Fietspad Onderdak in 1998 Voortbestaan van VAS vandaag in vergadering Nieuwe bestuursleden in dorpsgemeenschap Afscheid voorzitter KvK Foute puzzel STREEKNIEUWS MUZIEKAGENDA Oud voorstel B&W Zierikzee opnieuiv op tafel Intocht van Sinterklaas in Bruinisse Kwaliteit aannemers bij NVOB Sint en Pieten komen naar Renesse Bestuur ZSG neemt besluit Zaterdag 29 november Sinterklaas en zijn Pieten in dorpshuis Zonnemaire Voorzitter R. de Groot treedt af DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 NR 26286 5 NIEUWDORP - In partycen trum Landlust in Nieuwdorp neemt C. Hartog donderdag 11 december afscheid als voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland. Nog niet bekend is wie als kandidaten voorgedragen zullen worden. De opvolger van Hartog wordt voorzitter van de nieuwe Kamer van Koophandel (KvK) voor Zee land. De formele benoeming vindt plaats, medio janu ari.Hartog, neemt afscheid tussen 16.30 en 18.00 uur. ZIERIKZEE - Veel puz zelaars hebben zich het hoofd gebroken over de puzzel in de ZOC-bijlage die tegelijk met Het Ex tra Nieuwsblad bezorgd werd. Als gevolg van een fout van het bedrijf dat de puzzel aanleverde klopte de opgave niet bij het diagram. In het Extra Nieuwsblad van volgen de week wordt de puzzel nogmaals, en nu met de jnuiste opgave erbij, af gedrukt. ZIERIKZEE Sinterklaas Even zag het er naar uit dat Sint Nicolaas en zijn gevolg niet naar Zierikzee zouden kunnen komen vanwege de lage waterstand in de haven. De actie 'Sint Piet kom a.u.b. naar Zierikzee' - ge steund door de ZOC - heeft echter effect gehad. De goed heiligman en zijn Pieten va ren nu zaterdag 22 november in kleine sloepen de Muse umhaven binnen. Daar wordt het gezelschap om 10.30 uur verwacht. Sinter klaas wordt verwelkomd door Kunst Eer en de Mini- stars en vervolgens per koets naar het centrum vervoerd waar burgemeester J. Assel- bergs de Spaanse kinder vriend om 11.00 uur welkom heet. Aansluitend worden onder de Beuze kindervoorstellin gen verzorgd door het clownsduo De Kneppols. Zij treden op van 11.30 tot 12.15 uur en van 12.45 tot 13.30 uur. Om 12.15 en 13.30 uur wordt karaoke gehouden. Kreaclub De kreaclub van Sociaal Kul- tureel Werk De Lichtboei gaat woensdag 26 november emailleren. Deze activiteit in het MFC aan de De Huybert- straat is van 13.30 tot 15.30 uur. Belangstellenden kun nen zich aanmelden via tele foon 412075. Vrijmetselarij De Vrijmetselarij houdt don derdag 27 november een voorlichtingsavond in het Loge-gebouw aan de Sint Do- musstraat 66. Belangstellen den zijn vanaf 19.30 uur wel kom. BURGH-HAAMSTEDE Metalband Big S De metalband Over the Edge speelt zaterdag 29 november in jongerencentrum Big S. Deze Bevelandse band is in april 1991 opgericht. Hun op treden wordt gekenmerkt door jaren negentig gitaar- werk, zwaar dreunende bas en drums en rauwe maar me lodieuze zang. Zij hebben drijé demo's' op hun naam staan.'De'dërde demo 'Con front' leverde een selectie op voor de rock- en metal band wedstrijd 'Metal Bash '97'. De Noot schrijft over 'Con front': „Voor iedere liefheb ber van de oude Metallica en andere trash- en speedmetal- bands is deze demo een must." Big S gaat om 20.00 uur open. Het concert begint om 22.00 uur. RENESSE Oud papier Muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse zamelt zaterdag 22 november oud papier in. Twee leden van de vereniging zijn die dag van 10.00 tot 11.00 uur aanwezig bij de papiercontainer op de Dreef om oud papier in ont vangst te nemen. NOORDWELLE NBvP Zo'n zestig dames