Sinterklaas met 'Vrolijke Noten' in Middelharnis 'Een vrouw om trots op te zijn' LOUIS LUISTERTIP IX cl mamammma Uitbreiding camping Kabbelaarsbank HET WMNIEUWSBLAD WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. T/m zaterdag 22 november Sommelsdijk Schilderijen Anneke Visser en Conny Lemke. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot maandag 24 november Zierikzee Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Stolpe. T/m donderdag 27 november Zierikzee Foto-collectie 'Schilderin gen'. Galerie Galerij, Hat- fieldpark 2. Op schooldagen van 09.00 tot 16.00 uur. T/m zaterdag 29 november Burgh-Haamstede Droogbloemcreaties vap Ina van Bergen en borduur werken Roos de Vries. Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 25 november tot maandag 15 december Bruinisse Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Zaete. T/m woensdag 31 december Herkingen Expositie over Engeland. Theetuin De Bongerd. In no vember op vrijdag zaterdg en zondag, in december dage lijks behalve donderdags en eerste kerstdag. Van 10.30 tot 21.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Plastische beeldspraak uit Goeree-Overflakkee. Ach- terdijk 29. Woensdag, don derdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. T/m woensdag 31 december Zierikzee Foto's leden Fotogroep Schouwen-Duiveland. Cor- neliastichting. Dagelijks 08.00-20.00 uur. T/m dinsdag 6 januari Zierikzee Potloodtekeningen Leendert van der Pool. 't Lange Uus, Havenpark. Expositie geopend tijdens winkeltij den. beginners en gevorderden. Port Zélande. 14.00 tot 16.00 uur. Minidisco. Grand Place. Port Zélande. 16.30 uur. Live muziek op de Grand Place. Port Zélande. 19.30 tot 23.30 uur. Goedereede Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Tot en met dinsdag 6 januari Vrijdag 21 november Renesse Papieren uitklapbare kerst stallen, glazenierskaarten, kerstversiering en sprookje. Blikmuseum De Blikvanger. Dinsdag en vrijdag 10.00- 12.00 uur en zondag 23 no vember en zondag 21 decem ber van 12.00-16.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 19 november Ouddorp Clown show. Café Caribe. Port Zélande. 16.30 uur. Bingo in Café Caribe. Port Zélande. 20.00 uur. Middelharnis Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Bijeenkomst afdeling Mid den Flakkee NBvP. Diek- huus. 19.45 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. 19.30 uur. Donderdag 20 november Ouddorp Badmintontoernooi voor Sommelsdijk Rommelmarkt verzorgings huis De Goede Ree. 14.00- 16.00 uur. Middelharnis Uitvoering leerlingen Mu ziekschool Goeree-Overflak kee. Diekhuus. 19.30 uur. Zaterdag 22 november Sommelsdijk Rommelmarkt verzorgings huis De Goede Ree. 10.00- 16.00 uur. Middelharnis Demonstratie door vinoloog en liquorist Wim Schoordijk. VW/ANWB-kantoor. 11.00 tot 16.00 uur. Nieuwe-Tonge Intocht Sinterklaas. Vanaf molen. 14.00 uur. Oude-Tonge Uitwisselingsconcert drie fanfares. Grutterswei. 20.00 uur. Maandag 24 november Dirksland Discussiebijeenkomst ge zondheidszorg Goeree-Over flakkee met PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk. Verzorgings huis Gelderszorg. 19.30 uur. Middelharnis PvdA-zitting. Diekhuus. 19.00-20.00 uur. Oude-Tonge Kaartdag voor 50-plussers. SWOO-Infocentrum. 9.30 uur. Dinsdag 25 november Dirksland Begin cursus country dansen. De Schakel. 20.00 uur. Middelharnis Voorlichting over dementie. Gemeenschapsbibliotheek. Tijdens openingsuren. Woensdag 26 november Dirksland Lustrumviering Ouderendag Dirksland. Zorgcentrum Geldershof. 10.00 tot 16.00 uur. Sommelsdijk Lezing ds. Berveling over tweede Europese Oecumeni sche Assemblee te Graz. Re monstrantse Kerk. 20.00 uur. Odltgensplaat Bingo, 't Centrum. 