OnFiuerp? Outdoorcentrum Haamstede Zierikzees ziekenhuis moet drukker worden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3 2.1»$-. 'J'Z.Lo} LmO Voor dienst gemeentewerken Servicetelefoon voor klachten woonomgeving I ZORGT 0UTD00RCENTRUM VOOR DRUKTE IN ZIEKENHUIS? dé krant van schouwen - duiveland! Om omzet sport- en recreatiecentrum Kraaijenstein op te krikken Vrijgevige ondernemer Verlichting dorpsplein Nieuwerkerk verbeterd Bromfietsers gewond Weedvondst in Dreischor Wethouder Berrevoets dient motie-n namens raad Insluipers de deur gewezen Vaten met vloeistof gevonden TITANIC ZIERIKZEESCHE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 153e JAARGANG NR 26286 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 707-1889 Het succes van denkbeelden hangt niet af van hunnen juistheid. Wijnaendts Francken 3 SCHADE Tonnen schade voor Delta door lek in watertransportleiding. 4 VOGELVRIJ Zierikzeeënaar A. van der Wees mede-auteur boek 'Vogelvrij', 5 FIETSPAD Lang verbeid fietspad aan Groeneweegje komt er in 1998. 9 JUBILARIS In 40 jaar won WIK nooit van 'angstgegner' Duiveland. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Op korte termijn komt er bij de ge meente een speciaal telefoonnummer waar mensen terecht kunnen met klachten over hun woonomge ving. Bij de gemeente komt vol gens de tweede manage- mentsrapportage (Marap) een groot aantal vragen en klachten binnen die betrek king hebben op de openbare woonomgeving. Deze wor den doorgespeeld naar de af deling gemeentewerken en dat resulteert voor hen in een vloedgolf van vragen en klachten. De personele capaciteit bij die afdeling is onvoldoende om al die vragen snel te kun nen verwerken. „Hiervoor dient een oplossing gevon den te worden," aldus de Ma- rap. „Een adequate verwer king is essentieel voor het beeld dat onze burgers heb ben van de gemeente Schou- wen-Duiveland. De hier be doelde klachten hebben namelijk heel direct betrek king op de dagelijkse woon- en leefomgeving van bur gers." Dat probleem wil de gemeen te proberen op te lossen door het instellen van het speciale telefoonnummer. Eind 1998 wordt bekeken of de service telefoon goed heeft gewerkt en of de gemeente er mee door moet gaan. Een uitzend kracht gaat de servicetele foon bemannen. Met het instellen van de servicetele foon is een eenmalig bedrag van 50.000 gulden gemoeid. De gemeente gaat er vanuit dat de servicetelefoon een tijdelijke oplossing is. Er wordt gewerkt aan een plan voor aanpassing van de afde ling gemeentewerken. ANOUK BROUWERSHAVEN - De Nederlandse zangeres Anouk geeft zondag 30 november een extra concert in het Ton- nenmagazijn in Brouwersha ven, speciaal bedoeld voor leerlingen van de RSG Pro fessor Zeeman en Scholenge meenschap Schouwen-Dui- veland. De voorverkoop voor dit concert heeft plaats op beide genoemde scholen en gaat vrijdag 21 november van start. Het concert op zon dag begint 17.00 uur. De avond daarvoor, zaterdag, treedt Anouk ook in het Ton- nenmagazijn op. Deze avond is toegankelijk voor alle be langstellenden. De kaarten voor dit concert zijn nage noeg uitverkocht. i1 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 i KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 I Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisll Naam Dhr./mevr I Adres Postcode Plaats j Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I 1 1 bank-/gironummer vermelden: I II II I II t—l IJ II l—J aZ. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. PQl Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. NIEUWERKERK - Elektro Lievense uit Nieu werkerk wil een verbetering of uitbreiding van de verlichting van het plein bij het dorpshuis in Nieuwerkerk aan de gemeente schenken. De ondernemer, wiens zaak gevestigd is aan het plein bij het dorpshuis, neemt de kosten van de verlichting op zich, exclusief het beno digde grondwerk. Boven dien heeft hij een aantal voorstellen gedaan voor verbetering en uitbreiding van de verlichting van de toren en de kerk in het cen trum. De kosten voor uit voering hiervan zijn voor rekening van de gemeente. Eerder heeft Lievense de voormalige'gemeente Dui veland al eens aangeboden verlichtingsarmaturen ter beschikking te stellen voor ofwel de verlichting van het kerk in het centrum of wel het dorpshuisplein. Zo staat vermeldt in de MA- RAP 1997 van de sector grondgebiedzaken. 