen wel. „Ik kan ze alle maal wel opnoemen. Op een gegeven moment is het wel zo, hoe meer kansen je krijgt hoe meer je er ook onbenut kunt laten," sprak de wijze Kommer. Martin van der Maas bezorgde Waarde onge veer een kwartier voor tijd de drie punten. ZSC miste zaterdagmiddag duidelijk Martin Kiesen- berg. Kiesenberg was afgelo pen week betrokken bij een auto-ongeluk en is ook zeker volgende week nog niet van de partij. Hij had misschien het verschil kunnen maken. Voor ZSC en Kommer is het vervelend dat de nederlaag juist op dit moment komt. „Eigenlijk moet zo'n wed strijd niet kunnen. Waarde is echt één van de mindere ploe gen. De reeks van de afgelo pen wedstrijden heeft zo geen enkele waarde meer. Ook al staan we nog wel op de derde plaats." Waarde - ZSC 1-0 (0-0) - 78. Van der Maas 1-0, scheids rechter: J. van Stel. Opstelling ZSC: Smits, B. Dorreman, Klaassen, Van der Have, Petit, J. Heijboer (67. Meganck), J. Dorreman, L. Heijboer, J. W. Dorreman (78. Van Oeveren), Van de Moezel, Messemaker. ZAAMSLAG - „Over de gehele wedstrijd gezien was het terecht," meldde André Wurth, de nieu we verantwoordelijke man bij DFS. Wurth doel de op het 2-0 verlies van zijn ploeg tegen Zaam slag. „Maar," sprak de Vlissinger hoopvol, „zeker de eerste helft hebben ze erg goed gevoet bald." Toch moet Wurth zich een andere start hebben toebe dacht. Zaamslag tegen DFS was op zich een wedstrijd met twee gezichten. Wurth: „De eerste helft hebben we zelf, op een vrije trap na waarbij de muur niet goed werd weggezet, geen kans weggeven. Een samenloop van omstandigheden. Ik zag het aankomen en het le verde een goal op." Daaren tegen had Michel Pleune, Mariko Rouw en tweemaal Richard Eerdmans uit de vier doelrijpe DFS-kansen volgens Wurth kunnen sco ren. In de rust bleef Herber Goudzwaard geblesseerd achter. Een fikse streep door de rekening van Wurth. „Die liep erg goed te spelen maar hij kreeg een knietje in zijn dijbeen en daar kwam een bobbel op. Hij kon onmogelijk ver der." De tweede helft ken de de wedstrijd een heel an der beeld. Zaamslag heer ste en DFS leek volgens Wurth vooral conditioneel niet op orde. „Er vielen ga ten op het middenveld. Zelf hebben we geen kans meer gehad. Zaamslag speelde het tactisch slim. Steeds kregen ze een numerieke meerderheid op het mid denveld door de voorstop per in te laten schuiven. Het is nog kort maar ik heb het al gezien. Er is nog veel werk te doen." Zaamslag - DFS 2-0 (1-0) - 25. Meijer 1-0, 68. Meijer 2-0. Opstelling DFS: Kruik, Van der Zande, Rijnberg, Van de Salm, Verhage, Rouw, Goudzwaard (45. Hanse), Brussé, Pleune, Van der Linde (71. Hogen- stein), Eerdmans. HONTENISSE - Zierikzee heeft zondagmiddag in en tegen Hontenisse geen fout gemaakt. De trotse kop loper versloeg de plaatselijke voetbalclub met 1-2. John van'der Have blonk maar weer eens uit met twee doelpunten. „Ik heb de beste eerste helft van dit seizoen gezien," was Zierikzee-trainer Bert Pen tury een en al lof over de lijs taanvoerder. En: „Het liep als een trein en dat zeg ik niet gauw." Het uitmunten de voetbal werd slechts om gezet in één treffer. „Voor rust had het 0-4 moeten zijn," wond Pentury er geen doek jes om. „Maar dat gebeurde niet." Omdat de Zierikzeese afwerking faalde, met name Van der Have liet naast zijn twee goals goede mogelijk heden onbenut, bleef Honte nisse terecht hopen. Pentury: „Een tegenstander die in de eerste helft zwak heeft ge speeld, probeert dat in de tweede helft te herstellen." De thuisploeg deed dat ook, al sprak de factor geluk een woordje mee. In een poging een doelpunt te voorkomen stompte Zierikzee-doelman Jaco van der Schee de bal te gen Barry Hage. Via de rug van de laatste man werd het gelijk. Amper een minuut la ter temperde Van der Have de euforie van Hontenisse door de tweede voor Zierik zee te produceren. Weg sensa tie voor Hontenisse. Zierik zee blijft op koers. Hontenisse - Zierikzee 1-2 (0-1) - 37. Van der Have 0-1, 60. 1-1. 61. Van der Have 1-2, gele kaarten: Vermeulen, Jonker (Zierikzee) scheids rechter: C. Romijn. Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Van Oeveren (70. Evert se), De Jonge, Van der Linde, Hage. M. van der Schee, Vermeulen, Jonker, Lafeber, Van der Have, P. Roggeband.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9