Gepaste vreugde in Bruinisse Einde samenwerking DFS en Joosse was onvermijdelijk SKNWK: thuis op vreemde bodem Joker Dorst wijst Duiveland de weg WIK komt sterk terug in eindfase tegen FSV 2e klasse zaterdag WIK-dames walsen over Papendrecht Geen straffen voor coaches 4e klasse zaterdag 2e klasse zaterdag 3e klasse zaterdag 4e klasse zaterdag MAANDAG 10 NOVEMBER 1997 NR 26260 BRUINISSE - In het gebruikelijke praatje achteraf vielen een aantal facetten op. Ten eerste hekelde Joost Folmer, trainer van Kapelle, de instelling van zijn manschappen. Een andere opmerking van de ex-inwoner van Nieuwerkerk baarde meer op zien. ,,We zijn in de eerste acht wedstrijden nog geen ploeg tegengekomen die beter was dan wij. Vandaag was dat wel zo." Die andere ploeg, dat was Bruse Boys. In Bruinisse werd het 5-2. Geheel verdiend boekten de paars-witten daarmee de eer ste thuisoverwinning van het seizoen. Maar dat deed Alexander van Keulen, Bru se Boys' trainer, niets. ,,Daar maken jullie (pers, red.) een groter probleem van. Mij maakt het niet uit of je nu thuis of uit de punten pakt. Ais je ze maar pakt." Toch moet het voor het voor (Je in woner van Kwadendamme en" voor het matig opgeko men Bruse publiek een op luchting en een verademing zi-jh geweest om te zien dat Bruse Boys nog steeds vijf keer kan scoren in negentig minuten. En wat nog belang rijker is, ook thuis kan win nen. Op basis van de ander half uur was 5-2 een terechte uitslag, al maakte Bruse Boys het zich in de tweede helft zichzelf heel erg lastig. Zelf dus, want Kapelle was niet bij machte om te profite ren van de twijfel in de ver dediging bij Bruse Boys. Van Keulen: ,,Het leek wel alsof wij met angst in de benen speelden. Terwijl er niks aan de hand was. Maar die fout maakten we vorige week ook. En toen liep het ook goed af." Doelman Jacob Muller raakte de spijker na afloop ook al op de kop. ,,Wat maak je het jezelf dan toch weer moeilijk. Met de rust hadden we al met 4-0 voor moeten staan." Geloof Trainer Folmer had in de tweede helft bij het verschil van één treffer langs de lijn zelfs nog niet het geloof in een goede afloop. ,,Ik heb niemand bij ons gezien die bij een 3-2 stand echt voor de 3-3 ging, de mouwen eens flink opstroopte. De bezie ling was matig, de onderlin ge coaching nul. Het was van onze kant afschuwelijk om te zien," was het keiharde oor deel. Aan de andere kant mocht Van Keulen wel tevreden zijn. ,.Wij hebben met vlagen redelijk gevoetbald, zeker de eerste helft. Ik vind de score een goede afspiegeling van het veldspel." Al liet een voorbijgaande toeschouwer weten dat 'het wel 10-3 had kunnen zijn als de Bruse spe lers elkaar wat meer gegund zouden hebben'. Die opmer king was slechts deels te recht. 10-3 Had het kunnen zijn, egoïstisch behoort een voetballer af en toe te zijn. De opmerking sloeg duide lijk op de eerste actie van in valler Chris Stouten. Stou ten liet zien jvat een echte spits behoort te doen, doelge richt handelen. Vanaf twin tig meter schoot hij op goal en zag Leo Burgers in betere positie over het hoofd. Ook de verdediging van Ka pelle viel geen egoïsme te verwijten. Sterker nog, ach terin hielden ze open huis. Al in de tweede minuut was het raak. Eric Bleiji scoorde zijn' vierde goal in twee wedstrij den. Sinds zijn besluit om te blijven, lijkt de Ouwerker- ker nog doelgerichter te zijn geworden. Bleiji met links naast, Willemse met rechts op de paal, Jacob van den Berge schot gestopt. De kan sen voor 'Bru' bleven zich op stapelen. Kapelle kon over de gehele linie weinig uit richten. Vooral offensief was de krachteloosheid schrij nend om te zien. De topscorer KERKWERVE - De achtste wedstrijd van de WIK-dames was de gemakkelijkste tot nu toe. De tien werd zaterdag tegen Papendrecht net niet gehaald, 9-0. 