1999 In de recent gepresenteerde begroting 1998 van de ge meente Schouwen-Duive land staat het vervangen dan wel uitbreiden van de openbare verlichting in Nieuwerkerk voor het jaar 1999 op het programma. De gemeente heeft hier 160.000 gulden voor in petto. Een bedrag dat in vijftien jaar afgeschreven moet zijn. Veiligheid De Vrouwen Advies Com missie (VAC) boog zich eni ge maanden geleden ook al over de verlichting op het Duivelandse dorp. Zij maakten een wandeling over het dorp om de ver lichting - onder meer op so ciale veiligheid - te contro leren. In de vergadering van de Nieuwerkerkse dorpsraad in oprichting enige weken geleden kwam de openbare verlichting ook al uitge breid ter sprake. Aanwezi gen gaven aan de veiligheid van hun kinderen te vrezen door de technische stand van de verlichting. Voor de reparatie van het Witte Bruggetje in Zierik zee is, als handmatige be diening niet verantwoord is, extra geld nodig. SINT ANNALAND - Bij een aanrijding zijn woensdag in de Joanna Mariapolder bij Sint Annaland twee brom fietsers gewond geraakt. Een 16-jarige inwoner van Sint Philipsland en een 17-ja- rige inwoner van Oud Vosse- meer kwamen elkaar - rij dend op hun bromfietsen - tegemoet. De politie ver moedt dat een van hen of al lebei onvoldoende rechts hield. Daardoor raakten de bromfietsen elkaar. Bij die botsing liep de ene brom fietsbestuurder een hersen schudding op en de ander een scheur in het sleutelbeen. Beide brommers bleken op gevoerd. De bromfiets van de jongen uit Oud Vossemeer bleek bovendien teveel her rie te produceren. DREISCHOR - Bij invallen in twee woningen in Drei schor heeft de politie Schou wen-Duiveland 50 a 60 vuil niszakken gevuld met hennepplanten aangetrof fen. De bewoners van de huizen - een 44-jarige en een 45-jarige - werden aangehouden en in gesloten voor verder onder zoek. In de woningen werden geen hennepkwekerijen aan getroffen, maar reeds be werkte hennepplanten die gereed stonden voor vervoer. De weedplanten zijn afge voerd naar Middelburg waar zij worden vernietigd. Het was een gezamenlijke ac tie van de politie Schouwen- Duiveland en de recherche Oosterscheldebekken. HET WEER Vannacht voornamelijk in de kustprovincies af en toe een bui. Overdag vrij vee! bewolking en vrijwel overal droog. Min. temp. rond 5 graden, middagtemp. 9 graden. Zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidwest, kracht 3 tot 4, in het Waddengebied nog krachtig, 6. RENESSE - De Stichting Renesse heeft plannen voor een outdoorcentrum in Haamstede. Bedoeling ervan is het verhogen van de omzet van het sport- en recreatiecentrum Kraaijenstein. De gedachten gaan uit naar een wildwaterkanobaan en mogelijk een skihelling. Het gemeentelijk sport- en recreatiecentrum draait al jarenlang met tekorten. De afgelopen jaren ging het tel kens wat beter. De verhuur van tennis-, bowls- en bow lingbaan gaat goed, maar de omzet van de horeca blijft achter. Vorig jaar zetten café en restaurant 45.000 gulden minder om dan in 1995. De te rugval is grotendeels te wij ten aan het gemis van de zo merse kinderkennis in het sportcentrum. Dagelijks bestuur en het per soneel van de Stichting Re- nesse hebben onlangs een uitstapje gemaakt dat deels ontspanning, maar deels ook verkenning als doel had. Zo werd in Bergschenhoek het outdoorcentrum Tiekamp bezocht. „Daar ligt een skibaan. We hebben gekeken of het goed is zoiets ook bij het sport- en recreatiecentrum te doen. Misschien kunnen we daar bij aansluiten," vertelde voorzitter C. Veerhoek dins dagavond in de vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting Renesse. Na afloop liet Veerhoek we ten dat hij zeer serieus is met deze plannen. „We moeten iets doen aan de dip van afger Den Helder Stichtingsbestuur en -perso neel hebben tijdens hun uit stapje verder nog gekeken bij de Rijkswerf in Den Hel der om ideeën op te doen voor de Museumhaven in Zierikzee en bij Ecomare op Texel, volgens Veerhoek „hèt Milieu- Educatief Cen trum van Nederland." In Den Haag tenslotte, werd een bowlsbaan van zeven Een wildwaterkanobaan bij het sport- en recreatiecentrum in Haamstede behoort tot de mogelijkheden. links bezocht. Maar een der gelijke baan bij het sport- en recreatiecentrum heeft niet de voorkeur van de huidige stichtingsvoorzitter. De in vestering is te hoog in ver houding tot de te verwachten opbrengst van de baan. Ontwikkeling een aanleg van het outdoorcentrum bij Kraaijenstein is volgens Veerhoek een zaak van het nieuwe bestuur, dat in janu ari moet aantreden. Het wordt op zijn vroegst 1999 voordat de plannen zijn gere aliseerd. De kinderkermis, overigens, is volgend jaar weer wel van de partij. De stichting praat momenteel met twee ondernemers die deze activiteit willen organi seren. lopen zomer en bovendien hebben we naast het sport en recreatiecentrum twee hectare ongebruikte