'Via beweging uiten wat geloof voor je betekent' Fotomagazine voor jongeren Open Dag en fotowedstrijd Exclusiviteit belangrijk in collectie 'Knock on Wood' Aantrekkelijk een gebruikte auto kopen Israëlische dansmiddag Leger des Heils introduceertpraise-aerobics Combinatie houten speelgoed en meubelen Occasionweekend Zierikzeese autodealers Bij Foto Bob Noomen jubileum van Kunstuitleen Zaterdag 25 oktober bij Bettewaarde WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 ZIERIKZEE - „Het geloof is geen zware last, maar vreugde en blijheid." Dat zegt Leger des Heils kapi tein G. Bot uit Zierikzee. Zij nam het initiatief om die vreugde en blijheid in groepsverband met kinde ren tot uitdrukking te brengen via 'praise-aerobics' Vrijdag 24 oktober kan ieder kind terecht in de gro te zaal van het Leger des Heils gebouw aan de Zie rikzeese Poststraat voor deze nieuwe vorm van aerobics. Volgens Leger des Heils Kapitein G. Bot kan bewegen op muziek via praise-aerobics een manier zijn om te uiten dat het geloof in God vreugde en blijheid is. - (Foto: Marieke Mandemaker) Praise-aerobics is een ont wikkeling die in evangeli sche kringen snel aan popu lariteit wint. Op Schouwen-Duiveland was het afgelopen zomer voor het eerst te zien op straat in Zie rikzee en Renesse. Mensen van het Leger des Heils uit heel Nederland, die Schou wen-Duiveland bezochten, gaven een demonstratie van deze enthousiaste manier om God te eren. Beweging Praise-aerobics heeft wat weg van de manier waarop christenen in Afrikaanse kerken met dans en bewe ging hun vreugde over het ge loof uiten. „Door praise- aerobics kun' je de betekenis, die het geloof voor je heeft, omzetten in beweging van het lichaam," vertelt kapi tein Bot, die zelf met het fenomeen kennis maakte in Duitsland, waar het al lange re tijd populair is. Evenals bij het bekende aerobics worden bij praise- aerobics bewegingen uitge voerd op muziek. Inplaats van op dreunende housemu ziek wordt echter bewogen op christelijke muziek. Mo derne, ritmische 'opwek kingsliederen', waarvan de betekenis van de tekst voor aanvang van de aerobicsoe feningen wordt toegelicht. Kapitein Bot zocht voor de praise-aerobics bijeenkomst in het Leger des Heils ge bouw onder meer de 'Alles wordt nieuw yell' uit en het nummer 'Van oost tot west'. Toelichting „Veel kinderen kennen die liederen al, omdat ze de bij eenkomsten van de Vakan- tiebijbelclub bezochten." De Leger des Heils-medewerk- ster omschrijft de toelichting op de tekst van de liederen, voorafgaand aan de praise- aerobics, als essentieel. „Wij willen in de eerste plaats het geloof overbrengen. Kinde ren laten ontdekken dat het heel plezierig is om in de Here Jezus te geloven." De toelichting op de tekst van de nummers, waarin dit tot uitdrukking komt blijft volgens Kapitein Bot beter 'hangen' door de aerobics, die daarna volgt. „Woorden zijn een manier om de bood schap over te brengen. Maar wat je met die boodschap kunt doen en hoe dat voelt dringt beter door via bewe ging en muziek." De aero bicsbewegingen nam de Le ger des Heils-medewerkster over van een videoband waarop praise-aerobics cen traal staat. „Het gaat om een band die is uitgegeven door een interkerkelijke organi satie." Zij koos ervoor prai se-aerobics te organiseren voor kinderen omdat die het meest enthousiastreageer den tijdens de straatoptre dens afgelopen zomer. Voorlopig gaat het om één praise-aerobics bijeenkomst, die vrijdag 24 oktober van 14.00 tot 15.00 uur wordt ge houden voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Wanneer deze bijeenkomst een succes blijkt te zijn wil het Leger des Heils Zierikzee ongeveer twee keer per jaar zo'n mid dag organiseren. Kerkzaal De aerobics wordt gehouden in de grote zaal van het Leger des Heilsgebouw, waar ook altijd