Zesenveertigste Ladies Circle GOED KOOP Drie nominaties voor blauwe vlag Dode bij ongeval 'Entertainment steeds meer in zwang bij muziekverenigingen' 6» Strand Renesse en twee jachthavens In Burgh-Haamstede Staatssecretaris Vermeend in discussie met Pvd A-af deling 197 hectare in Schouw en-W est Rijk reserveert grond om extra natuur te creëren 'We want to do it good, now we are in the mood' KNF-vertegenwoordiger C. Schout bij Witte van Haemstede: Gemeente neemt vaste rekening Raad van State AGENDA MAANDAG 3 NOVEMBER 1997 NR 26276 3 RENESSE - Het strand van Renesse, de jachthaven Kloosternol in Scharendijke en de Brouwse jachtha ven. Deze recreatievoorzieningen zijn genomineerd voor de Blauwe Vlag 1998. De Blauwe Vlag is een Euro pese milieu-onderscheiding, die jaarlijks wordt uitge reikt aan gemeenten die zich bijzonder inspannen voor het schoonhouden van hun stran den en jachthavens en deze milieuvriendelijk beheren. De Nederlandse jury kwam 28 oktober bijeen om vast te stellen welke Nederlandse stranden en havens in aan merking komen om voor te dragen aan de Europese jury. Schouwen-Duiveland viel daarbij dus drie-keer in de prijzen. De afgelopen jaren kwamen stranden en jacht havens in de regio al diverse keren in aanmerking voor een Blauwe Vlag. In Scharendijke werden het afgelopen seizoen een aantal aanpassingen aangebracht in de jachthaven om voor de on derscheiding in aanmerking te komen. Dat leverde een compliment op van de Neder landse jury. De Blauwe Vlag is bedoeld als stimulans voor de gèmeenten om een schone en veilige omgeving te creë ren voor de mensen die ge bruik maken van stranden en havens. Om in aanmerking te komen voor de onderscheiding moet een voorziening voldoen aan strenge kwaliteitseisen. Bij havens wordt onder meer ge let op de aanwezigheid van redding- en blusmiddelen en moet voor de watersporters informatie aanwezig zijn over de omgang met natuur en milieu. Zowel voor stranden als ha vens geldt de eis van schoon water en een schone omge ving. Of een voorziening in aanmerking komt voor een Blauwe Vlag hangt daarom niet alleen af van de beheer der, maar ookvan het gedrag van de gebruikers van een jachthaven of strand. Zij kunnen onder meer een bij drage leveren door hun afval in de afvalbakken te gooien. BURGH-HAAMSTEDE - De 73-jarige J. Lekker- kerk uit Burgh-Haamstede is gisteren als gevolg van een ongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Het slachtoffer reed rond 18.45 uur vanaf zijn erf bij zijn woning de Serooskerk- seweg op, richting Zierik- zee. Vanuit de richting Haamstede naderde een personenauto die bestuurd werd door een 38-jarige man uit Voorschoten. Deze kon de voor hem rijdende auto niet meer ontwijken, waardoor een aanrijding volgde. Het slachtoffer werd uit de auto geslingerd en is ter plaatse overleden. Ten gevolge van het onge luk is de N57 in beide rich tingen twee uur afgesloten geweest en werd het'ver keer omgeleid. De politie heeft in samenwerking met Buro Technische Onderzoe ken van de Regiopolitie een nader onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het on geval. De brandweer Wes- terschouwen verleende as sistentie. ZIERIKZEE - Staatssecretaris Willem Vermeend van Financiën gaat woensdag 5 november tijdens de ledenvergadering van de PvdA-afdeling Schouwen- Duiveland in discussie over een nieuw belasting stelsel en het PvdA-ontwerp-verkiezingsprogram- ma. De PvdA-ledenvergadering wordt gehouden in De Put- meet in Scharendijke en be gint om 19.30 uur. Vermeend gaat in op de hoofdlijnen van het ontwerp-verkiezingspro- gramma voor de Tweede