Geen bezieling, geen punten Gemis schotkracht breekt Delta Sport voor derde keer op rij op Bruse Boys passeert SKNWK op ranglijst Slechte start kost Brouwershaven kop Eindelijk weer een overwinning WIK'57 SKNWK brengt ook in vijfde thuiswedstrijd veel te weinig 2e klasse zaterdag Bleiji vindt weer het net 2e klasse zaterdag Zonnemaire draait de rollen om Budziak jongste prof aller tijden Zierikzeese handballers moeten in Naaldwijk meerdere erkennen in Snelwiek Potappel: 'Collectieffaalt' 3e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag MAANDAG 17 NOVEMBER 1997 NR 26284 7 NIEUWERKERK - Voorwaarde één om doelpunten te maken is dat er kansen gecreëerd worden. Lukt dat niet, dan wordt het al moeilijk. Dan moet een ploeg terugvallen op optie twee: het tonen van inzet en werklust. Blijft dat ook echter het grootste ge deelte van de wedstrijd uit, dan zijn de gevolgen niet te overzien. Het verhaal van SKNWK - VVC'68. De bezoekers wonnen op inzet, verdiend met 2-3. Met dank aan de thuisploeg. 'S-HEER ARENDSKERKE - Waar een uitwedstrijd in 's-Heer Arendskerke al niet toe kan leiden, vraag dat maar aan Bruse Boys. De ploeg uit het Schou- wen-Duivelandse vissersdorp won daar met 1-3 van de koploper en heeft ineens uitzicht op hele leuke dingen. Zo langzamerhand wordt het echt tijd dat SKNWK-coach Cees Willemse ergens buiten Nieuwerkerk een grasveldje aan gaat leggen. Hij opperde al de thuiswedstrijden in Bruinisse te gaan spelen, na de vierde nederlaag in vijf thuiswedstrijden moet daar maar eens stevig over nage dacht worden. Wat is hot toch? Uit punten pakken en thuis absoluut niet overtui gen. „Treurig," concludeerde Wil lemse. „Het lijkt wel of ze (de spelers van SKNWK, red.) allemaal verlammings verschijnselen vertonen. Het zat er vandaag gewoon niet in maar ik vind het wel triest. Je zit nu bijna op de helft van competitie en je hebt thuis nog maar één punt gepakt. En je weet dat je het in deze klasse moeilijk kunt krijgen en ook thuis punten zal moeten pakken." Lichtpuntjes Willemse zag weinig tegen WC'68 weinig lichtpuntjes in zijn elftal. Om precies te zijn ééntje maar. Willemse: „Wilco (De Valk, red.). Hij werkte hard maar werd door drie man gedekt en kon ook weinig uitrichten. In de tweede helft heb ik hem ach ter de spitsen gezet en Michel Flikweert voor de kaats in gebracht. Het werd iets drei gender." Dreigender mis schien wel maar volgens het spreekwoord bijten blaffen de honden nog steeds niet. Die vergelijking ging voor SKNWK tegen VVC'68 zeker op. WC'68 daarentegen speelde ook niet best, eigenlijk was ZONNEMAIRE - Zonnemai re 2 kwam zondag in actie te gen Kwadendamme 2. Er werd elf keer gescoord. En Zonnemaire schoot het tel- raam bijna vol, 9-2. De omge keerde wereld dus. Nu het plezier in het voetbal weer terug is bij de kleinste club van Schouwen-Duive- land, moet trainer Wim Kommer de wisselspelers te vreden zien te houden. Vorig jaar geloofden die het wel, nu wil iedereen spelen. De coach is duidelijk over dege nen die eens een keer op de bank moeten beginnen. ,,Dat moeten ze maar op kunnen brengen." In het duel tegen Kwadendamme kon Sebasti- aan van Leersum het zich veroorloven bij 2-0 een pe nalty te missen. Maar net als Jimmy Vokri en Martin van Ast scoorde hij toch twee keer. Zonnemaire 2 - Kwadendam me 2 9-2 (6-1) - 10. Vokri 1-0, 11. Van Leersum 2-0 (straf schop), 28. M. de Vlieger 3-0, 30. Van Leersum 4-0, 35. Van Ast 5-0, 40. Vokri 6-0, 44. 6-1, 47. 't Hart 7-1, 65. Van Ast 8- 1, 75. 