Beloning vechtlust koploper Böhm luistert jarige club op Behandeling bebloede neus komt Zierikzee erg gelegen 'Ploeg van nu naar kunnen gepresteerd' Renesse houdt zich niet aan afspraken Dreischor ontbeert geluk tegen Vosmeer WIK-dames verspelen winst in slotseconden 4e klasse zondag 3e klasse zaterdag 6e klasse zondag 5e klasse zondag 6e klasse zondag MAANDAG 27 OKTOBER 1997 NR 26272 9 Gehandicapt Zierikzee in matige zvedstrijd langs lager geklasseerd Koewacht ZIERIKZEE - Nood breekt wetten. Totaal onwetend over hun voetbalverleden posteerde Zierikzee-trai- ner Bert Pentury in de thuiswedstrijd tegen Koe wacht Peter van Beverén als rechtsback en Martin de Jonge als man achter de spitsen. Nog nooit had den ze daar gestaan. Ze zullen het eenmalige optre den op die posities voor altijd heugen want Van Be- veren opende de score en De Jonge maakte de winnende treffer voor Zierikzee. Koewacht bleef derhalve met 3-2 beteuterd achter. „Het zal het geluk van de koploper wel geweest zijn," mopperde Koewacht-trainer Rudy Rietjens zondag na de partij, die in zijn ogen met een gelijkspel beter tot zijn recht was gekomen. Een beetje gelijk had hij wel, ge tuige de constante glimlach van Pentury toen hij de wed strijd analyseerde. Rietjens weer: „Als die bovenaan staan, hebben ze al veel ge luk gehad. Qua voetbal wa ren we een klasse sterker." Spijtig genoeg bevindt de 'echte' klasse zich op sport park Den Hogen Blok. Als Rietjens vandaag de krant openslaat, vloekt de trainer ongetwijfeld een keer na. Dan komt hij tot de conclusie dat Zierikzee al leen lijstaanvoerder in de vierde klasse A is omdat di recte concurrent Steen tegen Clinge twee kostbare punten liet liggen. Collega Pentury kan voorlopig niet stuk. Vakantie Zijn gok, om Van Bevereh en De Jonge op voor hen vreem de plaatsen te zetten, pakte heel goed uit. Veel keuzemo gelijkheden had hij trou wens niet. John van der Ha ve en Marco Jonker ontbraken vanwege vakan tie, Johan Heikamp had te weinig getraind om in aan merking te komen voor een basisplaats. Echter, aan trainen kwamen Van Beveren en De Jonge de afgelopen week nauwelijks toe. Last van respectievelijk de lies èn achilles beperkte de arbeid op de trainingsvel den van Zierikzee. Beiden werden toch vanaf het begin opgesteld en stelden Pentury niet teleur. De eerste helft van Zierik- zee-Koewacht was wel rond uit teleurstellend, om niet van dramatisch te spreken. Mark Evertse (links) zet één van zijn vele, maar niet altijd succesvolle acties in tijdens het duel met Koewacht. (Foto: Marijke Folkertsma) Hans de Haan, reporter van Radio Schouwen-Duiveland, had er evenmin weinig goeds voor over. „Het is niet om aan te zien," stuurde hij de ether in. Dat was ook zo. Pentury: „De eerste helft leek het wel op een vierde elftal van een veteranen- ploeg. Dat heb ik de jongens ook gezegd. Er zat geen snel heid in. Het was allerbelab berdst. Op één moment na. Rechts achter bij gelegenheid, Van Beveren dus, kon zijn aan vallende impulsen niet in be dwang houden, stoomde vlak voor rust opi-en kon ei genlijk zomaar naar het strafschopgebied van de Zeeuws-Vlamen lopen. Nie- mand pakte hem aan. Ach, dacht Van Beveren, laat ik nog een paar meter verder lo pen. Ach, dacht hij, laat ik maar eens schieten. En ach, het rollertje - meer was het niet - floepte in het netje, 1-0. Verdiend? Nee! Maar wel lekker. Ondanks de lage klassering van Koewacht, tot gisteren voorlaatste, bleek het wel te kunnen voetballen. Waar Zierikzee zich al een beetje zeker waande, sloeg Koe wacht in twee minuten toe. Eerst zoefde Danny Vlassen- rood