Jubileumviering met kortingsactie Scholingsproject werkzoekenden Creatief de eigen tuin uitbeelden rnmmïïrf m Jubileum dansavond HET EXTRA NIEUWSBLAD mm® 15 A/ex de Nie Optiek in Burgh In Gran Dorando PortZélande Dance Fever viert koperen jubileum WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD b Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt In deze rubriek. Tot en met zaterdag 22 november Sommelsdijk Schilderijen Anneke Visser en Conny Lemke. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot maandag 24 november Zierikzee Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Stolpe. Toten met donderdag 27 november Zierikzee Foto-collectie 'Schilderin gen'. Galerie Galerij, Hat- fieldpark 2. Op schooldagen van 09.00 tot 16.00 uur. Van zaterdag 8 november tot en met zaterdag 29 november Burgh-Haamstede Droogbloemcreaties van Ina van Bergen en borduur werken Roos de Vries.- Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 25 november tot maandag 15 december Bruinisse Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Zaete. Van zaterdag 15 november tot en met woensdag 31 december Stad aan 't Haringvliet Plastische beeldspraak uit Goeree-Overflakkee. Ach- terdijk 29. Woensdag, don derdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 5 november Middelharnis Informatie-avond borstvoe ding. Frans Halslaan 47. 20.00 uur. Nieuwe-Tonge Informatie-avond Pro Natura. Verenigingsgebouw Elim. 20.00 uur. Donderdag 6 november Dirksland Vergadering adviescommis sie bestuurszaken en finan ciën. Gemeentehuis. 19.00 uur. Middelharnis Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis.-19.00 uur. Vogeltentoonstelling EFW. Autobedrijf Witvliet. 20.00 tot 22.00 uur. Oude-Tonge Verkoping Handwerkclub. Dienstencentrum. 14.00 uur. Den Bommel Winterse maaltijd 50-plussers. 't Westerlicht. 12.00 uur. Vrijdag 7 november Dirksland Dansavond dansschool Klein Parijs. Victoriahal. 20.30 uur. Middelharnis Vogeltentoonstelling EFW. Autobedrijf Witvliet. 10.00 tot 22.00 uur. Melissant Open Herfstdrive bridge club Melissant. Verenigings gebouw Melishof. 19.30 uur. Herkingen Verkoping Hervormde Vrou wenvereniging. Verenigings gebouw Ons Huis. Van 14.00 tot 17.00 uur en van 16.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 8 november Ouddorp Verkoopexpositie olieverf schilderijen. Dorpstienden. 10.00 tot 17.00 uur. Middelharnis Speelgoed- en lapjesbeurs. Het Diekhuus. 10.00 tot 15.00 uur. Vogeltentoonstelling EFW. Autobedrijf Witvliet. 10.00 tot 19.00 uur. Oude-Tonge Bingo-avond. Parochiehuis Bolbaeken. 20.00 uur. Stad aan 't Haringvliet NBVR dressuurwedstrijd. Manege Oostmoer. 18.00 uur. Zondag 9 november Ouddorp Zangdienst met Interkerke lijk Evangelisatiekoor. Ge reformeerde kerk. 18.30 uur. Dinsdag 11 november Ouddorp Informatie-avond borstvoe ding. Rustburg44. 20.00 uur. Oude-Tonge Winterse maaltijd 55-plus- sers. SWOO-infocentrum. 12.00 uur. Ooltgensplaat Verkoopmiddag handwerk groep SWOO. 't Centrum. 13.30 tot 16.00 uur. Woensdag 12 november Middelharnis Bijeenkomst Oud Militairen Indiëgangers met concert Se niorenorkest. De Staver. 13.30 uur. Donderdag 13 november Ouddorp Lezing Functioneren SGP-kiesvereniging. Vereni gingsgebouw Eben-Haëzer. 19.30 uur. Vrijdag 14 november Middelharnis Voorlichtingsavond voor leerlingen. RSG Goeree- Overflakkee. Vanaf 19.00 uur. Jazzconcert Pierre Courbois Kwartet, 't Diekhuus. 21.30 uur. Woensdag 5 november Zierikzee Openbare steunfractieverga- dering GroenLinks. Gemeentehuis, kamer 74 (achteringang). 19.30 uur. Begin cursus fietsreparaties. Centerpoint. 20.00 uur. Scharendijke Algemene ledenvergadering PVDA. Gemeenschapsruim te De Putmeet. 19.30-22.30 uur Donderdag 6 november Zierikzee Open koffieochtend voor vrouwen. MFC. 8.45 uur. Spreekuur Groen Links. Ge meentehuis, kamer 22. 17.30- 19.00 uur. Vergadering steunfr actie Groen Links. Gemeentehuis, kamer 74.19.30 uur. Lezing over relatie gemeen tebestuur en inwoners. Stad huis Meelstraat. 19.45 uur. IWZ-avond over liturgische gebruiken en symbolen. Poststraat 37. 