'De pech van de onderste' Trainer Van Poortvliet: 'WIK komt aanvallend nog tekort' Keurig gelijkspel voor geplaagd DFS SKNWK houdt vorm van bekerstunt vast Endepoel plaaggeest voor Brouwershaven Doelmannen spelen hoofdrol in duel tussen Bruse Boys en Dauwendaele, 2-3 2e klasse zaterdag Wedstrijd tegen Rillandia tijdelijk gestaakt vanwege problemen niet grensrechter. 3e klasse zaterdag MOC'17 maat te groot voor Zonnemaire Seizoen misschien nog interessant' 2e klasse zaterdag Potappel mist passievol voetbal 3e klasse zaterdag 4e klasse zaterdag MAANDAG 27 OKTOBER 1997 NR 26272 BRUINISSE - Bijna één helft lang lag het duel tus sen Bruse Boys en Dauwendaele (2-3) stil. Niet van wege wanordelijkheden of andere toestanden, maar omdat Julio Fagundez van Dauwendaele in een 'on schuldig' duel om de bal met Bruse Boys-speler John van Dijke een beenbreuk opliep. De zeven mi nuten die resteerden, werden pas na 35 minuten vol- gemaakt. En toen was iedereen al lang vergeten dat Bruse Boys afgelopen zaterdag de koploper uit de tweede klasse E ta grazen had kunen nemen. Als Bruse Boys de eerste vijf minuten van de wedstrijd maar een klein beetje venij niger was geweest, had het zonder meer drie keer kun nen scoren. Het werd er slechts ééntje. Aan 'als' en 'had' heeft Bruse Boys niets, net als de doelman. Jacob Muller voelde zich niet thuis in zijn domein. De ervaren doelman liet zich door twee inzetten van de Middelburgse tegenstander lelijk te kijk zetten. Genoeg reden voor trainer Alexan der van Keulen de goalie na de pauze in de kleedkamer achter te laten. De oefen- meester uit Kloetinge wens te echter geen uitspraken omtrent Muller te doen. ,,Geen commentaar." Op de vraag of de fouten van Mul ler Van Keulen tot een wissel besloten, keek hij veelbete kenend maar zweeg hij weer. Lege handen Over de wedstrijd wilde Van Keulen wel praten. „We heb ben Dauwen daele bij vlagen wegge speeld, maar je staat toch met lege handen. Dat is het geluk van de bovenste en de pech van de onderste." Met het gegeven dat Bruse Boys het thuispubliek weer teleur stelde, kon de coach weinig. „Dat is het fabeltje dat jullie er van ma ken. Het is weer een neder laag. Dat doet toch weer zeer." Ondanks de slechte notering op de stand (in de buurt van degradatie, red.) heeft Van Keulen het gevoel. dat 'het' vanzelf komt. „Al leen het moet niet; te lang gaan duren. Dan roep je het over jezelf af." Dauwendaele-collega Gert Booy beseft in Bruinisse goed weg te zijn gekomen. „We zijn een gelukkige win naar. Dat is duidelijk," sprak hij toen Fagundez op het veld lag, wachtend op een ambulance die hem naar het ziekenhuis zou vervoeren. „De hele goede kansen wa ren voor Bruse Boys. Of die voor de thuisploeg wa ren. Van drie goede kansen in de eerste vijf minuten vloog er letterlijk één in. Middenvelder Peter Willem- se ving een afgeslagen bal na een Bruse corner op en be dacht zich geen seconde. Met een fabelachtig schot gaf hij alles en iedereen het nakij ken. De bal zweefde vanaf dertig meter wonderschoon in de rechterwinkelhaak, 1-0. Een minuut later had de thuisploeg de wedstrijd kun nen beslissen. Zowel Jacob van den Berge als Erik Bleiji zagen hun inzet door Ramon Telussa, de doelman van Dauwendaele, gekeerd. Te lussa keepte niet goed, doel treffend echter wel. Zijn cap riolen werden niet bestraft. Dat kon van colllega Muller allerminst gezegd worden. Communicatie Bij de eerste Middelburgse gelijkmaker kwam hij op een voorzet van Marcel Ast- roh onnodig uit de doelmond waardoor de communicatie met zijn verdedigers misliep. Muller tastte mis en Robin van de Velde scoorde kop pend raak, 1-1. Zestig secon den verder stond Bruse Boys weer voor omdat Jacob van den Berge een strafschop zeer vakkundig nam. De strafschop kwam de thuis ploeg toe omdat het stand been van Bleiji in het