3e klasse zaterdag Door een vroege treffer in de tiende minuut kreeg het team uit Kerkwerve op sportpark de Vospit de vrije hand tegen de rode lantaarn drager van de derde klasse 803. Gestaag bouwde WIK de voorsprong uit. „We waren gewoon beter," vertelde de geblesseerde Anja Stouten. ,,We hebben het goed uitge speeld en dan voetbal je lek ker." WIK - Papendrecht 9-0 (3-0) - 10. Berrevoets 1-0, 16. Wit tenberg 2-0, 35. Berrevoets 3- 0, 54. Ya. van Beveren 4-0, 58. B. Kloet 5-0, 63. Wittenberg 6-0, 65. B. Kloet 7-0, 70. Ya. van Beveren 8-0, 85. Yo. van Beveren 9-0, scheidsrechter: R. Paardekoper (Zierikzee). Opstelling WIK: Dugardein, R. Hart, S. van der Meer, M. Hart, B. Kloet, Wittenberg, Ya. van Beveren, Yo. van Be veren, Berrevoets, Van Gr- unsven, N. Stouten. ZURICH (RTR) - De tucht- commissie van de UEFA ziet geen reden voor disciplinaire maatregelen tegen Geert Meijer en Alex Ferguson. De coaches van Feyenoord en Manchester United gingen elkaar tijdens de onderlinge Champions League-wed strijd verbaal te lijf. Meijer spuugde daarbij in de rich ting van zijn Engelse collega. Bij de tuchtcommissie kwam geen rapport binnen van het voorval. Scheidsrechter noch waarnemer verrpeldden het incident. ,,In de rapporten wordt niets vermeld." aldus woordvoerder Ahlstrom, ,,dus kunnen we niets doen." Ferguson kan wat de UEFA betreft op persoonlijke titel een klacht indienen tegen Meijer. BURGH-HAAMSTEDE - DFS en trainer Kees Joos- se gaan niet met elkaar verder. Deze, voor velen misschien niet meer verrassende stap, namen beide partijen afgelopen donderdag na onderling overleg. De voetbalclub uit Burgh-Haamstede, die afgelopen zaterdag op sportpark Van Zuijen met 3-1 van Smer- diek won, hoopt in de loop van deze week de opvol ger te kunnen presenteren. Het einde van de overeen komst tussen DFS en de Mid delburgse coach werd de af gelopen weken onvermijdelijk. Allereerst kampte de vierdeklasser vanaf de seizoenstart met veel blessures van spelbepa- lende personen. De waslijst aan afwezigen vertaalde zich in slechte competitieresulta ten waardoor DFS onderin de afdeling vertoefde. Sinds vorige week lijkt qua presta ties de lijn naar boven weer gevonden te zijn. Er was uit- winst op Borssele, afgelopen weekeinde gevolgd met een thuiszege op Smerdiek. De behaalde punten konden echter niet de 'verstoorde' verhoudingen tussen Joosse en spelersgroep herstellen. Het vertrouwen liep onlangs een enorme deuk op toen de spelersgroep een niet geheim gehouden stemming over de positie van de oefenmeester hield. De uitkomst liet nau welijks ruimte voor andere verklaringen open. Zestien DFS'ers waren tegen, twee voor Joosse. Onderhuids Niet beseffende wat de ge volgen van een stemming met zo'n duidelijk resultaat zouden zijn, is het voetballe ven van alledag in Burgh- Haamstede doorgegaan. Het leek erop dat spelers, trainer en bestuur weer op één lijn stonden, maar onderhuids wilde een ieder zijn eigen weg bewandelen. DFS-voorzitter Wilbert Stadhouders gaf afgelopen zaterdag min of meer toe dat Van Nieuwenhuijze gouden wissel YERSEKE - „We moeten het veld maar buiten het dorp leggen of onze thuiswedstrijden op Bru spe len," opperde de Bruse SKNWK-coach Cees Willem- se na de 2-3 uitzege in en tegen Yerseke, waarin in valler Kees-Jan van Nieuwenhuijze de beslissende treffer maakte. Om die leuke gedachte van de oefenmeester konden ze in Nieuwerkerk afgelopen za terdag wel lachen. De waar heid is echter dat SKNWK na negen competitiewedstrij den thuis niet heeft gewon nen. In voetbal mag je natuurlijk nooit onderschat ten, maar in de tiende partij, zaterdag tegen WC'68, der de van onderen, zou het toch moeten lukken. Willemse hoopt in elk geval dat