13.30 uur. Woensdag 19 november Zierikzee Feestavond ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de NCVB afdeling Zie rikzee in de Christelijke Ge reformeerde Kerk. 17.30 uur. Praise- en ontmoetings avond van de EO in sporthal Onderdak. 19.30 uur. Begin oriëntatiecursus chris telijk geloof. MFC. 20.00 tot 22.00 uur. Kerkwerve Ledenvergadering NCVB over Vrouw en islam'. Dorpshuis. 19.45 uur. Ouwerkerk Bonte avond plattelands vrouwen. Dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 20 november Zierikzee Opvoering 'Circus Cornelia'. Theater Mondragon. 15.00 en 20.00 uur. Haamstede Themamiddag PCOB over vakantiebestemmingen. Ge reformeerde kerk. 14.15 uur. Vrijdag 21 november Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 15.00 uur. Opvoering 'Circus Cornelia'. Theater Mondragon. 15.00 en 20.00 uur. CJV-Zierikzee. Huis-aan-huis-verkoping 'Peen mee Juun'. 15.30-21.30 uur. Burgli-Haamstede Vergadering Vrienden van Westerschouwen. Dorpshuis De Schutse. 20.00 uur. Renesse Rolluiken informatiedag. Hubo-Decorette. Tijdens winkelopeningstijden. Brouwershaven Oliebollenverkoop ASV Brouwershaven, vanaf 12.00 uur in Brouwershaven, Drei- schor en Zonnemaire. Oosterland Opening servicecomplex de Saele. 15.00 uur. Bruinisse Presentatie Kroniek 1997 Stad en Lande tijdens na- v jaarsvergadering. Dorps huis. 19.30 uur. Concert Slipgevaar. Jeugd- sociëteit De Pul. 21.00 uur. Zaterdag 22 november Zierikzee Aankomst Sinterklaas. Nieuwe Haven 11.00 uur. Workshop fotografie voor -vrouwen. MFC. 13.30 tot 16.30 uur. Leerlingenconcert Rinus Verhage in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. 19.30 uur. CJV disco voor de jeugd. Gebouw De Driehoek. 19.30-22.00 uur. Opvoering 'Circus Cornelia'. Theater Mondragon. 20.00 uur. Concert en CD presentatie interkerkelijk koor Adonaï. Gereformeerde kerk, St. Do- musstraat. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Mosselavond Big S, 20.00, met optreden The Amazing Stroopwafels, 22.00 uur. Renesse Rolluiken informatiedag. Hubo-Decorette. Tijdens winkelopeningstijden. Noordgouwe Jaaruitvoering muziekver eniging Con Amore voor ou deren. Dorpshuis. 14.00 uur. Bruinisse Country dansavond voor linedansers. Jeugdherberg De Stoofpolder. 20.00 uur. Zondag 23 november Zierikzee Prijsklaverjassen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Lezing De vreugdevolle be tekenis van klassieke yoga muziek en taal. MFC. 14.00 tot 16.00 uur. Maandag 24 november Zierikzee Algemene ledenvergadering van de Federatie van Onder nemersverenigingen Schou- wén-Duiveland (FOS) in de foyer van Theater Mondra gon. 20.00 uur. Bruinisse Verkoping ten bate gehandi captenzorg. Kerkzaal Gere formeerde Gemeente in Ne derland. 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 25 november Zierikzee Openbare steunfractieverga- dering GroenLinks. Gemeentehuis, kamer 74 (achteringang). 19.30 uur. Ontmoetingsbijeenkomst Pastoraal op weg met'ver standelijk gehandicapten. MFC. 19.45 uur. Bijeenkomst Commissie Vorming en Toerusting Ge reformeerd Hervormd Schouwen-Duiveland MFC. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Ledenvergadering VVV Schouwse Kust. Hotel Bom. 20.00 uur. Bruinisse Tijdrede SGP, ds. J. van der Sleen uit Scherpenisse. Ge reformeerde Gemeente in Nederland. 19.30 uur. Woensdag 26 november Zierikzee Bijeenkomst Groei en Bloei. Theater Mondragon. 