langs de defensie en schoot hij in tweeën raak en daarna poeierde Peter van Grembergen via de korte hoek raak omdat Zierikzee na de gelijkmaker de weg kwijt was. Zo stond Zierik zee na een koud kwartier in de tweede helft plotseling achter. Blijdschap Lang duurde de blijdschap van Koewacht niet. Drie mi nuten verder mocht Robbert Roggeband op de linkerkant een vrije trap nemen. Hij stuurde de bal naar het straf schopgebied waar De Jonge duikend raak kopte, 2-2. In de tussentijd met het derde Zierikzeese doelpunt gebeur de er, zoals met veel perioden in deze slechte wedstrijd, hoegenaamd niets. Dat Zierikzee'meer dan een punt wilde, was evident. Goed storen van Jarno Ver meulen werd beloond. De middenvelder verstoorde de opbouw van Koewacht, ruk te op naar de achterlijn, waar de bal volgens de grensrech ter van Koewacht de krijts treep overschreed, en trok voor. Koewacht-aanvoerder Patrick Boone dacht de bal goed weg te werken. Hij zag tot zijn ontzetting dat De Jonge koel bleef in een war rige situatie voor het doel. Keurig punterde hij achter goalie Paul van de Vijver, 3-2. De tweevoudig scorer vond zich geen man van de wed strijd. „Ik stond toevallig twee keer op de goede plek," schoof hij de eer van zich af. Terecht, want die kwam de hele ploeg toe. „Het is een pluspunt voor de jongens dat ze niet hebben opgegeven," sprak een blije Pentury. „Ze hebben er toch alles aan ge daan om die drie punten te halen." Dat knokken deed Zierikzee op een positieve manier, zon der, zoals vorig seizoen vaak het geval was, gele of rode kaarten. Dat op zich is al een vooruitgang. In hoeverre Pentury hier een hand in heeft, kan pas aan het einde van het seizoen gezegd wor den. De eerste prijs van het seizoen, de periodetitel, ligt na gisteren in ieder geval voor het oprapen. Zierikzee - Koewacht 3-2 (1-0) - 41. Van Beveren 1-0, 56. Vlassenrood 1-1, 58. Van Gr embergen 1-2, 61. De Jonge 2- 2, 71. De Jonge 3-2, rode kaart: Boone (Koewacht, tweemaal geel), gele kaar ten: Vermeulen, R. Rogge- -band (Zierikzee), De Block (Koewacht), scheidsrechter: H. de Wolf (Drunen). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Van Beveren (46. Struijk), M. van der Schee, P. Roggeband, R. Roggeband, Hage, Van Oeveren, Vermeu len, Evertse, De Jonge, Lafe- ber (75. Mol). Trainer Tierie naar kaakchirurg KERKWERVE - De voetbaldames van WIK hebben afgelopen zaterdag tegen Woudrichem een zekere zege in de slotseconden uit handen gegeven. Het werd 3-3 op sportpark De Vospit in Kerkwerve. „We misten opgelegde kan sen die je niet mag missen," deed Anja Stouten namens trainer Peter Tierie, die van wege een kaakontsteking ontbrak en hiervoor naar de chirurg moet, het woord. Stouten zelf bleef aan de kant met een gescheurde en kelband. „We hadden moe ten winnen," baalde de 'coach' een beetje na. De openingsfase was voor Woudrichem, pas halverwe ge de eerste helft speelde de thuisploeg beter en drukte dit met een raak geschoten vrije trap van Bianca Kloet uit. Nadat Woudrichem ge lijk maakte, scoorde Veroni ca Berrevoets en werd gelijk tijdig gevloerd. De scheidsrechter besloot dat het doelpunt niet telde, een strafschop kwam er als troost. Rianne Hart bleef koel. Bij een 3-2 voorsprong, beide teams hadden in de tus sentijd eenmaal gescoord, kreeg WIK goede kansen de wedstrijd naar zich toe te trekken. Omdat WIK faalde kreeg Woudrichem een laat ste kans. En die benutte het - een rommelige situatie voor de goal van Petra Dugardein - in de slotseconden. WIK - Woudrichem 3-3 (1-0) - 30. B. Kloet 1-0, 60. 1-1,69. R. Hart 2-1 (penalty), 76. 