Winkeltijdenwet Middelharnis Eet VI jra chtige kat Holiday on Ice presenteert The Broadway Show Firma Damen viert zilveren jubileum Winnares mountain bike dier in het vizier Olieverfschilderijen in Dorpstienden Ledenwijzer wintersport PUZZELRUBRIEK Woensdag 12 november in Sportpaleis Ahoy in Rotterdam Voetballer Jean Paul van Gastel vrijdag in de zaak WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD MIDDELHARNIS - Wanneer de gemeenteraad van Middelharnis morgen de nieuwe verordening win keltijden Middelharnis vaststelt, hoeven de detail listen in deze gemeente geen gewaarmerkte winkel- tijdenkaart meer op hun deur te hebben. Ook het fenomeen 'koop avond' is in de nieuwe Win keltijdenwet niet opgeno men- De winkeliers mogen zelf bepalen wanneer zij open zijn. Zij hebben daarbij op alle werkdagen de keuze tussen 06.00 en 22.00 uur. Op Koninginnedag mogen ze zonder meer geopend zijn. Aan het aantal openingsuren per winkel per week is geen maximum meer verbonden. Op zon- en feestdagen is win kelopenstelling niet toege staan. Maar de gemeente heeft de mogelijkheid om voor maximaal twaalf zon en feestdagen per kalender jaar vrijstelling te verlenen, zodat de winkeliers alsnog hun zaakkunnen openen. De gemeenteraadsvergade ring waarbij de raadsleden zich uitspreken over deze nieuwe regeling wordt ge houden in het gemeentehuis in Middelharnis en begint om 19.00 uur. Belangstellen den kunnen de beraadslagin gen volgen vanaf de publieke tribune in de raadzaal. MIDDELHARNIS - Bij de VVV/ANWB Overflak- kee aan de Kade in Middelharnis is de ledenwijzer 'Wintersport voor beginners' verkrijgbaar. De gids bevat ruim dertig aankomst te gaan winter tips en wetenswaardigheden sporten. Na de reis is het be- voor de beginnende winter- ter eerst even aan de hoogte sporter. Een citaat uit de le- te wennen. De ijle lucht denwijzer: ,,Het is onver- vraagt toch wat meer inspan- standig om direct na ning." Behalve landschappn en stil levens worden ook schilde rijen aangeboden in moderne stijl, zoals abstracten en sur realistische doeken. De expo sitie is van 20.00 tot 17.00 De zwarte kater Pino uit het dierenasiel in Zierikzee ziet er prachtig uit; hij heeft een hele mooie vacht. Het één jaar oude dier is erg gesteld op aandacht. Pino is lief, makkelijk en rus tig. Met soortgenoten en rustige kinderen kan hij heel goed opschieten. In een niet al te druk gezin zou Pino prima op zijn plaats zijn. Belangstellenden die hem een goed onderkomen willen geven, kunnen contact opnemen met het asiel aan de Zandweg, telefoon 417013. Even langsgaan kan ook. Het die renverblijf is maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 11.30 uur geopend. Er zitten 28 katten en drie honden. Poes Snor retje, die vorige week in de krant stond, is geplaatst. (Foto: Marijke Folkertsma) TENTOONSTELLING VOGELS MIDDELHARNIS - De Eerste Flakkeese Vogel Vereniging (EFVV) houdt 6, 7 en 8 november haar jaarlijkse vogelt en- toonstelling bij automo bielbedrijf Witvliet in Middelharnis. Er zijn ongeveer 475 vo gels te zien. De openings tijden zijn: donderdag van 20.00 tot 22.00, vrij dag van 10.00 tot 22.00 en zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur. ROMMELMARKT OUDE-TONGE - De Hand- werkclub houdt donderdag 6 november een verkoping en rommelmarkt in het Dien stencentrum aan de Bern- hardstraat 27 in Oude-Tonge. Er zijn onder meer dekser- vetten, Hardangerkleedjes, kussens, kerst- en felicitatie- kaarten, gipsen engeltjes en kransen verkrijgbaar. Be langstellenden kunnen de prijs van een gevulde bood schappenmand