zijn ploeg na de zwaar be vochten uitzege tegen het ho ger geklasseerde Yerseke weer meer zelfvertrouwen heeft gekregen. Over de ge- r hele wedstrijd gezien vond de Bruenaar de overwinning verdiend. De fundamenten hiervoor werden in de eerste helft ge bouwd. Een typisch Wilco de Valk-doelpunt, op snelheid en één tegen één met de keep er, een evenzo kenmerkende goal van Erwin Theunisse, wegdraaien en schieten met links, bepaalden de rust stand op 0-2. Twee weggever tjes, vond Willemse, gaven de Yerseke-harten weer hoop. Ondanks de fysieke kracht van de thuisploeg en het asociale publiek - de scheidsrechter moest onder begeleiding naar zijn auto worden gebracht - hield in valler Van Nieuwenhuijze het hoofd koel. Hij scoorde in de voorlaatste minuur op een voorzet van Mark den Haan. Ook hij zat in de eerste helft op de reservebank. Door de overwinning steeg SKNWK naar de vijfde plaats op de stand. Willemse: ,,Ik had niet gedacht van onderen te staan, maar we hadden veel hoger kunnen staan." Yerseke - SKNWK 2-3 (0-2) - 20. De Valk 0-1, 30. Theunisse 0-2, 65. 1-2, 70. 2-2, 89. Van Nieuwenhuijze 2-3, scheids rechter: L. Kerstens. Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Neele, Van Marle, Kikstra, Theunisse (73. M. Flikweert), Van der Cingel (73. Van Nieuwenhuij ze), De Valk, Padmos (46. Den Haan), S. Flikweert, J. de Bruine. KERKWERVE - Hoewel WIK zich op de voorlaatste plaats van de derde klasse bevindt, lijkt langzaam maar zeker het vertrouwen weer in de ploeg te slui pen. Dat is in ieder geval de mening van trainer Pe ter van Poortvliet na het 3-3 gelijkspel thuis tegen FSV. Na over en weer kansen te hebben gemist kwam de be zoeker uit Fijnaart twintig minuten op voorsprong. „Onnodig want die midden velder speelt drie man van ons uit. We vergaten dus in te grijpen," verklaarde Van Poortvliet. Zes minuten later knokte Marco Ganzeman van WIK de achterstand weg door van links scherp doel te treffen, 1-1. Omdat de WIK- goalie de bal na een corner losliet, tikte FSV gemakke lijk 1-2 in. Na rust bouwde WIK de druk op, was er veel balbezit en creëerde de ploeg de nodige doelrijpe kansen. De eerste de beste counter van FSV echter was meteen raak en dus keek WIK tegen een 'on mogelijke' 1-3 achterstand aan. „Een achterstand weg werken is lastig voor een ploeg die zoals wij in de moeilijkheden zit. Positief punt vond ik daarom dat de ploeg erin bleef geloven." De opmerking van de coach was juist. WIK begon georgani seerd te drukken en Richard Stouten zorgde twintig mi nuten voor tijd voor de aan sluiting: 2-3. Invaller Kees Verwest zorgde tien minuten voor het eindsignaal, tegen alle verwachtingen in, voor de gelijkmaker. Intussen blijft Van Poortvliet geloven in aansluiting met de mid denmoot. „Ik vind dit WIK te veel kwaliteit hebben om de gradatievoetbal te spelen." WIK - FSV 3-3 (1-2) - 20. 0-1, 26. M. Ganzeman 1-1, 33. 1-2, 60. 1-3, 75. Stouten 2-3, 85. Verwest 3-3. Opstelling WIK: Hendrikse, E. de Vlieger, De Broekert, E. Ganzeman, M. de Vlieger, M. Ganzeman, Verhage, Ber revoets (Verwest), Nelisse, Wittenberg, Stouten. Koploper Apollo'69 met 4-2 verslagen OOSTERLAND - Soms moet je als trainer in tijden van nood een beetje geluk hebben met het inbrengen van andere spelers. Rinie Verwest, Duiveland-trai- ner, heeft over de hulp van vrouwe Fortuna niet te klagen. Vorige week scoorde de opgeroepen John Dorst al, tegen koploper Apollo'69 uit 's-Gravenpol- der (4-2 winst) bracht Dorst de eerste twee treffers op zijn naam. Verwest moest improvise ren. Geen Dooge, geen Hans en Bert Verhoek, geen Dusic en geen René van der Werf. Ga er maar eens aanstaan. Dorst werd dus de joker maar ook Rob Wijnstekers, eigenlijk al bedankt voor be wezen diensten, werd van stal