Energieke Tessa Mist: halveer snelheid, verdubbel afstand Concert van Crosshead Raad-vestiging Bruinisse Eerste paal voor palliatieve zorg Schilderijen van Toon Laurense dier in het vizier Manege Ouddorp mag uitbreiden super happy hour BIDE] 100,- zaterdagen lang ZIERIKZEE Dam 1 MIDDELHARNIS Boven Zandpad 62 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD win een reis- cheque van november fHEElEr] december Het najaar is een beruchte periode voor mist KAPASI GOES - Vriendenkring Ka- pasi houdt zaterdag 15 no vember een dans- en ontmoe tingsavond in wijkcentrum 'De Spinne' in Goes. De avond begint om 21.00 uur. Deze bijeenkomst is niet al leen toegankelijk voor leden van Kapasi, ook andere be langstellenden zijn van harte welkom. Voor nadere infor matie kan men bellen naar: 0113-230616. NAAR 2000 MIDDELHARNIS - De afde ling Midden Flakkee van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen (NBvP) houdt woensdag 19 novem ber een bijeenkomst in het Diekhuus in Middelharnis. Het thema'op weg naar 2000' staat centraal. Via een dia presentatie komen tips en wetenswaardigheden over milieu, modern huishouden, persoonlijke verzorging, overgang en voeding aan de orde. Verder staan een quiz en diverse proeverijen op het programma. Aanvang 19.45 uur. SGP OUDDORP - De Staatkun dig Gereformeerde Kiesver eniging God, Nederland en Oranje houdt donderdag 13 november een openbare ver gadering in verenigingsge bouw Eben-Haëzer aan de Preekhillaan in Ouddorp. H. van der Wal, functionaris van de Stichting Voorlich- tings- en Vormingscentrum van de SGP spreekt over het functioneren van een SGP- kiesvereniging. Na de pauze wordt een forumdiscussie ge houden. Aanvang 19.30 uur. VOORLEESDAG MIDDELHARNIS - In open bare basisschool d'n Tuun in Middelharnis wordt woens dag 19 november de voorron de van de Nationale Voor leesdag gehouden. Leerlingen van openbare ba sisscholen zullen proberen een ronde verder te komen. Een jury beoordeelt hun prestaties. Tussen de voor leesbeurten verzorgen een aantal leerlingen enkele op tredens. De voorleesdag be gint om 14.00 uur en is een initiatief van de afdeling Goeree-Overflakkee van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. WINTERMARKT SOMMELSDIJK - In ver pleeghuis De Samaritaan in Sommelsdijk wordt woens dag 19 november een Winter- markt gehouden. Er zijn on der meer natuurdecoraties, kaarten, poppen, speelgoed, bloemen en sieraden te koop. Ook worden demonstraties gegeven. De markt is van 11.00 tot 15.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - In Philippo's hotel grill- bar in Burgh-Haamstede wordt zaterdag 22 novem ber een blues en rock 'n roll avond gehouden waar bij de groep Crosshead and the Southside Horns optreedt. Het concert begint om 22.00 uur en is gratis toegankelijk. Crosshead is een Schouwse band, die wordt gevormd door Kees de Feiter, Steve Huggett, Koert Rouw, Maus Bom, Wolfert Jumelet, Fred Hazebroek, Rinus Zuidweg en Ko Zuidweg. Hun onder linge vriendschap blijkt al jaren een goede basis voor een swingende band. Tijdens ieder optreden werkt Crosshead hard om de live- reputatie waar te maken, die zij door de jaren heen op bouwde. Het repertoire van de band bestaat uit 'breath taking blues and rock'n'roll' die wordt uitgevoerd met blazers. De band maakt de mo's, en CD's en neemt deel aan festivals en competities. Maar optredens in het 'klei ne clubcircuit', zoals Philip po's hotel grill-bar vinden de bandleden het leukste wat er is. Met een flitsende pre sentatie, stevige ritme-sec tie, strak gitaarduo, grom mende Hammond en Southside Horns brengt Crosshead zaterdag 22 no vember een boeiend concert. Philippo's hotel grill-bar luidt op woensdag 31 decem ber het nieuwe