Twijfels landschapscamping Bromscooterrij der gewond bij ongeluk Uitrit Oude Moolweg geen elegant voorstel Concert 'Concertina' in Theater Mondragon Achttien maanden cel diefstal met geweld Automobilist geeft geen voo rra ng Te dicht bij de buurvrouw Wel of geen toezeggingen gemeente Brouwershaven Aanrijding autokraak Taxibus vernield gestolIen Stuur en jenever gestolen AGENDA Zeeuwse Accordeonvereniging Wellicht juridische stappen Ondernemers in geweer tegen petit-restaurant Project PABO-stagiares Leerlingen testen lesdozen uit voor Stadhuismuseum Waarvan zes voorwaardelijk DONDERDAG 13 NOVEMBER 1997 NR 26282 3 KERKWERVE - Bij een aanrijding woensdagmor gen op de kruising Zwaardweg met de Provinciale- weg N59 in Kerkwerve is een 16-jarige bromscooter bestuurder uit Burgh gewond geraakt. De jongen reed omstreeks 8.00 uur met een 14-jarige passagier uit Haamstede over het fietspad vanaf Haamstede in de richting van Zierikzee. Over de Pro vinciale weg reed een 50-jari- ge automobilist uit Poort vliet. Komende vanuit de richting Zierikzee wilde hij rechtsaf slaan bij de afslag Scharendijke. Daarbij ver leende hij geen voorrang aan de scooter. De scooter botste met de voorkant tegen de lin kerzijkant van de auto. De voertuigen raakten be schadigd. De scooterrijder raakte gewond. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis in Zierikzee, waar hij direct aan zijn arm is ge opereerd. De meerijder bleef ongedeerd. ZIERIKZEE -De nieuwe uitrit voor recreatieterrein Duinoord aan de Oude Moolweg in Renesse zou, als die volgens plan wordt aangelegd vlak langs de wo ning van de 90-jarige buurvrouw komen te lopen. „Niet zo'n elegant voorstel," vonden de leden van de Commissie ROEZ dinsdag. Eigenaar van Duinoord, de firma Van Gelder, diende het verzoek in een nieuwe uitrit te mogen aanleggen voor het recreatieterrein. Het tracé van de nieuwe uitrit is gele gen op gronden met de be stemmingen Verblijf srecre- atie, Tuin, Erf, en Groenvoorzieningen.' Het college stelt voor via een ar tikel 19 procedure de aanleg mogelijk te maken. Mr. H. van Pijkeren, zelf niet in bezit van de tekeningen, informeerde namens de be woonster van het naastgele gen pand naar het exacte tra cé. Dat blijkt inderdaad vlak langs haar woning aan de Oude Moolweg nummer 24 te lopen. „Een beetje slecht voorstel," vond H. de Vries (Groen- Links) en J. Roukema (RPF) De vestiging is in strijd met het REO (ruimtelijk-econo misch ontwikkelingsplan), dat op deze locatie geen ho reca toestaat, volgens A. Verseput, voorzitter van de ondernemersvereniging Renesse dinsdag in de ver gadering van de commissie ROEZ. De vestiging is volgens hem ook niet in overeenstem ming met het huidige be stemmingsplan, waarin uitsluitend 'detailhandel' als bestemming staat aan gegeven. Commissielid J. Roukema (RPF) steunde de argumen ten van de inspreker; wet houder C. Veerhoek be streed ze. Onder het vigerende bestemmings plan is het mogelijk op deze plek ook een snackbar te vestigen. De voormalige woonbestemming in het voormalige bestemmings plan werd destijds via een artikel 19-procedure omge zet in een detailhandelsbe stemming met de mogelijk heid er ook snacks te verkopen. In het nieuwe bestem mingsplan is de zaak gele galiseerd en is het zoge- vond het 'niet zo elegant.' A. van den Berge (PvdA) stelde vast, dat de eigenaar van de grond de overlast van een uitrit bij de buren neerlegt en had daar moeite mee. Niet gebruikelijk H. Coomans adviseerde het college met dit voorstel met veel verduidelijkingen terug in de raad te komen. Wethou der C. Veerhoek voerde nog aan, dat het niet gebruike