Zierikzee snelle leerling Trainer Tierie ziet slechtste wedstrij d van WIK tot nu toe Wurth nieuwe coach van DFS U T L G N 4e klasse zondag Van der Have redt de eer badmintonners Zierikzee 3e klasse zaterdag Manni match winnaar in zwaarbevochten winst 6e klasse zondag 4e klasse zaterdag Trainer Tiggelman looft spel Lepelstraatse Boys 6e klasse zondag 4 t MAANDAG 17 NOVEMBER 199? NR 26284 Philippine geeft zich in te harde wedstrijd pas laat over Zierikzee-speler Marco Jonker (met bal) zet een nieuwe aanval op. ZIERIKZEE - „Het is nog een lange weg te gaan," merkte Zierikzee-trainer Bert Pentury zondagmid dag terecht op na de zwaarbevochten, maar even zo zwaar terechte overwinning op Phillipine (2-0). Ech ter, het pad naar het kampioenschap is na het afge lopen weekeinde wel een stuk beter geplaveid ge worden. Dat hebben de voetballers van Zierikzee voornamelijk aan zichzelf te danken. Met een tegenstander als Philippine was vorig seizoen in de derde klasse onherroe pelijk op de vuist gegaan. De Zeeuws-Vlamingen waren slechts met één opdracht naar sportpark Den Hogen Blok afgereisd. Er moest en zou hoe dan ook een pünt mee terug op de pont naar de 'overkant'. Met welke mid delen dat tot stand moest ko men, deerde Philippine niet. Trainer Ruud Qornelis re ageerde nogal laconiek, maar ontkende het niet, op het feit dat zijn elftal met vijf gele kaarten en een rode prent de wedstrijd tegen Zie rikzee afsloot. ,,Ze mogen van mij best volle bak voet ballen. Zo ben ik vroeger ook geweest. Zierikzee moet je kort en agressief aanpakken. Dat wil niet zeggen dat je ze onderuit moet schoppen." Botte kant Dat deed Philippine dus wel. Het team had in de bagage ruimte van de bus een paar bijlen en messen neergelegd en kwam daarmee het veld op. In de eerste helft was het gereedschap aan de botte kant, na rust hadden de slijp machines hun werk goed ge daan. Zo'n beetje elke Zie- rikzeese voetballer kreeg gistermiddag wel een trap in de orde van een normale taqjzle tof ongemanierde doodschap. Wat Philippine deed, had niets met voetbal (Foto: Marieke Mandemaker) te maken, zo oordeelden vele toeschouwers aan de kant. Een vervelende ploeg," ver duidelijkte de maker van het eerste doelpunt, Zierikzee- rechtsback Danny van Oeve- Het pleit voor Zierikzee dat het ondanks alle aanslagen niet rood aanliep, zoals het laatste j.^ar in dergelijke wedstrijden vaak het geval was. Wat dat betreft heeft meester Pentury van Zierik zee een snelle leerling ge maakt. Zierikzee trapt niet meer in dat soort ongein en predikt tegenwoordig het voetbal in zijn zuiverste Eigenlijk voor het eerst in deze voetbaljaargang speel de Zierikzee zoals Pentury dat voor ogen staat. Het goed verzorgde combinatievoet bal - dat wil hij - leidde in de eerste periode tot nauwelijks een opgelegde kans. De mo gelijkheden tot een doelpunt bleven beperkt tot een schot van Patrick Roggeband dat van de doellijn werd gehaald en een afstandsschot van Pe ter van der Linde. Rogge band stond op de voor hem vreemde positie van links buiten. Veranderingen In voorgaande wedstrijden acteerde hij op het midden veld of verdediging. Opval lend was eveneens de reser veplaats voor Martin van der Schee. Al te grote conclusies moeten uit de 'schrikbaren de' veranderingen volgens de oefenmeester uit Vlissingen niet worden getrokken. Vol gens Pentury beschikt Zie rikzee nu over een selectie van zestien gelijkwaardige acteurs. Hët is zeker niet de bedoeling dat dezelfde jon gens steeds reserve staan, verklaarde de coach. Alle goede bedoelingen en mooie woorden van Pentury ten spijt, bij rust stond het nog steeds 0-0. Een stand waarmee Philippine