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie GGZ/OWMIL in het stad huis. 19.30 uur. Vrijdag 7 november Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 15.00 uur. Zierikzee Gabber night met concert Epileptical. Brogum. Vanaf 21.00 uur. Dreischor Nutsavond met lezing en dia's over De mooiste dorpen in Zeeland. Dorpshuis. 20.00 uur. Oosterland V ogeltentoonstelling Kolibrie. Oosterhof. 19.30 tot 23.00 uur. Zaterdag 8 november Zierikzee Verkoping dameskrans Tryféna. Zaal Christelijke Gereformeerde kerk. 10.00 tot 15.30 uur. Stadswandeling Jeugd Na tuur Wacht. Vanaf bussta tion. 10.00 tot 12.00 uur. Streektaalmiddag; Stad en Lande. Theatér Mondragon. 14.30 uur. 'Madame De Sade' door Theatergroep Zierik. MFC. 20.30 uur. Kerkwerve Ophalen oud papier door WIK. 9.30 uur. Westenschouwen Jongeren o. 1. v. Natuur- en Vogelwacht bekijken vogel trek. Trap bovenaan roton de. 7.00 uur. Kerkwerve Jongeren o.l.v Natuur- en Vogelwacht bekijken vogel trek. Vanaf Heerekeet. 9.00 uur. Burgh-Haamstede Open klaverjaswedstrijd in dorpshuis De Schutse. 19.30 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst ver standelijk gehandicapten. Gebouw Salem. 14.00 uur. Oosterland Vogeltentoonstelling Kolibrie. Oosterhof. 11.00 tot 21.00 uur. Maandag 10 november Zierikzee Vergadering Commissie Maatschappelijke Aangele genheden. Theater Mondra gon. 19.30 uur. Najaarsledenvergadering ZOC. Theater Mondragon. 20.00 uur. Serooskerke ZVU-cursus Een kijkje in de keuken van restaurant de Schelphoek. 18.30 uur. Burgh-Haamstede Oprichtingsvergadering Dorpsraad. Dorpshuis De Schutse. 20.00 uur. Bruinisse Informatiebijeenkomst Israëlreis in dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 11 november Zierikzee Verkoop van Welfare Rode Kruis in Borrendamme. 10.00 tot 16.00 uur. Lezing van Geert Mak in RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Woensdag 12 november Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcen trum. 14.30 uur. Ouwerkerk Ledenvergadering WD Schouwen-Duiveland, Dorpshuis, 20.00 uur. Donderdag 13 november Zierikzee Politiek Jongeren Project. Theater Mondragon. 19.00 uur. MAN VERDRINKT IN DE HAVEN OUDDORP- In de jacht- haven van Ouddorp werd het stoffelijk over schot aangetroffen van een 57-jarige man uit Zuidland. De man is ver moedelijk na een valpar tij terecht gekomen in het water en verdronken. Hij lag met een boot in de jachthaven van Oud dorp. Het ongeval zou za terdagavond zijn ge beurd toen de man naar zijn boot terug liep en daarbij uitgleed op de gladde steigers. Zijn stof felijk overschot werd zondag rond het middag uur in het water ontdekt door een voorbijganger. De politie heeft de iden titeit van het slachtoffer nog niet bekend ge maakt. STEMVORMING EN DANSEXPRESSIE MIDDELHARNIS - Expres siecentrum Totaal Expres in Middelharnis geeft vanaf donderdag 6 november een introductiecursus dansex- pressië en een cursus stern- vorming voor beginners. De cursus dansexpressie voor deelnemers vanaf veer tien jaar omvat zes lessen. Onder leiding van twee stu dentes van de dansacademie in Rotterdam leren de cursis ten om te gaan met de adem als bron van beweging. De lessen zijn donderdag ,van 19.00 tot 20.00 uur in het Diekhuus in Middelharnis. Zangeres Herien Wieringa geeft de uit zes lessen be staande cursus stemvorming voor deelnemers vanaf zes tien jaar. Adem is volgens Wieringa het belangrijkste element in een goede stem vorming en de rode draad in de cursus. De lessen worden gegeven op donderdag van 20.30 tot 22.00 uur, eveneens in het Diekhuus. Voor nade re inlichtingen of aanmel ding: telefoon 0187-482187. NUTSAVOND DREISCHOR - De Vereni ging Tot Nut en Genoegen houdt vrijdag 7 november de eerste Nutsavond van het nieuwe seizoen in het dorps huis van Dreischor. Drs. A. de Klerk, consulent regionale geschiedbeoefe ning bij het Rijksarchief in Middelburg, geeft een diale zing over 'de mooiste dorpen in Zeeland'. Hij ondersteunt zijn lezing met dia's. Aan vang 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - In november is het vijf jaar geleden dat Alex de Nie zijn optiekzaak in Den Haag' verruilde voor een zaak aan de Burghse Ring. Alex de Nie Optiek werd de afgelopen jaren een be grip in de Westhoek en ver daarbuiten. Het eerste lustrum van het bedrijf wordt gevierd