2-2, 80. Vaane 3-2, 90. 3-3, scheids rechter: J. Groeneveld (Kerkwerve). Opstelling WIK: Dugardein, Van der Meer, R. Hart, B. Kloet, S. Kloet, M. Hart, Ber revoets, Y. van Beveren, Wit tenberg (46. Vaane), De Vlie ger, Berrevoets, Van Grunsven. Feest schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - Schaakdier Hans Böhm, ook be kend als panellid van het tv-program ma Ook dat nog, is zaterdag 22 november aanwezig bij de vie ring van de 85ste verjaardag van schaakvereni ging Zierikzee. In het kader van de viering organiseert de club een groots opgezette schaaksi- multaan. Dit toernooi, waar meerdere spelers het opnemen tegen dezelfde op ponent, Böhm dus, begint om twee uur in het gebouw van Driekleur Makelaars. Burgemeester J. Assel- bergs verricht de openings zet. De schaakvereniging ziet het evenement verder als een bevordering van de schaaksport in zijn alge meenheid en om de jeugd op Schouwen-Duiveland in aanraking te laten komen met de denksport. Boven dien is het simultaanscha- ken een mooie gelegenheid eens tegen een Nederlandse schaakmeester te spelen. Badmintonners behalen eerste overwinning van seizoen op landelijk niveau ZIERIKZEE - Het aantrekken van Rogier Crusio is een gouden greep van badmintontrainer William van der Maas. Dankzij drie zeges (in single en twee dubbels) droeg de zestienjarige nieuweling in grote mate bij aan de eerste seizoenszege van BC Zierik zee in de vijfde landelijke divisie. Na twee spannen de slotpartijen werden afgelopen zaterdag bij 5-3 te gen Delft de handen geschud. De overwinning was, zoals ze dat noemen, broodnodig. Zo wel Zierikzee als Delft beho ren tot de vier zwakkere broeders uit de poule. Het andere viertal gaat om het kampioenschap strijden, dat is nu al zeker. Om niet te de graderen moest BC Zierikzee afgelopen weekeinde in sporthal Onderdak twee punten halen om het seizoen niet voortijdig vaarwel te zeggen. Een punt, waar Zierikzee te gen Delft minimaal toe in staat moest worden geacht, vond Ouwerkerker Van der Maas eigenlijk niets. „Dan wordt het woensdag wer ken.' En met werken bedoel de de coach niet keihard trainen met flinke zweet druppels, maar het koppie van boven fris zien te hou den. Oppeppen dus. Overleven Eén ding is zeker: Van der Maas kan over twee dagen een groep tegemoet zien die ervoer te kunnen winnen. De enige remedie voor een spor ter om te overleven. Om te gaan voor het doel, in het ge val van de Zierikzeese bad- mintonploeg: een langer ver blijf op landelijk niveau dan een seizoen. Maar oef, wat had het weinig gescheeld of Van der Maas had de boel inderdaad frisse hersenen moeten geven. Het damesdubbel, gevormd door Mirelle van der Have en Jo- landa van Groningen, had kansen om meer van de wed strijd te maken dan het tot standgekomen verlies in twee games. Net nu het he- rendubbel (Crusio en Frans' Koopman) zo fraai van Delft had gewonnen. De verliespartij van de da mes toonde aan hoe stil het in een grote sporthal als Onder dak kan zijn. Stilte voor de storm? Niemand durfde iets te zeggen. Laat staan een troostend woord tót Van der Have en Van Groningen te richten. Het tweetal baalde zichtbaar en voelbaar, hun kerend naar revanche. Het gemengd dubbel werd er voor aangegrepen. Van dei- Have dubbelde met Crusi&, Van Groningen had Verloo aan haar zijde. Het scorever loop van beide mixen hield bijna gelijke tred met el kaar. In beide gevallen pakte Delft de eerste game en knokte de thuisploeg zich te rug door de tweede game te veroveren. De wedstrijden groeiden in de derde game naar een abso lute apotheose. Op hetzelfde moment