Kalender? 'Uiteindelijk telt resultaat' Hypotheek- 'Hij is al zo eng' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE JÉ LhO Bruenaar inzittende neergestort vliegtuig Delta Sport verliest Zeeuwse handbalderby f 0111.69.13.14 Hakenkruizen en jodensterren Poging tot inbraak STRAKS MAAR WEER MET DE VEERBOOT NAAR GOES? dé krant van schouwen - duiveland! ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 MAANDAG 3 NOVEMBER 1 997 1 53e JAARGANG NR 26276 WAARIN OPGENOMEN DE ZI E RI K Z E E S C H E COURANT 1797-1889 'Moeilijke en moeizame klusbekroond met opening gerenoveerd schoolgebouw ZIERIKZEE - ,,A1 was de weg lang en moeilijk, uit eindelijk telt het resultaat. Ik heb het er graag voor over gehad." Met die uitspraak besloot wethouder D. van der Wekken vrijdag zijn speech ter gelegen heid van de officiële opening van het geheel gereno veerde schoolgebouw aan het Jannewekken 19 in Zierikzee. Van der Wekken stak niet on der stoelen of banken dat hij opgelucht is dat het toch alle maal nog goed is gekomen met Jannewekken 19, het project dat hem wegens forse budgetoverschrijdingen bij na zijn politieke zetel kostte. ,,Het was een moeilijke en moeizame klus waarbij ik diep heb moeten gaan. Ik ben het project niet zonder poli tieke kleerscheuren doorge komen, dat realiseer ik mij Jannewekken 19 heeft veel gevergd van vele mensen." Opluchting en trots bij Van der Wekken. „Iedereen die in Jannewekken 19 zit of komt is het er over eens dat het een mooi gebouw is zoals het daar staat in zijn omgeving, dat de locatie prima is dicht bij openbaar vervoer en par keren en in de stad, en nu ook nog van een uitstekend ni veau." De onderwijswethou der benadrukte in zijn speech herhaaldelijk het be lang van goed onderwijs en educatie voor iedereen die kan en wil leren. „Onderwijs en educatie brengt mensen tot zelfstandigheid en eigen waarde. Het is echt het begin van elke ontwikkeling.1 Mevrouw M. A. Verhage-van der Ent sprak namens het college van bestuur van het Regionaal Opleidingen Cen trum (ROC), één van de ge bruikers van het pand. Zij stelde dat er in onderwijs en educatie vooral de laatste ja ren veel is veranderd. Het be gon allemaal, zo schetste zij, met de Moedermavo en is nu op een niveau waarbij voor heel veel verschillende groe pen onderwijs en educatie mogelijk is. Dat er nu in Zie rikzee ook weer een moderne leeromgeving voorhanden is helpt wat dat betreft een handje mee. R. Prager, sprekend namens SKW De Lichtboei/peuter speelzaal Harlekijn was voor zijn toespraak in de historie gedoken. Zijn conclusie; Har lekijn is één van de eerste peuterspeelzalen op Schou- wen-Duiveland. „Het begon allemaal in het gebouw van het Leges des Heils aan de Poststraat, maar dat was niet ideaal. Elke keer moest alles weer opgeruimd wor den omdat de ruimte daarna voor iets anders gebruikt moest worden," aldus Pra ger. Omzwervingen Na de nodige omzwervingen kwam Harlekijn uiteinde lijk in een oud schoolge- bouwtje aan de Mosselboom gaard terecht. Geen overweldigend succes. En het werd er met de jaren be paald niet beter op, zo bleek uit het verhaal van Prager. „Dat we er achter kwamen dat de dakplaten licht as besthoudend waren hielp een Met de hulp van de peuters opende leidster Joke van Nieuwenhuijzen het onderkomen van Peuterspeelzaal Harlekijn in Jan newekken 19. (Foto: Marijke Folkertsma) handje." Prager was bijzon der complimenteus over het nieuwe onderkomen van Harlekijn en liet niet na de wethouder lof toe te zwaai en. „Hij heeft steeds zijn nek uitgestoken. En bijna te ver uitgestoken." Al even enthousiast was J. de Jong, directeur ,van de Bea- trixschool, over de ruimte die De Noordzelke - de afde ling Voortgezet Speciaal On derwijs (VSO) van de Bea- trixschool - heeft gekregen in Jannewekken 19. „Het ge bouw straalt uit dat deze ge meenschap wat over heeft voor onze leerlingen. Wij zijn ons bewust van de extra fi nanciën die het gebouw ge kost heeft en wij nemen de uitdaging aan om door kwa litatief goed onderwijs te verzorgen de investering nu en in de toekomst waard te laten zijn." Na al dit verbale geweld in Theater Mondragon ging het gezelschap van genodigden naar het Jannewekken voor de officiële opening. Onder wijswethouder D. van der Wekken trok daartoe samen met Noordzelke-leerling Matthijs van der Wees, ROC- vertegenwoordigster Connie Steenman en