lijk is als gemeente bij de bu ren te informeren wat die er van vinden als- er een dergelijk verzoek wordt in gediend. Hij neemt het voorstel terug en verwacht er pas in januari mee terug in de raad te ko men. naamde overgangsrecht van kracht via artikel 25, waar de raad destijds geen voorbehoud voor heeft ge maakt. Beleid Verseput benadrukte in tweede instantie, dat er toch niet voor niets een REO is vastgesteld met exact aangegeven de loca ties waar nog wel en waar niet horecavestigingen zijn toegestaan. Bovendien is er bij de Sphinx, volgens Ver seput helemaal geen sprake van een snackcorper maar van een petit-restaurant met minstens veertig ge dekte tafeltjes. Voor Veerhoek echter is het aantal tafeltjes en of er wel of niet kleedjes over liggen geen criterium of er wel of niet sprake is van een snackbar. Er mag geen alco hol worden geschonken en dat bepaalt, volgens de wethouder, dat de Sphinx geen petit-restaurant is. Het college is niet van zins de huidige bestemming van het etablissement aan de Lange Reke 4 te wijzigen. Ankie Fokke en Anique Vol- keri hebben acht materiaal kistjes ontwikkeld met ieder drie a vier thema's van het museum. In de kistjes zitten kaarten met vragen en op drachten en enkele voorwer pen, zoals een tegeltje, pijpe- kopjes, kant of een zegel. Daarmee worden de kinde ren van de basisscholen door het museum geleid. Donderdag 13 november be zoeken leerlingen van groep 8 van 't Kofschip om 10.00 uur het museum. Op dezelfde dag om 13.00 uur brengt groep 7/8 van de Sint Willi- brordusschool een bezoek. De scholieren testen deze dag de lesdozen uit. Het museumproject is een manier om het museum toe gankelijker te maken voor kinderen. Het is bedoeld voor leerlingen uit groep 7/8 en de brugklas. De kisten zijn te gebruiken door klas sen, maar ook door kinderen die individueel - met hun ou ders of alleen - het museum bezoeken. Het Stadhuismuseum is van af 1 november gesloten en gaat 1 mei 1998 weer open. Voor het bezoek van de twee scholen is een uitzondering gemaakt. Andere scholen en kinderen kunnen volgend jaar terecht voor een indivi dueel bezoek aan het muse um. deel uit van de voormalige raad Brouwershaven en me nen dat daarin toezeggingen zijn gedaan aan de betrok ken ondernemer. Duidelijkheid Wethouder C. Veerhoek wil de graag wat meer duidelijk heid van de commissieleden. Wachten op de ontwikkelin gen bij de landschapscam ping van Deïst vergt, volgens hem, minstens twee a drie jaar. Over het al of niet aan melden van een tweede land schapscamping wil de pro vincie voor 1 januari een besluit horen. Bovendien zal een argument als 'ze liggen te NIEUWERKERK - Op de kruising Stolpweg met de pa rallelweg langs de N59 bij Nieuwerkerk vond woens dag een aanrijding plaats tussen een personenwagen en een bromfiets. Een 18-jarige bromfietser uit Oosterland reed over de Stolpweg komende uit de richting van Dreischor. Op genoemd kruispunt verzuim de hij, bij het linksaf slaan, voorrang te geven aan de hem tegemoet komende 26- jarige Oosterlandse automo bilist. Beide voertuigen raakten beschadigd. Nie mand raakte gewond. BRUINISSE - Uit de auto van een 22-jarige Bruenaar is gisteren een radiocassette- speler met cd-wisselaar ge stolen. Van de apparatuur van het merk Pioneer is de waarde niet bekend. De auto stond geparkeerd aan de Ha- geweg in Bruinisse. dichtbij elkaar' ook op ter mijn niet veranderen. Veer hoek wilde dus duidelijk van de commissieleden horen of ze nu wel of niet positief staan tegenover die tweede landschapscamping. Of de landschapscampings inderdaad te dicht bij elkaar liggen, trok de wethouder in