stond het op de twee naast elkaar gelegen banen 8-8. Trainer Van der Maas kon niets anders doen dan lijdzaam toe te kijken, we tende dat winst en verlies, en dus de toekomst van BC Zie rikzee, nu wel heel dicht bij elkaar lagen. Van der Have en Crusio scoorden zeven punten op rij en waren dus verantwoordelijk voor mini maal een puntendeling. Noodlot Met Van Groningen en Ver loo dreigde het erg fout te gaan. Het geluk voor hen en het noodlot voor Delft sloeg toe op 11-14 voor Delft. Jerry Sleebos werd door het racket van zijn partner, Judith Hee- rink, op de bovenkant van zijn neus geraakt. Het bloed de, maar om op zo'n cruciale fase doodleuk de baan af te stappen en vragen waar de wc is, is je eigen doodvonnis tekenen. Van der Maas drong er bij zijn spelers op aan te blijven slaan en niet aan de kant te gaan kwekken zoals de tegenstander wel deed. Bij terugkomst uit de kleed kamer was Delft letterlijk en figuurlijk van slag. Ze maak ten geen punt meer, BC Zie rikzee des te meer en won met 17-14. De gtilte in de hal had plaats gemaakt voor joe lende geluiden die tegen het dak echoden. Karakteristieken BC Zierikzee - Delft 5-3 - R. Crusio-R. Poot 3-15 15-5 15-1, A. Verloo-M. Sleebos 15-12 13-15 7-15, J. van Groningen- J. Heerdink 11-2 11-4, Van der Have-M. Zeegers 8-1111-8 2-11, Koopman/Crusio-Slee- bos/Sleebos 15-5 17-14, Van der Have/Van Groningen- Heerdink/Zeegers 6-15 1-15, Verloo/Van Groningen-Slee- bós/Heerdink 17-18 15-5 17- 14, Crusio/Van der Have- Poot/Zeegers 13-18 15-11 15-8. Overige uitslagen: Zierikzee 3-Kats 4 3-5, Zierikzee 4-BC den Ossaert 1-7, Zierikzee 5- Pluumpje 3-5. De nieuwe aanwinst van BC Zierikzee bewees in zijn tweede competitiewedstrijd zijn waarde met drie zeges in evenveel wedstrijden. (Foto: Marijke Folkertsma Ouwerkerk eitje voor Nieuw-Borgvliet OUWERKERK - Trainer-speler Jakkoo Brouwer van Ouwerkerk hoopte in de wedstrijd tegen Nieuw-Borgvliet voor rust geen goals tegen te krij gen. Het werden er twee, na rust drie en Ouwerkerk één. Dus stond er gisteren 1-5 op het scorebord van sportpark 't Eultje. Al wekenlang vecht Ouwer kerk voornamelijk tegen zichzelf. Blessures en absen tie van belangrijke voetbal lers - zondag ontbraken Jouri Pankow, Marcel Oostdijk, Erwin van der Maas, Jacky Kenters, William Remeeus en Olivier Verwest - nekken de ploeg wekelijks. Een mid- denmootplaats is tegenwoor dig het hoogst haalbare. „De ploeg van nu heeft naar kunnen gepresteerd," vertel de Brouwer na het duel met de nummer drie uit de stand. „Ons voetbalintellect is te gering. We kunnen onze con clusies trekken. Dit is een stapje te hoog." Vanaf vol gende week wcfrdt de werke lijke waarde van Ouwerkerk duidelijk als de tegenstander niet uit de top vier van de ranglijst komt.' Lang stilstaan bij de wed strijd van gisteren wilde Brouwer niet, op het loven van Barry Mannie na. „Hij sprong er echt uit, maar komt tactisch veel te kort." Zoals heel Ouwerkerk op dit moment. Ouwerkerk - Nieuw-Borg vliet 1-5 (0-2)- 25. 0-1, 37. 0-2, 55. 0-3, 60. 0-4, 65. Boogerd 1-4, 84. 