gehaald. De beginfase van de wed strijd was voor Apollo. Ver west: „Wij moesten duidelijk aan elkaar wennen. Nadat Apollo was uitgeraasd kre gen wij de kansen." Wesdorp onderkant lat, Dorst op de paal, het zat Duiveland weer niet mee. Totdat Dorst drie minuten voor rust een voor zet van André van de Berge afrondde. Het eerste kwartier na rust bleef Duiveland, volgens Verwest, met hangen en wur gen overeind. Duiveland knokte voor wat het waard was. En overwon. Wijnste kers bediende Dorst, 2-0. Balverlies van Jaco de Brui ne leidde de 2-1 in. De laatste vijf minuten brachten drie goals. Eerst Joop Wesdorp, vervolgens Liplijn voor Apollo en De Bruine zorgden voor de 4-2 eindstand. Duiveland - Apollo'69 4-2 (1-0) - 42. Dorst 1-0, 62. Dorst 2-0, 63. Liplijn 2-1, 85. Wes dorp 3-1, 89. Liplijn 3-2, 90. De Bruine 4-2. Opstelling Duiveland: Zwart. Boogert, De Jonge, Wijnstekers, Van de Booga- ert, Van der Maas, Brekel- mans, Van de Berge, De Brui ne, Wesdorp (80. Dooge), Dorst (65. Van der Lubbe). Kapelle laat zich tegen Bruse Boys gewillig naar de slachtbank leiden Club hoopt spoedig met opvolger voor vertrokken trainer te komen van de vorige seizoenen, Wilfred van den Dries, ver liet Kapelle. Tegen Bruse Boys had Folmer ook nog 'eens een waslijst van afwezi gen. Geen Kievit, geen Van der Heijden. En er waren er dus meer niet. Wel in het veld stond Jacco Bekenes. Stond, want bij Kapelle's enige kans in het eerste kwartier trapte hij hopeloos mis. Onheil Langs de lijn zag Folmer het onheil al naderen en met een vroege wissel, Van Damme voor Nikkelen Kuyper trachtte hij het tij te keren. Even later kopte Jon Hersel- mah uit een corner vlak naast maar Bruse Boys bleef oppermachtig. Bleijis kop bal via de grond werd nog ge stopt maar op een inzet van Jacob van den Berge had keeper Kole geen verweer, 2- 0. Maar wat kon de Kapelle verdediging zich deze goal weer aanrekenen. Uit het niets kwam Kapelle vier mi nuten later toch op 2-1. Her- selmans kopte een corner van Marco Borghart geheel vrij de bal achter Muller. Even leek Bruse Boys aange slagen, heel even maar. Mid dels kansen voor Bleiji, Ma rien Benard, weer Bleiji en een prachtige volley van Ja cob van den Berge had Bruse Boys voor rust de score zeker moeten opvoeren. Pas vier minuten na rust vond Bruse Boys het net, ge steund door de rugwind. Wil- ko Hanzens actie op links kreeg via Willemse het juiste vervolg. Vrijlcappen, in schieten, goal. Bruse Boys leek daarna al tevreden en zichzelf in slaap te sussen. „Blijven voetballen man nen, kom eens op," klonk uit Van Keulens mond. Kapelle bracht ook weinig, zei het dat Dick Saarloos dichtbij een treffer was. Toch scoorde Kapelle via Ed win van Damme nog 3-2. Maar dat kon puur gebeuren omdat Bruse Boys de hele tweede helft te dicht bij de eigen goal verdedigde. Even leek het nog mis te kunnen gaan voor Bruse Boys. Tot dat Leo Burgers Bruse Boys' tiende corner mocht nemen. Burgers was bij nummer acht en negen al dichtbij een treffer, nummer tien was raak. In één keer ingedraaid bij de tweede'paal. Beauty. Nog geen zestig seconden la ter besloot Willemse de score toch nog maar op te voeren. Vreugde in Bru en bij Van Keulen. „Maar," oordeelde hij. „We zijn er nog niet. We kunnen nu in ieder geval weer naar boven kijken." Volgende week wacht 's~ Heer Arendskerke uit. En is het niet zo dat Bruse Boys juist tegen de koploper altijd haar beste wedstrijden speelt? Bruse Boys - Kapelle 5-2 (2-1) - 2. Bleiji 1-0, 24. J. van den Berge 2-0, 28. Herselman 2-1, 48. Willemse 3-1, 79. Van Damme 3-2, 89. Burgers 4-2, 90. Willemse 5-2, gele kaart: Den Hollander (Kapelle), scheidsrechter: F. Vos (Am- merzoden). Opstelling Bruse Boys: Mul ler, R. van den Ouden, T. van den Berge, W. van