twijfel. „Het kan ook juist een voordeel zijn. Ze kunnen kenmerkend worden voor dit gebied. Ik ben ervan over tuigd, dat het platteland er over lange tijd volstrekt an ders uitziet. Het kan best zijn dat ze de dragers worden van het toekomstige landschap." In tweede instantie bena drukten Van der Wekken en De man is schuldig bevonden aan diefstal met geweld, een inbraak bij zijn vroegere vriendin en heling van een damesfiets. De officier van justitie had een gevangenis straf van twee jaar geëist, plus een schadevergoeding van 33.631 gulden. Een groot deel van de ge vraagde schadevergoeding werd door de rechtbank afge wezen omdat de eigenares van de winkel ook omzetver lies ten opzichte van vorig jaar had gedeclareerd. En dat, zo vond de rechtbank, kon onmogelijk aan de Vliss- inger toegeschreven worden. De man bracht eind juli dit jaar een bezoek aan een win kel aan de Hogezoom in Re nesse en werd betrapt bij een poging tot diefstal van een korte broek. Een vriend van één van de verkoopsters ZIERIKZEE - Een taxibus van Lemsom Taxibedrijf Schouwen-Duiveland uit Kerkwerve is in de nacht van maandag op dinsdag ver nield en bekrast. De bus stond geparkeerd aan de Scheldestraat in Zierik zee. De schade wordt geschat op circa achtduizend gulden. Onbekenden hebben de bus rondom vernield. Zij deden dit door deuken in het voer tuig te trappen en een haken kruis in het lak te krassen. Hierbij is het nodige geweld gebruikt. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kun nen contact opnemen met de politie in Zierikzee; 414055. ZIERIKZEE - Van een 26-ja- rige Zierikzeeënaar is woens dag een bromfiets gestolen. Deze bromfiets stond voor een winkel aan het Haven plein in Zierikzee gepar keerd. Het voertuig - een Ve- spa Piaggio in de kleuren rood, oranje, zwart en goud - stond op slot. Van der Meide nogeens extra de toezeggingen die, volgens hen, door de voormalige ge meente Brouwershaven zijn gedaan. Van der Meide verbaasde zich over de zorg, die de ove rige commissieleden hadden over de extra druk op dit ge bied. In het beheersplan kleinschalig kamperen is ruimte geschapen voor 50 mi- nicampings. Als daar een ge deelte van in dit gebied gere aliseerd worden, ontstaat er een veelheid aan kampeer- eenheden. Het getuigt, vol gens hem, van weinig con- stistent beleid de tweede landschapscamping nu af te schieten op basis van ver hoogde automobiliteit. J. Roukema (RPF) volhardde in zijn standpunt dat het te vroeg is nu al voor een twee de landschapscamping te kiezen. Hij wil eerst metin gen verricht zien op basis van het pilot-project van Deïst. H. de Vries (GroenLinks) was en bleef tegen: ,,Er komt daar al een camping, dat is genoeg." J. van der Veer (D66) opteerde voor overleg binnen zijn fractie alvorens met een advies te komen. A. van den Berge (PvdA) bleef erbij dat de locatie niet juist is en zei 'nee' tegen het voor stel. Ethische kant Veerhoek wees erop, dat het niet alleen gaat om de plano logische, maar vooral ook om de ethische kant van de zaak. H. Coomans (WD) was dat met hem eens. „Als er in de gemeente Brouwershaven bij Van der Bijl bepaalde verwachtingen zijn gewekt, ben ik in principe geen tegen stander van het voorstel." Van der Bijl zelf liet, desge vraagd, vanaf de publiek tri bune weten die toezegging van de gemeente Brouwers haven thuis zwart op wit te hebben. „Kom daar dan maar super snel mee naar de gemeente," adviseerde wethouder Veer hoek hem tot slot. maakte korte metten met de winkeldief. Hij pakte hem beet, gaf hem enkele klappen en duwde hem de paskamer in, in afwachting van de poli tie. De Vlissinger raakte naar