1-5, scheidsrechter: E. de Kok. Opstelling Ouwerkerk: P. Dalebout, Van Marle (46. Westerink), Van de Vlies, Boogerd, Begemann, M. Da lebout, Hillebrand, Brou wer, Mannie, Hage, Schoen- maekers (46. Van Dongen). Pleune stapt van veld af MIDDELBURG - Het niet strikt volgen van ge maakte afspraken heeft Renesse gisteren tegen Zee- landia, de nummer twee op de stand, de kop gekost. De formatie van trainer Nico Kind verloor met 2-0. De coach uit Burgh-Haam- stede schuwde er niet voor namen te namen. Niet dat ze de hoofdschuldigen van de nederlaag waren, maar Gui- do Willemse en Jan Pleune hielden zich niet aan hun ta ken. Zé liepen naar de zin van Kind te veel met de bal, terwijl afspelen vaak een veel beter optie is. „Willemse en Pleune zaten niet goed in hun vel," consta teerde de oefenmeester. Dat kan gebeuren. Hetgeen Pleu ne na de eerste tegengoal flikte, kon niet door de beu gel. Zonder op het oog enige aanleiding stapte de verdedi ger van het veld af. Kind: ,,Ik vroeg wat er was, maar hij zei niets." Ook de waterzak kreeg een trap van Pleune. Kind accepteert het gedrag niet en.gaat met Pleune deze week een babbeltje maken. Kind hoorde al van Pleune dat hij het zaterdagnacht laat had gemaakt. Om nog iets van de wedstrijd te ma ken ging Kind na het eerste doelpunt van Zeelandia ach terin één op één spelen. De thuisploeg profiteerde al na vijf minuten van de nieuwe situatie. Renesse had in de eerste helft kansen te over om te scoren. Achtereenvol gens misten Clement Rijn berg, Jaap Boerma en Peter Moerland het juiste doel. Kind: „Zo makkelijk als ze er vorige week ingingen, zo moeilijk ging het vandaag." Zeelandia - Renesse 2-0 - 65. 1-0, 80. 2-0, gele kaart: Van der Stolpe, Kooman (Renes se), scheidsrechter: C. Wisse. Opstelling Renesse: Ver boom, Van der Stolpe, Wil lemse, Hoogerhuis, Canters, Pleune (66. Kooman), Tak, Boerma (46. Steenbakker), Rijnberg, Moerland, Bakker. Rode kaart voor Tiggelman DREISCHOR - „De wedstrijd ging tweemaal 45 mi nuten gelijk op. Een puntendeling zou de krachts verhoudingen op het veld beter hebben weergege ven. Het beetje geluk dat je als ploeg in de onderste regionen nodig hebt, laat je dan soms in de steek," vertelde Dreischor-trainer Toine Tiggelman. Na een vroeg tegendoelpunt in de tiende minuut scoorde Lucien Vroegh drie minuten later met een lob de mooiste Dreischor-goal. Met van ach teren uit opgebouwd voetbal begon Dreischor te drukken, maar antwoordde Vosmeer met de counter, 1-2. Hoewel de thuisploeg voor de thee twee kansen liet liggen, was er nog niets verloren. Al in de eerste minuut na rust kwam Vosmeer op 1-3. „Dan wordt het moeilijker. Je moet dan hopen dat zo'n tegenvaller niet aan het ver trouwen gaat knagen." Dat gebeurde niet en Dreischor vocht terug tot 2-3 dankzij Bayunga Tekadiamona. Na gewisseld te hebben nam Dreischor het initiatief weer. Toch bleef Vosmeer met de vierde treffer de toon zetten. Drie minuten later moest Ja- mie Tiggelman het veld met een rode kaart verlaten we gens 'duwen van tegenstan der na het fluitsignaal'. „En dan sta je met tien man en kun je het met zo'n stand op het bord wel vergeten," con cludeerde een teleurgestelde Dreischor-trainer. Uit een onmogelijke hoek maakte Vosmeer 2-5. Dus maakt Vo smeer in de 77e minuut uit een onmogelijke hoek 2-5. Vroegh verzachtte het leed van zijn ploeg met prachtig doelpunt. Dreischor - Vosmeer 3-5 (1-2) - 17. Moermans 0-1, 20. Vroegh 1-1, 35. Vroegop 1-2, 46. Vos hol 1-3, 58. Tekadiamona 2-3, 62. Vroegop 2-4, 77. Vroegop 2-5, 87. Vroegh 3-5, rode kaart: Tiggelman (Drei schor), scheidsrechter: Hoog- huis. Opstelling Dreischor: Ver west, L. van de Helm, Van der Linde, Pankow (58. J. Verwest), De Jonge, S. Uyl (58. Berrevoets), F. van de Helm, Van den Bos. Tiggel man, Vroegh, Tekadiamona. PAARDENSPORT MONTERREY (ANP) - Jos Lansink is zondag als tweede geëindigd in de Grote Prijs van het concours hippique in Monterrey, Mexico. De Ne derlander verdiende met zijn prestatie 200.000 gulden. De hoofdprijs, van 280.000 gul den, ging naar de Oostenrij ker Hugo Simon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9