DruHiiierh? Dreigende sluiting The Trump O O, Hypotheek- Tos en Otje openen jubileum van basisschool 't Kofschip Prima score voor eilandelijke teams ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE» 32bc) L/#0 Nieuwerkerker laatste Nederlander in gijzeling 0111.69.13.14 Schade bij auto-inbraken Aanrijding Nieuwerkerk KUNNEN ZE BIJ THE TRUMP ELKE WEEK EEN POTJE MAKEN? L dé krant van schouwen - duivelend! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 01U-453535 MAANDAG 10 NOVEMBER 199? 153e JAARGANG NR 26280 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Scouting Brouwershaven wil eind aan reeks vernielingen BROUWERSHAVEN - De jongeren van jeugdsoos The Trump dreigen hun ruimte in het gebouw van de scouting Brouwershaven kwijt te raken. Het be stuur van de scouting is de reeks vernielingen in het gebouw meer dan zat. He.t is niet de eerste keer dat de scouting de vernielingen bij het bestuur van The Trump aankaart. Al vanaf de opening, eind vorig jaar, worden met regelmaat din gen van de muur getrokken en wordt het sanitair ver nield. Het zijn vooral wc-pot- ten die regelmatig vervan gen moeten worden. Voor het bestuur van. The Trump is het moeilijk om te achterhalen wie de daders zijn. In de gevallen waar dat wel mogelijk bleek, is de schade op de daders ver haald. In de andere gevallen heeft het bestuur de schade aan de scouting vergoed. Maatregelen als een tijdelij ke schorsing van de daders hebben tot nog tot niet het gewenste effect gehad. ,,Een oplossing voor het pro bleem heb ik niet, wel een oplossing voor de schade. Dat is steeds maar weer beta len," stel R. van de Werf, voorzitter van het ouderbe stuur. „Maar het is zonde van het geld. Zo kunnen we nooit een potje maken, om leuke dingen aan te schaffen. Zoals bijvoorbeeld een tafelvoet balspel." Vervelend De scouting vindt het on danks de vergoeding verve lend om steeds weer met ka potte dingen geconfronteerd te worden in een gebouw dat door hun zelf opgeknapt is en goed onderhouden wordt. Het bestuur tolereert de ver1 nielingen niet langer. Vorige week dinsdag heeft een af vaardiging van het scou- tingsbestuur daarom al een gesprek gehad met jongeren werker Jaap Elenbaas van de Stichting Jeugd. „Mijn be lang is dat er zoveel mogelijk activiteiten zijn voor de jeugd op Schouwen-Duive land. Er is mij ook alles aan gelegen om The Trump open te houden, maar de vernie lingen zijn ook voor mij on aanvaardbaar," aldus Elen baas. Woensdag wordt er op het ge meentehuis van Schouwen- Duiveland verder gepraat. Dan vindt er overleg plaats tussen de besturen van The Trump en de scouting Brou wershaven, de Stichting Jeugd en wethouder P. Ber- revoets-Ringelberg. Dit moet leiden tot een oplossing van het probleem. De scou ting stelt voor dat in de jeugdsoos iedere avond een ouder aanwezig zal zijn. Of dit haalbaar is, moet in het gesprek duidelijk worden. Wethouder Berrevoets is blij met het gesprek. „Dat is al de eerste stap naar een oplos sing." Bezoekers van jeugdsoos The Trump in Brouwershaven. Mocht het gesprek op niets uitlopen en/of de vernielin gen aanhouden dan kan de scouting onder de nog met de voormalige gemeente Brou wershaven gesloten overeen komst uit. Dit kan beteke nen dat de jeugdsoos binnen twee of drie maanden geslo ten kan worden. „Op voor hand zijn we niet uit op slui ting, maar het speelt wel in onze hoofden," aldus een woordvoerster van de scou ting. Eleribaas: „Als de ver nielingen doorgaan zit er in derdaad niets anders op, dan er een streep achter te zetten. En dan is het nog maar de vraag of er snel een andere ruimte kan worden gevon- (Foto: Marijke Folkertsma) den. Want een jeugdsoos is een relatief dure voorzie ning. Omdat die in de regel maar een of twee avonden per week is geopend is een ei gen ruimte vrijwel onmoge lijk." NIEUWERKERK - Paul Glerum (40) uit Nieu- werkerk is de laatste Nederlander die nog in gij zeling wordt gehouden in de affaire 'Smit Inter nationale' in Iran. De Iraanse autoriteiten gij zelden begin september 35 opvarenden van het Rot terdamse bergingsbedrijf Smit Internationale. Reden hiervan was de assistentie die Smit verleende bij de berging van een neergestor te Amerikaanse helikopter in de territoriale wateren van Iran. De bergers onder braken hiervoor de berging van het Kroatische vracht schip Baltik. Vorige maand lieten de Ira- niërs de voor het merendeel uit Vlissingen afkomstige bemanning van de sleper Banckert vrij. Volgens De Telegraaf houdt Iran nu nog drie zee lieden in gijzeling: project leider Paul Glerum, een Britse kapitein en een Fi lippijnse