Zeelandkaart nadert einde 'Circus Cornelia' over einde en begin tegen wil en dank Meepraten over de armoedenota Sfeervolle Midwinter Schouw '97 Trinity ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODESü i Lucht Schouwen-Oost is nog niet opgeklaard POPCORN PARTY! OXBOW Sweaters Verschillende problemen gesignaleerd in aanvraag en gebruik Toeschouwer in het nekvel gegrepen K Dodelijk ongeval op de Deltaweg Jacht op skimmia Op maandag 8 december Kflon^Sctók Café Renesse DEZEELANDKAART IN DE OPEN HAARD? dé krant van schouwen - duiveland! van 179,- voor 129,- van 279,- voor 219,- Jacks-shirts 20% korting HilHftHHMI 20% korting Overhemden Jeans Sweaters deurloo ZIERIKZEE - De Zeelandkaart nadert zijn einde. Bovendien blijkt die weg naar het einde moeizaam te verlopen. Aanvragen voor nieuwe Zeelandkaar ten wachten al drie maanden op afhandeling en het opladen van de kaart blijkt in sommige gevallen niet mogelijk. De opvolger heet 'Smart-koopkaart.' Wie het nummer van de Zee landkaart Cliëntenservice belt 0800-0220003, krijgt te horen dat er 'technische sto ringen' zijn. Op de vraag of. de Zeeland Kaart een zachte dood a£n te sterven is, ant woordt een vriendelijke tele foniste: „Wij hebben er niet zo'n zicht op, maar het ziet er wel naar uit. Er zijn nu al heel lang geen nieuwe Zee- landkaarten meer aange maakt, hoewel er wel een stapel nieuwe aanvragen ligt." M. van der Haas van PTT Te lecom Media Voorlichting toont zich minder in mineur. „De Zeelandkaart gold als proefproject als voorloper op de landelijke chipper. Het project loopt tot en met 31 de cember 1998 en- die periode wordt ook volgemaakt. Tot die datum bestaat ook het sa menwerkingsverband tussen PTT Telecom, Postbank, pro vincie Zeeland, ZWN Groep en de ANWB." Storing Dat er een stapel nieuwe aan vragen ligt, bewijst volgens Van der Haas, dat het en thousiasme voor de Zeeland- kaart groot is. Verdient dat enthousiasme dan niet geho noreerd te worden? De kaart werd in mei 1996 toch ook met veel tamtam geïntrodu ceerd? „Ja," zegt Van der Haas: „die nieuwe kaarten komen er ook wel. Ze moeten via een nieuw systeem wor den aangemaakt. Daar is een technische storing in ont staan, maar die hopen we binnen twee a drie weken te hebben opgelost. Hij vindt niet dat de Zee landkaart een zachte dood aan het sterven is. „De kaart is tot en met 31 december 1998 te gebruiken," bena drukt hij nogmaals en voegt er wel aan toe, dat het opla den van de Zeelandkaart maar tot 1 april 1998 zal kun nen. H. Stevense in Bruinisse is nu echter al drie maanden be zig zijn kaart opgeladen te krijgen. De eerste poging deed hij in een telefooncel in Goes. Hij wilde de kaart op laden met 75 .gulden, maar meer dan 75 cent kreeg hij er niet op. Bij de Zeelandkaart Cliëntenservice kreeg hij te horen wat de oorzaak was: 'een technische storing.' Stevense heeft het de afgelo pen drie maanden nog ettelij ke malen geprobeerd. Woens dag nog in een telefooncel in Bruinisse. Dat leverde hem wederom slechts 75 cent ex tra op zijn Zeelandkaart op. De Cliëntenservice gaf nog steeds dezelfde reden op en informeerde net als drie maanden geleden in welke telefooncellen het euvel zich voordeed. Die informatie was handig voor de techni sche dienst van PTT Telecom om de storing snel te kunnen verhelpen. Aanvraag Stevense stuurde in augustus een aanvraagformulier in voor een tweede Zeeland kaart. „Ik heb twee kinde ren, die in Middelharnis naar De Zeelandkaart is ten dode opgeschreven: vanaf 1 april 1998 kan de kaart niet meer worden opgeladen en de aanvraag van nieuwe kaarten stagneert nu al geruime tijd. (Foto: Marieke Mandemaker) school gaan en dan is zo'n ding gemakkelijker dan steeds een kaartje te moeten kopen." Hij is benieuwd of hij over eenkomstig de belofte van de afdeling Media Voorlichting inderdaad over twee a drie weken zijn Zeelandkaart krijgt thuisgestuurd. Wat hij in elk geval krijgt binnen afzienbare tijd is een mailing met daarin de mede deling dat de kaart eind 1998 ophoudt te bestaan en dat er 'dus' vanaf 1 april volgend jaar niet meer kan worden opgeladen. Tevens krijgt hij in dat schrijven het aanbod zijn Zeelandkaart in te rui len voor een 'Smart-koop- kaart.' Dat is een chipper, die samen met de Postbank., is ontwikkeld. Van der Haas noemt het de opvolger van de Zeelandkaart, maar specifie ke voordelen voor deze pro vincie zitten er niet aan verbonden, want de Smart- koopkaart wordt landelijk ingevoerd. „Het is wel zo, dat de Zeeuwen toch voor deel hebben, want de meeste apparatuur voor het gebruik van zo'n chipper is hier al, dankzij de Zeelandkaart," zegt Van der