jaar in met een 'knalfeest' waarbij de Carribean Band optreedt, champagne en hapjes wor den geserveerd en vuurwerk afgestoken. Belangstellen den die hierbij willen zijn dienen te reserveren. Tijdens de kerstdagen kan in het ho recabedrijf la carte worden gegeten en Philippo's hotel grill-bar heeft nog ruimte voor enkele darters voor deelname aan de dartcompe titie, die in de wintermaan den wordt gehouden met an dere horecagelegenheden op het eiland. (Foto: Marijke Folkertsma) De roodbruine/witte boxer Tessa uit het dierenasiel in Zie- rikzee heeft behoefte aan een strenge, consequente baas, die veel met haar gaat wandelen. Het acht maanden oude teefje hoopt haar tomeloze energie op die manier kwijt te raken. Tessa is een gezellige, aanhankelijke hond, die heel druk van aard is. De speelse viervoeter kan goed opschieten met soort genoten en kinderen. Belangstellenden die Tessa een goed thuis willen geven, kunnen contact opnemen met de beheer ster van het asiel aan de Zandweg, telefoon 0111-417013. Er verblijven 25 katten en drie honden. Kater Pino, die vorige week in de krant stond, is geplaatst. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Mist is voor auto mobilisten een verraderlijk natuurverschijnsel. Sommige autorijders vinden mist zelfs spookachtig en eng. Bij mist is er weinig zicht, waardoor de onge valskans wordt vergroot. Daar komt bij dat mist be drieglijke kanten heeft. Zo is het zicht nog redelijk en zijn de voorliggers nog goed te zien, plotseling rijdt men tegen 'een muur van mist' en kan nog geen tien meter vooruit kijken. Bij ongelukken in de mist wijst men altijd met de be schuldigende vinger naar de mist als veroorzaker van alle ellende. In wezen is de mens zelf de oorzaak. Wanneer au tomobilisten onderstaande tips ter harte nemen, ver kleint dat de kans dat ze bij een ongeval in de mist be trokken raken. de weg iets aan de hand. Die borden geven overigens geen adviessnelheid, maar de ter plekke geldende, officiële maximum snelheid. Hogere snelheden zijn dus niet toege staan. Lagere snelheden wel, want soms is zelfs de aange geven snelheid nog te hoog. In zeer dichte mist is dertig kilometer per uur al te snel. Verkeersinformatie Vrachtwagens BRUINISSE - Op initiatief van Jos van der Linde werd aan de Tarwestraat in Bruinisse de eerste Zeeuwse RAAD-vestiging geopend. RAAD betekent Raadgever Administratieve Advies Diensten. Het is een organisatie die een landelijk netwerk opzet van administratiekantoren, waar ondernemingen en par ticulieren terecht kunnen voor hun administratie, fi nanciële planning en belas tingzaken. Volgens Van der Linde richt RAAD zich voor al op bedrijven met ongeveer tien medewerkers. ,,Wij on derscheiden ons'in prijs, dui delijkheid en toewijding."" Inspelend op de behoefte aan meer inzichtelijkheid in de claraties, prijsstelling en klantgerichtheid biedt RAAD een meedenkende al lround adviseur op adminis tratief en fiscaal gebied. Een van de voorbeelden daarvan is het door RAAD ontwik kelde abonnementensys teem; het offerteprogramma 'Radar'. Radar is de afkorting van Re gulier Administratieve Diensten Aanbod Raad en is opgebouwd uit modules. Sa men met de ondernemer be paalt de RAAD-medewerker welke administratieve en fiscale diensten voor de klant belangrijk zijn. Op ba sis daarvan wordt en abon nement vastgesteld met het dienstenpakket dat is toege sneden op de situatie van de ondernemer. Om de kwaliteit van de dienstverlening te waarbor gen moeten de RAAD-mede- werkers een verplichte, aan vullende opleiding volgen voor zij een RAAD-vestiging mogen openen. ,,Een bijzon der intensieve opleiding,, waarbij de laatste ontwikke lingen op vaktechnisch ge bied worden gevolgd en veel aandacht