8-2, 80. E. de Vlieger 9-2. Opstelling Zonnemaire 2: Goemans, Schenk, Hart, Van Vulpen, Stoel, 't Hart (46. E. de Vlieger), Huismans, M. de Vlieger, Van Ast, Vokri, Van Leersum. EINDHOVEN (ANP) - Met zijn vijftien jaar en twee maanden is doelman Guido Budziak van EVV Eindho ven de jongste speler in het Nederlandse betaalde voet bal ooit. Met zijn invalbeurt in de 68e minuut op de plaats van Frank Brugel die de rode kaart kreeg, overtrof hij in de historie van de eerste divi sie Hendrie Krüzen van Her acles. De oud-international was op 11 januari 1981 bij zijn debuut tegen Fortuna Sittard 16 jaar en 45 dagen oud. In de eredivisie was Wim Kras van Volendam vijftien jaar en 290 dagen oud toen hij op 22 november 1959 in het veld kwam tegen Ajax. er gewoon sprake van een slechte tot dramatisch slech te wedstrijd. Het kon ze wei nig schelen, vreugdevolle ta ferelen bij de Brabanders. De derde overwinning van het seizoen bracht een beetje lucht voor de ploeg van trai ner Ab van der Avert. De door blessures geteisterde ploeg, tegen SKNWK werden vier basisspelers gemist, moet dit seizoen ook nog eens vaak haar beste voetballer' Niels Landa missen. Tegen SKNWK viel Landa na 45 mi nuten in. En scoorde twee keer. ,,Ik ben net vijf weken in Amerika geweest voor mijn werk. En binnenkort moet ik weer naar Bosnië," aldus de beroepsmilitair. Landa was de meest opval lende speler van het veld, werd na afloop bejubeld maar bleef nuchter. ,,Als ik tijd heb kom ik weer eens langs. Ik heb de eerste drie wedstrijden gevoetbald en dan nu weer. Daarin heb ik vier keer gescoord," zei Landa. Trainer Van der Avert knuf felde Landa bijkans dood. ,,We hebben hem hard ge noeg nodig. Als hij er is, maak ik gebruik van hem. Hij maakt de meeste goals." Een blik op de ranglijst leert inderdaad dat WC'68 met elf doelpunten uit tien 'wed strijden geen al te produktie- ve voorhoede heeft. SKNWK aan de andere kant heeft die in beginsel wel. In beginsel want één van de grootste kansen van de wedstrijd, voorzet Jan-Jaap Padmos richting tweede paal, werd na dertien minuten door Er- win Theunisse meters over het doel van WC-keeper Ron van de Wegen geschoten. De wedstrijd begon o zo be moedigend voor de blauw witte brigade. De aanvallen van de thuisploeg werden zeer gemakkelijk ontrafeld. De solide verdediging van Delta Sport bracht de halve Haagse ploeg danig aan het wankelen. Verdedigend zat het dus aardig dicht zoals dat in vaktermen wordt ge noemd. In aanvallend op zicht bleek er ook geen wolk je aan de lucht te zijn. Delta Sport rammelde er op los. Echter, raffinement heeft een ploeg ook op bepaalde ogenblikken nodig. Dit ont brak op de beslissende mo menten. Het had na een tien tal minuten in de eerste helft al een gelopen wedstrijd kunnen zijn, ware het niet dat de spelers van Schouwse kant tot op vijf keer toe een open doelkans onbenut lie ten. In plaats van 2-7 werd het 3-3. Moed Hieruit putte de thuisploeg moed. Het aanvallend niet bij machte zijnde Delta Sport werd van zijn stuk ge bracht. In verdedigend op zicht werd keer op keer het gat gevonden aan de rechter zijde van de Delta Sport de fensie. Erwin Schaalje en Ja- co Vleeshouwer hadden geen verweer op de uitgevoerde aanvallen van de tegenstan der. „Wij bepalen hoe de wedstrijd loopt, niet de te genstander. Dat we er zoals gebruikelijk een mooie wed strijd van zullen maken, staat voor mij ook vast," zei Westlandia-trainer Menno de Klerk voor het vierde compe titieduel in de tweede divisie C. De Brauwer daarentegen Daarvoor was al gebleken dat SKNWK niet geleerd had van het verleden. Te timide, bijkans met ongegronde res pect voor de tegenstander, le ken de Nieuwerkerkers aan de wedstrijd begonnen. En liepen eigenlijk de eerste tien minuten te zoeken, zwemmen en hopeloos op zoek naar het ware SKNWK. Toen het eenmaal eindelijk in de buurt van het vijande lijke doel kwam dwong het direct drie corners af. Ze le verden, zowel van rechts