kapitein. Het ver blijf van Glerum in Iran wordt door een bekende van de familie Glerum be vestigd. Volgens zijn omgeving is Glerum geenszins bang uit gevallen en goed bestand tegen langdurig verblijf in het buitenland. Momenteel overnachten de drie gijze laars op de drijvende bok Cyclone van Smit Interna tionale in cle Perzische Golf. Ze mogen dit vaartuig niet verlaten. Omdat het werk aan het Kroatische vrachtschip is hervat, zouden Glerum en zijn twee medegijzelaar sinds kort weer in de gele genheid zijn contact met het thuisfront te onderhou den. De Nieuwerkerker is getrouwd en heeft vier kin deren. Echtgenote Marian ne is in verwachting van hun vijfde kind. Advertentie Vanaf rente Bel voor een hypotheek met de laagste rente met onze hypotheek-adviseur dhr. A. Reijnhout: Haven Noordzijde 1 4318 AB Brouwersjiaven Telefax 0111.69.19.14 Zwaaien naar ouders en een aarzelende omhelsing ZIERIKZEE - Met een hartverwarmend musicalop treden voor de ouders hebben alle leerlingen van de openbare basisschool 't Kofschip vrijdagavond het 25-jarig jubileum van hun school ingeluid. In Theater Mondragon in Zierikzee werd een eigen be werking van Tos en Otje opgevoerd. Een verhaal van Annie M.G. Schmidt. [Tos en Otje gaat over een kok die zijn papieren kwijt is en ontslagen wordt. Zijn dochter Otje, die het met alle dieren even goed kan vinden, gaat niet haar vader op va kantie. Daarbij komen ze ook door het muizenparadijs Musopia. Omdat hij zijn pa pieren niet vinden kan, komt Tos in de gevangenis. Otje weet hem weer vrij te krij gen. De kinderen van de laagste klassen, groep 1 en 2, begon nen. met het muizenlied. Daarbij speelden de zenuwen de kinderen parten. De aar zelende kinderstemmetjes kwamen bijna niet boven de begeleidende muziek uit. Bo vendien viel er gezien de leef tijd van de acteurs en de aan wezigheid van familie in de zaal, niet te ontkomen aan vanaf het podium naar ou ders zwaaiende kinderen. Toppers uit het spel waren Kwark de Kraai, gespeeld door Liroy van Hoewijk, en de fraai uitgedoste Herman de Hond. Die werd gespeeld door Egor Tarasov. Ook wachtmeester Jansen (Ray mond Elfrink) kreeg met re gelmaat de lachers op zijn hand. Bijzondere knap was natuur lijk de prestatie van de twee hoofdrolspelers Otje (Nena d'Anjou) en Tos (Thomas Voshol). Daarbij toonde Tos nog de meeste durf. De slot- omhelzing op het moment dat Tos uit de gevangenis mocht en Otje haar vader moest begroeten, stuitte op enige hilariteit in de zaal. Van de innige omhelzing die volgens het script moest vol gen, was Otje niet gediend. De opvoering zelf was echter lang niet het hoogtepunt voor de acterende leerlingen. Die hadden tijdens de repeti ties al enorm veel lol gehad. Via spellessen raakten de kinderen op de hoogte .van el- kaars capaciteiten. Regis seur Reint Laan was bereid gevonden om alles in goede banen te leiden. „Begin mei heeft de school mij gevraagd of ik iets wilde bedenken. Toen heb ik met de school naar een goed 'idee gezocht. Het moest iets zijn dat ieder een aansprak, van kleuter tot groep acht." Technieken Het verhaal van Tos en Otje werd in alle klassen voorge lezen. Daarna heeft Laan al lerlei technieken uitgepro beerd. Uiteindelijk mochten de kinderen lijstjes maken, met daarop de namen, wie zij het meest geschikt vonden voor een bepaalde rol. „Ook heb ik een aantal wedstrij den gehouden, bijvoorbeeld wie de beste stem had, maar dat het een wedstrijd was, hadden ze zelf niet zo in de gaten." Na de herfstvakantie zijn de repetities begonnen. „Op het laatst had ik er bijna een dagtaak aan. Het is vreselijk zwaar geweest, maar het is toch een fantastisch gebeu ren geworden. Het'was ook niet bedoeld als een perfect toneelstuk, maar ik wilde zo veel mogelijk de eigenheid van de kinderen overbren gen in hun rol." James van de Water maakte de begeleidende muziek. Wil lem van Anraad zorgde voor de fraaie decors. Thomas Voshol moest in zijn rol als kok Tos. wel eens hardhandig optreden. (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUW-HAAMSTEDE - In twee personenauto's, die ge parkeerd stonden aan de Strandweg in Nieuw-Haam- stede, is zaterdag geprobeerd in te breken. Er werden geen goederen weggenomen, maar de aangerichte schade is groot. De inbraakpoging vond plaats tussen 12.00 en 13.15 uur. Aangifte werd gedaan door de twee eigenaren; een 29-jarige man uit Poortvliet en een 28-jarige Kampenaar. Van één van de auto's werd de achterklep opengebroken en de hoedenplank door mid den gebroken. Bij de andere auto werd een portierraam ingeslagen, nadat pogingen de achterklep