de opwekkingsbijeen komsten plaats vinden; de kerkzaal dus. Kapitein Bot vindt het geen enkel bezwaar om deze ruimte ook te ge bruiken voor aerobics. Voor iedereen „Mensen met een wat zwaar der geloof zullen een derge lijk gebruik niet zien zitten. Maar bij evangelische gelovi gen past het wel. Binnen Pinkstergemeentes en ande re evangelische gemeentes worden kerkzalen regelma tig gebruikt voor nevenacti viteiten, die te maken heb ben met het eren van God. Praise-aerobics is een groot feest." De praise-aerobics middag is toegankelijk voor alle kinde ren, ook wanneer zij van huis uit niet christelijk zijn. „Wij willen onze activiteiten heel laagdrempelig houden. Ze zijn bedoeld voor iedereen." Kinderen die naar de praise- aerobics middag komen hoe ven geen speciale 'aerobics- kleding' te dragen. Wel raadt kapitein Bot gemakkelijk zittende kleding aan. OPEN HUIS 1SRAËLCENTRUM ZIERIKZEE - Het Israël Pro- dukten Centrum bij me vrouw H. Deurloo aan de Driekoningenlaan 23 in Zie rikzee houdt donderdag 23 oktober open hüis. Belangstellenden kunnen tussen 14.00 en 19.00 uur pro ducten uit de najaarscatalo gus bekijken. Er zijn veel nieuwe artikelen als handge maakte kaarsen, koperwerk en sieraden, huidverzor gingsproducten, bestek, cd's en wijn. Voor nadere inlich tingen: telefoon 417758. BOWLING RENESSE - Jongeren tussen de acht en achttien jaar kun nen woensdag 29 oktober kennismaken met de bow- lingsport bij jeugdbowling- vereniging De Baanbrekers in Renesse. Daarbij kunnen zij proberen zo hoog mogelijk te scoren. Tevens staat disco-bowlen op het programma. Het evene ment in de bowling aan de Hogezoom 180 in Renesse be gint om 14.00 en duurt tot 16.00 uur. Voor nadere inlich tingen of opgave: telefoon 461939. SPAARACTIE BB BAKKERIJ ZIERIKZEE - 'Een boompje opzetten' is de titel van een nieuwe spaaractie die tot eind december wordt gehou den bij de BB Bakkerijen in Zierikzee. Bij aankoop van bakkers- producten ontvangen de klanten kerstboomzegels die op een spaarkaart geplakt kunnen worden. Een volle spaarkaart geeft recht op een sfeervol versierde kerst boom of een bon waarmee men vijf procent korting krijgt op een eenmalig beste dingsbedrag bij de BB Bak kerijen. KLAVERJASSEN ZIERIKZEE - In Sportcafé Onderdak in Zierikzee wordt zondag 26 oktober een wed strijd prijsklaverjassen ge houden. Aanvang 13.00 uur. KREACLUB ZIERIKZEE - SKW De Licht- boei houdt woensdag 29 ok tober weer een Kreaclub. De beeldjes die vorige keer zijn gemaakt, worden ditmaal beschilderd. Bovendien wordt een kwis gehouden met prijzen. De club duurt van 13.30 tot 15.30 uur en heeft plaats in het MFC in Zierikzee. Meer informatie is te verkijgen via: 412057. ZIERIKZEE - 'Exclusiviteit' en 'alleenverkoop' zijn woorden, die Kees Verkerke veel gebruikt in de toe lichting op zijn bedrijfsinitiatief: de vestiging van speciaalzaak 'Knock on Wood' in het pand Nieuwe Bogerdstraat 27 in Zierikzee. Deze nieuwe speciaalzaak wordt vrijdagmiddag 24 ok tober officieel geopend. „Het wordt een feestelijk gebeu ren, waar vooral kinderen bij betrokken zijn, klasge nootjes van mijn dochterje Milou," zegt Verkerke. Het gaat om een winkel, gespe cialiseerd in antieke of oud gemaakte grenen en trendy meubelen en houten speel goed. Er is de afgelopen maanden hard gewerkt in het pand, dat bekend stond als de ge doodverfde coffeeshop in Zierikzee. Eerst werd de voorgevel gerestaureerd en vervolgens ging Verkerke als nieuwe eigenaar van het pand te rade bij architect Ton Heeg in Bruinisse voor een inrichtingsplan. Dat diende goed aan te sluiten bij het ex clusieve assortiment. Het resultaat mag er zijn met blikvangers als een robuuste tegelvloer met een mooie fi gurant erin verwerkt en een sprankelende muurschilde ring van Marcel Bolster, waarop de kaboutertjes bij