ei gen zeggen in paniek toen hij werd geslagen en pakte zijn zakmesje waarmee hij wild zwaaide. Daarbij trof hij de eigenares die een beschadig de dikke en dunne darm plus een beschadigde alvleesklier opliep. De vrouw moest wor den geopereerd. Naast de poging tot diefstal met geweld moest de Vlissin ger zich ook nog verantwoor den voor de diefstal van een telefoon, een telefoonbeant- woorder, een paspoort en een damesfiets. Tegenover de rechtbank beweerde hij de fiets voor een prikkie van een asielzoeker te hebben ge kocht. OOSTERLAND - Een dief stal van een stuur in Ooster land en de roof van een fles jenever in Zierikzee. Alleen in het eerste geval kon de da der worden aangehouden. Een 41-jarige Oosterlander maakte woensdag omstreeks 13.15 uur melding van dief stal bij een bedrijf aan de Ringweg in zijn woonplaats. De dader was net weggere den. Deze auto werd later - al rij dende - aangetroffen in de buurt van het BP-station in Serooskerke. De verdachte is opgepakt en naar Zierikzee gebracht. Diezelfde middag ging een jongeman in Zierik zee er vandoor met een fles jenever. Aangifte werd ge daan door een 53-jarige Zie- rikzeese. Het personeel is de dader achterna gegaan en heeft de fles weten te ontfutselen. De man ging er echter vandoor. Donderdag 13 november Zierikzee Politiek Jongeren Project. Theater Mondragon. 19.00 uur. Voorlichtingsavond over stotteren in peuterspeelzaal De Kwibus. 20.00 uur. Noordwelle Diapresentatie en demon stratie bij NBvP over Grand Marnier in het dorpshuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Hoorzitting verkeersmaatre gelen Burghseweg. Dorps huis De Schutse. 19.30 uur. Vrijdag 14 november Zierikzee Concert Zeeuwse Accordeonvereniging Concertina en Oosterlands Fanfare. Theater Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Vogelshow De Schouwse Zanger. Gebouw De Koebel. 19.00-22.30 uur. Dreischor Jaarvergadering brandweer Brouwershaven. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 15 november Zierikzee ParaNorma beurs. MFC. 11.00 uur. Start workshop Midi (mu ziek maken via computer), De Lichtboei. MFC. 10.00- 13.00 uur. Docentenconcert Ars Musi- ca, Lutherse kerk. 16.00 uur. Voorstelling 'Die Zirkus- prinzessin' door Goese Ope rette Vereniging. Theater Mondragon. 20.00 uur. Check out de Zydeco. Bro- gum. 22:30 uur. Burgh-Haamstede Oliebollenverkoop huis-aan- huis zangvereniging Nu met Hope. 9.00 uur. Ellemeet Opvoering klucht 'De maffe maffiosa' door Toneelvereni ging Ellemeet. Dorpshuis. 20.00 uur. Brouwershaven Klaverjassen. Kantine sportvereniging, Onder de Molen. 20.00 uur. Zonnemaire Muziek- en zangmiddag Nut en Uitspanning. Dorpshuis. 14.00 uur. Dreischor Toneelmiddag voor ouderen. Dorpshuis. 13.30 uur. Bruinisse Vogelruilbeurs ODW De Nachtegaal. Clubgebouw Molenweg. 10.00-12.00 uur. Maandag 17 november Zierikzee Commissievergadering Maatschappelijke Aangele genheden in het MFC. 19.30 uur. Dinsdag 18 november Zierikzee Koffieochtend 'omgaan met kritiek'. NBvP afdeling Schouwen. Gebouw 'de Vis markt'. 9.30 uur. Start informaticacursus voor beginners in RSG Professor Zeeman. 19.30 tot 21.30 uur. Woensdag 19 november Zierikzee Praise- en ontmoetings avond van de EO in sporthal Onderdak. 19.30 uur. Begin oriëntatiecursus chris telijk geloof. MFC. 20.00 tot 22.00 uur. Kerkwerve Ledenvergadering NCVB over 'vrouw en islam'. Dorpshuis. 19.45 uur. Ouwerkerk Bijeenkomst NBvP afdeling Duiveland in het dorpshuis. 19.30 uur. Bonte avond plattelands vrouwen. Dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 20 november Zierikzee Opvoering 'Circus Cornelia'. Theater Mondragon. 