Haas. Stevense is niet de enige die rare ervaringen heeft met zijn Zeelandkaart. Enkelen constateerden, dat er ook zo maar geld vanaf blijkt te zijn. Zoals de man, die er nog 20 gulden op had staan en bij het betalen van parkeergeld plotseling een restant van slechts 7 cent had. Of die me vrouw, die de kaart in Mid delburg tot 50 gulden oplaad de, vervolgens naar Goes reed en na dat ritje de waar de al tot 40 gulden gedaald zag. Geld dat via de Zeeland kaart op mysterieuze wijze in een zwart gat verdwijnt? „Die klachten hebben wij nog nooit vernomen," zegt de woordvoerder van PTT Tele com Media Voorlichting. „Ze moeten maar contact opne men met het nummer van de Cliëntenservice. Dan horen ze daar wel wat ze verder moeten doen. Ik denk de pas insturen, zodat het verder onderzocht kan worden." KERKWERVE - „De provincie moet gewoon zor gen dat er geld beschikbaar komt." Wethouder C. Veerhoek wond er tijdens de vergadering don derdag van de Landinrichtingscommissie Schou wen-Oost geen doekjes om. De provincie heeft zelf de commissie aan het werk ge zet en dient er voor te zor gen dat er straks geld is om de plannen daadwerkelijk uit te voeren. In oktober kregen de leden van de landinrichtingscom missie te horen dat de pro vincie voorlopig geen geld uit wil trekken voor met name het aanpassen van de verkeers-infrastructuur op Schouwen-Duiveland. Van de kant van de commissie leden werd verbaasd maar vooral verontwaardigd ge reageerd op de koele mede deling. Zij drongen aan op een gesprek met de provin cie. Inmiddels heeft een eerste gesprek tussen verte genwoordigers van de land inrichtingscommissie en vertegenwoordigers van de provincie plaats gehad. Dat gesprek heeft echter maar weinig concreets opgele verd, zo bleek tijdens de vergadering uit het monde linge verslag van commis sie-secretaris T. Emonts. Hoewel de provincie achter de plannen voor Schouwen- Oost staat zijn deze 'niet in gebed in de provinciale vi sie'. Emonts kreeg van de provincie de raad mee om ook eerst eens te kijken hoe de plannen bij bijvoorbeeld Waterschap Zeeuwse Eilan den en de gemeente Schou wen-Duiveland liggen. Een ambtelijke werkgroep zou de plannen dan beter op de visie van de provincie af kunnen stemmen. „We worden met een kluit je in het riet gestuurd," re ageerde commissielid P. de Koeyer verontwaardigd. „Zij hebben de opdracht verstrekt en als daar dan plannen uitkomen kunnen ze die niet negeren," aldus De Koeyer. De Koeyer drong aan op een gesprek tussen de commissie en ge deputeerden Dek en Henne- keij. Wat commissie-secre taris Emonts betreft wordt dat gesprek snel geregeld. „Het is in ieder geval zaak dat we erin slagen dat de uitvoering van de plannen in het meerjarenprogram ma van de provincie opge nomen wordt." Advertentie Op vrijdag 28 november van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag 29 en zondag 30 november van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang 5,00 per persoon, per dag, inclusief parkeren en plattegrond, kinderen tot 12 jaar gratis. SLOT MOERMOND - RENESSE ZIERIKZEE - De man raadt het woordje 'pech' en wint een verblijf van onbepaalde duur in de Corne liastichting. Presentator Henk Windbuil is opgeto gen. Morgen komt hij weer terug, want. 'Of u wilt of niet, u speelt allemaal mee in het grote rad van fortuin.' Dat is een korte scène uit het theaterspektakel 'Circus Cornelia', dat nog tot ën met zaterdag in Theater Mondra- gon wordt opgevoerd. Het betreft een co-productie tus sen Theatergroep Zierik en de Corneliastichting ter gele genheid van het tweede lus trum van het verpleeghuis aan de vestiging aan de Emil Sandströmweg. Die specifieke scène tijdens de première donderdagmid dag geeft een visitekaartje af: iedereen draait mee in het grote rad van fortuin en daarmee word je als publiek in je nekvel gegrepen. Niks afstandelijk toeschouwer. Circus Cornelia gaat niet al leen over zijn bewoners, be trokken familieleden en me dewerkers. Circus Cornelia gaat over het actieve leven, waar plotseling een einde aan kan komen, maar waar na - vaak tegen wil en dank - nog een nieuw begin volgt. Een leven van wie weet hoe veel jaren in het verpleeg huis. Iedereen hoopt natuur lijk dat het hem of haar niet overkomt, maar ja...dat rad van fortuin kan op welke plek dan ook stoppen. Met de waarheid wordt niet gedeald' in deze voorstelling. Het verblijf in de Cornelia stichting wordt niet gero mantiseerd. Half verlamd in een rolstoel zitten is geen pretje. „Eens was je direc teur, nu alleen nog maar een zeur. Dit is je einde man," zingt de ene helft van het koor. „Nee, dit is het einde niet, het einde