Magere thuisoogst Kwiek Hoogste score Reehorst in zwaarste categorie Kloet winnaar met een bot In de schijnwerper Neffen d'Eule blijft koploper na winst Derde gelijkspel voor korfballers All-Ready Herenteam MEVO'80 pas na rust op dreef. Bruse damesploeg verliest van medekoploper, punt voor herenteam tegen Ekspalvo Kwiek-dames door in beker Meer succes Schouwse combinaties in Bruinisse Standaardklasse blijft spannend Bij damvereniging Zierikzee Geblunder op clubavond 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - De altijd trouwe aanhang van Kwiek werd zaterdag tijdens een lange volleybalavond niet bepaald verwend. Twee dingen vielen echter wel op. De spelvreugde bij de damesploeg is hele maal terug, genoeg voor de winst was het tegen VCO/Ervea niet, 1-3 (16-1716-17 17-16 7-15). De Bruse heren behaalden een gelijkspel wegens het inzetten van twee volleyballers uit Kwiek 2, 2-2 (15-9 10-15 8- 15 15-11). Hoewel de volleybaldames het schip ingingen, viel hun partij het meeste op. Lange en mooie balwisselingen, een spannend scoreverloop, ruim twee uur spektakel in sport hal de Vanger, maar in VCO/Ervea had het boeiende gevecht ben tikkeltje onver diende winnaar. Kwiek had er wel vrede mee, want wie afgelopen weekeinde goed keek, zag dat er een andere ploeg in vergelijking met vo rig seizoen stond. Qua namen niet zo zeer. Slechts Els Munter en Anne- lies van Oudheusden deden een stapje naar het tweede team terug. Hun plaatsen worden ingenomen door jeugdspeelsters, die tegen VCO/Ervea geen speeltijd HENDRIK - IDO - AM BACHT - De Kwiek-da mes hebben zich maan dagavond geplaatst voor de derde bekerronde van het volleybaldistrict 17. De Bruse ploeg was in drie sets te sterk voor Vollido 2 uit Hendrik - Ido - Ambacht, 0-3 (3-15 10-15 10-15). De eerste set was volgens coach Ad Hagesteijn een 'kwestie van opslaan'. Het tweede en derde be drijf verliepen wat moei zamer omdat het team moest wennen aan de in breng van de jeugdspeel sters Crista van Kooten en Marije Munter. Al met al was de winst terecht volgens de trainer. De derde ronde wordt eind november gespeeld. toebedeeld kregen omdat coach Ad Hagesteijn dat, ge zien het spelbeeld, niet nodig vond. Verder zijn Lidewij Vleugel en Addy van der Zande weer helemaal fit ver klaard. Beide volleybalsters misten een groot deel van het vorig seizoen door langduri ge blessures. Met het tweetal terug in de basis, een nieuw seizoen en een nieuwe trainer, Zierik- zeeënaar Hagesteijn, staat er ineens een heel ander Kwiek. Een Kwiek dat bereid is voor elke bal te gaan en te vech ten. Ook een Kwiek dat niet meteen de koppies laat han gen als het even niet gaat of op achterstand raakt. ,,Er is absoluut meer spel vreugde," stelt Lidewij Vleu gel onomwonden vast. ,,Het wil niet zeggen dat het door Hagesteijn komt en het lag ook niet aan Peter Daver (de opgestapte coach, red.) dat het niet meer ging. Het lag aan een combinatie van fac toren. We zijn vorig jaar weg gezakt en er niet meer uitge komen." Over de wedstrijd tegen VCO/Ervea zegt ze: „Nu was de koek op en zij hadden dat kleine beetje ex tra. We hadden een punt moe ten halen. Dat is een reden om er tegenaan te gaan." Dit lijkt warempel op gespierde taal. Woorden die je het afge lopen seizoen van een Kwiek-speelster nooit hoor de. Het enige wat Kwiek (basis: Janita van der Have, Henny van Liere, Louise Vleugel, Addy van der Zande, Marjan Polfliet, Marjo Arensman) zaterdag ontbeerde was het vermogen de set naar zich toe te trekken. Zowel aan het einde