maar al graag naar huis wilde gaan. Hoewel het beste van het spel van Zierikzee eraf was, raakt het eigenlijk niet in pa: niek. De elf bleven rustig en leken heel lang tevreden met ook een puntendeling. Im mers, was Zierikzee vorige week tegen Hansweertse Boys, net als Philippine met een lage plaats toebedeeld in de vierde klasse A, niet ver schrikkelijk goed weggeko men? Voordat de eerste treffer viel kreeg Jarno Vermeulen een enorme kans Zierikzee aan een doelpunt te helpen. De middenvelder dook uit een voorzet van Marco Jonker voor Philippine-doelman Daniël Schieman op en kon alle opties' nemen behalve de goede. Vermeulen mikte pre cies op de benen van de goalie. Het was Zierikzees beste kans. Van Oe veren vergat een. -kwartier voor tijd de misser, van zijn teamgenoot. Uit een vrije trap - Philippine had weer eens iemand onderuit geschoffeld - krulde hij de bal over de muur, waar een Zeeuws-Vlaams hoofd aan zat, in de linkerkruising. Met of zonder hoofd, de bal was er toch wel ingegaan, sprak Van Oeveren achteraf. De verdediger was zich bewust van de waarde van zijn goal. „Zolang het 0-0 blijft, wordt het moeilijk tegen zulke ploegen," aldus Van Oeve ren, met om zijn voet een ijs- zak om een blessure te voor komen. Ook hij had een schop gekregen. Laatste tikje John van der Have deelde na dat Ivo Mohnen van Philip pine met tweemaal geel weg moest, het laatste tikje van de wedstrijd uit. Uit een pass van invaller Mark Evertse sprintte hij de diepte in, schudde verdedigers van zich af en punterde heel be kwaam langs Schieman. Dit tweede Zierikzeese doelpunt was zijn negende van het sei zoen, zoveel heeft hij er de af gelopen twee jaren niet inge schoten. De mate waarin Van der Ha ve zijn doelpunten' meepikt, is kenmerkend voor het hui dige Zierikzee. Er wordt mis schien (nog) niet groots ge voetbald, de punten zijn er wel. De voorsprong op de nummer twee trouwens ook. Door het verlies van Bres- kens tegen Grenswachters staat Zierikzee vier punten los. De champagne knalt in Zierikzee niet alleen met Oud en Nieuw. Zierikzee - Philippine 2-0 (0-0) - 75. Van Oeveren 1-0, 79. Van der Have 2-0, rode kaart: Mohnen (Philippine, twee maal geel), gele kaarten: R. Roggeband (Zierikzee), Schieman, Floors, Scheele (Philippine), scheidsrechter: J. de Kroon (Eindhoven). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Van Oeveren, De Jonge, Van der Linde, Hage, Vermeulen, Jonker, R. Rog- -geband, Lafeber (46. Evert- së), Van der Have, P. Rogge band. Verwachte nederlaag tegen Asterix ROTTERDAM - Het eerste gemengde team van BC Zierikzee leed zondag een ingecalculeerde neder laag tegen koploper Asterix. Mirelle van der Have redde de eer tegen de Rotterdamse ploeg, 7-1. De winst van Van der Have is best opmerkelijk. De bad- mintonster is op de weg te rug getuige haar zege op Pe tra Kramer Freher. Van deze speelster verloor Van der Have in de thuiswedstrijd in twee sets. In Rotterdam won ze na 4-1111-710-12. In de overige zeven partijen viel er voor BC Zierikzee, waarbij eerste heer Rogier Crusio ontbrak, weinig eer te halen. Slechts de verloren, driesetter van Frans Koop man in zijn single is de moei te van het vermelden waard. Karakterstieken Asterix - BC Zierikzee 7-1 - B. van Gelder-A. Verloo 15-6 15- 7, J. Bouma-F. Koopman 18-16 7-15 15-1, A. Wepster- J. van Groningen 11-3 11-0, P. Kramer Freher-M. van der Have 4-1111-7 10-12, Van Gel- der/Bouma-Koopman/V er- loo 15-9 15-11, Wepster/Kra- mer Freher-Van der Have/ Van Groningen 15-11 15-5, Van Gelder/Wepster-Ver- loo/Van Groningen 15-3 15-7, Bouma/Kramer Freher- Koopman/Van der Have 17-15 15-7. Overige uitslagen: BC Zee land 