met een kortingsactie, die door loopt tot eind november. Ie dereen die in de Optiek een montuur met glazen aan- Opticien Alex de Nie. schaft of accessoires als bril len etuis, brillenkettinkjes, reinigingsvloeistoffen, zon neglazen-voorhangers of ver- grotingsloeps krijgt hierbij twintig procent korting. Met de klanten Volgens bedrijfsleider Ed ward Schotte werd bewust gekozen voor een kortingsac tie omdat Alex de Nie Optiek het jubileum wil vieren sa men met haar klanten. „Het bedrijf is helemaal ingebur gerd in deze regio. Alex de Nie zit in de ondernemers vereniging en is actief met andere maatschappelijke ac tiviteiten." Zo gaat een me dewerker van het bedrijf maandelijks naar zorgcen trum Duinoord om brillen van ouderen te stellen. In de zomerperiode trekt het bedrijf veel recreanten die van hun vakantie gebruik maken om hun ogen te laten doormeten en in een meer rustige omgeving dan thuis een nieuw montuur uit te zoeken. In de winterperiode trekt Alex de Nie Optiek vooral belangstellenden uit de regio. Volgens Schotte tot Middelburg en Goes toe. Profileren Via de jubileum-kortingsac tie wil het bedrijf zichzelf ook profileren. ,,We willen nog eens benadrukken dat we een goed produkt leve ren, de nieuwe ontwikkelin gen in de optiek op de voet volgen en een grote service geven." MIDDELHARNIS - 'Tuin op Goeree-Overflakkee' is de titel van een wedstrijd die wordt gehouden op initiatief van de afdeling Goeree-Overflakkee van de koninklijke maatschappij tuinbouw en plant kunde 'Groei en Bloei'. Tot 1 januari 1998 kan iedere belangstellende op een cre atieve manier haar of zijn tuin uitbeelden en het resul taat inleveren bij Marjan de Glopper Molenkade 74 in Stellendam of Ton Bouwk- negt Havendijk 6 in Oolt gensplaat. Behalve voor fo tografie kunnen de deelne mers kiezen voor elke cre- arieve techniek die ze willen. Bijvoorbeeld door hun tuin uit te beelden op linnen of stof. Groei en Bloei suggereert om in het werkstuk ook een her kenbaar onderdeel van Goe ree-Overflakkee te verwer ken. Bijvoorbeeld een plant of boom die hier voorkomt of een iets uit de historie of de huidige tijd. De werkstuk ken worden volgend jaar aan het publiek getoond door middel van een tuinexposi- tie, die over het eiland trekt. De werkstukken mogen niet groter zijn dan 20 bij 30 centi meter. Nadere informatie over de wedstrijd via tele foonnummer 0187-632383. g* §§f[I S'.'ss.' - De deelnemers aan het scholingsproject geflankeerd door al gemeen manager O. Dapper en manager personeelszaken M. ten Haaf van Port Zélande. OUDDORP - In Gran Dorando Port Zélande ging een opleiding van start tot all-round medewerker horecawinkel. De opleiding is fulltime en duurt zes maanden. Twee piaanden daarvan omvatten stage op Port Zélande. De opleiding werd opgezet in samenwerking met Arbeids voorziening Zeeland en Zuid- Holland, Gran Dorado en Gilde opleidingen. De uit voering ervan wordt ver zorgd door Delta College Contractiviteiten. Na afloop1 ontvangen de deelnemers het MBO-diploma winkelassis tent en het SVH-diploma Ho reca Assistent. Na een gedegen werving- en selectieprocedure werden dertien regionale kandida ten geselecteerd voor deelna me aan de opleiding. Het gaat om herintredende vrou wen en andere werkzoeken den in leeftijden die variëren van zestien tot 49 jaar. Het is de bedoeling om hen via de scholing aan een baan bij Port Zélande te helpen. Een part-time baan is daar bij gegarandeerd. WINTERSE MAALTIJD OUDE-TONGE - Belangstel- lende 55-plussers kunnen dinsdag 11 november een winterse maaltijd nuttigen in het SWOO-Infocentrum aan de Bernhardstraat 27 in Oude-Tonge. Op het menu staat stamppot hutspot en een toetje. Aan vang 12.00 uur. Het is een ini tiatief van de Stichting Wel zijnswerk voor Ouderen Oostflakkee. Voor nadere in lichtingen of aanmelding: te lefoon 641344. DICK STERKENBURG Een trouwe.lezeres van deze rubriek maakte mij in augustus 1995 attent op de schilder Jan Eversen (1906). Deze schilder woonde in de jaren '40 in Veere, waar toen ook de schilder Karei van Veen verbleef. De lezeres die zeer goed bevriend was met Karei van Veen bleef na diens overlijden contact onderhouden met Jan