'Complete off-day van ploeg' 'Brouwershaven slechtste die we tegen gehad hebben' Ouwerkerk klaar met zes minuten Eerste winst Dreischor met inzet en wat geluk De Vlieger incasseert eerste geel in 17 jaar 3e klasse zaterdag Vrouwen Delta Sport heersen op cross Hulst Vijfde titel voor De Bruin MEVO toont vormbehoud 6e klasse zondag 6e klasse zondag MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 NR 26280 9 Handballers Delta Sport in eigen huis afgeschoten door Hellas 2 ZIERIKZEE - In het ruim twee jaar durend bewind van trainer Alex de Brauwer was het niet voorgeko men dat de handballers van Nutsspaarbank/Delta Sport tweemaal achtereen verloren. De tweede keus van Hellas maakte gistermiddag in sporthal Onder dak in Zierikzee een einde aan die mooie statistiek. Na het verlies tegen EMM schoot het Haagse team er lustig op los, 26-33. ,,Een complete off-day van de ploeg," concludeerde de Belgische coach. De Brauwer vroeg zich te recht af of het wel mogelijk was geweest van Hellas 2 te winnen. Er speelden zeker drie handballers, als het er niet meer waren, in mee die in de eerste divisie zeker niet zouden misstaan. ,,Ik heb een brede selectie," laat col lega-coach Edwin Hofland weten. Hij doelde vooral op spelers als De Groot en Haak. De Groot, lang, be weeglijk en schotvaardig, wilde het aan het begin van het seizoen wat rustiger aan doen en doet derhalve ritme op in het tweede. Hofland: ,,Het punt dat hij in vorm is voor het eerste, is nu geko men." Met een beetje geluk maakt hij in de thuiswed strijd geen elf doelpunten als zondagmiddag in de Zierik- zeese sporthal. Teamgenoot Haak kon door omstandigheden niet in het eerste starten, maar ook hij, -iets korter dan De Groot maar wel met dezelfde ande re capaciteiten, hoort in het Haagse keurkorps van Hel las thuis. ,,Onze schotkracht is er op vooruitgegaan," con stateerde Hofland met ge noegen na drie wedstrijden in de tweede divisie C waar in Hellas in elke partij meer dan dertig doelpunten maak te. Inclusief de wedstrijd te gen Delta Sport. Daarom denkt Hofland nu al aan een hoge eindklasering. ,,Ik denk dat we tot de kansheb bers behoren om kampioen te worden." Eén van de ande re is EMM. Aan een titel rook de thuis ploeg de afgelopen twee sei zoenen, het kwam er echter nooit van. Dit seizoen even eens niet. Die harde en ge rechtvaardigde gevolgtrek king is na drie potjes handballen een feit. Niet voor niets blijft het woord middenmoot op het puntje van de tong van De Brauwer liggen. Zijn ploeg startte niet lekker tegen Hellas en liep vanaf het begin' achter de feiten aan. Geen enkele keer stond Delta Sport voor omdat ze of Hellas veel te gemakkelijk liet afvuren of zelf veel te slordig met de kansen, die het zeker kreeg, omsprong. Toen de zege van Hellas bin nen handbereik was, was vooral Jean-Marie Toubiana op eigen succes uit. Hij wilde het thuispubliek te gefor ceerd laten zien dat de 'verlo ren zoon' het nog kan. De Brauwer: ,,Dat had met ploe- genspel niets te maken." Hellas liep in het eerste kwartier simpel uit naar een voorsprong van steeds twee tot vier treffers. Waar Delta Sport aanvallend faalde, leg de Hellas een heel hoog per centage van benutte moge lijkheden aan de dag. Pas bij 8-11 kreeg de beste man van het veld, de eerder genoemde De Groot, mandekking. Hiermee haalde Delta Sport de angel uit het Haagse spel en prikte het zelf wel. Het aardige slot van de eerste pe riode resulteerde in een 14-15 ruststand. Hoewel Delta Sport Hellas in de tweede helft aanvanke lijk aardig bijbeende, deed Jean-Marie Toubiana (2) is los van de Hellas-verdediging