na levensecht op zijn. Bol ster maakt ook schilderijen met, in tegenstelling tot de muurschilderingen, abstrac te afbeeldingen. Verkerke heeft er een collectie van in zijn assortiment opgenomen. Zoektocht Aan de samenstelling van het assortiment in 'Knock on Wood' ging een intensieve zoektocht langs importeurs, beurzen en kunstenaars vooraf. Verkerke is tevreden met het resultaat. Antieke c.q. oud gemaakte kasten, ta fels en stoelen uit Indonesië, India, Mexico en andere war me streken, allemaal van hout natuurlijk. Verder verwierf hij de al leenverkoop van houten kin derspeelgoed uit Polen, Roe menië, Tsjechië en Scandinavië met toppers als de Micky treinen uit Zweden en houten familiespelen en puzzels. Aan dat houten speelgoed zit, volgens Verkerke, nog een pedagogisch aspect. In een tijd waarin computer spelletjes en Barbiepoppen centraal staan, blijkt als te genreactie het houten speel goed steeds meer in de be langstelling te staan. „Ten slotte prikkelt het ook de fantasie van de kinderen." De knuffeldieren van Bibeb mogen niet onvermeld blij ven, evenmin als de leuke speelgoedhoek met houten kubussen. Ook in de cadeausfeer biedt 'Knock on Wood' een scala aan artikelen: handgemaak te kaarsen met mooie versie ringen, kandelaars, kussen, Italiaans aardewerk en ge droogd fruit in arrangemen ten of los om de eigen creati viteit op los te laten Van de Amsterdamse kera miste Liesbeth Tuyli vindt men hier unieke vazen en schalen, die goed passen bij de houten meubelen. Verder verkoopt Verkerke lampen van het kunstenaarsduo Weegh en Kruiff Klantvriendelijkheid Klantvriendelijkheid staat bovenaan in de bedrijfsvoe ring, zoals Verkerke die voor ogen heeft. Daar past de be- zorgservice binnen de fegio uiteraard in, evenals een kassa met vele mogelijkhe den: pinnen bijvoorbeeld, ook in buitenlandse valuta. Naast alles wat in Knock on Wood ter plekke aanwezig is, beschikt Verkerke over een boek vol ideeën om alert te kunnen inspelen op specifie ke wensen van de klant. Kees Verkerke in zijn nieuwe zaak Knock on wood' (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Aantrekkelijk een tweedehands auto kopen. Dat is vrijdag 24 en zaterdag 25 okto ber mogelijk in Zierikzee. De Zierikzeese auto dealers houden die dagen een occasionweekend met daaraan gekoppeld een kortingsactie. Het betreft dé 'Aktie 2000' Een twee dagen durend eve nement dat inhoudt dat men sen die een auto inruilen 2000 gulden extra krijgen, bovenop de waarde die hun oude auto heeft volgens de koerslijst van de BOV AG/ANWB. Mensen met een gebruikte auto zon der inruilwaarde krijgen 750 gulden korting bij de aan schaf van een occasion. Het is dit jaar voor de tweede keer dat- de Zierikzeese auto dealers gezamenlijk een oc casion weekend organiseren. Anders dan in het voorjaar worden de gebruikte auto's deze keer niet gezamenlijk tentoongesteld op een loka- tie .buiten de garagebedrij ven. Belangstellenden kun nen nu terecht op het terrein van de zes autobedrijven, die samen de Zierikzeese auto dealers vormen. Het gaat om Forddealer Au to Adria die aan het Haring- vlietplein is gevestigd. Re- naultdealer autobedrijf Braai die te vinden is aan de Grevelingenstraat. Citroën- dealer Goedbloed Auto's die aan de Nieuwe Kooiweg zit. Mazdadealer autobedrijf Le- gemaate die is te vinden aan de begin van de Boerenweg, naast de Laan van Saint Hi- lare. Autobedrijven Verder gaat het om Peugeot- dealer autobedrijf De Nobel- poort die is gevestigd aan de Oudeweg en Fiatdealer auto bedrijf Van der Wekken die pas is verhuisd naar het nieuwe bedrijventerrein aan de Boerenweg. ZIERIKZEE - 'Ben ik in beeld' is de titel van het fo tomagazine dat bij Foto Bob Noomen in de Korte Sint Janstraat in Zierikzee gratis opgehaald kan worden door jongeren. In het blad staan