19.30 uur. WERK VAN HANS DOLIESLAGER HELLEVOETSLUIS - Hans Dolieslager uit Goedereede exposeert tot en met 21 de cember zijn meest recente werk in Kunstuitleen Helle- voetsluis. Er zijn grafiek en schilderij en, onder meer in pastel en acryl te zien. Het landschap is voor Dolieslager een bron van inspiratie. De bindende factor in zijn werk is het landschap van de Kop van Goeree, de Kwade Hoek: de polders, bomenrijen en vel den met klaprozen. Doliesla ger streeft ernaar de dingen achter het direct waarneem bare te laten zien. Wim van Willegen, bestuurslid van SKB Zuid-Hollandse Eilan den, opende de expositie. De openingstijden van de Kunstuitleen aan de Oost zanddijk zijn: woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 16.00 uur. WATERSCHAP MIDDELHARNIS - Het Wa- terschap Goeree-Overflak kee houdt vrijdag 28 novem ber een vergadering in het Waterschapshuis aan de Dwarsweg in Middelharnis. Aan de orde komen onder meer de begroting 1998, het meerjarenplan Integraal Wa terbeheer 1998-2002, het We genbeheersplan Goeree- Overflakkee en de Omslagverordening. De ver gadering begint om 14.00 ONDERSCHEIDEN WERKTUIGEN STAD AAN 'T HARING- VLIET - Rumptstad Indus tries introduceerde op de landbouwtentoonstelling Agritechnika '97 in Han nover twee werktuigen die werden onderscheiden met een zilveren medaille vanwe ge het innovatieve karakter. Het gaat om de Hassia Kom- pakt poot/freescombinatie en de Rumptstad RSQ 2000 frontschoffel. Met behulp van de Hassia Kompakt kan in één werkgang gepoot en gefreesd worden. Hij is spe ciaal ontworpen voor mid delzware gronden en perce len op hellingen. De Rumptstad RSQ 2000 front schoffel is uitgevoerd met het besturingsmechanisme Course Control, waardoor een hoge capaciteit en nauw keurigheid bereikt kan wor den. Sinterklaas werd in Middelharnis met groot enthousiasme begroet. (Foto: Marieke Mandemaker) Eerste van een reeks intochten MIDDELHARNIS - Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman arriveerde zaterdag in Enkhui zen en voer daarna met zijn boot direct door naar Middelharnis, waar hij met groot enthousiasme werd begroet. Het was de eerste van een reeks in tochten die de komende weken op Goeree-Overflak kee en Schouwen-Duiveland worden gehouden. Het was zaterdag een drukte van belang bij de haven van Middelharnis, waar de Goe de Sint met een aantal Pieten voet aan wal zette. De Spaan se kindervriend werd offi cieel ontvangen door de wet houder van culturele zaken A. Tiggelman. Ondanks het druilerige weer kwamen veel kinderen met hun ou ders naar Middelharnis om Sinterklaas toe te zingen. 'Vrolijke Noten' De Sint zorgde zelf ook voor muziek. Hij bracht zijn huis orkest 'De Vrolijke Noten' mee om van zijn bezoek aan Den Diek een gezellige en Op bezoek swingende middag te maken. Vooraf gegaan door de Ma- drileense Pietenband be zocht Sinterklaas menig win kel en schudde veel handjes. De Pieten hadden het heel druk om alle kleintjes te voorzien van een zakje snoepgoed. Ook de oudere jeugd pro beerde de Zwarte Pieten snoepgoed af te troggelen. Maar blijkbaar waren de zwarte knechten goed door de Sint geïnstrueerd, zodat de meeste aandacht uitging naar de allerkleinsten. Die waren daar niet allemaal van gediend. Vaders en moe ders moesten hun kinderen soms weer geruststellen na een confrontatie met Sint en de Pieten. Aan het eind van de middag konden ouders met jonge kinderen in het Diekhuus bij Sinterklaas op bezoek. De Sint had zijn ronde over Den Diek en Het Beneden Zand pad gedaan. Gezien zijn hoge leeftijd vond hij het prettig om even te gaan zitten in de prachtige zetel, die in de gro te zaal voor hem klaar stond. Daar hield hij speciaal voor de kleintjes, audiëntie. Rustig Ze konden rustig met hem praten en zelfs bij hem op schoot zitten. Ook de Pieten hielden zich rustig, zodat de kleintjes niet angstig wer den. Op de achtergrond speelde Marijke Tax op accordeon