en vuurt een schot af. het weinig met man-meer-si- tuaties die in het tweede deel van het duel vaak voorkwa men. „Delta Sport heeft niet optimaal gebruik gemaakt van onze tijdstraffen," ver telde tz-ainer Hofland. Zijn ploeg deed dat met één of twee mensen minder wel. „Dat is mooi meegenomen, denk ik dan." Kick Scoren in ondertal gaf Hellas een psychische kick en Delta Sport een mentale tik. Toen deze situatie zich bij 23-24 weer voordeed, zakte de Zie- rikzeese formatie volledig door het ijs. Binnen luttele minuten voegde Hellas zes treffers aan zijn totaal toe en was de dertig weer bereikt. En wie in handbal als eerste dat aantal doelpunten be reikt, kan de winst bijna niet meer ontgaan. Met een marge van zeven werd de wedstrijd uitge speeld. Van handballen was toen al lang geen sprake meer. Het had meer weg van een vroeger tv-programma van Martin Brozius, 'Ren je rot', waarbij Delta Sport op het verkeerde vak ging staan en Hellas op het juiste. „We hebben slecht gespeeld en terecht verloren," zei De Brauwer. Al voor de tweede keer op rij en voor het eerst sinds vorig jaar tegen West- landia op Zierikzees terrein. „Als dit de enige thuisneder laag is, hebben we een goed seizoen gespeeld." Doelpuntenmakers Delta (Foto: Marijke Folkertsma) Sport: Schaalje 7, Lefèvre 6, Toubiana, Evertse, L. van Zwieten4, Bos 1. Uitslagen tweede divisie C: Delta Sport-Hellas 2 26-33, Animo-EMM 22-23, Wings- DWS 26-23, Roda'72-HEC 35- 34, Arendse/Mountain Stars- Westlandia 32-37. Stand: 1. Wings 3-6,2. EMM 3- 6, 3. Hellas 2 3-6, 4. Animo 3- 4, 5. Westlandia 3-4, 6. Delta Sport 3-2, 7. Roda'72 3-2, 8. Mountain Stars 3-0, 9. HEC 3- 0,10.DWS 3-0. PloegPotappel vergeet tegen NEO'25 drie punten te pakken Brouwershaven-speler Cees Kraaijenbrink hoopt een speler van NEO'25 slim af te zijn. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - André Goudzwaard nam af gelopen week de .juiste beslissing door Brouwersha ven te verlaten en drie weken op vakantie naar de Caribbean te gaan. Weg van de beslommeringen van alledag, weg van vooral het degradatievoetbal dat langzaam maar zeker op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven gespeeld gaat worden. Afgelopen zaterdag was het eerste voorbeeld te Uien. Tegen NEO'25 werd het 1-1. Brouwershaven-trainer Pim Potappel: „Hier hebben we niets aan." Hoewel de competitie in de derde klasse A niet eens hal verwege is, moet Brouwers haven zich zorgen gaan ma ken. Met drie schamele puntjes uit negen wedstrij den is het armoe troef bij de kampioen van de vierde klasse van vorig jaar. De laatste plaats in de huidige afdeling is al weken vast in handen van de Brouwse ploeg. De voorlaatste is ook al van Schouwen-Duiveland- se afkomst, WIK. Aangezien er twee ploegen uit de derde klasse degraderen, is de situ atie allerminst florissant te noemen. Gemeten naar de wedstrijd van Brouwershaven, afgelo pen weekeinde tegen NEO'25, komt er voorlopig geen verandering in de reali teit van alledag. Nu was het zaterdag een moeilijke klus om ineens flitsend voetbal op de mat te leggen. Een har de wind en een laagstaande zon maakten aantrekkelijk spel bij voorbaat onmoge lijk. En aangezien ook de Midden-Brabantse opponent in de onderste regionen ver toeft, werd er vooral gevoch ten voor de punten. Onmachtig Brouwershaven toonde zich in de eerste helft de meest on machtige ploeg van de twee. Pas in de 25e minuut haalde de mee opgekomen Ruud Dekker uit voor een schot. De verdediger had beter in de achterste linies kunnen blijven, want de NEO'25- doelman Twan van Esch kon zijn poging meters