bezochten de bijeenkomst van de Ner derlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBvP) afde ling Noordwelle en omstreken over 'Grand Mar nier'. J. van den Broek ver zorgde een diapresentatie en een demonstratie over deze likeur. Hij vertelde dat het bedrijf in 1827 is opgericht door de families Marnier en Lapostolle. De likeur is ge baseerd op sinaasappel en cognac. De diaserie bood een beeld van het bedrijf in Frankrijk. De aanwezigen konden Grand Marnier en gerechten proeven. BROUWERSHAVEN Diabetes De collecte Geef 's voor dia betes, voor een toekomst zonder complicaties heeft in Brouwershaven een bedrag van 927 gulden 75 opge bracht. ZONNEMAIRE Muziekmiddag Muziekvereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire presenteerde zich onlangs op een muziek- en zangmiddag in het plaatselijke dorps huis. Een aantal muzikanten liet solistisch van zich horen, ter wijl anderen begeleid wer den door de Zierikzeese pia niste Cathy Kotoun. Zij brachten klassiek, jazz en moderne muziek ten gehore. Het koor van de ouderen bond uit Zonnemaire ver zorgde het zanggedeelte. Zij zongen vijf werken. Aan het eind van de avond vorm den achttien muzikanten een soort big band orkest dat drie composities van Harry van der Wekken van Altek- lein vertolkte. BRUINISSE Vogeltentoonstelling Vogelvereniging De Nachte gaal houdt donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 no vember haar jaarlijkse ten toonstelling in het dorpshuis in Bruinisse. Naast de vele vogels die bezichtigd kunnen worden, zijn er ook verlotin gen. De openingstijden zijn: don derdag 19.00 tot 22.00, vrij dag 16.00 tot 22.00 en zater dag van 14.00 tot 20.00 uur. Tenzij cniders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 20, 21 en 22 november: Concertzaal, Zierikzee. Musical 'Circus Cornelia'. 21 november: Verenigingsgebouw De Oosterhof, Oosterland. Najaarsconcert Oosterlands Fanfare. (19.30). 22 november: Gereformeerde kerk, Zierikzee. Presentatieconcert cd - koor Adonai. 28 november: De Schutse, Burgh-Haamstede. Uitvoering Zangvereniging Nu met Hope m.m.v. Strijkers Ensemble Zeeuwse Muziek school en W. Boer, piano. (19.45). 29 november: Ned. Herv. kerk, Noordgouwe. Rosetti Ensemble (fluit, hobo, klarinet, hoorn, fagot). 13 december: Ned. Herv. kerk, Nieuwerkerk. Vocaal Ensemble Cantiona Musicum, m.m.v. Harrie van de Velde, orgel. 14 december: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Kerstconcert Stichting Musi Voca; Vocaal En semble Sint Laurens en Oosterlands Fanfare. 14 december: Dorpshuis, Renesse. Adventconcert, De Westhoekzangers m.m.v. Kopergroep Luctor et Emergo. (14.00). 19 december: Nieuwe Kerk, Zierikzee. A Ceremony of Christmas Carols m.m.v. Ge- ref. Kerkkoor, Cantare, vocaal ensemble, Prins Mauritskoor, Prosper Sevestre, orgel. 20 december: Lutherse kerk, Zierikzee. Kerstconcert bij kaarslicht, door de Ars Musi- ca bestuursleden. Ars Musica 2. 24 december: Volkskerstzangdienst m.m.v. Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Grote Kerk. 19.30 uur. 10 januari: Jacobuskerk, Renesse. Triplum-concert St. Willibrorduskoor (Grego riaans), Sietse van Wijgerden, orgel. (20.15). 24 januari: Tonnenmagazijn, Brouwershaven. Uitvoering Muziekvereniging Apollo. (19.30). 31 januari: Zeeuwse Muziekschool, Zierikzee. Karin Dolman en Ceacile Boschman (altviool en piano). Ars Musica 3. 7 maart: Sint Willibrorduskerk, Zierikzee. Madrigaalkoor en Strijkersensemble Zeeuwse Muziekschool. (20.30). Ars Musica 4. 