van het liedje niet," zingt de andere helft. Half verlamd in de rolstoel dus; de clown Nelia en zijn mimegroep verbeelden het allemaal. Circus Cornelia barst ook van de humor. Twee ouwe wijffies, die tegen elkaar op bieden in kwalen, pijntjes en ongemakken bijvoorbeeld; of de gekte van het manage ment, dat maar geen datum voor een vergadering kan prikken. Zoveel mogelijk bewoners van de Corneliastichting en andere zorgcentra in Zierik- zee bezoeken deze week een van de voorstellingen. Het maakt de beleving intenser: Op het podium de afspiege ling, in zaal en foyer de wer kelijkheid. Scène uit het theater spektakel 'Circus Cornelia. (Foto: Marieke Mandemaker) GOES - De 23-jarige Walter van Sluis uit Kortgene is vanochtend, vrijdag, omge komen bij een verkeersonge val op de Deltaweg tussen Goes en Wilhelminadorp. Het slachtoffer kwam uit de richting van Noord-Beve land en is vermoedelijk aan de rechterzijde van de weg in de berm geraakt. Bij het uit sturen hiervan kwam hij op de verkeerde weghelft te recht. De bestuurder uit de richting van Goes kon de in woner van Kortgene niet meer ontwijken en reed er vrijwel frontaal tegenop. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Als gevolg van het ongeval is de Deltaweg enke le uren gestremd geweest. GOES - Professioneel geor ganiseerde bendes op jacht naar skimmia's. De Goese politie werd gisteren inge schakeld omdat onbekenden struiken aan het knippen waren in Goes. De skimmia is een gewilde struik, die gebruikt wordt in kerststukjes. Volgens de po litie gaan de dieven brutaal te werk en knippen zonder te vragen stukken van de struik. BOTSING SEROOSKERKE - Twee au to's raakten donderdagmid dag zwaar beschadigd bij een ongeluk bij Serooskerke. Er vielen geen gewonden. Een 48-jarige inwoonster van Zierikzee reed met haar auto over de Stoofweg en wilde de Serooskerkseweg oprijden. Volgens de politie negeerde ze daarbij bet rode verkeers licht. Een 66-jarige inwoner van Burgh-Haamstede na derde op dat moment over de Serooskerkseweg uit de rich ting van Zierjkzee. Voor hem stond het verkeerslicht op groen. Hij slaagde er niet in een botsing te voorkomen. Geld is een goede dienaar, maar een slechte meester. Spreekwoord Wolkenvelden HET WEER Wolkenvelden en vrijwel overal droog. Vannacht minimumtemperaturen van 6 graden aan de kust tot 3 graden plaatselijk in het binnenland met mogelijk een mistbank. Middagtemperatuur rond 8 graden. Zwakke tot matig zuidoostelijke wind, rond kracht 3. 3 ZONE-TARIEF Er komt een zone-tarief voor VW-leden op Schouwen-Duiveland 5 SOEPELER Meergeld en tijdens Landmarkt. voor boeren bepleit 7 TOP 100 Restaurant De Waag fors gestegen op Top 100 Nederlandse restaurants, 11 TRAINER Nieuwe DFS-trainer Wurth heeft discipline en goede sfeer hoog in 't vaandel. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - Meepraten over de armoedenota. Dat kan maandag 8 december in het MFC in Zierikzee. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. In tegenstelling tot eerder vermeld, wordt de nota niet direct in de commissie be sproken. Eerst gaat het con cept in vooroverleg. De be doeling hiervan is burgers en belanghebbenden de gele genheid te geven hun mening te uiten in een stadium waar in het beleid nog vorm krijgt. De nota 'De touwtjes aan el kaar knopen; voorkomen en bestrijden van armoede en sociale uitsluiting in de ge meente Schouwen-Duive land' is recent gepresen teerd. Niet alleen bewoners van Schouwen-Duiveland maar ook maatschappelijke groe peringen - die vanwege hun expertise of de belangen van hun achterban bij de nota be trokken zijn - zullen aanwe zig zijn. Wethouder sociale zaken D. van der Wekken en wethouder Welzijn mevrouw P. Berrevoets - Ringelberg zullen als gemeentelijk ver tegenwoordigers aanwezig zijn. De volgende fase in het pro ces is een bespreking binnen de commissies externe con tacten en maatschappelijke aangelegenheden. Volgens de huidige planning kan de armoedenota in de raadsver gadering van 19 februari 1998 worden vastgesteld. De conceptnota is op te vragen bij bedrijfsbureau maat schappelijke aangelegenhe den: 452100. Advertentie Zaterdag 22 november Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement mei automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr. Adres Postcode Telefoon Handtek. ..Plaats: Geb.datum:. Bij automatische afschrijving uw bank-Zgironummer vermeiden: •ZZ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300VB Zierikzee. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 21 NOVEMBER 1 997 1 53e JAARGANG NR 26287 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1