beruch te gebied onderuit wérd gehaald. Dauwendaele zou geen kop loper zijn als het niet liet zien op die positie thuis te horen. Anders win je in de vreemde tweede klasse E niet vier keer in zes wedstrijden. An derzijds zou Bruse Boys geen Bruse Boys zijn juist tegen de beste ploeg van dit mo ment een stuntje uit te halen. Hetwerd het tegenoverge stelde: gestuntel. Muller stond te ver uit zijn doel - er waren genoeg verdedigers voor hem - toen Astroh fraai lobde over de zaterdag onfor tuinlijke sluitpost, 2-2. Voor de pauze beoordeelde hij een voorzet van Dauwen daele ook foutief. Fagundez, die later zijn been brak, pres teerde het van een meter de bal tegen de lat te krijgen. Aan de andere kant mikte Tonnie van de Berge, ook voor rust, na een solo-actie op de paal. Het derde en winnende doel punt, nadat Jacob van den Berge de derde Bruse treffer vergat in te schieten, leek op de tweede, zij het dat Bert Lagendijk, de tweede doel man, onder de lat door Van Keulen was gezet. De inval ler werd gelijk aan Muller door een boogbal verrast, 2-3 in de 75e minuut door Robert Griep. Ruim tien minuten voor het einde probeerde Fagundez hetzelfde. Zijn inzet ging over Lagendijk heen, die in zijn rug zag dat Wilco Hanzen de bal van de doellijn haalde. Fagundez drukte wat later de stempel op de wedstrijd. Na het voor hem fatale duel had de wedstrijd niets meer te bieden. Wat restte was verdriet om Fagundez. De voetballer van Dauwendaele brak voor de tweede keer in twee jaar zijn onderbeen. Toen liep hij een dubbele beenbreuk op. Even was er sprake van dat de wedstrijd definitief afgebla zen werd. Scheidsrechter Meertens zag de officiële re gels door de vingers en floot af voor de laatste zeven mi nuten. Hij, Bruse Boys en Dauwendaele voelden er weinig voor voor zeven mi nuten terug te komen. Dat was een juiste beslissing. Bruse Boys - Dauwendaele 2-3 (2-2) - 4. Willemse 1-0, 22. Van de Velde 1-1, 23. J. van den Berge 2-1 (penalty), 39. Astroh 2-2, 75. Griep 2-3, gele kaart: Van Dongen (Dauwen daele) scheidsrechter: T. Meertens (Zaamslag) Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Van Dijke, W. van den Ouden, Hanzen, Benard, Th. van den Berge (58. R. van den Ouden), Avdic, T. van den Berge, E. Bleiji (67. Stouten), P. Willemse, J. van den Ber ge. Muyo Avdic van Bruse Boys houdt zich bezig met een hoogstandje, zijn spel tegen Dauwendaele was allerminst hoogstaand. (Foto: Marijke Folkertsma)' Richard Stouten (met bal) is op zoek naar een doorgang in de defensie van Rillandia. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - „We hebben zeker iets goed te ma ken," sprak WIK-trainer Peter van Poortvliet dui delijk taal voorafgaande aan de wedstrijd tegen Ril landia, refererend aan de competitievernedering (8-0) in Klundert. Maar helaas voor de oefenmeester uit Sint Annaland werd er in de revanchepot tegen de huidige nummer twee weliswaar beter gevoet bald, maar niet gewonnen. Zijn formatie blijft na bet 2-3 thuisverlies in de kelder van de derde klasse B bivakkeren. De zesde seizoensnederlaag van WIK tegen het hoogge- klasseerde Rillandia was ze ker niet het meest opmerke lijke zaterdag op sportpark De Vospit. Nee, dat was eer der dat curieuze moment in de 42e minuut waarin scheidsrechter Van der Walt prompt de wedstrijd staakte na het wegsturen van Rillan dia grensrechter Toon Verha gen. Dit nadat WIK-reehter- spits Richard Stouten, al dan niet in buitenspelpositie, voorde 1-1 aantekende. Met name Verhagen ontstak na het dubieuze doelpunt in razernij. Er stonden zeker twee man van WIK buiten spel, brieste de vlaggetjes man scheidsrechter Van der Walt toe. De Haagse leids man ging hierop verhaal ha len bij Verhagen en toonde na onenigheid in eerste in stantie geel. Want met in gang van dit nieuwe seizoen kunnen grensrechters ook gele en rode