Ka mer: bevordering van de werkgelegenheid, duurza mer en schoner milieu, eerlij ker inkomensverdeling en maatregelen tegen de armoe deval. Na een korte inleiding over een nieuw belastingstelsel zal de staatssecretaris in de bat gaan met onder meer de PvdA-wethouder voor onder andere financiën van de Ge meente Schouwen-Duive land Gertjan van der Salm en de secretaris van de PvdA-af deling Gerard Cobussen, te vens zelfstandig onderne mer. De presentatie is in handen van Aad van der Wouden. De discussie duurt tot onge veer 21.00 uur, waarna na een korte pauze nog een huishou delijk gedeelte volgt. Daarin wordt onder meer gesproken over de plannen voor het ko mend jaar van zowel het af delingsbestuur als de ge meenteraadsfractie. ZIERIKZEE - Bijna 200 hectare grond in het gebied Schouwen-West is door de rijksoverheid aangewe zen als 'natuurontwikkelingsgebied'. Deze gronden, die momenteel weinig natuurwaarde hebben, wor den in de toekomst ontwikkeld tot natuurgebied. Het gaat om het creëren van duinmoeras, droge duingras- landvegetaties, vochtig vroongrasland, vochtige en soortenrijke graslanden en moerasbos. Deze natuuront wikkeling kan worden be reikt door het verhogen van het grondwaterpeil, het weg halen van wegen, aanvoer van water dat afstroomt uit de duinen, grondverzet om het maaiveld te yerlagen, aanplant, begrazing, maai- heheer en hakhoutbeheer. Momenteel worden de vier natuurontwikkelingsgebie den waarom het gaat 'be grensd'. Dat wil zeggen dat ze worden vastgelegd in het begrenzingsplan 'Schouwen- West'. Een plan waarvan het voorontwerp werd gemaakt door de Dienst Landelijk Ge bied van de Rijksoverheid en door de Provincie Zeeland. Wanneer het begrenzings plan definitief is vastgesteld kan de overheid beginnen met de aankoop van de gron den, die bestemd zijn om na tuurgebied te worden. De verwerving van de grond wordt uitgevoerd door het Bureau Beheer Landbouw gronden en gebeurt op vrij willige basis. Dat wil zeggen dat de aankoop alleen kan plaatsvinden wanneer de huidige eigenaar zijn grond te koop aanbiedt aan het bu reau. Het voorontwerp van het begrenzingsplan Schou wen-West ligt tot 24 novem ber voor iedere belangstel lende ter inzage op de secretarieën van de gemeen te Schouwen-Duiveland en het Waterschap Zeeuwse Ei landen. Naar verwachting wordt het begrenzingsplan in maart 1988 definitief vast gesteld. Voor de leden van de Ladies Circle Schouwen-Duiveland was het zaterdag een feestdag. Vijf van hen ontbreken op de foto. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland is sinds zater dag weer een serviceclub rijker: de Ladies Circle Schouwen-Duiveland. De alleen voor vrouwen tot 45 jaar bestemde club werd zaterdag officieel geïn stalleerd. Dat gebeurde in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee. Met de officiële inauguratie mag de Ladies Circle Schou wen-Duiveland zich de zesen veertigste van Nederland noemen. In het logo van de Ladies Circle staan zes har ten. Die staan voor: vriend schap, een positieve levens houding, verdraagzaamheid, eerlijkheid en last but not least service. Service naar de maatschappij toe, legt kers verse presidente Anja Ver schuren uit. „Service aan mensen die hulp nodig heb ben. Dat kan bijvoorbeeld de Beatrixschool zijn die nieu we spullen nodig heeft maar daar geen geld voor heeft. Daar springen wij ddn op in." Zij beseft dat de service club daarmee werk doet wat eigenlijk de gemeente zou moeten doen. „Maar die heeft daar nou eenmaal niet altijd het geld voor." De oprichting van de nieuw ste loot aan de toch al be hoorlijk volle stam van ser