15.00 en 20.00 uur. Haamstede Themamiddag PCOB over vakantiebestemmingen. Ge reformeerde kerk. 14.15 uur. Vrijdag 21 november Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 15.00 uur. Opvoering 'Circus Cornelia'. Theater Mondragon. 15.00 en 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Zeeuwse accordeonvereniging 'Concertina' geeft vrijdagavond 12 november een concert in Theater Mondragon in Zierikzee. Aan het concert in Mondra gon wordt medewerking ver leend door muziekvereni ging Oosterlands Fanfare onder leiding van dirigent Jaap Knuist. De accordeonvereniging staat onder leiding van Har ry Schroevers, dirigent en ac cordeondocent aan de Zeeuwse Muziekschool. De accordeonisten spelen tij dens deze avond diverse soorten muziek: populaire klassiek en speciaal voor ac cordeon geschreven stukken. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten zijn vooraf gaand aan het concert ver krijgbaar aan de zafil. Vuur, water en vooral veel verwarring. Een verkeersongeval op zo'n vijfentwintig meter van de werkponton aan de Vissersdijk in Zie rikzee bleek dinsdagavond startpunt van een reeks van ongelukken. Mensen raakten be kneld en een ander slachtoffer raakte te wa ter. Bovendien brak er brand uit. Deze ram penserie was uitgangspunt voor de oefening van het brandweerkorps Zierikzee, in samen werking met de Rode Kruiscolonne Zierik zee. Achtentwintig brandweerlieden en twaalf Rode Kruismedewerkers zetten zich die avond in om de grootschalige ramp te be strijden. Het kostte de ploeg een uur de ge compliceerde situatie onder controle te krij gen. Daarbij speelde ook het duikersteam een rol. Drie duikers van het Zierikzeese korps moesten het water in om een slacht offer van verdrinking te redden. Gebruik werd gemaakt van de Lotusslachtoffers van het Rode Kruis Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Ze doen het liever niet, maar als er geen andere uitweg is, stappen de ondernemers van Renesse naar de rechter om de vestiging van steakhouse Sphinx aan de Lange Reke 4 onge daan te maken. G. van der Bijl zou bij zijn boerderij aan de Rietdijk 10 in Zonnemaire ook graag een landschapscamping inrichten. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Heeft de voormalige gemeente Brou wershaven nou wel of geen vaste toezeggingen ge daan aan G. van der Bijl voor de inrichting van een tweede landschapscamping aan de Rietdijk in Zon nemaire? Van het antwoord op die vraag hangt af of Van der Bijl zijn plannen verder kan ontwikkelen. Op basis van een convenant tussen VZG en GS is er ruim te voor het realiseren van twee landschapscampings in de omgeving van Zonnemai re. Dit quotum geldt tot 1 ja- nuaril998. De meerderheid van de Com missi e Economische Zaken stond dinsdagavond aanvan kelijk afwijzend tegen het aanmelden van een tweede' landschapscamping in Zon nemaire. „Eerst maar eens afwachten hoe het loopt met het pilot-project van N. Deïst, de eerst aangemelde landschapscamping," von den RPF, GroenLinks, D66, PvdA en WD in eerste in stantie. R. van der Wekken (CDA) en P. van der Meide (SGP) ston den veel positiever tegen over de plannen van Van der Bijl. Beiden maakten ook ZIERIKZEE - Twee stagiares van de Hogeschool Zeeland, afdeling PABO in Vlissingen hebben als vierdejaarsstage een museumproject voor het Stad huismuseum Zierikzee opgezet. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag een dertigjarige inwoner van Vlissingen veroordeeld tot achttien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, en het betalen van een schadever goeding van 11.000 gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3