nakijken. Hiervoor had de ploeg uit Sprang-Capelle zich gevaar lijker getoond. De Engelse spits van NEO'25, Joyce Doyle, liet hierbij de beste mogelijkheid liggen. Halverwege de eerste perio de werd duidelijk dat de toe schouwers beter een andere wedstrijd op het eiland had den kunnen uitzoeken. Ze hadden bijvoorbeeld beter naar Kerkwerve kunnen gaan waar zes treffers vielen of naar Oosterland waar koploper Apollo'69 door Dui- veland met 4-2 tè kijk werd gezet. In Brouwershaven moest het publiek het doen met slechts twee doelpunten. De eerste, van de thuisploeg, kwam, zo als dat dan heet uit de lucht vallen. De broers Clement en Dick van Splunder voelden elkaar feilloos aan. Dick van Splunder onderschepte een pass van NEO'25 en bracht Clement van Splunder 'in stelling. Die keek eens goed en lobde de bal hoop over keeper Van Esch. Het duurde lang voordat Clement van Splunder zekerheid had over de treffer. Toen de bal in het doel belandde, deed hij een vliegtuig na, 1-0. Of het te recht was, was vers twee. Oe- fenmeester Potappel sprak in elk geval heldere taal over het vertoonde voetbal. „De eerste helft was van onze kant heel zwak." Fout Hoewel Brouwershaven na rust het betere van het spel had, kwam NEO'25 al snel aan de gelijkmaker. Een treffer die na een fout op het middenveld tot stand kwam. Op de afgemeten voorzet viel vervolgens niets af te din gen, laat staan op de kopbal die spits Rick Veenstra in vrije positie achter Brou wershaven-aanvoerder Re- my Lievense van zijn hoofd liet vertrekken. Een inzet waarop doelman Edwin Hof geen schijn van kans had, 1-1. Brouwershaven kreeg volop mogelijkheden de eerste overwinning van het seizoen te behalen, maar kende in de van Stavenisse overgeko men William Smits geen ster ke afmaker. Driemaal kwam de puntspeler in kansrijke positie, waarvan de derde poging een doelpunt leek te worden. Echter, na het uit kappen van twee NEO'25- verdedigers, wist-Smits zich geen raad met de bal en schopte hem over. Dus kon Brouwershaven fluiten naar drie punten en blijft het de rode lantaarn drager. Als het aan Gerard Verbeten, de jeugdige coach van NEO'25 ligt, blijft dat ook zo. „Brouwershaven is de slechtste ploeg die we te gen gehad hebben." Potap pel reageerde, uiteraard, op zijn manier. „Dat is die man z'n goed recht." De trainer uit Stavenisse had toch meer de pest in de gemiste kansén dan de opmerking van zijn collega. „Zo'n wedstrijd moet je gewoon winnen. Dat deed Brouwershaven dus niet en daarom staat de ploeg nu laatste. Brouwershaven - NEO'25 1-1 (1-0) - 34. C. van Splunder 1-0, 52. Veenstra 1-1, scheidsrech ter: C. Thoorenaar (Hein- kenszand). Opstelling Brouwershaven: Hartog, Kristelijn, Krista- lijn, Dekker, Lievense, Dale bout, Quist, Kraaijenbrink, C. van Splunder, D. van Splunder, Smits. HULST - Greetje Smit heeft zaterdag de Moerschanscross in Hulst gewonnen. De atlete van Delta Sport deed dat op het onderdeel korte cross. Hermien Roggeband uit Dreischor werd tweede ach- >ter de loopster uit Kerkwer ve, de Brouwse Wilma van Donk legde beslag op de vier de plaats in de tweede'wed strijd van de Zeeuwse crosscompetitie. Ook de juni oren van de Zierikzeese atle- tiekclub presteerden goed in Zeeuws-Vlaanderen. Bij de D-jongens kwam Tony Lan- degent net iets tekort om een medaille naar huis te nemen. Hij werd vierde. Harro Heijboer was bij de C- jongens wel goed voor een plak, een bronzen wel te ver staan. Matthijs Heeres werd in deze categorie vierde. Bij de oudste junioren, de A-jon- gens, werden Pieter-Jan Fi- oole en Jan van Dongen res pectievelijk vierde en en