21 maart: Theater Mondragon. Jaaruitvoering Kunst en Eer. 25 april: Zeeuwse Muziekschool, Zierikzee. Ronald Slager, hoorn (met pianobegeleiding). Ars Musica 5. Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee BRUINISSE - De goed heiligman maakt zater dagmiddag zijn intocht in Bruinisse. Dat gebeurt om 14.00 uur aan' de Vissershaven. De Spaanse kindervriend wordt welkom geheten door wethouder, me vrouw P. Berrevoets. Maar daarmee is Sinter klaas nog niet klaar. In Bruinisse wordt traditio neel veel werk gemaakt van het bezoek. Ook dit jaar zal dat weer het ge val zijn. Wat Sinterklaas en zijn Pieten nu weer mee gaan maken, is vanaf 14.30 uur te zien bij de muziektent. WASSENAAR - Het gewest Zeeland van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) houdt vrijdag 21 no vember haar najaarsleden vergadering in Wassenaar. De kwaliteit van de aange sloten aannemers staat cen traal. Door het aanscherpen van de lidmaatschapscrite ria en gedragsregels probeert het NVOB de kwaliteit van de aannemers te vergroten. Scholing van zowel perso neel als ondernemer is daar bij onontbeerlijk, aldus het verbond. Onderzoek onder opdrachtgevers leverde op dat deze prijs stellen op een goede klachtenbehandeling. Het bieden van een garantie regeling is eveneens een be langrijk item voor de op drachtgevers. De vergadering in Royal Duindigt Party Center aan de Waalsdorperlaan 29c be gint om 15.30 uur. RENESSE - Sinterklaas en zijn Pieten bezoeken zater dag 22 november Renesse. De goedheiligman komt om 13.00 uur aan op het parkeer terrein aan de Laone. Van daaruit maakt het Spaanse gezelschap onder muzikale begeleiding van Luctor et Emergo een rondrit door het dorp, die eindigt bij het dorpshuis. Daar verzorgt de clown Karei Kluts een voor stelling. Alle kinderen krij gen van Sinterklaas een ca deautje. ZIERIKZEE - Het in de voormalige gemeente Zie rikzee al geopperde idee een fietspad aan te leggen langs sportcentrum Onderdak aan het Groeneweeg- je in Zierikzee «is opnieuw boven tafel gehaald. In 1998 wil de gemeente Schouwen-Duiveland 485.000 gulden neerleggen voor realisering van dit plan. „Het is een belangrijk fiets pad voor met name school kinderen. Maar het is ook een pittig fietspad, want dat geld is niet niks. Dat we toch vinden dat het er moet ko men, is omdat het daar erg onveilig is," bevestigt wet houder C. Veerhoek de plan nen. De eenmalige investe ring moet betaald worden uit de reserve stadsuitleg. In de begroting staat het fietspad per ongeluk wegge schreven onder het jaar 1999. Volgens de wethouder moet het plan juist volgend jaar nog worden gerealiseerd. Ge probeerd is de gebruikers een zo veilig mogelijke route aan te bieden, door het aan tal oversteken te beperken. Het pad moét aan de kant van de stad - dus aan de kant van sportcentrum Onderdak - worden aangelegd. Over de hele route staat de fietser hierdoor maar één oversteek te wachten. aldus Veerhoek. Hij spreekt van een breedte van circa 2 meter 50. In de voormalige gemeente Zierik zee liepen de plannen stuk op de te beperkte breedte van het beoogde fietspad. Nadat het college van B&W het voorstel had gelanceerd een fietspad te realiseren, brak in de commissie openbare werken en milieu een fikse discussie los over benodigde breedte. In het oorspronke lijke plan varieerde het pad in breedte tussen de twee en anderhalve meter. Met name in de bochten bleek het pad te smal. „Minimaal tweeën- eenhalve meter," stelden de commissieleden toen. Geko zen werd voor nader onder zoek. Het nu voorliggende plan betekent