van het eerste als het tweede bedrijf stond de thuisploeg ruim voor, respec tievelijk met 13-8 en 13-7. Ha gesteijn: ,,Op zich mag je het niet uit handen geven." Dat je er één uit handen geeft, kan gebeuren. Twee keer is te veel, dan ben je nog niet rijp om aan de top van de eer ste klasse B mee te draaien. Want met vier punten uit twee wedstrijden had Kwiek wel enige verwachtingen ge schapen. VCO/Ervea zette de achter stand tweemaal om in een 16- 17 setzege. De derde periode oogde hetzelfde. Na een 8-1 voorsprong bemachtigde Kwiek bij 14-10 het eerste setpunt. Het werd verknald. Na een intense strijd en het derde wedstrijdpunt van de opponent veroverde Kwiek de derde set op het vierde set- punt, weer 17-16 en gerech tigheid. Tot 7-7 in het vierde bedrijf draaide Kwiek volwaardig mee. Toen was, zoals Vleugel zei, de koek op. ,,Ik zag het eigenlijk in de derde set al aankomen," verklaarde Ha gesteijn. Bijzonder rouwig was de trainer niet om het verlies. ,,Je weet tegen wie je verliest." Hard nodig Wat de Kwiek-dames ver dienden, kregen de heren wel: een punt. Dit was hard nodig want de Bruse heren» waren in de eerste twee com petitiewedstrijden met nul punten thuisgekomen, laat staan met een set. Met spe ler/trainer Tony van Breda voor het eerst aan de kant pakte Kwiek (René Giljam, Eelco van Lenten), Michel Duivendijk, Michel Versae- vel, Erik van Breda en Dirk- Michiel Roest) de eerste set tegen middenmoter Ekspal vo. Tegen het einde van de eerste periode pakte de wis sel Tony van Breda voor Dui vendijk succesvol uit. In de tweede en derde set zakte Kwiek terug naar het niveau van de eerste twee partijen van het seizoen in de eerste klasse B. De laatste set moest dus gewonnen wor den om er een punt uit te sle pen. Omdat Raymond van Boven afwezig was 'en Van Lenten halverwege de wed- De hal van Kwiek-speelster Marjan Polfliet (7) lijkt succes te hebben want het blok van VCP/Ervea zit ernaast. Ploeggenote Addy van der Zande kijkt toe. (Foto: Marieke Mandemaker) strijd wegens zijn werk af moest haken, had Van Breda uit voorzorg Cees Arensman en Leen de Jonge van Kwiek 2 op het wedstrijdformulier gezet. Roest en Giljam moes ten plaatsmaken voor dit er varen tweetal en zagen hun ploeg de vierde set winnen. Van Breda was er gelukkig mee. „Anders hadden we de laatste set misschien verlo ren." Overige uitslagen Heren 2e klasse D: Kwiëk- Yum 2-2, dames 2e klasse D: Kwiek 2-Yum 3-0, jongens C poule C: Kwiek-Yum 3-1, meisjes A-topklasse: Kwiek- Ekspalvo 3-1, meisjes A pou le B: Kwiek 2-Yum 3-0, meis jes C poule D: Kwiek-DVO 2-2. ZIERIKZEE - Door het vangen van slechts een bot werd Kees Kloet winnaar van de zesde wedstrijd van HSV Dreischor. Er werd zaterdag gevist aan de zeedijk bij de Zeelandbrug. De wedstrijd werd begeleid door een stralende zon en weinig wind. De wedstrijd kon bij bijna hoog water ge vist worden. De vangst was erg mager, de hele vangst be stond uit twee botten, twee grondels en een schar. Ko Ro- mijn ving de eerste bot van •de wedstrijd, na een uur vis sen legde hij een bot van der tig centimeter op de meetlat. Later ving Kloet ook een bot. Deze mat 32 centimeter. Adrie van der Welle ving een grondel en bij het eindsig naal nog een fraaie schar van 25 centimeter zodat hij in to taal 27 centimeter noteerde. Bij de junioren had Alex van der Welle aan een grondel ge7 noeg om deze wedstrijd op zijn naam te schrijven. Stand klassement: 1. W. de Wilde 24, 2. K. Romijn 26, 3. A. van der Welle, J. van der Velde, L. den Engelsman 32. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Chris van Oudheusden 'In de schijnwerper'. De oud-speler van het eerste van SKNWK vervulde zaterdag in de spannende bekerwedstrijd tegen Kloetinge een glansrol als keeper. Van Oudheusden was het enige alternatief voor de club omdat er geen enkele andere doelman be schikbaar was. Hij had nog nooit een officiële wedstrijd gekeept. Naam: Chris van Oudheusden. Geboren: 3 maart 1963 in Rotterdam. Woonplaats: Nieuwerkerk. Sport: Voetbal. Partner: Ja, Joleen Krijger. Club(s): Sparta, SKNWK. Beroep: Voeger. Hobby('s): Voetbal. Laatste boek: Zou het niet meer weten. TV-programma's: Sport, quizzen. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, Algemeen Dagblad, Voetbal Magazine. Muziek: Van alles wat, behalve hard rock en klassiek. Eten: Aardappels, spruiten, Chi nees, en patat. Drinken: Bier. Uitgaan: Nee, dat gaat moeilijk met twee jonge kindertjes. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Nieuwerkerk. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Italië. Geloof: Geen. Heeft hekel aan: Zou ik niet op kunnen ko men. Slechtste eigenschap: Zal het roken wel zijn. Beste eigenschap: Kan niet tegen mijrf verlies. Mooiste sportmoment: EK 1988 met Marco van Bas ten in de finale en het kam pioenschap van SKNWK. Vervelendste sportmoment: Dat ik.mijn knie verdraaid heb, een aantal jaren gele den. Blessures: Knieën. Sportief doel: Gewoon zo door gaan en ge zond blijven. Sporter van Zeeland: Ken ik er niet veel van. Beste keeper: Leon Quik. Slechtste voetballer: Zou ik niet weten. Leon Quik: Uitmuntende keeper ge woon, goed in één-tegen-één situaties. Politiek: Nee niks. Kampioen: SKNWK. Bekervoetbal: Ja, afgelopen zaterdag. Kloetinge: Vond ik tegenvallen. Herfst in Zeeland: Prachtig. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn vrouw en kinde ren. Grootste angst: Vliegen. Voetbal op Schouwen-Duive- land: Redelijk tot goed. Keepen: Eenmalig. BRUINISSE - Angelique Reehorst heeft op het slot- onderdeel van het dressuurconcours in Bruinisse de hoofdprijs gewonnen. De amazone van RV Zilveren Trens behaalde met 182 punten de hoogste score in de Z48-proef voor paarden. De winnares was tevreden ton (RV Renesse) 169 punten, over de verrichtingen van 5. L. den Boer met Labyrinth haar paard Mr Elcapone. (Schouwse Ruiters) 156. „Hij was vrij rustig, terwijl hij normaal heel druk is. Ik ben heel tevreden." Daar had Reehorst alle reden toe. Zoals zo vaak was de negen tienjarige met Mr Elcapone, waar ze ongeveer een jaar wedstrijden mee rijdt, goed voor winstpunten. Reehorst hield in de Z-klasse onder andere Ingrid Langel achter zich. De eigenaar van manege Aqua Delta, waar de wedstrijd plaatshad, klas seerde zich als derde op Iz mir. In de M22-proef werd Langel, die lid 'is van Maas sluis en Omstreken, eerste. Met een ander paard, die luistert naar de naam Telep- rint's Trendy, behaalde - de amazone 164 punten. De rondjes door de Bruse binnenbak konden de goed keuring van jurylid M. Ste- houwer-Gorzeman uit Oost- voorne zeker wegdragen. „Ze reed op een lastig paard dat zich opgewonden ge droeg en zette een hele goede proef neer. Ik vind het knap als je dat zo ontspannen kunt." Voor rijvereniging Zilveren Trens uit Burgh-Haamstede viel er meer te feesten aan de andere kant van het eiland. Monique Weijers won met overmacht de proef in de L- 16 voor paarden. De amazone scoorde met Phantom 172 punten en kwam hiermee in aanmerking voor de Aqua Delta-bokaal. Ook Karin Vos van Oranjezon uit