den Ou den, Benard (83. Ruiten beek), Th-H. van den Berge, Hanzen, Avdic (53. Burgers), Willemse, Bleiji (73. Stou ten), J. van den Berge. Drie voetbaltelgen uit de familie Van den Berge op één foto. Tonnie kijkt, Theunis-Henk springt en Jacob (zichtbaar achter de nummer 11 van Kapelle) buki. k (Foto: Marijke Folkertsma) de stemming een grote rol tot het uiteindelijke vertrek van Joosse heeft geleid. „Het was duidelijk dat een aantal zaken niet goed zat. Met die stemming ben je een drempel over. Dan heb je een besluit genomen. Daarbij zijn de consequenties niet gereali seerd." Dus moest het bestuur stap pen ondernemen. Vorige week zaterdag sprak het DFS-college alle spelers apart. Conclusie: het ver trouwen was er niet meer, respect evenmin. Dan rest er nog maar één ding voor een club. De trainer moet weg, een heel elftal wegsturen ge beurt nu eenmaal nooit. „Ik sta in een mooi rijtje," lacht Joosse, refererend aan het ontslag van 'grote' jon gens als Arie Haan (Feye noord) en Ronald Spelbos (Utrecht). De Middelburger heeft weinig moeite uit te leggen waarom het einde na twee seizoenen en vier maan den kwam. „We waren op el kaar uitgekeken. Het gevoel is over en dan kun je beter stoppen. Het is altijd jam mer want je begint ergens aan en dan wil je niet op deze manier stoppen." Volgens Joosse is het vertrek in zijn geval een samenloop van heel veel omstandighe den. „Het is moeilijk aan te geven waar het fout is ge gaan. Achteraf had je mis schien aan het einde van vo rig seizoen moeten gaan. Dat weet je niet." Goede club Joosse zal de laatste zijn die DFS ondanks alle problemen van de laatste weken af kraakt. „Het is gewoon een goede club. Er zit nog steeds kwaliteit in deze groep. We kunnen door een deur. Ik heb met niemand een probleem bij DFS." Dat bevestigt pre ses Stadhouders ook. „Als mens is Joosse welkom." Want DFS en Joosse hebben - het lijkt al weer eeuwen gele den - natuurlijk successen be haald. In zijn eerste jaar pro moveerde de vereniging van de vierde naar de derde klas se en in het tweede seizoen pakte de ploeg de derde pe- riodetitel, maar verloor het de beslissende degradatie wedstrijd. Het afscheid van DFS komt Joosse niet ongelegen. Druk ke tijden op het werk zijn daar de reden van. „Tot de kerst ga ik op geen enkele aanbieding in," verduide lijkt Joosse. „In principe wil ik wel verder als trainer." Hij benadrukt verder dat zo'n gebeurtenis niet bevor derlijk is voor je naam als trainer. „Laat ik dat voorop stellen. Of het een deuk voor je oplevert, weet ik niet." Over de financiële afronding maakt Joosse zich geen zor gen. „Daar komen we wel uit." Stadhouders wil niets zeggen op een rondcircule- rend bedrag van vijfduizend gulden. Op de vraag of Ed win Kriens de opvolger van Joosse wordt, is hij ook niet echt spraakzaam. „Geen ant woord." Stadhouders wil wel kwijt dat er vier regiona le namen van mogelijke kan didaten op een lijstje staan. In de loop van deze week hoopt DFS met een nieuwe trainer te komen. In de wedstrijd tegen Smer diek speelde Kees Rijnberg, wedstrijdsecretaris en vroe gere trainer van DFS, zo'n tien jaar terug dacht hij zelf, voor coach. „Na alle perike len en praatsessies hebben ze het goed opgepakt. Ze waren zich ervan bewust dat het voetballen voorop stond," sprak Rijnberg. DFS - Smerdiek 3-1 (2-0) - 25. Pleune 1-0, 35. R. Brussé 2-0, 75. Van der Linde 3-0, 85 3-1 (strafschop), gele kaart: Pleune (DFS), scheidsrech ter: H. Koeijvoets. Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande, Verhage, Rijn berg, Van der Salm, Rouw, Van der Linde, Goudzwaard (70. Hanse), Brussé, Hogen- stein(75. Eerdmans), Pleune. Kees Joosse en DFS horen niet meer bij elkaar (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7