wordt besteed aan PR, marketing, networking en relatiebeheer," aldus Van der Linde. Bij specialistische vraag stukken kan hij een beroep doen op de centrale RAAD- organisatie. „Onze fiscale en juridische helpdesk is 24 uur per dag bereikbaar om de vragen te beantwoorden waarvan ik het fijne wil we ten." Daarnaast beschikt hij over een netwerk van dienst verleners uit de financiële, fiscale en juridische sector die hun diensten eveneens beschikbaar stellen voor de klant De nieuwe vestiging is telefonisch bereikbaar via 0111-481272. De burgemeester van Dirksland dr D. Boonstra sloeg de eerste paal voor de nieuwe voorzie ning. (Foto: Marieke Mandemaker) DIRKSLAND - Hoewel er al sinds begin dit jaar hun leven verkeren de nodi- wordt gebouwd en de eerste bewoners zich er reeds ge aan ac 1 en zorg 511,gen hebben gevestigd, werd afgelopen maandag een Het betreft een initiatief op 'eerste paal' geslagen in uitbreidingsplan 'De Klei- christelijke grondslag dat is gericht op mensen van alle ne Boezem' in Dirksland. gezindten Het betrof de 'eerste paal' valdilaan. In het nieuwe ge- De eerste paal werd geslagen voor een voorziening voor bouw kunnen patiënten, die door de burgemeester van palliatieve zorg aan de Vi- in het laatste stadium van Dirksland dr D. Boonstra. OUDDORP - Een positief advies bracht de advies commissie Ruimtelijke Ordening van Goedereede uit over de uitbreiding van manege Ouddorp aan de Hofdijksweg De nieuwe eigenaar wil een van de hallen aanzienlijk vergroten, zodat meer activi teiten mogelijk worden. In de nieuwe ruimte wordt on der meer een nieuwe binnen- bak van 1200 vierkante me ter aangelegd, waarin wedstrijden kunnen, worden gehouden, met een publieke tribune om deze gade te slaan. Ook komt in de hal' een stallingsruimte voor de paarden. De fracties zien de uitbreiding als kwaliteits verbetering voor de gemeen te Goedereede. Wel hoopt de VVD dat nu ook wat meer aandacht kan worden be steed aan de kwaliteit van de ruiterpaden. „Als je niet heel voorzichtig met je paard over sommige paden rijdt, kan het direct door naar de noodslacht," aldus H. van der Meer. MIDDELHARNIS - In het gemeentehuis in Middel harnis is van vrijdag 14 november tot en met woens dag 7 januari een expositie van schilderijen van Toon Laurense. De expositie wordt 14 no- binge. De tentoonstelling is vember om 20.00 uur offi- een initiatief van de culture- cieel geopend door beeldend le kring De Welle. De kring kunstenaar Ton Frenken. organiseerde ook een exposi- Voorafgaand aan de ope- tie van schilderijen van Ri- ningshandeling spreekt de nus Groenendaal, die van 9 burgemeester van Middel- januari tot 4 maart is te zien harnis J. G. Sleurink-Rab- in het gemeentehuis. Advertentie Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an- dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. Politie en milieu Crosshead and the Southside Horns. Houd rekening met de moge lijkheid van mist in het voor- en najaar en probeer er ach ter te komen of er kans op mist is. Dit kan via de weer- en verkeersinformatie op ra dio en tv. Ook kan men tele tekst raadplegen of de speci fieke verkeers- en weerinformatielijnen bellen. Een automobilist die ruim van tevoren weet of er kans op mist is, kan daarop inspe len. Door bijvoorbeeld eer der weg te gaan in verband met de langere rijtijd, voor het openbaar vervoer te kie zen, later te vertrekken of een afspraak te verzetten. Misschien kan men zelfs thuis werken. Wanneer men met mist de weg op gaat, blijf dan in de auto naar de verkeersinfor matie op de radio luisteren. Let goed op de signalerings borden boven de weg. Als daarop een snelheid wordt aangegeven, is er vóór u op in alle 10 de vestigingen van Van Fraassen/Holland