Eversen. In 1995 overwoog Jan Eversen een gedeelte van zijn ate lierstukken te verkopen, gezien zijn leeftijd. Misschien interessant voor mij dacht deze lezeres en daarom togen wij naar Ede om een en ander te onderzoeken. Het harte lijke gesprek en ook de interessante stukken hebben echter niet tot resultaten geleid want Jan Eversen stierf vrij kort na ons bezoek vóór we over iets konden onder handelen. Tot mijn verrassing vond ik in een veilingcatalogus van Philips in Engeland een van zijn sublieme stillevens. De opbrengstverwachting alsmede de hoge kwaliteit deed mij besluiten naar Engeland te gaan. Zo togen wij der halve naar Calais voor de oversteek naar Dover. Het weerzien met die mooie krijtrotsen van Dover is altijd weer indrukwekkend en zodra je Dover achter je hebt gelaten, rij je nog kilometers door deze .heuvels met zicht op zee en de kustlijn. Na een grauwe overtocht scheen in Dover een stralende zon en zo reden we ook de heuvelrug van de South Downs in, die door heel de graafschappen Kent en Sussex lopen. De veiling was in Redlynch bij Salisbury en we besloten om via bet noordelijk deel van de New Forrest richting Redlynch te rijden om al te veel zoeken de volgende dag te voorkomen. Dat lukte prima want The Newhouse, de veilinglocatie, was heel goed aangegeven. Derhalve konden we rustig gaan zoeken naar een goed en leuk 'B B' (Bed and Breakfast). Datr vonden we in Down- ton, een klein dorpje aan de rivier Avon. Dit 'B B' was gevestigd in een oude watermolen (The Waterside Mill) waarbij de watermolen weliswaar niet meer zo herken baar was, maar wel de watervallen, stroomversnellin gen zichtbaar en vooral ook hoorbaar waren. Na instal latie in onze kamer togen we naar de ons aanbevolen pub The White Horse voor a pint en wat te eten wat ons die dagen uitstekend is bevallen. De volgende dag was het kijkdag in The New House, een prachtig oud boerderijlandgoed met zelfs een eigen ka pel in een stil en rustig glooiend landschap. Het schilde rij beantwoordde volledig aan de verwachtingen. Daar na naar Salisbury (±36.000 inwoners). Salisbury of Old Sarum in vroeger tijden, was al bewoond in de Ijzertijd. De Romeinen noemden het Sorbiodunum. Vóór de Nor- mandische tijd (1066) was Salisbury de hoofdzetel van de kerkelijke macht van het kleine maar machtige ko ninkrijk Wessex onder onder andere Alfred the Great (871-901). In 1220 begon men met de bouw van een van de mooiste kathedralen van Engeland in Engels Gothische stijl. De magnifieke spits, 123 meter hoog!, werd in de 14e eeuw geplaatst en is de hoogste van Engeland. Het oude uurwerk uit 1386 wordt als één van de oudste, nog werkende mechanismen in de wereld beschouwd. Ook de rest van deze oude stad is zeer bezienswaardig. Met spanning daarna naar de veiling, waar het schilde rij van Jan Eversen als laatste geveild zou worden. Mijn verwachting was hoog gespannen. De veiling verliep vlot en prettig en de opbrengsten waren redelijk, tot het schilderij van Jan Eversen werd geveild...! Drie telefonische bieders en een handelaar in de zaal til den het schilderij naar een vier keer hogere opbrengst dan verwacht! Zelfs het prachtige landschap, het mooie weer en de 'co sy pub' konden deze onverwachte teleurstelling niet meer helemaal wegnemen. OUDE-TONGE - Precies twaalf en een half jaar gele den werd de dansvereniging Dance Fever opgericht. Dit koperen jubileum wordt zaterdag 8 november gevierd met een jubileum-dansavond in de Grutters- wei in Oude-Tonge. De muziek daarbij wordt verzorgd door het dansor- kest 'Survive'. Een muzikale groep bestaande uit acht mensen, die zijn gespeciali seerd in dansmuziek. In de pauze wordt ter gelegenheid van het koperen jubileum een grote bingo gehouden. Dance Fever '85 is een ver eniging waarvan goede dans muziek en gezelligheid de be langrijkste elementen zijn. De jubileum-dansavond in de Grutterswei is niet alleen bedoeld voor leden van de vereniging, maar ook voor andere belangstellenden. Op zondag 30 november houdt Dance Fever een dansmati- nee in de Grutterswei, van 14.30 tot 17.30 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IMAfP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9