tips, trucs en voorbeeldfoto's, die jon geren kunnen inspireren om met hun camera bijzondere prestaties te bereiken. Ze le- ren hoe ze hun favoriete foto- onderwerpen zoals vakantie, feesten, dagjes uit, vrienden en vriendinnen het best kunt fotograferen. Jongeren kunnen via het blad ook kennis maken met de nieuwste ontwikkelingen op fotografie-gebied, zoals het Advanced Photo System en digitale fotografie. De le zers kunnen de kennis die zij opdoen gebruiken om mee te doen aan de Nederland Jeugd Foto Trofee. In het fotomagazine 'Ben ik in beeld' is een formulier op genomen voor gratis deelna me aan de grote fotowed strijd, die speciaal voor jongeren tot 21 jaar werd ge organiseerd door Bureau Voorlichting Foto Film Vi deo in samenwei'king met Foto Bob Noomen. Tientallen winnaars kunnen rekenen op waardevolle prij zen (de prijzenpot bedraagt meer dan 22.000 gulden), waaronder fotocamera's en andere fotografische bege renswaardigheden. Het eni ge dat jongeren hoeven te doen is hun mooiste, gekste of leukste foto's insturen. MIDDELBURG - De Kunstuitleen Zeeland bestaat deze maand 25 jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum worden in de vier Zeeuwse Kunstuitleencen tra activiteiten die tot en met 1 november duren. In de Kunstuitleencentra in Goes, Middelburg, Terneu- zen en Vlissingen kunnen be zoekers zich laten fotografe ren in een ensenering die werd gemaakt door kunste naars. Er zijn tentoonstellin gen met het werk van Anna Pool, Ko de Jonge. Johan Klein en Eric Roest. De kun stenaar Rob Brandt maakte een jubileum-beker die ex clusief verkrijgbaar is bij de Kunstuitleencëntra.De acti viteiten worden 1 november afgesloten met de Nationale Dag van de Kunstuitleen, waarbij mensen die zich als lid aanmelden een Kunst Kleurboek ontvangen met tekeningen van twaalf kun stenaars. ZIERIKZEE - Vijf jaar gelden begon Bettewaarde BV op het Zierikzeese industrieterrein Zuidhoek met de verkoop van bestratingsmaterialen. Het eer ste lustrum wordt gevierd met een Open Dag en een fotowedstrijd. Zaterdag 25 oktober kan ie dere belangstellende tussen 10.00 en 16.00 uur binnen lo pen bij het bedrijf dat hele maal achterin op het indus trieterrein is gevestigd. Het assortiment van Bettewaar de BV werd de afgelopen ja ren uitgebreid met tuinhout, tuinhuisjes en natuursteen, zodat het bedrijf nu alle har de materialen voor de tuin kan leveren. Verder heeft Bettewaarde al lerlei materialen voor het in richten van de tuin in een sfeer die past bij de woning. Samen met de klant kan een wensenlijst worden ge maakt, die als uitgangspunt kan dienen bij zo'n tuinin richting. Omdat Bettewaar de BV wel vooraf is betrok ken bij de aanleg van de tuin, maar het eindresultaat vaak niet ziet werd ter gelegen heid van het lustrum ook een fotowedstrijd georgani seerd. Die kreeg het motto 'Waar blijft ons materiaal al lemaal'. Op de foto's, die tij dens de Open Dag worden ge toond, is te zien dat 'bestrating 'sierbestrating' werd en veel tuinen de laat ste jaren uitgroeiden tot na tuurlijke leefkamers. Tij dens de Open Dag wordt de uitslag bekend gemaakt van de fotowedstrijd. Kinderen kunnen tijdens het evene ment skelteren en bezoekers maken kans op een stenen tuincircel. ZIERIKZEE - Op initiatief van volksdansvereni ging Nehalennia wordt zaterdag 1 november een Is raëlische dansmiddag gehouden in De Driehoek aan het Kerkhof NZ in Zierikzee. Gert-Jan van Ammerkate verleent zijn medewerking aan het evenement. Op het programma staan zowel nieuwe dansen als dansen die tot de 'traditie' zijn gaan behoren. Enige ervaring in Israëlische dans is vogens Nehalennia gewenst. Het evenement begint om 13.00 en duurt tot 17.00 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 692124.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1