3-BC Zierikzee 8-0, BC Zeeland 7-BC Zierikzee 3 5-3, BC Zeeland 6-BC Zierikzee 4 6-2. Paardensport Renesse Bll/12, eerste proef: 1. I. de Vrieze (RV Renesse)175 pun ten, 2. N. Rijsdijk met Julika (RV Renesse) 160, 4. D. Schönberger met Jupiter (RV Renesse) 155, 6. C. van de Bend met Karei van de Pauwl.h (RV Renesse) 145, tweede proef: 1. I. de Vrieze 175, 2. N. Rijsdijk 161, 3. D. Schönberger 160, 4. C. van de Bend 154. LI7/18, eerste proef: 2. A. Muelhause met Ludy Fleur (RV Renesse) 159, 3. D. de Ruiter met Lion's Heart (RV Renesse), M. Speelman met Henri van Rustenburg (Schouwse Ruiters) 158, 4. K. Boog met Dino (RV Renesse) 156, tweede proef: 1. M. Speelman 165, 3. Boog 162. 4. A. Muelhause 157, 5. D. de Ruiter 154. M23/24, eerste proef: 2. P. Bode met Vaska (RV Renes se) 163, 4. M. Weijers met Phantom (Zilveren Trens) 154, tweede proef: 1. P. Bode 160.4. M. Weijers 148. M2.9/30, eerste proef: 1. M. Verschoor met Krekcyrain (RV Renesse 159, 2. K. Ho- genstein met Beauxart (Zil veren Trens) 156, 4. P. van de Hoek met Dolly (RV Renes se) 148, 5. H. Keuning met Goldwin (RV Renesse) 143, tweede proef: 1. M. Ver schoor 157, 3. P. van de Hoek, H. Keuning 154, 5. K. Hogen- stein 146. Z45/46, eerste proef: 1. V. Ho nig met Chianty (Westelijk Schouwen) 191, tweede proef: 1. V. Honig 184. Z52/53, eerste proef: 2. M. de Bruin met Denise (RV Renes se) 176, 3. J. Steenbakker met Enardo 171, tweede proef: 1. M. de Bruin 177. Pony's Bll/12, eerste proef: 1. T. Hart met Hillary (RV Renes se) 165, 2. D. van Eek met El Pancho 157, tweede proef: 1. T. Hart 153, 2. D. van Eek 148. L17/18, eerste proef: 2. A. de Ruiter met Milton (RV Re nesse) 154, tweede proef: 1. A. de Ruiter 157. M23/24, eerste proef: 3. A. Smeding met Champion (RV Renesse) 156, tweede proef: 3. A. Smeding 149. Z52/53, eerste proef: 1. N. Smeding met Iwan 206, twee de proef: 1. N. Smeding 202. Foute terugspeelbal doet damesploeg uit Kerkwerve das om Mariska Hart heeft een duel van een EBOH-speelster gewonnen en vervolgt haar weg. (Foto: Marieke Mandemaker) KERKWERVE - Het liefst zouden trainer Peter Tierie en de dames van WIK helemaal niets terug zien in de krant van de met 0-1 verloren wedstrijd tegen EBOH. „Zo'n klein stukje," gaf de coach de ruimte met duim en wijsvinger afgelopen zaterdag op sportpark de Vospit aan.,Dit is de slechtste wed strijd van dit seizoen tot nu toe," aldus Tierie. Waarschijnlijk waren de voetbaldames uit Kerkwer ve niet op de hoogte van één van de journalistieke regels. Slecht nieuws voor de be trokkenen is 'goed' nieuws voor de krant. Hoe triest en erg dat in sommige gevallen ook is. Toch had heel WIK wel een beetje gelijk. De wedstrijd tegen EBOH, de aanvoerder van de ranglijst uit Dordrecht, was niet be paald om over naar huis te schrijven om in krantenter men te blijven spreken. Het onheil voor de thuis ploeg tekende zich al in de vierde minuut van de wed strijd af. Charlotte Witten berg kreeg een ongelukkige tik tegen haar enkel in een duel om de bal. Ze vloog on middellijk naar de grond, zo'n pijn deed het. Het water verzachtte het eerste leed, het tweede echter niet. Nau welijks tien minuten later - ze had even geprobeerd te voetballen - strompelde ze richting kleedkamer. Zestig seconden voor het uit vallen van één van de drie Kerkwerfse spitsen had een voorhoedespeelster van EBOH voor nog meer onheil gezorgd. Van Doorn, met het bekende rugnummer 14, strafte een dodelijke terug speelbal van Suzanna van der Meer af. De laatste vrouw van WIK speelde te kort op keepster Petra Du- gardein waardoor Van Doorn met een simpele voet beweging kon scoren, 0-1. Enige fout De terugspeelbal