raden. De inwendige mens kan ver sterkt worden met koffie en cake. De verkoping' begint om 14.00 uur. VERKOPING OOLTGENSPLAAT - De handwerkgroep van de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee houdt dinsdag 11 november haar jaarlijkse verkoopdag in 't Centrum aan de Van Weel straat in Ooltgensplaat. Er zijn verschillende artike len te koop, zoals kaarten, knuffels, pannenlappen, be schilderde kopjes, kussens en gehaakte kleding. Ook wordt een verloting gehou den. De verkoping begint om 13.30 en duurt tot 16.00 uur. VOCAAL ENSEMBLE KAPELLE - Het Zeeuws Vo- caal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel geeft za terdag 8 november een con cert in de Nederlandse Her vormde kerk in Kapelle. Het programma bestaat uit werken van onder anderen Schütz, Brahms, Van Eersel, Schumann en Rheinberger. Van Eersel speelt ook ver schillende orgelsoli. Het con cert begint om 20.00 uur. De prijswinnaar van de puzzel van woensdag 22 oktober is: Een waardebon van 25,-: C. van Aken, Teelinckstraat 2, Zierikzee De oplossing van de puzzel van 22 oktober is: Zwaluw De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 14300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan- newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 14 november in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. deel van de wiskunde; 3. enig; 5. warboel; 7. moeilijke si tuatie; 8. monster; 10. snel oorlogsvliegtuig; 12. vereniging; 13. echolokali satie; 14. afkeer; 16. trillen; 18. iemand die heimelijk waarnemingen doet; 19. oxidatie; 20. gevaarlijk; 22. aan het eerder genoemde; 23. ontwikke- lingslijn; 24. open portaal. Verticaal: 1bewijs dat de verdachte zich elders bevond op het moment van het strafbare feit; 2. sierplant; 3. plaats waar men een vertrek verlaat; 4. autoverlichting; 5. meetkundige term; 6. schrander; 8. vaak; 9. uurwerk (mv.); 10. sterke drank; 11. zonder omwegen; 14. ziekelijk verlangen naar huis; 15. papieren ballonnetje; 16. struikrover; 17. geen enkel mens; 20. het pijnlijk samentrekken van de spieren; 21kantoorbediende. OUDE-TONGE - Vakkennis, enthousiasme en de wil om te slagen. Dat brachten Sjaak en Lenie Da- men 25 jaar geleden, vanuit Noord-Brabant, mee naar Oude-Tonge. Het bescheiden schoenwinkeltje dat zij begonnen in de bakkerij van Blaak ontwik kelde zich totyhet tegenwoordige Damen Schoenen, Mode Sport, een zaak die een begrip is in de regio. Het zilveren jubileum van het bedrijf, dat inmiddels, wordt geleid door zoon Jean- Paul Damen, wordt gevierd met een aantal activiteiten. Die beginnen vrijdag 7 no vember met een bezoek van de bekende voetballer Jean Paul van Gastel aan de zaak aan de Molendijk. Iedere be langstellende is bij deze hap pening welkom. Uit de Langstraat Sjaak Damen is afkomstig uit de Langstraat; het Bra bantse gebied dat beroemd werd door zijn schoenindus trie. Toen Sjaak en Lenie Damen in Oude-Tonge hun kleine schoenwinkel hadden geopend probeeerden zij hun klantenkring uit te bouwen door om de twee weken een verkoping te houden in Brui- nisse, waar nog geen schoen winkel was. Zij boden hun collectie daar op maandag aan iri het Ver enigingsgebouw. Vanwege het succes van die verkopin gen ging het echtpaar Damen ook in Ooltgensplaat eens per maand schoenen verko pen in het Verenigingsge bouw. Tot de vaste klanten kring van Damen horen nog steeds inwoners uit die beide kernen. Sponsoring Na een aantal jaren kon het "bedrijf in Oude-Tonge via een verbouwing worden uit gebreid. Aan de collectie werden lederwaren toege voegd, waaronder