als van de linkerkant, niets op. Toch was SKNWK de best voetballende ploeg, al zei dat ook genoeg over de kwaliteit van de tegenstander. Nadat een poging van af stand door Markeen Haan, naar binnen gekomen en met rechts geschoten, geen doel trof was het aan de andere kant wel raak. Een grove was ietwat gematigder in zijn uitspraken. ,,We moeten vandaag niet koste wat kost winnen. Spelen we volgende week vier punten uit vijf wedstrijden, dan ben ik ook tevreden. We hebben het een en ander aan aanpassingen." Dat er 'aanpassingen gedaan moesten worden was duide lijk. Peter Lefèvre, het su perwapen aan Zierikzeese kant, moest verstek laten gaan in verband met werk zaamheden en Jan Groenen dijk wegens een blessure. Toch wilde De Brauwer niet spreken over een noodsitu atie. ,,In noodsituaties kun nen we een beroep doen op Bert de Vos. Het is echter niet zo dat we nu met een te kort aan spelers zitten. Een gemis aan ervaring en de no dige schotkracht is het daar entegen wel." Collega De Klerk kon er niet meezitten. Het maakt bij ons niet uit of Lefèvre nu wel of niet meespeelt. Ik blijf bij mijn eerdere woorden; wij bepa len hoe de wedstrijd loopt, niet de tegenstander." Na een half uur spelen werd een tussenstand bereikt van 14- 10. Na de rust was hetzelfde beeld te zien als in de eerste helft. Delta Sport creëerde kans op kans. Tot zeven maal toe werd er echter verzuimd een rijpe doelkans te benut ten. Ook de scheidsrechters gooiden een aardige duit in het zakje. Lars van Zwieten werd door een opzettelijk uitgedeelde kaakslag geveld en ging knock-out. Het zwar te duo nam dit niet waar. De Klerk: „Mede door het zeer zwakke fluiten is dit niet de wedstrijd geworden die het had moeten worden. Wij spe len altijd zeer aantrekkelij- fout in de SKNWK-defensie. Twee verdedigers gingen het luchtduel aan met één VVC- er, Floor Verhagen, en verlo ren. De pardoes voor de voe ten van de nummer twaalf Frank Wiens gevallen bal werd voor Leon Quik on houdbaar ingeschoten. Pas twaalf minuten voor rust viel een tweede serieuze kans voor SKNWK te note ren. De Valk kon voor één keer goed wegdraaien van een van zijn tegenstanders, Van de Wegen redde ten kos te van een corner. Een schot van de ijverige, maar in zijn acties zoals eigenlijk al zijn teamgenoten ongelukkige, Jacky de Bruine was SKNWK's laatste wapenfeit. .VVC'68 lag er echter niet wakker van. De rust in met een 0-1 voorsprong. „Het is een half jaar geleden dat we met de rust voorstonden," ke wedstrijden tegen elkaar. Het mocht vandaag niet zo zijn." Pure vechtlust en keeper Piet Bos, die een aan tal zeer belangrijke reddin gen verrichte, hielden de ploeg in de tweede helft in de race. Goede rechterhoek Positief opvallend was ook het optreden van Jean Marie Toubiana en Rick Evertse, respectievelijk goed voor acht en zes doelpunten. „Del ta Sport heeft een goede rech terhoek-speler (Evertse, red.). Daar werd te weinig uitte assistent-grensrechter Van Cuyk. De tweede helft bracht dan wel vier doelpunten maar die waren op één na eigenlijk allemaal te danken aan gro ve fouten. Na de achttiende van de in totaal 21 Nieuwer- kerkse overtredingen leek Landas daaruit volgende po ging uit een moeilijke hoek een kansloze. De bal ver dween echter door Quiks be nen in de goal. Een minuut later ging Peter van der Cin- gel onderuit in het duel met Jeroen van Bezouwen. Straf schop en 1-2 door Martijn Neele. Even veerde SKNWK op, totdat Landa uit een vrije trap de 1-3 binnenkopte. Ook nu ging de verdediging van SKNWK niet vrijuit. Ten eerste stond Landa gigan tisch vrij, ten tweede was de bal houdbaar voor Quik. „Hij was wel goed via de gebruik van gemaakt," vond De Klerk. De Brauwer dien de hem van repliek. „Evertse