Harlekijn-leid ster Joke van Nieuwenhuij- zen een rood/zwai't lint weg voor de deur. Even later deed de laatste het nog eens dun netjes over aan de andere kant van het gebouw, bij de ingang van Harlekijn. Aan sluitend aan de officiële ope ning werd open huis gehou den. BRUINISSE - De 49-jarige S. Otte uit Bruinisse is een van de twee slachtoffers die om het leven kwamen toen een eenmotorig sportvliegtuigje vrijdagmiddag: neerstortte in Middelburg:. De Bruenaar zat als passa gier in het vliegtuig. Dat werd bestuurd door de 55- jarige L. van Kesteren uit Kloetinge. Volgens de poli tie waren beide mannen op slag dood. Zij stegen om streeks 15.30 uur vanaf vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden op met het toestel, een type BX2Sher- ry. Van Kesteren frieldde daarbij aan de havenmees ter dat het om een lokale vlucht ging. Om ongeveer 16.20 uur verloor het toestel hoogte terwijl het boven de Magi- straatwijk vloog. Het vliegtuig raakte enkele boomtoppen en vervolgens het dak van een rij wonin gen in de J. G. Schorer straat. Het schampte daar na de gevels van vijf woningen én stortte neer in de voortuin van een wo ning. Een huis werd aan de voorgevel zwaar bescha digd. Volgens de politie is de oor zaak van het ongeval nog niet bekend. Medewerkers van de Raad voor de Lucht vaart en de Luchtvaartpoli- tie stellen een onderzoek in. Advertentie rente Bel voor een hypotheek met de laagste rente met onze hypotheek-adviseur dhr. A. Reijnhout: Haven Noordzijde 1 4318 AB Brouwershaven Telefax 0111.69.19.14A Ongeloof over provinciale plannen met Zeelandbrug ZIERIKZEE - Zeker een 1 aprilgrap! Hoe komen ze er op? De brug is al zo krap. Dit kan ik bijna niet ge loven! Zomaar wat reacties van bedrijfsleven en burgers op de plannen die Gedeputeerde Staten heb ben met de Zeelandbrug. kant helt. De ruimte op de weg wordt zo wel erg klein. Ze houden de brug maar zo als hij is." Bij transportbedrijf Rade maker in Burgh-Haamste werd ook met ongeloof gere ageerd. „Smaller? Hoe ko men ze er op? Ik vind de brug toch al eng. Ze kunnen hem beter breder maken" aldus M. Rademaker. Haar man denkt er net zo over. „Als de auto ook nog zij windgevoe lig is, zoals een vrachtwagen zonder lading, heb je zeker drie meter nodig." De heer Oosting van Zuid- West Nederland wil met een reactie wachten tot hij het plan van GS heeft kunnen bestuderen. Hij wilde alleen kwijt dat er 'op dit moment genoeg ruimte is' voor de bussen. Bij Zeelandia zijn ze echter Door de vervanging van de metalen rand door een beton nen constructie wordt de be schikbare-ruimte voor de au torijbanen met veertig centimeter verminderd. Van 7,79 meter gaat de totale breedte naar 7,42 meter. Per rijstrook bedraagt de ruimte tussen de strepen in de nieu we situatie 2,75 meter. De werkzaamheden gaan vol gende jaar beginnen. „Dit lijkt nergens naar," stelt L. van den Ouden van Touringcarbedrijf Van Oeve- ren in een eerste reactie. „Ik denk niet dat bevoegde in stanties, die ook over veilig heid gaan, dit goed vinden." Mevrouw Van der Wekken van het gelijknamige trans portbedrijf uit Zierikzee noemt het plan 'onzinnig'. „Bij storm heb je altijd dat de wagen een beetje naar één wel stellig. „Het zal er niet beter op worden," aldus L. Nederhoed van de afdeling Logistiek. „Het zal nog meer discipline en aandacht van de chauffeurs vereisen. Voor hun eigen veiligheid en voor die van het andere verkeer." Hindernis Niet alleen voor het bedrijfs leven, maar ook voor parti culieren is de brug een hin dernis. Er zijn zelfs mensen die er helemaal niet over heen willen rijden. „De brug komt op me af. Ik vind hem veel te smal. Ik rij er echt niet zelf overheen", aldus Frits Koster uit Brouwersha ven. Een woordvoerder van de af deling bouw en renovatie van de provincie Zeeland kan zich voorstellen dat mensen zich nog meer be perkt gaan voelen. „Een rij strook van 2,75 meter wordt op meer plaatsen in Neder land gehanteerd. Alleen wordt de afstand tussen de Vooral transportondernemers vrezen dat de brug onveiliger wordt. (Archieffoto) rijstroken hier wat kleiner. Het is dus wel krap." Het bijzonder vervoer krijgt nog het meeste last van de versmalling. „Die zal in de toekomst wellicht niet meer over de brug kunnen. Het bij zonder vervoer moet dan om rijden." Gedeputeerde Hennekeij geeft toe dat maten in de nieuwe situatie in feite het