tassen. Later kwamen daar ook voetbalschoenen en sport- kleding bij. Via contacten met de plaatselijke voetval vereniging, die daaruit voortvloeien, besloot Damen de vereniging te gaan spon soren. Na een tweede verbouwing en uitbreiding werd gestart met de verkoop van dames mode. Aanvankelijk alleen bonneterie, rokken en panta lons. Doordat het bedrijf in middels een begrip was ge worden bij sportverenigin gen groeide verkoop van sportschoenen en sportkle- ding snel. Dat leidde tot een ingrijpen de verbouwing, waarvoor de verkoop tijdelijk werd ver plaatst naar een 'keetwin- kel' op het Stoofplein, ter wijl de magazijnen werden ondergebracht in drie contai ners. In de vernieuwde zaak aan de Molendijk was aan zienlijk meer ruimte voor de collecties schoenen, sportar tikelen en damesmode. Aqua Delta Later werd daar ook gestart met de verkoop van heren mode en jeans in de 'casual- sfeer'. Het laatste stukje be schikbare ruimte werd gebruikt voor de bouw van een groot ondergronds maga zijn, terwijl het interieur van ROTTERDAM - The Broadway Show is de titel van de nieuwe voorstelling van Holiday on Ice. Voor stellingen van The Broadway show zijn te zien in het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam van woensdag 12 november tot en met zondag 16 november. De nieuwe show van Holiday on Ice is gewijd aan het mek- ka van de showbusiness: Broadway. Hoogtepunten uit de geschiedenis van Broadway worden op specta culaire wijze aan het publiek getoond. De choreografie en mise en scene van de The Broadway show zijn van de Broadway-choreograaf Ted Shuffle. De cast bestaat uit ruim zestig schaatssterren uit tal van landen. Twee schaatssters komen uit Ne derland. De geschiedenis van Broad way is doortrokken van show en dans. De zevende Broadway Show van Holi day on Ice begint dan ook met een ode aan de wereld vermaarde revuegirls Zieg- field Follies en men waant zich in het grootste variété theater van de wereld, de Ra dio City Music Hall in New York. Muziek van Stephen Sondheim, Irving Berlin en Rodgers Hart, prachtige decors en lichteffecten en de dynamische dansen in de stijl van Fred Astaire en Gin ger Rogers brengen de zaal in de juiste stemming. Broadway Babies In deze scene krijgt het pu bliek een kijkje achter de schermen van een grote showproduktie, vlak voor de première. In de kleedkamer heerst een nerveuze span ning, de showgirls leggen de laatste hand aan hun make up en van hun gezichten is de onzekerheid te lezen. Maar dan zet de muziek in, gaat het doek op en flitsen de schijnwerpers aan. En dan komen de artiesten zelfbe wust het verwachtingsvolle publiek tegemoet. In dit ge val het grote corps de ballet, dat zich met onnavolgbare precisie presenteert. Het kon niet uitblijven: de film deed zijn intrede op Broadway. Maar het was nog een stomme film en de beel den waren zwart-wit. Maar ze hadden een enorme impact en nog steeds behoren Char lie Chaplin, de Marx Brot hers en de Keystone Cops tot de helden van het witte doek. Holiday on Ice toont hoe de film zijn plaats vond in de wereld van de showbusiness, waar men steeds op zoek is naar nieuwe zaken, die het publiek kunnen boeien. In deze scene zit de Rhönrad-act als een primeur in de ijs- show. Polynesisch avontuur Zolang Broadway als cen trum van de uitgaanswereld bekend staat brengen de theaters romantiek en illu sie. Zoals het Polynesisch avontuur, waarvoor Rodgers en Hammerstein de muziek schreven. Een klassiek ver haal onder de palmbomen en de volle maan, waar gefeest wordt tijdens zovele avon den op het