heeft een aantal jaren niet gespeeld. Hij heeft ook zijn beperkingen. Zijn scores wa ren equivalent aan het aan tal gemaakte fouten. Dat het echter een speler is met po tentieel, staat vast. Dat zal ik er uit krijgen ook dit sei zoen." Delta Sport miste te gen Westlandia schotkracht om iets te forceren. Dat leid de zondagmiddag tot de der de nederlaag op rij van de Zierikzeese ploeg. Tijden veranderen snel. Doelpuntenmakers Delta grond ingekopt. Ik raakte hem nog wel." Het was niet genoeg, zoals de treffer van Jacky de Bruine na de mooi ste aanval van de wedstrijd, waarin hij een perfecte voor zet van De Valk koppend af rondde, dat ook niet was. Voor SKNWK wordt het tijd dat het zichzelf thuis eens hervindt. Iets voor Ted Troost of Emiel Ratelband? SKNWK - VVC'68 2-3 (0-1) - 25. Wiens 0-1, 67. Landa 0-2, 68. Neele 1-2, 71. Landa 1-3, 78. J. de Bruine 2-3, scheids rechter: H. Pekaar (Baarle- Nassau). Opstelling SKNWK: Quik, S. Flikweert, R. de Bruine, Neele, Van Marle, Theunisse (45. M. Flikweert), Den Haan, J. de Bruine, Van der Cingel, De Valk, Padmos (59. Van Nieuwenhuijze). de eerste drie competitieduels, (Foto: Marijke Folkertsma) Sport: Toubiana 8, Evertse 6, Schaalje, L. van Zwieten 2, Bert Nuijens, Erwin Bos, Tommy Verwest, Jaco Vlees houwer 1. Uitslagen tweede divisie C: EMM-Wings 33-26, Westlan- dia-Nutsspaarbank/Delta Sport 27-22, DWS-Roda'71 27- 28, Hellas 2-Animo 25-27, HEC-Arends/Mountain Stars 33-30. Stand: 1. EMM 4-8, 2. Wings 4- 6, 3. Hellas 2 4-6, 4. Animó 4- 6, 5. Westlandia 4-6, 6. Ro- da'71 4-4, 7. Delta Sport 4-2, 8.. HEC 4-2, 9. DWS 4-2, 10. Mountain Stars 4-0. Op de eerste plaats is Bruse Boys na afgelopen weekein de weer de beste eilandelijke ploeg. Door het geklungel en geschutter van SKNWK (1-3 tegen VVC'68) passeren de Bruenaren de Nieuwerker kers op de ranglijst. Ze staan nu vijfde op zes punten van de bovenste teams, 's-Heer Arendskerke en Kruiningen. De voorsprong op SKNWK bedraagt slechts een puntje. De fraaie overwinning op 's- Heer Arendskerke is verder goed voor een leidende posi tie in de tweede periode na de zege van vorige week op AZW. En als Bruse Boys ook volgende week zijn plicht vervult, thuis tegen het laaggeklasseerde SPS, zit het wel snor. Tegen 's-Heer Arendskerke kon Bruse Boys niet beter be ginnen. Na twee minuten vond de helemaal opgebloei de Eric Bleiji het net. Op weer een cruciaal moment, net voor de pauze, herhaalde de Ouwerkerker zijn kunst stukje, 0-2. „Het waren geen mooie doelpunten, maar je Toch kwam de overwinning van WIK niet zonder horden of stoten tot stand. Dotten van doelrijpe kansen in de eerste helft bleven onbenut. Marco Ganzeman, Kort, Ver- hage en Ver west, allemaal hadden ze eigenlijk moeten scoren. Slechts Kort trof doel in helft één. „Eigenlijk roep je zo de problemen over je af. Het had gewoon 0-3 of 0-4 moeten staan," aldus de trai ner uit Sint-Annaland. BVC scoorde nog voor rust door verkeerd uitverdedigen aan WIK-zijde 1-1 en kwam in de tweede helft zelfs door een schitterende halve om haal, op 2-1. Wilfred Nelissen rondde daarna een prima op gezette WIK-aanval over een flink aantal schijven af. Mar co Ganzeman wierp zich op als matchwinnaar. Hij scoor- De reden van Brouwersha vens nederlaag was voor Pot- appel eenvoudig te verkla ren. Zijn ploeg miste, ondanks Potappels aan drang, scherpte in het begin. „Twee simpele goals in de eérste tien minuten van zo wel de eerste als de tweede helft kostten ons de wed strijd. Mensen op zes meter dekken. Als je dat doet kun je dit niveau niet aan. We faalden collectief." FSV kreeg zes kansen, ze scoorden er dus vijf. En drukten Brouwershaven ver der het moeras in. 