Sinterklaasliedjes. Veel kleine kinderen waren zeer onder de indruk van die vreemde oude man met zijn donkere helpers. Een enkel kind zong een liedje voor hem, anderen overhandig den een tekening. Sinterklaas gaf ze met zijn engelengeduld allemaal de nodige aandacht. De komen de tijd wacht hem een nog zwaardere taak: Er moeten heel wat schoentjes worden gevuld! Fotowedstrijd Internationale Vrouwendag ZIERIKZEE - 'Een vrouw om trots op te zijn' is het thema van een fotowedstrijd, die is gekoppeld aan de Internationale Vrouwendag 1998. De vrouwendag, die is ver bonden met de datum 8 maart, heeft volgend jaar het thema 'Vrouwen in beeld.' Dat inspireerde het 8 Maart- team Schouwen-Duiveland tot het uitschrijven van de fotowedstrijd. Via de wedstrijd wordt iede re vrouw in de regio opgeroe pen om een foto te maken, waarin het thema 'een vrouw om trots op te zijn' tot uit drukking komt. De ingezon den foto's worden vanaf 7 maart tentoongesteld in de grote zaal van het Multifunc tioneel Centrum in Zierik zee. De winnende foto dingt mee naar de jaarlijkse Vrou wendag- wisselprijs; het vrouwenbeeldje dat een ko pie is van het vrouwenbeeld, Neeltje Spijker, in de hal van het MFC. De prijs wordt uit gereikt tijdens het mulicul- turele vrouwenfeest, dat za terdag 7 maart wordt gevierd in het MFC. Nadere informatie over de fotowedstrijd is verkrijg baar via telefoonnummer 0111-402024. Het vrouwenbeeld in de hal van het MFC, dat Neeltje Spijker wordt genoemd, vormde de basis voor de wisselprijs die jaar lijks tijdens de viering van de Internationale Vrouwendag van eigenaresse wisselt. (Foto: Marijke Folkertsma) CD-BESPREKIN G' (door Louis Kleingeld) December Luistertips Muziek is een van de populairste cadeaus, waar deze maand de Sint en de kerstman hun oog op laten vallen. Niet altijd gemakkelijk, want als er ergens over getwist kan worden is het (goede) smaak. Daarom deze keer een se lectie van smaakmakers. In feite een soort muzikale fruitmand. Jazzdance: Underground van Courtney Pine. Op deze moderne jazz-cd worden allerlei andere muziekstromen van nu succesvol geïntegreerd. Het resultaat is prachtige jazzdance. Vooral als Pine zijn sopraansax grijpt moe ten bij de liefhebbers haast de rillingen over de rug lopen, maar ook is Pine goed op dreef op bas, klarinet, fluit en tenorsaxofoon. De muziek wordt op een fraaie manier ondersteund door zangeres Jhelisa, een van de ontdek kingen op het North Sea Jazz Festival. Tot zo ver het beste van Pine. "Jazz: Rendezvous van JackyTerrasson& Cassandra Wilson. Na een paar draaibeurten zal pas de ware kwaliteit helder worden. Wilsons donkere stem en de geraffineerd spaarzame instrumentale inbreng van pianist Ter- rasson smelten samen en maken het tot een indringend album. Soberheid als kunst dus. Op het album staan uitsluitend oude, kwalitatief hoog ge waardeerde nummers (Tea for two bijvoorbeeld). Desondanks klinken ze niet afgezaagd, maar als vernieuwde, eigentijdse nummers. Hoe kan het ook anders: Wilson en Terrasson behoren momenteel tot de grootste talen ten onder de jazzmusici. Pop: Dig your own hole van Chemical Brothers. Techno ontmoet funk ont moet rock. Hard, strak. Zo kan het album getypeerd worden. Hoewel, Tom Rowlands en Ad Simons lijken daarmee toch wat'tekort te worden gedaan. Eigenlijk hebben deze twee een revolutionaire sound ontdekt in het grens gebied van house en rock. Niet direct een ontoegankelijk album dus, maar toch met een behoorlijke draaibaarheidsfactor. Al was het maaralleen van wege de klanken van zangeres Beth Orton. Verder is op dit album ook nog eens Oasis-zanger Noel Gallagher te horen. Blues: Positively Beale St. van de