absolute minimum zijn. Hij sluit niet uit dat er bij hoge windsnelheden een strenger beleid komt voor caravans en vrachtwagens. Ook zal er volgens hem streng gecontro leerd worden op snelheid en inhalen is uit den boze. „Het fietspad iets kleiner maken is geen optie, dat geeft teveel problemen voor de laagwer- ker die de brug moet onder houden. Het fietspad eraf ha len is gezien het provinciaal beleid om mensen uit de auto te krijgen, niet wenselijk." ZIERIKZEE - Op de muur van de Grote Kerk bij de Dikke Toren in Zierikzee werden door onbekenden ra cistische leuzen aange bracht, evenals hakenkrui zen en jodensterren. Een bestuurslid van de stich ting oude Zeeuwse Kerken, die het gebouw beheert, deed bij de politie aangifte van vernieling en discriminatie. De bekladding is verwij derd. Mogelijke getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. ZIERIKZEE - Het dievengil de heeft vrijdagavond gepro beerd in te breken in een woning aan de Haringvliet- straat in Zierikzee. De poging mislukte. De da der maakte een sensorlamp onbruikbaar en forceerde een tuindeur van de woning. Er worden echter geen goede ren vermist. Waarschijnlijk is de dader gestoord toen één van de bewoners thuis kwam. Een 45-jarige bewo ner van de woning deed za terdag aangifte. Wie alles voor gemakkelijk houdt zal vele moeilijkheden hebben. Wolkenvelden HET WEER Wolkenvelden en tot de avond waarschijnlijk droog. Minimumtemperatuur rond 4 graden. Middagtemperatuur ongeveer 7 graden. Zuidoostenwind, matig, kracht 3 a 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6. 3 LADIES CIRCLE Ladies Circle Schouwen-DuiveJand de zesenveertigste in Nederland. 4 FAKE Showgroep Fake verrast in Ouwerkerk met oprechte onechtheid. 5 GAST Argentijn Andres Algoin elf maanden te gast in Noordwelle. - 8 VOETBAL Renesse na 4-1 zege op Jong Ambon zevende op de ranglijst. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Periodetitel voor Zierikzee ZIERIKZEE - De handballers van Nutsspaar- bank/Delta Sport zijn in de tweede competitieronde tegen een nederlaag aangelopen. In Middelburg ver loor de Zierikzeese ploeg van aartsrivaal EMM met 33-30. Thuisploeg EMM kende in sporthal Nassaulaan de beste start, mede omdat Delta Sport veel doelrijpe kansen om zeep hielp. Na een 13-9 ruststand vocht het team van trainer Alex de Brauwer zich goed terug en kwam op 14-14. Tot 22-22 ging het gelijk op waarna EMM een beslissend gat sloeg en zijn kampioen saspiraties kracht bijzette. Drie doelpunten van Eric Bleiji waren afgelopen zater dag toereikend voor de 2-3 overwinning van Bruse Boys op AZW. De wederopstan ding van Bleiji is opmerke lijk want een maand geleden dacht de voetballer aan een overgang naar Ouwerkerk. Iets verderop in Nieuwer- kerk werden de supporters van het plaatselijke SKNWK wederom niet verwend. Pro movendus Kruiningen zette de thuisploeg met 1-2 een hak. Door de nederlaag is de achterstand van SKNWK met koploper Dauwendaele acht punten geworden, Bruse Boys heeft er tien. Brouwershaven kwam een klasse lager met 5-0 verlies terug uit Rilland-Bath. Doel man John van Mourik werd er drie minuten voor pauze uitgestuurd omdat hij een doorgebroken speler van Ril- landia, de nummer twee van de afdeling, onderuithaalde. WIK pakte een punt in Sprang-Capelle, maar schoot daar weinig mee op omdat de concurrentie uit de onderste regionen ook punten bijeen sprokkelde. Zevenklapper ZSC zorgde in Scharendijke voor een heuse zevenklapper tegen SVD, de rode lantaarn drager uit Driewegen. Dui- veland versloeg Waarde met 1-2 in eigen huis en DFS boekte een hele knappe en noodzakelijke overwinning in Borsele. MEVO won in de vijfde klasse met 3-0 van Ba vel. Grote broer Zierikzee pakte in Sluiskil de eerste periode- titel. De ploeg van trainer Bert Pentury won met 0-1 van de.gelijknamige en blijft uiteraard de leiding houden in de vierde klasse A. Ouwer kerk won eindelijk weer eens wedstrijd, 1-2 tegen Vo smeer. Dreischor speelde 1-1 gelijk tegen FC Moerstraten. Sport op pagina 7, 8 en 9. n Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisff Naam Dhr./mevr Adres - Postcode Plaats:....,.,.. Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw j j j I I bank-/gironummer vermelden: '—I II J 1 1 L_ SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. -1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1