'Van de vier ploegen die op de rang lijst net boven Brouw staan pakte slechts BVC (2-3 tegen WIK) geen punten. Volgende week wacht het nu al crucia le treffen met die ploeg. „Als je dan niet wint wordt het heel erg lastig. Dat kun je niet ontkennen. Je kunt te gen stront ook geen pannen koek zeggen," was Potappels duidelijke mening. Tegen moet wel op de goede plek staan," was Bruse Boys-trai ner Alexander van Keulen in zijn nopjes. Zoals Bruse Boys eigen is, liet het de thuisploeg onno dig terugkomen. Voorzitter Henk Groeneveld kon het niet nalaten er iets van te zeggen: „Typisch Bru's." Van Keulen noemde het op zijn beurt 'slapheid'. Peter Willemse besliste de wed strijd na een uur spelen in het voordeel van Bruse Boys, op aangeven van John van Dijke. 's-Heer Arendskerke - Bruse Boys 1-3 (0-2) - 2. Bleiji 0-1, 43. Bleiji 0-2, 55. Eversdijk 1-2, 60. Willemse 1-3, gele kaart: W. van den Ouden (Bruse Boys), scheidsrechter: P. van Geel (Nieuw-Vossemeer). Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Van Dijke, T. van den Berge, Van den Ouden, Be nard (40. Burgers), Willemse, Hanzen, Avdic, Th. van den Berge, J. van den Berge, Bleiji (80. Stouten). de in twee instanties uit een vrije trap, zes minuten voor tijd. Van Poortvliet: .„Het gaat niet altijd gepaard met goed voetbal maar vandaag telde dat niet." Volgende week wacht WIK een zware dobber. „Dan moeten we te gen Tholense Boys. En zou ik best tevreden zijn met een punt," eindigde de WIK-trai- ner. BVC'54 - WIK'57 2-3 (1-1) - 20. Kort 0-1, 36. 1-1, 59. 2-1, 70. Nelissen 2-2, 84. M. Ganze man 2-3, gele kaart: Nelissen (WIK). Opstelling WIK: Hendrikse, M. de Vlieger, De Broekert, E. Ganzeman (60. Witten berg), E. de Vlieger (75. Van de Hoek), Kort, Verwest, M. Ganzeman, Verhage, Nelis sen, Stouten. FSV zat het Brouwershaven niet mee. Al na twintig minu ten viel Martin Kristelijn met een liesblessure uit. Een kwartier later viel tot over maat van ramp ook Clement van Splunder met, zoals het er direct na de wedstrijd naar uitzag, verrekte knie banden uit. Het enige posi tieve voor Brouwershaven was dat de ploeg drie keer kon scoren. FSV - Brouwershaven 5-3 (3-1)-2. De Rooij 1-0, 8. Elen baas 2-0, 32. Smits 2-1, 44. Elenbaas 3-1, 46. De Rooij 4- 1, 53. Elenbaas 5-1, 75. D. van Splunder 5-2, 84. Smits 5-3, rode kaart: Van Peperstra ten (FSV, tweemaal geel). Opstelling Brouwershaven: Hof, P. Kristelijn, Lievense, Dekker, Quist, Dalebout, M. Kristelijn (20. Hartog), Kraaijenbrink, C. van Splunder (35. Van der Wek ken), D. van Splunder, Smits. NAALDWIJK - „De kansen worden keer op keer ge creëerd. Het benutten laten we echter achterwege. We zorgen op deze manier voor een goede opwar ming van de keeper van de tegenpartij," aldus trai ner Alex de Brauwer van Nutsspaarbank/Delta Sport. En dus werd de eindstand tussen Westlandia en Delta Sport, gisteren in Naaldwijk 27-22 Erwin Schaalje kwam tegen Westlandia, in tegenstelling tot slechts tweemaal tot een doelpunt. FIJNAART - Wat Brouwershaven-trainer Pim Pot appel betreft had de wedstrijd van zijn ploeg tegen FSV uit Fijnaart om 14.40 uur mogen beginnen en de rust tien minuten langer mogen duren. Dan had, zo redeneerde de trainer uit Stavenisse, Brouwersha ven met 1-3 gewonnen. Nu, dat was echter niet zo. FSV won met 5-3. SKNWK'er Jacky de Bruine kopt de tweede Nieuwerkerkse treffer binnen. Het doelpunt leverde geen punt meer op. (Foto: Marieke Mandemaker) OOSTERHOUT - Als de nood het hoogst iswint WIK. En de nood was hoog. Tegen BVC, vooraf met vijf punten evenhoog als WIK op de ranglijst, won WIK met 2-3. „Het was een echte zes punten-wed- strijd. De instelling was er. Er zit vooruitgang in," concludeerde WIK-trainer Peter van Poortvliet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7