WalterTrout Band. Trout is back. Na wat mindere albus - dat moet gezegd - is de band helemaal opgeleefd na een 'studiereis' naar Memphis. De stad die zich met graagte 'home of the blues en geboorteplaats van de rock and roll laat noemen. Het is te horen. Er zijn weer gehaaide gitaarsolo's, zoals we van de bluesrocker Trout mogen ver wachten. Pittige rock. Maar ook weer heerlijke roek-ballades, trouwens. Blues: Journey on van Hans Theessink. Göh, wat klinkt dat Nederlands.: Theessink. Precies, dat is het ook. Theesink is onderhand wereldberoemd - helemaal in Amerika - maar in zijn eigen Nedérland is hij nauwelijks bekend of gewaardeerd. Maar gelukkig laat talent zich niet boeien door nationale grenzen. Op dit album doorspekt de Enschedeër, die nu in Wenen woont, zijn Delta-blues met cajun, zydeco en gospel. Advies: laat deze keer dit nieuwe album in Theessmks eigen land nu eens niet aan dovemans oren besteed zijn. Wereldmuziek: Echos du paradis, sufi soul. Diverse artiesten. Een vakan tiegevoel krijgen zonder te reizen. Dat kan met dit album vol 'woestijnblues', spirituele- en zigeunermuziek uit meerdere landen, zoals Pakistan, Iran, Marokko, Koerdistan en Syrië. Onder Sufi-muziek valt dan ook veel te rang schikken. Kenners noemen het wel een zoektocht naar spirituele perfectie. Het effect is een album vol mystieke klanken, zoals van de ney en de rietfluit, yoor Westerse oren niet altijd even gemakkelijk, maar wel een bijzondere ontsnapping van onze vluchtig continent in liefst 133 cd-minuten. Cuba: Buena vista Social club van Ry Cooder. Verreweg het mooiste wat Cooders reis naar Cuba ons heeft gebracht. Een hoge swingfactor van de Afro-Cubaanse cultuur met geraffineerde dwarsverbanden naar andere klanken uit de'Carabean, of gospels, jazz en blues. .De vaak stokoude zan gers manifesteren zich als jonge honden en gitarist Cooder regisseert en di rigeert alles in prachtige banen. OUDDORP - Het dagelijks bestuur van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen stemt toe in een uitbreiding van camping Kabbelaarsbank van 80 naar 200 plaatsen. Gran Dorado dringt al jaren aan op uitbreiding van de camping. De camping aan de Kabbelaarsbank was tot 1990 in beheer bij het Natuur- en Recreatieschap De Greve lingen. Omdat verlies werd geleden is de camping ver volgens in beheer gegeven bij Gran Dorado. Dat wil al vanaf 1993 de toilet- en dou chevoorziening uitbreiden en verharde paden aanleg gen. Volgens Gran Dorado kan dat echter niet als er geen ex tra opbrengsten tegenover staan. Die opbrengsten moe ten komen uit vergroting van het aantal kampeer plaatsen. Uit een onafhankelijk onder zoek bleek dat de uitbreiding niet in strijd is met het voor nemen om de camping een 'groene camping' te laten zijn. Voordeel voor het recre atieschap is dat een huur van 52.500 gulden kan worden be dongen. Ook de gemeente Goedereede heeft zich ak koord verklaard met de uit breiding. Een protest van camping Den Osse in Haam stede werd niet ontvankelijk verklaard. HAPPY HOUR ZIERIKZEE - Bij Reisbureau Van Fraassen/Holland Inter national aan de Dam in Zie rikzee wordt tot en met 20 de cember iedere zaterdag een super happy hour gehouden. Bezoekers kunnen daarbij in reisbrochures snuffelen en vragen stellen aan de mede werkers. Zij dingen mee naar een reischeque. Steeds meer mensen boeken meerdere ke ren per jaar vakantie. De lan ge vakantie gaat steeds va ker naar een verre bestemming. Populair zijn Zuid-Afrika, Cuba, Peru, Australië en China. Het hap py hour is van 11.00 tot 15.00 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 32 3814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13