grond liggen." Een waterpartij hoort vol gens de voorzitter zeker thuis in een dergelijk out doorcentrum. De gedachten gaan daarbij uit naar een wildwaterkanobaan. En ook met de resterende zandberg is mogelijk wat te doén. An dere ideeën zijn een klim wand in de sporthal om de band met het sportcentrum te leggen en een mountainbi- ke-parcours naar de Domei nen. Volgens Veerhoek pas sen de plannen in het beleid en in de streek. kenden de door het CDA voorgelegde motie in de gemeenteraadsvergadering van 30 oktober. Met deze ac tie wil de raad voorkomen dat het huidige voorzienin genniveau verder wordt af gekalfd. Breederveld spreekt van een 'voorlopig opschor ten van de activiteiten klini sche verloskunde'. „Maar dat heeft naturlijk wel een directe relatie met het be schikbare geld." RILLAND - In de berm van de Basthpol'derdwarsweg bij Rilland heeft de politie een aantal vaten met tot nu toe onbekende inhoud aange troffen. In de vaten bevindt zich naar schatting 8000 liter vloeistof. De vaten zijn inmiddels afge voerd naar een opslagplaats. Onderzoek in een laboratori um moet uitwijzen of het al dan niet om gevaarlijke stoffen gaat. De politie ver wacht over enkele weken meer duidelijkheid te heb ben over de inhoud van de vaten. Gelet op de hoeveelheid af val is volgens de politie ge bruik gemaakt van een vrachtwagen. Namens de gemeenteraad overhandigde wethouder P. Berrevoets-Ringelberg de motie aan C. Breederveld. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Een 80-jarige inwoonster van Bruinisse heeft dinsdagmiddag drie in sluipers uit haar huis gezet. Toen aan de voordeur werd gebeld deed de vrouw open en stapten twee donker ge tinte mensen binnen. Deze hielden de vrouw aan de praat terwijl via de achter deur een derde binnenkwam. De 80-jarige wist alledrie de insluipers het huis uit te wer ken. Geen vorst ZIERIKZEE - Om het voortbestaan van het zieken huis in Zierikzee zeker te stellen, moeten meer acti viteiten worden opgezet. Een toekomstscenario is in de maak. C. Breederveld, interimmanager van de raad van bestuur van Stichting Oostersclieldezie- kenhuizen, zei dit gisteren in reactie op de door wet houder P. Berrevoets-Ringelberg aangeboden mo tie. „We willen dat het hier druk ker wordt," sprak Breeder veld de wens van de raad van bestuur uit. Om dit te reali seren is een extern bureau in geschakeld. In het voorjaar van 1998 moet het plan op ta fel liggen, want rond die tijd zit de taak van de interimma nager er op. „En ik wil de nieuwe raad van bestuur wel een plan voor de toekomst meegeven," aldus Breeder veld. Aansluiting wordt gezocht bij provincie en zorgverzeke raars, die - volgens de inte rimmanager - niet onwelwil lend tegenover de plannen staan. Er moet actief beleid worden gevoerd, want de fi nanciële positie van de Stich ting Oósterscheldezieken- huizen is 'niet denderend'. Het in stand houden van twee voorzieningen betekent dubbele kosten. „Onze zorg is duurder, maar het idiote is dat wij op dezelfde manier worden gefinancierd als een wijkziekenhuis in Amster dam." Opknappen Over sluifing van het Zierik- zeese ziekenhuis hoeft de Schouwen-Duivelandse be volking zich voorlopig nog niet druk te maken. „We zijn allerlei voorzieningen aan het opknappen. Dat doe je niet in een ziekenhuis dat over twee jaar dichtgaat. Maar de raad van bestuur is wel eindverantwoordelijk voor de kwaliteit van de zorg. Als die niet te handha ven is, neem je organisatori sche maatregelen," licht Breederveld toe. Dat was ook de reden de kraamafde- ling in Zierikzee te sluiten. De verloskamer met de beno digde voorzieningen is nog wel intact. 'Be vallen op Schouwen-Duiveland is dus nog steeds mogelijk. Inkrim ping van personeel of het doorsluizen van personeel van Zierikzee naar Goes is volgens hem ook niet aan de orde. „Nee hoor, daar is niets van waar," luidt zijn reactie. Voor kerst van dit jaar moet een commissie zijn samenge steld, die zich buigt over de situatie op korte termijn. Twee deelnemers zijn al be reid gevonden, naar een der de wordt nog gezocht. „Zij gaan kijken of het wel ver antwoordelijk is om de eer ste lijnsverloskunde - poli klinisch en thuisbevallen - in stand te houden als de twee de lijnsverloskunde in Goes is geconcentreerd." Wethouder Berrevoets bena drukte het belang van het ziekenhuis voor de Schou wen-Duivelandse bevolking. „Ik ben blij dat u gekomen bent, want dit leeft erg bij de bevolking. De motie is una niem ondertekend en is dus van behoorlijk gewicht," leidde zij de motie in. De fractievoorzitters onderte-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1