vijfde. De mannen van Delta Sport moesten genoegen nemen met een plaats in de midden moot. Bij de mannen 60+ fi nishte Jan Kloet als derde. Dezelfde notering pakte Ed dy Smit op de korte cross. I OOST-SOUBURG - Richard de Bruin is zondag voor de vijfde keer Zeeuws kam pioen driebanden op een kleine (wedstrijd)tafel ge worden. De Zierikzeese biljarter be haalde de titel in Oost-Sou-* burg voor de derde keer op rij. Zijn eerste kampioen schap driebanden dateert uit 1990. De Bruin verloor het af gelopen weekeinde slechts één van de zeven wedstrij den. Eddy van Goethem uit Sint-Jansteen deed waarin andere biljarters niet slaag den.„Het ismisschien rot om te zeggen, maar ik heb toch redelijk gemakkelijk gewon nen," verontschuldigde De Bruin zich welhaast. „Mijn naaste concurrenten (Brink man en Schuit, red.) hadden een slecht weekeinde." ETTEN-LEUR - MEVO toon de afgelopen zaterdag in Et- ten-Leur vormbehoud. Inter nos werd door de Zierikzeese ploeg getrakteerd op een 0-6 nederlaag. 5e klasse zaterdag Het gebrek aan beschuttende begroeiing en harde wind vlagen beheersten aanvan kelijk het treffen. Door een betere conditie en dito tac tisch inzicht kwam MEVO na dertig minuten voorsprong. „Tekenend was dat niet de spitsen maar mijn laatste man de score opende," analy seerde trainer Ed van Lent het windgevoelige voetbal. Eigenlijk was MEVO negen tig minuten heer en meester. Na dertig minuten had de Zierikzeese ploeg de wind onder de knie en begon over de vleugels goed combine rend de ballen diep te geven. Vanaf dat moment lag het In ternos-doel voortdurend on der vuur. Verrassend was dat de 'altijd' raak schieten de Jan Heikamp vlak na een 0-2 ruststand een penalty miste. „Jammer vond ik dat op het laatst iedereen voor zichzelf ging voetballen. Mijn laatste man, mijn backs, iedereen probeerde een goal te maken. Maar voor de rest ben ik zeer tevreden over het vertoonde spel," sprak Van Lent. Internos - MEVO 0-6 (0-2) - Heikamp 0-1, A. van Zwol 0- 2. Wijsman 0-3, Van Gent 0-4, Van der Wekken 0-5, Van Gent 0-6. Blessureleed blij ft ploeg plagen OUWERKERK - In een niet al te beste wedstrijd van Ouwerkerk was het pleit tegen FC Moerstraten zon dagmiddag in zes minuten beslecht. Van de 45e tot en met de 51e scoorde Ouwerkerk op sportpark 't Eultje vier keer. Met de overwinning heeft de thuisploeg lang niet alle pro blemen overwonnen. Trai ner-speler Jakkoo Brouwer stond aan de kant met een hamstringblessure, Marcel Oostdijk kan vanwege zijn rug drie weken niet keepen en John Hage blijkt, zo leer de foto's in het ziekenhuis, een rib te hebben gebroken in de wedstrijd tegen Nieuw- Borgvliet van twee weken geleden. Tegenover de kwetsuurzor- gen staat de terugkeer van Jacky Kenters. De kleine, snelle voetballer was een maand afwezig vanwege werk, vakantie en een bles sure en vierde met een doel punt, de vierde van Ouwer kerk, zijn rentree. Jouri Pankow bleek het scoren evenmin te zijn verleerd. Hij maakte de derde. Toch was Brouwer niet zo te spreken over de wedétrijd. „Vooral de eerste helft was van een zeer bedenkelijk ni veau. We speelden slecht en zonder inspiratie. Ouwerkerk - FC Moerstraten 4-0 - 45. Van Dongen 1-0, 47. Hillebrand 2-0, 49. Pankow 3-0, 51. Kenters 4-0, scheids rechter: H. Eckel. Opstelling Ouwerkerk: Da lebout, Verwest, Van Marie, Remeeus, Van de Vlies, Be- gemann, Kenters, Hille brand, Westerink (46. Ken ters), Boogerd, Van Dongen, Mannie, Pankow. 