viceclubs op Schouwen-Duiveland heeft vier jaar voorbereiding ge kost. Vier jaar waarin de La- dies Circle Goeree-Overflak- kee als 'moeder' van de nieuwe Circle-in-oprichting optrad. Het laatste van die vier jaar was de Ladies Cir cle Schouwen-Duiveland druk doende met haar eerste project: geld inzamelen voor Galerie/Atelier De Kaai in Goes waar verstandelijk ge handicapten de mogelijk heid krijgen om zich via te kenen en schilderen te uiten en te ontplooien. Rommel markten, een veiling en gif ten leverde uiteindelijk een bedrag van 7700 gulden voor De Kaai op. Burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Duiveland voerde tijdens de inaugura tiebijeenkomst in De Vier schaar namens de gemeente het woord. Hij omschreef de komst van de Ladies Circle als 'een positieve ontwikke ling'. „Een bewijs dat hier positief denkende mensen wonen. Mensen die vernieu wend bezig zijn, inspireren en hun nek uit durven ste ken. Ik hoop dat het getal 13 (het ledental van de nieuwe circle. Red) hen alleen maar geluk zal brengen." Geen liefdadigheid Een Ladies Circle vervult volgens Marianne van Leeu wen-van Notten, presidente van Ladies Circle Nederland een essentiële sociale rol. In haar voorwoord van het ter gelegenheid van de officiële installatie van de Ladies Cir cle Schouwen-Duiveland ge maakte boekje verwoordt zij het als volgt: „Met het af brokkelen van de verzor gingsstaat groeit de behoefte aan vrijwilligers in service clubs. Van de leden wordt te genwoordig niet alleen ver wacht dat ze de portemonnee trekken, maar vooral dat ze zich persoonlijk inzetten." Van Leeuwen stelde zater dag in De Vierschaar vast dat een positieve levenshouding voor een lid van een Ladies Circle van cruciaal belang is. „Als je een positieve hou ding hebt kun je meer dan je denkt. Je bent met elkaar met iets bezig en dat schept een band." Van Leeuwen om schreef de jongste Ladies Circle als 'een hechte club'. 'Een fleurig veldboeket.' De dertien leden van de nieu we vrouwen-serviceclub stel den zich aan d$ uit heel Ne derland - en zelfs het Engelse Kent - naar Zierikzee geko men medeleden van Ladies Circles persoonlijk voor tij dens de officiële installatie. Het clublied - op de wijze van Roy Orbisons Pretty Woman - werd met veel enthousias me gebracht. „We want to do it good, now we are in the mood." Na de officiële plichtplegingen werd het in- auguratiefeest gevierd in Slot Moermond in Renesse waarna een 'walking dinner' een Back to the sixties party werd gehouden. BURGH-HAAMSTEDE - Volgens C. Schout van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekver enigingen (KNF) wordt het voor muziekverenigin gen steeds moeilijker om de zaal vol te krijgen bij de jaarlijkse uitvoering. Veel verenigingen, zo ook Witte van Haemstede, gaan dat probleem te lijf met entertainment. Over belangstelling had Witte van Haemstede niet te klagen zaterdagavond in dorps huis De Schutse in Burgh-Haamstede. Schout was zaterdagavond naar De Schutse gekomen vanwege het jubileum van P. Kuzee (12,5 jaar in de mu ziek) en dat van collega C. van der Weel die al zestig jaar actief is in de amateur- muziek. Hij werd na de eer ste optredens van slagwerk groep, fanfare en blokfluitgroep op het podi um gehaald. „Ik voel me soms net zo'n stoorzender in een mooi programma," aldus Schout. Bijzonder compli menteus toonde hij zich over de jonge Kuzee. Een muzikant die alle diplo ma's die op de Muziekschool te halen zijn inmiddels in zijn bezit heeft. „Je bént een van de weinigen die zover is gekomen," aldus Schout. Voor zijn toespraak tot Van der Weel was Schout in de