Vrou wenpolder bereikte dit to taal, maar dan in de B-klas se. Loting wees de laatste amazone als de gelukkige aan voor de bokaal. Bij de pony's ging deze prijs naar Melissa Maas van De Vijf sprong uit Rucphen. Ze ver baasde iedereen met een on waarschijnlijk hoge score van 192 punten. Uitslagen Pony's L16: 1. A. de Ruiter met Mil- M22: 5. S. van der Bijl met Kadance (Schouwse Ruiters) 149. Z38: 7. D. van de Zande met Boudewijn (Schouwse Rui ters) 163. Paarden B10: 5. D. de Ruiter met Lion's Heart (RV Renesse) 163, 11. J. van Swaay met Glendale (Schouwse Ruiter- se)147. L16: 1. M. Weijers met Phant om (Zilveren Trens) 173, 4. Rozemarijne Overhand met Katinka (Sasruiters) 161, 5. I. van Driel met Samber (PPCSD) 160. M22: 1. I. Langel met Telep- rint's Trendy (Maassluis en Omstreken) 164, 2. S. de Fei- ter met Kingsley (Schouwse Ruiters) 158, 4. R. Jongman met Kairos (Westelijk Schou wen) 156, 6. J. Melissant met Sayonora (PPCSD) 139. M28: 2. M. Korsman met Gi- tan (Westelijk Schouwen) 148, 3. K. Hogenstein met Beauxart (Zilveren Trens) 143. Z38: 3. L. van Oosten met Vo- ac's Kerel (RV Renesse) 173. Z48: 1. A. Reehorst met Mr Elcapone (Zilveren Trens) 182, 3. I. Langel met Imzir 177, 4. L. van Oosten met Vo- ac's Jesper 169. Angelique Reehorst dresseerde op het concours in Bruinisse als beste in de klasse Z48 voor paarden. (Foto: Marieke Mandemaker) DELFT/MIDDELBURG - De derde puntendeling van All-Ready heeft de Zierikzeese korfbalploeg af gelopen zaterdag weinig wijzer gemaakt. De 11-11 tegen het Delftse DES gaf aan hoe dicht de teams in de standaardklasse tegen elkaar zitten. Het duel tegen DES was de laatste wedstrijd van de eer ste helft van de veldcompeti- tie. Trainer Peter Groene- woud verwacht dat de beslissingen boven- en on deraan in de spannende pou le pas aan het einde van de competitie vallen. De zaal competitie begint 15 novem ber. De coach uit Brabantse De Heen had voor de laatste twee veldwedstrijden een beetje op vier punten gere kend. Het werden er twee. „In principe valt dat tegen," vindt Groenewoud. „We moeten onze doelstelling bij stellen. Maar dat moeten andere ploegen ook doen. Ie dereen pakt punten van el kaar." De A-junioren van All-Ready trokken dit weekeinde wel aan het langste eind. De op gaande lijn van vorige week werd in de wedstrijd tegen het Middelburgse Swift A2 doorgetrokken. Er. werd pri ma verdedigd en de kansen goed benut. Dit resulteerde in een 9-10 overwinning. Doelpuntenmakers All-Rea dy: Van Nieuwenhuijze 3, R. Snoek, Van Tiggelhoven 2, Torensma, E. Snoek, Vos- hart, Van Marie 1, All-Ready A: Van Nieuwenhuijze 3, Vermeer, Voshart 2, Torens- ma, Van Tiggelhoven, Krello 1. Overige uitslagen: Swift A2- All-Ready A 9-10, Animo B2- All-Ready B 4-1. DFS Al - Rillandia Al 3-6. Serooskerke Al - SKNWK Al uitg., Zierikzee BI - Roo sendaal BI 1-0, SKNWK BI - Breskens BI 6-3, Zierikzee Cl - Walcheren Cl 1-3, Bruse Boys Cl - OostburgCl 4-1, Oostburg Dl - Zierikzee Dl 5- 4. BURGH-HAAMSTEDE - Neffen d'Eule blijft na de ruime overwinning op Sukkelaars (13-3) aan de lei ding van het zaalvoetbal in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen. De Oosterlandse ploeg moet de koppositie na afgelopen vrijdag delen met Fennet Boys, dat Eetcafé Scharen- dijke probleemloos opzij zet te, 6-0. Neffen d'Eule en Fen net Boys hebben na drie speeldagen negen punten. ZV Haamstede, AZC en Sport centrum volgen op drie pun ten. In Burgh-Haamstede werd ook geloot voor de beker competitie. Dit gaf het vol gende resultaat: Eetcafé Scharendijke-ZV Haamste de, AZC-De Stulp/Schovers, Sportcentrum/Delta Waren huis, Sukkelaars-Ankies Ka doshop, Fennet Boys-Soccer X, Mercedes-Neffen d'Eule. De bekerwedstrijden wor den in november gespeeld. De damescompetitie wordt vooralsnog gedomineerd door Cornelia. Afgelopen vrijdagavond won het team eerst van Fire Control (5-1) en later met 4-0 van Ban- jaard. Airpack volgt goed op twee punten. Dames Fire Control - Cornelia 1-: 5 Airpack - Egelantier I 6-3 Sonnemans - 't Opper 1 5-0 Cornelia - Banjaard 4-0 Egelantier II - Fire Control 1-0 Cornelia 5 5 0 0 15 21- 5 Airpack S 4 1 0 13 16- 6 Sonnemans 5 3 0 2 9 17- 6 Egelantier II 5 2 1 2 7 9- 9 Fire Control 5 2 0 3 6 7- 10 't Opper I 5 1 0 4 3 6- 17 Banjaard 5 1 0 4 3 4- 15 Egelantier I 5 1 0 4 3 7- 19 Heren Haamstede - Stulp Schovers 9-2 Sukkelaars - Neffen d'Eule 3-13 Sportcentrum - AZC 4-3 Eetcafé Scharend. - Fennel Bovs 0-6 Ankies Kadoshop - Soccer X 3-3 i Delta Warenhuis - Mercedes 5-0 Neffen d'Eule 3 3 0 0 9 28- 5 Fennet Boys 3 3 0 0 9 12- 2 Haamstede 2 2 0 0 6 14- 2 AZC •3 2 0 1 6 16- 10 Sportcentrum 3 2 0 1 6 14- 8 Ankies Kadoshop1 1 3 1 1 1 4 9- 5 Delta Warenhuis 3 I 0 2 3 8- 10 Stulp Schovers 3 1 0 2 3 14- 22 Sukkelaars 3 0 2 3 13- 27 Soccer X 3 0 1 2 I 8- 15 Mercedes 2 0 0 2 0 0- 10 Eetcafé Scharend. 3 0 0 3 0 2- 22 GOES/MIDDELBURG - De herenploeg van Coltof MEVO'80 heeft afgelopen Vrijdagavond een ruime overwinning op BV Volharding uit Goes geboekt, 38-69. De cadetten wonnen voor de derde keer en de vrouwen speelden niet. De Schouwen-Duivelands heren kwamen pas na de pau ze goed op stoom. Ze hadden het met name laten liggen in het tweede deel van de eerste helft. Bij de pauze stonden ze met 24-23 achter. Aan het ein de van de wedstrijd drukte MEVO'80 het toch aanwezige klasseverschil in ruime mate uit. De cadetten van MEVO'80 ze gevierden voor de derde ach tereenvolgende maal. In Middelburg waren ze net te sterk voor Dynamo'70, 41-46. De goede reeks is te danken aan de komst van sterke jon gens en het feit dat de tegen standers tot nu toe wat zwak ker zijn dan vorig seizoen. De damesploeg kwam niet in actie. Trainer Bob Noomen zegde de wedstrijd tegen Voorwaarts af omdat hij maar over vier mensen be schikte. „Ik kan wel naar an deren gaan zoeken. Dat heeft geen zin." Over drie weken spelen de dames voor het eerst weer. Dan denkt Noom en weer een volledige groep te hebben. Doelpuntenmakers heren: Hoevens 19, Radovanovic 15, Pikard, Scherpenzeel 8, Van Erkel 6, Rave, Van der Snep pen 2, cadetten: Ezinga 18. Meijer 16, Berman 6, Pikard 4, Padmos 2. ZIERIKZEE - Enkele spelers waren afgelopen weekeinde tijdens de clubavond van damvereniging Zierikzee niet in vorm. Als gevolg van blunders wa ren er verrassende uitslagen. De enige wedstrijd waarin niet geblunderd werd, was die tussen Jos de Wild en Ch ris van der Wielen. Dit duel eindigde na een strijd op po sitioneel gebied in remise. Analyse achteraf wees uit dat Van der Wielen het eind spel nog had kunnen winnen. Een bizar verloop had de par tij tussen routinier Adri Flikweert en clubvoorzitter John Honig. Deze nam al vrij snel een schijf voorsprong, maar het werd weer gelijk omdat een aardige combina tie niet opging. In het eind spel liet Honig zijn opponent te ver oprukken zodat Flik weert de winst pakte. Uitslagen: J. Honig-A. Flik weert 0-2, C. Boot-M. van der Wielen 0-2, C. van der Wielen- J. de Wild 1-1, K. Bakker-D. de Waard 2-0, Ab. Flikweert- P. Kramer 0-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6