bovendien een beperking van het aantal oversteken. Wens ZONNEMAIRE - Sinterklaas en zijn Pieten bezoe ken de kinderen van Zonnemaire op zaterdag 29 no vember. Hun aankomst staat gepland om 10.45 uur, maar in het Zonnemairse dorpshuis wordt de hele dag door gefeest. Te beginnen met de voorstel ling Een megahit voor de Sint door kindertheater Kwark. Deze opvoering be gint om 9.30 uur en gaat door tot de pauze van 10.30 uur. Genietend van een drankje en speculaas kunnen de kin deren op Sinterklaas wach ten, die - eenmaal aangeko men - tot 11.30 uur in Zonnemaire blijft. Onder begeleiding van har monievereniging Nut en Uit spanning worden Sint en Pieten uitgeleide gedaan, waarna even een middagje rust wordt ingelast, 's Avonds gaan de activiteiten echter gewoon door. Vanaf 19.00 uur begint een play- backwedstrijd waaraan alle Zonnemairse kindertalenten kunnen deelnemen. Aanslui tend is er disco van eigen bo dem met The Sound Drivers. SEROOSKERKE - Het bestuur van Dorpsgemeen schap Serooskerke is grondig gewijzigd. Van de vijf bestuursleden zijn er drie nieuw, waaronder voor zitter mevrouw J. Hagesteijn - de Rijke. Zij neemt de plaats over van R. de Groot, die een aantal jaren de voorzittershamer hanteerde. Volgens Hageste ijn is er geen sprake van 'hei bel'. „Ik laat me daar verder ook niet over uit, maar hij is nog steeds bereid een keer te helpen versieren ofzo." Ook penningmeester mevrouw M. Hart- van 't Slot en be stuurslid W. Kloet - Berre voets zijn nieuwkomers. Se cretaresse J. Bom - de Vries en bestuurlid J. de Mey maakten hiervoor ook al deel van de dorpsgemeen schap. Sinds 7 november is het nieuwe bestuur een feit. Zaterdag 22 november heeft de eerste activiteit plaats: •een mosselavond-dansant in het dorpshuis. Het nieuwe bestuur zet een aantal activi teiten onveranderd door, maar er zijn ook een aantal wijzigingen en nieuwe plan nen. Zo zal een aparte toneel avond worden georganiseerd en kent de Straö een nieuwe opzet. Geprobeerd wordt die dag af te sluiten met een ge zamenlijk buffet. Het kla verjassen - dat al bestond - is nu eveneens opgenomen in het programma van de Dorpsgemeenschap. Ook de creamiddagen voor kinderen gaan gewoon door. Hageste ijn: „We zijn bezig een enquê teformulier te verspreiden onder de dorpsbewoners, zo dat we meer te weten komen over wat ze missen of wat ze graag zouden willen." Volgens het huidige plan be gint het pad bij de hoek van 's-Heer Lauwendorp met het Groeneweegje. Het loopt vervolgens over laatstge noemde weg door tot aan de kruising met de Julianaweg. Die kruising wordt ook aan gepakt. Gedacht wordt aan een flauwere bocht. „De scheiding tussen fietspad en weg moet met een rail of bos schages worden opgelost," Met het voorstel van het toenmalige college van B&W werd tegemoet gekomen aan de wens van D66 dit stukje stad veiliger te maken. Zij lanceerden dit verzoek bij de algemene beschouwingen in het jaar daarvoor. Verwezen werd naar de toename van zwaar vrachtverkeer in ver band met het gereed komen van het overslagstation van de Reinigingsdienst op het De route, die onder meer door schoolklassen veelvuldig wordt gebruikt, wordt door aanleg van industrieterrein. Ook de uit breiding van het bedrijven terrein aan de Straalweg zou een toename van het verkeer tot gevolg hebben. „Daar is het niet per se om bedoeld, want het is er al onveilig," meent de wethouder. Eerder dit jaar werd in rela tie tot het bedrijventerrein ovigens het voorstel gelan ceerd een fietspad langs de Straalweg aan te leggen. „Die