van Van der Meer was haar enige fout zaterdagmiddag. Na de 0-1 leidde ze de defensie be kwaam omdat ze niet in de laatste plaats werd bijge staan door Bianca Kloet. De speelster uit Dreischor ver loor doelpuntenmaakster Van Doorn nimmer uit het oog, die dan hoegenaamd amper een kans meer kreeg. WIK was na de achterstand nooit de mindere van EBOH, maar ook niet de meerdere. De Dordtse ploeg was al lang blij dat het met een elftal naar Kerkwerve afreisde. Coach Wim van Meggelen tel de zes blessures en weet daaraan het slechte niveau van zijn team. Collega Tierie vond dat een makkelijk ex cuus, maar zijn ploeg deelde wel in de malaise van de wedstrijd. Zoek Even leek het einde helemaal zoek. Geïrriteerd door een beslissing van de scheids rechter rende Rianne Hart vlak voor de pauze zomaar het veld uit. Gelukkig voor kwam Tierie dat Wittenberg haar achterna ging. Bemoe digende woorden en een ste vige arm van Tierie bedaar den Harts gemoedstoestand. Ze vervolgde de wedstrijd nog voor het fluitsignaal van de rust. Veronica Berrevoets was in de tweede helft met afstand de gevaarlijkste persoon bij WIK. Ze holde, passeerde en slalomde meerdere malen door de achterhoede van EBOH. Steeds bleef echter de afronding uit. Van Megge len toonde zich al te blij dat Berrevoets niet de juiste vorm had om te scoren zoals ze dat anders altijd wel goed kan. ,,Ze was de enige die bij WIK voor gevaar zorgde." EBOH was over de hele wed strijd bezien niet een ploeg die zich als een koploper ge droeg. Als WIK een kans had gehad om van EBOH een punt af te snoepen, was het zaterdag wel. Daar had Tier ie al helemaal niet bij stil ge staan. ,,Dit is een wedstrijd om gauw te vergeten." WIK - EBOH 0-1 (0-1) - 8. Van Doorn 0-1. Opstelling.WIK: Dugardein, Van der Meer, B. Kloet, Stou ten, M. Hart, R, Hart, S. Kloet, Van Beveren, Witten berg (9. De-Vlieger), Van Gr- unsven, Berrevoets. Ouwerkerk vierde op ranglijst OUWERKERK - Met negen punten uit de laatste drie wedstrijden heeft Ouwerkerk zich opgewerkt naar een vierde plaats op de ranglijst. De derde ze ge, gisteren tegen Vivoo, was een zwaarbevochten waarin Barry Manni de beslissende goal maakte. „Het was een mooie over winning op een ploeg die me aangenaam verrast heeft," sprak een schorre speler/ trainer Jakkkoo Brouwer, die vanwege een blessure niet kan spelen. „Ik mag me zorgen gaan maken voor vol gende week." Dan staat Dreischor voor de deur, een ploeg die Vivoo vorige week met 6-3 versloeg. Ouwerkerk had in elk geval alle moeite met Vivoo. De thuisclub mis te op sportpark 't Eultje on telbare kansen. Zoals dat gaat in het voetbal maakt de tegenstander ze dan wel. Dat deed de Huijbergse opponent dus als eerste. De gelijkma ker, vlak voor rust van Jouri Pankow, smaakte als een op kikker voor de tweede helft. Na de pauze kwam Ouwer kerk snel bedrogen uit. De scheidsrechter schonk Vivoo een strafschop. In de 62e mi nuut kreeg John Hage, am per fit verklaard, het etiket 'gouden wissel' opgeplakt. Hij scoorde na in de zestigste minuut in het veld te zijn ge komen voor Jacky Kenters. Twaalf minuten voor het of ficiële einde kroonde Manni met een afstandsschot vanaf achttien meter zich tot 'man of the match'. Brouwer was heel opgelucht. Het kostte zelfs zijn stem in alle pogin gen zijn ploeg vooruit te schreeuwen. „Ik heb het zel den zo slecht gehad. Als trai ner aan de kant ben je dan maar een pionnetje." Ouwerkerk - Vivoo 3-2 <1-1) - 22. Timmers 0-1, 40, Pankow 1-1, 50. Van de Schot 1-2 (strafschop), 62. Hage 2-2, 78. Manni 3-2, gele kaarten: Van Marle (Ouwerkerk), scheids rechter: J. van Halen. Opstelling Ouwerkerk: P. Dalebout, Van de