Kleding voor jongeren 'Estafettestok overdragen aan jongeren Opel testdag SCHOUWEN-DUIVELAND r UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Programma Radio Schouwen-Duiveland Boek Joodse onderduikers Opening Storm Co Ons Zeeland 1927 Zeeland op CD-Rom De Kopeten Tuin SPORTSPONSOR L dé krant van schouwen - duiveland! Bestuur Culturele Vereniging Ouwerkerk wil vereniging nieuw leven inblazen met optreden Fake WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Het interieur van de nieuwe kledingzaak. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - „Echt goed uitpakken kunnen we pas wanneer over enkele maanden de hele nieuwe voor jaarscollectie binnen is. Dan doen we de opening van Storm Co nog eens dunnetjes over, compleet met een aantal spetterende aanbiedingen". Dat zegt Marjan Zirkzee, mede-eigenaresse en bedrijfsleid ster van Storm Co aan de Melkmarkt 10. Een nieu we zaak, gespecialiseerd in kleding voor jongeren van twaalf tot achttien jaar. ,,De bedoeling is, dat deze jongeren zich thuis voelen in onze winkel en hier de kle ding vinden die zij zoeken. Marjan Zirkzee en haar man Wouter runnen al vele jaren kinderkledingzaak La Boom, die naast het pand van Storm Co gevestigd is. ,,In de praktijk bleek dat ou dere kind,eren zich soms te groot voelden voor een win kel waar ook kleding voor baby's, peuters en kleuters te koop was. En we waren reeds langer van plan om het assortiment uit. te breiden met schoenen en accessoires als make-up, sieraden en hor loges. Maar daarvoor was de Advertentie bijna duizend foto's en vele honderden artikelen 24,90 nu in de boekhandel bockhandel en uitgeverij Gasthuisstraat 12-14 4461 JS Goes tel. 0113-231072 fax. 0113-214822 bestaande winkel te klein. Met Storm Co kunnen we al deze plannen verwezenlij ken. Het assortiment in La Boom is voortaan bestemd voor de kinderen tot 12 jaar, terwijl Storm Co daarop aansluit met een assortiment afgestemd op de jongeren van 12 tot 18. Net als in La Boom omvat het assortiment van Storm Có kwalitatief hoogwaardige kledingmer ken als O'Neill, Quicksilver, Fake, Rip Gurl, Salty Dog en een schoenencollectie van merken als Yellow Cab, Air- walk en Blackstone. „In de praktijk blijkt dat deze kle ding, die in aanschaf wat duurder is, veel langer mee gaat. Verder wordt door deze merken veel tijd en aandacht besteed aan nieuwe collec ties, die goed aansluiten op de smaak van de jongeren." Reeds lang voordat La Boom geopend werd maakte Mar jan Zirkzee zelf kinderkle ding die ze soms op bazars verkocht. Als de nieuwe winkel een beetje loopt wil ik ook weer eigen kinderkle ding gaan ontwerpen en kij ken of ik hiervoor een fabri kant kan vinden", onthult zij haar toekomstplannen. Behalve de collectie is ook de inrichting van Storm Co afgestemd op de doelgroep. „In de winkel wordt een aan tal eigentijdse muurschilde ringen aangebracht. Verder zijn we bezig om originele KLM-vliegtuigstoelen op de kop te tikken. We draaien ei gentijdse muziek en in de winkel staat een televisie toestel." 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Molfeïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten).- 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Mozaïk (herh.). 15.00/17,00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox, 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkidsjkinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). Evenals de andere jeugdteams van sportvereniging Renesse speelt het voetbalteam B2 in samenwerking met de zsc Scha- rendijke. Daarom hebben de leden van het team de naam van een sponsor uit Scharendijke op hun shirt. Het betreft duik centrum De Grevelingen, die de voetballers voorzag van een nieuwe out-fit. A dvertent i e Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA. ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19.00 KWART AAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97.00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102.00 JAAR abonnement met automatische afschrijving a ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194.00 ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr. Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek, Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie £Q| Antwoordnummer 124300 VB Zierikzee PRIJZENSHOP MIDDELBURG - Sinds kort is in Middelburg een filiaal gevestigd van de Prijzens- hop. Het gaat om een showroom waar sportvereni gingen, bedrijven, perso neelsverenigingen en andere organisaties terecht kunnen voor sportprijzen, medailles, bingoprijzen, kerst- en rela tiepakketten. Medewerkers van het bedrijf geven desge wenst informatie over de or ganisatie van een succesvolle bingo of bazar. De Prijzens- hop biedt verenigingen ook de mogelijkheid om via een stempelkaart te sparen voor gratis artikflen. Het bedrijf is onderdeel van een grotere groep Prijzenshopvestigin- gen, die gezamelijk inkoopt. Het bedrijf is bereikbaar via telefoonnummer 0184- 601772. REIKI KORTGENE - Reiki-Master Emmy Dijkhuizen houdt dinsdag 4 november een Rei ki informatieavond in Kort- gene. Reiki is het Japanse woord voor de universele le vensenergie. Wanneer de energiebalans in iemands li chaam is verstoord uit dit zich in gevoelens van onbe hagen of ziekte. Reiki is een natuurlijke geneeswijze met behulp waarvan het energie systeem in het lichaam in evenwicht gebracht wordt. De extra energie die dat ople vert kan worden gebruikt om het eigen lichaam en dat van en anderen te genezen. Ook worden in de cursus de handposities aangeleerd, waarmee men Reiki op ande ren kan overdragen.De bij eenkomst in Kortgene is in de Burgemeester van Citters- straat 1 en begint om 19.30 uur. Nadere informatie via telefoonnummer 0113- 301243. KLEURWEDSTRIJD BURGH-HAAMSTEDE Arthur den Haan (12) uit El- lemeet heeft in zijn leeftijds groep de kleurplaatwed- strijd van Museum de Burghse Schoole in Burgh- Haamstede gewonnen. Za terdag werden in bakkerij De Soete Suikerbol de prij zen uitgereikt. De Haan was een van de twee prijswin naars die afkomstig waren van Schouwen-Duiveland. Ulco Schoots uit Burgh was de andere. De overige win naars kwamen van buiten het eiland. Zij hebben schrif telijk bericht gekregen en mogen hun prijzen, over het algemeen boeken, afhalen. De kleurplaten waren ver krijgbaar bij de tentoonstel lingen 'Hazen en konijnen' en 'Vlinders' die dit jaar in het museum zijn gehouden. OUWERKERK - In het dorpshuis in Ouwerkerk treedt vrijdag 31 oktober de showgroep Fake op. Fa ke staat onder leiding van Joost Mee wezen en trekt overal volle zalen. Het optreden is een initiatief van het bestuur van de Culturele Vereniging Ouwer kerk en staat in het teken van een actie om de ver eniging nieuw leven in te blazen. Het bestuur wil de leiding van de vereniging overdragen aan een nieu we generatie. De bestuursleden Christel Steutel, Cees .Hendrikse en Jan Wanrooy beschouwen het optreden van Fake als een poging om de vereniging nieuw leven in te blazen. „Ouwerkerk heeft ongeveer zeshonderd inwoners. Zo'n 150 gezinnen zijn betalend lid van de Culturele Vereni ging." Ondanks dit grote aantal is het huidige bestuur van plan om op te stappen. Zij vindt dat het tijd wordt dat jonge mensen uit het dorp het estafettestokje overnemen. Beroep „Het zou zonde zijn wanneer de vereniging zou verdwij nen omdat wij stoppen met het bestuurswerk. Wij doen wij het werk al jaren, en daarom hopen wij dat een nieuwe generatie het van ons wil overnemen. Het optre den van Fake is daarom te vens een beroep op mensen die op een actieve wijze wil len laten zien dat ze cultureel Ouwerkerk een warm hart toedragen. Wij staan open voor elke suggestie en zijn graag bereid om onze opvol gers in te werken. Tevens ho pen wij met een goed gevulde zaal te laten zien dat in Ou werkerk en omgeving vol doende belangstelling be staat voor culturele activiteiten," aldus de be stuursleden. Showgroep Fake werd veer tien jaar geleden opgericht door Joost Meewezen en is vanaf het begin heel succes vol. De groep won onder pieer het Holland Colored Festival. Fake brengt een wervelende en komische show, waarbij ongeveer ze ven toneelspelers, met be hulp van een bandopname, in razend tempo parodieën, sketches en soms cabaretach tige toneelstukjes laten zien, die vooral betrekking heb ben op luchtige zaken uit de samenleving. Persiflage Sommige stukjes zijn niet langer dan enkele tientallen seconden, andere duren een aantal minuten. De inhoud ervan varieert van een paro die op de zanger Pavarotti tot een persiflage op een al gemeen bekende TV-recla- me. Volgens acteur en orga nisatorisch medewerker van Fake, Zeeg Kras, worden in het bijna twee uur durende programma bijna driehon derd verschillende kostuums gebruikt. „Dat geeft achter de coulis sen aanleiding tot hectische verkleedpartijen en stelt ho ge eisen aan de kleedsters en de kwaliteit van de kos tuums." Het programma dat Fake brengt is een aanrader voor iedereen die van lachen houdt. Het is zaterdag 31 ok tober mogelijk om in Ouwer kerk voor weinig geld een ge zelschap te zien optreden waarvoor imperssario's de deur platlopen. Volgens Zeeg Kras gaat het gezelschap niet in op hun aanbiedingen om dat de acteurs van Fake ac tief zijn uit hobby en dat ook zo willen houden. „Zij heb- Bestuur Culturele Vereniging Ouwerkerk: We hopen dat een nieuwe generatie het estafette stokje van ons wil overnemen, zodat