'Geeft weer beetje vertrouwen' DREISCHOR - Niet Zonnemaire maar Dreischor heeft dit seizoen het langst moeten wachten op de eerste overwinning. Zondag was het dan zover. Te gen Vivoo haalde Dreischor met veel inzet en wat geluk goed uit, 6-3. „Tegen de wat mindere ploe gen moeten we de punten pakken," sprak trainer Toi- ne Tiggelman, die vorige week al rekende op een zege maar toen slechts een gelijk spel kreeg. „Dit (de zege op Vivoo, red.) geeft weer een bèetje vertrouwen." De eerste vijftien minuten tegen het Huibergse Vivoo werden gekenmerkt door twee wapenfeiten. Lucien Vroegh kreeg een goede kans en Vivoo schoot na een coun ter op de paal. De thuisploeg vervolgde de wedstrijd beter door doelpunten van Serge van den Bos en Vroegh. Vi voo kwam enigszins terug door een omstreden penalty. Voor rust vergrootte Vroegh de marge naar twee. Na het eerste kwartier na rust goed, in tegenstelling tot eerder door Dreischor ge speelde duels, door gekomen te zijn, werd het toch 3-2. De resterende vier goals volg den elkaar toen snel op. De zesde van Dreischor en de derde van Vroegh was de al lermooiste. Hij verschalkte de Vivoo-doelman met een lob over 35 meter. Tiggel man-! „Die maak je alleen als je met 5-3 voorstaat. Dreischor - Vivoo 6-3 (3-1) - 16. Van den Bos 1-0, 28. Vroegh 2-0, 34. Leemans 2-1 (strafschop), 43. Vroegh 3-1, 61. Leemans 3-2, 64. Uyl 4-2, 66. Van der Schot 4-3, 75. De Jonge 5-3, 85. Vroegh 6-3, scheidsrechter: C. Wisse. Opstelling Dreischor: D. Ver west, J. Verwest, F. van der Helm, L. van der Helm, Pan kow (66. De Jonge), Uijl, Te- kadiamona, Tiggelman, Van den Bos, Vroegh; Van der Linden. Tweede overwinning voor Zonnemaire 2 HOOGERHEIDE - In de door Zonnemaire 2 met 2-3 gewonnen wedstrijd tegen METO 3, de twee de seizoenszege, ontving speler Marcel de Vlie ger zijn eerste gele kaart in zeventien jaar voet bal. De reden van de gele prent vond Zonnemaire-trainer Wim Kommer een beetje flauw. Na een een blessure behandeling kwam De Vlieger in de ogen van de scheidsrechter te vroeg het veld in. Wie dacht dat het gisteren in Hoogerheide bij één onnodige gele kaart bleef, heeft het mis. Na het winnende doelpunt van Ed ward Schenk drie minuten voor tijd juichte hij te uit bundig, vond de leidsman. Geel voor Schenk en rood omdat het zijn tweede was. Zonnemaire kwam tegen de thuisploeg op achterstand, maar zette dit voor rust recht dankzij een goal van de van een blessure terug gekeerde Jimmy Vokri. Na de pauze gebeurde het om gekeerde. Eerst scoorde Zonnemaire en toen bracht METO de zaken in even wicht, totdat Schenk de doelman met een boogbal verraste. METO 3 - Zonnemaire 2 2-3 (1-1) - 10. 1-0, 35. Vokri 1-1, 55. Van Vulpen 1-2. 60. 2-2, 87. Schenk 2-3, rode kaart: Schenk (Zonnemaire, twee maal geel), gele kaart: M. de Vlieger Zonnemaire), scheidsrechter: I. Ulubay Opstelling Zonnemaire 2: Goemans, Schenk, Van Dongen, Huismans, 't Hart, M. de Vlieger, Stoel, Van Vulpen, Vokri, Van Ast (85. M. Eijskoot), Hart (70. Ver- seput). Bowling Renesse Woensdagleague: Bom Bouw - Koffie/IJssalon de Babbel 1-3, Bungalowverhuur de Kam - Drogisterij Belladon na 0-4, One 4 All - Pizzeria Schovers 4-0, Eetcafé - Phi- lippo's Hotel/Grill Bar 2-2. Stand: Marktzicht 19 punten. Belladonna 18, de Wig 12, Philippo's 11, Bom 11, de Babbel 10, ONE 4 ALL 8. de Kam 7. Schovers 0. Donderdagleague: Café Rest Golfcentrum Molenberg - Brood- en Banket De Jonge 1- 3, Schildersbedrijf Pland- soen - Alprokon 1 4-0, Taxibe drijf de Keijzer - ING-Bank Renesse 1-3, Alprokon 2 - Va kantiepark Schouwen 3-1. Stand: Jaap Plandsoen 15 punten, De Jonge 13, Alpro kon 111, Schouwen 11, ING- Bank 10, Alprokon II 8. Mo lenberg 8, De Keijzer 4. f N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9