prenten krijgen, zo luiden nieuwe regels bij de KNVB. Verhagen dacht op dat moment van niet, vol hardde zijn tirade, stond bin nen de lijnen de scheids op de lip en kreeg voor zijn onge wenste intimiteit rood van Van der Walt. Waarop hij prompt op zijn fluitje blies en richting de kleedkamer wandèlde. Van der Walt staakte het tot dan toe pitti ge maar niet onsportieve du el. Bezinken „Het was beter om een af koelingsperiode in te Jas sen," zei de fluitist na afloop. „Het was nog drie minuten tot de rust. Na overleg met beide trainers en aanvoer ders hebben we besloten om gelijk maar te gaan rusten. Dan kun je het voorgaande even laten bezinken. Anders was het misschien volledig geëscaleerd." Van der Walt zelf twijfelde geen moment bij de buiten- spelval. „Zowel de doelpun tenmaker als de laatste man had ik in beeld en ik hoorde de bal achter me wegkletsen. Met de grensrechters had ik vooraf afgesproken om bij twijfel aan hun kant met de vlag omhoog te blijven staan. Gewoon rustig over leggen. Maar deze man begon ineens te schreeuwen waarop ik hem geel gaf. Maar hij bleef doorgaan, begon zelfs met geslachtsdelen te 'gooi en', en dat neem ik niet. Dit ga ik zeker melden aan de bond." De weggezonden Verhagen, zelf oud-scheidsrechter en rapporteur bij het scheids- rechtersgilde, was zich van geen kwaad bewust. „Ik vroeg hem alleen of hij (scheidsrechter Van .der Walt, red.) zich ook aan de af spraken wilde houden. Zoals afgesproken bleef ik met de vlag omhoog blijven staan. Nou, er stonden er twee ze ker drie meter buitenspel. Daarop schreeuwde ik wel tegen hem, maar ik heb hem niet uitgescholden. Ik leefde gewoon mee met de club." Hoe het ook zij, Rillandia- voorzitter Gerardus Koster nam na de pauze de vlagge- stok ter hand, na een eerste helft waarin de bezoekers fu rieus begonnen. In de eerste tien minuten kwam WIK er geenszins aan te pas. Rillan dia speelde agressief op de bal en was er duidelijk op uit om 'de kwetsbare' ploeg uit Kerkwerve een onherstelba re vroege slag toe te brengen. Want de vorig jaar uit de tweede klasse gedegradeer de ploeg «gaat dit seizoen maar voor één ding en dat is voor de titel. „We wilden hier vlug klaar zijn," zei trai ner Joost van de Griek. Kunst- en vliegwerk Maar nadat WIK de eerste tien minuten met het nodige kunst- en vliegwerk over leefde - overigens zonder gro te kansen weg te geven - mocht Rillandia op haar beurt niet klagen dat de nul behouden, bleef. Kees Ver west en Erik-Jan Kort, inval ler voor de na vier minuten uitgevallen Dennis Lasar (kuit), kwamen binnen een tijdsbestek van enkele minu ten oog in oog met keeper Al- win van Dongen te staan die in beide gevallen knap red de. Even later opende Rillan dia de score. Een geslepen passje van Edwin Moens was genoeg om Jan Straten in stelling te brengen, 0-1. Na de resterende drie minu ten van het eerste bedrijf, waarin Moens namens Ril- landia nog even het hout werk teisterde, bleef WIK in aardige tred met de Beve- landse formatie. Keer op keer strandde de offensieve bedoelingen van Rillandia op stug verdedigerswei'k van de Kerkwerfse defensie. Een kwartier voor tijd was de eerste de beste kans voor Ril landia echter raak. De door schuivende laatste man Frans Hagenbeek brak door op links en bediende Edwin in de Wey op maat, 1-2. Anders dan tegen KPundert toonde WIK nu wel de be reidheid de mouwen op te stropen en ging met de moed der wanhoop op jacht naar de gelijkmaker. Laatste man Edwin Ganzeman en voor stopper Patrick de Broekert schoven om beurten in, maar dat bracht tegelijkertijd risi co's met zich mee. Arjan Koopmans maakte twee mi nuten voor tijd uit een nijdi ge counter namens Rillandia de beslissende 1-3. Invaller Wilfried Nelissen maakte in blessuretijd weliswaar nog 2-3 maar het mocht niet ba ten. WIK blijft vooralsnog in de hoek