International reisburo van 11,00 tot 15.00 uur Alles wat wel en niet mag in Nederland staat opgeschre ven in wetten. Deze wetten worden niet gemaakt om ons te pesten, maar om ons land leefbaar te houden. Ze moe ten ons beschermen. Op het gebied van milieu zijn er nog al wat wetten. De Bestrijdingsmiddelenwet bijvoor beeld, regelt hoe je moet omgaan met bestrijdingsmiddelen. De wet verontreiniging opper vlaktewateren zorgt ervoor dat onze rivieren, meren en sloten schoon blijven of schoon worden. Zo zijn er ook wetten voor de bodem en de lucht. De mensen hebben altijd de natuur aan zich onderwor pen. Zij hebben lang op hun eigen wijze het land bewerkt en fabrieken opgericht. De natuur kon dat wel 'verwer ken'. Nu zijn er echter zoveel bedrijven, rijdt iedereen in een auto enz., dat het milieu bedreigd wordt. Daarom moesten we met z'n allen wel na gaan denken over de be scherming van dat milieu. Dit gebeurt dan onder andere door wetten te maken. De politie kijkt of die wetten wor den nageleefd. Als dat niet het geval is, kan er een boete of zelfs gevangenisstraf door de rechter worden opgelegd. Op dit moment zijn er ongeveer 50 milieuwetten, waar bedrijven en burgers zich aan moeten houden. Let ook op vrachtwagens. Truckchauffeurs hebben een beter overzicht over de weg en weten, ook door hun on derlinge contact, vaak eerder waar de mist zich bevindt. Als zij hun alarmlichten aan zetten, is er serieus iets aan de hand. Natuurlijk is het altijd be langrijk dat de autoverlich- ting goed werkt. Tijdens mist is verlichting helemaal van levensbelang. Check daarom de verlichting regel matig. Bij mist voert men al tijd dimlicht. Geen stadslich ten dus. Gebruik ook nooit het groot licht, want bij mist verblindt u dan uzelf. Ge bruik de mistachterlicht al leen bij minder dan vijftig meter zicht. En liever één mistachterlicht dan twee. Als men mistlampen vóór op de auto hebt, mogen die. al leen worden gebruikt als de mist zo dicht is, dat het zicht ernstig wordt belemmerd. Het Ministerie van Verkeer en Veilig Verkeer Nederland proberen automobilisten door middel van een campagne te door dringen van de twee belangrijkste stelregels bij mist. Waarschuw bij een file in de mist het achterop komende verkeer met de alarmlichten. Halveer de snelheid Om een ongeval bij mist te voorkomen, zijn er twee hoofdregels. Halveer uw snelheid en verdubbel uw af stand. Veel automobilisten rijden bij mist te hard en dui ken veel te snel de nevelflar den in. Verminder bij mist uw snelheid altijd fors. Rem niet plotseling als daar geen reden voor is, maar verlaag uw snelheid geleidelijk en schat daarna zelf de situatie in. Moet u dan alsnog plotse ling remmen, dan is uw rem weg in elk geval een stuk korter. Bij het remmen 'pompt' u met het rempedaal om zo uw remlichten ritmisch te laten oplichten. Zodoende waar schuwt u achterop komende bestuurders. Als extra waar schuwing daarbij tevens uw alarmlichten inschakelen. Houd bij mist altijd twee keer zo veel afstand. Klamp u bij zeer dichte mist niet vast aan de achterlichten van uw voorligger. U hebt in ge val van nood meer ruimte no dig dan u denkt. Door de af stand met uw voorligger te vergroten, hebt u meer tijd om te reageren als er plotse ling een file, of erger, ont staat. Er zijn nog twee belangrijke tips. Houd zo veel mogelijk rechts. Wissel zo min moge lijk van rijstrook en haal niet in. Zo kunt u in een noodsituatie naar de vlucht strook of de berm uitwijken. Verlaat bij een ongeval zo snel mogelijk de auto en ga achter de vangrail staan, maar laat wel uw alarmlich ten aan. Iedere bezoe ker maakl bij elk reisbureou zonder enige verplichting kans op eerv

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13