historie gedoken. Van der Weel, zo bleek uit het verhaal van Schout, begon op cornet en speelde daarna achtereen volgens bugel, bariton en euphonium. Zaterdagavond zat hij 'in burger' in het pu bliek. Wegens ziekte was hij niet in staat geweest de repe tities voor de jaaruitvoering te volgen. „U hebt ook nog deel uitgemaakt van de eer ste boerenkapel hier en ik heb me laten vertellen dat u ook op het toneel hebt ge staan voor de vereniging," aldus Schout. Hij speldde bij Van der Weel de bij diens ju bileum behorende versierse len op. Jubilaris J. van der Weel - 60 jaar lid - werd in het zonnetje gezet door C. Schout van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF). (Foto: Marieke Mandemaker). De bezoekers van de jaaruit voering van het drieëndertig spelende leden tellende mu ziekgezelschap werden mee genomen op een wandeling door 'de muziekstraat'. Een straat waar feest gevierd wordt. Ter illustratie van de wandeling was de zaal ver sierd met een café, een marktkraam, een kooi com pleet met beren, een concert zaal, een huis en een - op doek geschilderde - voorbij rijdende trein. „We hebben er uitgebreid over vergaderd hoe we het dit jaar aan moes ten pakken. En uiteindelijk is het dit thema geworden," legt voorzitter J. Vreden- bregt uit. Het thema van de Muziek straat werd muzikaal tot ui ting gebracht in onder meer Frida Boccara's Cent Mille Chansons, een walsen- potpourri van Strauss, Don't cry for me Argentina en een potpourri van liedjes uit de vijftiger jaren als Rosema- rie, Wie zal dat betalen, Oh mein Papa en April in Portu gal. „En jullie mogen mee zingen of meeklappen. U zit nu nog rustig op de stoel, maar dat verandert nog wel," voorspelde dirigent J. Knuist. „We beginnen nu met feesten en we hebben Manke Nelis uitgenodigd". 'De blokfluitgroep speelde onder leiding van C. Bree- derveld kinderliedjes als 'Ik zag twee beren broodjes sme ren, twee emmertjes water halen en Zeg ken jij de Mos selman'. De slagwerkgroep, onder leiding van R. de Roo, bespeelde ongebruikelijke instrumenten in Klankvrij en vertolkte verder onder meer The Muppet Show The me, Carnaval en De Kleine Zeemeermin. De jaaruitvoering werd be zocht door naar schatting ruim 300 belangstellenden. ZIERIKZEE - De gemeente heeft een rekening-courant geopend bij de Raad van Sta te. Dit om te voorkomen dat zaken onontvankelijk wor den verklaard omdat er geen leges zijn betaald. Dat laatste gebeurde vorige week bij het beroep dat de gemeente heeft aangetekend in de zaak Aquadelta. De provincie Zeeland verbiedt hoogbouw op dit park. De ge meente wil de appartemen- tentoren wèl toestaan. De Raad nam het beroep van de gemeente niet in behande ling omdat de gemeente de legeskosten niet had vol daan. „We hebben hier in tern nadrukkelijk over ge sproken," hield wethouder G. J. van der Salm de ge meenteraad voor. „Deze misser is aanleiding om de gehele procedure vanaf de postbehandeling door te spreken. We hebben nu een soort rekening-courant bij de Raad van State. Dus als we stranden, dan is dat in elk ge val niet meer door het niet nakomen van onze financiële verplichtingen." Inhoude lijk valt de schade voor de gemeente mee. De gemeente is geen partij meer in de beroepszaak, maar nog slechts derde be langhebbende. „De Raad van State zal onze argumenten anders wegen dan toen we nog wel partij waren," legde wethouder C. Veerhoek de raad uit. MARIHUANA ZIERIKZEE - Een 20-jarige Zierikzeeënaar is op de Touwbaan in zijn woon plaats betrapt op het bezit van vijftien gram marihu ana. De verdachte kreeg een boete van honderd gulden overhandigd. CONTROLES