de vereniging blijft bestaan. (Foto: Marieke Mandemaker) ben naast de showgroep alle maal een betaalde baan." Het avondvullend program ma voor jong en oud wordt na het optreden van Fake voortgezet met life muziek waarop de aanwezigen kun nen dansen en onder het ge not van *een hapje en een drankje gezellig samenzijn. „Een element dat altijd op ons programma volgt, want we vinden het jammer wan neer mensen na onze voor stelling het theater meteen verlaten. Ook al organiseert de Culturele Vereniging in dit geval de afsluiter, dat doet niets af aan het idee," aldus Zeeg Kras. De Culturele Vereniging Ou werkerk werd opgericht na de Watersnoodramp in 1953 en is dus al bijna 45 jaar ac tief. In die periode was de vereniging onder meer ver antwoordelijk voor de orga nisatie van vele populaire to neelavonden in het Dorpshuis en voor het Midzo- mernachtsfeest, dat - sinds kort door de plaatselijke ho reca is overgenomen. De ver eniging kan beschikken over een nieuw dorpshuis, voor zien van êen podium, kleed ruimte, licht- en geluidsin stallatie en bar met keuken, dat zeer geschikt is voor cul turele activiteiten. Ondanks haar zwanezang is het bestuur gematigd opti mistisch over het voortbe staan van de Culturele Ver eniging Ouwrkerk. Daarom doen Christel Steutel, Cees Hendrikse en Jan Wanrooy geen concrete uitspraken over het tijdstip waarop de vereniging mogelijk een zin kend schip zou kunnen wor den. Bespreken Omdat de zaal van het dorps huis ongeveer 120 zitplaatsen heeft, adviseeren de be stuursleden belangstellen den voor het optreden van Fake om vooraf een plaatsje te bespreken via telefoon nummer 642882. Dat geldt ook voor leden van de Culturele Vereniging, die vrije toegang hebben tot de voorstelling. Andere bezoe kers betalen een geringe toe gangsprijs, waarmee ze te vens lid kunnen worden van de vereniging. Behalve op een goed gevulde zaal hoopt het bestuur op mensen die zich willen inzetten voor de Culturele Vereniging, zodat duidelijk wordt dat deze voorziening kan blijven be staan. COLIJNSPLAAT - Tn veilige haven' is de titel van een boek over Joodse onderduikers in Colijnsplaat, dat werd geschreven door Gert Groenleer. Het boek wordt vrijdag 31 milie Groenleer aan de West- oktober om 10.30 uur offi- Achterweg. Bij die onder deel gepresenteerd in dorps- duik waren ook andere Colij- huis 'De Brug' in Colijns- ners betrokken. Ter gele plaat. Het gaat over de genheid van de presentatie Joodse familie Polak uit van het boek is in het dorps- Middelburg, die in de oorlog huis een kleine tentoonstel- ruim twee jaar zat onderge- ling over Noord-Beveland in doken in het huis van de fa- de Tweede Wereldoorlog. NOORDGOUWE - De nationale Opel Testdag en het Winterplan zijn twee activiteiten waarmee Opel- dealers voorkomen dat auto's van dit merk in de winterperiode gaan kampen met technische proble men. Op Schouwen-Duiveland kunnen Opelrijders terecht bij autobedrijf Akkerdaas BV in Noordgou- Daar wordt zaterdag 1 no vember van 8.00 tot 17.00 uur een Opel Testdag gehouden. Centraal daarbij staat de gratis 18-punten controle van de betreffende Opel. De ba sis van de controle zijn de elf wintergevoelige onderdelen van het koelsysteem. Als de ze in orde zijn of geconsta teerde gebreken hersteld, ontvangt de Opelrijder het Opel Winterplan certificaat voor een klein bedrag. Met dat certificaat komt de Opel rijder zonder (financië le) uitglijders de winter door. Tijdens de Nationale Opel Testdag worden nog ze ven andere onderdelen van de auto aan een nader onder zoek onderworpen, met na me waar het de veiligheid be treft. De Opel technici controleren het functioneren van verlichting, uitlaat, schokdempers, banden, rem men, koppeling, wisserbla- den en vloeistofniveaus. Tijdens de Nationale Testdag is het aantal Opelmodellen waarmee een proefrit kan worden gemaakt in de mees te Opel-autobedrijven flink uitgebreid. Bijvoorbeeld met de Astra in diverse aan trekkelijke uitvoeringen en de opvallend gelijnde Tigra. Op 1 november staan ook de gebruikte auto's extra mooi gepoetst en aantrekkelijk ge prijsd in de gebruikte wa gen-afdeling gereed voor een proefrit. Daarnaast heeft ie dere Opel dealer speciale ac cessoires aanbiedingen en wordt het nieuwste van het nieuwste op dat gebied gede monstreerd. Ogentest In samenwerking met opti- ciën Alex de Nie uit Burgh houdt Akkerdaas tijdens de Testdag ook een ogentest. Automobilisten kunnen daarbij gratis laten testen of hun ogen nog goed genoeg zijn om veilig auto te rijden. Tijdens de Nationale Opel Testdag wordt veel aandacht ge schonken aan Opel-modellen die worden aangeboden om te worden getest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3