twee zaken zijn in prin cipe volledig gescheiden. De functie van beide fietspaden is ook heel anders. Het fiets een fietspad veel veiliger. (Foto: Marijke Folkertsma) pad langsrde Straalweg is be doeld voor recreatief ver keer. Het fietspad langs het Groeneweegje wordt elke dag gebruikt door school gaande jeugd." De gemeente Schouwen-Duivelayid heeft - evenals dc andere gemeenten binnen de Ooster- schelderegio - toegezegd dertien cent per inwoner te willen betalen. (Foto: Marijke Folkertsma) GOES - Donkere wolken pakken zich samen boven het Vervoer Aangepast Sporten (VAS). In de alge mene bestuursvergadering van de Zeeuwse Stich ting voor Gehandicaptenbeleid (ZSG), vanmiddag in Goes, moet een besluit over het voortbestaan van deze voorziening worden genomen. Of de Zeeuwse Sportraad bereid is het gat van ruim 9000 gulden over te nemen, is pas in december bekend. Het voortbestaan van het VAS is een puur financiële kwestie. Voor een sluitende begroting zou elke Zeeuwse gemeente dertien cent per in woner op tafel moeten leg gen, maar daartoe blijkt lang niet iedere gemeente bereid. „De gemeenten binnen de Oosterschelderegio - waar onder Schouwen-Duiveland - en ook de gemeenten op Wal cheren willen dat wel beta len. Alleen de Zeeuws- Vlaamse gemeenten niet," licht beleidsmedewerker van de ZSG A. Luteijn toe. Dit komt de ZSG op een te kort van ruim 9000 gulden te staan. Van de 48.100 gulden gevraagde subsidie is 38.287 gulden toegezegd. Overigens wordt ongeveer de helft van het totaal aantal kilometers in het kader van het VAS op Zeeuws-Vlaande- ren verreden, omdat in die regio iedereen voor het aan gepast sporten op Terneuzen aangewezen is. Maar tot dus verre toont alleen Hontenis- se zich bereid met de dertien cent mee te gaan. „Uiterma te vreemd, ja. Ze gaan uit van de gedachte dat ze al ge noeg vervoersaanbod heb ben op grond van de Wet Voorzieningen Gehandicap ten. Maar dat geldt voor de andere gemeenten net zo goed. Het VAS biedt gewoon extra voordelen," aldus Lu teijn. Zo geven de vrijwilli gers extra hulp bij het in- en uitstappen, zorgen dat de sporters 'sportklaar' worden gemaakt en zijn belangrijk in het persoonlijk contact. Tekort Eerder dit jaar maakte het bestuur van de ZSG al be kend niet opnieuw met een tekort te kunnen draaien. De Zeeuwse Sportraad staat op zich niet onwelwillend tegen overname van het VAS. Maar of ze ook bereid zijn een gat van ruim 9000 gulden over te nemen, is volgens Lu teijn zo zeker nog ijn: „Daar zullen pig op zijn. Wij vinden heel belangrijk dat het VAS doorgaat en zijn ook nog steeds in onderhandeling met een aantal gemeenten. Maar we moeten wel een be slissing nemen. Als de Sport raad het VAS niet over neemt, gaan wij er dan wel of niet mee door?" Voordelen Aan een overname door de Sportraad kleven bepaalde voordelen, meent de beleids medewerker. „Zij weten uit eerste hand wat er speelt, bij- boorbeeld als het gaat om competitiesporten buiten de provincie. Als er iets aan de hand is horen zij de geluiden als eerste." Het VAS past goed in het takenpakket van de sportraad, bovendien is het project de ZSG ont groeid. „Het is uitontwik keld en het loopt goed. Dan hoort het eigenlijk niet lan ger thuis bij ons, want we richten ons toch vooral op het ontwikkelen van nieuwe dingen. De Sportraad ondersteunt het aangepast sporten ook. Het vervoer is voorwaarde- scheppend en hoort daar net zo goed bij," aldus Luteijn. De vergadering heeft plaats in Kapelle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5