waar de klappen val len. „De gelukkigste heeft ge wonnen," stelde WIK-coach Peter van Poortvliet nader hand bitter vast. „In de eer ste tweede helft staan we twee keer alleen voor de goal en schiet je er geen één in. Anders speel je een heel an dere wedstrijd. WIK zit aan vallend in de problemen. En op Lasar en Theo Wittenberg hoef ik voorlopig niet te re kenen. Niettemin ben ik blij dat de jongens het na de ze perd tegen Klundert zo goed hebben opgepakt. Dat is ten- miste nog een lichtpunt je. WIK - Rillandia 2-3 (1-1) - 26. Straten 0-1, 42. Stouten 1-1, 76, In de Wey 1-2, 88. Koop- mans 2-2, 90. Nelissen 2-3, ge le kaarten: Hagenbeek, Nuij- ers (Rillandia), Verhage en Nelissen (WIK), scheidsrech ter: Van der Walt (Den Haag). Opstelling WIK: Hendrikse, De Broekert, E. Ganzeman, Van de Hoek (60. Nelissen), De Vlieger, M. Ganzeman, Verwest, Verhage, Lasar (4. Kort), Stouten BERGEN OP ZOOM - Zonne maire moest zondag naar koploper MOC'i7 uit Bergen op Zoom. De Schouwen-Dui- velandse club verloor gena deloos met 7-1 tegen een soe pel spelend MOC. Trainer Wim Kommer was na afloop realistisch in zijn commentaar. „Die mannen waren voor ons gewoon een maatje te groot. Technisch waren ze een slagje beter. Het was aan ons om de neder laag zo klein mogelijk te hou den." Gezien het grote overwicht van MOC is Zonnemaire door vooral goed keeperswerk in die opzet geslaagd. Bij rust was de stand 1-5. De enige treffer die Zonnemaire scoor de, kwam op naam van Mat- thijs van Vulpen. Kommer uitte zich lovend over de te genstander en optimistisch over de eigen manschappen. MOC is de beste ploeg uit de afdeling. Over onze eigen toekomst blijf ik optimis tisch. We moeten nu eenmaal roeien met de riemen die we hebben. En dat doen we met een leuke groep die het on derling goed met elkaar kan vinden. De punten komen dan vanzelf." Opstelling Zonnemaire: Goe man. Schenk, M. de Vlieger, Van Houdt, Stoel, E. de Vlie ger, Van Ast, Hart, Van Leer- sum, Van Vulpen. MIDDELBURG - SKNWK heeft na de bekerstunt te gen Kloetinge zaterdag opnieuw bewezen in goede vorm te steken. Dankzij een 1-3 overwinning bij het een plaats hoger geklasseerde en 'goed voetballen de' Middelburg meldt de Nieuwerkerkse promoven dus zich bij de kopgroep in de tweede klasse E. Trainer Cees Willemse: „Nu nog alleen nog tegen fysieke ploegen winnen. Dan kan het dit seizoen misschien nog in teressant worden." Voorlopig schaart SKNWK zich op een gedeelde vijfde plaats, samen met Middel burg. De zaterdagafdeling van Middelburg begon op sportpark De Nadorst wat fanatieker aan het duel wat resulteerde in een doelpunt van Ronald Melaard voor Middelburg na achttien mi nuten. Met een schitterend af standsschot vanaf de zijkant tekende Erwin Theunisse na een half uur voor de gelijk maker. Vanaf dat moment herpakte SKNWK zich en kon steeds beter tegengas ge ven aan de gastheren. „Het was een duel tussen twee goed voetballende ploegen. We waren daarna gewoon wat effectiever." Peter van der Cingel zorgde een kwartier na de thee voor de 1-2, door uit een corner in een keer te scoren. Na die treffer ging Middelburg ach terin één op één spelen en poogde alles op alles zettend SKNWK-keeper Ronnie Janson te verschalken, maar- de stand-in voor de absente- Leon Quik gaf geen krimp. Wilco de Valk wist op zijn beurt wel raad met de ontstar v ne ruimte en zorgde kort voor tijd voor de beslissende 1-3. Willemse, content met het huidige spel, blijft on danks de huidige plaats in de subtop op zijn hoede. „Vol gende week wacht Kruinin- gen, een echte fysieke ploeg. Dat is een nieuwe test om te zien waar we staan." Middelburg - SKNWK 1-3 (1-1) - 18. Melaard 1-0, 30. Theunisse 1-1 64. Van der- Cingel 1-2, De Valk 1-3, scheidsrechter: E. Rijnders. Opstelling SKNWK: Janson, Kikstra, R. de Bruine, Neele, Van Marle, Padmos, J. de