Vlies, Re- meeus, Begemann, Weste rink, Mannie, Van Marle, Hillebrand, Kenters (60. Ha ge), Pankow, Boogerd. Derde opeenvolgende zege BURGH-HAAMSTEDE - André Wurth is de nieuwe coach van DFS. De opvolger van de on langs vertrokken Kees Joosse werd afgelopen zaterdag na de 2-0 winst op Stavenisse bekend gemaakt. Met Wurth, woonachtig in Vlissingen, haalt de vierde klasser uit Burgh-Haam- stede een ervaren man naar sportpark Van Zuijen. In het verleden coachte Wurth de eerste elftallen van Oostkapelle, Kloetinge, Middelburg, Goes en Dos- ko. Hij werd uiteindelijk gekozen uit twee overge bleven namen. De 57-jarige trainer, die donderdag de eerste trai- ning van DFS leidt, is door het bestuur aangetrokken tot het einde van het sei zoen. De vereniging wil tot dat tijdstip rustig naden ken welke trainer het beste bij DFS past. Wurth zegt zelf zich te richten op het tweede gedeelte van de competitie. De periode tot Kerstmis is in zijn ogen te kort om een duidelijk beeld van spelers en club te krij gen. Het elftal lijkt zich van alle trainersperikelen 'weinig aan te trekken als je de re sultaten van de laatste we ken mag geloven. Tegen Stavenisse werd de derde opeenvolgende overwin ning geboekt. Interim-trai ner Kees Rijnberg stond in zijn laatste optreden voor een moeilijke keuze. Hij zette de.weer fitte Richard Eerdmans in de basis voor - Michel Pleune. Die had wel even moeite met een plaats op de reservebank en zag Eerdmans vanaf die plek een ideale rentree maken. De spits scoorde 1-0. DFS kwam na de voor sprong goed weg want bin nen tien minuten raakte Stavenisse eerst de linker en toen de rechterpaal. Na rust zat DFS niet lekker, in de wedstrijd. „De angst voor 1-1 was groter dan dat het 2-0 zou worden," zag Rijnberg. Ver in de tweede helft maakt Anko van der Linde een einde aan alle on zekerheid met zijn zesde seizoenstreffer. DFS - Stavenisse 2-0 (1-0) - 25. Eerdmans 1-0, 70. Van der Linde 2-0, scheidsrech ter: J. Koole. Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande, Verhage (75. Lansdorp), Rijnberg, Han- se, Rouw, Goudzwaard, Van der Linde, R. Brussé, Eerdmans (65. Pleune), Ho- genstein. Dreischor met 8-1 teil in LEPELSTRAAT - „Tik, tik, tik, een keer raken. Ze vliegen er zo doorheen." Zo verwoordde Dreischor-trainer Toine Tiggelman gisteren de speelwijze van Lepelstraatse Boys. Het tik- voetbal leverde een 8-1 zege op voor het team uit Lepelstraat. „De ploeg is ,een klasse apart," stak Tiggelman zijn waardering voor de koploper van de zesde klasse A niet on der stoelen of banken. Toch was de eerste kans voor Drei schor. Zoon Jaime kopte een bal rakelings over de lat. De enige die het Lepelstraatse Boys lastig maakte, was Lu- cien Vroegh. „Hij was veruit de beste man van het veld, maar had geen greintje ge luk," vertelde Tiggelman. Bij een 3-0 ruststand haalde de coach Jaime Tiggelman en Bayunga Tekadiamona uit voorzorg uit de ploeg. Beide voetballers kregen in het eer ste bedrijf geel. Omdat de scheidsrechter Bosselaar volgens Tiggelman een 'vre selijke pietlut' was, wilde hij geen risico nemen. „Vroegh kreeg een waarschuwing om dat hij tegen medespelers zei: 'hou het eens kort, speel eens eerder'." Lepelstraatse Boys - Drei schor 8-1 (3-0) - lO.'l-O, 40. 2-0. 44. 3-0, 57. 4-0, 70. 5-0. 78. 6-0. 85. P. Berrevoets 6-1. 89. 7-1, 90. 8-1, gele kaarten: Tiggel man, Tekadiamona (Drei schor), scheidsrechter: P. Bosselaar. Opstelling Dreischor: D. Ver west, J. Verwest, F. van der Helm, S. Berrevoets. L. van der Helm, Tiggelman (46 Pankow), Van der Linden, De Jonge, Uijl. Vroegh, Te kadiamona (46. P. Berre voets).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9