SEROOSKERKE - Bij snel heidscontroles gisteren in de buurt van Serooskerke, Zie rikzee en Oosterland zijn in totaal 263 overtredingen ge- registreerd. In Oosterland werd 's och tends tussen 10.00 en 11.45 uur gecontroleerd. Van de 844 passerende voertuigen reden er 62 te hard. Op de Nieuwe Kooiweg, waar de controle tussen 12.45 en 13.45 uur plaatsvond, was sprake van 18 overtredingen. In to taal kwamen daar 518 auto's voorbij. Serooskerke was het laatste controlepunt die middag. Tussen 14.00 en 16.00 uur passeerden 1305 voertuigen. Honderddrieën tachtig bestuurders gingen op de bon. De hoogst geme ten snelheid bedi-oeg 125 ki lometer per uur. Advertentie dgED HALFVOLLE HOUDBARE MELK literpak vanjlOS' DELMONTE ANANASSCHIJVEN OF HALVE PERZIKEN literblik NU MAGERE VARKENS LAPPEN 500 gram ^99 NU NU Aanbwdngfn van ma 31/mu 8 ncrv 1997 A&P BV td 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS Maandag 3 november Zierikzee Avond in kader Week van het Zeeuwse boek. MFC. 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie AIZ in het stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 4 november Zierikzee Najaarsvergadering van de Anbo in de Veste. 14.00 uur. Lezing over iconen. RSG Professor Zeeman. 19.30 uur. Kennismakingsbijeenkomst cursus Italiaans. RSG Pro fessor Zeeman. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering commissie EC in het stadhuis. 19.30 uur. Woensdag 5 november Zierikzee FNV-spreekuur, MFC. 10.00-12.00 uur. Openbare steunfractieverga- dering GroenLinks. Gemeentehuis, kamer 74 (achteringang). 19.30 uur. Begin cursus fietsreparaties. Centerpoint. 20.00 uur. Scharendijke Algemene ledenvergadering PVDA. Gemeenschapsruim te De Putmeet. 19.30-22.30 uur Donderdag 6 november Zierikzee Open koffieochtend voor vrouwen. MFC. 8.45 uur. Spreekuur Groen Links. Ge meentehuis, kamer 22. 17.30- 19.00 uur. Vergadering steunfractie Groen Links. Gemeentehuis, kamer 74.19.30 uur. Bijeenkomst afdeling Schou wen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Neder land in Theater Mondragon. 19.30 uur. Lezing over relatie gemeen tebestuur en inwoners. Stad huis Meelstraat. 19.45 uur. IWZ-avond over liturgische gebruiken en symbolen. Poststraat 37. 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie GGZ/OWMIL in het stad huis. 19.30 uur. Vrijdag 7 november Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 15.00 uur. Zierikzee Gabber night met concert Epileptical. Brogum. Vanaf 21.00 uur. Dreischor Nutsavond met lezing en dia's over De mooiste dorpen in Zeeland. Dorpshuis. 20.00 uur. Oosterland V ogeltentoonstelling Kolibrie. Oosterhof. 19.30 tot 23.00 uur. Zaterdag 8 november Zierikzee Verkoping dameskrans Tryféna. Zaal Christelijke Gereformeerde kerk. 10.00 tot 15.30 uur. Streektaalmiddag Stad en Lande. Theater Mondragon. 14.30 uur. 'Madame De Sade' door Theatergroep Zierik. MFC. 20.30 uur. Westenschouwen Jongeren o. 1. v. Natuur- en Vogelwacht bekijken vogel trek. Trap bovenaan roton de. 7.00 uur. Kerkwerve Jongeren o.l.v Natuur- en Vogelwacht bekijken vogel trek. Vanaf Heerekeet. 9.00 uur. Burgli-Haamstede Open klaverjaswedstrijd in dorpshuis De Schutse. 19.30 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst ver standelijk gehandicapten. Gebouw Salem. 14.00 uur. Oosterland Vogeltentoonstelling Kolibrie. Oosterhof. 11.00 tot 21.00 uur. Maandag 10 november Serooskerke ZVU-cursus Een kijkje in de keuken van restaurant de Schelphoek. 18.30 uur. Burgh-Haamstede Oprich t i ngs verga d eri ng l Dorpsraad. Dorpshuis I De Schutse. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3