open te breken op niets waren uitgelopen. Voor zover nu bekend, mis sen de eigenaren geen per soonlijke bezittingen. NIEUWERKERK - Op de Burgemeester van Eeten- straat in Nieuwerkerk had zaterdag een aanrijding plaats tussen een twintigja rige bromfietser en een 24-ja- rige automobilist. De bromfietser, komende uit de richting van de School straat, verleende geen voor rang aan de van rechts ko mende personenwagen. De bromfietser liep door de bot sing enkele schaafwonden op. Bovendien werd zijn bromfiets behoorlijk bescha digd. De auto raakte slechts licht beschadigd. SNELHEIDSMETING SEROOSKERKE - Maar liefst 157 snelheidsovertre ders in een tijdsbestek van drieëneenhalf uur. Dat was het resultaat van een meting aan de Serooskerkseweg (N57) van afgelopen zater dag. In totaal passeerden tussen 11.15 en 14.45 uur 1425 auto's de meetapparatuur. De hoogst gemeten snelheid was 147 kilometer, waar tachtig kilometer is toegestaan. Ook op de N59 bij Kerkwer- ve werd zaterdag vanaf 15.20 uur 40 minuten gecontro leerd. Hier passeerden 295 voertuigen. Acht automobi listen reden te hard en de hoogste snelheid was 95 kilo meter per uur. De grootste fout van alle is, zich van geen enkele bewust te zijn. Zakenwereld-epigrammen Eerst enkele buien HET WEER In de nacht en ochtend in de westelijke helft van het land enkele buien. Overdag af en toe zon en in de middag overwegend droog. In de avond van het zuiden uit regen. Min. temp. 7, middagtemp. 11 graden. Zuidelijke wind, matig, kracht 3 tot 4, aan de kust vrij krachtig, 5. 3 SANEREN Onderhandelingen over sanering van recreatie- bedrijven stopgezet. 4 STREEKTAAL Succesvolle streektaalmiddag is bovenal 'Leukvö de rnènse'. 5 CREMEREN Cremeren in plaats van begraven wint ook op Schouwen-Duiveland terrein. 7 VOETBAL DFS en trainer Kees Joosse gaan na ruim twee jaar uit elkaar. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verlies handballers Delta Sport ZIERIKZEE - De voetbalploegen op Schouwen-Dui veland kenden een uitermate succesvol weekeinde. Op zaterdag verloor er geen enkel team. Het zondag voetbal kende alleen in Renesse een verliezende for matie. Bruse Boys kwam in de ne gende competitiewedstrijd in de tweede klasse E einde lijk tot eerste zege op eigen bodem. Kapelle werd met 5-2 verslagen. SKNWK maakte het zichzelf moeilijk in en te gen Yerseke. Na een 0-2 voor sprong kwam de thuisploeg dankzij twee weggevertjes van SKNWK op gelijke hoog te. Invaller Kees-Jan van Nieuwenhuijze zorgde in de voorlaatste minuut voor de Nieuwerkerkse winst. WIK speelde in Kerkwerve gelijk tegen FSV uit Fijn aart. Maar-met de 3-3 blijft de ploeg in de onderste regio nen van de derde klasse A bungelen. Hetzelfde geldt voor Brouwershaven dat het derde punt van dit seizoen veroverde door gelijk te spe len tegen NEO'25 uit Sprang- Capelle. Duiveland zorgde zaterdag voor de grootste stunt in de vierde klasse A. Het elftal van trainer Rini Verwest verbaasde vriend en vijand door koploper Apollo'69 te verslaan met 4-2. ZSC profi teerde van de misstap van de koploper en versloeg het een plaats hoger staande Nieuw- dorp met 1-2. Na ü'e zege staal ZSC derde op vier punten van Krabbendijke, de nieu we aanvoerder na het verlies van Apollo'69. DFS boekte thuis een goede zege op Smerdiek, 3-1. Zierikzee kwam op sport park Den Hogen Blok heel goed weg. Een 2-3 achter stand werd in blessuretijd omgebogen tot een gelijk spel. Door de puntendeling nadert Breskens de koploper tot een punt. Verder wonnen Zonnemaire, Ouwerkerk en Dreischor en viel Renesse uit de toon. Verwonderlijk was dat niet want Renesse speel de tegen de koploper Vogel waarde (0-4). De handballers van Nuts- spaarbank/Delta Sport le den in de tweede divisie C een tweede opeenvolgende nederlaag. Na het verlies te gen EMM was Hellas 2 de meerdere in sporthal Ondgr- dak. Weer kreeg Delta Sport 33 doelpunten om de oren zo als in Middelburg. Overigens had trainer Alex de Brauwer nog nooit met de Zierikzeese ploeg tweemaal achter el kaar verloren. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement, JA, ik wil een: OMAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 O KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving a ƒ.51,00 O KWARTAAL abonnement zonder automatische'afschrijving 53,50 O HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving a 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 O JAAR abonnement met automatische afschrijving a ƒ184,00 O JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ..Plaats: G'eb.datum Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1