trand. In dit ver haal maken we kennis met prinses Kalana, die een vreemdeling' ontmoet en met haar liefde voor deze man in strijd komt met de traditie van het eiland. In het verhaal spelen de god Tiki, een smeu lende vulkaan en de weergo den een belangrijke rol. Maar alles loopt goed af met een feest, waaraan iedereen deelneemt. In het tweede deel van The Broadway show speelt zich op het ijs een verrassend dra ma in twee acts af, dat gestal te wordt gegeven door Ted Shuffle en de stuntman Mi chel Carliez. Wij maken mee dat een groep zigeuners het kasteel overvalt wanneer de schone Maria en haar gelief de prins Gregor hun verlo- Het openingsnummer van de Holidy on Ice show is een ode aan wereldberoemde revuegirls. ving vieren. Het wordt een gecompliceerd drama, waar in de ene verrassing op de an dere volgt, maar dat garant staat voor een boeiend schouwspel. Grote namen Bij de finale van The Broad way show klinkt de muziek van Lerner Loewe, Lord André Lloyd-Webber en Ge orge Gershwin en geniet men van beelden uit beroemde shows en musicals. Vele gro te namen passeren dé revue. Zanger Gerard Joling heeft een overeenkomst gesloten met Holiday on Ice en treedt op als Special Guest Star tij dens de nieuwe Nederlandse tournee. Speciaal voor dit optreden neemt Gerard Jo ling een nieuwe single op, die in de show wordt verwerkt - Het grote Holiday on Ice bal let telt 136 ijsdansers en -dan seressen, die samen meer dan twintig verschillende natio naliteiten vertegenwoordi gen en daarom wel eens de 'Verenigde Naties op ijs' worden genoemd. In de Broadway show schaatsen drie Nederlanders. Twee Ne derlandse balletmeisjes: de 22-jarige Chouw-Lan Chan uit Den Haag en de 20-jarige Nicole van der Burg uit Pij- nacker en één Nederlandse jongen: de 25-jarige Martijn Nas uit Nijmegen. Kaarten voor de show kunnen bespro ken worden bij de Reserveer- lijn 0900-300.5000. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 10, 1t 5, 14, 23,15,3,7,24,2,1,11,8. de zaak na een aantal jaren werd voorzien van een nieuw, eigentijds interieur. De verkoopoppervlakte van het bedrijf groeide door al deze initiatieven van veertig naar 300 vierkante meter. Toch wilde het echtpaar Da- men de vleugels nog verder uitslaan. In het Bruse recre atiepark Aqua Delta werd een filiaal geopend met een collectie die speciaal was ge richt op recreanten, onder meer badmode en sport schoenen. Zoon Jean-Pierre Damen, kwam ongeveer zes jaar gele den definitief in de zaak en nam die in januari'van dit jaar over van zijn ouders. Sjaak en Lenie Damen zijn af en toe nog actief met advie zen en assistentie. '25 jaar Damen' staat de komende tijd centraal tijdens de acti viteiten ter gelegenheid van het zilveren jubileum. BRUINISSE - Of ze een liefhebber is van fiets- crossen is niet bekend. Maar wellicht wordt J. C. Schot uit Bruinisse (lat door de mountain bike die zij won bij de Albert Heijn supermarkt in haar woonplaats. Mevrouw Schot deed daar mee aan een actie van de fa brikant van Mars door twee Mars -produkten te kopen en de kassabon in een daarvoor bestemde bak te doen. Uit de ingeleverde kassabonnen trok de eigenaar van de su permarkt J. M. A. van Velt- huizen de winnaar. De mou- tain bike werd afgelopen vrijdag in het AH-filiaal overhandigd aan mevrouw Schot. J. C. Schot uit Bruinisse won een mountain bike. (Foto: Marieke Folkerstma) OUDDORP - In Dorpstienden in Ouddorp is zater dag 8 november een verkoopexpositie van olieverf schilderijen. Het evenement gaat uit van Ganot Art.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11