Bi-uine, Van der Cingel, De Valk, Theunisse, M. Flik- weert (60. S. Flikweert). BROUWERSHAVEN - Pim Potappel werd er zater dag op sportpark Onder de Molen bijkans moede loos van. Zijn formatie toonde in de wedstrijden te gen koploper Kogelvangers en in de bekerthriller tegen Bruse Boys goed en passievol voetbal. Daar was in het thuisduel met Klundert (2-3) weinig van terug te zien. Potappel: „Als de competitie op het spel staat dan lijken ze te verkrampen." i Vooral de eerste helft was van Brouwershaven-zijde van een bedenkelijk niveau, zei Potappel. „We hadden eenvoudig weg te weinig be zieling. Hoe dat kan? Dat is mij een groot vraagteken." Over wat fout ging bij het eerste Klundert-doelpunt hoefde de Tholense oegen- meester niet lang na te den ken. Het 'kadootje' - keeper Van Mourik kwam veel te snel uit zijn doel - was een kolfje naar de hand van Klundert-spits Endepoel, 0-1 na 25 minuten speeltijd. Tien minuten later zorgde Ende poel, in het voorgaande duel met WIK viermaal succesvol, voor de 0-2 ruststand. Na rust herpakte Brouwers haven zich en kwam via Rene Dalebout na een uur terug na 1-2. Met nog een kwart wed strijd kwam Remy Lievense vanaf zijn werk aansnellen en zorgde koud in het veld voor de assist op André Goudzwaard, die beide pro movendi uit de vierde klasse weer op gelijke hoogte bracht. Op dat moment leek Brouwershaven alsnog Klundert op de pijnbank te leggen, tot het moment dat Endepoel het pleit voor de thuisploeg beslechtte, 2-3. De laatste klap van de veelsco- rende spits kwam Bi-ouwers- haven niet meer te boven. De formatie blijft voorlaatste, met twee punten uit zeven duels. Potappel: „Het wordt tijd dat we weer eens win nen." Brouwershaven - Klundert 2-3 (0-2) - 25. Endepoel 0-1, 34. Endepoel l-l60. Dalebout 1-2, 65. Goudzwaard. 2-2, 78. Endepoel 2-3, scheidsrechter; P. van Geel (Nieuw-Vosse- meer). Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Hartog (64. Lie vense), C. van Splunder, P. Kristalijn, Quist, Dalebout, M. Kristelijn, C. Kraaijen-. brink, Dekker, Smits, Goud zwaard. BURGH-HAAMSTEDE - „We hebben verschrikke lijk gezwijnd," sprak de trainer van Krabbendijke tot DFS-collega Kees Joosse. Een beter compliment kon de ploeg uit Burgh-Haamstcde zaterdag niet krijgen na het 1-1 gelijkspel tegen de nummer twee. Joosse was na een roerige week, waarin veel met en over elkaar werd gesproken, zeer content over de presta ties van zijn elftal. „We heb ben heel de wedstrijd gedo mineerd. In de tweede helft waren we zelfs oppermach tig." Anco van der Linde drukte het overwicht voor de thuis ploeg uit met zijn vierde sei zoenstreffer in de 33e mi nuut. Een schot op de lat, vlak voor rust, was het enige wapenfeit van Krabbendijke in de eerste periode. Net na de pauze mikte Van der Lin de op de paal. Krabbendijke kwam onverdiend op gelijke hoogte doordat keeper Peter Brussé, die de afgelopen twee weken hard gewerkt heeft om van zijn enkel kwetsuur af te komen, zich verkeek op een lullig balle tje. Na het doelpunt vreesde de coach van DFS even het ergste, maar zijn ploeg her stelde zich goed van de tegen slag en bleef knap overeind. Overigens betreurde Joosse het dat er binnen de spelers groep van DFS iemand naar buiten was getreden met ver halen over een stemming. Dc trainer benadrukt dat dit binnenskamers had moeten- - blijven en er is over gespro- - ken. Na afgelopen zaterdag- zit de ploeg weer op één lijn volgens Joosse. „We willen nu rust in de tent hebben." DFS - Krabbendijke 1-1 - 33. Van der Linde 1-0, 67. 1-1, ge le kaarten: Van der Linde. Pleune, R. Brussé (DFS). scheidsrechter F. de Waart. Opstelling DFS: P. Brussé. Van de Zande (46. Rijnberg). Hanse, Van der Salm, Verha ge. Rouw, Beye. R. Brussé, Van der Linde. Hogenstein (75. Rotte), Pleune.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7